Νέα

Τραγικός θάνατος του μοντέλου Κάλλη Μουλκιώτη σε τροχαίο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TurboThor
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 167
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Μου αρεσει που της απαντας ρε συ ....   :uglystupid:
Για γελια ειναι ρεεεεεεεεε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Tης απαντησα για να της δειξω οτι δεν το σκεφτεται σωστα
αν συνεχισει στο ιδιο μοτιβο απαντηση δεν ξαναπαιρνει μεχρι να διορθωσει
την συμπεριφορα της.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
και βεβαια οχι αλλα αυτους τους καθημερινους ανθρωπους δεν θα τους βεβηλωναν την μνημη κ την υπολειψη 2-3 αχρηστες προσωπικοτητες πισω απο μερικα κουμπακια.το τιμημα της διασημοτητας θα μου πεις...ο σεβασμος προς τον νεκρο ειναι απο τις πολυτιμοτερες αξιες απο τα αρχαια χρονια.
δεν εχουμε αφησει τπτ ορθιο.

Εδω ο πατερας της ειπε πως "ειναι μια φιλη της και οχι η δικη μου κορη"

αυτο δεν δειχνει οτι γραφει στα αρχιδια του ολους τους αλλους (ακομη και αν αυτο σημαινει θανατος για εκεινους)

προκειμενου να σωθει η κορη του?

Μην εισαι τοσο ευαισθητος απο την στιγμη που πανω εκει που επεσε θα μπορουσε καλλιστα να ηταν καποιος αλλος αθωος ανθρωπος
και να ειχε σκοτωθει και αυτος χωρις να φταιει ετσι?

Η απαντηση του μπαμπα εμενα δεν μου αρεσε διοτι εδειξε μια ασχημη νοοτροπια... πολυ ασχημη  

Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι ασχετα με οποιονδηποτε λογο περι σεβασμου κτλπ
απλα μην φανατιζεσαι γιατι αυτη η κοπελα απο οσο φαινεται ειχε λαθος για αυτο και σκοτωθηκε.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Η κοπελα ηταν απανθρακωμενη οπως διαβασα και ο πατερας δεν μπορουσε να την αναγνωρισει και προφανως πανω στον πανικο του ελεγε ασυναρτησιες....ελεος ρε μπολντ....υπαρχει γονιος που θα του δειχνουν καμμενο το παιδι του και θα εχει το μυαλο να σκεφτει ενα καρο πιπες για να πει? Μα ποσες μαλακιες εχω διαβασει σε αυτο το θρεντ!!!
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
αν κ κακως ανοιγω διαολογο να σε ενημερωσω οτι εχεις μπερδευτει.
αυτο το ειπε ο πατερας πανω στην απογνωση του κ εχοντας την ελπιδα οτι δεν ειναι η κορουλα του μεσα στις σταχτες αλλα καποιο αλλο προσωπο.
ειναι εκεινη η στιγμη που δεν θελουμε να πιστεψουμε οτι το κακο βρηκε την δικη μας πορτα.εκεινη την στιγμη δικαιολογουνται ολα.

φανατισμενος?

απο οσο φαινεται η κοπελα ειχε λαθος κ γιαυτο σκοτωθηκε...
τι να σχολιασω απο αυτη τη φραση σου.

τεσπα το εχω ξαναπει , μερικοι θα μαθουνε την αξια της ανθρωπινης ζωης μονο οταν χασουνε ενα δικο τους προσωπο.τοτε θα αλλαξουνε ολα.

 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
αν κ κακως ανοιγω διαολογο να σε ενημερωσω οτι εχεις μπερδευτει.
αυτο το ειπε ο πατερας πανω στην απογνωση του κ εχοντας την ελπιδα οτι δεν ειναι η κορουλα του μεσα στις σταχτες αλλα καποιο αλλο προσωπο.
ειναι εκεινη η στιγμη που δεν θελουμε να πιστεψουμε οτι το κακο βρηκε την δικη μας πορτα.εκεινη την στιγμη δικαιολογουνται ολα.

φανατισμενος?

απο οσο φαινεται η κοπελα ειχε λαθος κ γιαυτο σκοτωθηκε...
τι να σχολιασω απο αυτη τη φραση σου.

Ο διαλογος προυποθετει να ακους με ψυχραιμια και τις αποψεις των αλλων
οσο ακραιες και αν σου φαινονται (για σενα) αλλιως δεν κανεις διαλογο αλλα μονολογο.

Και εντελως τυχαια λοιπον αυτο το αλλο προσωπο ηταν καποια φιλη της.
Συνηθως τις δυσκολες στιγμες σου ξεφευγουν τα βαθυτερα του εαυτου σου
επειδη ακριβως εκεινη την στιγμη δεν εχεις ελεγχο αυτων που λες
πολυ κακη νοοτροπια , το οτι δεν θες να πιστεψεις οτι βρηκε την δικη σου πορτα πρεπει
να το στελνεις στην πορτα του φιλου σου? (αν ηταν φιλος με τον πατερα της φιλης της)

@μουνιτσα αν δεν σ αρεσουν μην τα διαβαζεις , αν κατα τα αλλα εχεις αντιθετη αποψη και πιστευεις οτι αξιζει τον κοπο μπορεις να την πεις
με πιο ευγενικο τροπο...
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
σχολιασε μου σε παρακαλω τη φραση σου , το οτι η κοπελα ειχε ισως λαθος κ γιαυτο σκοτωθηκε .
 

Επισκέπτης
Εδω ο πατερας της ειπε πως "ειναι μια φιλη της και οχι η δικη μου κορη"

αυτο δεν δειχνει οτι γραφει στα αρχιδια του ολους τους αλλους (ακομη και αν αυτο σημαινει θανατος για εκεινους)

προκειμενου να σωθει η κορη του?

Μην εισαι τοσο ευαισθητος απο την στιγμη που πανω εκει που επεσε θα μπορουσε καλλιστα να ηταν καποιος αλλος αθωος ανθρωπος
και να ειχε σκοτωθει και αυτος χωρις να φταιει ετσι?

Η απαντηση του μπαμπα εμενα δεν μου αρεσε διοτι εδειξε μια ασχημη νοοτροπια... πολυ ασχημη  

Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι ασχετα με οποιονδηποτε λογο περι σεβασμου κτλπ
απλα μην φανατιζεσαι γιατι αυτη η κοπελα απο οσο φαινεται ειχε λαθος για αυτο και σκοτωθηκε.

και λάθος χειρισμό να έκανε δικαιολογεί για εσένα το τραγικό αποτέλεσμα?

"Να είσαι επιεικής με τους άλλους και αυστηρός με τον εαυτό σου" Κομφούκιος :cool2:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Και εντελως τυχαια αυτο το αλλο προσωπο ηταν καποια φιλη της.
Συνηθως τις δυσκολες στιγμες σου ξεφευγουν τα βαθυτερα του εαυτου σου
επειδη ακριβως εκεινη την στιγμη δεν εχεις ελεγχο αυτων που λες
πολυ κακη νοοτροπια , το οτι δεν θες να πιστεψεις οτι βρηκε την δικη σου πορτα πρεπει
να το στελνεις στην πορτα του φιλου σου? (αν ηταν φιλος με τον πατερα της φιλης της)

@μουνιτσα αν δεν σ αρεσουν μην τα διαβαζεις , αν κατα τα αλλα εχεις αντιθετη αποψη μπορεις να την πεις
με πιο ευγενικο τροπο...


ξερεις λεπτομερειες απο εκεινη τη βραδια και δεν μας τις αποκαλυπτεις? γιατι ολοι εδω μεσα ειδικοι μας εχετε προκυψει....ηταν πιωμενη ο ενας ετρεχε ο αλλος συνωμοσιολογος ο πατερας....οχι δεν θα το πω πιο ευγενικα αγορι μου γιατι και η μαλακια εχει τα ορια της...ειδικα οταν μιλαμε για θανατο! πως ειστε τοσο χοντροπετσοι πια? προφανως δεν σου εχει τυχει (ευτυχως υποθετω) να εισαι μπροστα οταν ανακοινωνουν κατι τετοιο σε εναν ανθρωπο για να δεις τις αντιδρασεις του...ποσο μαλλον να του δειχουν το καμμενο του παιδι...εαν ποτε βρεθεις (που δεν στο ευχομαι) θα αναθεωρησεις τα παντα γιατι θα δεις ανθρωπους να χανουν τα λογικα τους, να λενε ο,τι μπουρδα τους ερθει στο μυαλο προκειμενου να μην αποδεχθουν αυτο που τους λενε
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
σχολιασε μου σε παρακαλω τη φραση σου , το οτι η κοπελα ειχε ισως λαθος κ γιαυτο σκοτωθηκε .

Βεβαιως. Ετρεχε και δεν προσεξε.
Εμαθες την ακριβη ταχυτητα? Μεσα στην ποσειδωνος που αποτελει
εναν πολυ κακο δρομο??? Ισως τον κακιστο ολοκληρης της Αθηνας?
Και εσυ τι ακριβως προσδοκας απο ολο αυτο που πας να τονισεις???
Το παν ειναι να βγει ενα συμπερασμα... το συμπερασμα πρεπει να ειναι
παραδειγμα προς αποφυγη ταυτοχρονα για να μην χαθουν και αλλοι αθωοι
αδικα στο μελλον. Πιστευω ηταν καθαρα δικη της ευθυνη αυτο που εγινε.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ρε παιδια δεν το ληγετε εδω το ολο θεμα ?

εχει καταντησει γελοιο πια....  :S
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ξερεις λεπτομερειες απο εκεινη τη βραδια και δεν μας τις αποκαλυπτεις? γιατι ολοι εδω μεσα ειδικοι μας εχετε προκυψει....ηταν πιωμενη ο ενας ετρεχε ο αλλος συνωμοσιολογος ο πατερας....οχι δεν θα το πω πιο ευγενικα αγορι μου γιατι και η μαλακια εχει τα ορια της...ειδικα οταν μιλαμε για θανατο! πως ειστε τοσο χοντροπετσοι πια? προφανως δεν σου εχει τυχει (ευτυχως υποθετω) να εισαι μπροστα οταν ανακοινωνουν κατι τετοιο σε εναν ανθρωπο για να δεις τις αντιδρασεις του...ποσο μαλλον να του δειχουν το καμμενο του παιδι...εαν ποτε βρεθεις (που δεν στο ευχομαι) θα αναθεωρησεις τα παντα γιατι θα δεις ανθρωπους να χανουν τα λογικα τους, να λενε ο,τι μπουρδα τους ερθει στο μυαλο προκειμενου να μην αποδεχθουν αυτο που τους λενε

Δεν εξεταζουμε εδω το συναισθηματικο της υποθεσης
το θεμα ειναι πως εγινε το περιστατικο.
Αν εσυ γνωριζεις περισσοτερες πληροφοριες απο εμενα
μπορεις να τις παραθεσεις ωστε να διευκολυνθει η κουβεντα.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Κυριοι. Κανεις μας δεν μπορει να ερθει 100% στην θεση του πατερα της κοπελας
και απορω γιατι υπάρχουν τα γνωστα ατομα σε αυτες τις συζητησεις που παντοτε αρχιζουν τα δικα τους
και λεγοντας χοντροπετσους ολους τους αλλους... απλα κοροιδευουν τους εαυτους τους μιας και ουτε οι ιδιοι
μπορουν να βρεθουν 100% σε αυτη τη θεση... το μονο που μενει μιας και δεν μπορειτε να φερετε πισω τον νεκρο
με τις κλαουρες και τις δηθεν συμπονοιες σας ειναι να βγει ενα λογικο συμπερασμα απο ολο αυτο που εγινε

πχ τι συνεβη γιατι συνεβη και πως μπορει να αποφευχθει στο μελλον. Αν για ολα τα προηγουμενα ατυχηματα γινοταν αυτο και ολοι ειχαν καταλαβει
ορισμενα πραγματα και εδιναν σημασια στην ουσια και στα πραγματικα λαθη και οχι στις δηθεν συμπονοιες και κλαουρες(που ειναι για τα ματια του κοσμου κατα την γνωμη μου) τωρα μπορει αυτη η κοπελα και να ζουσε
μιας και θα ειχε σωστη οδηγικη αντιληψη και συνειδηση.

Εχει καταντησει σαχλμαρα και γαρνιτουρα ολο αυτο που κανετε ορισμενοι. Κοψτε το ειλικρινα.
Δεν βοηθαει σε κατι.
 

Επισκέπτης
Βεβαιως. Ετρεχε και δεν προσεξε.
Εμαθες την ακριβη ταχυτητα? Μεσα στην ποσειδωνος που αποτελει
εναν πολυ κακο δρομο??? Ισως τον κακιστο ολοκληρης της Αθηνας?
Και εσυ τι ακριβως προσδοκας απο ολο αυτο που πας να τονισεις???
Το παν ειναι να βγει ενα συμπερασμα... το συμπερασμα πρεπει να ειναι
παραδειγμα προς αποφυγη ταυτοχρονα για να μην χαθουν και αλλοι αθωοι
αδικα στο μελλον. Πιστευω ηταν καθαρα δικη της ευθυνη αυτο που εγινε.

εργάζεσαι στην τροχαία Γλυφάδας??? :think:
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
Κυριοι. Κανεις μας δεν μπορει να ερθει 100% στην θεση του πατερα της κοπελας
και απορω γιατι υπάρχουν τα γνωστα ατομα σε αυτες τις συζητησεις που παντοτε αρχιζουν τα δικα τους
και λεγοντας χοντροπετσους ολους τους αλλους... απλα κοροιδευουν τους εαυτους τους μιας και ουτε οι ιδιοι
μπορουν να βρεθουν 100% σε αυτη τη θεση... το μονο που μενει μιας και δεν μπορειτε να φερετε πισω τον νεκρο
με τις κλαουρες και τις δηθεν συμπονοιες σας ειναι να βγει ενα λογικο συμπερασμα απο ολο αυτο που εγινε

πχ τι συνεβη γιατι συνεβη και πως μπορει να αποφευχθει στο μελλον. Αν για ολα γινοταν αυτο και ολοι ειχαν καταλαβει
ορισμενα πραγματα και εδιναν σημασια στην ουσια και οχι στις δηθεν συμπονοιες τωρα μπορει αυτη η κοπελα και να ζουσε
μιας και θα ειχε σωστη οδηγικη αντιλιψη και συνειδηση.

Εχει καταντησει σαχλμαρα και γαρνιτουρα ολο αυτο που κανετε ορισμενοι. Κοψτε το ειλικρινα.

εχεις απολυτο δικιο...γιαυτο εξ αρχης σου ειπα κακως μπαινω σε διαλογο.εξαλλου το ειπε κ ο γιαννης...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
εχεις απολυτο δικιο...γιαυτο εξ αρχης σου ειπα κακως μπαινω σε διαλογο.εξαλλου το ειπε κ ο γιαννης...

Με συγχωρεις και λιγο πριν φυγεις.
Να σε συμβουλεψω καλοπροαιρετα οτι αυτο που εχεις
στο μυαλο σου οτι ειναι διαλογος και απο την απτη πραγματικοτητα
απέχει πολυ. Διαλογος δεν ειναι να συμφωνει ο αλλος μαζι σου φιλε μου.
Διαβασε και παραπανω τι σου εγραψα.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ωρες ωρες νιωθω οτι απευθυνομαι σε αυτιστικους που δεν μπορουν να αντιληφθουν τα λεγομενα των αλλων και πασχουν απο συναισθηματικη ανεπαρκεια.... τες παν...ελπιζω να μην τυχει σε κανενα σας αυτο γιατι πολλα απο αυτα που λεγονται θα τα παρετε πισω σε κλασματα δευτερολεπτων
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
Με συγχωρεις και λιγο πριν φυγεις.
Να σε συμβουλεψω καλοπροαιρετα οτι αυτο που εχεις
στο μυαλο σου οτι ειναι διαλογος και απο την απτη πραγματικοτητα
απέχει πολυ. Διαλογος δεν ειναι να συμφωνει ο αλλος μαζι σου φιλε μου.
Διαβασε και παραπανω τι σου εγραψα.

σε αυτο συμφωνω . απλα εχω εμπεδωσει απο το παρελθον οτι δεν μπορω να κανω διαλογο μαζι σου . δεν βγαινει τυπε μου απλα.ειμαστε σε αλλο μηκος κυματος . εισαι πολυ νεος κ απειρος (χωρις κακια μην παρεξηγησεις) κ δεν μπορουμε να συννενοηθουμε.δεν μιλας ασχημα απλα δεν βγαζουμε πουθενα.καλη συνεχεια.
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
Ωρες ωρες νιωθω οτι απευθυνομαι σε αυτιστικους που δεν μπορουν να αντιληφθουν τα λεγομενα των αλλων και πασχουν απο συναισθηματικη ανεπαρκεια.... τες παν...ελπιζω να μην τυχει σε κανενα σας αυτο γιατι πολλα απο αυτα που λεγονται θα τα παρετε πισω σε κλασματα δευτερολεπτων

+16
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Α να συμπληρωσω και κατι ακομα...Διαλογος δε σημαινει να συμφωνεις με την αποψη του αλλου (προφανως) σημαινει ομως αφενος οτι εισαι αρκετα οξυδερκης ωστε να μπορεσεις να συζητησεις εποικοδομητικα με καποιον με τον οποιο διαφωνεις αφετερου σκεφτεσαι και πραττεις εκτος στεγανων γιατι ο μεγαλυτερος εχθρος του διαλογου ειναι η "αυθεντια" των λεγομενων των συνομιλητων ;)
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom