Νέα

Ξύρισμα αρχιδιών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα billaras22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 237K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προτιμάτε οι άντρες να έχουν ξυρισμένα ή αξύριστα αρχίδια?

  • Ξυρισμένα

    Ψήφοι: 396 76,4%
  • Aξούριστα

    Ψήφοι: 122 23,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    518

akis35

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2006
Μηνύματα
128
Like
2
Πόντοι
1
Καλησπέρα  μάγκες (όσοι είναι ) και μάγκισες .
Μετά λύπης διαβάζω τα δρώμενα αυτού του θέματος ,μέλη τα οποία  έχουν προμοταριστη σαν άντρακλες και  αρκετά  αρσενικοί να ζητούν γνώμη για το πώς να  ευχαριστήσουν  την γκόμενα τους  η να διευκολύνουν την πουτανα στο έργο της  .Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν θέλω να πω και μια άλλη άποψη
Α) όταν κανείς όλα τα χατίρια της οποιασδήποτε γκόμενας μπαίνεις αυτόματος στην λίστα των πολλών άρα  είσαι και αναλώσιμος καθότι πολλοί υπάρχουν ,αλλά ο ένας ο μοναδικός όχι
Β)ήμουν και εγώ αθλητής και πρωταθλητής σε ένα άθλημα για 11 χρόνια (5προταθληματα Ελλάδος και 1 παγκόσμιο ) δεν χρειάστηκε ποτέ να ξυριστώ αλλά ούτε και άλλοι συναθλητές μου παρόλο που το άθλημα μας είχε σωματική επαφή.(πολεμική τέχνη)
Γ)ένας φίλος σεξολόγος μου είχε πει κάποτε ότι όταν κανείς σεξ λες και είναι χόμπι είσαι μπροστά  στην πόρτα της διαστροφής  το μόνο που μένει είναι να χτυπήσεις την πόρτα  και είσαι μέσα
Δ)αποτρίχωση στον άντρα είναι και πάλι επιλογή του να κάνει ,συνήθως την βλέπουμε σε άντρες που αθλουνται  1)ποδηλάτες για εκμηδενισμό οποιασδήποτε αντίστασης στον αέρα λόγω ταχύτητας  2) μποντυμπιλντεραδες  για ολοκληρωτική εμφάνιση των μυών  3) άντρες οι οποίοι αθλουντε συστηματικά και λόγω μεγάλης τριχοφυΐας  στην πλάτη και στους ωμούς βγάζουν σπυράκια με πύον.
Όλα τα υπόλοιπα είναι πραγματικά τρίχες και τώρα κατάλαβε τελικά στα 35 μου που το βρήκαν αυτό το θράσος  και μιλάνε για  μας τούς άντρες έτσι όπως μιλάνε οι γυναίκες με αυτά που διαβάζω λογικό είναι αλλά υπάρχουμε και εμείς 
Και θα ολοκληρώσω  με ένα σχόλιο απέναντι στην mounitsa *****
(απλά υποτίθεται ότι στο σεξ προσπαθεί το ζευγάρι να πετύχει αμοιβαία ευχαρίστηση και ικανοποίηση ......και όπως σε όλα τα)
Κούκλα μου τι είναι αυτά που γραφείς για το αισθητικό και το αντιαισθητικό  και αμοιβαία ευχαρίστηση  . Στο συγκεκριμένο θέμα  αυτά είναι για ελαφρόμυαλους  και για το HOLLYWOOD μονάδα παραγωγής ταινιών όχι κοινωνικότητας και ανάπτυξης .στο καπάκι αν μοιάζουμε οι δυο μας  στα κορμιά μας τι το αντρικό θα ευχαριστιθις  στο κρεβάτι ;;η μάλλον τι το διαφορετικό από αυτό που έχεις  και εσύ ,στο γυμναστήριο πάμε γιατί η καθιστική  ζωή σήμερα  το  επιβάλει για να έχουμε τα κορμιά μας  σε φόρμα δυνατά και γερά  για να ζούμε υγιείς και να βάζουμε κάτω το θηλυκό και να λέει τον χρηστό φαντάρο και τέλος τα αρώματα είναι η μοναδική λύση στο να γλυτώσουμε από την γκρίνια σας ότι μυρίζουμε βαρβατίλας την φυσική μας μυρωδιά δηλαδή του αρσενικού . Μήπως τελικά πρέπει να καταστρέψουμε τον άντρα σήμερα για να καλύψουμε τις χαζές  και παρανοϊκές  ανασφάλειες του κάθε σημερινού θηλυκού   
Λέω μήπως ενοχλούμε;;;;;;
 

akis35

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2006
Μηνύματα
128
Like
2
Πόντοι
1
Υ.Γ.
Ρε μάγκες σοβαρευτείτε λίγο γιατί όταν τελειώσουν αυτές οι μόδες και αυτά τα παρανοϊκά και  ανασφαλή θέλω των σημερινών  θηλυκών  θα μείνετε με τα ξυραφάκια και τα μπικουτί στο χέρι και ολομόναχοι τραβάτε να δείτε τους 300 να πάρετε λίγο τα πάνω σας γιατί  ο άντρας ο αληθινός έτσι ακριβός είναι ή ταν η επί τας
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
Λοιπόν... Veet for men, την αλοιφεις την αφήνεις 5 λεπτακια και μετα με χλιαρο νερο και εισαι ετοιμος! Μου το ειπε μια call girl... αυτο κάνουν και οι στριπερς για αυτο το μουνακι  τους ειναι τρυφερο και μαλακο...
Και για οσους νομιζουν οτι ειναι gay οσοι τα ξυρίζουν σας λεω οτι οι "βαρβατοι" δεν περνανε πια ως στυλ. Ιts Dandee time guys
 

Varvaros

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2005
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
0
Υ.Γ.
Ρε μάγκες σοβαρευτείτε λίγο γιατί όταν τελειώσουν αυτές οι μόδες και αυτά τα παρανοϊκά και  ανασφαλή θέλω των σημερινών  θηλυκών  θα μείνετε με τα ξυραφάκια και τα μπικουτί στο χέρι και ολομόναχοι τραβάτε να δείτε τους 300 να πάρετε λίγο τα πάνω σας γιατί  ο άντρας ο αληθινός έτσι ακριβός είναι ή ταν η επί τας

Ναι τους 300 ξυρισμένους σε όλο το σώμα. ʼσε που δίνει και την διάσταση που όλοι οι Έλληνες αποφεύγαμε να παραδεχτούμε για τα ζευγάρια στη μάχη (εραστές δλδ).
Και για πληροφορησή σου φίλε όπως και των άλλων εδώ που το φωνάζουν για ξενόφερτο έθιμο, προτείνω να πάτε να δείτε κάνα αρχαίο άγαλμα και να μου πείτε τι τρίχες έχει στα αρχίδια για να μην αναφέρω σε όλο το σώμα. Αν μάλιστα παρατηρήσετε θα δείτε οτι έχει τρίχες συνήθως απο πάνω στη βουβωνική χώρα (αν θυμάμαι καλώς οτι λέγεται έτσι) αλλά τα μπαλάκια γλόμπος.
Αυτά είναι τα πρότυπα της αρχαίας Ελληνικής ομορφιάς που εσείς θεωρείτε ξενόφερτα.

Εν τέλει να σας θυμίσω οτι δεν ήταν 300 αλλά 1000 (+700 Θεσπιείς) οι οποίοι πέθαναν εκεί, και δεν έμειναν να πεθάνουν γιατί είχαν τρίχες παντού και έπρεπε να αποδείξουν οτι δικαίως τις έφεραν, αλλά γιατί ήταν άντρες στη καρδιά όπου οι τρίχες δε πιάνουν. Ένας άντρας κρίνεται από τις πράξεις του και όχι από τις τρίχες του. Ήμαρτον πια με τις κομπλεξικές γενικεύσεις.
 

chrysargos_is_satan

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
45
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Εγώ τα ξυρίζω σταθερά 2 φορές το μήνα από το Μάιο του 2001. Είναι πάντα πιο καθαρή η περιοχή και χωρίς τις αηδιαστικές κατσαρές τρίχες.
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
.. να πάτε να δείτε κάνα αρχαίο άγαλμα και να μου πείτε τι τρίχες έχει στα αρχίδια για να μην αναφέρω σε όλο το σώμα. Αν μάλιστα παρατηρήσετε θα δείτε οτι έχει τρίχες συνήθως απο πάνω στη βουβωνική χώρα (αν θυμάμαι καλώς οτι λέγεται έτσι) αλλά τα μπαλάκια γλόμπος.
Ένας άντρας κρίνεται από τις πράξεις του και όχι από τις τρίχες του. .
Δηλαδη επειδη δεν ειχαν τα αρχαια αγαλματα τριχες παει να πει οτι απο την αρχαιοτητα ξυριζοντουσαν?
Δηλαδη αν ενας αντρας εχει τριχες και τις βαφει ροζ,η ξυριζει τα φρυδια του να μη τον κρινουμε ως πουσταρα γιατι ακομα δεν εχουμε δει τις πραξεις του?
 

Varvaros

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2005
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
0
Δηλαδη επειδη δεν ειχαν τα αρχαια αγαλματα τριχες παει να πει οτι απο την αρχαιοτητα ξυριζοντουσαν?
Δηλαδη αν ενας αντρας εχει τριχες και τις βαφει ροζ,η ξυριζει τα φρυδια του να μη τον κρινουμε ως πουσταρα γιατι ακομα δεν εχουμε δει τις πραξεις του?

Την από κάτω πρόταση όμως φρόντισες βολικά να τη βγάλεις από την παράθεση που έκανες.
Αυτό ήταν το πρότυπο για τους αρχαίους Έλληνες, είτε σου αρέσει είτε όχι. Και επίσης το αν ξυριζόντουσαν ή όχι το έχει ήδη απαντήσει η επιστήμη. Ναι ξυριζόντουσαν αν δε το ξέρεις ήδη. Και δε μιλάω για το συγκεκριμένο σημείο αλλά γενικά.

Όσο για τη δεύτερη προτασή σου τι να πω. Ούτε εγώ γουστάρω που η ομοφυλοφιλία έχει αρχίσει να γίνεται trendy, από την άλλη έχω την άποψη οτι ο καθένας κάνει τις επιλογές του και ζει με αυτές. Και ομοφυλόφιλος είναι προτίμηση στο σεξ δεν είναι (ήταν) τρόπος ένδυσης ή περιποίησης σώματος.

Αν εσύ νιώθεις καλά με το να κράζεις τις επιλογές των άλλων, και να μην ασχολείσαι με τις δικές σου, προβλημά σου. Αλλά ο δικός σου τρόπος σκέψης δεν είναι απαραίτητα και ο σωστός. Ούτε σε κάνει καλύτερο απ' τα πουστάκια (και οποιονδήποτε άλλο) που πάνε να επιβάλλουν τη δική τους άποψη. Στο ίδιο επίπεδο σε φέρνει.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Σίγουρα ήταν πιο εύκολο να φτιάξουν τα αγάλματα χωρίς τρίχες παρά με τρίχες.
 

antonis_p

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
241
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπόν... Veet for men, την αλοιφεις την αφήνεις 5 λεπτακια και μετα με χλιαρο νερο και εισαι ετοιμος! Μου το ειπε μια call girl... αυτο κάνουν και οι στριπερς για αυτο το μουνακι  τους ειναι τρυφερο και μαλακο...
παλια λεγανε "πουστηδες και παλληκαρια", τωρα πουτσες και μουνακια γιναμε το ιδιο... ρε κατι προτυπα....
 

gatik

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.114
Like
42
Πόντοι
16
Μαλλον αν εβαζα καμια ξυρισμενη πουτσα θα το γουσταρες περισσοτερο αποτι βλεπω..
Οσο για ανωμαλιες ας μιλησεις εσυ καλυτερα καθως εισαι fun της ξυρισμενης πουτσας οπως δηλωνεις,αναρωτιεμαι τι την κανεις οταν στη βαζουν μπροστα σου..
Παντως αν τις γυαλιζεις τοτε πιστευω οτι θα ακολουθησεις ενα καλο επαγγελμα στη βιομηχανια του πορνο,καθοτι θα επιτελεις εργο την ωρα που γυρναει ο woodman casting(ναι,αυτος ο καραφλος που βλεπεις στο δικο μου αβαταρ).
Και εις ανωτερα,οταν κλεισεις τα 15 τα λεμε..
ναι...καλα...τραγουδα! σε ειδαμε και στο video ρε κακομοιρη! που πας και σε γυμναστηρια!!! (μαλλον μονο για κουβεντα...)
σου εχει γλυψει ποτε τα αρχειδια γκομενα η εισαι μικρος για τετοια΄;  γιατι αν το κανουνε συχνα ,σιγουρα θα σου εχουν πει καποια στιγμη οτι μυριζουν κρεμυδιλα απο τα σουβλακια που ειχες φαει απο το προηγουμενο βραδυ! και μην αρχισεις να μου λες για μπανια και τετοιες μαλακιουλες....οσο και να το τριβεις με το σφουγγαρι το δερμα μαζι με τις μπλεγμενες τριχεσ σου αναδυει μια πολυ ευαισθητη μυρωδια!  γι'αυτο και τις ξυριζουν οι περισοτεροι! ειναι θεμα καθαριοτητας, πανω απ'ολα!! και εν συνεχεια αισθητικης!  καταλαβες 'ομορφαντρα'; αντε κοιμησου τωρα. 
 

lampis12

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2006
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
Προσωπικά διαφωνώ με το ότι οι άντρες θα έπρεπε να νοιάζονται για την εμφάνιση και την αισθητική τους. Σε όλα τα θηλαστικά το αρσενικό κατακτά τα θηλυκά με την ικανότητα του να αποκλείει τους αντίζηλους. Τα αρσενικά βουβάλια παλεύουν με τα κέρατα τους και επικρατεί το δυνατότερο το οποίο αποδέχονται σαν επιβήτορα τα θυληκά.

Οι αρσενικοί άνθρωποι δε μπορούν να χρησιμοποιήσουν βία ο ένας ενάντια στον άλλο, οπότε για να μας αποδεχτούν τα θηλυκά χρησιμοποιούμε εκείνα τα προσόντα μας που φανερώνουν ικανότητα να αποκλείουμε τα άλλα αρσενικά. Σε μια πρωτόγονη κοινωνία αυτό μπορεί να είναι η σωματική δύναμη. Σε μια πολιτισμένη κοινωνία είναι η ευφυία, η προσωπικότητα, η φήμη, το χρήμα.

Η ομορφιά είναι γυναικείο όπλο και δεν έχει καμία σχέση με την ικανότητα του άντρα να ανταγωνίζεται τους άλλους άντρες. Επομένως δεν πα να είσαι τριχωτός, καραφλός, χοντρός, άσχημος, μυτόνγκας, σαπιοδόντης... δεν πρέπει να σε απασχολεί αν είσαι άντρας.

Το ξύρισμα του στήθους και το body building έχουν σχέση με την εμφάνιση. Γι' αυτό δεν τα θεωρώ ανδροπρεπείς ασχολίες.

Αντίθετα το ξύρισμα των αρχιδιών δεν έχει σχέση με την εμφάνιση γιατί δεν περπατάμε στο δρόμο με τα αρχίδια μας έξω. Είναι κάτι που έχει σχέση καθαρά με το σεξ. Ευχαριστιόμαστε περισσότερο το γλείψιμο όσοι τα ξυρίζουμε και ευχαριστιούνται περισσότερο οι γυναίκες να μας τα γλείφουν (με αποτέλεσμα να γλείφουν καλύτερα και με περισσότερο πάθος).

Το να προσπαθείς να αυξήσεις τη σεξουαλική σου ευχαρίστηση είναι κατά τη γνώμη μου ανδροπρεπής ενασχόληση. Θα έλεγα μάλιστα ότι το κυνήγι για περισσότερο και καλύτερο σεξ είναι αναπόσπαστο μέρος της φύσης του άντρα. Συμπέρασμα: Το ξύρισμα των αρχιδιών είναι ανδροπρεπές - αρκεί να το κάνεις επειδή γουστάρεις και όχι για άλλους λόγους.
 

gothiam

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2006
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
σου εχει γλυψει ποτε τα αρχειδια γκομενα η εισαι μικρος για τετοια΄;  γιατι αν το κανουνε συχνα ,σιγουρα θα σου εχουν πει καποια στιγμη οτι μυριζουν κρεμυδιλα απο τα σουβλακια που ειχες φαει απο το προηγουμενο βραδυ! και μην αρχισεις να μου λες για μπανια και τετοιες μαλακιουλες....οσο και να το τριβεις με το σφουγγαρι το δερμα μαζι με τις μπλεγμενες τριχεσ σου αναδυει μια πολυ ευαισθητη μυρωδια! 


ρε τι μαθαινει κανεις.....
αν φας πατσα μυριζει παλι ???
 

Varvaros

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2005
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
0
Σίγουρα ήταν πιο εύκολο να φτιάξουν τα αγάλματα χωρίς τρίχες παρά με τρίχες.

Ίσως αλλά να κάνουν το ίδιο και στη ζωγραφική τους? Λες να βαριόντουσαν τόσο πολύ?

Δηλαδή πόσο πιο πολύ να είναι φανερό?
[URL unfurl="true"]http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Iatros.jpg[/url]

Βασικά για μένα και (φαντάζομαι) για πολλούς άλλους που το κάνουν  εκτός από θέμα υγιεινής, είναι και θέμα προσωπικής ευχαρίστησης στο σεξ. Το γιατί το ξέρουν όσοι το έχουν κάνει, και όσοι προτιμούν το γυναικείο όργανο μη τριχωτό όταν είναι να εργαστεί η γλώσσα τους εκεί.
 

gothiam

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2006
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
Ίσως αλλά να κάνουν το ίδιο και στη ζωγραφική τους? Λες να βαριόντουσαν τόσο πολύ?


το οτι δεν απεικονιζονταν οι τριχες στη ζωγραφικη η στη γλυπτικη δεν παει να πει οτι οι αρχαιοι ξυριζονταν η οτι δεν ειχαν τριχες !!!
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Και για ποιο λογο βαζανε τριχουλες πανω απο το πουλακι και ξεχναγανε να τις βαλουν κατω απο το πουλακι? βαριοντουσαν να κανουν διπλη δουλεια?βαζανε και στα μαλλια.......που ειναι και πιο πολλες.........γιατι δεν τους κανανε ολους καραφλους να τελειωνει το θεμα?βαζανε και γενια.......ας τους κανανε σπανους.....που να κανεις μερεμετοδουλειες τωρα.......
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Και για ποιο λογο βαζανε τριχουλες πανω απο το πουλακι και ξεχναγανε να τις βαλουν κατω απο το πουλακι? βαριοντουσαν να κανουν διπλη δουλεια?βαζανε και στα μαλλια.......που ειναι και πιο πολλες.........γιατι δεν τους κανανε ολους καραφλους να τελειωνει το θεμα?βαζανε και γενια.......ας τους κανανε σπανους.....που να κανεις μερεμετοδουλειες τωρα.......

παντα ανατρεπτικη και αρχιδατη η μουνιτσα!ετσι σε θελω....γυναικα!!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom