Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
δοκτορα αν θυμασε την ιστορια με τον κυπριο που πηγε 2 φορες οδυσσο για την σοβαρη γνωριμια τη επαθε
και ποσα του φαγανε μην την ξαναεπαναλαβω.ο τυπος που δεν ηθελε να με ακουσει και μετα ανακαλυψε
λεει οτι εχει κυκλομα στο  ιτερνετ και δουλευουν τους ξενους.
ο τυπος που μεχρι και τελευτεα μερα στο τσακ γλυτωσε την ληστεια αφου ο ταηιτζησ δεν σταματησε και πατησε γκαζι οταν την επεσαν οι αγνωστοι με την γκομενα να τον σταματησουν απο το ταξι
 
  • Like
Αντιδράσεις: koble

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Εγώ πάντως βρήκα τη Μόσχα δύσκολο μέρος για να κινηθείς. Αν σκεφτείς ότι σε 4 ημέρες έδωσα σχεδόν 100 ευρώ σε ταξί και για να κλείσουμε σε ένα sports-bar να δούμε το Spartak Moskow-CSSK Moskow είχε minimum κατανάλωση στα 70 ευρώ για 2 άτομα..
Αν και ειμαι λιγες ωρες Μοσχα φαινεται οντως ακριβη και ειδικα σε σχεση με Αγια Πετρουπολη που την βρηκα φθηνη για την ποιοτητα που προσφερει.
ταξι μαχιμουμ 350 ρουβλια(5ευρω) , φαγητο για δυο ατομα σε καλο ρεστωραντ rooftop με θεα ολη την πολη 4000ρουβλια(ουτε 60ευρω) ,πουτανες σε σαλον καθαρα 7αρια και βαλε στα 50 ευρω , ποτα 6-7 ευρω κτλ

Και μιας και μιλαμε για Ρωσσια και μονο που δεν βλεπω αραβοτουρκους στο δρομο και στα μαγαζια μου φτανει ,και επειδη ο καιρος ειναι πολυ ζεστος χαιρεσαι πραγματικα να βλεπεις τις ντεβουσκες το πως κυκλοφορανε )
θα δωσω αναλυτικες τιμες τιμες παντως και για Μοσχα ...
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.583
Πόντοι
5.060
Πήγε ο φίλος και έγραψε στο Κίεβο στο Tinder "ΈΡΧΟΜΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ?"..Δεν είναι Σουηδία εκεί η USA. Σχέση ψάχνουν όχι πηδημα . ξεχάστε τους φεμινισμους και το sex and the city.

Πρέπει να έχω χυσει δυο στυλο μελάνι για να μην κάνεις Ουκρανία ακριβώς αυτό που έκανε. Είναι το απόλυτο παράδειγμα προε αποφυγή  για την εντελώς λανθασμένη στρατηγική να πηδηξεις !! Η θα το κάνετε με τον τρόπο που σας λέω η απλα μην κάνετε μετά συγκρίσεις αν δουλευει το tinder η οχι,.Κανουμε διαφορετικα πειράματα και για αυτό θα έχουμε πάντα διαφορετικα αποτελέσματα.

Ποτέ δεν θα το παίξεις τουριστας του τριημέρου.Να το γράψω για χιλιοστη λοιπον φορά.Θα πεις έρχομαι συχνά Ουκρανία για δουλειές projects που έχουμε εκει. Σχεδόν κάθε δίμηνο.ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΣ ψάχνω να περάσω καλά!Ουκρανεζες ψάχνουν ΔΕΣΜΟ!!! Θα το παίξεις σοβαρός με χιούμορ και θα αφήσεις να εννοηθεί πως ζητάς σχέση.Να εννοηθεί δεν χρειάζεται να το πεις.

Αρα δεν εισαι τουριστας αλλα  επισκέπτης για δουλειά, πας συχνά εκεί και δεν ψάχνεις απλα να περάσεις καλά..Έτσι πάει το παιχνίδι!
Ναι τα ξέρω αυτά, τα έχω ξαναδιαβάσει ήδη εδώ μέσα. Απλά έκανα το πείραμα να το διαπιστώσω με τα μάτια μου. Δεν ξέρω πως είστε εξωτερικά. Μπορεί εγώ που έχω πολύ καλές φωτό γυμνασμενος να έπαιρνα διαφορετικές αντιδράσεις. Αλλά μάλλον και super model να ήμουνα, μπορεί πάλι να ζητούσαν δεσμό.

Η εταιρεία μου δε με στέλνει για projects, ούτε σεμινάρια. Σώνει και καλά να πω ψέματα; Δεν είναι καλή ιδέα να πω, ας πούμε, ότι μου αρέσει πολύ η πόλη και θέλω να ξαναέρθω για διακοπές; Αυτό είναι λιγότερο ψέμα, συν το γεγονός ότι φοβάμαι μη με πάρει χαμπάρι η ουκρανεζα.
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
δοκτορα αν θυμασε την ιστορια με τον κυπριο που πηγε 2 φορες οδυσσο για την σοβαρη γνωριμια τη επαθε
και ποσα του φαγανε μην την ξαναεπαναλαβω.ο τυπος που δεν ηθελε να με ακουσει και μετα ανακαλυψε
λεει οτι εχει κυκλομα στο  ιτερνετ και δουλευουν τους ξενους.
ο τυπος που μεχρι και τελευτεα μερα στο τσακ γλυτωσε την ληστεια αφου ο ταηιτζησ δεν σταματησε και πατησε γκαζι οταν την επεσαν οι αγνωστοι με την γκομενα να τον σταματησουν απο το ταξι

Χάρη πως ειναι δυνατόν να μου αλλάξεις άποψη σε κάτι που κάνω και βλέπω αποτέλεσμα? Δεν ειναι θέμα θεώρησης η φιλοσοφίας είναι κάτι που απλά συμβαίνει και το ζώ.

Εχω φάει πάνω απο 20 στο Κίεβο σε 2 χρόνια με αυτη  την στρατηγική και καμία δεν μου έχει ζητήσει χρήματα πέρα φυσικά απο καφέδες,φαγητά κλπ που αυτά αν σέβεσαι τον εαυτό σου σαν αντρας κερνάς παντού όχι μόνο στην Ουκρανία. Δεν λέω όμως πως είμαι τουρίστας, δεν πάω τριήμερο και αφήνω υποννούμενα για πιθανή σχέση.

Αν έχεις εμπειρία ξεχωρίζεις το νορμαλ κορίτσι απο την επαγγελματία ή αυτή που ψάχνει απλά να σε αρμέξει. Όταν μιλάς με ενα εφτάρι στο tinder και σου ζητάει έξοδο σε καφετέρια για λεμονίτα ή στα mac donalds τι να σου φαέι?Ειναι δυνατόν να είναι επαγγελματίας η κοπέλα αυτή?

Στο τελευταίο ταξίδι με πεφτικές που κάναμε με τον drag στο Saxon έφαγα μια 21 χρονων κοριτσάκι που το πήγα απλά για λεμονίτα στο checolada και δευτερο ραντεβού σπίτι μου για φαγητό. Ειναι δυνατόν να πως πως ήταν η κοπέλα πουτάνα?  Μια φοιτητριούλα είναι αν την ψήσεις την έφαγες.

Επίσης γνωρίσα απο badoo μια 23 χρονων κουκλάκι (7+) που η κοπέλα πάλι δεν ζήτησε τίποτα. Μάλιστα απο τις ελάχιστες φορες (βασικά η μόνη για να είμαι απόλυτα σωστός) πήγε να κάνει κίνηση να δωσει και αυτη στο εστιατόριο που πήγαμε (φυσικά δεν την άφησα). Φυσικά έχω γνωρίσει και γκόμενες που φαινόντουσαν πως θέλουν χρήμα αλλά τις αγνόησα. Αν έχεις εμπειρία ξεχωρίζεις δεν είαμστε Αμερικανάκια!!. Δεν είναι όλες Πουτάνες ξεκόλλα και προσπάθησε να δεις τι δεν κάνεις σωστα!!
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.583
Πόντοι
5.060
Και το πείραμα στο ίντερνετ συνεχίζεται. Από 600 ψήφους στο badoo 52 matches. Κάποιες από αυτές μπάζα και κάποιες δεν μιλάνε αγγλικά. Παίζει να είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που ένιωσα αντρικό μοντέλο.
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
208
Πόντοι
6
44;;; Και γω νομιζα πως εμεις οι αντρες 40+ ειμαστε πλεον...αορατοι για τις νεες γυναικες κατω των 30...
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
Αν και ειμαι λιγες ωρες Μοσχα φαινεται οντως ακριβη και ειδικα σε σχεση με Αγια Πετρουπολη που την βρηκα φθηνη για την ποιοτητα που προσφερει.
ταξι μαχιμουμ 350 ρουβλια(5ευρω) , φαγητο για δυο ατομα σε καλο ρεστωραντ rooftop με θεα ολη την πολη 4000ρουβλια(ουτε 60ευρω) ,πουτανες σε σαλον καθαρα 7αρια και βαλε στα 50 ευρω , ποτα 6-7 ευρω κτλ

Και μιας και μιλαμε για Ρωσσια και μονο που δεν βλεπω αραβοτουρκους στο δρομο και στα μαγαζια μου φτανει ,και επειδη ο καιρος ειναι πολυ ζεστος χαιρεσαι πραγματικα να βλεπεις τις ντεβουσκες το πως κυκλοφορανε )
θα δωσω αναλυτικες τιμες τιμες παντως και για Μοσχα ...
Έτσι είναι όπως τα λέει ο Τάσος.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.912
Like
1.434
Πόντοι
216
Χάρη πως ειναι δυνατόν να μου αλλάξεις άποψη σε κάτι που κάνω και βλέπω αποτέλεσμα? Δεν ειναι θέμα θεώρησης η φιλοσοφίας είναι κάτι που απλά συμβαίνει και το ζώ.

Εχω φάει πάνω απο 20 στο Κίεβο σε 2 χρόνια με αυτη  την στρατηγική και καμία δεν μου έχει ζητήσει χρήματα πέρα φυσικά απο καφέδες,φαγητά κλπ που αυτά αν σέβεσαι τον εαυτό σου σαν αντρας κερνάς παντού όχι μόνο στην Ουκρανία. Δεν λέω όμως πως είμαι τουρίστας, δεν πάω τριήμερο και αφήνω υποννούμενα για πιθανή σχέση.

Αν έχεις εμπειρία ξεχωρίζεις το νορμαλ κορίτσι απο την επαγγελματία ή αυτή που ψάχνει απλά να σε αρμέξει. Όταν μιλάς με ενα εφτάρι στο tinder και σου ζητάει έξοδο σε καφετέρια για λεμονίτα ή στα mac donalds τι να σου φαέι?Ειναι δυνατόν να είναι επαγγελματίας η κοπέλα αυτή?

Στο τελευταίο ταξίδι με πεφτικές που κάναμε με τον drag στο Saxon έφαγα μια 21 χρονων κοριτσάκι που το πήγα απλά για λεμονίτα στο checolada και δευτερο ραντεβού σπίτι μου για φαγητό. Ειναι δυνατόν να πως πως ήταν η κοπέλα πουτάνα?  Μια φοιτητριούλα είναι αν την ψήσεις την έφαγες.

Επίσης γνωρίσα απο badoo μια 23 χρονων κουκλάκι (7+) που η κοπέλα πάλι δεν ζήτησε τίποτα. Μάλιστα απο τις ελάχιστες φορες (βασικά η μόνη για να είμαι απόλυτα σωστός) πήγε να κάνει κίνηση να δωσει και αυτη στο εστιατόριο που πήγαμε (φυσικά δεν την άφησα). Φυσικά έχω γνωρίσει και γκόμενες που φαινόντουσαν πως θέλουν χρήμα αλλά τις αγνόησα. Αν έχεις εμπειρία ξεχωρίζεις δεν είαμστε Αμερικανάκια!!. Δεν είναι όλες Πουτάνες ξεκόλλα και προσπάθησε να δεις τι δεν κάνεις σωστα!!

Γιατι σε ενω κανω αμετρητα visits σε προφιλ απο ουκρανεζες στο baddoo, καμια δεν ανταποδιδει εστω την επισκεψη στο προφιλ μου;
Και σε καποιες που εστειλα μηνυμα(δυστυχως στα αγγλικα ομως) ή καρδια/ενδιαφερον, παλι δεν ανταποκριθηκαν.
Τι γινεται;
Δεν λεω οτι ειχα μια συνομιλια, και δεν επαιξα σωστα.
Ειναι σαν να ειναι ολα ψευτικα εκει μεσα!
Τι λες;
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.583
Πόντοι
5.060
Γιατι σε ενω κανω αμετρητα visits σε προφιλ απο ουκρανεζες στο baddoo, καμια δεν ανταποδιδει εστω την επισκεψη στο προφιλ μου;
Και σε καποιες που εστειλα μηνυμα(δυστυχως στα αγγλικα ομως) ή καρδια/ενδιαφερον, παλι δεν ανταποκριθηκαν.
Τι γινεται;
Δεν λεω οτι ειχα μια συνομιλια, και δεν επαιξα σωστα.
Ειναι σαν να ειναι ολα ψευτικα εκει μεσα!
Τι λες;
Έχεις παίξει συναντήσεις;
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Τι επίσκεψεις?
Πατάς like? Έχεις super δυνάμεις (πάμφθηνο είναι) να δηλώσεις και καλα πως είσαι εκει? Αν δεν έχεις αλλάξει τοποθεσία πως να σε δουν οι αλλες επειδή απλα κοίταξες το προφίλ τους?

Θα αλλάξεις τοποθεσία και θα βαρας like στο συναντήσεις. Θα σου κάτσουν πολλά matches.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.583
Πόντοι
5.060
Τι επίσκεψεις?
Πατάς like? Έχεις super δυνάμεις (πάμφθηνο είναι) να δηλώσεις και καλα πως είσαι εκει? Αν δεν έχεις αλλάξει τοποθεσία πως να σε δουν οι αλλες επειδή απλα κοίταξες το προφίλ τους?

Θα αλλάξεις τοποθεσία και θα βαρας like στο συναντήσεις. Θα σου κάτσουν πολλά matches.
Πραγματικά απίστευτο, 10% matches! Αντίστοιχα στην Αθήνα έχω μόνο 2-3...

Να σε ρωτήσω, στο chat και στα dates τι ακριβώς συζητήσεις κάνεις με τις ουκρανίδες; Μιλάς όπως θα μιλούσες και με την ελληνίδα; Φαντάζομαι πως όχι. Πέραν δηλαδή του να υπονοήσεις ότι ψάχνεις σχέση, τι λέτε γενικά; Για τη ζωή σας, τι δουλειά κάνετε, πως διασκεδάζετε, που πάτε διακοπές κλπ;
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.912
Like
1.434
Πόντοι
216
Τι επίσκεψεις?
Πατάς like? Έχεις super δυνάμεις (πάμφθηνο είναι) να δηλώσεις και καλα πως είσαι εκει? Αν δεν έχεις αλλάξει τοποθεσία πως να σε δουν οι αλλες επειδή απλα κοίταξες το προφίλ τους?

Θα αλλάξεις τοποθεσία και θα βαρας like στο συναντήσεις. Θα σου κάτσουν πολλά matches.

Ναι, εχω δηλωσει Οδησσο ως location.
Likes εννοεις την καρδια, σωστα; Ειναι απεριοριστα σε free version? ή αν πατησω μερικα, μετα θα ζηταει πληρωμη;
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.583
Πόντοι
5.060
Ναι, εχω δηλωσει Οδησσο ως location.
Likes εννοεις την καρδια, σωστα; Ειναι απεριοριστα σε free version? ή αν πατησω μερικα, μετα θα ζηταει πληρωμη;
Ναι, αυτό εννοεί. Έχεις 600 τη μέρα σε free version, εκτός αν πληρώσεις οπότε δικαιούσαι παραπάνω. Γιατί Οδησσό; Κίεβο γίνεται του μουνιού το πανηγύρι.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
Ναι, αυτό εννοεί. Έχεις 600 τη μέρα σε free version, εκτός αν πληρώσεις οπότε δικαιούσαι παραπάνω. Γιατί Οδησσό; Κίεβο γίνεται του μουνιού το πανηγύρι.

είναι μικρός ακόμα τώρα μαθαίνει τα κατατόπια στα Σλάβικα μουνολίβαδα ο cool11  :grin:

ξεκινάει από Οδησσό για να καταλήξει στο τέλος Κίεβο αφού οργώσει και όλη την Ουκρανική επαρχία πρώτα  :grin:
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
208
Πόντοι
6
Καλα δε φοβαστε ππυ πατε εκει μη σας καθαρισει κανας ουγκρανος μαφιοζος;;;

Αυτοι ειναι δολοφονοι εκει ρε....

Χιλιες φορες ελλαδιτσα! Με τα στραβα κ τα αναποδα της!
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Καλα δε φοβαστε ππυ πατε εκει μη σας καθαρισει κανας ουγκρανος μαφιοζος;;;

Αυτοι ειναι δολοφονοι εκει ρε....

Χιλιες φορες ελλαδιτσα! Με τα στραβα κ τα αναποδα της!
Ναι τύπε ,χίλιες φορές Ελλαδίτσα !Δεν κινδυνεύεις απο τίποτα!Αφήνεις και τα κλειδιά στη πόρτα!
Οι "Ουγκρανοί" μαφιόζοι τώρα θα κλαίνε που δεν θα πας...Απο εσένα και εμένα περιμένουν να κάνουν deals...
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
208
Πόντοι
6
Καλα αμα σας βρουνε σε κανα χαντακι στο ντονετσκ χωρις νεφρα και συκωτια ελα σφυρα μου...

Τι νομιζετε οτι ειστε κμαν; Που ανοιγουν μονες τους οι πορτες;
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Καλα αμα σας βρουνε σε κανα χαντακι στο ντονετσκ χωρις νεφρα και συκωτια ελα σφυρα μου...

Τι νομιζετε οτι ειστε κμαν; Που ανοιγουν μονες τους οι πορτες;
Βλέπω φίλε το κατέχεις καλά το θέμα...

Στο Ντόνετσκ κατ' ευθείαν θα πηγαίναμε αλλά τώρα θα κάτσουμε Ελλάδα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: koble

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
αποφασισα να μην ασχοληθω αλλο γιατι δεν ακουει το ξερο κεφαλι σας.
δεν θα σας πω τι μου γραφει ο δασκαλος για ουκρανια θα σας τα πει ο ιδιος τον οχτωβριο!
παντως επιμενει να κατεβαινω αθηνα αντι ουκρανια και οτι θα εχω πιο πολυ επιτυχια.
υπομονη μεχρι τον οχτωβριο που θα μιλησει ο μεγας διδασκαλος ουκρανολογιας δρ ιωσηφ μπλασκος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: koble

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom