Νέα

Βουλευτικές εκλογές 4/10/2009 - Με δεδομένα πια τα αποτελέσματα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 158K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ψηφίστε εδώ ...!!!!!

  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ - ΛΕΒΕΝΤΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΟΙ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΚΥΡΟ - ΛΕΥΚΟ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Η ΝΔ πάντως το διέψευσε κατηγορηματικά σήμερα.

Και αν σημαίνει κάτι, ο Τράγκας έβγαζε αφρούς στο ALTER μόλις αναφέρθηκε το ενδεχόμενο αυτό: "Πως είναι δυνατόν να προτείνεις για Πρόεδρο έναν άνθρωπο που αποκαλούσες αρχιερέα της διαπλοκής;".

ναι αυτά τα φολκλόρ τα χάνω ρε γαμώτο

Ο τράγκας δεν είναι αυτός που είχε κάτι εφημερίδες με κυκλοφορία μηδενική, έπαιρναν τη μεγαλύτερη κρατική διαφήμιση και δεν πλήρωνε το προσωπικό?

Καλός ηθοποιός αλλα δε θα γίνει ποτε μεγάλος.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Είχα να κάνω πεντικιούρ...

Διάβασα το δακρύβρεχτο ποστ σου και μου δημιουργήθηκε η εξής απορία:

Χρωστάει σε εσένα ή εμένα ή σε οποιονδήποτε άλλο μόνιμη θέση το δημόσιο;

Αν υπάρχει κάποιος μαλάκας που φιλάει κατουρημένες ποδιές να μπει όπως- όπως σε κάποια δημόσια υπηρεσία και μετά από κανά δυο - χρονάκια νομίζει ότι ο ελληνικός λαός του χρωστάει κάτι, να πάει να δουλέψει στον ιδιωτικό τομέα...

Και επιτέλους πες μας σε ποιες θέσεις αναφέρεσαι, σε τί ειδικότητες, διότι έχω τελείως διαφορετική εικόνα για τις προσλήψεις του δημοσίου....

Και που' σαι, όταν λέμε δημόσιο ΔΕΝ εννοούμε ΔΕΚΟ...


που σαι .οταν εννοουμε δημοσιο φυσικα δεν εννοουμε δεκο.

το υπουργειο οικονομικων σου κανει για το παραδειγμα που σου φωτογραφιζω?  ;)

θεσεις οικονομολογων,πληροφορικης

αρε απωθημενα που βγαζει ο κοσμος..

σε ενοχλει που η κατασταση στο δημοσιο ειναι το ιδιο χαλια με τον ιδιωτικο τομεα ε?

σε ενοχλει που γραφω οτι τα παιδια που εχουνε μπει τωρα με πτυχια και μεταπτυχιακα και προσοντα

δεν ξερουν τι θα ξημερωσει αυριο,κι αν θα εχουν δουλεια. εχουν δικαιωμα για καλυτερες συνθηκες εργασιας.

αλλα ξεχασα..

χαλαει την χιλοειπωμενη καραμελα για το δημοσιο..

μου φαινεται οτι οσοι δεν εχουν τα προσοντα για να χτυπησουν θεση στο δημοσιο, εχουν βαρεσει

τρελα κομπλεξ.

και οταν τους λες πως ειναι η πραγματικη κατασταση στο δημοσιο,εργασιακα, και τι συμβασεις εχουν

τους χαλας το παραμυθι.

οσα δεν φτανει η αλεπου str81977 τα κανει κρεμασταρια. ;)

ξυδακι.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
σε ενοχλει που γραφω οτι τα παιδια που εχουνε μπει τωρα με πτυχια και μεταπτυχιακα και προσοντα
δεν ξερουν τι θα ξημερωσει αυριο,κι αν θα εχουν δουλεια. εχουν δικαιωμα για καλυτερες συνθηκες εργασιας.

φαντάζομαι ότι γνωρίζεις ότι το ίδιο ισχύει και στον ιδιωτικό τομέα. Γιατί κλαις λοιπόν?

μου φαινεται οτι οσοι δεν εχουν τα προσοντα για να χτυπησουν θεση στο δημοσιο, εχουν βαρεσει τρελα κομπλεξ.

σε ποια προσόντα αναφέρεσαι? Εξαιρετικά προσόντα και δημόσιο δε συμβαδίζουν. Μπορείς να γίνεις συγκεκριμένος?

οσα δεν φτανει η αλεπου str81977 τα κανει κρεμασταρια.

Μήπως έχεις πυρετό? για δες
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Η ΝΔ πάντως το διέψευσε κατηγορηματικά σήμερα.

Και αν σημαίνει κάτι, ο Τράγκας έβγαζε αφρούς στο ALTER μόλις αναφέρθηκε το ενδεχόμενο αυτό: "Πως είναι δυνατόν να προτείνεις για Πρόεδρο έναν άνθρωπο που αποκαλούσες αρχιερέα της διαπλοκής;".

Έλα τώρα...
Εδώ η νδουλα σήμερα έλεγε ότι θα λείψει ο κινέζος από το κοινοβούλιο και πόσο έμπειρος ήταν...
Η κωλοτούμπα (ή ο πολιτικαντισμός) σε όλο της το μεγαλείο...

τι σου είναι ρε παιδί μου αυτοί οι δικηγόροι. Αμέσως να καλύψουν την πάρτη τους

Η δουλειά δεν είναι ντροπή...
:grin:  :grin:

που σαι .οταν εννοουμε δημοσιο φυσικα δεν εννοουμε δεκο.

το υπουργειο οικονομικων σου κανει για το παραδειγμα που σου φωτογραφιζω?  ;)

θεσεις οικονομολογων,πληροφορικης

αρε απωθημενα που βγαζει ο κοσμος..

σε ενοχλει που η κατασταση στο δημοσιο ειναι το ιδιο χαλια με τον ιδιωτικο τομεα ε?

σε ενοχλει που γραφω οτι τα παιδια που εχουνε μπει τωρα με πτυχια και μεταπτυχιακα και προσοντα

δεν ξερουν τι θα ξημερωσει αυριο,κι αν θα εχουν δουλεια. εχουν δικαιωμα για καλυτερες συνθηκες εργασιας.

αλλα ξεχασα..

χαλαει την χιλοειπωμενη καραμελα για το δημοσιο..

μου φαινεται οτι οσοι δεν εχουν τα προσοντα για να χτυπησουν θεση στο δημοσιο, εχουν βαρεσει

τρελα κομπλεξ.

και οταν τους λες πως ειναι η πραγματικη κατασταση στο δημοσιο,εργασιακα, και τι συμβασεις εχουν

τους χαλας το παραμυθι.

οσα δεν φτανει η αλεπου str81977 τα κανει κρεμασταρια. ;)

ξυδακι.

Πράγματι...
Ανέκαθεν ονειρευόμουν να γίνω συμβασιούχος στο δημόσιο και φθονώ εσένα που τα κατάφερες...

Και που' σαι...
Μια χαρά μόνιμους προσλαμβάνει το δημόσιο με συμβάσεις αορίστου χρόνου και όλο το πακέτο δικαιωμάτων μέσω ασεπ...
Αν εσύ επεδίωξες να μπεις στο δημόσιο σε θέση που δεν σου εξασφαλίζει τίποτα, δεν σου φταίει κανείς- ας διάβαζες προσεκτικότερα την προκηρυξη ή ας πήγαινες για άλλη θέση, αν φυσικά είχες τα μόρια...
Μπορείς βέβαια ανά πάσα στιγμή να πας να δουλέψεις στον ιδιωτικό τομέα

Σε αυτή τη κενωνία, κανείς δεν σου χρωστάει τίποτα και επειδή κάποιοι κάπου κάπως κάποτε βολεύτηκαν με τρόπο προκλητικό και παραστιτικό, δεν σημαίνει ότι μπορείς να το κάνεις και εσύ...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Γι'αυτό τους κράξανε σε όλα τα κανάλια.

Και πολύ καλά τους κάναν...
Ο καραμανλής αν έκοβε το playstation και έβελεπε κανα law & order, σίγουρα θα θυμόταν τη φράση "Anything you say can and will be used against you "

Από την άλλη, αν ο σημίτης ήταν τόσο καλός, πώς και το κόμμα του δεν τον κατεβάζει υποψήφιο;
Κωλοτούμπα νο 2 (ή τακτικισμός και προσωπική εμπάθεια)...
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Έλα τώρα...
Εδώ η νδουλα σήμερα έλεγε ότι θα λείψει ο κινέζος από το κοινοβούλιο και πόσο έμπειρος ήταν...
Η κωλοτούμπα (ή ο πολιτικαντισμός) σε όλο της το μεγαλείο...

Η δουλειά δεν είναι ντροπή...
:grin:  :grin:

Πράγματι...
Ανέκαθεν ονειρευόμουν να γίνω συμβασιούχος στο δημόσιο και φθονώ εσένα που τα κατάφερες...

Και που' σαι...
Μια χαρά μόνιμους προσλαμβάνει το δημόσιο με συμβάσεις αορίστου χρόνου και όλο το πακέτο δικαιωμάτων μέσω ασεπ...
Αν εσύ επεδίωξες να μπεις στο δημόσιο σε θέση που δεν σου εξασφαλίζει τίποτα, δεν σου φταίει κανείς- ας διάβαζες προσεκτικότερα την προκηρυξη ή ας πήγαινες για άλλη θέση, αν φυσικά είχες τα μόρια...
Μπορείς βέβαια ανά πάσα στιγμή να πας να δουλέψεις στον ιδιωτικό τομέα

Σε αυτή τη κενωνία, κανείς δεν σου χρωστάει τίποτα και επειδή κάποιοι κάπου κάπως κάποτε βολεύτηκαν με τρόπο προκλητικό και παραστιτικό, δεν σημαίνει ότι μπορείς να το κάνεις και εσύ...

ποιος σου ειπε οτι μιλαμε για μενα , μικρε και ανοητε..

εισαι εμπαθης και φαινεται αυτο.

ξυδακι.

χαλαρωσε στον ιδιωτικο τομεα..φυσα το και θα σου περασει ;)
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Ο Δούκας έχει πεθερικές πλάτες. Δεν ήταν εύκολο να τον αφήσουν εκτός ψηφοδελτίων. Άκουσα ότι υπήρξε δείπνο μεταξύ Καραμανλή-Έβερτ για το θέμα. Δεν ξέρω τι ακριβώς φάγανε, σίγουρα φάγανε τον Δούκα.

Ρε φιλε πες μου αν εχεις τον Θεο σου.
Ο καραγκιοζης ο Εβερτ που τον τρωμε στη μαπα τοσα χρονια,
που εχει περασει 20 εγκεφαλικα και δε μπορει ουτε να μιλησει,
στην ιστορια του ως πολιτικος τι εργο εχει να επιδειξει?
ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ?
 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
Ακόμη κι'αν ήταν ο καλύτερος πρωθυπουργός μετά τον Βενίζελο, ο Σημίτης συμβόλιζε ένα αμαρτωλό παρελθόν κι'έπρεπε να φύγει.
θα σηκωθουν βενιζελος κι αντρεας απο τον ταφο μ αυτα που γραφονται!!ελεος!!!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
χαλαρωσε στον ιδιωτικο τομεα..φυσα το και θα σου περασει ;)


Αν ήθελα να χαλαρώσω θα είχα γίνει ΔΥ...

Κλάψε τώρα και που' σαι, όταν έρθω στο γκισέ, θέλω κωλοτούμπες και χαμόγελο.
Στην τελική, εγώ σε πληρώνω...

Και αν τον κατέβαζε θα έβγαινες εσύ και οι λοιποί καλοθελητές να λέγατε ότι "τον κάνει ότι θέλει τον Γιωργάκη", "το παιντί δεν είχε το σθένος να διώξει τον υπεύθυνο του χρηματηστηρίου", "παραμύθια η ανανέωση", και άλλα τέτοια δραματικά.
Ότι και να'κανε θα τον κράζανε κάποιοι γιατί απλούστατα είναι εμπαθείς.

Κατά τη γνώμη μου καλά έκανε. Ακόμη κι'αν ήταν ο καλύτερος πρωθυπουργός μετά τον Βενίζελο, ο Σημίτης συμβόλιζε ένα αμαρτωλό παρελθόν κι'έπρεπε να φύγει.  

Έχεις κάποιο δίκιο αλλά το αμαρτωλό παρελθόν υπήρχε και το 2004 και το 2007...
Προφανώς εκτίμησε ότι το να μην κατέβει ο σημίτης θα του αποφέρει περισσότερα οφέλη από το να κατέβει- με το κλείσιμο της κάλπης θα δούμε αν οι υπολογισμοί του ήταν σωστοί...


 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Κατά τη γνώμη μου καλά έκανε. Ακόμη κι'αν ήταν ο καλύτερος πρωθυπουργός μετά τον Βενίζελο, ο Σημίτης συμβόλιζε ένα αμαρτωλό παρελθόν κι'έπρεπε να φύγει.  

Μερικές φορες εξαρτάται πως θέλει να το πουλήσει κανεις

Για πολύ κόσμο ο Σημίτης συμβολίζει μια πολύ καλή περίοδο για την Ελλάδα. Όταν είχε ανάπτυξη, όταν μέτραγε στο εξωτερικό και φυσικά το euro

Προσωπικά νομίζω ότι έκανε λάθος ο ζορζ, το λάθος που κάνουν όλα τα παιδάκια που τα βρίσκουν όλα έτοιμα.

Δεν ξέρουν να κάνουν σωστή εκτίμηση κάποιων πραγμάτων
 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
μου φαινεται οτι οσοι δεν εχουν τα προσοντα για να χτυπησουν θεση στο δημοσιο, εχουν βαρεσει

τρελα κομπλεξ.
αν εννοεις τρελλα προσοντα τα καθε λογης κομματοσκυλα που τρεχουν πισω απο τους αλητες πολιτικους και ειναι οργανωμενα σε διαφορου ειδους κοματικες οργανωσεις παω πασσο...
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Σημίτης

το διαβάσατε εδώ πρώτη φορα

Θυμηθείτε το

Με την κινηση να μη βαλει επικεφαλης τον Σημιτη στο Επικρατειας ο Γιωργος
κανει μια συμβολικη κινηση. Θελει να δειξει οτι δεν τον εκφραζει πλεον
η οχταετια Σημιτη. Αν κανει κινηση να τον προτεινει σαν προεδρο Δημοκρατιας, τοτε
τα καταστρεφει ολα. Η ΝΔ μπορει να το κανει για να φερει σε δυσκολη θεση το ΠΑΣΟΚ.
Ομως τη ΝΔ δε τη συμφερει να γινουν εκλογες ξανα το ΜΑρτιο με αφορμη την εκλογη προεδρου
γιατι ειναι 100000000% σιγουρο οτι θα τον (ξανα)πιει.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
αν εννοεις τρελλα προσοντα τα καθε λογης κομματοσκυλα που τρεχουν πισω απο τους αλητες πολιτικους και ειναι οργανωμενα σε διαφορου ειδους κοματικες οργανωσεις παω πασσο...

οχι δεν εννοω αυτα.

παμε παρακατω.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Αν ήθελα να χαλαρώσω θα είχα γίνει ΔΥ...

Κλάψε τώρα και που' σαι, όταν έρθω στο γκισέ, θέλω κωλοτούμπες και χαμόγελο.
Στην τελική, εγώ σε πληρώνω...

έλα ρε συ δίνεις σημασία στον εκβιαζόμενο φτωχομπινέ
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Μερικές φορες εξαρτάται πως θέλει να το πουλήσει κανεις

Για πολύ κόσμο ο Σημίτης συμβολίζει μια πολύ καλή περίοδο για την Ελλάδα. Όταν είχε ανάπτυξη, όταν μέτραγε στο εξωτερικό και φυσικά το euro

Προσωπικά νομίζω ότι έκανε λάθος ο ζορζ, το λάθος που κάνουν όλα τα παιδάκια που τα βρίσκουν όλα έτοιμα.

Δεν ξέρουν να κάνουν σωστή εκτίμηση κάποιων πραγμάτων

Για πολυ κοσμο η περιοδος Σημιτη ηταν πολυ καλη.
Ομως τα εκλογικα αποτελεσματα του 2004 και γενικοτερα το κλιμα τοτε,
εδειξαν οτι στην τελικη ο κοσμος τον ειχε σιχαθει.
Πιστευω οτι ηταν τεραστια μαγκια αυτο που εκανε ο Γιωργος με το Σημιτη,
και αν το παρει πισω καποια στιγμη θα χασει παρα πολυ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom