Νέα

Αγοραίος έρωτας: επικίνδυνη εξάρτηση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα girlfriend
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 414
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.534
Κριτικές
11
Like
3.412
Πόντοι
4.615
δε νομίζω ότι οι συνθήκες αυτές
αφορούν μόνο στην 1η κατηγορία..
όλοι λίγο εως πολύ περνούν
ή έχουν περάσει από τη φάση του αγοραίου
έρωτα...
για ορισμένους
είναι ένα 'καλό' ή 'κακό'
[όπως το αντιλαμβάνεται κανείς]
υποκατάστατο.. για άλλους εθισμός
και κόλλημα που δεν μπορεί να σβηστεί από το χάρτη
ούτε και με μια πλήρη, σωστή και ισορροπημένη
ερωτική σχέση..
βέβαια τα πράγματα στον αγοραίο
έρωτα όπως και στη ζωή γενικότερα
πιστεύω ότι λειτουργούν συνδυαστικά
και έχουν πολλές όψεις..   
Συμφωνώ στις πολλές όψεις της ζωής φίλε μου, και οι καταστάσεις που ζούμε δεν μπορούν να μπουν σε καλούπια αλλά είναι πιο σύνθετη η πραγματικότητα....
 

Θάνος_3

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2008
Μηνύματα
35
Like
0
Πόντοι
0
Σωστότατος!!!Συμφωνώ και επαυξάνω!!!Απλά, προσωπικά το άλλο μου μισό δεν το βλέπω με αυτή τη διάσταση Θάνο μου.... Και καθένας έχει αναφαίρετο δικαίωμα να το βλέπει όπως θέλει...
Είναι λοιπόν πως βλέπει κανείς το ποτήρι: μισογεμάτο ή μισοάδειο…
Χάρηκα πάντως που τα'παμε και που υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που σκέπτονται όπως εσύ!
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
Συμφωνώ στις πολλές όψεις της ζωής φίλε μου, και οι καταστάσεις που ζούμε δεν μπορούν να μπουν σε καλούπια αλλά είναι πιο σύνθετη η πραγματικότητα....
οπωσδήποτε. 
και πιο 'σοβαρή' θα προσέθετα..
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.534
Κριτικές
11
Like
3.412
Πόντοι
4.615
Είναι λοιπόν πως βλέπει κανείς το ποτήρι: μισογεμάτο ή μισοάδειο…
Χάρηκα πάντως που τα'παμε και που υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που σκέπτονται όπως εσύ!
Και εγώ χάρηκα Θάνο μου και εκτιμώ ιδιαίτερα τον τρόπο σκέψης σου, ιδίως όπως τον εξέφρασες στο προτελευταίο μήνυμά σου....
 

gamiseos

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2008
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
σωστος ο lion34!εγω απο την πλευρα μου να πω κατι που κι αλλοι εχουν βεβαια πει,δηλαδη οτι οσο πιο πολυ ανθει η πορνεια σε μια κοινωνια,τοσο πιο υποκριτικη και ανελευθερη ειναι αυτη
 

gamiseos

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2008
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
και να προσθεσω το ερωτημα το χιλιοειπωμενο
ποιες ειναι ποιο πουτανες?οι εκδιδομενες ή μια μεγαλη πλειοψηφια των εξω γυναικων?
 

Θάνος_3

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2008
Μηνύματα
35
Like
0
Πόντοι
0
και να προσθεσω το ερωτημα το χιλιοειπωμενο
ποιες ειναι ποιο πουτανες?οι εκδιδομενες ή μια μεγαλη πλειοψηφια των εξω γυναικων?
Αγαπητέ μου υπάρχουν κάποιες ιερόδουλες, κάποιες (οι περισσότερες) πουτάνες και κάποιες που εκ των πραγμάτων (ελλείψει φυσικών προσόντων) δεν μπορούν να είναι τίποτα απ'τα δυο και είναι εξ ανάγκης "ηθικές".
 

Επισκέπτης
επικινδυνη εξαρτηση στη συγκεκριμμενη περιπτωση ειναι οταν καποιος δεθει συναισθηματικα και αρχισει να κανει πραγματα του τυπου πληρωνω οτι εχω και δεν εχω η κανω σκοπο της ζωης μου την πουτανα...φυσικα αν καποιος ειναι παντρεμενος η αν χαλασει σχεσεις με την οικογενεια του πχ τοτε τα πραγματα χειροτερευουν.ενω καποιος μονος του τουλαχιστον δε θα παρει αλλους στο λαιμο του.αν και οχι παντα.το να γαμας μονο πουτανες ειναι κατι το σεβαστο γιατι πολλοι εχουν μαθει ετσι.αν δε μπλεχτεις κι αλλο περαν της απλης συνουσιας απλως εισαι πουτανοβιος,αρκει φυσικα να μη κανεις κακο σε δικα σου ατομα.τωρα αν καποιος χασει περιουσιες η  τον πιασει καταθλιψη ειναι προσωπικο ζητημα.η ουσια ομως ειναι οτι αν δε βλαπτεις καποιον που δεν το αξιζει εχεις δικαιωμα να κανεις οτι θες .παντα ομως υπαρχει ενα οριο.
 

Επισκέπτης
και ας μη ξεχναμε οτι ο αγοραιος ερωτας ειναι απλως μια ευχαριστη συναλλαγη οσο την κρατας ετσι.δεν εχει καμμια σχεση το αν πας με πουτανες με τη συναισθηματικη σου ζωη,αρκει φυσικα να εισαι και λιγο μυαλωμενος...
 

Θάνος_3

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2008
Μηνύματα
35
Like
0
Πόντοι
0
και ας μη ξεχναμε οτι ο αγοραιος ερωτας ειναι απλως μια ευχαριστη συναλλαγη οσο την κρατας ετσι.δεν εχει καμμια σχεση το αν πας με πουτανες με τη συναισθηματικη σου ζωη,αρκει φυσικα να εισαι και λιγο μυαλωμενος...
Η συναισθηματική σου ζωή πρέπει να έχει σχέση με το πόσο αγαπάς τον εαυτό σου, τον οποίο και μόνον έχεις. Από εκεί και πέρα όλα είναι απλά γενετήσιες ορμές…
 

Επισκέπτης
Η συναισθηματική σου ζωή πρέπει να έχει σχέση με το πόσο αγαπάς τον εαυτό σου τον οποίο και μόνο έχεις. Από εκεί και πέρα όλα είναι απλά γενετήσιες ορμές…
τον εαυτο σου τον εχεις δε διαφωνω αλλα καποιες φορες κουραζεται και θες παρεα αλλα ειναι αλλο θεμα αυτο.εδω λεμε για εξαρτηση στον αγοραιο ερωτα κατι που οπως ειπα ειναι μη επιζημιο αρκει να εχεις λιγο μυαλο στο κεφαλι
 

Θάνος_3

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2008
Μηνύματα
35
Like
0
Πόντοι
0
τον εαυτο σου τον εχεις δε διαφωνω αλλα καποιες φορες κουραζεται και θες παρεα αλλα ειναι αλλο θεμα αυτο.εδω λεμε για εξαρτηση στον αγοραιο ερωτα κατι που οπως ειπα ειναι μη επιζημιο αρκει να εχεις λιγο μυαλο στο κεφαλι
Η μόνη παρέα που μπορείς να έχεις είναι με ιερόδουλες που σου λένε:
«αυτό που θέλεις κάνει τόσο».
Οι γυναίκες που για να σου δώσουν την παρέα τους, εκτός από το οικονομικό κόστος, παίζουν με την ψυχούλα σου πουλώντας δήθεν έρωτα, είναι άκρως επικίνδυνες…
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.534
Κριτικές
11
Like
3.412
Πόντοι
4.615
Η μόνη παρέα που μπορείς να έχεις είναι με ιερόδουλες που σου λένε:
«αυτό που θέλεις κάνει τόσο».
Οι γυναίκες που για να σου δώσουν την παρέα τους, εκτός από το οικονομικό κόστος, παίζουν με την ψυχούλα σου πουλώντας δήθεν έρωτα, είναι άκρως επικίνδυνες…
Σωστότατη τοποθέτηση κατά το δεύτερο σκέλος της.
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
την εχω ξανακανει την ερωτηση. τι ειδους αντρας ειναι αυτος που μπορει να ξερει οτι η γυναικα του ειναι πουτανα. προσωπικα εναν τετοιο τον θεωρω τουλαχιστον μαλακα που δεχεται να μοιραζεται την γυναικα του.
 

nikos33xr

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2006
Μηνύματα
106
Like
1
Πόντοι
1
υπαρχει και σχετικη ταινεια με τη μονικα μπελουτσι, μονο που δε θυμαμαι το τιτλο...
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
υπαρχει και σχετικη ταινεια με τη μονικα μπελουτσι, μονο που δε θυμαμαι το τιτλο...

στην ταινια υποτιθεται οτι ο αντρας της ειχε πεθανει. μετα εμαθε οτι ειναι ζωντανος και πηγε και την βρηκε και την εβαλε παλι στο σωστο δρομο
 

Θάνος_3

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2008
Μηνύματα
35
Like
0
Πόντοι
0
την εχω ξανακανει την ερωτηση. τι ειδους αντρας ειναι αυτος που μπορει να ξερει οτι η γυναικα του ειναι πουτανα. προσωπικα εναν τετοιο τον θεωρω τουλαχιστον μαλακα που δεχεται να μοιραζεται την γυναικα του.
Μου φαίνεται λίγο άσχετη η ερώτηση με το θέμα μας…
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom