Νέα

Τζόκερ=ΑΠΑΤΗ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MasterC
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 85K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παιζετε τυχερα παιχνιδια, καζινο, λαχειο, Χρηματιστηριο, Ιπποδρομος κλπ...

  • Σε τακτικη βαση

    Ψήφοι: 100 24,3%
  • Μερικες φορες

    Ψήφοι: 55 13,3%
  • Αραια και που...

    Ψήφοι: 79 19,2%
  • Σπανια

    Ψήφοι: 115 27,9%
  • Ποτε

    Ψήφοι: 63 15,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    412

Άκης012345

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2015
Μηνύματα
1.395
Like
23
Πόντοι
16
Δεν μπορείς να ξέρεις όμως αν ήταν δελτία των 50 ευρωλεπτών ή πολύ ακριβότερα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.457
Πόντοι
8.006
Οταν ηταν κρατικος οργανισμος μπαινανε τα φραγκα στα κρατικα ταμεια,ενω τωρα σε τσεπες ιδιωτων.Θα πρεπει να ειμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι γι αυτο;Και παλια ειχε μεγαλα ποσοστα ο κόκκαλης,ο οποίος εφερε το λογισμικό με την intralot.Απο τοτε τα τζακ-ποτ πανε συννεφο,σε τζοκερ και πιο πριν στο Λοττο.Οι αριθμοι ειναι λιγοι,αρα και οι συνδιασμοί πεπερασμενοι,οτι θελουν αυτοί φερνει σαν αποτελεσμα το λογισμικό,απλα ντορος να γινετε και τα κοροϊδα να παιζουν.
Πιο πολλα λεφτα παιρνει τωρα το Δημοσιο, και χωρις να ασχοληθει και καθολου. Δεν τα ξερεις καλα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.457
Πόντοι
8.006
  Το εχω σκεφτει πριν απο 6-7 χρονια . μπορει να στηθει ανετα και ευκολα γιατι απλα δεν ξερουμε ποιο φυσικο προσωπο κερδισε την κληρωση και αν ειναι υπαρκτο . π.χ. στην Αμερικη οργανωνουν μια γιορτουλα και σου δινουν την επιταγη . Οταν εγω εχω παιξει 0.5 λεπτα και πανω θελω να ξερω ποιος παιχτης κερδισε ενα μερος απο τα λεφτα που επαιξα . Παντως ειχε κυκλοφορησει φημη  στην Αγια Παρασκευη για ενα τυπο που εχει ζαχαροπλαστειο και ειχε κερδισει τζακ ποτ 3 εκατομυρια ευρω πριν απο καμια δεκαρια χρονια . Καποιον αλλο που να εχει κερδισει δεν ξερω .
Για ποιο λογο?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.457
Πόντοι
8.006
δε καταλαβαινω πως ο οπαπ δεν εχει πεσμενους τζιρους
Πώς θα εχει πεσμενους τζιρους, οταν ολοι οι γεροι παιζουν με τις συνταξεις των 1.000 και των 1.500 ευρω ΚΙΝΟ απο το πρωι ως το βραδυ?
Μπας και σε εχουν παραμυθιασει οτι οι καημενοι οι γεροι πεινανε?
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Νομίζω κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά αν και σε πόσο βαθμό είναι στημένο.
Εγώ ξέρω ότι παίζω ένα δελτίο με στάνταρ νούμερα από το 2010 και έχω κερδίσει κάποιες φορές μόνο στις κατηγορίες 2+1 και 1+1.
Πολλές φορές σκέφτομαι να το σταματήσω γιατί προφανώς μπαίνω μέσα και είμαι ένα κορόιδο αιμοδότης του ΟΠΑΠ, όμως σκέφτομαι ότι αν ποτέ έρθουν αυτά τα νούμερα θα πέσω από το μπαλκόνι, οπότε συνεχίζω...
 

imipos

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
24
Κριτικές
1
Like
32
Πόντοι
0
Νομίζω κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά αν και σε πόσο βαθμό είναι στημένο.
Εγώ ξέρω ότι παίζω ένα δελτίο με στάνταρ νούμερα από το 2010 και έχω κερδίσει κάποιες φορές μόνο στις κατηγορίες 2+1 και 1+1.
Πολλές φορές σκέφτομαι να το σταματήσω γιατί προφανώς μπαίνω μέσα και είμαι ένα κορόιδο αιμοδότης του ΟΠΑΠ, όμως σκέφτομαι ότι αν ποτέ έρθουν αυτά τα νούμερα θα πέσω από το μπαλκόνι, οπότε συνεχίζω...

έχω ένα δελτίο που κάνω επανάληψη συχνά, σχεδόν πάντα αλλά το ελέγχω στα τερματικά του οπαπ ή από το app του κινητού. αν δε το παίξω και να έρθουν τα νούμερα ούτε τα βλέπω ούτε τα ξέρω  :2funny:
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.041
Πόντοι
2.696
Δεν μπορείς να ξέρεις όμως αν ήταν δελτία των 50 ευρωλεπτών ή πολύ ακριβότερα.

Στην ανακοίνωση του ΟΠΑΠ λέει πόσες στήλες είχαν παιχτεί στο εκάστοτε δελτίο,και το υπολογίζεις.
 

todoris1979

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2007
Μηνύματα
159
Κριτικές
7
Like
68
Πόντοι
1
και μετά οργανώνουν άλλη μια γιορτούλα για την απαγωγή σου και άλλη μία στο νεκροταφείο για τα παιδιά σου ή για σένα
Πουτσες μπλε , λες και δεν ξερουν ατομα να απαγαγουν , νομιζεις περιμενουν αυτον που θα κερδισει το τζοκερ ? η μηπως φοβουνται τους συγγενεις που θα ζητησουν δανεικα ? Αυτη τη μαλακια την ακουω χρονια , καλυτερα να κανεις μια βολτα κηφισια η εκαλη η κεφαλαρι και να απαγαγεις καποιον στην τυχη , ποιο πολλα θα βγαλεις
 

todoris1979

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2007
Μηνύματα
159
Κριτικές
7
Like
68
Πόντοι
1
Η Ελλάδα δεν είναι Αμερική.Και να δεις έναν που θα λένε ότι είναι ο νικητής,ξέρεις αν είναι όντως ή δεν είναι προκάλυμμα;Τους ξέρεις όλους τους Έλληνες;Καλά κάνουν και προστατεύουν την ιδιοτικότητα του νικητή.Στην τελική ανάλυση αν δε σου αρέσει μην παίζεις.Δε σε υποχρεώνει κανείς.
Το αν δε σου αρεσει μη παιζεις ειναι το ιδιο με το αν δε σου αρεσει μη ψηφιζεις , μην πηγαινεις στο γηπεδο , μη δουλευεις , μη γαμας ? οχι , δε μου αρεσει αλλα θα παιζω και θα εχω γνωμη επ' αυτου
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Νομίζω κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά αν και σε πόσο βαθμό είναι στημένο.
Εγώ ξέρω ότι παίζω ένα δελτίο με στάνταρ νούμερα από το 2010 και έχω κερδίσει κάποιες φορές μόνο στις κατηγορίες 2+1 και 1+1.
Πολλές φορές σκέφτομαι να το σταματήσω γιατί προφανώς μπαίνω μέσα και είμαι ένα κορόιδο αιμοδότης του ΟΠΑΠ, όμως σκέφτομαι ότι αν ποτέ έρθουν αυτά τα νούμερα θα πέσω από το μπαλκόνι, οπότε συνεχίζω...
Φίλε αυτό που κάνεις είναι σαν να μην θέλεις να κερδίσεις...

Με λίγα λόγια από τις ελάχιστες πιθανότητες που έχεις να κερδίσεις παίζοντας στην τύχη ότι νούμερα σου κατέβουν στο μυαλό,παίζοντας συγκεκριμένα νούμερα έχεις μηδαμινές...
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
μαλακιες
παιχτε στο πληρωμενο μουνι με σιγουρες αποδοσεις :2funny: :2funny:
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Δε χρειάζεται να το στήσουν.
Οι πιθανότητες είναι ούτως ή άλλως με το μέρος τους.
Νομίζω πως αν ήταν στημένο, κάποια μαλακία θα χε γίνει μέχρι τώρα και θα χε αποκαλυφθεί (οι Σέρβοι είχαν ένα "ύποπτο κρούσμα" το καλοκαίρι, αλλά νομίζω ήταν απλά σύμπτωση).

Εννοείται πως η κομπίνα με τα τυχερά παιχνίδια είναι χρυσωρυχείο.
Έκανε καλή καλή μπάζα ο τίγρης... να ναι καλά ο Αντώνης και ο δικηγόρος του.

URL]]
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Φίλε αυτό που κάνεις είναι σαν να μην θέλεις να κερδίσεις...

Με λίγα λόγια από τις ελάχιστες πιθανότητες που έχεις να κερδίσεις παίζοντας στην τύχη ότι νούμερα σου κατέβουν στο μυαλό,παίζοντας συγκεκριμένα νούμερα έχεις μηδαμινές...
Συμφωνώ.
Ξεκίνησα παίζοντας το ίδιο δελτίο για 2 μήνες σερί ώστε να μην τρέχω συνέχεια στο πρακτορείο.
Τώρα όμως ,αυτό εξηγώ, αν παίξω άλλα νούμερα και έρθουν αυτά  :headbang:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.659
Πόντοι
41.129
νιώθω την τυχη με το μερος μου, επαιξα δελτιο με 10 επιλεγμενους αριθμούς τζοκερ και 7 από τους 45 για να δουμε
 

lakis mamoulakis

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Οκτ 2012
Μηνύματα
984
Κριτικές
29
Like
2.042
Πόντοι
1.416
Φίλε αυτό που κάνεις είναι σαν να μην θέλεις να κερδίσεις...

Με λίγα λόγια από τις ελάχιστες πιθανότητες που έχεις να κερδίσεις παίζοντας στην τύχη ότι νούμερα σου κατέβουν στο μυαλό,παίζοντας συγκεκριμένα νούμερα έχεις μηδαμινές...

Τυπε δεν παει ετσι. Ολα τα νουμερα ειναι ισοπιθανα.

Αν παιζεις αυτα που εχουν κληρωθει περισσοτερες φορες τοτε εισαι θυμα του "hot hand fallacy"

Αν παιζεις αυτα που εχουν κληρωθει λιγοτερο, ελπιζοντας να βγουν τοτε εισαι θυμα του "gambler's fallacy"

Ψαξ'τα λιγο. Με το να παιζεις για 10 χρονια τους ιδιους αριθμους, ειναι το ιδιο με το να αλλαζεις σε καθε παιχνιδι τους αριθμους, αφου ειναι ισοπιθανη η κληρωση ολων. Απλα παιζοντας τους αριθμους που αγαπας, τουλαχιστον εχεις μια ψυχικη ηρεμια απο πισω.  :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom