Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.084
Κριτικές
184
Like
44.751
Πόντοι
22.266
ta 9αρια κ δεκαρια σε οποιαδηποτε χωρα ξερουν την αξια τους κ δυσκολα καθονται στον σξοτουριστα διχως πολλα λεφτα
ειναι κατι που νομιζω ισχυει παντου να τον κοσμο

αλλα 7-8 νομιζω με λιγη εμφανησι λεγειν κ παραμυθακια πιστεω καθοντι πιο ευκολα σε σλαβικες χωρες ή λατινικες σε υγκτιση με  ελλαδα
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.078
Πόντοι
7.216
Πονας πονας????Τι να ανεβασω ρε κακομοιρε τις γκομενες μου στο μπου πας καλα????πουτανες ανεβαζουν στο μπου οχι γκομενες αρχιπιρφορε..
Το παιδακι ειμαι εγω αρχιπιρφορε που ταξιδευω απο την μερα που γενηθηκα εσυ τι εχεις κανεις ποιον να εμπιστευτουν λες οι αλλοι εμενα που ειμαι 40 χρονια εξω η εσενα που δεν σε εχει δει κανενας???
Να ξεκινησουμε λοιπον τα στοιχηματα να δουμε δεν ειμαι εγω λες ενα 5000ευρω σε περιμενει τι λες??
Το διαβατηριο δεν ειναι λες δικο μου???Ενα 5000σε περιμενει
θελεις να βρεθουμε να βαλουμε και ενα στοιχηματακι να σου δειξω fb με μηνυματα απο καμια 100 πρωην και μετα να δουμε το δικο σου...
Επισημα το λεω ενα στοιχηματακι 5000ευρω εγω το βαζω μαζι σου για το τι θα σου δειξω και τι θα μου δειξεις..
αμα εχεις τα κοτσια ελα να μετρηθουμε αλλιως αλλος ενας μαγκας του πληκτρολογιου εβγαλε τα κομπλεξ κατωτεροτητας σημερα...

*πρωτα θα δωσουμε τα λεφτα βεβαια σε 3ον μην την κανεις πριν την εναρξη...

και για να ξεκινησουμε απο τα πιο ευκολα για ανεβασε το διαβατηριο σου και οτι αλλη φωτο μπορεις για να σε γνωρισουμε να δουμε τι εχεις κανει και εσυ και οι κολητοι σου...
Δεκτό το στοιχημα  ρε γατάκι!
Μόνο που θα αλλάξουμε τους όρους.
Εγω λέω αφού θες να μετρηθουμε να πάει ποιος την έχει μεγαλύτερη!
Τι λες γατάκι?
Show me the money pussy!
 

Συνημμένα

  • IMG_20180630_020204.jpg
    IMG_20180630_020204.jpg
    2 MB · Εμφανίσεις: 50

dragcrx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2006
Μηνύματα
673
Like
2.080
Πόντοι
446
Ούτε με τους δικούς σου όρους δεν μπορείς να κερδίσεις ρε σαχλαμάρα παντού χαμένος είσαι...σου το είπα δεν σε παιρνει με μένα βρες άλλον να κοροϊδέψεις...
Στειλε το πεντοχιλιαρο τωρα αν εχεις τα τετοια αλλα ξερω τι εχεις....
 

Συνημμένα

  • IMG_20180630_032030_1.jpg
    IMG_20180630_032030_1.jpg
    4,3 MB · Εμφανίσεις: 46

Rapturee

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2012
Μηνύματα
446
Like
254
Πόντοι
21
Ειναι αυτο που λεμε, "Βαλκανικοι Πολεμοι"  :headbaning1:
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Ναι ρε ξέχασα,εσείς Ουκρανία γαμάτε 20χρονα γάλακτος υποψήφιες Μις Τσερνιβτσί όλες. Και τζάμπα εννοείται.

Δίνω ρεαλιστική πληροφορία στον Ελληναρά που θα έρθει εδώ, μάλλον χωρίς Ρωσικά και χωρίς χοντρό πορτοφόλι.

Αν ζεις όντως Κίεβο μόνιμα και είσαι κάτω απο 40 όπως έχεις πεί και δεν έχεις μια γκόμενα 25αρα εκει αξιοπρεπής εμφάνισης στην ΕΛλάδα απλά δεν είχες και δεν θα εχεις καν ενα 5αρι χοντρή σε όλη σου την ζωή.
Ειναι κοινη λογική που προσπαθείς να βιάσεις συγκρίνοντας 2 πράγματα αστρονομικης διαφοράς Ελλάδα και Ουκρανια.
Δεν πιστέυω οτι μπορει να υπάρχει νοήμων άνθρωπος να ισχυρίζεται πως δεν θα γνωρίσει κάποιος γκόμενες αν το θέσει σαν στόχο στην Ουκρανία σε βάθος χρόνου και θα το κάνει στην Ελλάδα!!! Αν πάει ενα ταξίδι μια φορα οκ μπορεί να μην προλάβει ή να μην ήταβ τυχερός αλλά αν το θέσει σαν στόχο με πολλαπλά ταξίδια,διαδικτυακό παιχνίδι κλπ θα ανταμοιφθεί πληρως! Δεν χρειάζεται να πάρεις καν το αεροπλάνο για να καταλάβεις την διαφορά ..Βαλέ ενα badoo,tinder Ελλάδα και ενα αντιστοιχα Ουκρανία και πές μας τι βλέπεις..Χωρίς καν να βγεις απο το σπίτι..Στο χέσιμο με το κινητό γνωρίζεις γυναίκες!!!ελά να το κάνεις Ελλάδα αυτό!!

Εγω το στοίχημα θα το έθετα αλλιως που λένε τα παιδια.

Ας βάλουμε ενα στοιχημα σε βάθος 1 μηνός πόσες γκόμενες επιπέδου 7 θα γνωρίσουν Ελλάδα και πόσες Κίεβο. Βάζω επιπεδο 7 για να ειναι εφικτές οι συγκρίσεις. Μιλάω για χωρίς πληρωμή φυσικά. Ελλάδα απο τωρα δηλώνω μηδεν προς 1 (με άπειρη τυχη που θα την παντρευτούν κίολλας και θα σταματησουν να γραφουν στα bourdela) και Ουκρανία mimimum 8-15 (σε ενα μήνα πάντα). Κατα τα αλλά καλά είμαστε και εδω.

 
D

dude901123

Επισκέπτης
Ναι ρε ξέχασα,εσείς Ουκρανία γαμάτε 20χρονα γάλακτος υποψήφιες Μις Τσερνιβτσί όλες. Και τζάμπα εννοείται.

Δίνω ρεαλιστική πληροφορία στον Ελληναρά που θα έρθει εδώ, μάλλον χωρίς Ρωσικά και χωρίς χοντρό πορτοφόλι.

Για τον Ελληνάρα λοιπόν ένα είναι το σημαντικό που πρέπει να του πούμε. Ότι στην Ουκρανία οι πιθανότητες αυξάνονται πολλαπλασιαστικά. Τόσο σε επίπεδο αριθμών γυναικών όσο και σε επίπεδο ποιότητας. Προσοχή όμως. Να μην μπερδευτούνε κάποιοι. Ο πολλαπλασιασμός αυξάνει τις επιτυχίες αλλά δεν τις προϋποθέτει.
Ας δώσω με αριθμούς ένα παράδειγμα:
Αν στην Ελλάδα βγάζεις 1,2,3 γυναίκες το χρόνο στην Ουκρανία αυτός ο αριθμός θα πολλαπλαστεί αντίστοιχα ανάλογα με τον τρόπο σου και το στύλ σου *3,*4,*5,*6. 1*3=3, 2*3=6, 3*3=6 κοκ.
Αντίστοιχα και αν στην Ελλάδα βγάζεις σε εμφάνιση 3 ή 4 ή 5 κτλ. μπορείς να το πολλαπλάσιασεις με 1,5 ή 2 ή 3 ανάλογα με τον τρόπο που θα κινηθείς και τις ικανότητες σου.
Εκεί που πολλοί μπερδεύονται είναι ότι π.χ. στην Ελλάδα τα τελευταία 3,4,5 χρόνια για παράδειγμα δεν έχεις βγάλει καμία γυναίκα αλλά θα πας στην Ουκρανία και θα βρεις πολλές. Όμως δυστυχώς και σε αυτό ισχύει ο πολλαπλασιασμός. 0*2=0, 0*3=0. Αν δεν βγάζεις καμία γυναίκα στην Ελλάδα ακόμη και χαμηλότερης εμφάνισης από τα standart που έχεις για τον εαυτό σου σημαίνει πως μάλλον κάτι κάνεις λάθος και επειδή μας διαβάζεις εδώ και ονειρεύεσαι ότι στην Ουκρανία θα βρεις.. θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς λίγο. Προσοχή επαναλαμβάνω. Δεν λέω ότι έχουμε πολλές ευκαρίες, ούτε ότι στην Ελλάδα παίρνουμε αυτό που αξίζουμε. Εννοείται πως όχι. Λέω απλά ότι αφού ζουμε στην ελλάδα το 90% με 95% του συνολικού μας ετήσιου χρόνου και ως αρσενικά προσπαθούμε κατά περίπτωση να χτυπήσουμε τις λίγες διαθέσιμες ευκαιρίες που έχουμε.. ε δεν μπορεί.. κάπου, κάπου κάτι βρίσκουμε, έστω κορίτσια της συγνώμης.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
αλλα 7-8 νομιζω με λιγη εμφανησι λεγειν κ παραμυθακια πιστεω καθοντι πιο ευκολα σε σλαβικες χωρες ή λατινικες σε υγκτιση με  ελλαδα
Α μπα ,δεν σε πιστευω φιλε volcano
τι ξερεις αλλωστε εσυ που την τελευταια διετια/τριετια εχεις παει Ταυλανδη, Κουβα, Ρωσσια, Κινα, Κολομβια κτλ?

Εδω οι φωστηρες του πυρφορισταν το λενε ξεκαθαρα ,,, Ελλαδα γαμας καλυτερα μουνια  :grin:
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
παιδεια στην dymskaya tv της οδυσσου εχει ωιντακια που μιλανε οι 4 αζεροι που μου την επεσαν
πριν 6 μηνες!πανε δικαστηριο  και υποστιριζουν φιλο τους αζερο που δολοφωνησε με πιστολι τραυματισμου
το 2015 τον πρωταθλητη ευρωπης ται μποξ ουκρανο που δουλευε  στο παλαντιουμ φρουρος.
ολα εγιναν ντιριπασοσκαγια οταν οι αζεροι ενωχλουσαν ουκρανιδες και αυτες δεν ηθελαν να τους μιλησουν.
ο ουκρανος πηγε να προστατεψει την γνωστη του και εφαγε σφαιρα απο πιστολι τραυματισμου.
του κανουν μετατροπι και με μια σιδερενια μπιλια γινετε θανατηφορο.
μιλουσε και ο μαλακασ που βρεθηκα πριν με ληστεψουν πριν 2 εβδομαδες.ο αζερος που ειμαι φιλος με
τον θειο του πολλα χρονια.την μερα που μου την επεσαν δεν υξερε οτι οι φιλοι του εμενα παρακολουθουσαν
και κτυπησαν ισως για αυτο εκεινο το βραδι μετα την συνομιλια μασ αυτοι δεν επεμεναν να με παρουν μαζι τους στο αμαξι.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
ξερει καπειος για ιβανοφραγιβσκ τι λεει για δεκεβριο?μαλλον υσυχα θα ειναι εκεινα παω να βρω υσυχια.
ειπα στον δασκαλο σεπτεβριο να ερθει οδυσσο και θα μου πει και ο ιδιος να μην πατω εκει.
το απογευμα λιγο πριν να με κλεψουν περπατουσα και τα μικρα τσιγανακια φωναζαν δωσε μας θειε παλι λεφτα,το ξερουμε εισαι πλουσιος εσυ χαχαχαχαχ.
σωστα μου ειπε ελληνας της οδυσσου οτι απο τις πουτανες,γυφτους,αστεγους περνουν πλιροφοριες ποιος
κρατα λεφτα.πολλοι ναυτικοι στην οδυσσο μολις γυρισαν απο ταξιδι ετυχε να τους ληστεψουν στο σπιτι τους.ξερουν απο φιλους,γειτονες ποτε επιστρεφουν και ειχαμε περιστατικο που ναυτικο μολις επεστρεφε σπιτι με την πληρωμη για 6 μηνες να τον σπανε στο ξυλο και να τον ληστευουν.
νομιζω ιβανοφραγοβσκ για δεκεβριο θα ειναι οτι πρεπει για μενα.χαρκοβ και δνεπρο ισως να εχω ιστοριες και εκει τωρα με την κατασταση.οδυσσο ποτε δεν ηταν τοσο αγριεμενα τα πραγματα οσο τωρα


 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Για τον Ελληνάρα λοιπόν ένα είναι το σημαντικό που πρέπει να του πούμε. Ότι στην Ουκρανία οι πιθανότητες αυξάνονται πολλαπλασιαστικά. Τόσο σε επίπεδο αριθμών γυναικών όσο και σε επίπεδο ποιότητας. Προσοχή όμως. Να μην μπερδευτούνε κάποιοι. Ο πολλαπλασιασμός αυξάνει τις επιτυχίες αλλά δεν τις προϋποθέτει.
Ας δώσω με αριθμούς ένα παράδειγμα:
Αν στην Ελλάδα βγάζεις 1,2,3 γυναίκες το χρόνο στην Ουκρανία αυτός ο αριθμός θα πολλαπλαστεί αντίστοιχα ανάλογα με τον τρόπο σου και το στύλ σου *3,*4,*5,*6. 1*3=3, 2*3=6, 3*3=6 κοκ.
Αντίστοιχα και αν στην Ελλάδα βγάζεις σε εμφάνιση 3 ή 4 ή 5 κτλ. μπορείς να το πολλαπλάσιασεις με 1,5 ή 2 ή 3 ανάλογα με τον τρόπο που θα κινηθείς και τις ικανότητες σου.
Εκεί που πολλοί μπερδεύονται είναι ότι π.χ. στην Ελλάδα τα τελευταία 3,4,5 χρόνια για παράδειγμα δεν έχεις βγάλει καμία γυναίκα αλλά θα πας στην Ουκρανία και θα βρεις πολλές. Όμως δυστυχώς και σε αυτό ισχύει ο πολλαπλασιασμός. 0*2=0, 0*3=0. Αν δεν βγάζεις καμία γυναίκα στην Ελλάδα ακόμη και χαμηλότερης εμφάνισης από τα standart που έχεις για τον εαυτό σου σημαίνει πως μάλλον κάτι κάνεις λάθος και επειδή μας διαβάζεις εδώ και ονειρεύεσαι ότι στην Ουκρανία θα βρεις.. θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς λίγο. Προσοχή επαναλαμβάνω. Δεν λέω ότι έχουμε πολλές ευκαρίες, ούτε ότι στην Ελλάδα παίρνουμε αυτό που αξίζουμε. Εννοείται πως όχι. Λέω απλά ότι αφού ζουμε στην ελλάδα το 90% με 95% του συνολικού μας ετήσιου χρόνου και ως αρσενικά προσπαθούμε κατά περίπτωση να χτυπήσουμε τις λίγες διαθέσιμες ευκαιρίες που έχουμε.. ε δεν μπορεί.. κάπου, κάπου κάτι βρίσκουμε, έστω κορίτσια της συγνώμης.


Έχεις μέγαλο δίκιο σε αυτό.Είναι αυτό που έχουμε γράψει πολλάκις πολλοί συναγωνιστές πως αν δεν εχεις βγάλει ποτέ γκόμενα στην ζωή σου (πλήρης αποτυχημένος δηλαδή) δεν θα βγάλεις γκόμενα πουθενα στον κόσμο.
Απλα το ξαναλέω για ακόμα μια φορά για όσους δεν το έχουν καταλάβει. Εδω γράφουμε πάντα για τον μέσο άνθρωπο. Ουτε το διάρι άντρα που δεν μπορεί να μιλήσει κιόλλας ούτε το 8αρι-9αρι άντρα σε εμφάνιση με λεφτά. Τουλάχιστον τα δικά μου γραφόμενα στηρίζονται πάντα στο μέσο όρο που εκφράζει και το 60-70% του αντρικού πλυθυσμού. Τωρα αν κάποιος ανήκει στο 10% των Ελλήνων που όπως έχουμε γράψει τον αναζητά το 90% των Ελληνίδων είναι άλλο θέμα και αλλάζουν οι όροι πλήρως.

Ο μέσος άντρας ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ στην Ελλάδα. Αναγκάζεται να πηδάει 2-3 επίπεδα γκόμενες κάτω απο αυτόν και με όρους πλήρης υποταγής. Αυτό πρέπει να κρατήσετε!!

Τωρα είναι μεγάλη συζήτηση για την βαθμολογία των γυναικών. Το πενταρι έχει τεράστια διαφορά με το εφτάρι. Και το οχτάρι ακόμα πιο τεράστια διαφορα με το εφτάρι. Ειναι εκθετική η δυσκολία όσο ανεβαίνεις ένα βαθμό πάνω. Απλά θέτεις τους όρους σου και προχωρας. Εγω παίζω πάντα σε 6,5-7 άντε 7,5 στο μέγιστο.  Πιο κατω δεν πάω και πιο πάνω δεν τα κατφέρνω δυστυχώς ούτε Ελλάδα ούτε εξωτερικό..Αλλά το 7αρι με ενα πενταρι (κυρίως Ελληνιδα) ειναι για τα δικά μου γούστα απίστευτη η διαφορά) - Διαστημική. Για τα πεντάρια Ελλάδα γνωρίζω συνεχώς και με κυνηγάνε (πυρφορίζουν) αλλά οπως περνάω αόρατος σε μια Ελληνίδα εμφάνισης 6,5-7,5 έτσι περνάνε και μένα αόρατες αυτές και δεν απαντάω στα μυνήματα τους καν. Οπότε δεν έχω άλλη λύση απο το να ταξιδευω εξω.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Έχεις μέγαλο δίκιο σε αυτό.Είναι αυτό που έχουμε γράψει πολλάκις πολλοί συναγωνιστές πως αν δεν εχεις βγάλει ποτέ γκόμενα στην ζωή σου (πλήρης αποτυχημένος δηλαδή) δεν θα βγάλεις γκόμενα πουθενα στον κόσμο.
Απλα το ξαναλέω για ακόμα μια φορά για όσους δεν το έχουν καταλάβει. Εδω γράφουμε πάντα για τον μέσο άνθρωπο. Ουτε το διάρι άντρα που δεν μπορεί να μιλήσει κιόλλας ούτε το 8αρι-9αρι άντρα σε εμφάνιση με λεφτά. Τουλάχιστον τα δικά μου γραφόμενα στηρίζονται πάντα στο μέσο όρο που εκφράζει και το 60-70% του αντρικού πλυθυσμού. Τωρα αν κάποιος ανήκει στο 10% των Ελλήνων που όπως έχουμε γράψει τον αναζητά το 90% των Ελληνίδων είναι άλλο θέμα και αλλάζουν οι όροι πλήρως.

Ο μέσος άντρας ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ στην Ελλάδα. Αναγκάζεται να πηδάει 2-3 επίπεδα γκόμενες κάτω απο αυτόν και με όρους πλήρης υποταγής. Αυτό πρέπει να κρατήσετε!!

Τωρα είναι μεγάλη συζήτηση για την βαθμολογία των γυναικών. Το πενταρι έχει τεράστια διαφορά με το εφτάρι. Και το οχτάρι ακόμα πιο τεράστια διαφορα με το εφτάρι. Ειναι εκθετική η δυσκολία όσο ανεβαίνεις ένα βαθμό πάνω. Απλά θέτεις τους όρους σου και προχωρας. Εγω παίζω πάντα σε 6,5-7 άντε 7,5 στο μέγιστο.  Πιο κατω δεν πάω και πιο πάνω δεν τα κατφέρνω δυστυχώς ούτε Ελλάδα ούτε εξωτερικό..Αλλά το 7αρι με ενα πενταρι (κυρίως Ελληνιδα) ειναι για τα δικά μου γούστα απίστευτη η διαφορά) - Διαστημική. Για τα πεντάρια Ελλάδα γνωρίζω συνεχώς και με κυνηγάνε (πυρφορίζουν) αλλά οπως περνάω αόρατος σε μια Ελληνίδα εμφάνισης 6,5-7,5 έτσι περνάνε και μένα αόρατες αυτές και δεν απαντάω στα μυνήματα τους καν. Οπότε δεν έχω άλλη λύση απο το να ταξιδευω εξω.
Όταν μιλάς σωστά συμφωνώ! :hi:
 
  • Like
Αντιδράσεις: DIRTY7

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Kαι ο dl love δε ξερει ρωσικα και ειναι χωρις χοντρο πορτοφολι
ουτε οι ουκρανοι 90% δεν εχουν γερο πορτοφολι αλλα γαμανε αβερτα μουναρες.
το θεμα δεν ειναι τα λεφτα,μαθαμε να λεμε ολες ειναι για λεφτα γιατι στα μερη και μεσα που ψαχνουμε
μονο οι πουτανες και αφτες που ψαχνουν λεφτα παιζουν.
απο την αρχη που αρχισα να γραφω σαν godcharry,kavlomenow leon αν διαβασεις δεν μιλω ποτε για που θα βρεις πουτανες.ασχολουμουν αποκλειστικα να σας δωσω να καταλαβετε την νοοτροπια τους και τροπο σκεψης.
διαφορετικα συμπεριφερωντε στους δικους τους και διαφορετικα εμας.
αν ηταν το πιο μεγαλο θεμα το πορτοφολι θα γαμουσαμε και εμεις ψυλου επιπεδου μουναρες οπως οι αφραγγοι ουκρανοι.εχει γινει και προπαγανδα και δυσφιμηση κατα των ξενων λογο των πολλων λιγουρηδων που περασαν και για αυτο πλεον μας εχουν για να γελανε στα ανεκδοτα τους.
σας εγραψα τι ακουγα απο τους υπαλληλους στο σουπερμαρκετ πριν λιγες μερες που νομιζαν δεν καταλαβω.
πειραζαν την κοπελα απο την δουλεια που βοηθουσε στα αγγλικα πενηνταρη ξενο οτι θα της προτεινει να την παρει μαζι του και αλλεσ μαλακιες!αν πασ στο κομποτ και στεικχαουσ οδυσσο ολοι οι ξενοι πενηνταρηδες λενε στις γαρσονες θα τις παρουν αμερικη,αυστρια,γερμανια και αυτες γελανε.
οι μονοι εξυπνοι που συναντησα ηταν οι δυο εβραιοι που με ρωτησαν καλα τι δουλλειες κανουν εδω και κρατανε τετεια αμαξια χχαχαχαχ.λεφτα βρισκουν και στην χωρα τους,αντιπαλος μας ειναι η κακη εικονα που εχουν για τους ξενους.ο ξενος ειναι μονο για να τον εκμεταλευομαστε.αυτο μου ειπε μια στο νοβι ρινακ πενηνταρα που πηγα να ζητησω εξηγησεις για την συμπεριφορα μιας γκομενας που δουλευε στο εβα διπλα μαχαζι με κρεμες.ηρθε να την υπερασπιστει που μου εκανε πουστιες ενω την ειχα φορτωσει δωρα καιμου λεει τα εξεις.εδω ειμαστε εμεισ αφεντικα και οι γκομενες ειναι για τους δικους μας.
εσυ μου λεει πρεπει να πληρωνεις τα παντα γιατι εισαι ξενος!ε με αυτα τα μυαλα που εχουν πως να δουμε εμεις ασπρο καπνο?αδικα ασχολουμαστε μαζι τους.οπως ελεγε ο δασκαλος γαμασ η σε γαμανε
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Ωραια στην εταιρία πληροφορικης που δουλέυεις πόσοι είναι χωρισμένοι και πόσοι έχουν παραμείνει παντρεμένοι..Μπορέις να μας πεις ντόπρα χώρίς ψέματα? Γιατι δεν νομίζω στον κύκλο τον δικό μου και στην δουλέια μου να ειναι πάνω απο το 80% χωρισμένες ή εν δυνάμη να χωρίσουν.
Δηλαδή λές και κλείνετε τα μάτια σε ένα τεράστιο πρόβλημα που υπάρχει στην Ελληνική κοινωνία.
Τα στατιστικά που κοιτάς δεν έχουν απολύτως κανένα νόημα δίοτι υπολογιζουν και τις ηλικίες των γονίων μας που για άλλους λόγους δεν χώριζαν ποτε οι οικογενειες αυτές.1 στις 20 και αν.Και η Ελλάδα επίσης ειναι ή χωρα των γερόντων.Δες την γενία των 37+ αυτη μας ενδιαφέρει και πές μας τι ισχύει..Σαν ανθρωπος της επιστήμης πρέπει να αξιολογείς σωστά τα δεδομένα.!!

Δεν έχω επαρκή δεδομένα για να κάνω ποιοτική ανάλυση. Η αίσθηση μου όμως συμφωνεί με την δική σου: O Θεσμός του γάμου στην Ελλάδα περνάει κρίση.

Όμως: Είναι άλλη υπόθεση η αύξηση της συχνότητας διαζυγίων στην Ελλάδα (και την πρό κρίσης περίοδο) λόγω της "χειραφέτησης"/υπέρμετρων_και_εξωπραγματικών_απαιτήσεων_των_Ελεεινήδων - αυξητική τάση που υπάρχει σε ολόκληρο τον δυτικό κόσμο - και άλλο η εμφάνιση ως στοιχείου υπεροχής των ουκρανίδων η δήθεν - μη τεκμηριωμένη από στατιστικά στοιχεία - αφοσίωση τους, συγκριτικά με τις ελληνίδες, στην οικογένεια.

Μιλάς για μια χώρα, την ουκρανία, που κάθε δείκτης υπανάπτυξης και κοινωνικής/βιολογικής παθογένειας (πλην αυτού των γεννήσεων) βρίσκεται σε μακράν χειρότερη κατάσταση από την Ελλάδα. πχ Η αιτία των εκεί διαζυγίων είναι κυρίως η ενδοοικογενειακή βία από πλευράς των ανδρών (για τις γυναίκες) και η ευκολία διάλυσης του γάμου με ελάχιστες διατυπώσεις και οικονομικές επιβαρύνσεις (για τους άντρες) αφού η έννοια της "διατροφής" τους είναι είναι άγνωστη με τα δικά μας, ελλαδίτικα, μέτρα.

Όσο για την αφοσίωση των ουκρανίδων στην οικογένεια κάνε μια αντίστοιχη υποκειμενική δημοσκόπηση όπως αυτή που μου ζητάς σε παντρεμένους-χωρισμένους με ουκρανές Έλληνες ... Διότι κρίνοντας από τον τόπο καταγωγής μου, που λόγω τουρισμού και μεγέθους έχουν γίνει πάμπολλοι μικτοί γάμοι, η δική μου άτυπη δημοσκόπηση λέει τα τελείως αντίθετα ...

Τέλος πάντων, όπως ξανάγραψα ο καθένας γαμάει όποια θέλει και μπορεί. Από εκεί και πέρα οι γενικεύσεις μπορεί να κυμαίνονται από το επίπεδο της κατάθεσης μιας μεμονωμένης προσωπικής εμπειρίας μέχρι αυτό της γελοίας και ανυπόστατης υπερβολής ...
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Δεν έχω επαρκή δεδομένα για να κάνω ποιοτική ανάλυση. Η αίσθηση μου όμως συμφωνεί με την δική σου: O Θεσμός του γάμου στην Ελλάδα περνάει κρίση.

Όμως: Είναι άλλη υπόθεση η αύξηση της συχνότητας διαζυγίων στην Ελλάδα (και την πρό κρίσης περίοδο) λόγω της "χειραφέτησης"/υπέρμετρων_και_εξωπραγματικών_απαιτήσεων_των_Ελεεινήδων - αυξητική τάση που υπάρχει σε ολόκληρο τον δυτικό κόσμο - και άλλο η εμφάνιση ως στοιχείου υπεροχής των ουκρανίδων η δήθεν - μη τεκμηριωμένη από στατιστικά στοιχεία - αφοσίωση τους, συγκριτικά με τις ελληνίδες, στην οικογένεια.

Μιλάς για μια χώρα, την ουκρανία, που κάθε δείκτης υπανάπτυξης και κοινωνικής/βιολογικής παθογένειας (πλην αυτού των γεννήσεων) βρίσκεται σε μακράν χειρότερη κατάσταση από την Ελλάδα. πχ Η αιτία των εκεί διαζυγίων είναι κυρίως η ενδοοικογενειακή βία από πλευράς των ανδρών (για τις γυναίκες) και η ευκολία διάλυσης του γάμου με ελάχιστες διατυπώσεις και οικονομικές επιβαρύνσεις (για τους άντρες) αφού η έννοια της "διατροφής" τους είναι είναι άγνωστη με τα δικά μας, ελλαδίτικα, μέτρα.

Όσο για την αφοσίωση των ουκρανίδων στην οικογένεια κάνε μια αντίστοιχη υποκειμενική δημοσκόπηση όπως αυτή που μου ζητάς σε παντρεμένους-χωρισμένους με ουκρανές Έλληνες ... Διότι κρίνοντας από τον τόπο καταγωγής μου, που λόγω τουρισμού και μεγέθους έχουν γίνει πάμπολλοι μικτοί γάμοι, η δική μου άτυπη δημοσκόπηση λέει τα τελείως αντίθετα ...

Τέλος πάντων, όπως ξανάγραψα ο καθένας γαμάει όποια θέλει και μπορεί. Από εκεί και πέρα οι γενικεύσεις μπορεί να κυμαίνονται από το επίπεδο της κατάθεσης μιας μεμονωμένης προσωπικής εμπειρίας μέχρι αυτό της γελοίας και ανυπόστατης υπερβολής ...

sorry για την υπεραπλουστευση.Απλη ερώτηση..Γάμας τίποτα?Ασε την καθαρευουσα και την ανάλυση  να μοιρασουμε γνώσεις να δούμε χαρά στα σκελια  μας.Ακολουθα τα λεγόμενα και θα αφήσεις τους επεξεργαστές centrino και θα πιάσεις ζωντανά βυζακια!!

Δεν μίλησα εγω για Ουκρανεζες μίλησα γενικά για ξένες . επίσης αν διάβαζεις τα γραφόμενα μου απο παλιά ποτέ δεν έχω συναψει σοβαρή σχέση με Ουκρανεζα ούτε πρόκειται να το κάνω.
Είμαι ο πρώτος που γράφει και επιμένει πως στην Ουκρανία πας να περάσεις καλα οχι να παντρευτείς έστω και αν υπάρχουν εξαιρεσεις.
Αλλα για γάμο έννοειται πως  προτιμώ μια ξένη αλλα δύσκολο να την πείσω να έρθει Ελλάδα..Τουλάχιστον αυτές που με ενδιαφέρουν.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.896
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
αν διάβαζεις τα γραφόμενα μου απο παλιά ποτέ δεν έχω συναψει σοβαρή σχέση με Ουκρανεζα ούτε πρόκειται να το κάνω.

Με το τσιγκέλι τους τα βγάζουμε αλλά στο τέλος βγαίνουν. Μπράβο centrino.

Άρα το μοναδικό πλεονέκτημα των Ανατολικών είναι το εύκολο γαμήσι, κάθε άλλη γενίκευση υπέρ τους και εις βάρος των Ελληνίδων είναι άκυρη και εκτός θέματος.

Αυτό λέω και γω και τρώω κράξιμο χωρίς να ξέρω το γιατί.
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Με το τσιγκέλι τους τα βγάζουμε αλλά στο τέλος βγαίνουν. Μπράβο centrino.

Άρα το μοναδικό πλεονέκτημα των Ανατολικών είναι το εύκολο γαμήσι, κάθε άλλη γενίκευση υπέρ τους και εις βάρος των Ελληνίδων είναι άκυρη και εκτός θέματος.

Αυτό λέω και γω και τρώω κράξιμο χωρίς να ξέρω το γιατί.

Οι Ανατολικές είναι μόνο οι Ουκρανεζες?
Οι Πολωνεζες, Τσεχες, Ουγγρες, Λιθουανες , Εσθονες, Λετοννες, Σλοβακες, Σέρβες κλπ τι είναι? Έχετε γνωρίσει ποτε γκομενα απο εκει για να δικαιούστε να έχετε αποψη? Κολλάτε στην διαλυμένη χώρα της Ουκρανίας  και δεν κοιτάτε τις Ανατολικές ανεπτυγμένες χωρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης που οι γυναίκες ειναι πλυταξιδεμένες, με μόρφωση  και πλέον και κανονικό μισθό κλπ.

Αλλα που να ξέρετε απο γκόμενές αφού έχετε συνάψει σχέση μόνο με την Κική το 3αρι χοντρή απο το Περιστέρι με τον ιδιαίτερο χαρακτήρα ομως που έχει ταξιδέψει μέχρι το Βόλο αλλά έχει άποψη και φοράει τα trendy χοντρα γυαλιά κρατώντας το κρασί. Τα λεγόμενα μπαζα με άποψη δηλαδή!!

Δοκιμάστε πρώτα 3-4 φυλές και μετά θα σεβαστώ πλήρως την άποψη σας.  Μέχρι τότε δεν έχει καμία αξία. Χωρίς να δοκιμάσεις ένα γλυκό δεν έχεις άποψη περι γεύσης!!
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.896
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Οι Πολωνεζες, Τσεχες, Ουγγρες, Λιθουανες , Εσθονες, Λετοννες, Σλοβακες, Σέρβες κλπ τι είναι?

Από αυτές που λες τις πιο πολλές τις θάβουνε εδώ μεσα, οτι δεν είναι όπως παλιά ως σεξοπροορισμοί και κάηκαν.
Δεν τα διαβάζεις εσυ;

Εσθονές και Λεττονές που λες είναι σαν Γερμανίδες στην ουσία (δεν το λέω ως κακό, γουστάρω γερμανίδες).

Δεν έχω γαμήσει ποτέ Περιστεριώτισσα.

Ευχαριστώ για τον πληθυντικό.

(Παρεμπιπτόντως κανείς δεν σχολίασε την πρόταση διασκέδασης που έκανα για Linpopo στο Hidropark).
Άλλη μια απόδειξη οτι οι πιο πολλοί "Ουκρανολόγοι" 'εχετε πολύ μικρή σχέση με πραγματική ουκρανική κοινωνία και κινείσθε διαδικτυακά (με συγκεκριμένη πάστα γυναικών).
Κυνήγι "στο πεδίο" δεν μπορείτε να κάνετε.
Φυσιολογικό αφού μάλλον για τον πούτσο θα είναι τα ρωσικά σας.
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Από αυτές που λες τις πιο πολλές τις θάβουνε εδώ μεσα, οτι δεν είναι όπως παλιά ως σεξοπροορισμοί και κάηκαν.
Δεν τα διαβάζεις εσυ;

Εσθονές και Λεττονές που λες είναι σαν Γερμανίδες στην ουσία (δεν το λέω ως κακό, γουστάρω γερμανίδες).

Δεν έχω γαμήσει ποτέ Περιστεριώτισσα.

Ευχαριστώ για τον πληθυντικό.

(Παρεμπιπτόντως κανείς δεν σχολίασε την πρόταση διασκέδασης που έκανα για Linpopo στο Hidropark).
Άλλη μια απόδειξη οτι οι πιο πολλοί "Ουκρανολόγοι" 'εχετε πολύ μικρή σχέση με πραγματική ουκρανική κοινωνία και κινείσθε διαδικτυακά (με συγκεκριμένη πάστα γυναικών).
Κυνήγι "στο πεδίο" δεν μπορείτε να κάνετε.
Φυσιολογικό αφού μάλλον για τον πούτσο θα είναι τα ρωσικά σας.

Απλά μπερδέυεις ανόμοια πράγματα.Αρχταμας!!

Αλλο ο γάμος άλλο η διασκέδαση. Σου είπα πλέον εγω πάω μόνο Κίεβο πουθενά αλλού γιατι βρίσκω έυκολα κοπελίτσες νορμάλ μικρές χωρίς λεφτά να περνάω καλά. Δεν τις βλέπω όμως για γάμο απλά για διασκέδαση - αλλά δεν σημαίνει πως ειναι πουτάνες οι κοπέλες.

Αν ήθελα να παντρευτώ όμως είναι άλλο πράγμα. Θα προτιμούσα μια απο τις ανεπτυγμένες Ανατολικές χώρες σε σχέση με μια Ελληνίδα. Σαν τουρίστας δεν αξίζει να πας γιατι πλέον δεν κάθονται εύκολα εκεί (σαν μόνιμος κάτοικος αλλάζει) αλλά αν σου τύχει να γνωρίσεις μια καλή θα ειναι 700% ανώτερη απο την μέση ελληνίδα. Πολυταξιδεμένη,με εμπειρίες, με γνωση, κλπ..Η μέση Ελληνίδα ειναι τσιγάρο,φραπές και άποψη που δεν δικαιούται να έχει  με το background της!!!

Ουκρανεζες ειναι οι μόνες Ανατολικες που δεν θέλω για γάμο για προσωπικούς λόγους. Δεν επιθυμω κοπέλες που έχουν μεγαλώσει σε ενα πολύ στερημένο περιβάλλον σε συνδυασμό με πόλεμο, δυστυχία κλπ. Η νεα γενιά στις αλλές ανατολικές χωρες (στο 95% σχεδον) δεν είναι στερημένες! Δεν μεγάλωσαν στην Σοβιετική Ένωση και έχουν κατα πολύ ανώτερο πνευματικό επίπεδο απο την  μέση Ελληνίδα που είναι απλά άχρηστη σε όλα - υποαναπτυκτη εγκεφαλικα και σε συμπεριφορά.

Οπότε ποιος είναι ο στοχος σου και τι θες να πεις δεν έχω καταλαβει πραγματικά. Εκθιάζεις τα σούργελα τις Ελληνίδες αν όντως έχεις γνωρίσει κάποιες Ανατολικές που αξίζαν?  Εγω πιστεύω δεν έχεις γνωρίσει ποτε!!

Χτες ήμουν με μια 22 χρονη Ελληνίδα και η συζήτηση ηταν επιπέδου χωρίς να υπερβάλλω 13 χρονων.Νόμιζα πως μίλαγα με την μικρή μου εφτάχρονη ανηψια!!..Μιλάμε για το απόλυτο χάσμα με μια 22χρονη Ανατολική που έχει ταξιδέψει ηδη σε 10 χώρες, έχει άποψη, το ψάχνει γενικότερα κλπ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom