Νέα

Αλληλέγγυοι «έδωσαν» σε μετανάστες το ξενοδοχείο City Plaza

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nimertis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 438
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
Hταν τετοιας εντασης η επιθεση που δεχθηκε η κυβερνηση της χωρας την περιοδο 2007-2009 (2007 καψιμο πελοποννησου, 2008 καψιμο Αθηνας, 2009 πυρκαγιες δασων Αττικης) ωστε ΝΑΙ, μονος στοχος ηταν η πτωση της κυβερνησης της ΝΔ. Ο λογος? Φανηκε απο το 2010 και μετα.
Καμια αλλη κυβερνηση δεν δεχθηκε τετοιον πολεμο σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα. Επροκειτο περι εγκληματος. Ουτε καν το 1990-1993 τετοιος πολεμος.

παλι συνομωσιολογια για την ανικανοτητα της γαλαζιας συμμοριας
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
παλι συνομωσιολογια για την ανικανοτητα της γαλαζιας συμμοριας
Ναι ναι καλα. Δειξε μου αυτον που μιλαει για ανικανοτητα, να σου δειξω τον ενοχο της επιθεσης.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Ρε αρχοντα ο νικος είπε πόλεμπ στα αφεντικά και ρωτάω λεπτομέριες προσπαθώ να κάμω διάλογο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ρε αρχοντα ο νικος είπε πόλεμπ στα αφεντικά και ρωτάω λεπτομέριες προσπαθώ να κάμω διάλογο
Α συγνωμη, δεν ηξερα οτι επιθυμουσες συγκεκριμενη απαντηση απο τον ιδιο.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
λες να παρει καμμια φωτια από ατύχημα το ξενοδοχειο και να γινουν καρβουνο ολοι εκει μεσα ?

Ατύχημα ή "ατύχημα"?
Για όσους δεν το γνωρίζουν το ξενοδοχείο είναι μεσοτοιχία με την παλαι ποτε Villa Amalias (που τώρα ετοιμάζεται πυρετωδώς να γίνει σχολείο).
Η τοτε Villa κάποτε είχε φάει κάτι μολότοφ από απέναντι ταράτσες, λόγω της γειτνίασης με τον Άγιο Παντελεήμονα που τότε κυριαρχούσε η Χ.Α
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Η αριστερή αλληλεγγυα, ιδιοκτητρια του ξενοδοχειου. Πολυ καλα τα λεει. Να νιωσει κι εκεινη τι σημαινει αριστερος τραμπουκισμος. Οσο τραμπουκιζε η ιδια ηταν καλα?

σαφώς και έχουμε ταξικό πόλεμο με τους κεφαλαιοκράτες και μια τέτοια είναι και η συγκεκριμένη κυρία που πέταξε τους εργαζόμενους στο δρόμο και του μπλόκαρε και την αποζημίωση μάλιστα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
σαφώς και έχουμε ταξικό πόλεμο με τους κεφαλαιοκράτες και μια τέτοια είναι και η συγκεκριμένη κυρία που πέταξε τους εργαζόμενους στο δρόμο και του μπλόκαρε και την αποζημίωση μάλιστα
Ετσι λεφτη μου.
ΣΚΙΣΤΕ ΤΗΝ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΤΡΙΑ!!!!

ΖΗΤΩ Η ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ CITY PLAZA!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
μεγαλο το ερωτημα, ο ενας θα πεταει τις ευθύνες στον άλλο.
Αυτες ειναι οι "λεπτομερειες" κατι τετοιων ενεργειων, εκτος καθε νομικου πλαισιου.
Αν γινει η στραβη, ποιον να κυνηγησεις?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Ρε νικο μια ερώτηση ακομα αν και δεν απαντάς, αν γίνει αυτός ο ταξικός πόλεμος που λες αν εγώ δεν πάρω το μέρος κανενός έχω σωτηρία η θα θεορηθώ αντίπαλος κάποιου?
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Ρε νικο μια ερώτηση ακομα αν και δεν απαντάς, αν γίνει αυτός ο ταξικός πόλεμος που λες αν εγώ δεν πάρω το μέρος κανενός έχω σωτηρία η θα θεορηθώ αντίπαλος κάποιου?

σε έναν ταξικό πόλεμο πρέπει να διαλέξεις πλευρά
τέρμα πια στις αυταπάτες η με το κεφάλαιο η με τους εργάτες
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
σε έναν ταξικό πόλεμο πρέπει να διαλέξεις πλευρά
τέρμα πια στις αυταπάτες η με το κεφάλαιο η με τους εργάτες
Δεν σε ρωτησε αυτο. Εισαι της αποψης οποιος δεν ειναι μαζι μας ειναι εναντιον μας?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Το κατάλαβα και στο λέω στα ίσα δεν είμαι με κανέναν, τι γίνετε με εμένα θεωρούμε εχθρός φίλος τι?
 

zigfried

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.521
Like
4
Πόντοι
16
Εγω παρολα αυτά επιμενω ότι η βλαχοαναρχογκομενα θα βγαλει κερδος από το πουθενα και γραψτε το!!!
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Δεν σε ρωτησε αυτο. Εισαι της αποψης οποιος δεν ειναι μαζι μας ειναι εναντιον μας?

ε αυτό σου εξηγώ όταν γίνει ένας ταξικός πόλεμος πρέπει να διαλέξεις πλευρά απλό και κατανοητό

και φυσικά κανείς δεν είπε ότι όποιος δεν είναι μαζί μας είναι εναντίων μας και εγώ είμαι τροτσικιστής αλλά δεν θα έρθω αντιμέτωπος ταξικά με έναν σταλινικό μαοικό η αλτουσεριανό
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
ε αυτό σου εξηγώ όταν γίνει ένας ταξικός πόλεμος πρέπει να διαλέξεις πλευρά απλό και κατανοητό
Ναι αλλά αυτο σου εξηγει, σου λεει οτι ο πολεμος σου δεν τον αφορα.
Με ποιο δικαιωμα εσυ τον αναγκαζεις να διαλεξει στρατοπεδο σε εναν πολεμο που δεν πιστευει?
Αντιλαμβανεσαι τα δειγματα φασισμου σε μια τετοια αποψη ε?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Κι εγώ δεν πάω με κανέναν απλά και ωραία δεν έχω τίποτα με κανέναν κάντε οτι θέλετε απλώς ΑΠΑΙΤΩ σεβασμό και από τις δυο πλευρές εφόσον μιλάμε για δημοκρατία
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom