Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.714
Like
17.858
Πόντοι
3.656
Θα δημιουργηθουν οι παρακατω κατηγοριες
-Αυτοι που εκλεβαν θα κλεβουν καλυτερα
-Αυτοι που οντως δεν εκλεβαν και τους γαμαει το νομοσχεδιο θα μαθουν και θα ξεκινησουν και αυτοι να κλεβουν
-Ελαχιστοι που δεν μπορουν κα κλεψουν και ειναι μικροι θα κλεισουν
-Αυτοι που θα ξεκινησουν τωρα θα στησουν την επιχειρηση καλυτερα στο να μπορει να κλεψει

Θα πεθάνουν οι εντελως μικροι και τίμιοι , η λερα θα μεινει και θα σε κλεβει ακόμα περισσοτερο οπου μπορει
Οι μικροι και τιμιοι ειναι πάντα οι λιγότεροι , οποτε δεν θα αλλαξει και πολυ το σκηνικο .. ισα ισα που αυτοι που θα μεινουν
θα κλεβουν και γι αυτους που δεν θα υπαρχουν πια στην αγορά , γιατι οι πελάτες τους σε αυτους θα πανε


Μάγκα μην κοιτάς οικοδομές, εμπόριο , σουβλάκια καφέδες, συνεργεία.

Οι επιστήμονες, είναι ειδική περίπτωση . Εκεί πολλοί είναι που δεν βγάζουν λεφτά . Γιατί υπάρχει υπερπληθωρισμός των συγκεκριμένων επαγγελματιών
και η οικονομική κατάσταση του πληθυσμού είναι σκατά , οπότε δεν παίζουν δουλειές.

Με τόσο πληθυσμό ψόφιο οικονομικά .... που ίσα ίσα τρώει σκατά, ξοδεύει για κινητή τηλεφωνία και κάτι συνδρομητικές μαλακίες και νοίκι ρεύμα ....
είναι αδύνατον να επιβιώσουν οι επιστήμονες ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Τι δουλειά θα δώσει ο ντελιβεράς, επιδοματάκιας , στεητζ , ψήστης νυχού στο ... δικηγόρο ;;;;
Στο ιατρό ;;;;;; θα πάει να πληρώσει επίσκεψη σε ιατρό ;;;;; στο κρατικό της νίκαιας θα πάει και στον ευαγγελισμό ......
Σε οδοντίατρο ;;; τι θα κάνει ; θα βάλει εμφυτεύματα για τα δόντια που έχασε ;; ξεδοντιάρης μια ζωή θα είναι .....
Θα δώσει τι δουλειά στο μηχανικό ;;;;;;; να του φτιάξει πισίνα ; που ;;; στον ημιόροφο στα σεπόλια ;
ή στο 2αρι στην πεύκη με κλεισμένους ημιυπαίθριους 53τμ ;;;
Στο συμβολαιογράφο ;;;;;; Λες να πουλήσει κανά κτήμα 750 στρέμματα ;;;;;


Οι επιστήμονες, δεν έχουν δουλειά, γιατί είναι τόσο πολλοί , για ανάγκες 20 εκατομμύριων καλιφορνέζων του μπέβερλυ χιλς
και έχουμε 500.000 ενεργούς οικονομικά πολίτες .........


οι άλλοι είναι πτώματα ........


Κάτι σκατάδες σαν το ντολμά και το μπαρόκ ......
τι λεφτά πιστεύεις έχουν δώσει σε επιστήμονες επαγγελματίες ;;;;
Την τελευταία 5ετία.



ΦΡΑΓΚΟ ΣΟΥ ΛΕΩ.Τίποτε.
Αφού δεν έχουν μαντήλι να κλάψουν .


Οι επιστήμονες, δεν έχουν δουλειά, γιατί είναι σαν ράφτης λόρδων του λονδίνου ή κατασκευστής κυνηγετικών για λόρδους
να πήγε να πουλήσει στη ζάμπια ή στην ουγκάντα ! ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ;;;;;; ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ;;


Μη λέμε μαλακίες.
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Θα δημιουργηθουν οι παρακατω κατηγοριες
-Αυτοι που εκλεβαν θα κλεβουν καλυτερα
-Αυτοι που οντως δεν εκλεβαν και τους γαμαει το νομοσχεδιο θα μαθουν και θα ξεκινησουν και αυτοι να κλεβουν
-Ελαχιστοι που δεν μπορουν κα κλεψουν και ειναι μικροι θα κλεισουν
-Αυτοι που θα ξεκινησουν τωρα θα στησουν την επιχειρηση καλυτερα στο να μπορει να κλεψει

Θα πεθάνουν οι εντελως μικροι και τίμιοι , η λερα θα μεινει και θα σε κλεβει ακόμα περισσοτερο οπου μπορει
Οι μικροι και τιμιοι ειναι πάντα οι λιγότεροι , οποτε δεν θα αλλαξει και πολυ το σκηνικο .. ισα ισα που αυτοι που θα μεινουν
θα κλεβουν και γι αυτους που δεν θα υπαρχουν πια στην αγορά , γιατι οι πελάτες τους σε αυτους θα πανε
Σε λίγο με το ηλ. Χρήμα θα σου πω εγώ, ούτε νταλιβερας ούτε άστεγος δεν θα μεινει
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.892
Πόντοι
12.756
Μάγκα μην κοιτάς οικοδομές, εμπόριο , σουβλάκια καφέδες, συνεργεία.

Οι επιστήμονες, είναι ειδική περίπτωση . Εκεί πολλοί είναι που δεν βγάζουν λεφτά . Γιατί υπάρχει υπερπληθωρισμός των συγκεκριμένων επαγγελματιών
και η οικονομική κατάσταση του πληθυσμού είναι σκατά , οπότε δεν παίζουν δουλειές.

Με τόσο πληθυσμό ψόφιο οικονομικά .... που ίσα ίσα τρώει σκατά, ξοδεύει για κινητή τηλεφωνία και κάτι συνδρομητικές μαλακίες και νοίκι ρεύμα ....
είναι αδύνατον να επιβιώσουν οι επιστήμονες ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Τι δουλειά θα δώσει ο ντελιβεράς, επιδοματάκιας , στεητζ , ψήστης νυχού στο ... δικηγόρο ;;;;
Στο ιατρό ;;;;;; θα πάει να πληρώσει επίσκεψη σε ιατρό ;;;;; στο κρατικό της νίκαιας θα πάει και στον ευαγγελισμό ......
Σε οδοντίατρο ;;; τι θα κάνει ; θα βάλει εμφυτεύματα για τα δόντια που έχασε ;; ξεδοντιάρης μια ζωή θα είναι .....
Θα δώσει τι δουλειά στο μηχανικό ;;;;;;; να του φτιάξει πισίνα ; που ;;; στον ημιόροφο στα σεπόλια ;
ή στο 2αρι στην πεύκη με κλεισμένους ημιυπαίθριους 53τμ ;;;
Στο συμβολαιογράφο ;;;;;; Λες να πουλήσει κανά κτήμα 750 στρέμματα ;;;;;


Οι επιστήμονες, δεν έχουν δουλειά, γιατί είναι τόσο πολλοί , για ανάγκες 20 εκατομμύριων καλιφορνέζων του μπέβερλυ χιλς
και έχουμε 500.000 ενεργούς οικονομικά πολίτες .........


οι άλλοι είναι πτώματα ........


Κάτι σκατάδες σαν το ντολμά και το μπαρόκ ......
τι λεφτά πιστεύεις έχουν δώσει σε επιστήμονες επαγγελματίες ;;;;
Την τελευταία 5ετία.



ΦΡΑΓΚΟ ΣΟΥ ΛΕΩ.Τίποτε.
Αφού δεν έχουν μαντήλι να κλάψουν .


Οι επιστήμονες, δεν έχουν δουλειά, γιατί είναι σαν ράφτης λόρδων του λονδίνου ή κατασκευστής κυνηγετικών για λόρδους
να πήγε να πουλήσει στη ζάμπια ή στην ουγκάντα ! ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ;;;;;; ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ;;


Μη λέμε μαλακίες.



Λάκη υπάρχουν και επιστημονες που βγαζουν λεφτα και μαυρα κιολας οσο θα επαιρναν 10 επιστημονες μαζι.
Ειναι κάτι τυποι που εχουν χωμα τιμες πατωμα , κανουν κατι σφαγες , ειδικα οδοντιατροι αλλα ειναι τοσο φθηνοι
που εχουν ουρά απο κοσμακη κάθε μερα, εκει πάνε ολοι αυτοι που λες.
Εχω γνωστο σε αυτο το καινουργιο κολπο τωρα τους ενδοδοντολογους που μου λεει οτι πιο πολυ κόσμο του στελνουν κατι
χασάπηδες οδοντιατροι εκ ρουμανίας που ολα τα τσιμπανε μαυρα , παρα οι κυριλε οδοντιατροι που κανουν σωστη και τιμολογιακα νομιμη δουλεια.

Και ο ντελιβεράς αν θελει απονευρωση σε οδοντιατρο θα παει θελει δεν θελει , και αλκοολικος να γινει για να αντεξει τον πονο
δεν θα την βγαλει για πολυ , θα καταληξει σε κανα νοσοκομείο.

Μηχανικοι, δικηγόροι κτλ εχουν χωθει σε τραπεζες για φακέλους , για χαρτια κατασχεσεων , εχουν χωθει σε κτηματολόγια για τακτοποιησεις εστω και μικρων οικοπεδων
εχω μηχανικό που εχει κλασει στα καθημερινα 500-700αρικα για τακτοποιησεις απο κληρονομιες που θελουν να τσιμπησουν οι συγγενεις απο πεθαμένους.
Και δεν ειναι μονο αυτος , πολλοι ασχολουνται με αυτα, καθε μερα ψοφάει κόσμος μεγάλος που ηταν στην περιοδο που ειχαν γη και αγοραζαν ολο και κατι ( οι τελευταιοι ειναι , δεν θα υπαρξει αλλη γενιά)
και τωρα τρεχουν στις μεταβιβάσεις.
Οι συμβολαιογραφοι με τις κληρονομιές γινεται της γαμιολας , δεν υπαρχει γραφειο που να μην εχει καμια 10αρια τον μηνα διαθηκες και μαλακίες να κάνει , και ολα αυτα ξεκινανε απο χιλιαρικα παιχτη μου, αλλο αμα τα παιρνουν 200 , 200 , κτλ

Γιατροι δεν ξερω τι παιζει , αλλα σιγουρα ολο και καπου ειναι χωμένοι καποιοι , εγω δεν εχω δει καναν να πεινάει..
Ουρολόγος γνωστος γνωστου , οχι άμεσα στην παρέα , εχει γαμηθει να βγαζει 50αρικα και 80αρικα απο κατι γερόντια μετα το νοσοκομειο οταν σχολαει
απλα για να πηγαινει και να τους κουμπωνει καθετηρες και αλλαγες ..
Δεν ξερω απο που αλλου τσιμπαει , αλλα απο δημοσιο νοσοκομειο να εχει αγορασει διαμερισμα νεόδμητο Βουλα 145τμ δεν νομιζω να το πηρε απο μισθους δημοσιου νοσοκομειου, και να εχει
3 αυτοκινητα ολα μαζι καμια 150 χιλιαδες ευρω κοστος που τα πηρε κούτα. Και να εχει γυναικα που να ξυνει ολη μέρα το μουνι της σε καφετέριες και μπουτικ .

Τωρα οτι μπορει να υπαρχουν και κάποιοι μαλάκες ρομαντικοι που μπορει να πεινάνε , ναι οντως σιγουρα θα υπαρχουν .
Αλλα οτι καποιοι απο αυτους βγαζουν τα 10πλασια άρα τους περνουν και τους πελάτες σιγουρα και αυτο ισχυει.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.209
Πόντοι
19.795
Συμβαίνουν και χωρίς κοβιντ αυτά, έτσι είναι το ελεύθερο επάγγελμα και το επιχειρείν.
Όσες επιχειρήσεις ανοίξανε μέσα στο 2019 και το 20 κλείσανε λόγω καραντίνας, δεν πήραν επιστρεπτεες προκαταβολές γιατί δεν υπήρχαν συγκριτικά στοιχεία με προηγούμενες χρονιές.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.892
Πόντοι
12.756
Όσες επιχειρήσεις ανοίξανε μέσα στο 2019 και το 20 κλείσανε λόγω καραντίνας, δεν πήραν επιστρεπτεες προκαταβολές γιατί δεν υπήρχαν συγκριτικά στοιχεία με προηγούμενες χρονιές.
Αυτοι και αν εφαγαν πουτσα :coffee:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.607
Like
21.958
Πόντοι
5.006
Αυτοι και αν εφαγαν πουτσα :coffee:
τους γαμησε ο παγκολινος :zfuck:
1700779924531.jpeg
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.631
Κριτικές
3
Like
11.233
Πόντοι
3.936
ναι ναι το ξέρω


άλλο ένα δείγμα της απόλυτης ηλιθιότητας τους....αλλά και της χρεοκοπίας του κράτους.....τόσο πολύ είχαν ανάγκη τα λεφτά που δεν κράτησαν ούτε τους τύπους.....

ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΙΣΧΥ ΣΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ

ΠΑΡΤΑ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΓΑΛΑΖΙΕ ΨΗΦΟΦΟΡΕ ΒΑΛΕ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΩΝΕΨΗ



:zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck:
Εγώ στα έλεγα αλλά μου απάντησες πως το γραφείο σου είπαν για 24. Δυστυχώς είχα δίκιο προς το παρών βέβαια. Ο λαγός που κρύφτηκε πάλι να μας πει για την αγαπημένη του κουραδο υπουργαρα?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.631
Κριτικές
3
Like
11.233
Πόντοι
3.936
Όσες επιχειρήσεις ανοίξανε μέσα στο 2019 και το 20 κλείσανε λόγω καραντίνας, δεν πήραν επιστρεπτεες προκαταβολές γιατί δεν υπήρχαν συγκριτικά στοιχεία με προηγούμενες χρονιές.
Και όσες άνοιξαν το 19 και δεν έκλεισαν τους αυξάνη την κλίμακα λόγο 3ετια;ς+
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
Θα δημιουργηθουν οι παρακατω κατηγοριες
-Αυτοι που εκλεβαν θα κλεβουν καλυτερα
-Αυτοι που οντως δεν εκλεβαν και τους γαμαει το νομοσχεδιο θα μαθουν και θα ξεκινησουν και αυτοι να κλεβουν
-Ελαχιστοι που δεν μπορουν κα κλεψουν και ειναι μικροι θα κλεισουν
-Αυτοι που θα ξεκινησουν τωρα θα στησουν την επιχειρηση καλυτερα στο να μπορει να κλεψει

Θα πεθάνουν οι εντελως μικροι και τίμιοι , η λερα θα μεινει και θα σε κλεβει ακόμα περισσοτερο οπου μπορει
Οι μικροι και τιμιοι ειναι πάντα οι λιγότεροι , οποτε δεν θα αλλαξει και πολυ το σκηνικο .. ισα ισα που αυτοι που θα μεινουν
θα κλεβουν και γι αυτους που δεν θα υπαρχουν πια στην αγορά , γιατι οι πελάτες τους σε αυτους θα πανε
Θα ξεκινήσω από τη δεύτερη παράγραφο... Αυτοί οι μικροί οι τίμιοι που λες είναι πο κάνουν κάτι ξεγυρισμενα αρπαγματα τύπε.. από την τσέπη στα παίρνει αλλα ποναει κ η τσέπη και ο κωλος...

Άρα όπως τα λες τύπε μια χαρά τα πράγματα.. γιατί σκούζει ο τραλαλακης;
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
Μάγκα μην κοιτάς οικοδομές, εμπόριο , σουβλάκια καφέδες, συνεργεία.

Οι επιστήμονες, είναι ειδική περίπτωση . Εκεί πολλοί είναι που δεν βγάζουν λεφτά . Γιατί υπάρχει υπερπληθωρισμός των συγκεκριμένων επαγγελματιών
και η οικονομική κατάσταση του πληθυσμού είναι σκατά , οπότε δεν παίζουν δουλειές.

Με τόσο πληθυσμό ψόφιο οικονομικά .... που ίσα ίσα τρώει σκατά, ξοδεύει για κινητή τηλεφωνία και κάτι συνδρομητικές μαλακίες και νοίκι ρεύμα ....
είναι αδύνατον να επιβιώσουν οι επιστήμονες ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Τι δουλειά θα δώσει ο ντελιβεράς, επιδοματάκιας , στεητζ , ψήστης νυχού στο ... δικηγόρο ;;;;
Στο ιατρό ;;;;;; θα πάει να πληρώσει επίσκεψη σε ιατρό ;;;;; στο κρατικό της νίκαιας θα πάει και στον ευαγγελισμό ......
Σε οδοντίατρο ;;; τι θα κάνει ; θα βάλει εμφυτεύματα για τα δόντια που έχασε ;; ξεδοντιάρης μια ζωή θα είναι .....
Θα δώσει τι δουλειά στο μηχανικό ;;;;;;; να του φτιάξει πισίνα ; που ;;; στον ημιόροφο στα σεπόλια ;
ή στο 2αρι στην πεύκη με κλεισμένους ημιυπαίθριους 53τμ ;;;
Στο συμβολαιογράφο ;;;;;; Λες να πουλήσει κανά κτήμα 750 στρέμματα ;;;;;


Οι επιστήμονες, δεν έχουν δουλειά, γιατί είναι τόσο πολλοί , για ανάγκες 20 εκατομμύριων καλιφορνέζων του μπέβερλυ χιλς
και έχουμε 500.000 ενεργούς οικονομικά πολίτες .........


οι άλλοι είναι πτώματα ........


Κάτι σκατάδες σαν το ντολμά και το μπαρόκ ......
τι λεφτά πιστεύεις έχουν δώσει σε επιστήμονες επαγγελματίες ;;;;
Την τελευταία 5ετία.



ΦΡΑΓΚΟ ΣΟΥ ΛΕΩ.Τίποτε.
Αφού δεν έχουν μαντήλι να κλάψουν .


Οι επιστήμονες, δεν έχουν δουλειά, γιατί είναι σαν ράφτης λόρδων του λονδίνου ή κατασκευστής κυνηγετικών για λόρδους
να πήγε να πουλήσει στη ζάμπια ή στην ουγκάντα ! ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ;;;;;; ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ;;


Μη λέμε μαλακίες.
Λάκη ακόμα σκούζεις;
Στο κάτω κάτω οπως λες κάποιοι όντως δεν βγαίνουν.. και θέλουν λέει να κλείσουν οι μικροί για να τους κάνουν υπαλλήλους σε μεγάλες εταιρείες....
Αφού δεν δήλωναν ούτε το βασικό και μετά θα παίρνουν τουλάχιστον το βασικό, όλα καλά τύπε Λάκη. Εγώ βλέπω ότι έπρεπε να λες και μπράβο του Κωστή...

Τύποι βοηθήστε λίγο να το δει.. κάντε κάποιος εκτός λίστας copy paste

Με ενδιαφέρει πολύ η γνώμη του
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.498
Κριτικές
8
Like
3.280
Πόντοι
786
1. ο λάκης σκούζει διότι με τις φιλοσοφικές απόψεις του έχει διώξει τους πελάτες
(κι αυτοί οι πελάτες δεν μπορούν να αντιλέξουν, διότι έχουν μέσα στο στόμα τους τα χέρια του και τα εργαλεία του, επίσκεψη στο λάκη = διπλό μαρτύριο, ήτοι σωματικό και ψυχολογικό)
2. εδώ και χρόνια τρώει από τα έτοιμα, αυτός που έγραψε 19 στις πανελλήνιες στη φυσική το 1990, πράγμα το οποίο δεν μπορεί να διαχειρισθεί
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
1. ο λάκης σκούζει διότι με τις φιλοσοφικές απόψεις του έχει διώξει τους πελάτες
(κι αυτοί οι πελάτες δεν μπορούν να αντιλέξουν, διότι έχουν μέσα στο στόμα τους τα χέρια του και τα εργαλεία του, επίσκεψη στο λάκη = διπλό μαρτύριο, ήτοι σωματικό και ψυχολογικό)
2. εδώ και χρόνια τρώει από τα έτοιμα, αυτός που έγραψε 19 στις πανελλήνιες στη φυσική το 1990, πράγμα το οποίο δεν μπορεί να διαχειρισθεί
Άρα πέρασε και τα 50... Δεν του σηκώνεται...
Γάμησε τα...
Έτσι εξηγούνται όλα...
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.714
Like
17.858
Πόντοι
3.656
Σε διόρισαν τσάμπα , επειδή ήσασταν όλη η φάρα κομματόσκυλα ;
ή δώσατε 7.000.000 δρχ μετρητά ; Εκεί δεν ήταν η ταρίφα αρχές 90s
για να διοριστείς ολυμπιακή, οσε, δεη , ευδαπ , οτε ;;;
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.714
Like
17.858
Πόντοι
3.656
Όσες επιχειρήσεις ανοίξανε μέσα στο 2019 και το 20 κλείσανε λόγω καραντίνας, δεν πήραν επιστρεπτεες προκαταβολές γιατί δεν υπήρχαν συγκριτικά στοιχεία με προηγούμενες χρονιές.


Αν ήταν γαλάζιοι ΚΑΚΟ ΨΟΦΟ είπαμε.
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.714
Like
17.858
Πόντοι
3.656
Μηχανικοι, δικηγόροι κτλ εχουν χωθει σε τραπεζες για φακέλους , για χαρτια κατασχεσεων , εχουν χωθει σε κτηματολόγια για τακτοποιησεις εστω και μικρων οικοπεδων
εχω μηχανικό που εχει κλασει στα καθημερινα 500-700αρικα για τακτοποιησεις απο κληρονομιες που θελουν να τσιμπησουν οι συγγενεις απο πεθαμένους.
Και δεν ειναι μονο αυτος , πολλοι ασχολουνται με αυτα, καθε μερα ψοφάει κόσμος μεγάλος που ηταν στην περιοδο που ειχαν γη και αγοραζαν ολο και κατι ( οι τελευταιοι ειναι , δεν θα υπαρξει αλλη γενιά)
και τωρα τρεχουν στις μεταβιβάσεις.
Οι συμβολαιογραφοι με τις κληρονομιές γινεται της γαμιολας , δεν υπαρχει γραφειο που να μην εχει καμια 10αρια τον μηνα διαθηκες και μαλακίες να κάνει , και ολα αυτα ξεκινανε απο χιλιαρικα παιχτη μου, αλλο αμα τα παιρνουν 200 , 200 , κτλ

Γιατροι δεν ξερω τι παιζει , αλλα σιγουρα ολο και καπου ειναι χωμένοι καποιοι , εγω δεν εχω δει καναν να πεινάει..
Ουρολόγος γνωστος γνωστου , οχι άμεσα στην παρέα , εχει γαμηθει να βγαζει 50αρικα και 80αρικα απο κατι γερόντια μετα το νοσοκομειο οταν σχολαει
απλα για να πηγαινει και να τους κουμπωνει καθετηρες και αλλαγες ..
Δεν ξερω απο που αλλου τσιμπαει , αλλα απο δημοσιο νοσοκομειο να εχει αγορασει διαμερισμα νεόδμητο Βουλα 145τμ δεν νομιζω να το πηρε απο μισθους δημοσιου νοσοκομειου, και να εχει
3 αυτοκινητα ολα μαζι καμια 150 χιλιαδες ευρω κοστος που τα πηρε κούτα. Και να εχει γυναικα που να ξυνει ολη μέρα το μουνι της σε καφετέριες και μπουτικ .

Τωρα οτι μπορει να υπαρχουν και κάποιοι μαλάκες ρομαντικοι που μπορει να πεινάνε , ναι οντως σιγουρα θα υπαρχουν .
Αλλα οτι καποιοι απο αυτους βγαζουν τα 10πλασια άρα τους περνουν και τους πελάτες σιγουρα και αυτο ισχυει.


Ρε τρόμπα αυτοί που βλέπεις ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ ΣΤΟ ΜΑΤΙ .... και τραβάνε την προσοχή .

Είναι από 1/20 ως 1/50 ανάλογα το επάγγελμα.


Αν ήταν περισσότεροι ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΔΕΙΑ ;;;;

Να πάμε μία βόλτα 00.30 μέχρι 02.00 όπου θες στην Αθήνα ;
Να την οργώσουμε όλη ;;;



1000 άτομα θα βρούμε να ξενυχτάνε !
Σε πληθυσμό κοντά 4 μύρια !

ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΣΟΙ ΛΕΣ .... ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΞΩ ... ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ !!!!!!

Και σε καλές περιοχές ............

μαγαζιά που βράδια σάββατα είχαν 500 άτομα ..... τώρα έχουν 50 .....

καθημερινές είχαν 200 , τώρα έχουν 6-7 ............


Είναι πολλοί σε όλα τα επαγγέλματα τα επιστημονικά που πάνε κατά διαόλου .
ΚΑΙ ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ , ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ , ΟΧΙ ΕΣΥ.


Αν κονόμαγε ο ιατρός όπως λες ........


Θα πήγαινε Γερμανία, για 5000€ μισθό ;;;

Μη λέμε μαλακίες !
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.892
Πόντοι
12.756
Ρε τρόμπα αυτοί που βλέπεις ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ ΣΤΟ ΜΑΤΙ .... και τραβάνε την προσοχή .

Είναι από 1/20 ως 1/50 ανάλογα το επάγγελμα.


Αν ήταν περισσότεροι ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΔΕΙΑ ;;;;

Να πάμε μία βόλτα 00.30 μέχρι 02.00 όπου θες στην Αθήνα ;
Να την οργώσουμε όλη ;;;



1000 άτομα θα βρούμε να ξενυχτάνε !
Σε πληθυσμό κοντά 4 μύρια !

ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΣΟΙ ΛΕΣ .... ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΞΩ ... ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ !!!!!!

Και σε καλές περιοχές ............

μαγαζιά που βράδια σάββατα είχαν 500 άτομα ..... τώρα έχουν 50 .....

καθημερινές είχαν 200 , τώρα έχουν 6-7 ............


Είναι πολλοί σε όλα τα επαγγέλματα τα επιστημονικά που πάνε κατά διαόλου .
ΚΑΙ ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ , ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ , ΟΧΙ ΕΣΥ.


Αν κονόμαγε ο ιατρός όπως λες ........


Θα πήγαινε Γερμανία, για 5000€ μισθό ;;;

Μη λέμε μαλακίες !

Φιλε μου δεν νομιζω οτι ολα τα ξενυχταδικα και πουταναδικα γεμιζαν απο επιστημονες..
Πλεμπαιοι τα γεμίζουν αυτα
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.714
Like
17.858
Πόντοι
3.656
Φιλε μου δεν νομιζω οτι ολα τα ξενυχταδικα και πουταναδικα γεμιζαν απο επιστημονες..
Πλεμπαιοι τα γεμίζουν αυτα


Δεν είπα μόνο επιστήμονες. Και μαγαζάτορες και εμπόρους και βιοτέχνες ...
Ποιοί πήγαιναν ; Υπάλληλοι της Ολυμπιακής σαν τον pezoporos ;;;;

Ήταν γεμάτα ; Είναι άδεια τώρα ;;;

Ποιά θες ; Να πούμε στα ΒΠ ;;;
Κεφαλάρι , Νέα Ερυθραία ;;;;;
ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΦΟΥΛ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ;;;;

Στα Γλυφαδιώτικα ;;;;;; Έχει πουθενά κίνηση όπως παλιά ;;;;


Νέκρα .... Κρανίου τόπος είναι .... όχι σε σχέση με το 2009 !!!!!!

ΞΕΧΝΑ ΤΑ ΑΥΤΑ ....

Και σε σχέση με το 2016 !!!!!!


ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ...........


Αν εφαρμοστεί αυτή η μαλακία ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΚΟΜΗ ............


Πάντα θα υπάρχουν 200 ιατροί ..... 30 οδοντίατροι .... 200 μηχανικοί .... και 300 δικηγόροι και 100 συμβολαιογράφοι που θα βγάζουν χρήμα ......

και 1000 έμποροι ............


ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Η ΧΩΡΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ;;;;;;;;;
ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΒΡΟΧΗ ΤΑ ΛΟΥΚΕΤΑ ;;;;;;;;;;;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.892
Πόντοι
12.756
Λακη στο αλλο μηνυμα που εσβησες με τους οδοντιατρους
Σιγουρα δεν τον ξερω τον κλάδο , οτι εχει καλυτερη αποψη για τον συγκεκριμένο οκ , ειναι ενα γεγονος.
Εγω απλα αναφέρω εστω τις εξαιρεσεις οπως λες, που εχω πετυχει ή εχω μαθει απο ατομα που ξερω οτι δεν λενε μαλακιες.

Παντως οδοντίατρο καποιος δεν γλυτωνει στο να μην πάει , οτι και να λέμε , με χάπια δεν σωνεσαι ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom