Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Αυτοι που ερχονται Ελλαδα ειναι κυριως οι κατα του Σουλτανου οι οποιοι ειναι οι λεγομενοι "ασπροι" Τουρκοι πολλοι εκ των οποιων εχουν Ευρωπαικα χαρακτηριστικα και οι οποιοι εχουν και αρκετα φραγκα..Πολλοι Τουρκοι εχουν φραγκα πχ Μυκονο αφηνουν τρελα ποσα δεν ειναι ολοι οι γυφτο-μογγολοι που εχουμε στο μυαλο μας.
Συμφωνα λοιπον με τα επισημα στοιχεια αυτοι αφηνουν πολλα φραγκα σε νησια,Αθηνα και δεν βλεπω τον λογο να μην τους θελουμε..
Το ιδιο ισχυει και για τους Ρωσους που ο Τσιπρας κανει το παν να τους διωξει

Ο τουρισμος δεν πρεπει να εχει σχεση με τα πολιτικα αλλιως να απαγορεψουμε και σε Σκοπιανους να ερχονται Χαλκιδικη σε Ρωσους την εισοδο σαν συμμαχο των Τουρκων..Μεχρι και Βουλγαρια οταν ειχα παει ειχα δει να πουλανε μπλουζακια με την Θεσσαλονικη σαν Βουλγαρικη..ΤΙ να κανεις Βαλκανια ειμαστε καθε χωρα μιση την διπλανη της.
Οι Αλβανοι οι Βουλγαροι και οι Σκοπιανοι αν ηταν πιο δυνατοι στρατιωτικα νομιζεις οτι θα συμπεριφερονταν διαφορετικα απ την Τουρκια?Ετσι ειναι τα πραγματα στα Βαλκανια..


Εμεις σαν Ελλαδα πρεπει να δουμε γιατι η χωρα καταρρεει..Και δεν ειναι οπως λες επειδη συνεργαζομαστε με Τουρκια γιατι συμφωνα με τα στοιχεια παραπανω μας αφηνουν στον τουρισμο και το εμπορικο ισοζυγιο ειναι και υπερ μας.


Εμεις καταρρεουμε γιατι ο Τσιπρας και ο καθε Τσιπρας δινει λεφτα σε 55αριδες συνταξιουχους και σε ενα υπερογκο δημοσιο την ωρα που η ατμομηχανη (καθε χωρας που ανηκει στον πολιτισμενο κοσμο) της χωρας δηλαδη ο ιδιωτικος τομεας εχει καταντησει σκλαβοπαζαρο.

Οσο ο ΕΛληνας ψηφιζει πολιτικους που ειναι κρατιστες τοσο θα διαλυομαστε.

Δες και το μεταναστευτικο η ΤΟυρκια κανει αυτο που πρεπει πεταει την καυτη πατατα αλλου..Ο Τσιπρας τα δεχθηκε τι μου φταιει η ΤΟυρκια?Και με την Γερμανια που ειναι ΕΕ ο Τσιπρας παλι δεχθηκε να παρουμε ολους τους λαθρο.

Οι ΕΛληνες ψηφισαν Τσιπρα οχι οι Τουρκοι..
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Επίσης στον τουρισμό, το 2017 καταγράφηκε ρεκόρ αφίξεων Τούρκων τουριστών στην Ελλάδα, με τον αριθμό τους να φτάνει στους 800.000 το 2017 από 650.000 το 2016. Σύμφωνα με στοιχεία της Τραπέζης της Ελλάδος για την τουριστική δαπάνη ανά διανυκτέρευση οι Τούρκοι κατατάσσονται πρώτοι στη λίστα με δαπάνη 90,8 ευρώ και ακολουθούν οι Αμερικανοί με 90 ευρώ, οι Αυστραλοί με 86 ευρώ και οι Γάλλοι με 65 ευρώ.



Ακόμη, οι Τούρκοι είναι σήμερα η τρίτη κατά σειρά από τις εθνικότητες που έχουν αγοράσει ακίνητα στην Ελλάδα για να πάρουν άδεια παραμονής στο πλαίσιο του προγράμματος Golden Visa, που παρέχει άδεια παραμονής σε όσους αγοράζουν ακίνητα άνω των 250.000 ευρώ.

Και οι Εβραίοι αγοράζουν οτιδήποτε παλαιστινιακό στην Ιερουσαλήμ και ουσιαστηκά την πήραν χωρίς πόλεμο!  
Το διμερές εμπόριο

Ανοδική είναι και η πορεία Σύμφωνα με τα στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ που επεξεργάστηκε το Σin, αφορούν στο 2017, έτος κατά το οποίο είχε αρχίσει να αυξάνεται η ένταση στις σχέσεις Ελλάδας – Τουρκίας, ενώ δεν υπάρχουν ακόμη συγκριτικά στοιχεία για τους πρώτους μήνες του 2018.

Ο όγκος του διμερούς εμπορίου των δύο χωρών το 2017 αυξήθηκε κατά 24,2%. Ειδικότερα το 2016 ήταν 2.725,7 εκατ. ευρώ, και το 2017 αυξήθηκε σε 3.385,8 εκατ. ευρώ.
Αυτό που λέω περι  ανισομερούς ισοζυγίου ...

Η διεύρυνση των εμπορικών ανταλλαγών οφείλεται βασικά στην θεαματική αύξηση των ελληνικών εξαγωγών, κατά το περασμένο έτος, με αποτέλεσμα το εμπορικό ισοζύγιο, από ελλειμματικό το 2016 να μετατραπεί σε πλεονασματικό για την Ελλάδα το 2017.

Ειδικότερα, σύμφωνα με την ΕΛΣΤΑΤ, η αξία των ελληνικών εξαγωγών του 2016, ανήλθε σε 1.351,3 εκατ. ευρώ και οι εισαγωγές από την Τουρκία ανήλθαν σε 1.374,5 εκατ. ευρώ, με το ισοζύγιο να είναι ελλειμματικό σε βάρος της Ελλάδας κατά 23,2 εκατ. ευρώ.

Η κατάσταση άλλαξε άρδην το 2017, καθώς η αξία των ελληνικών εξαγωγών προς την Τουρκία εκτινάχθηκε στο ποσό των 1.951,5 εκατ. ευρώ, καταγράφοντας αύξηση 44,4%. Επίσης η Τουρκία το 2017 ήταν ένας από τους βασικούς εμπορικούς εταίρους της χώρας μας, καθώς απορρόφησε το 6,9% του συνόλου των εξαγωγών μας, έναντι 5,4% που ήταν το αντίστοιχο μερίδιο του 2017. Είναι σαφές, πως μια επιδείνωση των σχέσεων των δύο χωρών θα πλήξει αισθητά και άμεσα την ελληνική οικονομία. Το αντίστοιχο ποσοστό για την Τουρκία, δηλαδή η αναλογία των εξαγωγών προς την Ελλάδα επί του συνόλου των τουρκικών εξαγωγών είναι ελάχιστη.

Οι εισαγωγές από την Τουρκία το 2017 ανήλθαν στο ποσό των 1.434,3 εκατ. ευρώ, σημειώνοντας αύξηση κατά 4,4%. Το εμπορικό ισοζύγιο το 2017 ήταν πλεονασματικό, υπέρ της Ελλάδας κατά 517,2 εκατ. ευρώ, ενώ το 2016 ήταν πλεονασματικό για την Τουρκία κατά 23,2 εκατ. ευρώ.

Και το ΒΑΣΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ----> ΤΙ ΣΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΕΞΑΓΕΙ Η ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΗ ΤΟΥΡΚΙΑ????
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Εγω σου λεω ξανα παραπανω προσεχε ολους τους λαθρο που ειναι Αθηνα και ο Τσιπρας τους δινει τσαμπα σπιτια παρα τους Τουρκους με την golden visa..
Αυτος που θα ερθει με golden visa θελει κοκορια και μοντελα να γαμησει και να παρει και πουρα havanas μαζι με belvedere στα @@ του η Ελλαδα και η Τουρκια..
Αντιθετα οι Πακιδες και καθε λογης σκουπιδια στην ΑΘηνα ειναι οι πιο φανατικοι Ισλαμιστες γιατι το Ισλαμ χτυπαει συνηθως τα φτωχα στρωματα..Αυτοι ειναι που μισουνε καθε τι Ευρωπαικο γιατι δεν εχουν το μυαλο και τα φραγκα να επιτυχουν..

Ο λεφτας σε καθε χωρα δεν νοιαζεται για πολεμους γιατι μονο να χασει εχει..Ο φτωχος νοιαζεται γιατι δεν εχει να χασει τιποτα...



Εδω Ελλαδα ο Τσιπρας κανει την χωρα Ισλαμαμπαντ δεν φταιει κανενας Ερνογαν που οι Ελληνες ψηφισαν εναν βλακα..Και εγω σαν πρωθυπουργος της Ελλαδας αν εβλεπα πχ την Ιταλια να εχει εναν βλακα πρωθυπουργο που λεει φερτε τους εε ολους πακετο θα τους εστελνα..Εγω θα εφταιγα η ο βλακας που ειπε φερτους τους γιατι η θαλασσα δεν εχει συνορα?

 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Εμεις καταρρεουμε γιατι ο Τσιπρας και ο καθε Τσιπρας δινει λεφτα σε 55αριδες συνταξιουχους και σε ενα υπερογκο δημοσιο την ωρα που η ατμομηχανη (καθε χωρας που ανηκει στον πολιτισμενο κοσμο) της χωρας δηλαδη ο ιδιωτικος τομεας εχει καταντησει σκλαβοπαζαρο.

Οσο ο ΕΛληνας ψηφιζει πολιτικους που ειναι κρατιστες τοσο θα διαλυομαστε.

Αφού αυτοί πάνε και ψηφίζουν ρε μαν.Οι νέοι που θα έπρεπε να αλλάξουν την κατάσταση,πάνε για μπάνιο ή δεν ασχολούνται καθόλου.Βάλε και πόσες μαλακισμένες πιτσιρίκες και κωλόγριες βλέπουν τον Τσίπρα και χύνουν,ε τί περιμένεις ν'αλλάξει.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Η κατάσταση άλλαξε άρδην το 2017, καθώς η αξία των ελληνικών εξαγωγών προς την Τουρκία εκτινάχθηκε στο ποσό των 1.951,5 εκατ. ευρώ, καταγράφοντας αύξηση 44,4%. Επίσης η Τουρκία το 2017 ήταν ένας από τους βασικούς εμπορικούς εταίρους της χώρας μας, καθώς απορρόφησε το 6,9% του συνόλου των εξαγωγών μας, έναντι 5,4% που ήταν το αντίστοιχο μερίδιο του 2017. Είναι σαφές, πως μια επιδείνωση των σχέσεων των δύο χωρών θα πλήξει αισθητά και άμεσα την ελληνική οικονομία. Το αντίστοιχο ποσοστό για την Τουρκία, δηλαδή η αναλογία των εξαγωγών προς την Ελλάδα επί του συνόλου των τουρκικών εξαγωγών είναι ελάχιστη.

Οι εισαγωγές από την Τουρκία το 2017 ανήλθαν στο ποσό των 1.434,3 εκατ. ευρώ, σημειώνοντας αύξηση κατά 4,4%. Το εμπορικό ισοζύγιο το 2017 ήταν πλεονασματικό, υπέρ της Ελλάδας κατά 517,2 εκατ. ευρώ, ενώ το 2016 ήταν πλεονασματικό για την Τουρκία κατά 23,2 εκατ. ευρώ.

Εγώ ακόμα περιμένω να μάθω τα αγαθά της επιτυχίας που εισάγουν οι Τούρκοι απο την Ελλάδα με αποτέλεσμα όχι μόνο να υπερκαλύπτονται οι πρώτες ύλες , βιομηχανικά προϊόντα και ήδη βιοτεχνίας και πρωτογενούς γεωργικής παραγωγής που εισάγουμε απο τη γείτονα που μέχρι και ο ....Ελληνικός Στρατός είναι πελάτης τους ...αλλά να έχουμε και πλεονάσματα  εκατομυρίων στο εμπορικό ισοζύγιο ???
Τηλεμετάφορα έχουμε ανακαλύψει και τη πουλάμε στους απέναντι?
Θα μας τρελανετε τελείως καλοκαιριάτικα;
Θέλετε να υποστηρίξετε τη μαλακία του κεφαλιού σας αλλά παρακαλώ με πιο αληθοφανή τρόπο!!!
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Κοίταζα για Μήλο και Κουφονήσια να πάω για τριήμερο μια απο αυτες που έχω βρει για μπάνια και πούτσα όλη μέρα..180 ευρώ τη ΜΕΡΑ το φτηνότερο και κάτι απλα studios!!

Δεν πατάς απλά!!!. Καλύτερα αυτοκίνητο και τον γύρο πελλοπονήσου ή στα μεγάλα νησία που βρίσκεις πιο νορμαλ τιμές λόγω μεγάλου αριθμού καταλλυματων. Πάντως οι τιμες στα μικρά νησια έχουν ξεφύγει τελέιως οπότε μην απορήσετε που εκατομμυρια ξένες (κυρίως αυτες που ασχολούμαστε εμείς όχι τις Δυτικο-Ευρωπαιες) πάνε Τουρκία να αναζητήσουν νορμάλ τιμες. ΄

Απο την μία δημιουργούμε θέμα με την Ρωσσία, απο την άλλη ανεβάζουμε τις τιμες και τις ρίχνουν αντίστοιχα οι Τούρκοι, λές και συναινούν όλα σε αυτην την χώρα να μένουμε ΑΓΑΜΗΤΟΙ στο τέλος!!
Απο την μία καλά κανουν αυτοί που τα κάνουν για να προσεγγίσουν καλύτερο ποιοτικά (οικονομικα δηλαδή) τουρισμό απλα στο θέμα το δικό μας είναι καταστροφη. Λεφτα vs Πούτσα!!
Θέλουμε φτωχές Ανατολικές να μας έρχονται όχι ματσωμένοι Αυστριακοί και Γερμανοι για να γαμάμε:)
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Εγώ ακόμα περιμένω να μάθω τα αγαθά της επιτυχίας που εισάγουν οι Τούρκοι απο την Ελλάδα με αποτέλεσμα όχι μόνο να υπερκαλύπτονται οι πρώτες ύλες , βιομηχανικά προϊόντα και ήδη βιοτεχνίας και πρωτογενούς γεωργικής παραγωγής που εισάγουμε απο τη γείτονα που μέχρι και ο ....Ελληνικός Στρατός είναι πελάτης τους ...αλλά να έχουμε και πλεονάσματα  εκατομυρίων στο εμπορικό ισοζύγιο ???
Τηλεμετάφορα έχουμε ανακαλύψει και τη πουλάμε στους απέναντι?
Θα μας τρελανετε τελείως καλοκαιριάτικα;
Θέλετε να υποστηρίξετε τη μαλακία του κεφαλιού σας αλλά παρακαλώ με πιο αληθοφανή τρόπο!!!

Επισημα στοιχεια ειναι μπορεις να ψαξεις παραπανω αμα θες εγω σταματαω την κουβεντα με τα πολιτικα γιατι εχουμε @@ το θρεντ και αυτα που γραφουμε πρεπει να πανε στα Ελληνο-Τουρκικα
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
Απο την μία δημιουργούμε θέμα με την Ρωσσία, απο την άλλη ανεβάζουμε τις τιμες και τις ρίχνουν αντίστοιχα οι Τούρκοι, λές και συναινούν όλα σε αυτην την χώρα να μένουμε ΑΓΑΜΗΤΟΙ στο τέλος!!
Απο την μία καλά κανουν αυτοί που τα κάνουν για να προσεγγίσουν καλύτερο ποιοτικά (οικονομικα δηλαδή) τουρισμό απλα στο θέμα το δικό μας είναι καταστροφη. Λεφτα vs Πούτσα!!
Θέλουμε φτωχές Ανατολικές να μας έρχονται όχι ματσωμένοι Αυστριακοί και Γερμανοι για να γαμάμε:)

η μόνη λύση είναι η πορνομετανάστευση γιατρέ.

θα πρέπει να εξετάσουμε σοβαρά το ενδεχόμενο να κάνουμε καμιά επιχείρηση μαζί στο εξωτερικό. 
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Κοίταζα για Μήλο και Κουφονήσια να πάω για τριήμερο μια απο αυτες που έχω βρει για μπάνια και πούτσα όλη μέρα..180 ευρώ τη ΜΕΡΑ το φτηνότερο και κάτι απλα studios!!

Δεν πατάς απλά!!!. Καλύτερα αυτοκίνητο και τον γύρο πελλοπονήσου ή στα μεγάλα νησία που βρίσκεις πιο νορμαλ τιμές λόγω μεγάλου αριθμού καταλλυματων. Πάντως οι τιμες στα μικρά νησια έχουν ξεφύγει τελέιως οπότε μην απορήσετε που εκατομμυρια ξένες (κυρίως αυτες που ασχολούμαστε εμείς όχι τις Δυτικο-Ευρωπαιες) πάνε Τουρκία να αναζητήσουν νορμάλ τιμες. ΄

Απο την μία δημιουργούμε θέμα με την Ρωσσία, απο την άλλη ανεβάζουμε τις τιμες και τις ρίχνουν αντίστοιχα οι Τούρκοι, λές και συναινούν όλα σε αυτην την χώρα να μένουμε ΑΓΑΜΗΤΟΙ στο τέλος!!
Απο την μία καλά κανουν αυτοί που τα κάνουν για να προσεγγίσουν καλύτερο ποιοτικά (οικονομικα δηλαδή) τουρισμό απλα στο θέμα το δικό μας είναι καταστροφη. Λεφτα vs Πούτσα!!
Θέλουμε φτωχές Ανατολικές να μας έρχονται όχι ματσωμένοι Αυστριακοί και Γερμανοι για να γαμάμε:)

Μηλο και Κουφονησια εχουν τιμες Σαντορινης η οποια πλησιαζει και την Μυκονο!!Μεγα η κοροιδια και μετα θα κλαιγομαστε που δεν αφηνουν λεφτα οι τουριστες..Ποσα αφηνουν οι τουριστες Ελλαδα?Παλια ειχαμε 13εκαττομυρια τουριστες τωρα 20+ που αφηνουν λιγοτερα σαν συνολο!!Λογικο αν σκεφτεις οτι Μυκονο εκλεισε μια φιλη μου με 80Ευρω σε τρυπα και φιλος μου Σαντορινη με 70την μερα να μενει μαλιστα σε σπιτι κανονικα παρανομα με την γρια ιδιοκτητρια μεσα..
Μιλαμε δεν ξερω αν πρεπει να γελασεις η να κλαψεις σε χωρα που ο μεσος μισθος ειναι 700Ευρω,στα νησια να μην βρησκεις ξενοδοχειο με κατω απο 50Ευρω την μερα.

Ανατολικες ξεχαστε τις μονο οσοι εχουν Ευρω,Λιρα Αγγλιας η Δολαριο θα ερχονται Ελλαδα..Μονο το Airbnb σωνει την κατασταση που ειναι αισθητα φθηνοτερο απ τα ξενοδοχεια και σχεδον ολοι οι Ρωσοι το προτιμουν αλλα επειδη βλεπω πολλα αρθρα τελευταια για το ποσο κακο κανει στις πολεις και τα ξενοδοχεια κτλπ θα το απαγορευσει και αυτο ο Τσιπρας οπως με uber..


Περισυ πηγα επτανησα με δικο μου σπιτι να μεινω και χαλασα μισο χιλιαρικο στην βδομαδα απλα ειναι πανακριβα ολα.. Η βενζινη στα 2Ευρω και φαι στην πολη της Κερκυρας σε ολη την Πολη πχ τα πιτογυρα κανανε 3Ευρω+ να μην μιλησω για κανονικο γευμα ξεχνα το μια απλη μακαροναδα στα 12Ευρω και μια πιτσα ατομικη 9Ευρω.
Μεχρι και οι τουριστες μια σαλατα στα 2 ειχανε.
Και το πιο εξοργιστικο ειναι οτι πλεον αρχιζει να εξαπλωνεται το φαινομενο της οργανωμενης παραλιας παντου ακου εκει 5Ευρω η ξαπλωστρα και 5Ευρω η μπυρα θες 10Ευρω να κολυμπησεις στην παραλια που μεχρι περισυ πηγαινες τσαμπα!


Αμα θελει κανεις να παει στα νησια γιατι οντως Αθηνα δεν παλευεται καλη ιδεα ειναι ο Πορος (αν και πηγα με γκομενα ειχε πολλες διαθεσιμες και Ρωσιδες και Αγγλιδες κτλπ στις παραλιες οπου ανετα μιλας) η νησια μονο κοντα Αθηνα..

Αλλιως θα την πατησεις οπως εγω που εφαγα ενα ταξιδι του εξωτερικου σε ελληνικο νησι,πλεον δεν το ξανακανω..Καλυτερα Αθηνα στο κατω κατω couch τοσο μουνι εχει ενω σε νησι Ελλαδα ειδικα αν πας τριημερο @@ θα γαμησεις

 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
Κοίταζα για Μήλο και Κουφονήσια να πάω για τριήμερο μια απο αυτες που έχω βρει για μπάνια και πούτσα όλη μέρα..180 ευρώ τη ΜΕΡΑ το φτηνότερο και κάτι απλα studios!!

Δεν πατάς απλά!!!. Καλύτερα αυτοκίνητο και τον γύρο πελλοπονήσου ή στα μεγάλα νησία που βρίσκεις πιο νορμαλ τιμές λόγω μεγάλου αριθμού καταλλυματων. Πάντως οι τιμες στα μικρά νησια έχουν ξεφύγει τελέιως οπότε μην απορήσετε που εκατομμυρια ξένες (κυρίως αυτες που ασχολούμαστε εμείς όχι τις Δυτικο-Ευρωπαιες) πάνε Τουρκία να αναζητήσουν νορμάλ τιμες. ΄

Απο την μία δημιουργούμε θέμα με την Ρωσσία, απο την άλλη ανεβάζουμε τις τιμες και τις ρίχνουν αντίστοιχα οι Τούρκοι, λές και συναινούν όλα σε αυτην την χώρα να μένουμε ΑΓΑΜΗΤΟΙ στο τέλος!!
Απο την μία καλά κανουν αυτοί που τα κάνουν για να προσεγγίσουν καλύτερο ποιοτικά (οικονομικα δηλαδή) τουρισμό απλα στο θέμα το δικό μας είναι καταστροφη. Λεφτα vs Πούτσα!!
Θέλουμε φτωχές Ανατολικές να μας έρχονται όχι ματσωμένοι Αυστριακοί και Γερμανοι για να γαμάμε:)

 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
208
Πόντοι
6
Μου παραπονιεστε για ακριβεια εσεις που χετε κανει το αθηνα-κιεβο παγκρατι - κολιατσου, που πληρωνετε 300 ευρω εισοδο στο κλαμπ τσι και αλλα τοσα στις βιζιτες, που ανοιγετε σαμπανιες και καλιαν των...10,000 χριβνια,που δουλευετε μονιμα σε γερμανιες κ ελβετιες και για 3 μερες μια επισκεψη της πουτανας που σπονσοραρετε σας κοστιζει...3000 ετσι απλα!

Ε οχι υποκριτες! Πλερουα!
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
Μου παραπονιεστε για ακριβεια εσεις που χετε κανει το αθηνα-κιεβο παγκρατι - κολιατσου, που πληρωνετε 300 ευρω εισοδο στο κλαμπ τσι και αλλα τοσα στις βιζιτες, που ανοιγετε σαμπανιες και καλιαν των...10,000 χριβνια,που δουλευετε μονιμα σε γερμανιες κ ελβετιες και για 3 μερες μια επισκεψη της πουτανας που σπονσοραρετε σας κοστιζει...3000 ετσι απλα!

Ε οχι υποκριτες! Πλερουα!

φαινεται διαβαζεις πολυ τις μυθοπλασιες του kman2  :2funny:

ο ιδιος off the record παραδεχτηκε οτι ολα αυτα που γραφει ειναι μπαρουφες για 500 ευρα στις πουτανες και άλλες τετοιες άπλες που εκανε.

επισης παραδεχτηκε οτι απο το carribean  ψωνιζει πουτανες με 100 ευρω ολο το βραδι και οχι 500 που ελεγε στον φανταστικο του κοσμο
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Επισημα στοιχεια ειναι μπορεις να ψαξεις παραπανω αμα θες εγω σταματαω την κουβεντα με τα πολιτικα γιατι εχουμε @@ το θρεντ και αυτα που γραφουμε πρεπει να πανε στα Ελληνο-Τουρκικα
Τι επίσημα στοιχεία και μαλακίες... Με επίσημα στοιχεία μπήκαμε και στην Ευρωζώνη ! Μπορείς να μου πεις με υπευθυνότητα ΠΟΙΕΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΟ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ?

Ή μου λες και το βουλώνω, ή παραδέχεσαι πως δεν ξέρεις και απλα μπλοφάρεις ή θα αμφισβητώ σοβαρά τα γραφόμενά σου!
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
έτσι για να θυμηθούμε λίγο τον βαλκάνιο τσοπάνη  :grin:
 

Συνημμένα

  • DSCN0015.JPG
    DSCN0015.JPG
    6,1 MB · Εμφανίσεις: 46
  • DSCN0014.JPG
    DSCN0014.JPG
    6,1 MB · Εμφανίσεις: 51

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Τι επίσημα στοιχεία και μαλακίες... Με επίσημα στοιχεία μπήκαμε και στην Ευρωζώνη ! Μπορείς να μου πεις με υπευθυνότητα ΠΟΙΕΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΟ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ?

Ή μου λες και το βουλώνω, ή παραδέχεσαι πως δεν ξέρεις και απλα μπλοφάρεις ή θα αμφισβητώ σοβαρά τα γραφόμενά σου!

δε το ηξερες οτι το τσιπρισταν εχει ισχυρη βαρεια βιομηχανια συγχρονη ξγεωργια τεχνολογια αιχμης ενεργειακες πηγες ?  :2funny:
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
208
Πόντοι
6
Λειπεις ρε πουστη ΚΜΑΝ... λειπεις ρε γαμωτο...

Με τα μουγκρητα σου στα κρεβατια... τα διμετρα αλογα που θωπευε το βαλκανικο σου χερι....τα παπουδιστικα πουλοβερ και τη και τη κοιλια που παλευε να στριμωχτει πισω απο τη ζωνη του παντελονιου... με τα ξεφρενα παρτι χιλιαδων χριβνα με πανακριβες σαμπανιες 700€ και καλιαν στα ξενυχταδικα που γυριζες παρεα με το χαρεμι σου...
Με τα ντει γκειμ, ινσταφακ και ινσταντειτς στη αχανη λεοφωρο κρεσατικ και στη μαινταν....

Εισαι ο Ροδολφο Βαλεντινο του 21ου αιωνα....

 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
kman πρεπει να επιστρεψει γιατί όπως είπαμε χωρις κόλαση δεν υπάρχει παράδεισος, χωρίς κακό δεν υπάρχει καλό!!
Εστω και αν έλεγε πολλές υπερβολές έδινε κάποιες καλές πληροφορίες αν ήξερες να τις φιλτράρεις. Στο πληρωμένο δηλαδή έβγαζες πληροφορίες έστω και υπερβολίκες στον free έρωτα στο 90% δεν τα άκουγες.

Επειδή εχω ζήσει λίγο Σάμο με κατι κονε που είχα εκει με το Πανεπιστήμιο δεν ισχύουν αυτά που λέτε για τους Τούρκους. Τους σιχαίνονται δεν περιμενουν σε καμιά περίπτωση να ζήσουν απο αυτούς. Ένας Τούρκος μάλιστα θυμάμαι είχε έρθει να ανοίξει μαγαζί στο Καρλόβασι και του του σπάσανε 2 φορές νύχτα -του τα διαάλυσαν όλα- και αναγκάστηκε να φύγει οριστικά. Είναι μάυρο πανί για τους Σαμιώτες η Τουρκία.

Στον φίλο gggjjjjj  που τρολλάρει θα του πω απλά πως ακόμα και αν έχουν δοθεί αυτά τα χρήματα απο κάποιους τουάχιστον γάμησαν. Στην Ελλάδα μπορεί να τα σκάσεις σε πολλαπλάσια βαθμό στα μπουζούκια , Μυκονο κλπ και να μην πιάσεις καν μπούτι. Αν καποιος παει chi και σκασει τη 300αρα πάει φίλε μου να βαρέσει 10αρι γκόμενα...Ουτε καν 9αρι. Στην ελλάδα μια τέτοια γκόμενα θα έχει πρόσβαση μόνο ο γίος του γνωστού τάδε βιομήχανου!! Κάτσε αναλογίσου τις αναλογίες!!

Στην Ελλάδα νομίζεις πως ζέις ερωτικό παράδεισο αν κάποια στιγμή της ζωής σου βαράς 2-3 εφτάρια ταυτόχρονα..Αυτό στην Ουκρανία είναι απλά ρουτίνα. Δεν αναμένεις να ευθυγραμμιστούν τα άστρα και να στο δώσει ο θεός.
Εγω είμαι 38 χρονων και για πρώτη φορα στην ζωη μου βαραώ 3 εφταρια+ Ελληνιδες ταυτοχρονα Ελλάδα..Σε 38 χρόνια για πρώτη φορα..!! Εδωσε απλά το σύμπαν!! Αυτό Ουκρανία το πετυχαίνω σε κάθε 10ημερο ταξίδι!!!!αν όχι 3 τουλάχιστον 2!! Ξενος,χωρις γλώσσα, τουρίστας σε 10 μέρες!!!. Και εδω περιμένεις 10ετια να σου τυχεί μια φορα και να πεις ΟΥΑΟΥ. Αυτη ειναι η αντικειμενική προεγγιση του θέμτατος. Οπότε γειώνοντας τα ταξίδια έξω απλά κάνουμε τον κόσμο να χάνει ενα πραγματικό ερωτικό παράδεισο όσο και αυτός να καταρρέει σιγα σιγα!!! Δεν υπάρχει σύγκριση με Ελλάδα. Παρτε το πρέφα και ξεκινηστε τα ταξίδια όσο ακόμα μπορειτε..

 

trelakos146

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.089
Like
1.264
Πόντοι
216
kman πρεπει να επιστρεψει γιατί όπως είπαμε χωρις κόλαση δεν υπάρχει παράδεισος, χωρίς κακό δεν υπάρχει καλό!!
Εστω και αν έλεγε πολλές υπερβολές έδινε κάποιες καλές πληροφορίες αν ήξερες να τις φιλτράρεις. Στο πληρωμένο δηλαδή έβγαζες πληροφορίες έστω και υπερβολίκες στον free έρωτα στο 90% δεν τα άκουγες.

Επειδή εχω ζήσει λίγο Σάμο με κατι κονε που είχα εκει με το Πανεπιστήμιο δεν ισχύουν αυτά που λέτε για τους Τούρκους. Τους σιχαίνονται δεν περιμενουν σε καμιά περίπτωση να ζήσουν απο αυτούς. Ένας Τούρκος μάλιστα θυμάμαι είχε έρθει να ανοίξει μαγαζί στο Καρλόβασι και του του σπάσανε 2 φορές νύχτα -του τα διαάλυσαν όλα- και αναγκάστηκε να φύγει οριστικά. Είναι μάυρο πανί για τους Σαμιώτες η Τουρκία.

Στον φίλο gggjjjjj  που τρολλάρει θα του πω απλά πως ακόμα και αν έχουν δοθεί αυτά τα χρήματα απο κάποιους τουάχιστον γάμησαν. Στην Ελλάδα μπορεί να τα σκάσεις σε πολλαπλάσια βαθμό στα μπουζούκια , Μυκονο κλπ και να μην πιάσεις καν μπούτι. Αν καποιος παει chi και σκασει τη 300αρα πάει φίλε μου να βαρέσει 10αρι γκόμενα...Ουτε καν 9αρι. Στην ελλάδα μια τέτοια γκόμενα θα έχει πρόσβαση μόνο ο γίος του γνωστού τάδε βιομήχανου!! Κάτσε αναλογίσου τις αναλογίες!!

Στην Ελλάδα νομίζεις πως ζέις ερωτικό παράδεισο αν κάποια στιγμή της ζωής σου βαράς 2-3 εφτάρια ταυτόχρονα..Αυτό στην Ουκρανία είναι απλά ρουτίνα. Δεν αναμένεις να ευθυγραμμιστούν τα άστρα και να στο δώσει ο θεός.
Εγω είμαι 38 χρονων και για πρώτη φορα στην ζωη μου βαραώ 3 εφταρια+ Ελληνιδες ταυτοχρονα Ελλάδα..Σε 38 χρόνια για πρώτη φορα..!! Εδωσε απλά το σύμπαν!! Αυτό Ουκρανία το πετυχαίνω σε κάθε 10ημερο ταξίδι!!!!αν όχι 3 τουλάχιστον 2!! Ξενος,χωρις γλώσσα, τουρίστας σε 10 μέρες!!!. Και εδω περιμένεις 10ετια να σου τυχεί μια φορα και να πεις ΟΥΑΟΥ. Αυτη ειναι η αντικειμενική προεγγιση του θέμτατος. Οπότε γειώνοντας τα ταξίδια έξω απλά κάνουμε τον κόσμο να χάνει ενα πραγματικό ερωτικό παράδεισο όσο και αυτός να καταρρέει σιγα σιγα!!! Δεν υπάρχει σύγκριση με Ελλάδα. Παρτε το πρέφα και ξεκινηστε τα ταξίδια όσο ακόμα μπορειτε..
Υπαρχουν διαφορες επαρχιας με Κιεβο? Αυτε οι γκόμενες τα εφταρια με χρήμα ή χωρίς? Επαρχιώτισες η πρωτευουσιένες
 

dragcrx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2006
Μηνύματα
673
Like
2.080
Πόντοι
446
Μια προσθήκη.οποιος δεν γαμαει στην Ελλάδα δεν γαμαει πουθενά!!(για άσπρες ζώνες πάντα μιλάμε).Δύσκολη μέρα από φωτιές σήμερα.Η Ελλάδα βρίσκεται σε πόλεμο κοινωνικό οικονομικό ηθικό γεωγραφικό κλπ ο θεός να βάλει το χέρι του γιατί οι Έλληνες δεν το βλέπω ..Άλλη μια καλή είδηση για εμάς ότι ανοίξαμε κόντρα με την Ρωσία!!τι άλλο θα κάνουν ακόμα για να διαλυθεί η χώρα και βέβαια να μην γαμαει κανένας...Έλεος παρακαλώ και προσκαλώ τον Θεό να μας βοηθησει
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
πριν απο λίγο μου έδειχνε μια τα μυνήματα που δέχεται Tinder απο τους Ελληνάρες.Μετα απο αυτά δεν απορώ γιατι εξαιτίας των μαλάκων πυρφόρων κάηκαν τα dating sites Ελλάδα.

Πρώτο μύνημα.

Καλησπέρα Γαμησάκι?

Ειμαι καβλωμένος θες να βρεθούμε?

Σταζεις μωρό μου?

Φυσικά διέγραψε tinder και τα κράτησε screenshots να τα δείχνει πόσο σκατά έιναι εκεί στις φίλες της. Και μετά ψάχνουμε να δούμε τι φταίει.Οι μαλάκες έδιωξαν και αυτες τις λίγες που μπαίναν!!

Ειναι που ειναι για τον πέο οι Ελληνίδες, βάλε και την ηλιθιότητα πολλων βοδιών Ελλήνων δεν υπάρχει σωτηρία δυστυχως!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom