Νέα

Τι έπαθε το site;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dzf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 412K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
το θεμα ειναι αν ξερει η γιαγια σου να την αποκρουει , να βαλει ενα χερακι :2funny: :2funny: :2funny:
Δεν θέλω να το παίξω ξερόλας αλλά επίθεση dos μπορεί να κάνει και η γιαγιά μου!!! :grin: Το θέμα είναι σε τι μέγεθος γίνεται!!! ;)
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
Αυτο ειναι ενα ποστ που ηθελα να κανω στο blog αλλα αποτι φαινεται το site επεστρεψε οποτε το κανω εδω.

Και λεγε λεγε, λεγε λεγε ο χριστιανος(λεμε τωρα) μπερδευτηκα.Ο
καθενας λεει οτι θελει.Σεναρια χιλιαδες μπορουμε να βγαλουμε.

"Δεν πρόκειται για hacking που κάνει κάποιο παιδάκι από το Internet Cafe της γειτονιάς του.
Πρόκειται για ανθρώπους σχεδόν άτρωτους, με μεγάλη δύναμη, πολλά λεφτά, και ισχύη για να κάνουν τέτοιες επιθέσεις."

Σιγα μην μαζευτηκανε και οι hackers που ριξανε το πενταγωνο της αμερικης για μερικα δευτερολεπτα προκειμενου να ριξουν
το bourdela!Ξερεις ποσα site πεφτουν την ημερα?Να σου πω μονο πως μια ομαδα εριξε 600 sites σε 1 λεπτο.Η μηπως ησασταν τοοοοσο καλα προετιμασμενοι που μονο γαμιαδες μπορουσαν να σας ριξουν?Δεν λεω οντως μπορει να ηταν αντιποινα ή χτυπημα λογο "ζηλειας".Αλλα οτι οι τυποι ειναι ατρωτοι και εχουν λεφτα και δεν συμαζευετε?Μαλλον ταινια επιστημονικης φαντασιας θυμιζουν τα οσα λες.
Και επειδη το ημιμαθεις πηγαινε σε μενα μαλλον σου λεω πως το τι ξερει και τι ειναι ο καθενας δεν μπορεις να το γνωριζεις εσυ.Ο καθενας μας ξερει για τον αλλον οσα μας αφηνει να μαθουμε γιαυτον.
 

aarsenikos

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
321
Like
1
Πόντοι
1
είναι μέρες που μας βγάζει αυτό το μήνυμα?
         
                               DDoS Attack
Εχθές Σάββατο 12 Ιουλίου 2008, περίπου στις 17:00 το απόγευμα, άρχισε σφοδρό DDoS attack προς το Server του bourdela.com. Η επίθεση ήταν τόσο μεγάλη (5gbit) που ήταν σχεδόν αδύνατο να αντιμετωπιστεί. Μέσα σε λίγα λεπτά, τα upstream providers της εταιρείας που φιλοξενεί το Server μας (δηλαδή οι εταιρείες στην Ευρώπη που ανταλλάσουν κίνηση με εμάς) έβαλαν σε null route την IP μας, αφού επίθεση τέτοιου μεγέθους και για μεγάλο χρονικό διάστημα, προκαλεί προβλήματα στο δίκτυο τους. Με άλλα λόγια, "ακύρωσαν" προσωρινά την IP μας. Σε αυτό εμείς δεν έχουμε κανένα έλεγχο.

Μέχρι αυτή την ώρα, η επίθεση συνεχίζεται στα 3gbit και τα upstream providers συνεχίζουν να μας έχουν σε null route.
ποιος κρίνετε πίσω από αυτήν την επίθεση και ποιος είναι ο σκοπός του.θα μπορέσουμε να μάθουμε ποτε? εμείς τα απλά μελόι μπορούμε να βοηθήσουμε?
περιμένουμε απάντησης για το αγαπημένο μας site.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Εγω το ξεχασα κιολας.... μην δινουμε αξια σε ανυπαρκτους.

Ειμαστε ΤΟ νουμερο 1 και αυτο ενοχλει.

ΤΕΛΟΣ.
 

aarsenikos

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
321
Like
1
Πόντοι
1
Εγω το ξεχασα κιολας.... μην δινουμε αξια σε ανυπαρκτους.

Ειμαστε ΤΟ νουμερο 1 και αυτο ενοχλει.

ΤΕΛΟΣ.
αυτό το γνωρίζουμε αλλα δεν μπορούμε να μάθουμε από που έρχεται η επίθεση?
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Κλα ρε παιδια, δεν ειναι και το σαιτ της ορθοδοξης εκκλησιας οπου ο μονος φοβος ειναι οι καθολικοι. Ουτε ενα σαιτ ανθοπωλειου. Βαλτε το λιγο να δουλεψει....
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
αυτό το γνωρίζουμε αλλα δεν μπορούμε να μάθουμε από που έρχεται η επίθεση?

Μια DDos επιθεση ΔΕΝ μπορουμε να μαθουμε απο που ξεκινησε.
Νομιζω τα εχουμε ξαναπει.
Υπαρχει πιθανοτητα να ημουν κι εγω κι εσυ και ολοι μας θυματα-θητες.
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Προσωπικά δεν νομίζω ότι οφελεί κάποιον από εμάς να μάθει τον ένοχο για τις επιθέσεις. Ενοείται ότι είναι από τον χώρο του πληρωμένου έρωτα αλλά απο κει και πέρα.....ας κάνουμε τη δουλειά μας και οι άντμιν τη δική τους.
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Η διαφημιση των στουντιο πιστευω ενοχλει πολυ.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.977
Κριτικές
1
Like
2.698
Πόντοι
606
Την επομενη ρηχτε συρμα να τους περιμενω ετσι :ak: :ak: :ak: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :uzi: :uzi: :uzi:
 

aarsenikos

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
321
Like
1
Πόντοι
1
Προσωπικά δεν νομίζω ότι οφελεί κάποιον από εμάς να μάθει τον ένοχο για τις επιθέσεις. Ενοείται ότι είναι από τον χώρο του πληρωμένου έρωτα αλλά απο κει και πέρα.....ας κάνουμε τη δουλειά μας και οι άντμιν τη δική τους.
μπορούμε να κάνουμε μποϊκοτάζ στα site που πολεμούν το (δικό μας).πμορεί να υπάρχουν και άλλες λύσης μην το εγκαταλείπεις το θέμα μπορούμε όλη μαζί(αυτοί που γουστάρουν το site)να βοηθήσουν.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.977
Κριτικές
1
Like
2.698
Πόντοι
606
Ρε μπας και μας κανουν επιθεση οι ελλεινιδες??? :2funny:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom