Νέα

Τι έπαθε το site;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dzf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 412K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
17
Πόντοι
4.175
καλη επανοδο μαγκες σας ευχομαι.....

βλεπω ειστε ολα τα αφεντικα ειναι εδω σημερα

εχω μια απορια ρε μαγκες ΕΔΩ απευθυνθηκατε καθολου ????? :think:

εκει υπαρχουν πολλα "τσακαλια" με απιστευτες γνωσεις....

γιατι εδω μιλαμε ΚΑΘΑΡΑ για (ηθικη βλαβη-διαφυγοντα κερδη-συκοφαντικη δυσφημιση-κ.α)

θα ηθελα να ακουσουμε ολοι την γνωμη σας επι αυτου.
 

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
17
Πόντοι
4.175
οκ. εχετε τους λογους σας φανταζομαι και δεν θελετε να απαντησετε........ :sunglasses:


ομως οπως βγαλατε χθες μια ανακοινωση καλο θα ηταν να κανετε

μια σημερινη ενημερωση-στοχος-μελλον του σαιτ κ.α  οχι για εμενα αλλα για ολο τον κοσμο που σας γουσταρει. :sunglasses:
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
καλώς ήρθς πίσω το σαιτ μας.....παιδιά έχουν γαμηθεί στις επιθέσεις..τεσπα..προτείνω ...αν το πρόβλημα λύνεται οικονομικά να μπει....εισφορά 20€ τον χρόνο για όσους θέλουν να είναι μέλη.....σιγα το ποσόν ρε παιδιά.....με την προυπόθεση ότι δεν θα ξανασυμβεί κάτι.....είναι νπαρέα το γαμημένο ....τι να κάνουμε....
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
καλη επανοδο μαγκες σας ευχομαι.....

βλεπω ειστε ολα τα αφεντικα ειναι εδω σημερα

εχω μια απορια ρε μαγκες ΕΔΩ απευθυνθηκατε καθολου ????? :think:

εκει υπαρχουν πολλα "τσακαλια" με απιστευτες γνωσεις....

γιατι εδω μιλαμε ΚΑΘΑΡΑ για (ηθικη βλαβη-διαφυγοντα κερδη-συκοφαντικη δυσφημιση-κ.α)

θα ηθελα να ακουσουμε ολοι την γνωμη σας επι αυτου.

Τσι Βούτες, στο Ηράκλειο υπάρχουν ακόμη μεγαλύτερα τσακάλια.
Κοτζάμ ENISA είναι εκεί.

http://[URL unfurl="true"]www.enisa.europa.eu/garnish/BUILDING/Enisa%20Builiding%208.jpg[/img[/URL]]
[URL unfurl="true"]http://www.enisa.europa.eu/index.htm[/URL]

Πλην όμως κανένας δεν μπορεί να κάνει τίποτε.
Ολόκληρη Εσθονία έρριξαν πέρυσι (και από το ΝΑΤΟ ζήτησαν βοήθεια, αλλά δήλωσαν αδυναμία).
Και το CNN πρόσφατα.

Βέβαια οι ιδιοκτήτες θα μπορούσαν να μας πουν από ποιά γεωγραφική περιοχή προέρχονταν οι επιθέσεις. Ή τουλάχιστον αν προέρχονταν και από την Ελλάδα. Ή αν ήταν από τόσες πολλές IP που δεν άξιζε καν τον κόπο να ψάξει κανένας.

Υπενθυμίζω ότι παρόμοια επίθεση έγινε και στο παρελθόν και μάλιστα είχε ζητηθεί και οικονομική ενίσχυση από τα μέλη. Πλην όμως δεν υπήρξε καμία ιδιαίτερη πληροφόρηση παρόλο που ορισμένα μέλη συνεισέφεραν.

Τέλος αδυνατώ να κατανοήσω τι εξυπηρετεί η παρακάτω δήλωση:
"Δεν πρόκειται για hacking που κάνει κάποιο παιδάκι από το Internet Cafe της γειτονιάς του.
Πρόκειται για ανθρώπους σχεδόν άτρωτους, με μεγάλη δύναμη, πολλά λεφτά, και ισχύη για να κάνουν τέτοιες επιθέσεις."

Γιατί μία επίθεση 5gbit απαιτεί αναγκαστικά πολλά λεφτά και μεγάλη δύναμη;
Όταν μπορεί να προέρχεται από κάποιο συμβιβασμένο node ενός P2P δικτύου;

Όταν γίνονταν η επίθεση στην Εσθονία πολλοί βγήκαν και είπαν ότι πρόκειται για τις μυστικές υπηρεσίες της Ρωσσίας. Οι Ρώσσοι βέβαια το αρνήθηκαν.

Φέτος τελικά οδηγήθηκε στην δικαιοσύνη ένας 20χρονος Εσθονός φοιτητής (Ρωσσικής καταγωγής). Η θεωρία περί ανάμιξης της πρώην KGB είχε καταπέσει προ πολλού.

Και τι του κάναν του δράστη;
1000 Ευρώ πρόστιμο.
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
CIVIL111,

έχω την εντύπωση πως τέτοια περιστατικά αποτελούν έμμεση διαφήμιση για το bourdela.
 

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
17
Πόντοι
4.175
CIVIL111,

έχω την εντύπωση πως τέτοια περιστατικά αποτελούν έμμεση διαφήμιση για το bourdela.

τετοιου ειδους διαφημιση δεν νομιζω να ΗΘΕΛΑΝ και να επιζητουσαν....μαλλον δυσφυμηση θα ελεγα....

εγω παντως πιστευω μετα απο αυτο το ΟΛΟ μελημα τους θα επρεπε να ειναι

η ΑΜΕΣΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ του σαιτ το οποιο (εμπευστηκαν-καταξιωθηκαν-τους γουσταρει ο κοσμος κ.α)

μονο που θα πρεπει να ακολουθησουν τα ΓΕΓΟΝΟΤΑ και οχι να ειναι απλα παρατηρητες..... :sunglasses:
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
καλώς ήρθς πίσω το σαιτ μας.....παιδιά έχουν γαμηθεί στις επιθέσεις..τεσπα..προτείνω ...αν το πρόβλημα λύνεται οικονομικά να μπει....εισφορά 20€ τον χρόνο για όσους θέλουν να είναι μέλη.....σιγα το ποσόν ρε παιδιά.....με την προυπόθεση ότι δεν θα ξανασυμβεί κάτι.....είναι νπαρέα το γαμημένο ....τι να κάνουμε....
Στις επόμενες συναντήσεις μας θα κόβουμε κουπόνια. Τα "μπουρδελόσημα". Θα διατίθεντο σε 3 εκσόσεις (των 10€,των 20€ και των 500€) για την θωράκιση του site. :rockon: :rockon: :2funny: :2funny:
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Που να τους καούν τα κομπουτερ και να μη γλιτώσει ούτε ένα μικρόν
:uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
34
Πόντοι
16
Δε νομίζω να χρειάζεται πολύ χρήμα για να ρίξει κάποιος ένα σάιτ...
Αυτό που χρειάζεται είναι πολλές γνώσεις προγραμματισμού και ακόμη και με μία απλή pstn 56kb σύνδεση μπορεί να κάνει την δουλειά του ο άλλος...

 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6






Κατα τα αλλα επιθεσεις 5Gbps δεν αντιμετωπιζονται.


"Δεν πρόκειται για hacking που κάνει κάποιο παιδάκι από το Internet Cafe της γειτονιάς του.
Πρόκειται για ανθρώπους σχεδόν άτρωτους, με μεγάλη δύναμη, πολλά λεφτά, και ισχύη για να κάνουν τέτοιες επιθέσεις."
Πολλες ταινιες επιστημονικης φαντασιας βλεπει ο Alexxx.Σιγα μην επεσε θυμα μιας τεραστιας επιθεσης που απο πισω κρυβονται πανισχυρα προσωπα, μασωνοι, εβραϊκο λομπυ, πετρελαιαδες οι οποιοι εριξαν πολλα εκατομυρια για να γινει αυτη η επιθεση.Μηπως τελικα το κανανε οι Αρειανοι με την φοβερη τους τεχνολογια?Μαλλον καποιος βαριοτανε ή/και τσιγκουνευοτανε να το ψαξει και να φροντισει να εχει μια ασφαλεια τις προκοπης ιδιος οταν το site του εχει τρομακτικη ανωδο.

Δε νομίζω να χρειάζεται πολύ χρήμα για να ρίξει κάποιος ένα σάιτ...
Αυτό που χρειάζεται είναι πολλές γνώσεις προγραμματισμού και ακόμη και με μία απλή pstn 56kb σύνδεση μπορεί να κάνει την δουλειά του ο άλλος...
Για deface site ναι το κανεις και με 56kb.Στην προκειμενη περιπτωση, αν οντως δηλαδη εγινε επιθεση 5Gbps, το μονο που θα μπορουσε να κανει ενας με pstn ειναι να προγραμματισει ενα πανεμορφο worm το οποιο να κανει ddos επιθεσεις καποια συγκεκριμενη ημερα και ωρα και μετα να το ριξει στο internet.Αν παει καλα μεσα σε 1 μηνα μπορει να εχει "συλλεξει" και 100.000 υπολογιστες χωρις τις τελειες συνδεσεις αλλα στην προκειμενη περιπτωση μετραει η ποσοτητα και οχι η ποιοτητα.
Κατα τα αλλα με 56kb κλανεις μια μαντρα :P
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Ενδιαφέρουσα άποψη. Ερευνητικός όνομα και πράγμα...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
επιτελους εβαλες εναν παλαιστη της προκοπης

ηταν request ρε ;)
στα βαρεα ο φεντορ οντως ειναι κορυφαιος
εχεις δει σεμιναριο?που κανει μαθημα?
το σπαμαραμε το θρεντ
σορυ παιδια
 

Επισκέπτης
ηταν request ρε ;)
στα βαρεα ο φεντορ οντως ειναι κορυφαιος
εχεις δει σεμιναριο?που κανει μαθημα?
το σπαμαραμε το θρεντ
σορυ παιδια
ενα ακομα και μετα πμ αν θες μην ενοχλουμε,λοιπον ο φεντορ ειναι για μενα ο καλυτερος οχι γιατι εχει μονο μια ηττα αλλα γιατι ο τυπος ξερει να παλευει με απλο και ουσιαστικο τροπο,δες τον αγωνα με τον κινεζο τον hong man choi και θα καταλαβεις
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
Κανενα σχολιο απο τους ιδιοκτητες για το ποστ μου δεν ειδα...αποτι φαινεται βολευει να μας αποκαλουν ημιμαθεις και να φτιαχνουν σεναρια επιστημονικης φαντασιας για να προκαλουν δεος και θαυμασμο.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
μεταφερω ενα ποστ που μου αρεσε απο www.blogger.com/comment.g?blogID=1491983876165127407&postID=102847195691780529&page=1]το μπλοκ του μπουρδελα[/url]


[size=26pt]"[/size]εγω προσωπικα δεν τους δινω εναν παρα στους πουστηδες που μας την εκαναν...που να τους καουν τα παπαρια κ να στερεψουν απο ιερο λαδι....αλλα μην ανησυζουν, καλο μας κανουν με κατι τετοιες μαλακιες, θα ανοιξει ο server και θα γραφτει ιστορικο ρεκορ εισοδου απο τους στερημενους συμπουρδελιστες, συναγωνιστες, συμπορνομανεις, συμπουτανακηδες, συγκαυλακηδες και συγκαμμενους φιλους...Γιατι ως γνωστον:
Μην κοψεις πουτανα απο πουτανιαρη και μπουρδελο απο μπουρδελιαρη, γιατι θα μαζεψει την καυλα του και θα σου κοψει το ΠΑΠΑΡΙ[size=26pt][sub]"[/sub][/size]


οποιος το εγραψε ειναι κορυφη στο ειδος του :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Κανενα σχολιο απο τους ιδιοκτητες για το ποστ μου δεν ειδα...αποτι φαινεται βολευει να μας αποκαλουν ημιμαθεις και να φτιαχνουν σεναρια επιστημονικης φαντασιας για να προκαλουν δεος και θαυμασμο.
να σχολιασουν τι?ενα ποστ γεματο εμπαθεια?αυτοι φιλε μου,που συμφωνα με τα γραφομενα σου δεν ειχαν φροντισει να προστατεψουν το σαιτ τους,σε 1 μολις μερα καταφεραν να εχουν παλι το σαιτ on line!
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
καλώς ήρθς πίσω το σαιτ μας.....παιδιά έχουν γαμηθεί στις επιθέσεις..τεσπα..προτείνω ...αν το πρόβλημα λύνεται οικονομικά να μπει....εισφορά 20€ τον χρόνο για όσους θέλουν να είναι μέλη.....σιγα το ποσόν ρε παιδιά.....με την προυπόθεση ότι δεν θα ξανασυμβεί κάτι.....είναι νπαρέα το γαμημένο ....τι να κάνουμε....

Να ποιοι είναι οι υπεύθυνοι για την ακρίβεια στην Ελλάδα!!! :hammer:
Οι ταλούληδες με τις εξοντωτικές, για τον μέσο βυζομεροκαματιάρη, ιδέες τους!!! :2funny: :boobies: :2funny:
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
να σχολιασουν τι?ενα ποστ που κρυβει εμπαθεια?αυτοι φιλε μου,που συμφωνα με τα γραφομενα σου δεν ειχαν φροντισει να προστατεψουν το σαιτ τους,σε 1 μολις μερα καταφεραν να εχουν παλι το σαιτ on line!

1 μερα?Κατι σαν 2 μερες μου φανηκε και δεν ξερω μηπως ηταν και παραπανω.Το ποστ μου δεν κρυβει καμια εμπαθεια.Ο alexxx εγγραψε:
"Επειδή ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του και πολλοί είναι και ημιμαθείς, απαντάω.

Δεν πρόκειται για hacking που κάνει κάποιο παιδάκι από το Internet Cafe της γειτονιάς του.
Πρόκειται για ανθρώπους σχεδόν άτρωτους, με μεγάλη δύναμη, πολλά λεφτά, και ισχύη για να κάνουν τέτοιες επιθέσεις.

Προστασία σαφώς και υπάρχει και φτάνει στο server μας. Άλλα όσοι ξέρουν από DDoS επιθέσεις, ξέρουν ότι από ένα σημείο και μετά ΔΕΝ γίνεται να υπάρξει προστασία. Ο μόνος τρόπος να λύσεις το πρόβλημα είναι με συζήτηση.

Το θέμα είναι μην μπεις στο μάτι. Επειδή όμως κάποιοι προφανώς ΔΕΝ λένε να δεχτούν ότι είμαστε με διαφορά #1 στο χώρο, προσπαθούν με τραμπουκο-τρόπους σαν αυτόν να πάρουν θέση.

Υπάρχει σχέδιο αποκατάστασης, απλά δεν γίνεται μέσα σε μερικές ώρες. Αναμένουμε."

Ισως αυτα που λεει να φανταζουν 100% για να μην πω 1000% αληθεια σε καποιους που δεν εχουν ιδεα, και δεν τους κατηγορω, αλλα οχι να λεμε οτι καποιος που ενημερωνει λεγοντας καποια πραγματα που ξερει το κανει με κακια.Ελεος...
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom