Νέα

Το Μπλόκο της Κοκκινιάς, 17 Αυγούστου 1944

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Novoselac
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 50K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
πλάκα κάνεις,
να διαβάσω σουγκαριάδη τον πράκτορα του στάλινα;
ή το βαγγέλα τον υπουργό αμύνης της ελλάδας που πα΄ρεδωσε το 40% της Κύπρου με εντολή αμερικανών στους Τούρκους;
ααααααααααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΦΙΛΤΑΤΕ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΣΥΓΚΕΡΑΣΜΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
τα βιβλία των απατεώνων είναι για μικυ μάους.

Οκ, διάβασε τα υπόλοιπα.:)
Κι επειδή δεν είμαι "φωτεινός παντογνώστης", εδώ είμαι για να ακούσω τις προτάσεις σου όσον'αφορά πηγές πληροφόρησης.  ;)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Οκ, διάβασε τα υπόλοιπα.:)
Κι επειδή δεν είμαι "φωτεινός παντογνώστης", εδώ είμαι για να ακούσω τις προτάσεις σου όσον'αφορά πηγές πληροφόρησης.  ;)
πηγούλες μόνο στον πιπίκο.
εγώ αγράμματος και ανιστόρητος ειμί.

Υ.Γ.
ιστορία μαθαίνεις μόνο από ξένες προς εσέ πηγές.
κάνε τις αναγωγές σου.
 

Επισκέπτης
Νούμερο, ξενούμερο, ξεβρακώθηκες ήδη δις. Τραγούδα τώρα...
Ποιος ξεβραξωθηκε ρε κωλοτουμπιε?Αντε ρε να τα πεις αυτα σε καναν μπαρμπα που να τα εζησε...
Μέθοδος πρώτη: "αυτοκαθορισμός" δοσιλογισμού (άκα η κουμμουνιστική μέθοδος). Ο Ράλλης δεν ήταν δεξιός, διότι πρόδωσε το έθνος και συνεργάστηκε με τον εχθρό κατακτητή. Πρόδωσε την πατρίδα του, κεντρική ιδέα της δεξιάς ιδεολογίας. Άρα (μιας και δίνει συνεχείς εξετάσεις) έπαψε να είναι δεξιός με την εμφάνιση του στο στρατόπεδο του εχθρού. Το που εντάσσεται πλέον, δεν μας αφορά. Τα σκουπίδια τα πετάξαμε στην αυλή του γείτονα.
Δλδ.,εσυ περιμενεις οι δοσιλογοι να ΑΥΤΟΚΑΘΟΡΙΣΤΟΥΝ ως τετοιοι?
Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα...Εδω ο Φον Γιοσμας ιδρυσε συλλογο"Αγωνιστων και Θυματων Εθνικης Αντιστασεως"...Ο Γιοσμας που ονομαστηκε ανθυπολοχαγος στην Βερμαχτ...αχαχαχαχαχαχαχα
Να τα τα καμαρια μας...Για την σημαια και τον σταυρο που λεει και το τραγουδακι σας...
tas3.jpg

Μέθοδος δεύτερη: "ετεροκαθορισμός" δοσιλογισμού (άκα η ιστορική μέθοδος). Ο Ράλλης υπήρξε δεξιός, και εν συνεχεία δοσίλογος. Από την στιγμή που δεν έχουμε στοιχεία για το αν άλλαξε όντως ιδεολογία ή παράταξη, κατατάσσεται στους δεξιούς δοσιλόγους. Τα σκουπίδια μας τα πετάμε στον ντενεκέ μας.
Εγω εχω στοιχεια για το οτι ΔΕΝ αλλαξε ιδεολογια ο Ραλλης...Και μαλιστα τα μετρα που επαιρνε"συνεπιπταν αναγκαστικως",οπως εγραψε ο Βεντηρης,με αυτα των εθνικων οργανωσεων-αλλα οχι και με αυτα του ΕΑΜ,εξυπακουεται.
Οποτε αφου ο Βεντηρης,ο εθνικοφρων επικεφαλης της ΡΑΝ,ομολογει ο ιδιος οτι"αναγκαστικα"ταυτιζεται μερικως τουλαχιστον με τα μετρα που παιρνει ο Ραλλης,τι χρειαν εχομεν μαρτυρων?

Εκτος και αν εσυ,ο σπουδαγμενος και διαβασμενος,μπορεις να βρεις μια αντιστοιχη αναφορα εκ μερους του ΕΑΜ,η του ΚΚΕ...που τα μετρα που παιρνει το ΕΑΜ να"συμπιπτουν αναγκαστικως"με αυτα της"εσωτερικης κυβερνησεως Ραλλη"(ενδιαφερουσα ορολογια απο τον Βεντηρη).
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Παίζει και φωτό της σαντάλ με το σιθρου και τίποτα μέσα.

Πούρεψε αυτή.

Αχ, πού'νε εκείνα τα χρόνια με Ζάχο Χατζηφωτίου... παράτες... επισήμους, λάμψη...και λίγα χιλίομετρα μακριά από το κέντρο της Αθήνας παράγκες
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
είπαμε υπερπόντικα.
Χίτες με λάβαρο το σφυροδρέπανο υπάρχουν;

:grin: :grin: :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Δλδ.,εσυ περιμενεις οι δοσιλογοι να ΑΥΤΟΚΑΘΟΡΙΣΤΟΥΝ ως τετοιοι?

Δοσιλογισμού έγραψα αν πρόσεξες και όχι δοσιλόγων.
Σημασία έχει ποιος κρίνει ποιος είναι ο δοσίλογος.
Και αν υπάρχει μονοπώλιο.

Σταματάω εδώ. Δεν το έχεις.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Κατσε ρε παπαρα μη βιαζεσαι,αραξε λιγο να ανοιξει τα τεφτερια ο στριτουωκερ...αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

όσο ποστάρει τον κώλο της σανδάλ έχω όλο το χρόνο να περιμένω....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δοσιλογισμού έγραψα αν πρόσεξες και όχι δοσιλόγων.
Σημασία έχει ποιος κρίνει ποιος είναι ο δοσίλογος.
Και αν υπάρχει μονοπώλιο.

Σταματάω εδώ. Δεν το έχεις.

καμμιά φωτό θείο να καβλω και αστε τα πολιτικά.
 
OP
OP
N

Novoselac

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2009
Μηνύματα
820
Κριτικές
4
Like
90
Πόντοι
6
καμμιά φωτό θείο να καβλω και αστε τα πολιτικά.

εν τω αιδοίω η αλήθεια και η ένωσις ...

τσίμπα μιά διαγραφούλα, στράκι ρεβιζιόνα ...

Ας γελάσω πλεζουρέϊκα :
Α,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα
 

Επισκέπτης
Δοσιλογισμού έγραψα αν πρόσεξες και όχι δοσιλόγων.
Αλλο δοσιλογισμος και αλλο δοσιλογοι...Αλλο πραμα ο Γιοσμας και αλλο η κυβερνηση Τσιρονικου στην οποια συμμετειχε ο Γιοσμας...αχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Σημασία έχει ποιος κρίνει ποιος είναι ο δοσίλογος.
Και αν υπάρχει μονοπώλιο.
Ναι,ειναι καλο να κρινεις εσυ...δημοσια ομως,να βγεις με τους φιλους σου...Αντε να φατε κανα γαμωσταυριδι το πολυ πλεον...Πριν 20-25 χρονακια θα τρωγατε ξυλο αλλα χαλαλι σας,πανε οι μπαρμπαδες...
Σταματάω εδώ. Δεν το έχεις.
Φερε μας μερικους δωσιλογους που ειχαν σφυροδρεπανο στο δικωχο,η σαλτα και γαμησου.

Νουμερο.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τσίμπα μιά διαγραφούλα, στράκι ρεβιζιόνα ...

το αβατάρι αφιερωμένο στα στράκια με χαμόγελο περσόνα....
αααααααααααααααααααααααααχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Αλλο δοσιλογισμος και αλλο δοσιλογοι...Αλλο πραμα ο Γιοσμας και αλλο η κυβερνηση Τσιρονικου στην οποια συμμετειχε ο Γιοσμας...αχαχαχαχαχαχαχαχαχαΝαι,ειναι καλο να κρινεις εσυ...δημοσια ομως,να βγεις με τους φιλους σου...Αντε να φατε κανα γαμωσταυριδι το πολυ πλεον...Πριν 20-25 χρονακια θα τρωγατε ξυλο αλλα χαλαλι σας,πανε οι μπαρμπαδες...Φερε μας μερικους δωσιλογους που ειχαν σφυροδρεπανο στο δικωχο,η σαλτα και γαμησου.

Νουμερο.

Επιστρέφονται.
Για τα υπόλοιπα, όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.
Over & out.
 

Επισκέπτης
Δοσιλογισμού έγραψα αν πρόσεξες και όχι δοσιλόγων.
Ποσο ελεινος λιγδιαρης κωλοτουμπας μπορεις να εισαι?Μα ποσο?
Γραφεις για δοσιλογισμο και εν συνεχεια εστιαζεις στην περιπτωση Ραλλη...Αλλα εγω,λες,δεν εχω δικαιωμα να εστιασω στην περιπτωση Ραλλη,η σε καποια αλλη περιπτωση...Πρεπει,λες,να αναφερθω ΓΕΝΙΚΑ στον δοσιλογισμο...
Μέθοδος πρώτη: "αυτοκαθορισμός" δοσιλογισμού (άκα η κουμμουνιστική μέθοδος). Ο Ράλλης δεν ήταν δεξιός, διότι πρόδωσε το έθνος και συνεργάστηκε με τον εχθρό κατακτητή. Πρόδωσε την πατρίδα του, κεντρική ιδέα της δεξιάς ιδεολογίας. Άρα (μιας και δίνει συνεχείς εξετάσεις) έπαψε να είναι δεξιός με την εμφάνιση του στο στρατόπεδο του εχθρού. Το που εντάσσεται πλέον, δεν μας αφορά. Τα σκουπίδια τα πετάξαμε στην αυλή του γείτονα.
Μέθοδος δεύτερη: "ετεροκαθορισμός" δοσιλογισμού (άκα η ιστορική μέθοδος). Ο Ράλλης υπήρξε δεξιός, και εν συνεχεία δοσίλογος. Από την στιγμή που δεν έχουμε στοιχεία για το αν άλλαξε όντως ιδεολογία ή παράταξη, κατατάσσεται στους δεξιούς δοσιλόγους. Τα σκουπίδια μας τα πετάμε στον ντενεκέ μας.
Με αυτες τις σοφιστειες της πενταρας προσπαθεις να στηριξεις την θεωρια σου?

ΜΑΛΑΚΑ.........
 
OP
OP
N

Novoselac

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2009
Μηνύματα
820
Κριτικές
4
Like
90
Πόντοι
6
Αλλο δοσιλογισμος και αλλο δοσιλογοι...Αλλο πραμα ο Γιοσμας και αλλο η κυβερνηση Τσιρονικου στην οποια συμμετειχε ο Γιοσμας...αχαχαχαχαχαχαχαχαχαΝαι,ειναι καλο να κρινεις εσυ...δημοσια ομως,να βγεις με τους φιλους σου...Αντε να φατε κανα γαμωσταυριδι το πολυ πλεον...Πριν 20-25 χρονακια θα τρωγατε ξυλο αλλα χαλαλι σας,πανε οι μπαρμπαδες...Φερε μας μερικους δωσιλογους που ειχαν σφυροδρεπανο στο δικωχο,η σαλτα και γαμησου.
Νουμερο.
Έλα ντερβισάκο κόφτο ...

δεν λέει ...  
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom