Νέα

Το Μπλόκο της Κοκκινιάς, 17 Αυγούστου 1944

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Novoselac
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 50K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Θεση:Οι δοσιλογοι ειχαν ιδεολογικα και παραταξιακα χαρακτηριστικα.Αντιθεση,ΑΜΕΣΩΣ μετα:O δοσιλογισμος γινεται προσωπικη υποθεση του καθενος ΑΣΧΕΤΗ με παραταξιακα τουλαχιστον χαρακτηριστικα.Και το σοφισμα του στριτουωκερ,για να γελασει και το παρδαλο κατσικι λεμε...Οι δοσιλογοι λοιπον θα πρεπει να ειναι απολιτικ ατομα που καναν την επιλογη τους,και οποιος δεν το δεχεται αυτο καλυπτει τους κομμουνιστες δοσιλογους και"ριχνει τα σκουπιδια στην αυλη του γειτονα"...Αντι να δινεις την ασκοπη μαχη στο μπου πηγαινε εξω και διαδωσε την θεωρια σου,παρεα με τους φιλους σου...Ειναι σιγουρο οτι οι μεγαλυτεροι σε ηλικια θα την βρουν ενδιαφερουσα,και στο φιναλε το πολυ-πολυ να σας πουν ΜΑΛΑΚΕΣ.

Από εδώ τα γυρνάς, από εκεί τα πας. Σου είπα, κάτσε πάγκο και άσε πιο διαβασμένους να συνεχίσουν.

Είπα. Ο δοσιλογισμός δεν έχει συγκεκριμένα ιδεολογικά ή παραταξιακά χαρακτηριστικά.
Ο δοσιλογισμός δεν αφαιρεί από τον δοσίλογο τα ιδεολογικά ή παραταξιακά χαρακτηριστικά του.
Αν τα κουκούδια θεωρούν ότι δεν υπάρχουν δοσίλογοι μεταξύ τους, διότι άπαξ δοσίλογος τέρμα ο κουμμουνισμός, τότε και οι βασιλικοί, οι εθνικόφρονες, οι φιλελεύθεροι, οι σοσιαλιστές και όλοι οι άλλοι μπορούν να πουν το ίδιο, και για τον ίδιο λόγο να γίνει δεκτό.

Αν μπορείς να το χωνέψεις...
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Από εδώ τα γυρνάς, από εκεί τα πας. Σου είπα, κάτσε πάγκο και άσε πιο διαβασμένους να συνεχίσουν.

Είπα. Ο δοσιλογισμός δεν έχει συγκεκριμένα ιδεολογικά ή παραταξιακά χαρακτηριστικά.
Ο δοσιλογισμός δεν αφαιρεί από τον δοσίλογο τα ιδεολογικά ή παραταξιακά χαρακτηριστικά του.
Αν τα κουκούδια θεωρούν ότι δεν υπάρχουν δοσίλογοι μεταξύ τους, διότι άπαξ δοσίλογος τέρμα ο κουμμουνισμός, τότε και οι βασιλικοί, οι εθνικόφρονες, οι φιλελεύθεροι, οι σοσιαλιστές και όλοι οι άλλοι μπορούν να πουν το ίδιο, και για τον ίδιο λόγο να γίνει δεκτό.

Αν μπορείς να το χωνέψεις...

Ο κομμουνισμός και ο δοσιλογισμός είναι έννοιαι αταίριασται, a priori :cheesy:. Όπως και η τελεολογική επικράτηση της εργατικής τάξης :cheesy:, ολέ
 

Επισκέπτης
Από εδώ τα γυρνάς, από εκεί τα πας. Σου είπα, κάτσε πάγκο και άσε πιο διαβασμένους να συνεχίσουν.
Ποιος ειναι διαβασμενος ρε νουμερο?Εσυ?Επειδη διαβασες την γαλλικη βικιπαιδεια?Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Είπα. Ο δοσιλογισμός δεν έχει συγκεκριμένα ιδεολογικά ή παραταξιακά χαρακτηριστικά.
Ο δοσιλογισμός δεν αφαιρεί από τον δοσίλογο τα ιδεολογικά ή παραταξιακά χαρακτηριστικά του.
Αν τα κουκούδια θεωρούν ότι δεν υπάρχουν δοσίλογοι μεταξύ τους, διότι άπαξ δοσίλογος τέρμα ο κουμμουνισμός, τότε και οι βασιλικοί, οι εθνικόφρονες, οι φιλελεύθεροι, οι σοσιαλιστές και όλοι οι άλλοι μπορούν να πουν το ίδιο, και για τον ίδιο λόγο να γίνει δεκτό.
Μιλαμε για σουρεαλ σοφιστεια...Ρε διαβασμενο παπαρι,μπορεις να μου πεις που ανηκε ιδεολογικοπολιτικα ο Ραλλης και τι ειδους ρητορικη χρησιμοποιησε οντας πρωθυπουργος επι Κατοχης?
"Ειναι λυπηρον οτι αι προσπαθειαι των εθνικων οργανωσεων συμπιπτουν αναγκαστικως με τινα εκ των μετρων της εσωτερικης κυβερνησεως Ραλλη"-Στρατηγος Βεντηρης,επικεφαλης της ΡΑΝ
Το βρηκες απο που αντεγραψα διαβασμενε λιγδα?
Αν μπορείς να το χωνέψεις...
Αναμενω την αναπτυξη των θεσεων σου για την πρεπουσα σταση του Πλυτζανοπουλου που θα ειχε ολιγον-τι-μικροτερη-απαξια.
 
OP
OP
N

Novoselac

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2009
Μηνύματα
820
Κριτικές
4
Like
90
Πόντοι
6
Που 'σαι πνευματώδη τύπε... Εγώ απλά ακολουθώ τα σημεία των καιρών:
Από το ίδιο μπλογκ , κάνε κλικ στο link που δίνει :
το οποίο μεταξύ άλλων αναφέρει :
Ας δουμε τον Σταματακο [Λεξικό της Αρχαίας Ελληνικής σ.560]
Κυπτάζω, μέλ. -άσω. Θαμιστικόν του κύπτω= Κύ­πτω συνεχώς, σκαλίζω, μικροπραγμονώ, εξετάζω, ερευνώ λεπτομερώς γύρω από τι. πρβλ. κυττάζω).
... και πάμε παρακάτω
Αδιάφορο μπορεί να είναι, αλλά βλέπω άρχισες ήδη να ασχολείσαι με... βεντουζώματα...
Γιά πέστο τώρα και στα προλεταριακά να το καταλάβω .  :think:
Σε ενόχλησε που απήντησα << αντ' αυτού >> ;;;
Ουπς . Σόρρυ ( που λέγαμε και στον Μωραΐτη ). Δεν θα επαναληφθεί 
Α, μάλιστα (2). Αυτά που έγραφα περί βολικών θεωριών.
Να σε ρωτήσω κάτι πάντως. Αν τα σπάσουν δυο κουκού και γίνουν εχθροί, ποιο είναι το σωστό στρατόπεδο;
Α, μάλιστα (2). Αυτά που έγραφες περί βολικών θεωριών .
Να σου απαντήσω κάτι , πάντως : Αν τα σπάσουν στα σαρανταδύο , όχι στα δύο , τα Κ.Κ. , ακολουθείς και πορεύεσαι με όποιο ΕΣΥ θωρείς και θεωρείς σωστό , μιά και πάνω από την συνείδηση σου , δεν βάζεις κανέναν καριόλη . Αν έχεις άγνωστες λέξεις , εδώ θά'μαι να στις ξηγήσω .
Κύττα μην το συνηθίσεις μόνο, γιατί ο βαπτιστής θα σε βγάλει χίτη, μετά "θάνατον".
Βέβαια είμαστε μεγάλη παρέα. Τις Κυριακές έχουμε και high tea...
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ήθελα να διαβαστεί ως αιχμή , το σχόλιο περί πιπών , μιά και δεν συνδεόταν με αυτό η παρατήρηση μου , αλλά μιά και το ξεκίνησες ...
Πολύ καλά θα κάνετε ... Όλες οι κυρίες της αριστοκρατίας , έτσι κάνουν . Να μαζεύεστε να τα πίνετε . Να φωνάζετε και κάνα δούλο να σας βοηθάει .
Τo κάθε κόμμα μπορεί να λέει ότι θέλει. Είναι βολικό, να ξεφορτώνεται τα βάρη.
Τι λένε όλοι ή οι περισσότεροι άλλοι όμως είναι το θέμα.
Η ιστορία είναι ο δημόσιος δρόμος, όχι το ατομικό μονοπάτι του καθενός.
Και τι θες να κάνουμε ; Δημοψήφισμα γιά να γράψουμε την Ιστορία ; Άλλωστε τα αποτελέσματα καταγράφονται από τόσους , που πλέον δεν υπάρχει κάτι κοινά αποδεκτό . Αν αποφασίσουμε αύριο πως ο Ήλιος βγαίνει από την Πάρνηθα και πως ο Ουρανός είναι κιτρινόμαυρος ... ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ κι'όλας ;;;
Μπα, σαν υπόθεση το παρέθεσα. Δεν είναι μόνο η διάσωση της ιδεολογίας, είναι και του ιδίου κώλου.
Μπα, δυστυχώς δεν είμαι ειδικός στα κουκουδικά. Συνεπώς, την περισσότερη γνώση για πίπες και λοιπά θα πρέπει να την έχεις εσύ ή ο πάπιας...
Μήπως γιατί δεν δοκίμασες να μάθεις αν υπήρχαν άλλα;
Τα περί πιπών και άλλων καπνιστικών , απαντήθηκαν παραπάνω , οπότε ας πάμε στο διά ταύτα .
ΕΣΥ αναφέρεις πως ΔΕΝ είσαι ειδικός στα περί Κ.Κ. και με εγκαλείς γιατί ΕΓΩ δεν φρόντισα να ενημερωθώ περισσότερο , από άλλες πηγές !
Ο.Κ.
Το αν και τι μπορεί να έχω συλλέξει , ο μόνος που είμαι σε θέση να το ξέρω είμαι εγώ , οπότε ...

 
OP
OP
N

Novoselac

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2009
Μηνύματα
820
Κριτικές
4
Like
90
Πόντοι
6

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν τα ξευρω καλα κουμπαρε.
Δωσε τα φωτα τα τζυμπριωτικα.

ο πολύκαρπος ήλεγχε σε όλη τη νήσο τα εθνοφασίστια (καλή ώρα). Πράκτορας της ΣΙΑ και αρχηγός της Γκλάντιο στην Κύπρο ειχε βλέψεις για καισαρας στη θέση του καίσαρα.
μετά τα γεγονότα του 67 στην Κοφίνου και τον Αη Θεόδωρο οι Αμερικανοί πίεσαν τον Παπαδόπουλο να αποσύρει τη μεραρχία από την Κύπρο κάτι που αφαιρούσε μεγάλη δύναμη από τον Γιωρκάτζη και την επιρροή του στο νησί. Ο πολύκαρπος τα χε πάρει με τον Παπαδόπουλο γιατί θεωρούσε ότι με την απομάκρυνση της μεραρχίας το πραξικόπημα εναντίον του Μακάριου ήταν μακριά......Ο Μακάριος τον κρατούσε ΥΠΕΣ και Αμυνας για να ελέγχει τα ακριδεξιά στοιχεία. Οταν τον καθαίρεσε ξεκίνησαν τα πανηγύρια με τις αποπειρες κατά του Μακαρίου. Ο πολύκαρπος μετά την αποτυχημένη απόπειρα ήθελε να του παραδώσει και καλά το φάκελο με το σχέδιο πραξικοπήματος και να εμπλέξει την προσωπική φρουρά του Μακαρίου. Τελικά τον έφαγαν οι συνεργάτες του στην απόπειρα για να μη μολογήσει. Αλλωστε στο σημείο συνάντησης πήγε με δικιά του πρωτοβουλια και οικειοθελώς.
Ο Μακάριος απλά δεν ήθελε τον Παπαγούλη στο νησί για να μη δημιουργηθούν περαιτέρω προβλήματα με τη Χούντα. Αλλωστε οι λοιποί πλην του Παπαδόπουλου είχαν στάστη επιθετική αντίστοιχη του πολύκαρπου δλδ να κόψουμε κώλους τούρκικους κάτι που ο παπαδόπουλος δεν ήθελε και ακολουθούσε μετριποαθή και φιλοαμερικανική στάση (σημείωση: μέχρι τότενες ο Βάνς έκανε κουμάντο και προσπαθούσε να συμβιβάσει τα πράγματα και να αποφύγει τη σύρραξη ελλάδας τουρκίας.)
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Ποιος ειναι διαβασμενος ρε νουμερο?Εσυ?Επειδη διαβασες την γαλλικη βικιπαιδεια?Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Νούμερο, ξενούμερο, ξεβρακώθηκες ήδη δις. Τραγούδα τώρα...

Μιλαμε για σουρεαλ σοφιστεια...Ρε διαβασμενο παπαρι,μπορεις να μου πεις που ανηκε ιδεολογικοπολιτικα ο Ραλλης και τι ειδους ρητορικη χρησιμοποιησε οντας πρωθυπουργος επι Κατοχης? "Ειναι λυπηρον οτι αι προσπαθειαι των εθνικων οργανωσεων συμπιπτουν αναγκαστικως με τινα εκ των μετρων της εσωτερικης κυβερνησεως Ραλλη"-Στρατηγος Βεντηρης,επικεφαλης της ΡΑΝ
Το βρηκες απο που αντεγραψα διαβασμενε λιγδα?

Μέθοδος πρώτη: "αυτοκαθορισμός" δοσιλογισμού (άκα η κουμμουνιστική μέθοδος). Ο Ράλλης δεν ήταν δεξιός, διότι πρόδωσε το έθνος και συνεργάστηκε με τον εχθρό κατακτητή. Πρόδωσε την πατρίδα του, κεντρική ιδέα της δεξιάς ιδεολογίας. Άρα (μιας και δίνει συνεχείς εξετάσεις) έπαψε να είναι δεξιός με την εμφάνιση του στο στρατόπεδο του εχθρού. Το που εντάσσεται πλέον, δεν μας αφορά. Τα σκουπίδια τα πετάξαμε στην αυλή του γείτονα.

Μέθοδος δεύτερη: "ετεροκαθορισμός" δοσιλογισμού (άκα η ιστορική μέθοδος). Ο Ράλλης υπήρξε δεξιός, και εν συνεχεία δοσίλογος. Από την στιγμή που δεν έχουμε στοιχεία για το αν άλλαξε όντως ιδεολογία ή παράταξη, κατατάσσεται στους δεξιούς δοσιλόγους. Τα σκουπίδια μας τα πετάμε στον ντενεκέ μας.

Αναμενω την αναπτυξη των θεσεων σου για την πρεπουσα σταση του Πλυτζανοπουλου που θα ειχε ολιγον-τι-μικροτερη-απαξια.

Είπαμε, υπομονή...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τι μ κριενς ουρε ;;;

δηλαδή ;;;
κύττα......χαρές.....

Σπέτσες
Τελέστηκε στη Μονή του Αγίου Νικολάου στις Σπέτσες ο γάμος του γιου του τέως βασιλιά Κωνσταντίνου Γλύξμπουργκ, Νικόλαου με την Τατιάνα Μπλάτνικ.

Παρόντες περισσότεροι από 370 καλεσμένοι, μεταξύ των οποίων πολλά μέλη βασιλικών οικογενειών της Ευρώπης, όπως η βασίλισσα της Ισπανίας και αδελφή του έκπτωτου μονάρχη Σοφία, καθώς και πολλά γνωστά ονόματα της χώρας.

Το μυστήριο τέλεσε ο μητροπολίτης Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ. Εφραίμ. Η γαμήλια δεξίωση έγινε στο κτήμα Κουτσή στην Κουζουλού Σπετσών.

 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
Επειδή παρατηρώ πως υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για τα γεγονότα που συνέβησαν την περίοδο 1946-49 και επειδή γράφονται ιδιαίτερα προβοκατόρικες ή/και προκλητικές ανακρίβειες (θέλω να πιστεύω εξ'αιτίας άγνοιας περί του θέματος...) θα πρότεινα να ρίξετε 1 ματιά σε κανένα βιβλίο...παραθέτω μερικά που κατά τη γνώμη μου παρουσιάζουν ενδιαφέρον, ανεξαρτήτως ιδεολογίας ή παράταξης, επειδή περά από απλή καταγραφή των γεγονότων δίνουν και τη περιρέουσα ατμόσφαιρα της εποχής (δεν ξέρω για καινούρια αλλά μτχ. θα τα βρείτε σίγουρα).

1. Γ.ΓΟΥΣΙΑΣ - ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΤΤΕΣ, ΤΗ ΔΙΑΣΠΑΣΗ ΤΟΥ ΚΚΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ.
2. ΕΥ. ΑΒΕΡΩΦ - ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ.
3. Γ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ - 1940-1952, ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.
4. Ν. ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ - 10 ΧΡΟΝΙΑ ΑΓΩΝΕΣ.
5. ΘΡ. ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ - ΣΑΡΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ.
6. Γ.ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ - ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΜΦΥΛΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ 1946-1949  (αυτό είναι new και υπάρχει στα βιβλιοπωλεία).

Υπάρχουν πολλά ακόμα αλλά δεν μου "έρχονται" αυτή τη στιγμή στο μυαλό...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μέθοδος πρώτη: "αυτοκαθορισμός" δοσιλογισμού (άκα η κουμμουνιστική μέθοδος). Ο Ράλλης δεν ήταν δεξιός, διότι πρόδωσε το έθνος και συνεργάστηκε με τον εχθρό κατακτητή. Πρόδωσε την πατρίδα του, κεντρική ιδέα της δεξιάς ιδεολογίας. Άρα (μιας και δίνει συνεχείς εξετάσεις) έπαψε να είναι δεξιός με την εμφάνιση του στο στρατόπεδο του εχθρού. Το που εντάσσεται πλέον, δεν μας αφορά. Τα σκουπίδια τα πετάξαμε στην αυλή του γείτονα.

Μέθοδος δεύτερη: "ετεροκαθορισμός" δοσιλογισμού (άκα η ιστορική μέθοδος). Ο Ράλλης υπήρξε δεξιός, και εν συνεχεία δοσίλογος. Από την στιγμή που δεν έχουμε στοιχεία για το αν άλλαξε όντως ιδεολογία ή παράταξη, κατατάσσεται στους δεξιούς δοσιλόγους. Τα σκουπίδια μας τα πετάμε στον ντενεκέ μας.

μέθοδος περσόνα.

Χίτες με σφυροδρέπανο υπήρξαν?
 
OP
OP
N

Novoselac

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2009
Μηνύματα
820
Κριτικές
4
Like
90
Πόντοι
6
κύττα......χαρές.....

Σπέτσες
Τελέστηκε στη Μονή του Αγίου Νικολάου στις Σπέτσες ο γάμος του γιου του τέως βασιλιά Κωνσταντίνου Γλύξμπουργκ, Νικόλαου με την Τατιάνα Μπλάτνικ.

Παρόντες περισσότεροι από 370 καλεσμένοι, μεταξύ των οποίων πολλά μέλη βασιλικών οικογενειών της Ευρώπης, όπως η βασίλισσα της Ισπανίας και αδελφή του έκπτωτου μονάρχη Σοφία, καθώς και πολλά γνωστά ονόματα της χώρας.

Το μυστήριο τέλεσε ο μητροπολίτης Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ. Εφραίμ. Η γαμήλια δεξίωση έγινε στο κτήμα Κουτσή στην Κουζουλού Σπετσών.

απλά ...


z-butsam.jpg
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Επειδή παρατηρώ πως υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για τα γεγονότα που συνέβησαν την περίοδο 1946-49 και επειδή γράφονται ιδιαίτερα προβοκατόρικες ή/και προκλητικές ανακρίβειες (θέλω να πιστεύω εξ'αιτίας άγνοιας περί του θέματος...) θα πρότεινα να ρίξετε 1 ματιά σε κανένα βιβλίο ιστορίας...παραθέτω μερικά που κατά τη γνώμη μου παρουσιάζουν ενδιαφέρον, ανεξαρτήτως ιδεολογίας ή παράταξης, επειδή περά από απλή καταγραφή των γεγονότων δίνουν και τη περιρέουσα ατμόσφαιρα της εποχής (δεν ξέρω για καινούρια αλλά μτχ. θα τα βρείτε σίγουρα).

1. Γ.ΓΟΥΣΙΑΣ - ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΤΤΕΣ, ΤΗ ΔΙΑΣΠΑΣΗ ΤΟΥ ΚΚΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ.
2. ΕΥ. ΑΒΕΡΩΦ - ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ.
3. Γ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ - 1940-1952, ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.
4. Ν. ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ - 10 ΧΡΟΝΙΑ ΑΓΩΝΕΣ.
5. ΘΡ. ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ - ΣΑΡΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ.
6. Γ.ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ - ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΜΦΥΛΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ 1946-1949  (αυτό είναι new και υπάρχει στα βιβλιοπωλεία).

Υπάρχουν πολλά ακόμα αλλά δεν μου "έρχονται" αυτή τη στιγμή στο μυαλό...

πλάκα κάνεις,
να διαβάσω σουγκαριάδη τον πράκτορα του στάλινα;
ή το βαγγέλα τον υπουργό αμύνης της ελλάδας που πα΄ρεδωσε το 40% της Κύπρου με εντολή αμερικανών στους Τούρκους;
ααααααααααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΦΙΛΤΑΤΕ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΣΥΓΚΕΡΑΣΜΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
τα βιβλία των απατεώνων είναι για μικυ μάους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom