Νέα

Τι είναι αυτό που μας αρέσει στις Ελληνίδες…

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 265
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

anos

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2007
Μηνύματα
570
Like
0
Πόντοι
6
Μηπως σε καποια σημεια των βαλκανιων εφαρμοζουν γιαπωνεζικα συστηματα επιδεσης των ποδιων? ξερεις......γαζα τυλιγμενη στο ποδι.......σαγιοναρα και καλτσουλα.......να περπατας λες και εχεις καποιο αναπτυξιακο συνδρομο.....δεν εξηγειται αλλιως αυτο το φαινομενο :P

Ναι οταν περπατουν στα καρβουνα.....
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Αυτο που μου αρεσει περισσοτερο στις Ελληνιδες ειναι η γλωσσα που χρησιμοποιουν,δηλαδη τα ελληνικα. Στο σεξ ειναι η μονη γλωσσα στην οποια μπορω να βρω την ποιοτητα. Εξοχως περιγραφικη,δινει στις περιπτυξεις μου καποιο νοημα.

Να και κατι αρκετα πραγματικο.

Πολυ καλη αισθηση να κοκκινιζεις τα κωλομερια της σε συνδυασμο με λεξεις-φρασεις βγαλμενες απο τον βοθρο που τυλιγουν ρομαντικα την εξοχη βραδια.  :rockon:

Albert Speer έγραψε:
Πάντως, σκεφτόμενος ποιες γυναίκες πραγματικά έχουν καρφωθεί στην μνήμη μου επειδή παρουσίαζαν έναν απίστευτα ισορροπημένο χαρακτήρα, τσαμπουκά, κοινωνικότητα, απουσία συμπλεγμάτων και βέβαια last but not least ομορφιά to die for, ....είναι όλες Ελληνίδες. Και καμία τους δεν μένει μόνιμα Ελλάδα. Ως συνήθως, των άκρων αυτή η καταραμένη φυλή!

Ξερεις τι γινεται φιλε?

Κατα βαθος, οταν λεμε ελληνιδες, δεν εννοουμε απαραιτητα τις γυναικες που ειναι στην φυλη των Ελληνων. Και αυτο γιατι εμφανισιακα ΔΕΝ ειναι ασχημες, ασχετα αν υπαρχουν απειρες πανασχημες, δεν μπορουμε να πουμε πως ειναι μπαζα. ( προτιμω αρκετες ξενες βεβαια, αλλα αυτα ειναι γουστα )

Αυτο που εννοουμε, ειναι ο ελληνικος τροπος σκεψης, το πως λειτουργει δηλαδη η καθε μια απο αυτες. Αν προσεξεις, σε αυτο το thread γινεται κυριως αναφορα στην συμπεριφορα και οχι τοσο στην εμφανιση.

Οποτε αυτες που λες εσυ, ναι μεν ειναι ελληνιδες, αλλα ΔΕΝ μενανε μονιμα Ελλαδα. Μεγαλη υποθεση λοιπον....
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Συμφωνώ ότι οι ελεεινίδες τείνουν να έχουν κάτι πατουσάρες σα τραβέλια.
 

giwrgaras7

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Albert speer δεν καταλαβα ρε φιλε ακριβως τι εννοεις στο μηνυμα σου..Εχεις γυρισει χωρες του εξωτερικου καταρχην?να υποθεσω πως ναι για να τοποθετεισε ετσι.
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
Συμφωνώ ότι οι ελεεινίδες τείνουν να έχουν κάτι πατουσάρες σα τραβέλια.
το τσέρνομπιλ φίλε, το τσέρνομπιλ!  :grin:
απο τότε που πλακώθηκαν όλοι και άδειασαν τα ράφια με τα γάλατα!
ναι μεν πέταξαν κάτι βυζάρες, βλέπεις 14χρονο και το περνάς για 18χρονο αλλά πετάξαν και κωλάρες και πατουσάρες και μυτάρες και κάτι τρίχες στο χέρι σαν κανταίφι πολίτικο
 

iaswnas

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
180
Like
0
Πόντοι
1
Αρρενωποτατες ειναι.......εμενα μαρεσουν.....ρε ιασονα ξεστραβωθηκα να σε διαβασω :P

κατα ταλλα...μιας και ανεφερες το φιλο σου.......εγω πιθανον να προτιμουσα τον 1.90 με τα παχακια του και την καραφλα......αφενος γιατι μαρεσουν οι πολυ ψηλοι αντρες αφετερου γιατι μαρεσουν οι καραφλοι αντρες :2funny: (οι φυσικοι καραφλοι τουλαχιστον ας το ξυρισουν :P )

ασε που ειμαι κατα της παγκοσμιοποιησης γενικα......την απεχθανομαι......μια γυναικα 1.75 με 1.80 περιπου 40-41 νουμερο παπουτσι φοραει σε οσες χωρες εχω παει.....τωρα αν το αντιστοιχο αλλοδαπο μοντελακι που γνωρισες εσυ εχει ατροφικα ακρα δεν το γνωριζω......εγω με 1.72 φοραω 37-38 και τα ποδια μου μοιαζουν αστεια γιατι ειναι μικρα.....ειδικα με φαρδια φορμα και αθλητικα απο κατω εξαφανιζονται τελειως οι πατουσες μου.....
ασε που ειμαι κατα της παγκοσμιοποιησης γενικα-->Εσυ την απεχθανεσαι αυτη ομως δε σε ρωτησε..ηρθε για να μεινει...και οδηγει σε συγκρισεις ....
 

Albert Speer

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
274
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
Albert speer δεν καταλαβα ρε φιλε ακριβως τι εννοεις στο μηνυμα σου..Εχεις γυρισει χωρες του εξωτερικου καταρχην?να υποθεσω πως ναι για να τοποθετεισε ετσι.

Όπως τα λες ακριβώς, μόνιμη κατοικία μου εκτός Ελλάδος.
 

giwrgaras7

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Albert Speer οκ μενεις μονιμα εκτος Ελλαδας και ποσα χρονια?Εγω δν εχω παει ποτε εξωτερικο αλλα αυτα τα συμπερασματα που βγαζεισ ισως να ξεχασες κ καποια πραματα.Ειναι λογικο να προτιμας εκει εξω να συναναστρεφεσαι με Ελληνες γιατι πολυ απλα εισαι Ελληνας.Επισης δν ξερω ποσα χρονια εισαι εκει.Αν εχεις μεγαλωσει στην Ελλαδα τοτε ακομα πιο προκατηλημενο ειναι το συμπερασμα σου, καθως οταν εχεις μεγαλωσει με συγκεκριμενες αρχες παραδοσεις και συνηθειες μιας χωρας το λογικο κ ανθρωπινο ειναι να ελκυεσαι απο ατομα με κοινα ενδιαφεροντα δηλ ανθρωπους με τις ιδιες αρχες παραδοσεις γνωσεις κ συνηθειες με σενα..Αλλιως μιλας σε εναν ΕΛληνα στο εξωτερικο που εισαι κ αλλιως σε εναν κατοικο της..
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Δεν ειναι λογικο να προτιμας να συναναστρεφεσαι Ελληνες οσο εισαι στο εξωτερικο.

Προκειται για τους μεγαλυτερους μαλακες, τυχοδιωκτες και χαφιεδες που εχω συναντησει. Και οχι μονο σε μια χωρα.

Αυτα απο τις εμπειριες μου βεβαια. Καποιος αλλος θα εχει αλλη αποψη εφοσον εχει διαφορετικη εμπειρια.

Αλλα μονο και μονο επειδη ειναι Ελληνας ο αλλος δεν σημαινει οτι υπαρχει καποιος παραπανω λογος να συναναστραφεις μαζι του.
 

Spinos

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
269
Like
7
Πόντοι
1
Δεν ειναι λογικο να προτιμας να συναναστρεφεσαι Ελληνες οσο εισαι στο εξωτερικο.

Προκειται για τους μεγαλυτερους μαλακες, τυχοδιωκτες και χαφιεδες που εχω συναντησει. Και οχι μονο σε μια χωρα.

Αυτα απο τις εμπειριες μου βεβαια. Καποιος αλλος θα εχει αλλη αποψη εφοσον εχει διαφορετικη εμπειρια.

Αλλα μονο και μονο επειδη ειναι Ελληνας ο αλλος δεν σημαινει οτι υπαρχει καποιος παραπανω λογος να συναναστραφεις μαζι του.

Στη μέση είναι το θέμα φίλε μου.
Υπάρχουν και καλοί και κακοί έλληνες, εντός και εκτός Ελλάδος.
και να ένα παράδειγμα. Εγώ που έχω συναντήσει τους χειρότερους Αλβανούς εντός Ελλάδος, βρήκα στο εξωτερικό Αλβανούς αξιοπρεπέστατους. Την ίδια στιγμή κάποιοι έλληνες ήταν οι χειρότεροι όλων.
Υπάρχουν όμως και έλληνες που διαπρέπουν και είσαι περήφανος να λες ότι είναι συνπατριώτες σου.Όλα λοιπόν είναι σχετικά και δεν πρέπει ούτε να τα γενικεύουμε ούτε να τα εξατομικεύουμε.
 

iaswnas

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
180
Like
0
Πόντοι
1
Στη μέση είναι το θέμα φίλε μου.
Υπάρχουν και καλοί και κακοί έλληνες, εντός και εκτός Ελλάδος.
και να ένα παράδειγμα. Εγώ που έχω συναντήσει τους χειρότερους Αλβανούς εντός Ελλάδος, βρήκα στο εξωτερικό Αλβανούς αξιοπρεπέστατους. Την ίδια στιγμή κάποιοι έλληνες ήταν οι χειρότεροι όλων.
Υπάρχουν όμως και έλληνες που διαπρέπουν και είσαι περήφανος να λες ότι είναι συνπατριώτες σου.Όλα λοιπόν είναι σχετικά και δεν πρέπει ούτε να τα γενικεύουμε ούτε να τα εξατομικεύουμε.
Τα πράγματα ειναι απλα αν πας στη γερμανία εκει ο Ελληνας ειναι αγιος.Εχει σθνειδηση οτι "μειονεκτεί" πολιτισμικα και οικονομικα και καθεται σα φτωχος συγγενης. Αν πας Αλβανια ρουμανια εκει ειναι καφροσ κανει οτι δε μπορει να κανει στην Ελλαδα βγαζει ολα τα κομπλεξ του.Μιλαμε συνηθως ε εξαιρεσεις υπαρχουν.
Το θεμα ειναι αλλο ομως...
Ειναι οι περισσοτερες Ελληνιδες απογονοι
α)Του πινοκιο
β)Του Οβελιξ
γ) Της Χαρυβδης
δ) Ολα τα παραπανω
 

Albert Speer

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
274
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
Albert Speer οκ μενεις μονιμα εκτος Ελλαδας και ποσα χρονια?Εγω δν εχω παει ποτε εξωτερικο αλλα αυτα τα συμπερασματα που βγαζεισ ισως να ξεχασες κ καποια πραματα.Ειναι λογικο να προτιμας εκει εξω να συναναστρεφεσαι με Ελληνες γιατι πολυ απλα εισαι Ελληνας.Επισης δν ξερω ποσα χρονια εισαι εκει.Αν εχεις μεγαλωσει στην Ελλαδα τοτε ακομα πιο προκατηλημενο ειναι το συμπερασμα σου, καθως οταν εχεις μεγαλωσει με συγκεκριμενες αρχες παραδοσεις και συνηθειες μιας χωρας το λογικο κ ανθρωπινο ειναι να ελκυεσαι απο ατομα με κοινα ενδιαφεροντα δηλ ανθρωπους με τις ιδιες αρχες παραδοσεις γνωσεις κ συνηθειες με σενα..Αλλιως μιλας σε εναν ΕΛληνα στο εξωτερικο που εισαι κ αλλιως σε εναν κατοικο της..

Καταρχήν δεν είμαι 100% Έλληνας, ίσως ούτε 25%, καθώς και οι γονείς μου είναι "μπασταρδάκια" όπως και εγώ φυσικά.
Μένω μόνιμα εξωτερικό, γεννήθηκα εξωτερικό και μέχρι 15 χρονών περίπου δεν είχα πατήσει πόδι στην Ελλάδα. Πλέον όμως, βρίσκομαι συχνά Αθήνα, κυρίως λόγω δουλειάς. Έλληνες στο εξωτερικό γνωρίζω ελάχιστους, οι περισσότεροι αποτελούν γνωστούς που γνώρισα στο πανεπιστήμιο οι οποίοι στην συντρηπτική τους πλειοψηφία δεν γύρισαν Ελλάδα. Ελληνίδες πολλές όμως, καθώς λόγω των χαρακτηριστικών μου (ξανθομπούμπουρας) φάινεται ότι έχω πέραση, ειδικά στις μεγαλύτερες ηλικίες. LOL
Οπότε δεν θα έλεγα ότι είμαι προκατηλημένος, δεν έχω και λόγο. Και δεν νομιζω ότι θέμα του thread είναι γιατί εκφράζω όποια άποψη εκφράζω, αλλά ποια τελικά είναι η γνώμη μου και η οποία προκύπτει μέσω των όποιων επαφών είχα/έχω με Ελληνίδες μέχρι σήμερα. Παρόλα αυτά, σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και δεν είναι και απαραίτητο να συμφωνίσουμε.
 

GIORGOS33

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Οκτ 2007
Μηνύματα
151
Κριτικές
65
Like
2.839
Τα σχόλια μας για μια ακόμα Ελληνίδα...!!!!!!
 

Συνημμένα

  • kourasi%207.jpg
    kourasi%207.jpg
    122,3 KB · Εμφανίσεις: 48

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Δεν το πιστευω ρε πουστη  :2funny: :2funny:

Εφη Κουραση!!

Πηγαινε στο 5ο Γυμνασιο κατω Χαλανδριου!

Συμμαθητες ειμεθα!

ΜΑΓΚΕΣ : Μαζι με μια αλλη γκομενα που γαμουσα κατα καιρους γειτονισσα μου, ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΝΕΕΙ! 

Δεν λεω μαλακιες!!!

Αχρηστες πληροφοριες : Δεν ερχοταν σχεδον ΠΟΤΕ για μαθημα, και ειχε μεινει απο απουσιες το συντομοτερο δυνατο ( μιλαω για πρωτη-δευτερα γυμνασιου τωρα ), και οταν ερχοταν μια στο τοοοοσο, ηταν σαν να μη συμβαινει τιποτα! Λες και ηρθε για πικνικ ξερω γω :cheesy:

Α ρε το Εφακι. Απο κοντα ειναι απλα μια κανονικη γκομενα παντως, καλη προς μετρια, καμια σχεση με την φωτο που την κανει να δειχνει σαφως καλυτερη απο ο,τι ειναι.
 

funkypervert

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Αυτό που μου αρέσει στις Ελληνίδες είναι ότι νομίζουν ότι είναι το κέντρο του κόσμου. Και μου αρέσει επειδή όταν αρχίζουν να ξετυλίγουν αυτή τη μοναδικότητά τους, μπορείς for free να διασκεδάσεις και να ρίξεις ατελείωτο γέλιο (κρυφό πάντα, για να μην τις φρενάρεις και χάσεις το θέαμα).

Προϋπόθεση: να είσαι σε ανάλογο κέφι και να μπορείς να διασκεδάσεις τη δεδομένη στιγμή που περιγράφω.

Όταν δεν είμαι όμως σε ανάλογο κέφι και βρεθώ σε στιγμή που κάποια ελληνίδα αρχίζει να ξετυλίγει την μοναδικότητά της, μπορώ και να τις αρχίσω στις φάπες. Δυστυχώς όμως, η πολιτισμένη κοινωνία μας δεν επιτρέπει βίαιες αντιδράσεις ακόμη και για αυτοάμυνα...πόσο μάλλον όταν ακούς μαλακίες.

Κακά τα ψέματα πάντως, οι Ελληνίδες συγκριτικά με την πλειοψηφία των γυναικών που ζουν σε χώρες του πολιτισμένου κόσμου, ψαρώνουν απίστευτα όταν καταλάβουν ότι απέναντί τους βρίσκεται ένας άντρας με οικονομική άνεση. Δεν ξέρω που οφείλεται αυτό, αλλά αυτή την αίσθηση έχω. Με τον όρο ψαρώνουν, δεν εννοώ καυλώνουν απαραίτητα, αλλά σίγουρα βραχυκυκλώνουν. Κάποιες αντιδρούν αρνητικά, άλλες υπερβολικά θετικά, γενικά η συμπεριφορά τους επηρεάζεται σημαντικά.
Ανεξάρτητα το εάν τελικά βλέπουν αρνητικά ή θετικά τον πλούτο σου (σπάνια απλά αδιαφορούν), με τους ανάλογους χειρισμούς και με προϋπόθεση να μην είσαι πιο άσχημος και από τον Κουασιμόδο, αποτελούν σχετικά εύκολους στόχους, συγκρινόμενες τουλάχιστον με άλλες γυναίκες του πολιτισμένου κόσμου.

Ειδικά όσες παρουσιάζουν έντονα σημάδια του φαινομένου της μοναδικότητας και όπου βρεθούν ή σταθούν αυτοδιαφημίζονται, αποτελούν ιδιαίτερα εύκολους στόχους για κάποιον με οικονομική άνεση. Απελπιστικά εύκολοι στόχοι.

Αυτά τουλάχιστον σε ότι αφορά τον μέσο όρο.

Πάντως, σκεφτόμενος ποιες γυναίκες πραγματικά έχουν καρφωθεί στην μνήμη μου επειδή παρουσίαζαν έναν απίστευτα ισορροπημένο χαρακτήρα, τσαμπουκά, κοινωνικότητα, απουσία συμπλεγμάτων και βέβαια last but not least ομορφιά to die for, ....είναι όλες Ελληνίδες. Και καμία τους δεν μένει μόνιμα Ελλάδα. Ως συνήθως, των άκρων αυτή η καταραμένη φυλή!

+1000 ειδικά για το 1ο κομάτι, ειμαι το κέντρο του κόσμου και όλα γυρίζουν γύρω μου..

 

GIORGOS33

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Οκτ 2007
Μηνύματα
151
Κριτικές
65
Like
2.839
Δεν το πιστευω ρε πουστη  :2funny: :2funny:

Εφη Κουραση!!

Πηγαινε στο 5ο Γυμνασιο κατω Χαλανδριου!

Συμμαθητες ειμεθα!

ΜΑΓΚΕΣ : Μαζι με μια αλλη γκομενα που γαμουσα κατα καιρους γειτονισσα μου, ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΝΕΕΙ! 

Δεν λεω μαλακιες!!!

Αχρηστες πληροφοριες : Δεν ερχοταν σχεδον ΠΟΤΕ για μαθημα, και ειχε μεινει απο απουσιες το συντομοτερο δυνατο ( μιλαω για πρωτη-δευτερα γυμνασιου τωρα ), και οταν ερχοταν μια στο τοοοοσο, ηταν σαν να μη συμβαινει τιποτα! Λες και ηρθε για πικνικ ξερω γω :cheesy:

Α ρε το Εφακι. Απο κοντα ειναι απλα μια κανονικη γκομενα παντως, καλη προς μετρια, καμια σχεση με την φωτο που την κανει να δειχνει σαφως καλυτερη απο ο,τι ειναι.
Ηλίθιο, ξεηλίθιο...ρε άναλ, αν δεν την ξεκώλιασες...κρίμα τα γαλόνια σου...
 

GIORGOS33

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Οκτ 2007
Μηνύματα
151
Κριτικές
65
Like
2.839
...και κάτι ακόμα...!!!!!!
 

Συνημμένα

  • a3.jpg
    a3.jpg
    110 KB · Εμφανίσεις: 54

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Ρε, οταν λεω ηλιθιο, σε φαση να της λες :

1+1 κανουν ΔΥΟ.

Εφη, ΠΟΣΟ κανουν 1+1? Ε... δεν θυμαμαι!

Σιγα μη ξεκωλιαζα την φωλα! Αλλη επινε τα ζουμια μου τοτε, μετα πηγα εξωτερικο και τα εδινα στις ξενες! :)
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Τα σχόλια μας για μια ακόμα Ελληνίδα...!!!!!!

Ναι...από τα αντιπροσωπευτικά δείγματα των γυναικών της χώρας μας, τις συναντάς παντού...Το πρωί στο φούρνο άβαφτες, στο Μετρό, στο δρόμο, στη δουλειά, πήζει το μάτι σου και δοξάζεις το Θεό που γεννήθηκες σε αυτήν την ευλογημένη χώρα!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom