Νέα

Τι έπαθε το site;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dzf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 412K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
Ας ρωτησουν στο ποιο arbor peakflow εχουν
ή ας δουν στο με 149$ το μηνα γυρω στα 93Euro.
Γενικως μπορουν να κανουν μια ερευνα αγορας.Παντως για ddos με 5Gbps εισαι καλα και με 10Gbps γαμας και δερνεις.
Το κοστος θα καλυφθει απο τις 657.345.325.457 διαφημισεις που εχουν στο site.Δεν νομιζω οτι ειναι και τοοοσο μεγαλο το κοστος για ενα site που ειναι νο1!
 

Επισκέπτης
Ας ρωτησουν στο ποιο arbor peakflow εχουν
ή ας δουν στο με 149$ το μηνα γυρω στα 93Euro.
Γενικως μπορουν να κανουν μια ερευνα αγορας.Παντως για ddos με 5Gbps εισαι καλα και με 10Gbps γαμας και δερνεις.
Το κοστος θα καλυφθει απο τις 657.345.325.457 διαφημισεις που εχουν στο site.Δεν νομιζω οτι ειναι και τοοοσο μεγαλο το κοστος για ενα site που ειναι νο1!
η εταιρεια,που εχει το web hosting (και η οποια ειναι στα 4 kbpt,ενω ολες οι υπολοιπες ειναι το ανωτερο στα 3)δεν μπορεσε να κανει κατι για να αντιμετωπισει την επιθεση!στειλε λοιπον ενα βιογραφικο,να σε παρουν σαν συμβουλο!
δεν ηξερα οτι πρεπει να σου δωσει λογαριασμο ο αλεξ,για τα ποσα μπανερ θα βαλει στο σαιτ του...
αληθεια,το προβλημα σου ειναι οτι ξεπεραστηκε η επιθεση σε λιγο χρονικο διαστημα?γιατι τα σχολια σου σε αλλο σαιτ αλλα και εδω,αυτο δειχνει!βεβαια,οταν πριν καιρο ειχε πεσει αλλο σαιτ,δεν σε ειδα να κριτικαρεις τα μεσα προστασιας που εχουν βαλει!θα μου πεις,μπαινει στη μεση το συμφερον!
καληνυχτα απο μενα...
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
η εταιρεια,που εχει το web hosting (και η οποια ειναι στα 4 kbpt,ενω ολες οι υπολοιπες ειναι το ανωτερο στα 3)δεν μπορεσε να κανει κατι για να αντιμετωπισει την επιθεση!στειλε λοιπον ενα βιογραφικο,να σε παρουν σαν συμβουλο!
δεν ηξερα οτι πρεπει να σου δωσει λογαριασμο ο αλεξ,για τα ποσα μπανερ θα βαλει στο σαιτ του...
αληθεια,το προβλημα σου ειναι οτι ξεπεραστηκε η επιθεση σε λιγο χρονικο διαστημα?γιατι τα σχολια σου σε αλλο σαιτ αλλα και εδω,αυτο δειχνει!βεβαια,οταν πριν καιρο ειχε πεσει αλλο σαιτ,δεν σε ειδα να κριτικαρεις τα μεσα προστασιας που εχουν βαλει!θα μου πεις,μπαινει στη μεση το συμφερον!
καληνυχτα απο μενα...
Μετα απο πολλα pm φανταζομαι ενημερωθηκες για το ποσα gbps δινουν στο godaddy καθως και το ποσα δινουν οι αλλες εταιριες.Το βιογραφικο μου δεν ειναι κωλοχαρτο να το μοιραζω απο δω και απο κει.Αλλα και να ηταν σιγα μην το εδινα σε αυτους.
Δεν ειπα οτι το goddady ειναι το χειροτερο αλλα εφοσον το site ανεβαινει καλο ειναι να ανεβαινει και σε προστασια.Αν αυτο σου φαινεται τοοοσο παραλογο τι να σου πω.Επισης δεν ειπα ποτε οτι με νοιαζει ποσα διαφημιστικα θα βαλει αλλα με ρωταγες με εναν παντελως ηλιθιο τροπο το που θα βρουνε τα λεφτα για καλυτερη προστασια.Το προβλημα μου δεν ειναι κανενα στο οτι αντιμετωπιστηκε σχετικα γρηγορα η επιθεση αντιθετα ειπα την γνωμη μου ωστε να μην ξαναγινει το μελλον.Αλλα οταν καποιος λεει κατι για καλο ολοι πεφτουν να τον φανε γιατι ολοι ειναι ξερολες και οτι πεις το περνουν στραβα.Οσο για τα σχολια μου στο αλλο site καλα εκανα και τα εκανα γιατι παρουσιαστηκε η επιθεση λες και ηταν σκευωρια του εβραϊκου λομπυ, των μασωνων και των εξωγηινων μονο και μονο για να προκαλεσει εντυπωσεις.
Οταν λες πριν καιρο ειχε πεσει αλλο site και δεν το σχολιασα τι εννοεις?Καθε μερα πεφτουν γυρω στα 10.000 sites θες να κανω σχολια για ολα ή για αυτο που μπαινω?Συμφερον?Πας καλα ή να βαλω τις φωνες?
Απο κει που ελεγα αντε ας πω και τη γνωμη μου μπορει να βοηθησει τωρα αναρωτιεμαι....
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
454
Πόντοι
36
Shes crazy like a fool
What about it daddy cool

Shes crazy like a fool
What about it daddy cool
Im crazy like a fool
What about it daddy cool

Daddy, daddy cool
Daddy, daddy cool
Daddy, daddy cool
Daddy, daddy cool

Shes crazy like a fool
What about it daddy cool
Im crazy like a fool
What about it daddy cool

Daddy, daddy cool
Daddy, daddy cool
Daddy, daddy cool
Daddy, daddy cool

(spoken) shes crazy about her daddy
Oh she believes in him
She loves her daddy

Shes crazy like a fool
What about it daddy cool
Im crazy like a fool
What about it daddy cool

Daddy, daddy cool
Daddy, daddy cool
Daddy, daddy cool
Daddy, daddy cool

:cool2:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Β)η εταιρεια που εχει web hosting εχει δυνατοτητα στην ελλαδα,στα 4 GBPΤ!η επιθεση ηταν στα 5 GBPΤ!

Stop the presses.

Έκτακτη σύγκλιση του IEEE για να απονεμηθεί Medal of Honor.

Νέα μονάδα μέτρησης ανακαλύφθηκε:
το GBPT.

Βρε μπας και είναι το Grant Boson Particle Tunnel;
Βρε μπας και είναι το Garbage Broadcast Phase Transimission;

Μπα, νομίζω ότι είναι το Generic Bulshit Propagation Talent.
Που κάλιστα θα μπορούσε να ήταν και Genetic.

Γρήγορα, μελέτη των βιογραφιών του Andy (του original ντε) για το πως γίνεται κανένας αξιοπρεπής Talking Head.
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6

Καλο :P

Stop the presses.

Έκτακτη σύγκλιση του IEEE για να απονεμηθεί Medal of Honor.

Νέα μονάδα μέτρησης ανακαλύφθηκε:
το GBPT.

Βρε μπας και είναι το Grant Boson Particle Tunnel;
Βρε μπας και είναι το Garbage Broadcast Phase Transimission;

Μπα, νομίζω ότι είναι το Generic Bulshit Propagation Talent.
Που κάλιστα θα μπορούσε να ήταν και Genetic.

Γρήγορα, μελέτη των βιογραφιών του Andy (του original ντε) για το πως γίνεται κανένας αξιοπρεπής Talking Head.

Δεν το προσεξα χθες, ηταν και η ωρα λιγο περιεργη.

GBPT= Grigora Bourdela Pesane Twra ή μηπως GBPT= Gauroi Bakaliaroi Patsas Taramas
αν ειναι στα ελληνικα, αλλιως ψηφιζω Generic Bulshit Propagation Talent.



 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216






Κατα τα αλλα επιθεσεις 5Gbps δεν αντιμετωπιζονται.


"Δεν πρόκειται για hacking που κάνει κάποιο παιδάκι από το Internet Cafe της γειτονιάς του.
Πρόκειται για ανθρώπους σχεδόν άτρωτους, με μεγάλη δύναμη, πολλά λεφτά, και ισχύη για να κάνουν τέτοιες επιθέσεις."
Πολλες ταινιες επιστημονικης φαντασιας βλεπει ο Alexxx.Σιγα μην επεσε θυμα μιας τεραστιας επιθεσης που απο πισω κρυβονται πανισχυρα προσωπα, μασωνοι, εβραϊκο λομπυ, πετρελαιαδες οι οποιοι εριξαν πολλα εκατομυρια για να γινει αυτη η επιθεση.Μηπως τελικα το κανανε οι Αρειανοι με την φοβερη τους τεχνολογια?Μαλλον καποιος βαριοτανε ή/και τσιγκουνευοτανε να το ψαξει και να φροντισει να εχει μια ασφαλεια τις προκοπης ιδιος οταν το site του εχει τρομακτικη ανωδο.
Για deface site ναι το κανεις και με 56kb.Στην προκειμενη περιπτωση, αν οντως δηλαδη εγινε επιθεση 5Gbps, το μονο που θα μπορουσε να κανει ενας με pstn ειναι να προγραμματισει ενα πανεμορφο worm το οποιο να κανει ddos επιθεσεις καποια συγκεκριμενη ημερα και ωρα και μετα να το ριξει στο internet.Αν παει καλα μεσα σε 1 μηνα μπορει να εχει "συλλεξει" και 100.000 υπολογιστες χωρις τις τελειες συνδεσεις αλλα στην προκειμενη περιπτωση μετραει η ποσοτητα και οχι η ποιοτητα.
Κατα τα αλλα με 56kb κλανεις μια μαντρα :P


:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Από :
"GoDaddy chief information security officer Neil Warner told us that the attack was a SYN flood that targeted a particular under-protected service. We have agreed not to name the targeted service, at the request of GoDaddy."

Νομίζω οτι αυτό τα λέει όλα!!
Απλώς κάποιοι από εμάς με μερικές γνώσεις αρεσκόμαστε να το συζητάμε ακόμα.
Οσο αφορά την προστασία, μια τεχνικοοικονομική μελέτη θα ήταν το καλύτερο. Μετά αποφασίζουν οι ιδιοκτήτες!!

Αυτά λέει η πράξη!!! (ελπίζω πως όλοι όσοι εκτελούν πρακτικές εργασίες γνωρίζουν την διαφορά μεταξύ θεωρίας και πράξης)



PS:
ελπίζω οτι δεν θα προσβληθεί κάποιος μετην τελευταία παράγραφο.
 

Επισκέπτης
Καλο :P

Δεν το προσεξα χθες, ηταν και η ωρα λιγο περιεργη.

GBPT= Grigora Bourdela Pesane Twra ή μηπως GBPT= Gauroi Bakaliaroi Patsas Taramas
αν ειναι στα ελληνικα, αλλιως ψηφιζω Generic Bulshit Propagation Talent.
αλλοι κανουμε λαθακια λογω βιασυνης και κουρασης,και αλλοι απλα δεν γνωριζουν συντακτικο,ασχετα αν θελουν να παρουσιαζονται σαν ειδημονες  :2funny: :2funny: :2funny:




Το προβλημα μου δεν ειναι κανενα στο οτι αντιμετωπιστηκε σχετικα γρηγορα η επιθεση αντιθετα ειπα την γνωμη μου ωστε να μην ξαναγινει το μελλον.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.977
Κριτικές
1
Like
2.698
Πόντοι
606
Καποιες φορες προσπαθω να παω στα pm μου και τρωω πορτα.Καντε κατι γιατι θα το κανω βιδες και ελατηρια :knuppel:
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Αν και δεν ταιριαζει θα το πω εδω!! οταν πας στις κριτικες και ανοιγεις μια φωτο (lightbox λεγεται το προγραμμα??) παλια ειχε ενα close απο κατω. Τωρα μαλλον κατι κανατε για να φαινεται και καμια διασημιση ταυτοχρονα αλλα εφυγε το κλοουζ και τωρα δεν ξερω πως να κλεισω την φωτο!!

  Επισης σε μια δοση ο zuzanaς  επεσε πανω στο next και δεν μπορουσα να πλοηγηθω (φσσ) ουτε να κλεισω την φωτο!!
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
αλλοι κανουμε λαθακια λογω βιασυνης και κουρασης,και αλλοι απλα δεν γνωριζουν συντακτικο,ασχετα αν θελουν να παρουσιαζονται σαν ειδημονες  :2funny: :2funny: :2funny:

Το προβλημα μου δεν ειναι κανενα στο οτι αντιμετωπιστηκε σχετικα γρηγορα η επιθεση αντιθετα ειπα την γνωμη μου ωστε να μην ξαναγινει το μελλον.
Δεν ειπα ποτε οτι ειμαι ειδημων αλλα μπορει και να ειμαι, δεν μπορεις να το ξερεις αυτο.Εγω απλα ειπα μερικα πραγματα γιατι πολλοι που δεν γνωριζουν, παρα μονο τα βασικα,
μπορει να θεοποιησουν το site διοτι δεχεται επιθεση απο δυναμεις του σκοτους.Συν του οτι εκανα καποιες προτασεις για καλυτερη ασφαλει αλλα το μονο που ακουσα ηταν κραξιμο γιατι οπως ξερουμε ο κλασσικος ελληναρας δεν θελει να του δινουν συμβουλες γιατι τα ξερει ολα.

Αλλοι κανουμε λαθακια?Και τωρα που εισαι ξεκουραστος μια χαρα λαθη κανεις :P :P
Το ειδα και χθες το συντακτικο μου λαθος και ειπα να κανω τροποποιηση αλλα μετα εκανα αλλα ποστ και το ξεχασα.Δεν ειναι η πρωτη φορα που κανω λαθος ουτε η τελευταια αλλα αν νομιζεις οτι με αυτο με προσβαλεις τι να σου πω θα χασω τον υπνο μου τωρα.
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Λίγο υπομονή παίδες και σε λίγο χρονικό διάστημα το site θα πηγαίνει σφαίρα. :rockon:
 

old_admin

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2005
Μηνύματα
1.836
Like
33
Πόντοι
16
Τις τελευταίες μέρες όποτε μπαίνω στο σάιτ μου εμφανίζει το λευκό φόντο.
Κι ενώ κάνω την αλλαγή, μετά από λίγο ξαναεπιστρέφει στο λευκό από μόνο του.

Θα διορθωθεί.

Αν και δεν ταιριαζει θα το πω εδω!! οταν πας στις κριτικες και ανοιγεις μια φωτο (lightbox λεγεται το προγραμμα??) παλια ειχε ενα close απο κατω. Τωρα μαλλον κατι κανατε για να φαινεται και καμια διασημιση ταυτοχρονα αλλα εφυγε το κλοουζ και τωρα δεν ξερω πως να κλεισω την φωτο!!

  Επισης σε μια δοση ο zuzanaς  επεσε πανω στο next και δεν μπορουσα να πλοηγηθω (φσσ) ουτε να κλεισω την φωτο!!

Γίνεται σε μερικές φώτο ναι.
Θα διορθωθεί και αυτό.
 

Επισκέπτης
μπορει να θεοποιησουν το site διοτι δεχεται επιθεση απο δυναμεις του
& ετσι να' ναι,εσυ τι ζορι τραβας???
μηπως πληρωνουμε καποια συνδρομη & δικαιολογειται τετοια γκρινια???
ειπε ο αλεξ οτι προσπαθουν να το φτιαξουν..
οποιος δεν γουσταρει,τα κουβαδακια του & σε αλλη παραλια..
κατα προτιμηση στην διπλανη που τοσο πολυ & συχνα μας διαφημιζουν διαφοροι..
ωχου..
τσουρεκια μας τα εχετε κανει..
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
& ετσι να' ναι,εσυ τι ζορι τραβας???
μηπως πληρωνουμε καποια συνδρομη & δικαιολογειται τετοια γκρινια???
ειπε ο αλεξ οτι προσπαθουν να το φτιαξουν..
οποιος δεν γουσταρει,τα κουβαδακια του & σε αλλη παραλια..
κατα προτιμηση στην διπλανη που τοσο πολυ & συχνα μας διαφημιζουν διαφοροι..
ωχου..
τσουρεκια μας τα εχετε κανει..

Δεν τραβαω κανενα ζορι.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αρπαζεστε τοσο.Ειπα 5 πραγματα τα οποια γνωριζα και πεσατε να με φατε...Αλλα οποιος εχει τι μυγα να την φερει πισω!
high tcp connect time out.we are under attack :P :P :P
 

Επισκέπτης
Δεν τραβαω κανενα ζορι.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αρπαζεστε τοσο.Ειπα 5 πραγματα τα οποια γνωριζα και πεσατε να με φατε...Αλλα οποιος εχει τι μυγα να την φερει πισω!
high tcp connect time out.we are under attack :P :P :P
γιατι εισαι ειρων..
οσο για την μυγα,ΔΕΝ ΓΑΜΑΩ ΣΤΡΑΚΙΑ(πληροφοριακα)..
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom