Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Τι επίσημα στοιχεία και μαλακίες... Με επίσημα στοιχεία μπήκαμε και στην Ευρωζώνη ! Μπορείς να μου πεις με υπευθυνότητα ΠΟΙΕΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΟ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ?

Ή μου λες και το βουλώνω, ή παραδέχεσαι πως δεν ξέρεις και απλα μπλοφάρεις ή θα αμφισβητώ σοβαρά τα γραφόμενά σου!

Νοημα δεν εχει τετοια κουβεντα εδω αλλα δεν γινεται να βγαζεις τρελους ολους και ολες τις πηγες
Μεχρι και το capital.gr ενα απ τα τοπ sites σχετικα με τα οικονομικα επιβεβαιωνει τις επενδυσεις Τουρκων στην Ελλαδα και ειδικα στα ακινητα



Προσωπικα οσο νοικιαζα σε airbnb νοικιαζα σε Ρωσους οι οποιοι θελουν σαν τρελοι airbnb και σπιτια στην παραλια
Ψαχτικη που ειχα κανει για πωληση ειχαν ερθει κατι Αραβες να το δουνε αν και δεν προχωρησε το deal
Γενικα στα Νοτια προστασια παιζουν πολλοι αγοραστες απ το εξωτερικο..Ειναι ασφαλης η επενδυση σε Ευρω για Κινεζους,Τουρκους,Ρωσους εφοσον τα νομισματα τους ειναι κουρελοχαρτα

 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36

Ενα απ τα καλυτερα αρθρα που εχω διαβασει τον τελευταιο καιρο

Κραταω αυτα κυριως


H ισοτιμία του ρωσικού νομίσματος από τα 68 ρούβλια ανά ευρώ πριν τις ρωσικές εκλογές του περασμένου Μαρτίου, αμέσως μετά εκτινάχθηκε στα 78 για να σταθεροποιηθεί στα 74 ρούβλια. Τούτο, παρά το γεγονός πως η τιμή του αργού πετρελαίου από τα 60 δολάρια στις αρχές Μαρτίου κινήθηκε σταθερά προς την περιοχή των 70 δολαρίων το βαρέλι. Η υπανάπτυκτη ρωσική οικονομία βρίσκεται σε πλήρη εξάρτηση από τις διακυμάνσεις της τιμής του πετρελαίου, ενδεχομένως μεγαλύτερη από τα μεσαιωνικά βασίλεια του Κόλπου.

Ο κ. Πούτιν κυβερνά με έναν παρόμοιο με τον κ. Ερντογάν τρόπο όπου η δημοκρατία δεν αποτελεί παρά τη βιτρίνα ενός ολιγαρχικού μοντέλου χωρίς θεσμούς που να ελέγχουν την κορυφή της πυραμίδας της εκτελεστικής εξουσίας από τις αυθαιρεσίες του παρεοκρατισμού. Κυβερνούν, χωρίς ανεξάρτητη Κεντρική Τράπεζα, ανεξάρτητη δικαιοσύνη, αδέσμευτο τύπο, ανταγωνιστική ανοιχτή οικονομία...

Προκειμένου να αντιληφθεί κάποιος το μέγεθος του οικονομικού πλήγματος που έχει δεχθεί η ρωσική οικονομία και κοινωνία σε σύγκριση με την Ελλάδα τα τελευταία χρόνια, αρκεί να λάβει υπόψη πως η Ελλάδα (ο τελευταίος τροχός της Ευρωζώνης με τη μεγαλύτερη διαφθορά και τον μεγαλύτερο κρατικό παρασιτισμό στη Δύση)  έχει υποστεί μια μείωση του ΑΕΠ της τάξης του 25% με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Η αγοραστική αξία του ρωσικού νοικοκυριού είχε υποστεί μετά το 2010 μια μείωση με βάση την ισοτιμία του ρουβλιού απέναντι στο ευρώ που αγγίζει το 50% αφού από 40 ρούβλια ανά ευρώ στην αρχή της δεκαετίας βρίσκεται σήμερα πάνω από τα 74 ρούβλια με πρόσφατο υψηλό τα 78 ρούβλια ανά ευρώ.



50% μειωση δηλαδη στην αγοραστικη δυναμη των Ρωσων ενω στην Ελλαδα των μνημονιων 25%!!
Και στην Τουρκια η ισοτιμια με το Ευρω παει κατα διαολου οι συνεπειες ειναι τρομερες


Για αυτο οι πλουσιοι Τουρκοι,Ρωσοι βλεπεται οτι επενδυουν σε ακινητα και γενικα σε αγορες στην Ελλαδα γιατι οπως και να το κανουμε το Ευρω ειναι στα τοπ 3 ισχυροτερα νομισματα

Αυτο ειναι το καλο της υποθεσης,το κακο ειναι ξεχαστε Ρωσιδες,Ουκρανεζες μονο τουριστες με Ευρω θα ερχονται Ελλαδα ειτε τουριστες της ανωτερης ταξης απο χωρες εκτος Ευρω

 

Rapturee

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2012
Μηνύματα
446
Like
254
Πόντοι
21
αρκεί να λάβει υπόψη πως η Ελλάδα (ο τελευταίος τροχός της Ευρωζώνης με τη μεγαλύτερη διαφθορά και τον μεγαλύτερο κρατικό παρασιτισμό στη Δύση)  έχει υποστεί μια μείωση του ΑΕΠ της τάξης του 25% με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
Αρλουμπες λεει το καπιταλ
Το ΑΕΠ της ελλαδας εχει μειωθει κατα 46% (απο το 354δις το 2008, σε 194δις το 2016) και οχι 25 που διατυμπανιζουν αυτοι οι ψέυτες.
Ειναι οι ίδιοι που λέγαν οτι τα μνημονια ειναι καλα για την χωρα, και η οικονομια θα παει μπροστα..
Το ειδαμε ποσο μπροστά πήγε.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Αρλουμπες λεει το καπιταλ
Το ΑΕΠ της ελλαδας εχει μειωθει κατα 46% (απο το 354δις το 2008, σε 194δις το 2016) και οχι 25 που διατυμπανιζουν αυτοι οι ψέυτες.
Ειναι οι ίδιοι που λέγαν οτι τα μνημονια ειναι καλα για την χωρα, και η οικονομια θα παει μπροστα..
Το ειδαμε ποσο μπροστά πήγε.
Γενικώς αυτά που λέει ο Τύπος είναι αρλούμπες! Δεν βρήκε τίποτα που εξάγουμε όσο και αν έψαξε και ξαφνικά βρήκε ... 250 Τούρκους που πήραν ακίνητα κάπου στην Ελλάδα!
Οι επενδυτές για τα ακίνητα δείχνουν ενδιαφέρον όταν ...οσφραίνονται ΑΙΜΑ!! Δηλαδή τιμές ΠΑΤΟΥ!!! Πολλοί νόμιζαν πως με τη κρίση θα αγοράσουν σε τιμές ξεφτίλα ακίνητα στη χώρα! Ελάχιστοι το έκαναν σε σχέση με το αρχικό ενδιαφέρον!
Και στη τελική είναι εισαγωγή συναλλάγματος να ξεπουλάς ακίνητα? Αυτό μόνο ανάπτυξη δεν είναι! 
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Αρλουμπες λεει το καπιταλ
Το ΑΕΠ της ελλαδας εχει μειωθει κατα 46% (απο το 354δις το 2008, σε 194δις το 2016) και οχι 25 που διατυμπανιζουν αυτοι οι ψέυτες.
Ειναι οι ίδιοι που λέγαν οτι τα μνημονια ειναι καλα για την χωρα, και η οικονομια θα παει μπροστα..
Το ειδαμε ποσο μπροστά πήγε.

Ναι αρλουμπες λεει το capital βρες μου εσυ πιο σοβαρο site
Τα μνημονια ειναι αποτελεσμα της πολιτικης που προηγηθηκε απ αυτα..Αν εσυ θεωρεις οτι ειμαστε εδω σημερα λογω μνημονιων τοτε 500χρονια να περασουν η κατασταση στην χωρα δεν θα αλλαξει

Η Ελλαδα βουλιαξε απ το βαρος του υπερογκου δημοσιου και του συνταξιοδοτικου που εβαλε την χωρα μεσα 200δις!!

Ψαψτε το και λιγο και μην πεφτεσε στην παγιδα των κακων "ξενων" που θελουν να μας διαλυσουν..

 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Γενικώς αυτά που λέει ο Τύπος είναι αρλούμπες! Δεν βρήκε τίποτα που εξάγουμε όσο και αν έψαξε και ξαφνικά βρήκε ... 250 Τούρκους που πήραν ακίνητα κάπου στην Ελλάδα!
Οι επενδυτές για τα ακίνητα δείχνουν ενδιαφέρον όταν ...οσφραίνονται ΑΙΜΑ!! Δηλαδή τιμές ΠΑΤΟΥ!!! Πολλοί νόμιζαν πως με τη κρίση θα αγοράσουν σε τιμές ξεφτίλα ακίνητα στη χώρα! Ελάχιστοι το έκαναν σε σχέση με το αρχικό ενδιαφέρον!
Και στη τελική είναι εισαγωγή συναλλάγματος να ξεπουλάς ακίνητα? Αυτό μόνο ανάπτυξη δεν είναι! 

Ρε συ γαμησε το δεν ακους
4 αρθρα με πηγες εχεις
Μου λες οι ΤΟυρκοι δεν αφηνουν λεφτα σου παραθετω αρθρο οτι ειναι ΠΡΩΤΟΙ σε δαπανες οσον αφορα την διαμονη τους σε ξενοδοχεια και παροτι 10τοι σε αριρθμο σαν επισκεπτες ειναι 6στις δαπανες αρα αφηνουν λεφτα..Αρκετα λεφτα μαλιστα
Σου παραθετω οτι αυξανεται καθε χρονο ο τουρισμος απο Τουρκους και οτι ειναι διπλασιοι σε αριθμο απ οτι οι Ελληνες που πανε αντιστοιχα Τουρκια
ΣΟυ παραθετω πηγες οτι αγοραζουν ακινητα στην Αθηνα
Σου παραθετω πηγες οτι η Ελλαδα εισαγει λιγοτερα απ οτι εξαγει στην Τουρκια

Αν εσυ λοιπον εχεις πηγες που ειναι καλυτερες απ ανθρωπους που γραφουν αρθρα σε σοβαρα οικονομικα forums και ανθρωπους που παραθετουν πηγες απ την Τραπεζα της Ελλαδας τοτε γραφτα

Εσυ αρνησε καθε πηγη οποτε παραθεσε τις δικες σου πηγες που ξερουν καλυτερα απ την τραπεζα της Ελλαδας και την Ενωση Ξενοδοχων

 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Ρε συ γαμησε το δεν ακους
4 αρθρα με πηγες εχεις
Μου λες οι ΤΟυρκοι δεν αφηνουν λεφτα σου παραθετω αρθρο οτι ειναι ΠΡΩΤΟΙ σε δαπανες οσον αφορα την διαμονη τους σε ξενοδοχεια και παροτι 10τοι σε αριρθμο σαν επισκεπτες ειναι 6στις δαπανες αρα αφηνουν λεφτα..Αρκετα λεφτα μαλιστα
Σου παραθετω οτι αυξανεται καθε χρονο ο τουρισμος απο Τουρκους και οτι ειναι διπλασιοι σε αριθμο απ οτι οι Ελληνες που πανε αντιστοιχα Τουρκια
ΣΟυ παραθετω πηγες οτι αγοραζουν ακινητα στην Αθηνα
Σου παραθετω πηγες οτι η Ελλαδα εισαγει λιγοτερα απ οτι εξαγει στην Τουρκια

Αν εσυ λοιπον εχεις πηγες που ειναι καλυτερες απ ανθρωπους που γραφουν αρθρα σε σοβαρα οικονομικα forums και ανθρωπους που παραθετουν πηγες απ την Τραπεζα της Ελλαδας τοτε γραφτα

Εσυ αρνησε καθε πηγη οποτε παραθεσε τις δικες σου πηγες που ξερουν καλυτερα απ την τραπεζα της Ελλαδας και την Ενωση Ξενοδοχων
Γίνεσαι γελοίος! Πραγματικά γελοίος! Ένα ένα τα επιχειρηματά σου στα αποδόμισα και επιμένεις στη βλακεία σου! Μην παραδεχτεις οτι σφάλεις και οτι δεν είναι έτσι όπως σε κοροϊδεύουν... οι Τσιπραίοι!
Και βέβαια έχεις ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΌ πατριωτισμό! Απο τη  μια κράζεις του τριτοκοσμικούς αλλά για μια χούφτα Ευρώ πας για διακοπές στους αιώνιους εχθρούς μας!!! :headbang: :headbang: :headbang:
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Αρλουμπες λεει το καπιταλ
Το ΑΕΠ της ελλαδας εχει μειωθει κατα 46% (απο το 354δις το 2008, σε 194δις το 2016) και οχι 25 που διατυμπανιζουν αυτοι οι ψέυτες.
Ειναι οι ίδιοι που λέγαν οτι τα μνημονια ειναι καλα για την χωρα, και η οικονομια θα παει μπροστα..
Το ειδαμε ποσο μπροστά πήγε.

Πες μου ενα σοβαρο σχεδιο εκτος μνημονιων ωστε να παει η χωρα μπροστα
Αν οχι δικο σου μια σοβαρη πηγη βρες μου
Που να εξηγει γιατι ο Τσιπρας πηγε στην Ρωσια για δανεικα και γυρισε αφραγκος
Γιατι η δηθεν μεγαλη Ρωσια που θα σε δανειζε εχει μειωση 50% της αξιας του νομισματος της..
Γιατι η Τουρκια επισης που παραγει πλεον τα παντα εχει νομισμα κουρελοχαρτο

Και μιλαμε για χωρες με δικια τους παραγωγη που ομως δεν εχουν καν την δυναμη να ελενξουν το νομισμα τους
Καλως η κακως οι κυβερνησεις στην Ελλαδα ολα αυτα τα χρονια κανανε εγκληματα οσον αφορα την διαχειριση του χρηματος

Και ηρθαν οι απ εξω και ειπανε κομμενα τα δανεικα..Και επεσε στον πατο το ΑΕΠ γιατι στηριζοταν σε δανεικο χρημα και εχει ακομα θρασος ο πρωην Πασοκος,Νδκρατης η Συριζαιος να λεει για τα κακα μνημονια

Αν δεν εμπαινε η Ελλαδα σε μνημονια θα ησουνα Ζιμπαμπουε την επομενη μερα κιολας
Απ αυτην την καταστροφη σε σωσανε τα μνημονια

Μεχρι και ο Τσιπρας δηλωσε αν βγαιναμε απ τα μνημονια η ανωτερη συνταξη θα ηταν 300Ευρω
Κανενα σχολιο παραπανω δεν αξιζει...
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Στην Τουρκία δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα ο ερωτικός τουρισμός.Εγω το βλέπω δύσκολο αλλα μακάρι να τα πας καλά. Πάντως εγω δεν θα ξεκιναγα να αναζητήσω sex σε τέτοιες χωρες. όπως και να το κάνεις πρόκειται για μια μουσουλμανικη χώρα που θα στηριχτεις αποκλειστικά σε τουριστριες αρα πολύ στον παράγοντα τύχη. Οι τουρκαλες γαμιουνται εύκολα εκτός Τούρκιας το επιβεβαιώνω αλλα στην βάση τους δεν είμαι σίγουρος και τρέφω ιδιαίτερες αμφιβολίες αν κάθονται στην μουσουλμανικη καθημερινότητα.Ασε το mood διακοπών μακριά απο εκει πως φέρονται.
Σε κάθε περίπτωση αναμένουμε πληροφορίες.

θα στο θέσω και αλλιώς.Ποτε δεν πας σε μια χώρα που οι άντρες της χώρας ταξιδεύιυν μαζικά αλλου  για να πηδηξουν!!απαραβατος κανόνας. Ιταλοί ταξιδεύουν αρα αγαμια Ιταλία.Τουρκια ταξιδεύουν αρα αγαμια Τουρκία . Ελλάδα ταξιδεύουν  αρα αγαμια Ελλάδα. Είναι κοινη λογική..Αγαμια εννοώ δεν ειναι εύκολο η δεν βρίσκουν αυτο που τους ικανοποιεί εύκολα αριθμο και ποιότητα.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Γίνεσαι γελοίος! Πραγματικά γελοίος! Ένα ένα τα επιχειρηματά σου στα αποδόμισα και επιμένεις στη βλακεία σου! Μην παραδεχτεις οτι σφάλεις και οτι δεν είναι έτσι όπως σε κοροϊδεύουν... οι Τσιπραίοι!
Και βέβαια έχεις ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΌ πατριωτισμό! Απο τη  μια κράζεις του τριτοκοσμικούς αλλά για μια χούφτα Ευρώ πας για διακοπές στους αιώνιους εχθρούς μας!!! :headbang: :headbang: :headbang:

Εγω κραζω τους λαικιστες που τους κυβερνανε και δυστυχως στην Ελλαδα πολλοι τετοιοι λαικιστες υπαρχουν
Αν αυτες οι χωρες δεν ειχαν Ισλαμ και δεν πιστευανε στις κουταμαρες καθε βλακα ηγετη που εχουν θα ηταν μπροστα οσον αφορα την οικονομια τους και δεν θα μας ερχοντουσαν εδω περα
Εδω ερχονται γιατι για ολα τους φταιει η κακια Ευρωπη οπως και πολλοι λαικιστες εδω περα πιστευουν αυτα που πιστευει καθε ισλαμοφασιστας.Οτι αυτος εχει το δικαιο και τον αδικουν παντα οι αλλοι,ποτε δεν φταιει ο ιδιος..

Εγω παω και γνωριζω κοσμο που εχει μυαλο και δεν πιστευει σε Ισλαμ και κουταμαρες τετοιες..Οι Τουρκαλες που ασχολουμε η μια εχει εργοστασιο ο πατερας της η αλλη ερχεται Ελλαδα συνεχεια και γενικα ολες ανοικουν στα ανωτερα στρωματα και οικονομικα και διανοητικα να στο πω απλα
Εφοσον συμφωνουμε σε αποψεις γιατι να τις δω εχθρικα?
Εγω φιλικα τις βλεπω θα παω να ριξω μερικα γκολακια και να γυρισω πισω

Με το νομισμα που εχω το Ευρω παροτι εχει σημαντικα θεματα ειμαι 5 φορες πιο πλουσιος απ τον μεσο Τουρκο και 10 φορες απ τον Ιρανο..
Με δραχμη και εγω τριτοκοσμικος θα ημουνα

Παω λοιπον εκει και ηδη τους λεω αστεια ποσα και μου απαντανε εδω θα εισαι πλουσιος
Θες να δεις ποσες μου στελνουν μηνυματα να βγουμε?Θα παθεις πλακα

Να λοιπον εχεις μια δυναμη που εδω δεν εχεις οπως και σε πολλες αλλες χωρες τετοιες στιγμες πρεπει να βαρας στο ψαχνο και να σκοραρεις και οχι να βλεπεις για εχθρους

Κανω οτι κανει ο καθενας μας οπως ο αλλος με το Ευρω παει Κουβα,Ταυλανδη,Ουκρανια ετσι και εγω πλεον πηγαινω σε χωρες που πολλαπλασιαζεται η αξια μου

Αν λεγεται ΤΟυρκια,Αλβανια η Ζιμπαμπουε δεν με ενδιαφερει αρκει να εχει διαθεσιμο μουνι..Μουνι παω να γαμησω τοσο απλα

 

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Πες μου ενα σοβαρο σχεδιο εκτος μνημονιων ωστε να παει η χωρα μπροστα
Αν οχι δικο σου μια σοβαρη πηγη βρες μου
Που να εξηγει γιατι ο Τσιπρας πηγε στην Ρωσια για δανεικα και γυρισε αφραγκος
Γιατι η δηθεν μεγαλη Ρωσια που θα σε δανειζε εχει μειωση 50% της αξιας του νομισματος της..
Γιατι η Τουρκια επισης που παραγει πλεον τα παντα εχει νομισμα κουρελοχαρτο

Και μιλαμε για χωρες με δικια τους παραγωγη που ομως δεν εχουν καν την δυναμη να ελενξουν το νομισμα τους
Καλως η κακως οι κυβερνησεις στην Ελλαδα ολα αυτα τα χρονια κανανε εγκληματα οσον αφορα την διαχειριση του χρηματος

Και ηρθαν οι απ εξω και ειπανε κομμενα τα δανεικα..Και επεσε στον πατο το ΑΕΠ γιατι στηριζοταν σε δανεικο χρημα και εχει ακομα θρασος ο πρωην Πασοκος,Νδκρατης η Συριζαιος να λεει για τα κακα μνημονια

Αν δεν εμπαινε η Ελλαδα σε μνημονια θα ησουνα Ζιμπαμπουε την επομενη μερα κιολας
Απ αυτην την καταστροφη σε σωσανε τα μνημονια

Μεχρι και ο Τσιπρας δηλωσε αν βγαιναμε απ τα μνημονια η ανωτερη συνταξη θα ηταν 300Ευρω
Κανενα σχολιο παραπανω δεν αξιζει...
φιλε εισαι πολυ σωστος, χωρις την ξενη βοηθεια η ελλαδα ειναι ζαμπια..το κακο ειναι οτι το να εξαρτασαι απο αλλους μονιμα σημαινει οτι δεν εχεις καπου να πατησεις σταθερα..αν η ιταλια αποφασισει για αουτ τοτε κλαφτα..θα ειμαστε ζαμπια θελοντας και μη
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Στην Τουρκία δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα ο ερωτικός τουρισμός.Εγω το βλέπω δύσκολο αλλα μακάρι να τα πας καλά. Πάντως εγω δεν θα ξεκιναγα να αναζητήσω sex σε τέτοιες χωρες. όπως και να το κάνεις πρόκειται για μια μουσουλμανικη χώρα που θα στηριχτεις αποκλειστικά σε τουριστριες αρα πολύ στον παράγοντα τύχη. Οι τουρκαλες γαμιουνται εύκολα εκτός Τούρκιας το επιβεβαιώνω αλλα στην βάση τους δεν είμαι σίγουρος και τρέφω ιδιαίτερες αμφιβολίες αν κάθονται στην μουσουλμανικη καθημερινότητα.Ασε το mood διακοπών μακριά απο εκει πως φέρονται.
Σε κάθε περίπτωση αναμένουμε πληροφορίες.

θα στο θέσω και αλλιώς.Ποτε δεν πας σε μια χώρα που οι άντρες της χώρας ταξιδεύιυν μαζικά αλλου  για να πηδηξουν!!απαραβατος κανόνας. Ιταλοί ταξιδεύουν αρα αγαμια Ιταλία.Τουρκια ταξιδεύουν αρα αγαμια Τουρκία . Ελλάδα ταξιδεύουν  αρα αγαμια Ελλάδα. Είναι κοινη λογική..Αγαμια εννοώ δεν ειναι εύκολο η δεν βρίσκουν αυτο που τους ικανοποιεί εύκολα αριθμο και ποιότητα.


Συμφωνω σε πολλα αλλα μην ξεχνας οτι οι Τουρκαλες δεν ασχολουνται με Τουρκους για τον ιδιο λογο που και οι Ουκρανεζες,Ρωσιδες και λοιπες τους χωριζουν αμεσα αμεσως μολις περασουν καποιες μερες.
Ο μεσος Τουρκος ειναι ζηλιαρης,ανασφαλης και επισης αγαμητος τερμα..Ειδικα αν μιλαμε για "μαυρους Τουρκους" δηλαδη περα απο την Πολη.
Οι ιδιες οι Τουρκαλες θα σου επιβεβαιωσουν οσα λεω οτι δηλαδη δεν θελουν να εχουν τιποτα με τους αντρες εκει περα

Ελλαδα και Ιταλια αντιστοιχα οι γυναικες ξενερωνουν επειδη οι αντρες εδω δεν μπορουν να κατσουν με μια ουσιαστικα θελουν πιο beta male για αυτο στρεφονται προς Βορεια Ευρωπη,θελουν εναν σοβαρο αντρα που εδω θεωρουν οτι δεν θα βρουν..βαλε μεσα και το οικονομικο

Αντιθετα ΤΟυρκια οι γυναικες ξενερωνουν απ την πιεση των αντρων δηλαδη θελουν αντρες που να μην τις πιεζουν τοσο και να εχουν εμπειριες που οι Τουρκοι λογω Ισλαμ δεν εχουν

Με οσες μιλαω ολες μου λενε ειτε για Ελληνες που ειχανε πρωην ειτε Ιταλους..Αμα ακους αυτο σημαινει πολλα
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
Οι τουρκαλες γαμιουνται εύκολα εκτός Τούρκιας το επιβεβαιώνω αλλα στην βάση τους δεν είμαι σίγουρος και τρέφω ιδιαίτερες αμφιβολίες αν κάθονται στην μουσουλμανικη καθημερινότητα.

εκτος τουρκικων συνορων ειναι πολυ πιο ευκολο να  πηδηξεις Τουρκαλα  απο οτι Ρωσιδα εκτος Ρωσιας χωρις $$$.

ειναι γενικα πολυ θερμες γυναικες οι τουρκαλες στο κρεβατι και κανουν super τσιμπουκι ισως γιατι ειναι μαθημενες απο τον ναργιλε  :2funny: :2funny: :2funny:

ισχύει και για τις ελληνιδες οτι εκτος συνορων ειναι οι μεγαλυτερες γαμιολες και εντος συνορων πουριτανες.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Ναι αρλουμπες λεει το capital βρες μου εσυ πιο σοβαρο site
Τα μνημονια ειναι αποτελεσμα της πολιτικης που προηγηθηκε απ αυτα..Αν εσυ θεωρεις οτι ειμαστε εδω σημερα λογω μνημονιων τοτε 500χρονια να περασουν η κατασταση στην χωρα δεν θα αλλαξει

Η Ελλαδα βουλιαξε απ το βαρος του υπερογκου δημοσιου και του συνταξιοδοτικου που εβαλε την χωρα μεσα 200δις!!

Ψαψτε το και λιγο και μην πεφτεσε στην παγιδα των κακων "ξενων" που θελουν να μας διαλυσουν..
Αυτό θα έλεγε στο περίπου και μια γκόμενα ημι μορφωμένη  αν την ρωτούσες γιατί έχουμε οικονομική κρίση! Αυτά όμως όπως και όλα όσα ζούμε αυτές τις μέρες είναι αποτελέσματα της ΚΡΙΣΗΣ ΑΞΙΩΝ!
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
θα στο θέσω και αλλιώς.Ποτε δεν πας σε μια χώρα που οι άντρες της χώρας ταξιδεύιυν μαζικά αλλου  για να πηδηξουν!!απαραβατος κανόνας. Ιταλοί ταξιδεύουν αρα αγαμια Ιταλία.Τουρκια ταξιδεύουν αρα αγαμια Τουρκία . Ελλάδα ταξιδεύουν  αρα αγαμια Ελλάδα. Είναι κοινη λογική..Αγαμια εννοώ δεν ειναι εύκολο η δεν βρίσκουν αυτο που τους ικανοποιεί εύκολα αριθμο και ποιότητα.

πολυ σωστα το θετεις το ζητημα γιατρε  :hi:

με βρισκεις σύμφωνο πανω σ' αυτο

 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Στις 5 τουρκαλες που γνωρισα 4 γαμησα την ιδια μερα και μια δεν προχωρησα γιατι ηταν παρθενα και δεν την πιεσα καθολου
Βεβαια δεν λεω πολλα γιατι αυτα γινανε εξωτερικο και Αθηνα

Με την παρθενα που ειναι απιστευτο Μουνι καθως της ειπα παω Τουρκια της λεω να βρεθουμε και μου απανταει εχω αγορι κτλπ..Και ξαφνικα μου πεταει ειναι Ελληνας και παω Αθηνα συχνα..Υποψιν και ο πρωην της παλι Ελληνας
Οσες ΤΟυρκαλες φιλε βλεπω με ΕΛληνες ειναι πυραυλοι απο εμφανιση

Αμα δεις και ποσες Τουρκαλες couch ειναι φωτο με Ιταλους καταλαβαινεις...
Ολες που θα ευχονταν να μην ειχαν Ερνογαν και να ηταν Ευρωπη θελουν να ζησουν αυτο το ονειρο
Αυτο πρεπει να πουλησεις σε αυτες..Αυτην την ψευδαισθηση
Η ελευθερια ειναι υπερτατο αγαθο και πρεπει να βρισκεις σε τετοιες χωρες τις καταπιεσμενες..

Μονο που τους λεω οτι Ελλαδα πινεις ανετα στο δρομο οπου θες μαυρο η ποτα κανουν σαν τρελες


Σιγουρα υπαρχει και το ρισκο απ την αλλη
Παντως τις τελευταιες μερες εχω καθε μερα και απο μηνυμα απο πουστηδες Τουρκους η Τουρκαλες να βγουμε..Δεν το εχω ξαναδει σε καμια χωρα να μου στελνουν τοσα μηνυματα..

Ελπιζω να μην ειναι φολα αλλα εχω μαζεψει τοσους αριθμους απ ενα μηνα πισω που μου φαινεται αδιανοητο να μην γινει κατι

βεβαια ποτε δεν ξερεις


Προχθες Ιρανη μου επιασε κουβεντα και μου στελνει ηδη ηχητικα μηνυματα στο whatsapp τι να κανουμε παρεα στην Πολη γιατι θα ειναι ιδιες ημερομηνιες..
Αμα δεις γιατι γυναικα μιλαμε θα κατεβουν σαγονια..Ηδη στις φωτο που μου στελνει ειναι χωρις μπουρκα και μου λεει να πιουμε αλκοολ
Οταν την ειδα με μπουρκα σε μια φωτο γελαγα και ντραπηκε μου ειπε οτι ζει σε φασιστικο καθεστως και δεν θελει λεπτο να φοραει αυτο πραγμα στο κεφαλι της
Τις προτεινα να πιουμε κανα τσιγαρο και μου λεει δεν εχει δοκιμασει ποτε
Πραγματα που εμας μας φαινονται αστεια να μας λειπουν
Το πιο αστειο ειναι οτι μου λεει θελει δυο μηνιατικα για να πληρωσει το ξενοδοχειο της που ειναι 15Ευρω την μερα

Νομιζα μου κανει πλακα..

Πιστευω ολοι μας να εχουμε καταλαβει τη δυναμη που εχουμε ακομα και με ενα μηνιατικο σε Ευρω σε πολλα μερη του κοσμου
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
Μονο που τους λεω οτι Ελλαδα πινεις ανετα στο δρομο οπου θες μαυρο

προσεχε μονο γιατι η τουρκια εχει σκληρους νόμους περι ναρκωτικων, μην παθεις σαν το εξπρες του μεσονυχτιου  :grin:

διοτι στις τουρκικες φυλακες δεν υπαρχει φρενο μπαινει ολο ασαλιωτο μεσα  :grin:


 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Αυτό θα έλεγε στο περίπου και μια γκόμενα ημι μορφωμένη  αν την ρωτούσες γιατί έχουμε οικονομική κρίση! Αυτά όμως όπως και όλα όσα ζούμε αυτές τις μέρες είναι αποτελέσματα της ΚΡΙΣΗΣ ΑΞΙΩΝ!

Παπαρια αν θες την γνωμη μου
Ο καθε Ελληνας νομιζει οτι ειναι σπουδαιος που στο κατω κατω σε ολα τα Βαλκανια το βλεπεις
Η Ελλαδα παντα ετσι ητανε οπως πχ ειναι και ο τηγανοκεφαλος που στην Αλβανια βρωμανε τα χνωτα τους απ την πεινα αλλα εχουν ολοι mercedes
Στην Ελλαδα εε ολοι θελανε την καλη ζωη και cayen
Μεχρι και εγινε το μπαμ

Ακομα και αυριο αν βγουν λεφτοδεντρα παλι ολοι οι Ελληνες θα τρεχουν Αραχωβα Μυκονο θα εχουν τζιπ και θα ζητανε θεση στο Δημοσιο

Τιποτα δεν εχει αλλαξει για αυτο να ευχεσαι να μεινουν χρονια τα μνημονια μπας και βαλει μυαλο ο κοσμος
 

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Παπαρια αν θες την γνωμη μου
Ο καθε Ελληνας νομιζει οτι ειναι σπουδαιος που στο κατω κατω σε ολα τα Βαλκανια το βλεπεις
Η Ελλαδα παντα ετσι ητανε οπως πχ ειναι και ο τηγανοκεφαλος που στην Αλβανια βρωμανε τα χνωτα τους απ την πεινα αλλα εχουν ολοι mercedes
Στην Ελλαδα εε ολοι θελανε την καλη ζωη και cayen
Μεχρι και εγινε το μπαμ

Ακομα και αυριο αν βγουν λεφτοδεντρα παλι ολοι οι Ελληνες θα τρεχουν Αραχωβα Μυκονο θα εχουν τζιπ και θα ζητανε θεση στο Δημοσιο

Τιποτα δεν εχει αλλαξει για αυτο να ευχεσαι να μεινουν χρονια τα μνημονια μπας και βαλει μυαλο ο κοσμος
μακαρι να μην γινει το πραγματικο μπαμ..μεχρι στιγμης οπως εξηγεις και απο τη δυναμη του ευρω ειμαστε καλα φιλε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom