Νέα

Τι να το κάνω το σκυλί στις διακοπές?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Marie-ann
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 313
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Δε μπορω μακρυαααααααααααααα της!!!

Είναι να παω διακοπές για μια βδομάδα και το σκέφτομαι και το ξανασκέφτομαι!!!
Εδω αν την αφήσω υπάρχουν άνθρωποι να τη προσέχουν. Αλλά λίγο την αφήνω για 4-5 ώρες και φρικάρει το σκυλί, που να την αφήσω για μια βδομάδα
!  :'(

Αν τη πάρω μαζί, έχω ακούσει για φόλες. Και θα πρέπει να την έχω πολύ περιορισμένη , να είμαι συνέχεια απο πάνω της και πάλι 1 στις 100000000 αν σπάσει ο διάλος το ποδάρι του.... χτύπα ξύλο!!!!!?????
Τι να κάνω?????????????
:'( :'( :'(

 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
μεγαλο μεγεθος?
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
Δε μπορω μακρυαααααααααααααα της!!!

Είναι να παω διακοπές για μια βδομάδα και το σκέφτομαι και το ξανασκέφτομαι!!!
Εδω αν την αφήσω υπάρχουν άνθρωποι να τη προσέχουν. Αλλά λίγο την αφήνω για 4-5 ώρες και φρικάρει το σκυλί, που να την αφήσω για μια βδομάδα
!  :'(

Αν τη πάρω μαζί, έχω ακούσει για φόλες. Και θα πρέπει να την έχω πολύ περιορισμένη , να είμαι συνέχεια απο πάνω της και πάλι 1 στις 100000000 αν σπάσει ο διάλος το ποδάρι του.... χτύπα ξύλο!!!!!?????
Τι να κάνω?????????????
:'( :'( :'(

δωστο του μαλακα του νιπλ ...

αργοσχολος ειναι θα χαρει να ξεσκατιζει το σκυλι
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.038
Like
72.096
Πόντοι
12.756

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
Υπαρχουν και ξενοδοχεια σκυλων για αυτες τις περιπτωσεις .

 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
και οι φολες ειναι προβλημα? που ακουσες οτι γινετε αυτο? συγκεκριμενα εκει που πας?
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Υπαρχουν και ξενοδοχεια σκυλων για αυτες τις περιπτωσεις .



το ίδιο δε κάνει με το να το αφήσω σπίτι?
μπορώ να το αφήσω σπίτι, υπάρχουν άνθρωποι να τη προσέχουν, αλλά και θα της λείψω και θα μου λείψει
κάνω πέτρα τη καρδιά μου και την αφήνω και μελαγχολεί και το σκυλί
ή τη παίρνω μαζί και είμαι συνέχεια πάνω απ'το κεφάλι της μη μου πάθει κάτι?
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
και οι φολες ειναι προβλημα? που ακουσες οτι γινετε αυτο? συγκεκριμενα εκει που πας?

ναι
οι συγγενείς που θα μας φιλοξενήσουν εκεί έχουν κι εκείνοι σκυλοί
το είχαν ελεύθερο να τρέχει
άκουσαν για φόλες και τώρα το έχουν δεμένο
 

anexelektos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2010
Μηνύματα
507
Κριτικές
6
Like
207
Πόντοι
286
ναι
οι συγγενείς που θα μας φιλοξενήσουν εκεί έχουν κι εκείνοι σκυλοί
το είχαν ελεύθερο να τρέχει
άκουσαν για φόλες και τώρα το έχουν δεμένο
γιατι δε το εχεις μαθει να μη τρωει φολες βρε κοριτσαρα ξερω εγω απο αυτα ειμαι και εκπαιδευτης μπορει να το μαθεις να μη τρωει τιποτα απο κατω ή οτι του δωσει αλλο χερι εκτος απο το δικο σου αμα το κανεις αυτο θα βρεις την υγια σου
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Δε μπορω μακρυαααααααααααααα της!!!

Είναι να παω διακοπές για μια βδομάδα και το σκέφτομαι και το ξανασκέφτομαι!!!
Εδω αν την αφήσω υπάρχουν άνθρωποι να τη προσέχουν. Αλλά λίγο την αφήνω για 4-5 ώρες και φρικάρει το σκυλί, που να την αφήσω για μια βδομάδα
!  :'(

Αν τη πάρω μαζί, έχω ακούσει για φόλες. Και θα πρέπει να την έχω πολύ περιορισμένη , να είμαι συνέχεια απο πάνω της και πάλι 1 στις 100000000 αν σπάσει ο διάλος το ποδάρι του.... χτύπα ξύλο!!!!!?????
Τι να κάνω?????????????
:'( :'( :'(


1) Κακώς έχει το λεγόμενο άγχος του αποχωρισμού. Φταις.
2) Κακώς δεν του έχεις μάθει την άρνηση τροφής. Φταις.
3) Αν την αφήσεις σε άτομα που γνωρίζει ή έχει δει, δεν θα περάσει ονειρικά (θα νομίζει ότι την παράτησες) αλλά θα έχει ανθρώπους που τους ξέρει και την ξέρουν. Αν το κάνεις, προσοχή μην τους φύγει (γιατί θα σε ψάχνει).
4) Καλύτερα να την πάρεις μαζί σου και να την περιορίζεις, θα της κακοφανεί λιγότερο απ' το (3). Αν συμβεί κάτι, καλύτερα να έχεις έτοιμες 2 ενέσεις που χρειάζονται. Μίλα με τον γιατρό που την ξέρει (κατάσταση, ηλικία, βάρος, ιστορικών εμβολίων κτλ) και αγόρασέ τα απ' το φαρμακείο. Και τα 2 γίνονται κάτω απ' το δέρμα (στον σβέρκο ΄το ένα, στον κώλο το άλλο) αλλά κατά 99,99% δεν θα χρειαστούν.
5) ΟΥΤΕ να σκεφτείς ξενοδοχείο!
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
γιατι δε το εχεις μαθει να μη τρωει φολες βρε κοριτσαρα ξερω εγω απο αυτα ειμαι και εκπαιδευτης μπορει να το μαθεις να μη τρωει τιποτα απο κατω ή οτι του δωσει αλλο χερι εκτος απο το δικο σου αμα το κανεις αυτο θα βρεις την υγια σου
σωστος ρε τυπε...
αλλα πες μου κατι μια που εισαι εκπαιδευτης...
αν τρωει μονο απο το χερι σου τι θα γινει αν λειπεις μια εβδομαδα?
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
γιατι δε το εχεις μαθει να μη τρωει φολες βρε κοριτσαρα ξερω εγω απο αυτα ειμαι και εκπαιδευτης μπορει να το μαθεις να μη τρωει τιποτα απο κατω ή οτι του δωσει αλλο χερι εκτος απο το δικο σου αμα το κανεις αυτο θα βρεις την υγια σου

Είσαι εκπαιδευτής και θα μάθεις σε ενήλικο σκυλί (35 κιλά είπε ότι είναι) την άρνηση τροφής που το μαθαίνει ζόρικα και το πολύ μέχρι 6 μηνών. Πως ρε εκπαιδευτή;  :S :think:
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
1) Κακώς έχει το λεγόμενο άγχος του αποχωρισμού. Φταις.
2) Κακώς δεν του έχεις μάθει την άρνηση τροφής. Φταις.
3) Αν την αφήσεις σε άτομα που γνωρίζει ή έχει δει, δεν θα περάσει ονειρικά (θα νομίζει ότι την παράτησες) αλλά θα έχει ανθρώπους που τους ξέρει και την ξέρουν. Αν το κάνεις, προσοχή μην τους φύγει (γιατί θα σε ψάχνει).
4) Καλύτερα να την πάρεις μαζί σου και να την περιορίζεις, θα της κακοφανεί λιγότερο απ' το (3). Αν συμβεί κάτι, καλύτερα να έχεις έτοιμες 2 ενέσεις που χρειάζονται. Μίλα με τον γιατρό που την ξέρει (κατάσταση, ηλικία, βάρος, ιστορικών εμβολίων κτλ) και αγόρασέ τα απ' το φαρμακείο. Και τα 2 γίνονται κάτω απ' το δέρμα (στον σβέρκο ΄το ένα, στον κώλο το άλλο) αλλά κατά 99,99% δεν θα χρειαστούν.
5) ΟΥΤΕ να σκεφτείς ξενοδοχείο!
:rockon: :rockon: :rockon:
αψογος
πως ομως μαθαινεις να μην εχει αγχος αποχωρισμου?
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
σωστος ρε τυπε...
αλλα πες μου κατι μια που εισαι εκπαιδευτης...
αν τρωει μονο απο το χερι σου τι θα γινει αν λειπεις μια εβδομαδα?

Με κάθε σεβασμό προς τον τύπο αλλά δεν ισχύει αυτό που έγραψε.
 

anexelektos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2010
Μηνύματα
507
Κριτικές
6
Like
207
Πόντοι
286
Είσαι εκπαιδευτής και θα μάθεις σε ενήλικο σκυλί (35 κιλά είπε ότι είναι) την άρνηση τροφής που το μαθαίνει ζόρικα και το πολύ μέχρι 6 μηνών. Πως ρε εκπαιδευτή;  :S :think:
δεν ειδα που λεει οτι ειναι 35 κιλα και ποσο ειναι το σκυλι αμα δε το εχει μαθει πολυ ασκημα εκανε αυτα φοβουνται να πληρωσουν οταν ειναι μικρα τα σκυλια και μετα τρεχουνεκαι δε φτανουνε ειναι ολοι εξυπνοι εδω στην Ελλαδα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom