Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
Και εγώ έχω διαπιστώσει αυτό που λέει ο Γκλοκ και μάλιστα σχεδόν σε όλο το ανατολικό μπλοκ,αλλά η δική μου ερμηνεία είναι πως δεν ψάχνουν χειραγωγήσιμους beta ντόπιους,απλά όχι τους κάγκουρες που είχαν θείους,πατέρες,κ.λ.π.

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις exotic capital πλέον ενώ δέκα χρόνια πριν αυτό υπήρχε. Δηλ. all other things being equal ο ντόπιος έχει πλεονέκτημα. Εξαιρείται η Ρωσσία,εκεί παρατήρησα ότι είχα exotic capital. Και πάλι όμως αξίζει το παίγνιο.

Θέλω να γράψω κάτι γρήγορο για tinder και θα ήθελα το σχόλιό σου, γιατί ΑΠ ασχολήθηκα μετά από παρότρυνση φίλου και ασχολήθηκε και ο άλλος φίλος από Ελλάδα που πήγαμε παρέα. Λοιπόν αυτό που είδα ήταν ότι με καμάκι χτυπούσα πολύ υψηλότερη ποιότητα από τα matches στο tinder. Είχα αρκετά matches (η αλήθεια είναι χωρίς να κάνω πολύ swipe και χωρίς να πατάω ΝΑΙ σε όλες όπως κάνουν πολοί) αλλά ελάχιστες ήταν από 7 και πάνω. Και γενικώς από τους άλλους 2 τα matches από το tinder ήταν γύρω στο 6. Ο ένας μάλιστα από τους 2 είναι γυμναστηριακός με κοιλιακούς φετες κτλ. Αντιθέτως με καμάκι είχα πρόσβαση σε 7αρια και 8άρια (πχ. στο club Behemoth 2 οχτάρια γούσταραν εμφανισιακά και μας έφαγε στο ένα η γλωσσομάθεια και στο άλλο ο άντρας της που ήρθε και την τράβαγε και η γλωσσομάθεια). Οπότε η δεν έχω φωτογένεια ή δεν έχει ποιότητα στο tinder.

Θέλω να εξαιρέσω σε αυτό το Κίεβο που είχα βάλει tinder 1-2 μέρες πριν φύγω και είχα αρκετά matches με 7άρια, αλλά δεν πρόλαβα να κανονίσω να βγω. Νομίζω ο λόγος είναι η οικονομική κατάσταση που κάνει τις γκόμενες να ψάχνονται online.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
Αν έχεις καταλάβει από τα λεγόμενά μου, το ίδιο επίπεδο κυνηγάμε. Και για να το κάνω παραστατικό θα πω ότι αυτές που είχε βάλει ο DRLOVE και ο μίδας είναι στο 6 του Kman ποικοίλουν οι πιο πολλές 7 αλλά οι 2 μοντελέ δυνατές είναι 8-8.5. Η μικρή του Δημητράκη είναι γύρω στο 6. Τα 8αρια ήταν σπάνια στην ΑΠ. 7αρια είχε αρκετά.
Κιεβο παντως εκτος απο το Chi εγω 8αρια δεν ειδα στα αλλα κλαμπ.
για πες μου στην Πετρουπολη γιατι δεν πηγα σε κλαμπ(το Rossi ηταν κλειστο και δεν προλαβα να δω για αλλα),εσυ σε ποια πηγες? σε ρωταω γιατι υπηρχαν αρκετα 8αρια απο το πρωι στο δρομο οποτε μου κανει εντυπωση αυτο που λες.

υγ. προσωπικα τα περισσοτερα 8αρια και 9αρια που εχω δει μαζεμενα σε ΕΝΑ κλαμπ ειναι το Ibiza στην Οδησσο.

υγ2. αυτο με την βαθμολογια που το κανουμε ολοι μας εναι και λιγο ψιλομαλακια βεβαια γιατι ειναι διαφορετικα τα γουστα του καθενος ,,, αλλα συζητηση να γινεται  :grin:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Και εγώ έχω διαπιστώσει αυτό που λέει ο Γκλοκ και μάλιστα σχεδόν σε όλο το ανατολικό μπλοκ,αλλά η δική μου ερμηνεία είναι πως δεν ψάχνουν χειραγωγήσιμους beta ντόπιους,απλά όχι τους κάγκουρες που είχαν θείους,πατέρες,κ.λ.π.

Δηλαδή η Σλάβα θέλει να νιώθει ασφάλεια σε όλα τα επίπεδα μαζί σου,να είσαι συνοδός με όλη τη σημασία της λέξης,αλλά όχι ψευτοτσαμπουκάς που ψάχνεται να μαλωσει όταν οδηγάει,όχι τσαμπουκάς γκομενοφυλακας και ένα πολύ βασικό,όχι κάποιον που πίνει και τα γαμάει όλα.

Επίσης αυτό που έχω αναφέρει πολλάκις,είναι η εσωστρέφεια σε όλες αυτές τις χώρες.
Δε μιλάω για την περίπτωση να καυλώσει μια γκόμενα και να θέλει να γαμηθεί με κάποιον..
Αλλά για το πως μας εκλαμβάνουν σαν προοπτική στο κεφάλι τους.

Στην μετακομμουνιστική εποχή, οι μάνες τους και οι θειάδες τους,είχαν δίψα να κάνουν ακριβώς όσα δεν τους επιτρεπόταν να κάνουν..
Ένα από αυτά ήταν να γαμηθούν/κάνουν σχέση/παντρευτούν με ξένους.
Το έκαναν λοιπόν μια εποχή,ήταν και της μόδας,πλάκωσαν και οι πορνοτουρίστες και πλέον κάηκαν τα μέρη..

Επιπλέον το βιοτικό επίπεδο σε πολλές αυτές τις χώρες έχει ανέβει,οι άντρες έχουν ανέβει εμφανισιακά/εισοδηματικά,κ.λ.π.
Οπότε ο δήθεν εξωτικός ξένος,που μαζί του θα είναι το πιο cool ζευγάρι της γειτονιάς,ο οποίος θα την πάρει σε μια παραλία μακριά από τη φτώχεια και άλλες παπαριές,δεν υφίσταται πλέον..

Τώρα τον πρώτο λόγο έχουν οι ντόπιοι.
Οι γυναίκες θέλουν να έχουν με το σύντροφό τους,κοινή γλώσσα,τόπο,παιδικές αναμνήσεις,βιώματα,κ.λ.π.
Και να κάνουν μια οικογένεια που και οι δύο γονείς θα μιλούν την ίδια γλώσσα στο παιδί,κ.λ.π....κ.λ.π.

Μένοντας στη Βαυαρία και νταραβεριζόμενος με Γερμανίδα σχεδόν 10 χρόνια μικρότερη(έχει μεγαλώσει με Χάρι Πότερ :rolleyes: και Ed Sheeran :rolleyes: ) βλέπω ότι η εσωστρέφεια σε αυτή τη γενιά είναι τεράστια.
Πάμε σε τίποτα γενέθλια και είμαι ο μόνος ξένος ανάμεσα στα ζευγάρια.
Και από την μία τις καταλαβαίνω..
Θέλει η Βαυαρέζα να κάνει σκι,να ανέβει στα βουνά,να παντρευτεί με την παραδοσιακή της φορεσιά και ένα σωρό άλλα πράγματα..
Με ποιον θα τα κάνει αυτά;
Με έναν αράπη,ένα μεμέτι ή με τον Μήτσο με το μπεγκλέρι στο χέρι;
Mε κανέναν από αυτούς..

Αυτό που έζησα στην Τσεχία και συνεχίζω να ζω εδώ,είναι ότι οι ηλικίας 25-30 γκόμενες που απευθύνομαι εγώ,ψάχνουν πρωτίστως για ντόπιους και μετά για δυτικοποιημένους Ευρωπαίους.

Αυτή είναι η εποχή που πετύχαμε εμείς και έτσι θα πορευτούμε.
Σε κάποιους τομείς χάσαμε,σε άλλους π.χ.Tinder κερδίζουμε..
Συμφωνώ σε όλα με μερικές παρατηρήσεις:
-Ντόπιος για την Βαυαρή και τη κάθε γκόμενά θεωρείται και το Τουρκάκι που μεγάλωσε μαζί της στο σχολείο και είναι τρέντυ  και αλητεία... όπως και το Ιρανάκι για τη δανέζα και το τζαμαικανάκι για την Αγγλίδα... μόνο στις σλαβικές χώρες ακόμα κρατιέται και οι μικρές μπορεί να ψάξουν καμιά αρπαχτή με ξένο..
-Τίντερ... βλέπω πως καμιά σχέση το τίντερ με αυτό πριν 3-2-1 χρόνια! Οι γκόμενες το δοκιμάσανε,  έκαναν τα ραντεβού τους , έφαγαν τις πουτσες τους , πειραματηστίκαν αλλά πλέον το έχουν για παιχνίδι! Δουλεύει για αυτούς που θα γαμούσαν πάλι και χωρίς αυτό εύκολα! Βλέπω τον φίλο μου τον γυμναστή που ότι like κάνει είναι match και το έχει για να τραβάει μουνιά σε μπαράκι που δουλεύει καθώς είναι αρραβωνιασμένος...Ολοι οι άλλοι είναι να ανοίγουμε σαμπάνιες αν γίνει κάποιο ματσ την εβδομάδα  σε μια πόλη που κάθε 6 ώρες εμφανίζονται κάθε μέρα 50 νέα προφίλ από όλο το κόσμο!Και κλασικά δεν θα απαντάει.Προσωπικά για να μην με ζαλίζουν το καφρίλιασα και λέω ευθέως τι ζητάω.. Αλλά με πόσες χιλιάδες άντρες που έχουν τίντερ εδώ που να κάτσει γκόμενά να ψάξει πάνω από 20 προφίλ..

*( Και το αστείο είναι με τις τουρκάλες απέναντι που έχει χρόνια να γίνει match με κάποιον  ούτε καν με τον γυμναστή, αν βέβαια διαβάζεις Τουρκολάγνο θα πιστεύεις πως η Κων/λη είναι Μόσχα στα match)
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Θέλω να γράψω κάτι γρήγορο για tinder και θα ήθελα το σχόλιό σου, γιατί ΑΠ ασχολήθηκα μετά από παρότρυνση φίλου και ασχολήθηκε και ο άλλος φίλος από Ελλάδα που πήγαμε παρέα. Λοιπόν αυτό που είδα ήταν ότι με καμάκι χτυπούσα πολύ υψηλότερη ποιότητα από τα matches στο tinder. Είχα αρκετά matches (η αλήθεια είναι χωρίς να κάνω πολύ swipe και χωρίς να πατάω ΝΑΙ σε όλες όπως κάνουν πολοί) αλλά ελάχιστες ήταν από 7 και πάνω. Και γενικώς από τους άλλους 2 τα matches από το tinder ήταν γύρω στο 6. Ο ένας μάλιστα από τους 2 είναι γυμναστηριακός με κοιλιακούς φετες κτλ. Αντιθέτως με καμάκι είχα πρόσβαση σε 7αρια και 8άρια (πχ. στο club Behemoth 2 οχτάρια γούσταραν εμφανισιακά και μας έφαγε στο ένα η γλωσσομάθεια και στο άλλο ο άντρας της που ήρθε και την τράβαγε και η γλωσσομάθεια). Οπότε η δεν έχω φωτογένεια ή δεν έχει ποιότητα στο tinder.

Θέλω να εξαιρέσω σε αυτό το Κίεβο που είχα βάλει tinder 1-2 μέρες πριν φύγω και είχα αρκετά matches με 7άρια, αλλά δεν πρόλαβα να κανονίσω να βγω. Νομίζω ο λόγος είναι η οικονομική κατάσταση που κάνει τις γκόμενες να ψάχνονται online.

Έχω postάρει screenshots από το Tinder μου Αγία Πετρούπολη,απλά μάλλον έχω κάνει την μαλακία και τα έχω postάρει εδώ και όχι στο αντίστοιχο thread και δεν μπορώ να τα βρω τώρα..

Ποιοτικά και ποσοτικά,η καλύτερη πόλη για μένα.

Δεν ξέρω τι γράφεις στην περιγραφή σου,αλλά εμένα πάνω-πάνω ξεκινάει:

DE EN GR 1.87m

Αυτό μια έξυπνη γκόμενα και σε συνδυασμό με τις φωτό και υπόλοιπη περιγραφή το μεταφράζει σε:"Έλληνας που μένει στη Γερμανία και μιλάει και Αγγλικά".

Και τώρα μπορεί να αιφνιδιάσω κάποιους...

Σερβία,Ρωσία,λοιπόν παίζει και ο orthodox παράγοντας.
Σε συνέχεια με όσα έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα,άσχετα αν είσαι θρησκευόμενος ή όχι,
στο μυαλό κάποιων Ρωσίδων,Σερβίδων,είναι ένα κοινό στοιχείο,άρα θετικό.
Το γράφω γιατί με έχουν ρωτήσει,ειδικά Ρωσίδες,αν είμαι ορθόδοξος..

Γυναίκες είναι...
Κάνει η άλλη match και σκέφτεται ήδη αν παντρευτώ με αυτόν,θα μπορώ να το κάνω στην ίδια εκκλησία,τα ονόματα των παιδιών μας θα είναι χριστιανικά,κ.λ.π.
Πιστέψτε με,σκέφτονται τέτοιες μαλακίες..

Εμένα ότι παίζει στο Tinder,παίζει και έξω.
Δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά,δεν ξέρω πως να το ερμηνεύσω.

Μπορεί να μην έχεις καλά στημένο προφίλ,σωστές φωτό,
αλλά μπορεί από κοντά να είσαι πιο ελκυστικός,να τα λες καλύτερα..

Έχω βγει και Αγία και Μόσχα από Tinder.

Επίσης το καλό στη Ρωσία είναι οτι ματσάρεις και με καλές μικρότερες,ενώ σε δυτική χώρα μια καλή 25άρα,έχει φιλτρο 24-30,άντε 24-32.
Η καλή 25άρα Ρωσίδα έχει άνετα 26-38.

Υ.Γ.18-22άρα μουνάρα Ρωσίδα με καυλιάρικες φωτό και με φίλτρο 20-50,
είναι...............ΠΟΥΤΑΝΟΦΣΚΑΓΙΑ :grin:



 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
Στην μετακομμουνιστική εποχή, οι μάνες τους και οι θειάδες τους,είχαν δίψα να κάνουν ακριβώς όσα δεν τους επιτρεπόταν να κάνουν..
Ένα από αυτά ήταν να γαμηθούν/κάνουν σχέση/παντρευτούν με ξένους.
Το έκαναν λοιπόν μια εποχή,ήταν και της μόδας,πλάκωσαν και οι πορνοτουρίστες και πλέον κάηκαν τα μέρη..
Που να εβλεπες στην κομμουνιστικη εποχη τι διψα ειχαν ...
για να τα λεμε ομως ολα και για να μην θεοποιουμε συνεχως το παρελθον ,οι γκομενες τοτε του ανατολικου μπλοκ ΔΕΝ ηταν τοσο περιποιημενες (λογω ανεπαρκειας αγαθων) οσο ειναι οι σημερινες.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Συμφωνώ σε όλα με μερικές παρατηρήσεις:
-Ντόπιος για την Βαυαρή και τη κάθε γκόμενά θεωρείται και το Τουρκάκι που μεγάλωσε μαζί της στο σχολείο και είναι τρέντυ  και αλητεία... όπως και το Ιρανάκι για τη δανέζα και το τζαμαικανάκι για την Αγγλίδα... μόνο στις σλαβικές χώρες ακόμα κρατιέται και οι μικρές μπορεί να ψάξουν καμιά αρπαχτή με ξένο..

Γκλοκ,άλλο Βαυαρία και άλλο Γερμανία..
Αυτό που λες ισχύει κάργα σε Βερολίνο,Κολωνία και σε άλλες πόλεις,αλλά όχι εδώ.
Εδώ είναι ξεκάθαρη υποβάθμιση,ειδικά να κάνει σχέση,μια Γερμανίδα με αυτούς που ανέφερες ανεξάρτητα που έχουν μεγαλώσει.
Εδώ παίζει αρκετός συντηρητισμός,η καθολική εκκλησία κάνει ακόμη κουμάντο σε όλα και οι multikulti παπαριές δεν περνάνε..

Φαίνεται και από τα ζευγάρια στο δρόμο αυτό..

Κίεβο με τους σκατομόγγολους πορνοτουρίστες,την αντιρωσική ρητορεία,κάποια κόμπλεξ,κάποιες που ψωνίζονται με τούρκους,κ.λ.π. η εικόνα είναι αλλιώς..
Αν και όπως την είδα live τη φάση στο Κίεβο,χωρίς λεφτά,ζήτημα να γαμάει 1 στους 20 τούρκους και όχι πάνω από 6άρι.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Που να εβλεπες στην κομμουνιστικη εποχη τι διψα ειχαν ...
για να τα λεμε ομως ολα και για να μην θεοποιουμε συνεχως το παρελθον ,οι γκομενες τοτε του ανατολικου μπλοκ ΔΕΝ ηταν τοσο περιποιημενες (λογω ανεπαρκειας αγαθων) οσο ειναι οι σημερινες.

Επίσης για να πετύχει κάποιος καμιά γυμνασμένη,έπρεπε να πέσει σε αθλήτρια.
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
Κιεβο παντως εκτος απο το Chi εγω 8αρια δεν ειδα στα αλλα κλαμπ.
Είδα αλλά ελάχιστα στα 2 ταξίδια εκτός του Chi. Το είπα και στον Kman που το παρουσιάζει το Carribean λες και είναι γεμάτο 8άρια ενώ θα δεις 1-2 την εβδομάδα.

για πες μου στην Πετρουπολη γιατι δεν πηγα σε κλαμπ(το Rossi ηταν κλειστο και δεν προλαβα να δω για αλλα),εσυ σε ποια πηγες? σε ρωταω γιατι υπηρχαν αρκετα 8αρια απο το πρωι στο δρομο οποτε μου κανει εντυπωση αυτο που λες.
Μερικά σημεία:

- Αυτό το Rossi δεν το ξέρω. Την καλύτερη ποιότητα θα την έβλεπες στο Delmar και Behemoth αλλά με μικρή διαφορά από τα λαΐκά μαγαζιά.  
- Το ΠΣ Delmar και Behemoth θα έβλεπες λίγα 8άρια, λίγο λιγότερα από το Chi γιατί μιλάμε για μικρά μαγαζιά.
- Είχε κόσμο τουλάχιστο 4 μέρες την εβδομάδα σε αυτά και κάθε μέρα στα λαΐκά μαγαζιά, οπότε οι ευκαιρίες πολλαπλασιάζονταν.
- Κίεβο έχει γκόμενες που είναι σε διατεταγμένη υπηρεσία για χρήμα και δύσκολα τις κουνάς, ακόμα και αν γουστάρουν, ενώ ΑΠ έχει λιγότερες τέτοιες.
- Ισχύει αυτό που είπε ο Γκλοκ, ότι η ευκαιρία είναι μεγαλύτερα στα λαΐκά μαγαζιά καθώς θα δεις και εκεί 8άρια αν κάνεις μια γύρα, και εκεί οι γκόμενες πάνε για να γαμηθούν όχι για το show. Οι πιο πολλές πάνε στα κυριλλέ μέχρι 2 και μετά στα λαΐκά (αυτό έκανα φυσικά και εγώ). Τα κυριλέ ήταν για να πάρεις τηλ για άλλη μέρα ή να την πάς για συνέχεια στα λαΐκά και όχι τόσο για φασώματα και φορτώματα.

υγ. προσωπικα τα περισσοτερα 8αρια και 9αρια που εχω δει μαζεμενα σε ΕΝΑ κλαμπ ειναι το Ibiza στην Οδησσο.

υγ2. αυτο με την βαθμολογια που το κανουμε ολοι μας εναι και λιγο ψιλομαλακια βεβαια γιατι ειναι διαφορετικα τα γουστα του καθενος ,,, αλλα συζητηση να γινεται  :grin:

Είχα πάει στο Ibiza το 2011 και θα συμφωνήσω. Ισχύει ακόμα αυτό ή έχει πέσει?

Για το (υγ2) είναι όντως μαλακία αλλά πρέπει κάπως να μεταφέρουμε την πληροφορία για το τι παίζει, εγώ δεν το κάνω για να κρίνω τους άλλους τι γαμάνε. Είπα αυτά για τις φωτώ για να έχουμε μια κοινή κλίμακα να μπορούμε να συννενοούμαστε μέσες άκρες. Δεν ήρθα για διαγωνισμό εδώ (αν μπει κάνα καλό έπαθλο βέβαια διαγωνιζόμαστε κιόλας  :) )
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
- Αυτό το Rossi δεν το ξέρω. Την καλύτερη ποιότητα θα την έβλεπες στο Delmar και Behemoth αλλά με μικρή διαφορά από τα λαΐκά μαγαζιά.  
- Το ΠΣ Delmar και Behemoth θα έβλεπες λίγα 8άρια, λίγο λιγότερα από το Chi γιατί μιλάμε για μικρά μαγαζιά.
- Είχε κόσμο τουλάχιστο 4 μέρες την εβδομάδα σε αυτά και κάθε μέρα στα λαΐκά μαγαζιά, οπότε οι ευκαιρίες πολλαπλασιάζονταν.
Μια χαρα ,θα τα εχω υποψη για την επομενη φορα.

Είχα πάει στο Ibiza το 2011 και θα συμφωνήσω. Ισχύει ακόμα αυτό ή έχει πέσει?
Ειχα παει τρια συνεχομενα καλοκαιρια(15,16 και 17) ,τα δυο πρωτα που ηταν και μετα τον πολεμο ηταν χαρμα οφθαλμων ενω το τελευταιο πεσμενο. Για φετος δεν ξερω αλλα πιστευω λογικα θα πηγε στο χειροτερο ...
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Δεν έβαλα ύψος περιγραφή, μια ατάκα έβαλα των 5 λέξεων, λες να φταίει αυτό? Αν είναι το βάζω και κάνω δοκιμή στο επόμενο ταξίδι να σου πω.

To Τinder είναι ότι πιο επιφανειακό υπάρχει..
Ότι μπορεί να θεωρεί ελκυστικό μια γυναίκα και δεν ειναι σαφές στις φωτό,πέρασέ το αλλιώς..

Για παράδειγμα..
Έχεις μεγάλο ριπαπά;
Δανείσου ένα καλό ποδήλατο,πόζαρε με ένα ποδηλατικό κολάν να φαίνεται το ριπαπά  ξεκάθαρα :grin:
Καμία δεν θα σε πει χυδαίο.
Αν αντίθετα βάλεις μια dickpick,είσαι μαλάκας και θα σου κάνουν αναφορά.

Είμαστε Έλληνες,αρχαίος λαός ραδιούργος,πρέπει να το εκμεταλλευόμαστε αυτό.
Για να είμαστε πάντα ένα βήμα εμπρός, που λέει και ο Αρχηγός Στρατιάς :uzi:

Για μένα,είτε Tinder,είτε live,το παιχνίδι του μυαλού είναι το πιο βασικό.

Όμως μεγάλο εμπόδιο για καλό mind fucking,είναι η μη γνώση της μητρικής γλώσσας της γκόμενας..
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
To Τinder είναι ότι πιο επιφανειακό υπάρχει..
Ότι μπορεί να θεωρεί ελκυστικό μια γυναίκα και δεν ειναι σαφές στις φωτό,πέρασέ το αλλιώς..

Για παράδειγμα..
Έχεις μεγάλο ριπαπά;
Δανείσου ένα καλό ποδήλατο,πόζαρε με ένα ποδηλατικό κολάν να φαίνεται το ριπαπά  ξεκάθαρα :grin:
Καμία δεν θα σε πει χυδαίο.
Αν αντίθετα βάλεις μια dickpick,είσαι μαλάκας και θα σου κάνουν αναφορά.

Είμαστε Έλληνες,αρχαίος λαός ραδιούργος,πρέπει να το εκμεταλλευόμαστε αυτό.
Για να είμαστε πάντα ένα βήμα εμπρός, που λέει και ο Αρχηγός Στρατιάς :uzi:

Για μένα,είτε Tinder,είτε live,το παιχνίδι του μυαλού είναι το πιο βασικό.

Όμως μεγάλο εμπόδιο για καλό mind fucking,είναι η μη γνώση της μητρικής γλώσσας της γκόμενας..

Ναι κατανοητό... Το κακό με τον tinder είναι ότι δεν με διασκεδάζει. Επίσης έχει ένα χοντρό μειονέκτημα: καταστρέφει το ουσιαστικό παιχνίδι. Το ουσιαστικό παιχνίδι δεν είναι να σε διαλέξει η γκόμενα είναι να την "αρπάξεις" εσύ και να ανακαλύψει ότι γουστάρει χωρίς να ξέρει γιατί (αυτό είναι που το 95% εδώ μέσα δεν καταλαβαίνει). Το tinder όμως θέλει marketing game στην αρχή γιατί το άλλο παιχνίδι θέλει από κοντά. Ποτέ δεν μου άρεσε το marketing game.. ούτε στα επαγγελματικά: το βέλτιστο είναι ότι θες πας και το παίρνεις δεν περιμένεις να σε κρίνει ο κάθε καραγκιόζης και να στο δώσει ...

Επειδή όμως εσύ το ξέρεις το παιχνίδι μπορεί να ξανακάνω μια απόπειρα στο επόμενο ταξίδι. Στην Ουκρανία μάλλον και όχι στην Ρωσσία, είναι τόσο το καμάκι Ρωσσία που δεν χρειάζεται κάν.

Όμως μεγάλο εμπόδιο για καλό mind fucking,είναι η μη γνώση της μητρικής γλώσσας της γκόμενας..

Εννοείται, θέλω στους επόμενους μήνες, να μπορώ να κάνω συζήτηση στα Ρώσσικα χωρίς translator με ατάκες και όλα. Τεμπελιάζω αλλά αν τα καταφέρω, the sky is limit απο ποιότητα μετά...

ΥΓ. Αυτό με το ριπαπά καλό, και σκέφτηκα και ευκολότερο τρόπο από το να δανειστώ ποδήλατο.
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
To Τinder είναι ότι πιο επιφανειακό υπάρχει..
Ότι μπορεί να θεωρεί ελκυστικό μια γυναίκα και δεν ειναι σαφές στις φωτό,πέρασέ το αλλιώς..

Για παράδειγμα..
Έχεις μεγάλο ριπαπά;
Δανείσου ένα καλό ποδήλατο,πόζαρε με ένα ποδηλατικό κολάν να φαίνεται το ριπαπά  ξεκάθαρα :grin:
Καμία δεν θα σε πει χυδαίο.
Αν αντίθετα βάλεις μια dickpick,είσαι μαλάκας και θα σου κάνουν αναφορά.

Είμαστε Έλληνες,αρχαίος λαός ραδιούργος,πρέπει να το εκμεταλλευόμαστε αυτό.
Για να είμαστε πάντα ένα βήμα εμπρός, που λέει και ο Αρχηγός Στρατιάς :uzi:

Για μένα,είτε Tinder,είτε live,το παιχνίδι του μυαλού είναι το πιο βασικό.

Όμως μεγάλο εμπόδιο για καλό mind fucking,είναι η μη γνώση της μητρικής γλώσσας της γκόμενας..

Κάτι παρεμφερές: τους επόμενους μήνες θα είμαι location independent και κοιτάω μέρη να ξεχειμωνιάσω, πως θα την έβλεπες την Πράγα για κάτι τέτοιο? Μιλώ για υψηλή ποιότητα... και γενικώς για ποιότητα ζωής..
Και όποιος άλλος έχει κάποια καλή ιδεά για ξεχειμώνιασμα όλες οι απόψεις καλοδεχούμενες..
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Κιεβο παντως εκτος απο το Chi εγω 8αρια δεν ειδα στα αλλα κλαμπ.
για πες μου στην Πετρουπολη γιατι δεν πηγα σε κλαμπ(το Rossi ηταν κλειστο και δεν προλαβα να δω για αλλα),εσυ σε ποια πηγες? σε ρωταω γιατι υπηρχαν αρκετα 8αρια απο το πρωι στο δρομο οποτε μου κανει εντυπωση αυτο που λες.

υγ. προσωπικα τα περισσοτερα 8αρια και 9αρια που εχω δει μαζεμενα σε ΕΝΑ κλαμπ ειναι το Ibiza στην Οδησσο.

υγ2. αυτο με την βαθμολογια που το κανουμε ολοι μας εναι και λιγο ψιλομαλακια βεβαια γιατι ειναι διαφορετικα τα γουστα του καθενος ,,, αλλα συζητηση να γινεται  :grin:
Δυστυχώς η νυχτερινή ζωή έχει πια πεθάνει σε σχέση με 10 χρόνια πριν η νέα γενιά απλός δεν βγαίνει έξω.Το περίεργο είναι ότι θα δεις γυναίκες 30+ ετών στα κλαμπ όταν παλιά πάνω από 25 απλός δεν υπήρχαν!Εκτός αυτού έχει πέσει και η ποιότητα πάρα πολύ.
  Σχετικά με το Βαλκανιο ψευταρά πρέπει να παιξε πάρα πολλές μαλακίες για το γατάκι μου.Οταν έβαλα και φωτο που ήμαστε δίπλα δίπλα το βουλωσε.Σκοπευω να  συναντησω τα γατάκια και θα πεσει πολυ γέλιο σκεφτομαι τι φωτο να τραβηξω?μ αρέσει που δεν πίστευε ότι έχω τέτοια γατάκια.
  Μ αρέσει που οι φουκαράδες ενώ τον παίζουν και είναι όλοι τους χρεωκοπημένο ι όλο γαμάνε!Εγώ φωτο ακόμα δεν έχω δει.
  Τον Ρεντ που έχω συναντήσει τον έβγαλα αμέσως off είναι ατιπαθητικος και αποκρουστικός άλλο τι μαςγραφει.Ο Πάνος έχει παίξει 200 μαλακίες στη ζωή του και όχι 200 γκόμενες.Τον ΔΡ ψεύτη τον είδαμε και αποδείχτηκε έγραφε ψέματα βγάζει μια μιζέρια,μια φτωχομπινεδια που δεν αρέσει καθόλου στις γυναίκες.
  Τα γράφουν αυτά όλα και μετά τους βλέπω πως είναι και με πιάνουν κάτι γέλια με τα χάλια τους.
 
 
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
  Σχετικά με το Βαλκανιο ψευταρά πρέπει να παιξε πάρα πολλές μαλακίες για το γατάκι μου.Οταν έβαλα και φωτο που ήμαστε δίπλα δίπλα το βουλωσε.

Ναι,πήγα και γάμησα ένα πεπόνι από τη ζήλεια μου  :2funny:

Ρε Ελένη Λουκά της Αγίας Πετρούπολης,φωτογραφία σε κλειστό χώρο που να προκύπτει ότι έχεις κάτι ερωτικό μαζί τους,όχι από τα McDonalds και τη Disneyland.

Δεν μας απάντησες όμως ακόμη μωρή Ζωζώ Σαπουντζάκη.
Γιατί δηλώνεις 113 ετών στο Tinder;
Κρύβεις τα χρόνια σου μωρή αποτυχημένη εμφύτευση;
Νομίζεις ότι είναι γκαβές οι γκόμενες και δεν βλέπουν ότι είσαι μόνο για την Αννίτα Πάνια;

Και από που και ως που κάνεις κριτική περί εμφάνισης στα άλλά μέλη ρε κεφτέ με πόδια;

qdfsuuc.jpg


:2funny::2funny::2funny:







 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Κάτι παρεμφερές: τους επόμενους μήνες θα είμαι location independent και κοιτάω μέρη να ξεχειμωνιάσω, πως θα την έβλεπες την Πράγα για κάτι τέτοιο? Μιλώ για υψηλή ποιότητα... και γενικώς για ποιότητα ζωής..

Το έχω κάνει αυτό που λες και η πόλη που επέλεξα,τόσο για πληρωμένο και μη,όσο και για ποιότητα ζωής,ήταν η Πράγα.

Ουκρανία,Ρωσία,Πολωνία,δεν θα στις συνιστούσα σαν επιλογή.
 

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Το έχω κάνει αυτό που λες και η πόλη που επέλεξα,τόσο για πληρωμένο και μη,όσο και για ποιότητα ζωής,ήταν η Πράγα.

Ουκρανία,Ρωσία,Πολωνία,δεν θα στις συνιστούσα σαν επιλογή.
location independent ρωσσιαρα αβλεπει δεν τιθεται καν θεμα
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
.Ο Πάνος έχει παίξει 200 μαλακίες στη ζωή του και όχι 200 γκόμενες.Τον ΔΡ ψεύτη τον είδαμε και αποδείχτηκε έγραφε ψέματα βγάζει μια μιζέρια,μια φτωχομπινεδια που δεν αρέσει καθόλου στις γυναίκες.
  Τα γράφουν αυτά όλα και μετά τους βλέπω πως είναι και με πιάνουν κάτι γέλια με τα χάλια τους.
 
 
Για αυτούς τους δύο έχεις πέσει 100% μέσα!!! Και οι δύο ανήκουν σε μια γενιά που δεν ξέρουν τι σημαίνει καλή γκόμενα! Ο ένας βεβαια είναι μικρός αλλά ο άλλος δεν δικαιολογείται 38 χρονών να μην ξέρει τι είναι το 8αρι!
Τα οχτάρια μέχρι 9 είναι γκόμενες που έχουν άλλη ποιότητα και άλλους κανόνες! Ποτέ δεν θα γύρναγαν να κοιτάξουν αυτούς τους δύο! Όποιος τρώει τέτοιες γκόμενες ξέρει πως
-δεν κάνουν χειρονακτικες εργασίες και έχουν αυστηρές ώρες ύπνου! Δεν ξενυχτάνε άσκοπα και έχουν υψηλή αυτοσυγκράτηση!
-χρησιμοποιούν υψηλής ποιότητας καλλυντικά και μπορεί να καθυστερήσουν άλλες δουλειές για να τηρήσουν αυστηρά τους κανόνες καλλωπισμού! Αν δεν τα κάνουν αυτά τότε δεν θα ήταν 8άρια!!
-στο κρεβάτι δεν είναι συνεχώς διαθέσιμες και πολλές φορές ζητάνε συγκεκριμένα πράγματα σε βαθμό ρουτίνας όπως επίσης μπορεί μετα απο 3-4 γαμήσια να σου πούνε φτάνει, μετά! Σε πολλούς δεν αρέσει και θα προτιμούσαν μια κατώτερη που θα το έκαναν ότι θέλουν όσες φορές θέλουν!Εμένα όμως με φτιάχνει η γκόμενα να μην τα δίνει όλα!!
Για τα 9άρια δεν ξέρω τι γίνεται... ίσως ζητάνε και αποστειρωμένα σεντόνια .. δεν γνωρίζω όπως και ο Δρ και ο Του/γνος δεν γνωρίζουν απο 7άρια διότι παίζουν μέχρι 6,5!
Βέβαια το κυνήγι των 8αριών έχει βαρύ κόστος την ποσότητα αν μένεις Ελλάδα!...
 
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Ναι,πήγα και γάμησα ένα πεπόνι από τη ζήλεια μου  :2funny:

Ρε Ελένη Λουκά της Αγίας Πετρούπολης,φωτογραφία σε κλειστό χώρο που να προκύπτει ότι έχεις κάτι ερωτικό μαζί τους,όχι από τα McDonalds και τη Disneyland.

Δεν μας απάντησες όμως ακόμη μωρή Ζωζώ Σαπουντζάκη.
Γιατί δηλώνεις 113 ετών στο Tinder;
Κρύβεις τα χρόνια σου μωρή αποτυχημένη εμφύτευση;
Νομίζεις ότι είναι γκαβές οι γκόμενες και δεν βλέπουν ότι είσαι μόνο για την Αννίτα Πάνια;

Και από που και ως που κάνεις κριτική περί εμφάνισης στα άλλά μέλη ρε κεφτέ με πόδια;

qdfsuuc.jpg


:2funny::2funny::2funny:

:erection:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ναι,πήγα και γάμησα ένα πεπόνι από τη ζήλεια μου  :2funny:

Ρε Ελένη Λουκά της Αγίας Πετρούπολης,φωτογραφία σε κλειστό χώρο που να προκύπτει ότι έχεις κάτι ερωτικό μαζί τους,όχι από τα McDonalds και τη Disneyland.

Δεν μας απάντησες όμως ακόμη μωρή Ζωζώ Σαπουντζάκη.
Γιατί δηλώνεις 113 ετών στο Tinder;
Κρύβεις τα χρόνια σου μωρή αποτυχημένη εμφύτευση;
Νομίζεις ότι είναι γκαβές οι γκόμενες και δεν βλέπουν ότι είσαι μόνο για την Αννίτα Πάνια;

Και από που και ως που κάνεις κριτική περί εμφάνισης στα άλλά μέλη ρε κεφτέ με πόδια;

qdfsuuc.jpg


:2funny::2funny::2funny:
Μήπως θες και με τον πούτσο μέσα,τότε θα λέτε ότι είναι πουτανα.Η φωτο που έβαλα αποδυκνιει ότι της πηγαίνω στα χάμπουργκερ και δεν της πληρώνω όπως κάτι ηλίθιοι λέγανε.
  ΔΕ μπορώ να φανταστώ τι γέλιο θα πέσει αν στην επόμενη συνάντηση βάλω φωτο να φιλιώμαστε.Και σπίτι μου να τη βάλω φωτο θα πεις ότι είναι γειτόνισσα και απλός ήρθε σπίτι μου.
  Εσύ τι φωτο μας έχεις βάλει Βαλκάνια ψευταρα?πούντες βρε οι γκόμενες σου?μ αρέσει που οι μεγάλοι γαμιαδες εδω μέσα την έβγαλαν και ασχημη.Εσυ βάλε μας απο το τίντερ που σε έκαναν ματς σαν τον γύφτο τον Πάνο που έτσι έχει γαμίσει 200.
  Το.να γράφεις ότι είσαι Έλληνας από τη Γερμανία σκέφτονται αμέσως ότι έφυγες λόγω κρίσης γιατί δεν έβγαινε το μεροκάματο όπως οι Ουζμπεκοι εδώ.
 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom