Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.902
Like
4.225
Πόντοι
506
Αυτά τα κάνεις αν δεν έχεις κέρδη και είσαι τσίμα τσίμα

άμα έχεις κέρδη θες και το καθαρό έξοδο και ΦΥΣΙΚΑ θες το φπα αφού μιλάμε για λεφτά που θα τα συμψηφίσεις άμεσα....μαλάκας είμαι για να γλιτώσω 50-100 ευρώ να χάσω το έξοδο και το φπα????

Επίσης η τιμολόγηση δεν γίνεται έτσι αυθαίρετα όπως νομίζουν μερικοί ότι επειδή υπάρχει φόρος πετάς ότι τιμή θες.

Υπάρχει αγορά....με τιμές...με έρευνα κτλπ...θα ψάξεις να βρεις μια λογική τιμή για την υπηρεσία που θες. Δεν μπορεί να έρθει ο άλλος να σου πει εγώ θέλω 250 ευρώ με απόδειξη και 100 χωρίς απόδειξη.

Τώρα το ότι με το μέτρο αυτό που περνάνε θα αυξηθούν αρκετά οι τιμές ναι γιατί θα είναι ένα μέτρο καθολικό...και καθολική θα είναι και η αύξηση των τιμών.

Αλλά όχι ότι δε θες και το έξοδο και κυρίως το φπα. Φυσικά αν μιλάμε για πάνω από 500 ευρώ δεν τίθεται τέτοιο θέμα...σιγά μην κάτσει ο άλλος να σου δώσει τα μετρητά του για να του κόψεις 100 ευρώ και σιγά μη του κόψεις 100 ευρώ..... Θα σου πει δώσε άι μπαν να στα εμβάσω και στείλε μου το τιμολόγιο με μειλ.
Eι τσιπρα καλοκαίρι 2015 ετσι δουλευανε.
Η ιστορια επαναλαμβανεται
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.891
Πόντοι
12.756
Τι κωλογειτονιά είναι αυτή ..
Μαύρισε η ψυχή μου :confused:
ευτυχως που ανεβαινει και καμιά τετοια φωτογραφια και βλεπει το μεσο μέλος του μπου πως ζει ο κοσμος ..
Γιατι ολη μέρα στις βιλες του κοντευει να αποκοπεί απο την πραγματικότητα :coffee:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.923
Πόντοι
5.506
Ζήτα του λογαριασμό να του κάνεις κατάθεση να τον βοηθήσεις να κρατήσει τη θέση του

η καλύτερα φτιάξε του μια προτομή στο σαλόνι σου και βγάλε σέλφι και ανέβασε την στο ίσνταγραμ του

βάλε wallpaper τη μούρη του στο κινητό σου και φτιάξε funclub φίλων χατζηδάκη :confused:
Και τι είμαι εγώ; Σαν αυτούς τους μαλακές που έχουν wallpaper το "μητσοτακη γαμιέσαι"; Ή θα του ζητησω ρουσφετι; Πουτσα μου, οτι βλεπω λεω.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Και τι είμαι εγώ; Σαν αυτούς τους μαλακές που έχουν wallpaper το "μητσοτακη γαμιέσαι"; Ή θα του ζητησω ρουσφετι; Πουτσα μου, οτι βλεπω λεω.
Και αυτό που βλέπεις ως σοβαρή άποψη είναι ότι ο χατζηδάκης έχει κερδίσει την θέση του με το σπαθί του επειδή ''έκλεισε'' την ολυμπιακή?


μήπως πρέπει να πας σε οφθαλμίατρο? :confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.923
Πόντοι
5.506
Πωλητής με εταιρικό χιλιαράκι θα πεθάνεις.
Του χιλιάρικου.
16ωρα γαλέρα.
Έτσι θα ψοφήσεις.

Πες μας τώρα ότι έχεις ακίνητα 30 μύρια και παίρνεις νοίκια 200 χιλιάρικα το μήνα.
ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΜΕ ΕΤΑΙΡΙΚΟ ΧΙΛΙΑΡΑΚΙ !!!!!!
Αυτές τις μαλακίες τις ονειρεύεσαι εσύ και τις τσαμπουνάς. Όπως για σωγαμπρους, για στραπονιαρηδες, για κατουρήματα και σερβιτοριλίκια.

Το ότι θα ψοφήσεις με ένα σεατ λεόν ντίζελ του λιζινγκ και αγκαλιά με τα τηλεκοντρόλ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.


ΑΕΡΓΗ ΚΟΥΡΑΔΑ.
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.714
Like
17.857
Πόντοι
3.656
Πάει και ψωνίζει δηλαδή ο Κυριάκος και η κυβέρνησή του από το μαγαζί του φίλου σου?
Πως ακριβώς τον βοήθησε η κυβερνησάρα σου?
Τύπε ο κατσικογάμης κατουρημένος στραπονιάρης ... παίζει να έχει φίλους με μαγαζιά ;; Ειλικρινά τώρα !
Σερβιτόρους σαν αυτόν ξέρει και ξαπλωστράδες ντιτζεη μπαρμαν .

a27d24_157d0be724ef442287be294456b72399~mv2.gif
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.923
Πόντοι
5.506
Και αυτό που βλέπεις ως σοβαρή άποψη είναι ότι ο χατζηδάκης έχει κερδίσει την θέση του με το σπαθί του επειδή ''έκλεισε'' την ολυμπιακή?


μήπως πρέπει να πας σε οφθαλμίατρο? :confused:
Τραγούδα. Έλυσε ένα μπουρδελο που σερνόταν δεκαετίες και δεν το ακουμπούσε κανείς. Εσένα σε πείραξε πολύ;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τύπε ο κατσικογάμης κατουρημένος στραπονιάρης ... παίζει να έχει φίλους με μαγαζιά ;; Ειλικρινά τώρα !
Σερβιτόρους σαν αυτόν ξέρει και ξαπλωστράδες ντιτζεη μπαρμαν .

a27d24_157d0be724ef442287be294456b72399~mv2.gif
Ξαπλώστρας σου γαμησε το υγρασιασμενο υπόγειο με τα έπιπλα ΙΚΕΑ ξεσκισμένο μουνοπανο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Τραγούδα. Έλυσε ένα μπουρδελο που σερνόταν δεκαετίες και δεν το ακουμπούσε κανείς. Εσένα σε πείραξε πολύ;
Όχι ούτε που με νοιάζει....αν δε το έκανε αυτός θα το έκανε κάποιος άλλος.....ο χώρος αυτός είναι του μελισανίδη και του βαρδινογιάννη....ποια ολυμπιακή και μαλακίες.....


Αλλά αυτός είναι ο λόγος που τον εκθειάζεις??? :2funny:


θες να μου πεις εκτός από πολιτικός τι άλλη εργασία έχει κάνει ο χατζηδάκης??? που απέκτησε την πήρα της οικονομίας και της αγοράς????
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.714
Like
17.857
Πόντοι
3.656
ευτυχως που ανεβαινει και καμιά τετοια φωτογραφια και βλεπει το μεσο μέλος του μπου πως ζει ο κοσμος ..
Γιατι ολη μέρα στις βιλες του κοντευει να αποκοπεί απο την πραγματικότητα :coffee:
Με εξαίρεση μεγαλοδικηγόρο τύπε εδώ μέσα
όλοι λαϊκά παληκάρια είμαστε.
Ο άπλας με τις αμαξάρες του και τους 3 μήνες διακοπές από 29/8 μέχρι 2/9
είναι άλλη υπόθεση .

 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.923
Πόντοι
5.506
Όχι ούτε που με νοιάζει....αν δε το έκανε αυτός θα το έκανε κάποιος άλλος....
Αρκεί, με κάλυψες, ούτε που σε νοιάζει που ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ ΟΛΟΙ χρυσή επί δεκαετίες.

Έλα όμως που δεν το έκανε ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Αρκεί, με κάλυψες, ούτε που σε νοιάζει που ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ ΟΛΟΙ χρυσή επί δεκαετίες.

Έλα όμως που δεν το έκανε ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ.
ούτε που με νοιάζει που την έκλεισε επειδή πήγες να το παρουσιάσεις ότι με ''ετσουξε''....ούτε που το σκέφτηκα δεύτερη φορά


πήρε εντολή και το πράσινο φως από τα αφεντικά και την έκλεισε. εντάξει


θες να μας πεις τι άλλες περγαμηνές έχει? έχει εργαστεί κάπου? έχει βιογραφικό? έχει εμπειρία? έχει ένσημα????
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.923
Πόντοι
5.506
ούτε που με νοιάζει που την έκλεισε επειδή πήγες να το παρουσιάσεις ότι με ''ετσουξε''....ούτε που το σκέφτηκα δεύτερη φορά


πήρε εντολή και το πράσινο φως από τα αφεντικά και την έκλεισε. εντάξει


θες να μας πεις τι άλλες περγαμηνές έχει? έχει εργαστεί κάπου? έχει βιογραφικό? έχει εμπειρία? έχει ένσημα????
Εντάξει τύπε, όπως πιστεύεις.

Έχω ένα παλληκάρι για μερεμέτια, ότι χρειαστείς, περνάει πλακάκια, στοκαρει, βάφει, Αλία λέγεται, ένσημα φουλ, μια ζωή στην οικοδομή, αν χρειαστείς κάτι πες μου.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
829
Κριτικές
1
Like
1.095
Πόντοι
206
Δεν ξέρω τύπε, δε νομίζω, το σίγουρο είναι πως κυκλοφορεί με ρολόγια 5ψήφιων τιμών και ψάχνεται για suv οβερ 50k και μπραβο του και μαγκια του γιατί τα εβγαλε με τον ιδρωτα του. Ουτε λουκετιασε σαν κατι αποτυχημενους με απολυτηριο 19,2 ουτε καθεται να ριχνει καταρες και ψόφους.
Ρε κουλοσκυλο δεν εχεις δικαιωμα εσυ να μιλας.
Λουκετιασε ολη τη χωρα κακο χεονο να χει ο γκαντέμης.
Για να παρω την ελενα ενα τηλεφωνάκι να σε βαλει ατο σωστο το δρομο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εντάξει τύπε, όπως πιστεύεις.

Έχω ένα παλληκάρι για μερεμέτια, ότι χρειαστείς, περνάει πλακάκια, στοκαρει, βάφει, Αλία λέγεται, ένσημα φουλ, μια ζωή στην οικοδομή, αν χρειαστείς κάτι πες μου.
Το παλικάρι το εχεις να σου διακορευει τη κωλοτρυπίδα.
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.714
Like
17.857
Πόντοι
3.656
1) Για να παρω την ελενα ενα τηλεφωνάκι να σε βαλει ατο σωστο το δρομο


2) Το παλικάρι το εχεις να σου διακορευει τη κωλοτρυπίδα.
1) Ένα κατουρηματάκι και στραπόνιασμα θέλει το παιδί ρε.


2)Μην είσαι ομοφοβικός.

Είναι γαμιάς πάντως. Καμία κατσίκα στην περιοχή του δεν τον αμφισβητεί .
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.891
Πόντοι
12.756
Παντως για να γραψουμε και κάτι σοβαρό..

Μια κρατικη μηχανή, με τοσα πολλα ψηφιακα εργαλεια που εχει φτιαξει και μπορει να επιβάλει στον κόσμο και άλλα τοσα αυριο το πρωι,

Με my data σε λιγο,
Με διασυνδεσεις τραπεζων,
Με ελεγχο λογαριασμων εταιρικων, προσωπικων , ελεγχο κινησεων ,
με περουσιολογια,
με κτηματολόγια
με ΑΑΔΕ φουλ ψηφιακη ,
με διασταυρωσεις στοιχείων,
με τεχνικη νοημοσυνη που τσαμπουνάνε τωρα οτι θα βαλουν κτλ,

και να αρχιζεις να βαζεις τεκμαρτα κριτήρια επειδη δεν μπορεις να πιάσει εστω κάποιους ΕΕ που φοροδιαφευγουν ειναι τραγικη αποτυχία και η εννοια της ανικανοτητας.
Δειχνει ξεκάθαρα οτι ειναι ενα ματσο τεμπεληδες και βαριουνται εστω να κανουν και τα βασικα ,
και δεν εχει τοσο σχεση ποιος ειναι κυβερνηση , γιατι οι οργανισμοι και τα ελεγκτικά εργαλεια υπαρχουν.

Αρα ή τους βαζεις και δουλευουν και πιανουν λαβρακια ή τους πετάς ολους στον δρόμο και φερνεις άλλους πιο ικανους και με θεληση.

Και αντε να πεις δεν γαμιεται ας με κλεψει στους φόρους η ελληνικη Microsoft , ας με κλεψει η Τζονσον & Τζονσον , ας με κλεψει η Κοκα κόλα, ας με κλεψει η Φαιζερ..
που εχουν ολοκληρους οροφους κτιρίων με ειδικους στην φορολογια καθε κρατους και παγκοσμια και 5 οφ-σορ εταιρείες η καθεμια τους
αλλα εδω ρε μαλάκα κρατος σε κλεβει και ο Τακης ο ηλεκτρολόγος με μαγαζι 3 επι 3 στα Πετράλωνα που γυρναει με το δοκιμαστικο κατσαβίδι στην τσεπη,
σε κλεβει ο μπογιατζης με το φορντ τρανσιτ 30ετιας που δεν κλεινει η πλαινη πορτα απο τις στουκες.. ημαρτον δηλαδη.

Δεν μπορεις να πιάσεις κανέναν ; ουτε εναν γιατρο ; ενα δικηγόρο ; εναν συμβολαιογράφο, εναν με ενα καφε take away ρε πουστη μου ;;;

Ε καλά κανουν και σε κλεβουν τότε και οπου σε βρουν θα σε γαμανε
 
Τελευταία τροποποίηση:

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Ολα σωστα αυτα που λες , εκτος του οτι το εβραικο λομπι ειναι πανισχυρο στις ΗΠΑ και θα τον ζορισει
ΥΓ Ο Κουλης δεν ειναι μονο βολικος ειναι εκβιαζομενος. Αρχικα οι αμερικανοι προοριζανε τη Ντορα για πρωθυπουργο , αλλα μολις πηραν ειδηση τα Λιγναδια θεματα του Κουλη ειπαν '' Καλως τον δικο μας ανθρωπο ''
Ο νοθος ήταν το αγαπημένο παιδί του Νταβός, το παιδί που σήκωνε χέρι πριν τελειώσει την πρόταση ο δάσκαλος
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Παντως για να γραψουμε και κάτι σοβαρό..

Μια κρατικη μηχανή, με τοσα πολλα ψηφιακα εργαλεια που εχει φτιαξει και μπορει να επιβάλει στον κόσμο και άλλα τοσα αυριο το πρωι,

Με my data σε λιγο,
Με διασυνδεσεις τραπεζων,
Με ελεγχο λογαριασμων εταιρικων, προσωπικων , ελεγχο κινησεων ,
με περουσιολογια,
με κτηματοόγια
με ΑΑΔΕ φουλ ψηφιακη ,
με διασταυρωσεις στοιχείων,
με τεχνικη νοημοσυνη που τσαμπουνάνε τωρα οτι θα βαλουν κτλ,

και να αρχιζεις να βαζεις τεκμαρτα κριτήρια επειδη δεν μπορεις να πιάσει εστω κάποιους ΕΕ που φοροδιαφευγουν ειναι τραγικη αποτυχία και η εννοια της ανικανοτητας.
Δειχνει ξεκάθαρα οτι ειναι ενα ματσο τεμπεληδες και βαριουνται εστω να κανουν και τα βασικα ,
και δεν εχει τοσο σχεση ποιος ειναι κυβερνηση , γιατι οι οργανισμοι και τα ελεγκτικά εργαλεια υπαρχουν.

Αρα ή τους βαζεις και δουλευουν και πιανουν λαβρακια ή τους πετάς ολους στον δρόμο και φερνεις άλλους πιο ικανους και με θεληση.

Και αντε να πεις δεν γαμιεται ας με κλεψει στους φόρους η ελληνικη Microsoft , ας με κλεψει η Τζονσον & Τζονσον , ας με κλεψει η Κοκα κόλα, ας με κλεψει η Φαιζερ..
που εχουν ολοκληρους οροφους κτιρίων με ειδικους στην φορολογια καθε κρατους και παγκοσμια και 5 οφ-σορ εταιρείες η καθεμια τους
αλλα εδω ρε μαλάκα κρατος σε κλεβει και ο Τακης ο ηλεκτρολόγος με μαγαζι 3 επι 3 στα Πετράλωνα που γυρναει με το δοκιμαστικο κατσαβίδι στην τσεπη,
σε κλεβει ο μπογιατζης με το φορντ τρανσιτ 30ετιας που δεν κλεινει η πλαινη πορτα απο τις στουκες.. ημαρτον δηλαδη.

Δεν μπορεις να πιάσεις κανέναν ; ουτε εναν γιατρο ; ενα δικηγόρο ; εναν συμβολαιογράφο, εναν με ενα καφε take away ρε πουστη μου ;;;

Ε καλά κανουν και σε κλεβουν τότε και οπου σε βρουν θα σε γαμανε
Το βλέπεις από λάθος οπτική.
ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΑΦΑΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ. Απλά και κατανοητά. Κλείνουν οι μικροί, ο λογιστής, δικηγόρος, μπογιατζής, γίνονται υπάλληλοι του υπερεργολαβου που τον πληρώνει 1000€ και στέλνει τα λεφτά του στα νησιά Κευμαν.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.891
Πόντοι
12.756
Το βλέπεις από λάθος οπτική.
ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΑΦΑΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ. Απλά και κατανοητά. Κλείνουν οι μικροί, ο λογιστής, δικηγόρος, μπογιατζής, γίνονται υπάλληλοι του υπερεργολαβου που τον πληρώνει 1000€ και στέλνει τα λεφτά του στα νησιά Κευμαν.
Θα δημιουργηθουν οι παρακατω κατηγοριες
-Αυτοι που εκλεβαν θα κλεβουν καλυτερα
-Αυτοι που οντως δεν εκλεβαν και τους γαμαει το νομοσχεδιο θα μαθουν και θα ξεκινησουν και αυτοι να κλεβουν
-Ελαχιστοι που δεν μπορουν κα κλεψουν και ειναι μικροι θα κλεισουν
-Αυτοι που θα ξεκινησουν τωρα θα στησουν την επιχειρηση καλυτερα στο να μπορει να κλεψει

Θα πεθάνουν οι εντελως μικροι και τίμιοι , η λερα θα μεινει και θα σε κλεβει ακόμα περισσοτερο οπου μπορει
Οι μικροι και τιμιοι ειναι πάντα οι λιγότεροι , οποτε δεν θα αλλαξει και πολυ το σκηνικο .. ισα ισα που αυτοι που θα μεινουν
θα κλεβουν και γι αυτους που δεν θα υπαρχουν πια στην αγορά , γιατι οι πελάτες τους σε αυτους θα πανε
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.874
Κριτικές
21
Like
11.084
Πόντοι
4.546
Όχι ούτε που με νοιάζει....αν δε το έκανε αυτός θα το έκανε κάποιος άλλος.....ο χώρος αυτός είναι του μελισανίδη και του βαρδινογιάννη....ποια ολυμπιακή και μαλακίες.....


Αλλά αυτός είναι ο λόγος που τον εκθειάζεις??? :2funny:


θες να μου πεις εκτός από πολιτικός τι άλλη εργασία έχει κάνει ο χατζηδάκης??? που απέκτησε την πήρα της οικονομίας και της αγοράς????
Κάτσε να μπει ο Άλεξανδρος και θα λάβεις την απάντηση που ζητάς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom