Νέα

Αλληλέγγυοι «έδωσαν» σε μετανάστες το ξενοδοχείο City Plaza

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nimertis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 438
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.879
Κριτικές
28
Like
2.807
Πόντοι
6.265
Γιατι θες και ονοματεπωνυμο για να του επιτεθειτε οπως στις γυναικες ελεγκτες?
 

zigfried

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.521
Like
4
Πόντοι
16
Δεν υπαρχει δεν παω με κανεναν ρε τυποι σε έναν εμφυλιο...
Θ αφησεις το σπιτι σου να παςλαθρο η θα χωθεις σε κανενα λαγουμι;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Δηλαδή δεν μπορώ να πάω στο γύπεδο να δω έναν αγώνα πρέπει να έιμαι η παναθηναικός η ολυμπιακός ?
 

zigfried

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.521
Like
4
Πόντοι
16
Δηλαδή δεν μπορώ να πάω στο γύπεδο να δω έναν αγώνα πρέπει να έιμαι η παναθηναικός η ολυμπιακός ?
αν το γηπεδο είναι το σπιτι σου ρε αδελφε όχι...
Το λογικο είναι να διαλέξεις στρατοπεδο κοντα σ αυτά που πιστευεις και να το υπερασπισεις αναλογα.
Εναλλακτικα μπορεις να κανεις αντιπολεμικο φεστιβαλ με μπαφους κ ετσι  :cheesy:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Ε προτιμώ να πιώ μπάφους παρά να παίζω ξύλο  :dancing:
 

zigfried

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.521
Like
4
Πόντοι
16
Ε προτιμώ να πιώ μπάφους παρά να παίζω ξύλο  :dancing:
καλα αμα θα γινει το ντου στο σπιτι σου ειτε από τον έναν η από τον αλλον... Πες τους μαγκες μισο να κολλησω ένα να τα πουμε χαλαρα. :orchestra:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Θα έχω φύγει φίλε μου δεν τσακώνομαι για τούβλα και σοβάδες  :dancing:
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Τι λές μωρή κατσίκα που πήγες και στην εφημερίδα των συντακτών  τώρα σκέφτηκες το ακίνητό σου. Δεν κήρυξες πτώχευση? δεν άφησες στο δρόμο χωρίς αποζημίωση τους εργαζόμενούς σου? κανονικά απαλλοτρίωση έπρεπε να είχε γίνει το ακίνητό σου και να ανήκει στο λαό. Η κατάληψη θα συνεχιστεί. Α και μη νομίζεις ότι θα πάρεις κανά φράγκο από ΜΚΟ και ΕΣΠΑ δεν αφήσουμε καμία τέτοιο ομάδα να πάρει μέρος στο εγχείρημα.Πήγαινε κλάψου στον Τσίπρα τώρα αλλά όσο και να κλαφτείς ΦΡΑΓΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΣ




άρθρο από την εφημερίδα των συντακτών


Η «Εφ.Συν.» επικοινώνησε με την ιδιοκτήτρια του ακινήτου, Αλίκη Παπαχελά, η οποία επιμένει στο αίτημά της να εκκενωθεί ο χώρος.
«Εχει γίνει μήνυση, έχω πράξει τα νόμιμα. Δεν έχει κανένας δικαίωμα για οποιονδήποτε λόγο να καταλαμβάνει και να κάνει χρήση του κτιρίου μου και με οποιαδήποτε δικαιολογία», αναφέρει.
Παρά τον θυμό της όμως υποδεικνύει τη λύση που θα ήταν ικανοποιητική για την ίδια: «Το πρόβλημά μου δεν είναι ότι λειτουργεί με πρόσφυγες, κι εγώ ήμουν διατεθειμένη αυτό να κάνω. Υπήρχε η σκέψη να γίνει αυτό για τους πρόσφυγες, υπό την αιγίδα και την ευθύνη της Υπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ, και εγώ απλώς θα έπαιρνα ένα ενοίκιο».
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Τι λές μωρή κατσίκα που πήγες και στην εφημερίδα των συντακτών  τώρα σκέφτηκες το ακίνητό σου. Δεν κήρυξες πτώχευση? ΟΧΙ λέφτη μου δεν κήρυξε καμμία πτώχευση γιατί ποτέ δεν είχε επιχείρηση. Είχε ένα κτίριο το οποίο το νοίκιαζε σε μία επιχείρηση που δεν ήταν δικιά της δεν άφησες στο δρόμο χωρίς αποζημίωση τους εργαζόμενούς σου? και πάλι ΟΧΙ βλάκα διότι δεν είχε εργαζόμενους διότι δεν είχε επιχείρηση ηλίθιε κανονικά απαλλοτρίωση έπρεπε να είχε γίνει το ακίνητό σου και να ανήκει στο λαό. ΟΧΙ λέφτη μου κανονικά ο εισαγγελέας έπρεπε να είχε διατάξει την βίαια εκκένωση του κτιρίου και την σύλληψη όσων ήταν μέσα και άσκηση ποινικής δίωξης για διατάραξη οικιακής ειρήνης η οποία στερεί το δικαίωμα στους λάθρους να ζητήσουν άσυλο Η κατάληψη θα συνεχιστεί. Να συνεχιστεί μπράβο γιατί είναι μια άπλυτη αλληλέγγυα σαν και σένα αλλά με τα σπίτια και τα λεφτά άλλων .. για να μάθει η ξεκωλιάρα Α και μη νομίζεις ότι θα πάρεις κανά φράγκο από ΜΚΟ και ΕΣΠΑ δεν αφήσουμε καμία τέτοιο ομάδα να πάρει μέρος στο εγχείρημα.Πήγαινε κλάψου στον Τσίπρα τώρα αλλά όσο και να κλαφτείς ΦΡΑΓΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΣ




άρθρο από την εφημερίδα των συντακτών


Η «Εφ.Συν.» επικοινώνησε με την ιδιοκτήτρια του ακινήτου, Αλίκη Παπαχελά, η οποία επιμένει στο αίτημά της να εκκενωθεί ο χώρος.
«Εχει γίνει μήνυση, έχω πράξει τα νόμιμα. Δεν έχει κανένας δικαίωμα για οποιονδήποτε λόγο να καταλαμβάνει και να κάνει χρήση του κτιρίου μου και με οποιαδήποτε δικαιολογία», αναφέρει.
Παρά τον θυμό της όμως υποδεικνύει τη λύση που θα ήταν ικανοποιητική για την ίδια: «Το πρόβλημά μου δεν είναι ότι λειτουργεί με πρόσφυγες, κι εγώ ήμουν διατεθειμένη αυτό να κάνω. Υπήρχε η σκέψη να γίνει αυτό για τους πρόσφυγες, υπό την αιγίδα και την ευθύνη της Υπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ, και εγώ απλώς θα έπαιρνα ένα ενοίκιο».
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Τι λές μωρή κατσίκα που πήγες και στην εφημερίδα των συντακτών  τώρα σκέφτηκες το ακίνητό σου. Δεν κήρυξες πτώχευση? δεν άφησες στο δρόμο χωρίς αποζημίωση τους εργαζόμενούς σου? κανονικά απαλλοτρίωση έπρεπε να είχε γίνει το ακίνητό σου και να ανήκει στο λαό. Η κατάληψη θα συνεχιστεί. Α και μη νομίζεις ότι θα πάρεις κανά φράγκο από ΜΚΟ και ΕΣΠΑ δεν αφήσουμε καμία τέτοιο ομάδα να πάρει μέρος στο εγχείρημα.Πήγαινε κλάψου στον Τσίπρα τώρα αλλά όσο και να κλαφτείς ΦΡΑΓΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΣ
ΖΗΤΩ Η ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ CITY PLAZA.
Ξεροχύνουμε με τα παθηματα της αριστερής υποκρίτριας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Το λεει κιολας, το προβλημα της ειναι οτι την προλαβανε και δεν πηρε ενοικιο, αλληλεγγυα κατα το δοκουν και εφοσον πληρωθει.

Τσακιστε την φιλοι αριστεροι.
Η μεγαλυτερη τιμωρια για εναν ανοητο αριστερο ειναι να βρεθει αντιμετωπος με αριστερους.
Ξεροχυνουμε.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Το λεει κιολας, το προβλημα της ειναι οτι την προλαβανε και δεν πηρε ενοικιο, αλληλεγγυα κατα το δοκουν και εφοσον πληρωθει.

Τσακιστε την φιλοι αριστεροι.
Η μεγαλυτερη τιμωρια για εναν ανοητο αριστερο ειναι να βρεθει αντιμετωπος με αριστερους.
Ξεροχυνουμε.

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

ετσι ... κατάληψη σαράντα χρόνια... και να πληρώνει ΕΝΦΙΑ η πουτάνα και αποπάνω... και αν δεν τον πληρώνει να πάει φυλακή και να της πάρουνε το σπίτι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

ετσι ... κατάληψη σαράντα χρόνια... και να πληρώνει ΕΝΦΙΑ η πουτάνα και αποπάνω... και αν δεν τον πληρώνει να πάει φυλακή και να της πάρουνε το σπίτι
Ετσι.
Ακομη δεν ζητησε συγνωμη για οσα αναρτουσε επι μηνες.
Αρα ειναι αμετανοητη. Τωρα λεει για ενοικια που θα επαιρνε απο τον ΟΗΕ.
Λεφτη σκιστε την. Ειμαι μαζι σας.
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Ετσι.
Ακομη δεν ζητησε συγνωμη για οσα αναρτουσε επι μηνες.
Αρα ειναι αμετανοητη. Τωρα λεει για ενοικια που θα επαιρνε απο τον ΟΗΕ.
Λεφτη σκιστε την. Ειμαι μαζι σας.

στο συντονιστικό της κατάληψης συζητάμε μάλιστα να γίνει μόνιμο στέκι αλληλεγγύης σαν τη βίλλα αμαλίας
και από λεφτά δεν αφήνουμε κανένα κλιμάκιο να μπεί μέσα στο χώρο ούτε του οηε ούτε της ύπατης αρμοστείας οπότε ΦΡΑΓΚΟ δεν θα δει ΌΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΥΖΕΙ
ας τρέξει στα δικαστήρια
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.675
Πόντοι
2.606
Δικαιωθηκε τελικα ο Iakovos που υποστηριξε απο την 1η στιγμη οτι με την αδεια της ιδιοκτητριας μπηκανε μεσα.

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Με την αδεια της ιδιοκτήτριας πιστευω οτι μπηκανε και ας κλαίγεται οσο θελέι.  :S :S :S
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
στο συντονιστικό της κατάληψης συζητάμε μάλιστα να γίνει μόνιμο στέκι αλληλεγγύης σαν τη βίλλα αμαλίας
και από λεφτά δεν αφήνουμε κανένα κλιμάκιο να μπεί μέσα στο χώρο ούτε του οηε ούτε της ύπατης αρμοστείας οπότε ΦΡΑΓΚΟ δεν θα δει ΌΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΥΖΕΙ
ας τρέξει στα δικαστήρια
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom