Νέα

Αγαπημένα ζαχαροπλαστεία και γλυκά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα El Duderino
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Προτάσεις για αγορά τίμιας βασιλόπιτας; Είτε σε μορφή κέικ είτε τσουρέκι.

Γιούλια.
Βασιλόπιτα Πολίτικη (τσουρέκι) παραδοσιακή συνταγή του παππού Βαγγέλη από την Πόλη φιλαράκι μου.
Τίμια.. φάε και θα με θυμηθείς.
* Έχουν βέβαια και βασιλόπιτες σε μορφή κέικ με επικάλυψη λευκής ή μαύρης σοκολάτας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: antep

Koyiot

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2021
Μηνύματα
74
Like
230
Πόντοι
20
Τρίγωνα Ελενίδη, γαλακτομπούρεκο Γαλιφιανάκη, μιλφέιγ Κωνσταντινίδη, καζάν ντιπί Χατζή, πουράκια Χατζηφωτίου.
Απάτη ο γαλυφιανακης.καποτε χρόνια είχε ποιότητα.4χρονια τωρα τα έχει χαλάσει κατα πολυ τα γλυκά του ειδικά τα σιροπιαστα.μαύρο από εμένα
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.152
Κριτικές
8
Like
32.339
Πόντοι
6.536
"Γλυκοπωλείο του προφιτερόλ" στα Καμίνια,στην Δωδεκανήσου.
Προφιτερόλ καλό σε πολλές μορφές.
jizz in my pants GIF
 

NeroMpesa

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2021
Μηνύματα
29
Like
50
Πόντοι
0
Για εκμεκάκι παίζει κανα καλο ρε αδερφια ?
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Γιούλια.
Βασιλόπιτα Πολίτικη (τσουρέκι) παραδοσιακή συνταγή του παππού Βαγγέλη από την Πόλη φιλαράκι μου.
Τίμια.. φάε και θα με θυμηθείς.
* Έχουν βέβαια και βασιλόπιτες σε μορφή κέικ με επικάλυψη λευκής ή μαύρης σοκολάτας.
Πολύ καλό ζαχαροπλαστείο τα Γιούλια. Και τα τσουρέκια του με σιρόπι και γέμιση μερέντα, κάστανο κλπ
Τρέλα!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: antep

Morgan_F

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2010
Μηνύματα
426
Like
687
Πόντοι
81
Ένας φούρνος Δήμου στο Θησείο φτιάχνει σούπερ γουάου κουραμπιέδες!!
 

THE BIG TICKET

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Και μιας και με έπιασε λιγουρα τώρα και μόνο που τα έγραψα :2funny: ας προσθέσω κανα δυο ακόμη. :embarrased:
Κοσμικόν & Σταμου για τα φοβερά γαλακτομπούρεκά τους - αν και ομολογώ ότι πρόσφατα που δοκίμασα από τον Βαρσο στην Κηφισιά μου έπεσε το σαγόνι, μακράν το κορυφαίο γαλακτομπουρεκο που έχω δοκιμάσει - και η Riviera και το Zuccherino για μιλφεηγ και προφιτερολ.
Ελα ρε τυπε τοσο καλο το γαλακτομπουρεκο στον Βαρσο??
 

antep

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2013
Μηνύματα
183
Κριτικές
5
Like
214
Πόντοι
1
Γιούλια.
Βασιλόπιτα Πολίτικη (τσουρέκι) παραδοσιακή συνταγή του παππού Βαγγέλη από την Πόλη φιλαράκι μου.
Τίμια.. φάε και θα με θυμηθείς.
* Έχουν βέβαια και βασιλόπιτες σε μορφή κέικ με επικάλυψη λευκής ή μαύρης σοκολάτας.
και κατι μινι μελομακαρονα που αν φας ενα μετα δεν σταματας !!!
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.152
Κριτικές
8
Like
32.339
Πόντοι
6.536
Σήμερα το πρωί στην Χαρίλαου Τρικούπη στα Εξάρχεια έψαχνα να παρκάρω και βλέπω μια ουρά 20 ατόμων έξω από ένα μαγαζί.Κοιτάω καλύτερα και βλέπω ζαχαροπλαστείο "Ασημακόπουλος"...
Μπήκα στον πειρασμό και στήθηκα στην ουρά....
Έμαθα ότι έχει τόπ βασιλόπιτες και μελομακάρονα-κουραμπιέδες,σοκολατάκια,όλα φρεσκότατα.
Ισχύει,πήρα μισό κιλό μελομακάρονα,1 βασιλόπιτα,μισό κουραμπιέδες και διάφορα άλλα σοκολατακια με ποτό κτλ.
Άνοιξα τα μελομακάρονα να δοκιμάσω και είναι το καλύτερο που έχω φάει ever...Έφαγα όλο το μισό κιλό μελομακάρονα μέχρι να φτάσω σπίτι...... :wanker:
Σε όλη μου την ζωή δεν έχω φάει μισό κιλό μελομακάρονα....
Και τα άλλα φαίνονται τέλεια.
Αν βάλετε στο search Ασημακοπουλος ζαχαροπλαστειο θα το βρείτε.
Δεν έχει εύκολο πάρκινγκ.
Θα ξαναπάω πιο μετά να πάρω ξανά....:grin:
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.331
Like
1.937
Πόντοι
216
Σήμερα το πρωί στην Χαρίλαου Τρικούπη στα Εξάρχεια έψαχνα να παρκάρω και βλέπω μια ουρά 20 ατόμων έξω από ένα μαγαζί.Κοιτάω καλύτερα και βλέπω ζαχαροπλαστείο "Ασημακόπουλος"...
Μπήκα στον πειρασμό και στήθηκα στην ουρά....
Έμαθα ότι έχει τόπ βασιλόπιτες και μελομακάρονα-κουραμπιέδες,σοκολατάκια,όλα φρεσκότατα.
Ισχύει,πήρα μισό κιλό μελομακάρονα,1 βασιλόπιτα,μισό κουραμπιέδες και διάφορα άλλα σοκολατακια με ποτό κτλ.
Άνοιξα τα μελομακάρονα να δοκιμάσω και είναι το καλύτερο που έχω φάει ever...Έφαγα όλο το μισό κιλό μελομακάρονα μέχρι να φτάσω σπίτι...... :wanker:
Σε όλη μου την ζωή δεν έχω φάει μισό κιλό μελομακάρονα....
Και τα άλλα φαίνονται τέλεια.
Αν βάλετε στο search Ασημακοπουλος ζαχαροπλαστειο θα το βρείτε.
Δεν έχει εύκολο πάρκινγκ.
Θα ξαναπάω πιο μετά να πάρω ξανά....:grin:
Πολύ γνωστός ο Ασημακόπουλος εδώ και δεκαετίες.Όταν ζούσαν ακόμα τα παλιά αφεντικά του "Κοσμικόν" Χριστούγεννα και Πάσχα έστελναν άτομο να αγοράσει τα αντίστοιχα εποχιακά προϊόντα (μελομακάρονα,κουραμπιέδες,καλτσούνια κ.α.) για να "δούνε" ποιότητα προϊόντος και τιμή ...
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Δεν ξέρω πάντως το έχω διαβάσει και πιο πριν και είναι αλήθεια παλιότερα τα γαλακτομπούρεκα του κοσμικού ήταν καλύτερα (Δυστυχως τα έχουν χαλάσει λίγο ).Αν και παραμένει το αγαπημένο μου γλυκό .Και πάλι καλή χρόνια .
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.152
Κριτικές
8
Like
32.339
Πόντοι
6.536
Πολύ γνωστός ο Ασημακόπουλος εδώ και δεκαετίες.Όταν ζούσαν ακόμα τα παλιά αφεντικά του "Κοσμικόν" Χριστούγεννα και Πάσχα έστελναν άτομο να αγοράσει τα αντίστοιχα εποχιακά προϊόντα (μελομακάρονα,κουραμπιέδες,καλτσούνια κ.α.) για να "δούνε" ποιότητα προϊόντος και τιμή ...
Δεν το ήξερα τυπε.
Δεν είμαι της περιοχής και Αθήνα έρχομαι μόνο στις γιορτές πλέον.
Και οι κουραμπιέδες του γαμάνε.
Θα ξαναπάω άλλα είμαι λίγο μακρυά και το σκέφτομαι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom