Νέα

XXX Hotel (Αθήνα)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kon82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 932
  • Εμφανίσεις 272K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
[size=9pt]Υπαρχει ανιχνευτης για ενσυρματες καμερες?[/size]

H camera πού στέλνει την εικόνα με σύρμα, δεν εκπέμπει τίποτα, άρα δεν μπορείς και να την ανιχνεύσεις με τίποτα.
(Η ασύρματρη εκπέμπει ραδιοκύμα, οπότε μέ ένα δέκτη το ανιχνεύεις).

Ο τρόπος για να ανιχνεύσεις την (όποια) κάμερα, είναι να κάνεις έναν προσεκτικό οπτικό έλεγχο στο δωμάτιο. Όσο μικρή και αν είναι, η camera βρέπει να "βλέπει" το κρεβάτι. ʼρα κάπου θα δείς ένα μαυράκι, που θα είναι ο φακός της.
Κόλλα πάνω του μια τσίχλα. Τυφλώθηκε.
Κοίτα τα σκοτεινά σημεία, Air-condition, πτυχές απο κουρτίνες, εξαεριστικά στόμια, τέτοια.

Απ ότι έχω ακούσει, μερικά ξενοδοχεία έχουν ένα δωμάτιο που είναι "βυσματωμένο" μόνιμα (συνήθως με ενσύρματη, γιατί η ασύρματη έχει και το πρόσθετο πρόβλημα της τροφοδοσίας με ρεύμα (άλλαζε μπαταρίες κάθε τόσο)).
Αν ο ξενοδόχος/receptionist δει να μπαίνει κάτι περίεργο και να ζητάει δωμάτιο (κανένας εξαιρετικός μούναρος, κανένας παππούς, καμμιά γιαγιά, τίποτα αδερφές, κλπ) τότε δίνει ΑΥΤΟ το δωμάτιο, και πάει μέσα στο γραφειάκι και κόβει κίνηση από την οθόνη.
Ίσως φωνάζει και κανένα φίλο του και γελάνε παρέα. Πάντως δεν είναι ΟΛΑ τα δωμάτια βυσματωμένα.

Γενικά, εμένα στ' αρχίδια μου και αν με πάρουν μάτι.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
....Γενικά, εμένα στ' αρχίδια μου και αν με πάρουν μάτι.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:

κι αφου εσκασα στα γελια, επειδη ως γνωστον τη γλωσσα γραφης του σταυρου την παω με 1000, να πω οτι κι εμενα δεν με απασχολει και να με παιρνουν ματι, εφοσον βεβαια εχω αποφασισει οτι ΔΕΝ θα ασχοληθω στο μελλον με την πολιτικη..  :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Επισκέπτης
θα βλεπουν τισ ψολαρες  μας και θα καμαρονουν μεγα παπαγιοργι!!!!
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
Δεν με πολυνοιαζει μονο στο τηλεφως να μην παιχτει η υπερπαραγωγη μου!!!
 

Επισκέπτης
χαχαχααχαχαχαχχα!!!!!!!!!!!!!καυλιαριιιιι !!!!θα ζιλευουν τα εργαλεια μας και το τροπο που θα πιτσιλαμε!!!!!επισις θα ζιλευουν το τροπο με τον οποιο θα δαμαζουμε το ατακτο πουτανακι!!!!μπουαχχαχαχαχα!!!! :dancing: :dancing:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
υπαρχει και χειροτερο.... να ''σε δινει''  bonus δωρεαν με τα βιβλια του ο 2310-52........  :2funny: :2funny:

Ναι! Και να λέει:
"Έτσι πολλαπλασιάζονται οι ΕΛ-ληνες και έχουν γίνει δισεκατομύρια σε όλη την υδρόγειο!"
 

Επισκέπτης
ρε σεις το ξενοδοχειο το 3χχχ πανο στιν εθνικι που ειναι εχι μεσα τζακουζι????ξερι κανις καυλιαρις???
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
Ναι εχει αλλα δεν πρεσαρει δυνατα νερο μαλλον εχει προβλημα το δικτυο.Ισα ισα πιτσιλιζει!!!
 

Επισκέπτης
και απο τιμες τι γινετε καυλιαριδες?????
 

Επισκέπτης
stavros51,
ευχαριστω για την απαντηση. Φαινεται οτι το εχεις ψαξει το θεμα.
Τωρα ποσο προσεκτικα να ψαξεις ενα δωματιο ? Αντε και να πας μονος σου απο πριν σε ενα δωματιο ξενοδοχειου και να
το ψαξεις σπιθαμη προς σπιθαμη. Πως εισαι σογουρος οτι την απομενη φορα που θα πας με παρεα θα στο δωσουν
εσενα μονο και μονο επειδη το εψαξες καλα? Γενικως τα ξενοδοχεια ειναι και λιγο 'επικινδυνα'.
Τωρα για να σας βαλω φωτιες, εχετε σκεφτει οτι οι καθρεφτες μπορει και να μην εχουν υδραργυρωση απο πισω ?
Και κατι αλλο, πολλοι εδω λενε οτι δεν τους ενδιαφερει και να δουν τα κατορθωματα τους και στο youtube etc.
Εχετε ομως σκεφτει οτι τις περισσοτερες φορες που παμε στα (ατιμα)ξενοδοχεια η συνοδος μας δεν θελει να την δουν?
Η εχεμυθεια(?) ειναι μπελας.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Γι αυτο η μονη λυση ειναι να νοικιασεις μια γκαρσονιερα...
 

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
σωστό και όσοι κάνουν μεγάλη χρήση τέτοιων υπηρεσιών τελικά το κόστος είναι μικρότερο ειδικά αν βρεις και συνέταιρο εχέμυθο...Λίγη μόνο τακτική στο θέμα της συντήρησης και όλα με μια γκαρσονιέρα είναι τέλεια. Ασε που μπορείς κάλλιστα να βάλεις εσύ τις δικές σου κάμερες και να κρατάς τις χαρούμενες στιγμές για τα περήφανα πλέον γηρατιά μετά από χρόνια...!
 

Επισκέπτης
Κατι γνωστοι μου ειχαν νοικαιασει καποτε μια γκαρσονιερα για αυτο το σκοπο.
Οι ιδιοκτητες, διαχειριστες, γειτονες κλπ. ειναι πολυ περιεργοι ανθρωποι. Κοιτανε πολυ, μιλανε πολυ.
Χρειαζονταν καποιος να το παιζει μονιμος ενοικος. Γενικα καλη η ιδεα της γκαρσονιερας αλλα
μαλλον πολυπλοκη με αρκετα 'κατα' και οχι τοσο πολα 'υπερ'.
 

stallion81

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Pitsilisti το ξενοδοχείο το οποίο αναφέρεις το έχω χτίσει φίλε μαζί με τον priamo πίσω απο το Καλλιμάρμαρο. αχχαχααχαχαχ, έχω σκάσει πολλά λεφτά εκει μέσα. Είναι καλό hotel κι έχει δυνατά jaccuzi στο υπόγειο στα γνωστά δωμάτια τα οπία ξεκινάνε με Α. Όπως στον πρώτο όροφο για παράδειγμα ειναι το 115 εκεί έχουν στο υπόγειο τα Α1 Α2. Τα φραγκάκια είναι καλά κι η τιμή αλλάζει άν πάς συχνά. Ξεκινάς με 50 euros.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
[size=8pt]"Κατι γνωστοι μου ειχαν νοικαιασει καποτε μια γκαρσονιερα για αυτο το σκοπο.
Οι ιδιοκτητες, διαχειριστες, γειτονες κλπ. ειναι πολυ περιεργοι ανθρωποι. Κοιτανε πολυ, μιλανε πολυ.
Χρειαζονταν καποιος να το παιζει μονιμος ενοικος. Γενικα καλη η ιδεα της γκαρσονιερας αλλα μαλλον πολυπλοκη με αρκετα 'κατα' και οχι τοσο πολα 'υπερ'."[/size]

Η γκαρσονιέρα είναι καλή για τους εξής λόγους:
1) Έχεις τη βολή σου, τα πράματά σου, τα σύνεργα (! - αν σου χρειάζονται τέτοια), κανα ρούχο, τέτοια.
2) Δε σου σπάει τ' αρχίδια ο κάθε ρεσεπσιονίστ.
3) Αν τη συγκρίνεις με συχνή χρήση ξενοδοχείου, τότε είναι και οικονομική.

Και είναι κακή γιατί:
1) Χρειάζεται μια στοιχειώδη φροντίδα. Πρέπει κάποιος να αλλάζει (και πλένει) σεντόνια και πετσέτες, να ρίχνει ένα σκούπισμα κάθε έξη μήνες, να μαζεύει τα.... παραπροϊόντα της δουλειάς, να αλλάζει καμιά λάμπα, να φέρνει σαπούνι, καφέ, ζάχαρη, κολόχαρτο κλπ, να έχει το νου του να πληρώνει λογαριασμούς, κοινόχρηστα, νοίκι (αν δεν είναι ιδιόκτητη), τέτοια.
2) Καστίζει ΠΑΓΙΩΣ. Το ξενοδοχείο, έχεις λεφτά, γαμάς. Δεν έχεις, πας στο παγκάκι. Στη γκαρσονιέρα θα τα ρίξεις βρέξει - χιονίσει.
3) Και τέλος (αλλά δεν το θεωρώ πολύ σοβαρό) έχει και το μειονέκτημα που είπε ο συνάδελφος πιο πάνω. Τους γείτονες. Προσωπικά, τους έχω γραμμένους (ξέρετε που ε?)

Συμπέρασμα:
Καλό είναι να υπάρχει ΚΑΙ μια γκαρσονιέρα. Αυτό δεν κάνει το ξενοδοχεία να σου απαγορεύει την είσοδο, όποτε το χρειαστείς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom