Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Μυστες για να συνεχισω λιγο στο χθεσινο πνευμα, με τα βιντεακια, να θυμισω την γνωστη φραση του Τζιμακου, Γαματε γιατι Χανομαστε!
Πριν απο αυτο λεει...αν δεν μπεις στο κοπαδι, πισα και πουπουλα...καταναλωτικα γουρουνια μας κρεμασανε κουδουνια!
Γιαυτο τα μελη του νηματος εδω, επειδη ειναι εκτος κοπαδιου, ακολουθουν η προσπαθουν εστω, την εντολη του Τζιμακου!

ΥΓ. Σαν σημερα ειχαμε την εισβολη, μιας και εχει γινει λιγο κους κους σαν καφενειο το νημα, λογο προσωρινης αποσυρσης των ενεργων Ουκρανομαχων, δινω για χαρρι και γκλοκ δυο λινκ. Τετοιες μερες το 1996, οποιος θυμαται ειχαμε και αλλα γεγονοτα το καλοκαιρι
 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Και εκει που ολα ηταν σε αδιεξοδο και σε βαλτο, ερχεται ο Ιωσηφ Μπλασκος! Τυχαιο???
Θα γινει επαναχαραξη του Στρατηγικου Σχεδιασμου!
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
Σήμερα θα σας βάλω ένα βίντεο που το έψαχνα πολύ καιρό! Νιώθω ακριβώς όπως το παιδάκι του βίντεο κλίπ! Ότι ηλικία είναι κάτω απο 35 κινείται στους ρυθμούς της παρακάτω μάζας! Ελάχιστες εξαιρέσεις που μπορεί να είναι οπουδήποτε, όχι μόνο στις άκρες της Ρωσίας ή ανατολική Ευρώπη --->


Αξίζει πραγματικά να παρακολουθήσετε το κάθε δευτερόλεπτο απο το 0:34 και μετά...

Πολύ καλό, όμως υπάρχουν και γυναίκες που δεν το γουστάρουν αυτό και σε αυτές πρέπει να επικεντρώνόμαστε, είναι σπάνιοι και οι άντρες που πάνε κόντρα στο ρεύμα...
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
ΥΓ. Σαν σημερα ειχαμε την εισβολη, μιας και εχει γινει λιγο κους κους σαν καφενειο το νημα, λογο προσωρινης αποσυρσης των ενεργων Ουκρανομαχων, δινω για χαρρι και γκλοκ δυο λινκ. Τετοιες μερες το 1996, οποιος θυμαται ειχαμε και αλλα γεγονοτα το καλοκαιρι
Μη με βάζεις στο ίδιο τσουβάλι με το ...Ζωντανό που πάει στα κατεχόμενα για ..ψώνια για μια χούφτα Ευρώ λιγότερα... Αν κατείχαν οι Τούρκοι τη μισή Ρόδο θα ήθελα να ήξερα ποιοι θα πήγαιναν για να δίνουν χρήμα εκεί... Ή μάλλον ξέρω...
Ούτε καν μάχιμος Ουκρανομάχος δεν είναι! Τα έχουμε πει και ξανεπεί..
Εδώ ο άλλος ο Γκιαούρης παραπάνω διαφημίζει πως θα πάει διακοπές Τουρκία να χαρτζιλικώσει τους Τουρκαλάδες με τα Airbnb για να πάνε χειμώνα Ουκρανία να γαμήσουν... Και του θρασύτατου ημιμαθή ξαφνικά του πλάσαραν στις ειδήσεις τον Ερντογάν ως τον Κακό του Σεναρίου λες και η Τουρκία πιο πριν ήταν μια χώρα Αγγέλων και ξαφνικά ήρθε ο Σατανάς....
 
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
με τις τουρκαλες που μιλας στο tinder φορανε μαντίλα; ή ειναι του ευρωπαικου στυλ χωρις μαντίλα;

θελω επισης να μου πεις ποσο διαθεσιμες ειναι για istant fuck εντός τουρκικων συνόρων;
ε
Κοιτα αμα η αλλη φοραει μαντιλα δεν ασχολουμε καν..Εδω μες την μουρη τους λεω οτι οι μουσουλμανοι με τις μαντιλες ειναι τελειως γελοιο θεαμα και συμφωνουν..Βασικα ολες αυτες μου εχουν πει οτι ειναι αθεες και μια χριστιανη..Στα @@ μου τι ειναι αρκει να πινουν να γαμιουνται και να μην ειναι φανατικες με την θρησκεια.

Αυτο για να στο πω πρεπει να παω εκει..Απ οσες εχω γαμησει μια μου ειπε θα ρθει απο Σμυρνη να με δει αλλη μια θα ναι Βαρκελωνη αλλα θα γυριζει και θα ρθει να με δει εφοσον προσγειωνται στην Πολη..Εχω δυο υποσχετικες απο αυτες που ηδη εχω σκοραρει και αλλες δυο επισης που ειχα σκοραρει η μια ειναι σε σοβαρη σχεση και εννοειται οτι με το ζορι απαντουσε στα μηνυματα μου και μια αλλη ειναι επισης μακρια προς Σμυρνη μου ειπε να παω να την δω αν θελω αλλα δεν το κοβω βασικα αποκλειεται να κανω τετοιο ταξιδι για την πιτσιρικα..

Απ τις αλλες που εστειλα μηνυματα σε couch πηρα σχετικα ευκολα whatsapp η μια μου αναφερει sex με γελακια στο ακυρο με τις αλλες δεν εχω χωθει γιατι ειναι νωρις και θα καει,γενικα χωνομαι καμια βδομαδα πριν παω σχετικα πολυ γιατι αν χωθω μηνα και πριν θα καει το πραγμα απ το πολυ ζεσταμα..

Ενα θετικο ηταν οτι μια Αζερα μου εστειλε μονη της μηνυμα,fb και θελει λεει να βρεθουμε..ΜΙλαμε για 8αρι+ για αυτο μου κανει εντυπωση τετοιο ενδιαφερον


Βεβαια επιφυλαζομαι να δω και εκει τα πραγματα γιατι μπορει ναι μεν να φαινονται ολα ανθιρα και ροδινα αλλα εκει να ειναι ολα σαπια..Θα φανει.

Επισης με Σλαβες δεν εχω ασχοληθει καθολου εφοσον βαδοο,tinder θα παιξω βδομαδα πριν και οχι παραπανω δεν μπορω να ξερω τα αποτελεσματα παντως Ουκρανεζες και Ρωσιδες και ειδικα Ουκρανεζες εχω δει παρα πολλες badoo

Επειδη ομως φορτσαρω καμια βδομαδα πριν δεν μπορω να ξερω το online game,couchsurfing παντως οσες Τουρκαλες εχει ειναι φουλ θετικες για ομιλια,φιλοξενια και να δειξουν μερη..Για γαμησι αυτο που εκανα καλα ηταν να κλεισω δικο μου σπιτι airbnb και ηδη δειχνει να δουλευει γιατι πολλες μου λενε αα εχεις σπιτι δικο σου δηλαδη??

Μια Τουρκαλα μου ειχε πει οταν ηταν Αθηνα οτι στα ξενοδοχεια Τουρκια καμια φορα δεν σε αφηνουν να βαζεις κοπελες μεσα και το ειχα στο μυαλο μου αυτο
να μην σε απογοητευουν ο ρολογας και οι αλλοι.ασε τι λενε πατριωτικα και μαλακιες και οι τουρκαλες αυτες που ερχωντε ελλαδα μασ γουσταρουν πιο πολυ απο ουκρανιδες.
ασχετα τι λενε οι ερωτωτουριστες που αυτα τα εκανα χρονια πριν απο αυτους και με κερασματα απλα
δεν εφαγα ποτε αξιολογο μουνι αντιθετα ημουν θυμα ,αρνι στο σφαγειο.
η αζερα μαλον βιζιτα θα ειναι,ολες οι τοουρκοεθνικοτητες αζερες,τουρκμενες εκει δουλευουν γκαρσονες
η και βιζιτες.οδυσσο αν δεις τι τουρκαλες εχει που μενουν μονιμα δεν θα πιστευεις.μονο 2 ειδα με μαντηλες οι υπολειπες ειναι μουναρες,καλοντυμενες και ανωτερες εμφανισιακα απο ουκρανιδες.
οδυσσο μου μιλησαν ελληνικα τον μαρτι 2 τουρκαλες,ειπαν τι κανεισ εισαι καλα?χαμογελουσαν και τις καλεσα για φαι.αλλα επρεπε να φυγουν μολις εφτασε το ταξι τους.μπορω να δειξω τουρκαλεσ στον σπυρο και τον τασο που μενουν μονιμα οδυσσο να παθουν πλακα.κυκλοφωρανε καλοντυμενεσ και σε καλα ρεστοραν κεντρο και αρκαδια.τις ανακαλυψα μεσω φεισπουκ αζερου γνωστου μου οδυσσο και την μια ειδα και λαιφ τωρα.νομιζα ουκρανιδα ηταν και την ακουω μιλουσε τουρκικα τρελαθηκα.οι τουρκαλες,αζερεςμαρμενουδεσ ειναι οτι πιο ομορφο υπαρχει μαζι με ρωσιδες.ουκρανια δεν εχει ουτε ο μπραντ πιτ τυχη να γνωρισει κατι αξιολογο.κανε τισ διακοπες σου οπου γουσταρεις.στους υπερπατριωτες κυπρο λεω οτι εμεις δινουμε 2-3 εκατομυρια τον χρονο σε κατεχομενα για ταξιδια και μαλακιες απο εκει ενω αυτοι μασ δινουν
18-22 εκατομυρια στα μαχαζια και σουπερμαρκετ!αρα πιον συμφερει να κλισω τα συνορα?
ακομα θα ηθελα να ειχαμε τους τουρκους τουριστες των νησιων που ειναι λεφταδεσ και νορμαλ κοσμος παρα τους γυφτους νορβηγους,γερμανουσ και κατωτερη ταξη ρωσους.
απο αυτους δεν περνουμε μια και ουτε τις γαμαμε τις σκανδιναβες και γερμανοσπορες.
εχεισ δικαιο για τις τουρκαλες που γουσταρουν ελληνες.οπως ειπε και ο δασκαλος ασχολειθου με οπειδηποτε ρατσα εκτος ουκρανιδες.εσυ εμεινες κολημενος σε αυτες.
απαντησα δασκαλε λαθος,10 χρονια λεω δεν αξιζει να ασχολεισε με αυτες και ειπα ποιες ρατσεσ με ενδιαφερουν.ελληνιδες,ρωσιδεσ,αρμενια,γεωργια,σερβια και δεν λεω οχι σε τουρκαλεσ.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
ο δακαλος επιμενει να παω αθηνα δεκεβριο και οτι αθηνα πιο πολλες πιθανοτητες εχει για γκομενες
απο οτι στο χαρκοβ.δεν καιγομε για αθηνα ετσι θα ολοκληρωσω την αποστολη χαρκοβ
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
μου εστειλε ο δασκαλος μυνημα οτι πραγματικα αυτος εστειλε επιστολη και οτι δεν τον αφηνουν να μπει
με τους κοδικους του.ετσι θα κανει αλλους κωδικους και θα γραψει
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
λεει τον οχτωβριο θα γραψει που κλινει δεκαετια το θεμα για να κανουμε γενεθλια.
μεχρι τον οχτωβριο θα σας γραφω τις αποψεις του.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
μονο για 3 μερες θα γραψει ο δασκαλος οχτωβριο και καλει τα παλια μελη να γραψουνε αφου κανενας
δεν γραφει εδω απο αυτους.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Μη με βάζεις στο ίδιο τσουβάλι με το ...Ζωντανό που πάει στα κατεχόμενα για ..ψώνια για μια χούφτα Ευρώ λιγότερα... Αν κατείχαν οι Τούρκοι τη μισή Ρόδο θα ήθελα να ήξερα ποιοι θα πήγαιναν για να δίνουν χρήμα εκεί... Ή μάλλον ξέρω...
Ούτε καν μάχιμος Ουκρανομάχος δεν είναι! Τα έχουμε πει και ξανεπεί..
Εδώ ο άλλος ο Γκιαούρης παραπάνω διαφημίζει πως θα πάει διακοπές Τουρκία να χαρτζιλικώσει τους Τουρκαλάδες με τα Airbnb για να πάνε χειμώνα Ουκρανία να γαμήσουν... Και του θρασύτατου ημιμαθή ξαφνικά του πλάσαραν στις ειδήσεις τον Ερντογάν ως τον Κακό του Σεναρίου λες και η Τουρκία πιο πριν ήταν μια χώρα Αγγέλων και ξαφνικά ήρθε ο Σατανάς....
 

Σου ξαναγραφω τελευταια φορα σχετικα με το θεμα γιατι δεν εχουν νοημα τα πολιτικα στο συγκεκριμενο θεμα που αφορα γυναικες

ο αριθμός των Τούρκων τουριστών που επισκέφθηκαν την Ελλάδα αυξήθηκε το 2017, κατά 17,2 % (από 785 χιλ. σε 921 χιλ. τουρίστες) ενώ μικρή αύξηση της τάξεως του 4,6% παρουσίασε και το τουριστικό ρεύμα από Ελλάδα προς Τουρκία (595 χιλ τουρίστες το 2017)

Πηγή: reporter.gr

Βλεπουμε λοιπον συμφωνα με τα επισημα στοιχεια διπλασιους Τουρκους στην Ελλαδα απ οτι παμε εμεις εκει.6 οι Τουρκοι στην καταταξη οσον αφορα τους τουριστες που αφηνουν λεφτα στην χωρα παροτι ειναι 10τοι σε αριθμο..Δηλαδη αφηνουν αρκετα φραγκα στα νησια.
Αν βγουνε οι νησιωτες και πουνε οτι αρνουνται τα λεφτα των Τουρκων τουριστων τοτε και εγω δεν προκειται να ξαναπαω Τουρκια που στο κατω κατω η μιση Ελλαδα εχει παει στην Πολη και στην Αγια Σοφια
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
208
Πόντοι
6
Καλα εσυ πανο το χεις παραγαμησει στο ψεμα... Ουτε ο. τζωρτζ Μπεστ δε τα κανε αυτα που περιγραφεις! Απο τα 100 που λες τα 5 κραταω για αληθεια...
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Καλα εσυ πανο το χεις παραγαμησει στο ψεμα... Ουτε ο. τζωρτζ Μπεστ δε τα κανε αυτα που περιγραφεις! Απο τα 100 που λες τα 5 κραταω για αληθεια...

Τι κρατησεις 0 τι 5 τι και τα 100 εγω θα αυξανω τους αριθμους μου..Τι νομιζεις οτι ξυπνησα μια μερα και εγινα αυτο που ειμαι?Απλα ακουγα συμβουλες και εκανα πραξη μονος μου πολλα οποια δουλευανε τα κρατησα αλλα τα αλλαξα αλλα τα βελτιωσα..

Μια συμβουλη εχω δωσει μονο και απαιτω καθε ενας που θελει να απεμπλακει απο Ελληνιδες να ακολουθησει,παιχτε couchsurfing ειδικα παλια δουλευε απιστευτα αν και τωρα εχει πεσει..

Με ποσες Ελληνιδες μιλας ρε φιλε τον μηνα?Αγνωστες? Εγω απο couch απο το 2011 που εγινα μελος μεχρι σημερα εχω βγει με πανω απο 500 γυναικες Ελλαδα και εξωτερικο και εχω γαμησει πανω απο 150..Μονο απο couch αυτα.

Το να βγω λοιπον με μια αυριο-μεθαυριο εχοντας εμπειρια μισης χιλιαδας μου δινει αλλον αερα καθως πλεον εχω καταλαβει μεχρι και την νοοτροπια γυναικων απο χωρες που δεν εχω παει καν!

Αν εσυ βγαινεις με τις 1-2 Ελληνιδες τον χρονο λογικο ειναι να μην γαμησεις και να μην πιστευεις σκηνικα που εχω κανει.

Εχω γαμησει παρθενα Ταυβανεζα πρωτο ραντεβου..Εχω γαμησει παρτουζα Αμερικανα και Φιλιπινεζα εχω γαμησει σε τουαλετες,αμαξια εχω γαμησει πινωντας κοκες με Μεξικανα εχω γαμησει Σερβα με την φιλη της να περνει ματι και παρα πολλα αλλα που δεν εχει νοημα να αναφερω καθως εδω μεσα αρχισα να βαζω screenshots με μηνυματα απο αυτες που γαμουσα..Και ποιο το νοημα? Αν ο αλλος θεωρει οτι μονο ο Τζορτ Μπεστ μπορει να γαμαει συχνα δεν εχει νοημα να συζηταμε..Εγω ειμαι ο Τζωρτζ Μπεστ του φτωχου μουνιου γαμαω αβερτα αλλα οχι τα μοντελα που γαμουσε γιατι μου λειπουν τα φραγκα.

Ο Τζωρτζ Μπεστ γαμουσε μοντελα επειδη ηταν λεφτας αλλα σαν αριθμους γυναικων θα γαμουσε πανω κατω τις ιδιες και διασημος να μην ειτανε γιατι ειχε απιστευτο μπλα μπλα δες απλα τις ατακες που πετουσε..Αντρας που κανει γυναικες να γελανε παει να πει οτι τις εχει γαμησει ηδη εγκεφαλικα απλα με λεφτα πας απ το 6αρι 7αρι στο 9αρι 10αρι
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Αυτα ειναι σε διαστημα μιας μερος

Ενας Τουρκος μαλλον φουστης μου προσφερει κατοικια,Τουρκαλα μου δινει τηλεφωνο και θα την βρω αυριο whatsappp φαινεται να θελει λουτσο και Ιταλιδα μονη της μου δινει τηλεφωνο γιατι της αρεσει το προφιλ μου

Εγω δεν εκανα τιποτα ουτε καν ασχολουμε και το μουνι στελνει μονο του

Αρκει να εχεις χτισει ενα καλο ονομα ειτε σε couch ειτε στο insta ειτε πχ στην δουλεια που κανεις..Πχ οταν δουλευα σε θεατρο ο εκει barman του χωρου ειχε γαμησει το μουνι του αιωνα..Παπαρια λεφτα ειχε απλα γαμουσε ολες τις ηθοποιους..Μπροστα μου σκηνικο οπου milfa ειχε ερθει με τον αντρα της και του αφησε ενα χαρτακι οταν ηταν ο αντρας της τουαλετα..Του λεω τι γραφει ρε μαλακα?Και μου το δειχνει..Ειχε το τηλεφωνο της και εγραφε ελπιζω να τα ξαναπουμε συντομα...

Πολλοι ουτε που φανταζονται ποσο ισχυει το 80/20
 

Συνημμένα

  • Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    70,5 KB · Εμφανίσεις: 59
  • tourkala.PNG
    tourkala.PNG
    31,5 KB · Εμφανίσεις: 23
  • tourkos.PNG
    tourkos.PNG
    43,1 KB · Εμφανίσεις: 24

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
ο δακαλος επιμενει να παω αθηνα δεκεβριο και οτι αθηνα πιο πολλες πιθανοτητες εχει για γκομενες
Για έλα Αθήνα!Ολα είναι έτοιμα και με νομική κάλυψη να σε δέσουν και να σε κατουρήσουν οι πουτανίτσες του Δημητράκη! :2funny: :2funny: :2funny:Και επειδή είσαι κακό παιδί θα σου κάνουν και κακάκια ... :shit: :shit: :shit:
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Για έλα Αθήνα!Ολα είναι έτοιμα και με νομική κάλυψη να σε δέσουν και να σε κατουρήσουν οι πουτανίτσες του Δημητράκη! :2funny: :2funny: :2funny:Και επειδή είσαι κακό παιδί θα σου κάνουν και κακάκια ... :shit: :shit: :shit:
η μογγολα με γουσταρε παντως και με καλεσε πετρουπολη.δεν παω ομως γιατι ο αλλος
της ειπε οτι γουσταρω κατουρηματα και τον πιστεψε.αθηνα νομιζω θα βαρεθω πανω κατω βολτες.
ισως φεβρουαριο συνδιασω την αθηνα με καμια ουκρανια.
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
208
Πόντοι
6
Ουκα εσυ δεν ειχες φαει βρωμοξυλο απο ουκρανους;;;
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
Για έλα Αθήνα!Ολα είναι έτοιμα και με νομική κάλυψη να σε δέσουν και να σε κατουρήσουν οι πουτανίτσες του Δημητράκη! :2funny: :2funny: :2funny: Και επειδή είσαι κακό παιδί θα σου κάνουν και κακάκια ... :shit: :shit: :shit:

:2funny: :2funny: :2funny:

:kneel: :kneel: :kneel: :kneel:

super like για το ποστ :thumbsup:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Οι νησιωτες θα τσεπωσουν απ αυτο το ενα εκαττομυριο Τουρκων τα λεφτα δεν νομιζω να αρνηθουν,ετσι?


Εγω φιλε στα λεω χυμα,οι νησιωτες οπως τα τσεπωνουν απο Τουρκους στα νησια ετσι θα τα δινουμε και εμεις στην Πολη και οπως στην Χαλκιδικη οι Ελληνες τα τσεπωνουν απο τους Σλαβους και Σκοπιανους ετσι τα αφηνουνε στα Σκοπια..

Ελπιζω να σε καλυψαν τα στοιχεια οτι παραπανω Σκοπιανοι,Τουρκοι ερχονται Ελλαδα απ οτι εμεις παμε εκει
Κάποια πράγματα που δημιουργούν εντυπώσεις, δεν πρέπει να αφήνονται αναπάντητα όταν λέγονται εν τρικυμία σκέψης τόσο εύκολα και πασάρονται λες και δεν είμαστε απο μέσα να ξέρουμε...

Βέβαια ο ίδιος πέφτει σε αντιφάσεις διότι ενώ το νόμισμα των Τούρκων έχει ξεφτιλιστεί και έχει υποτιμηθεί κάπου... 150% σε σχέση με 3-4 χρόνια πριν , λέει οτι κάποιοι σε κάποια νησιά(δεν τα ξέρω) τα ΤΣΕΠΩΝΟΥΝ...

Αυτά τα νησιά που περιμένουν να κάνουν δουλειά από τους ...Τούρκους "τουρίστες" είναι άξια της μοίρας τους!!! Οι Τούρκοι δεν ξοδεύουν ΟΎΤΕ ΤΑ ΒΑΣΙΚΆ!!! Μια βόλτα και πίσω...  Αλίμονο σε όσους περιμένουν απο αυτούς.. Βέβαια φταίνε και αυτοί που δεν στρέφονται σε άλλες αγορές!

Νησιά όπως η Σάμος, η Χίος, η Λέσβος που περιμένουν απο Τούρκους τουρίστες να δουλέψουν είναι χαροκαμένα και θα βυθίζονται παραπάνω!

Επίσης σε εποχές πριν κρίσης έχω ξαναγράψει πως το Καραβάκι απο τη Μυτιλήνη προς Αιβαλί εφευγε άδειο την Παρασκευή και Κυριακή βράδι απο τα εμπορευματα δεν μπορούσε να πατήσει κανένας στο πάτωμα του καραβιού!

ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΡΕΊ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΊΑ ΚΑΤΈΡΡΕΥΣΕ!

Και προσωπικώς ΕΧΩ λογο να μιλάω διότι στην αρχή της σεζόν απέρριψα συνεργασία με τουρκους επιχειρηματίες που μου προσφέραν πολύ καλύτερες τιμές απο βορειοελλαδίτες! Είμαι βλάκας δηλαδή? Ή μήπως είναι βλάκας φίλος μου ξενοδόχος που μια μεγάλη δουλειά την έδωσε σε ντόπιο παρά τούρκο Εργολάβο που ήταν 40% φτηνότερος όπως πάει η μάζα των ξενοδόχων? Δεν πρέπει να μέίνει και κανένα έρημο Ευρώ σε αυτή τη Μπουρδελοχώρα μήπως πάρεις κι εσύ και ο καθένας κάτι????
Τώρα που με αυτά τα μυαλά τρως την κρίση στη Μούρη 8 χρόνια ΡΑΓΙΑ πήγαινε πάλι Τουρκία και πίσω σε περιμένει νέο αγγούρι πιο μακρύ!

 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Κάποια πράγματα που δημιουργούν εντυπώσεις, δεν πρέπει να αφήνονται αναπάντητα όταν λέγονται εν τρικυμία σκέψης τόσο εύκολα και πασάρονται λες και δεν είμαστε απο μέσα να ξέρουμε...

Βέβαια ο ίδιος πέφτει σε αντιφάσεις διότι ενώ το νόμισμα των Τούρκων έχει ξεφτιλιστεί και έχει υποτιμηθεί κάπου... 150% σε σχέση με 3-4 χρόνια πριν , λέει οτι κάποιοι σε κάποια νησιά(δεν τα ξέρω) τα ΤΣΕΠΩΝΟΥΝ...

Αυτά τα νησιά που περιμένουν να κάνουν δουλειά από τους ...Τούρκους "τουρίστες" είναι άξια της μοίρας τους!!! Οι Τούρκοι δεν ξοδεύουν ΟΎΤΕ ΤΑ ΒΑΣΙΚΆ!!! Μια βόλτα και πίσω...  Αλίμονο σε όσους περιμένουν απο αυτούς.. Βέβαια φταίνε και αυτοί που δεν στρέφονται σε άλλες αγορές!

Νησιά όπως η Σάμος, η Χίος, η Λέσβος που περιμένουν απο Τούρκους τουρίστες να δουλέψουν είναι χαροκαμένα και θα βυθίζονται παραπάνω!

Επίσης σε εποχές πριν κρίσης έχω ξαναγράψει πως το Καραβάκι απο τη Μυτιλήνη προς Αιβαλί εφευγε άδειο την Παρασκευή και Κυριακή βράδι απο τα εμπορευματα δεν μπορούσε να πατήσει κανένας στο πάτωμα του καραβιού!

ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΡΕΊ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΊΑ ΚΑΤΈΡΡΕΥΣΕ!

Και προσωπικώς ΕΧΩ λογο να μιλάω διότι στην αρχή της σεζόν απέρριψα συνεργασία με τουρκους επιχειρηματίες που μου προσφέραν πολύ καλύτερες τιμές απο βορειοελλαδίτες! Είμαι βλάκας δηλαδή? Ή μήπως είναι βλάκας φίλος μου ξενοδόχος που μια μεγάλη δουλειά την έδωσε σε ντόπιο παρά τούρκο Εργολάβο που ήταν 40% φτηνότερος όπως πάει η μάζα των ξενοδόχων? Δεν πρέπει να μέίνει και κανένα έρημο Ευρώ σε αυτή τη Μπουρδελοχώρα μήπως πάρεις κι εσύ και ο καθένας κάτι????
Τώρα που με αυτά τα μυαλά τρως την κρίση στη Μούρη 8 χρόνια ΡΑΓΙΑ πήγαινε πάλι Τουρκία και πίσω σε περιμένει νέο αγγούρι πιο μακρύ!


Επίσης στον τουρισμό, το 2017 καταγράφηκε ρεκόρ αφίξεων Τούρκων τουριστών στην Ελλάδα, με τον αριθμό τους να φτάνει στους 800.000 το 2017 από 650.000 το 2016. Σύμφωνα με στοιχεία της Τραπέζης της Ελλάδος για την τουριστική δαπάνη ανά διανυκτέρευση οι Τούρκοι κατατάσσονται πρώτοι στη λίστα με δαπάνη 90,8 ευρώ και ακολουθούν οι Αμερικανοί με 90 ευρώ, οι Αυστραλοί με 86 ευρώ και οι Γάλλοι με 65 ευρώ.

Ακόμη, οι Τούρκοι είναι σήμερα η τρίτη κατά σειρά από τις εθνικότητες που έχουν αγοράσει ακίνητα στην Ελλάδα για να πάρουν άδεια παραμονής στο πλαίσιο του προγράμματος Golden Visa, που παρέχει άδεια παραμονής σε όσους αγοράζουν ακίνητα άνω των 250.000 ευρώ.

Το διμερές εμπόριο

Ανοδική είναι και η πορεία Σύμφωνα με τα στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ που επεξεργάστηκε το Σin, αφορούν στο 2017, έτος κατά το οποίο είχε αρχίσει να αυξάνεται η ένταση στις σχέσεις Ελλάδας – Τουρκίας, ενώ δεν υπάρχουν ακόμη συγκριτικά στοιχεία για τους πρώτους μήνες του 2018.

Ο όγκος του διμερούς εμπορίου των δύο χωρών το 2017 αυξήθηκε κατά 24,2%. Ειδικότερα το 2016 ήταν 2.725,7 εκατ. ευρώ, και το 2017 αυξήθηκε σε 3.385,8 εκατ. ευρώ.

Η διεύρυνση των εμπορικών ανταλλαγών οφείλεται βασικά στην θεαματική αύξηση των ελληνικών εξαγωγών, κατά το περασμένο έτος, με αποτέλεσμα το εμπορικό ισοζύγιο, από ελλειμματικό το 2016 να μετατραπεί σε πλεονασματικό για την Ελλάδα το 2017.

Ειδικότερα, σύμφωνα με την ΕΛΣΤΑΤ, η αξία των ελληνικών εξαγωγών του 2016, ανήλθε σε 1.351,3 εκατ. ευρώ και οι εισαγωγές από την Τουρκία ανήλθαν σε 1.374,5 εκατ. ευρώ, με το ισοζύγιο να είναι ελλειμματικό σε βάρος της Ελλάδας κατά 23,2 εκατ. ευρώ.

Η κατάσταση άλλαξε άρδην το 2017, καθώς η αξία των ελληνικών εξαγωγών προς την Τουρκία εκτινάχθηκε στο ποσό των 1.951,5 εκατ. ευρώ, καταγράφοντας αύξηση 44,4%. Επίσης η Τουρκία το 2017 ήταν ένας από τους βασικούς εμπορικούς εταίρους της χώρας μας, καθώς απορρόφησε το 6,9% του συνόλου των εξαγωγών μας, έναντι 5,4% που ήταν το αντίστοιχο μερίδιο του 2017. Είναι σαφές, πως μια επιδείνωση των σχέσεων των δύο χωρών θα πλήξει αισθητά και άμεσα την ελληνική οικονομία. Το αντίστοιχο ποσοστό για την Τουρκία, δηλαδή η αναλογία των εξαγωγών προς την Ελλάδα επί του συνόλου των τουρκικών εξαγωγών είναι ελάχιστη.

Οι εισαγωγές από την Τουρκία το 2017 ανήλθαν στο ποσό των 1.434,3 εκατ. ευρώ, σημειώνοντας αύξηση κατά 4,4%. Το εμπορικό ισοζύγιο το 2017 ήταν πλεονασματικό, υπέρ της Ελλάδας κατά 517,2 εκατ. ευρώ, ενώ το 2016 ήταν πλεονασματικό για την Τουρκία κατά 23,2 εκατ. ευρώ.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom