Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 192K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.179
Κριτικές
42
Like
26.836
Πόντοι
28.246
Αδερφέ μήπως θες να γυρίσουμε σε εποχές Γιαννάκη όπου ήμαστε ομάδα χωρίς κανονικό προπονητή,τακτικές,Team spirit κλπ και πληρώναμε υπεραξίες σε παίκτες που είτε είχαν περάσει το prime τους (Βούισιτς),υπερεκτιμημένους (Τσιλντρες,Μπουρούσης κλπ),μετριότητες (Γλυνιαδάκης) ή αξιόλογους μεν αλλά άκρως ατομιστες (Κλέιζα);

Δεν νομίζω.

Σίγουρα χρειάζεται ένας ηγέτης αλλά αν γυρίσουμε στις πρακτικές της περιόδου 2005-2009 θα γίνουμε κάτι σαν την τωρινή Αρμάνι
Οχι αδερφε, να μην γυρισουμε σε καμια περιπτωση σε αυτες τις εποχες. Ειμαι τελειως κατα. Αλλα και το σλλο ακρο που πηγαμε, παλι, αποδεδειγμενα δεν γινεται προκοπη.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.868
Like
6.018
Πόντοι
1.056
Καλο, αυτο με το γιουρο. :2funny:

Να σοβαρευτουμε. Με τον Ποντενσε μυριζε φιδιά απο περυσι που ηρθε. Δηλαδη δεν ειχαμε 5, εκατομμυρια που γραψανε να τον αγορασουμε απο περυσι; Ξαφνικα μαθαινουμε οτι δεν υπαρχει καμια ρητρα. Ειχα υποπτευτει οτινο Ποντενσε θα μεινει στον Ολυμπιακο αν δεν βρεθει αλλη ομαδα που να καλυπτει τον ιδιο και τις απαιτησεις της Γουλβς να τον αγορασει. Και οτι ηρθε στον Ολυμπιακο που θα ειχε πιο ενεργο ρολο απο οσο στην Αγγλια. Και δεν ειναι τυχαιο πως οσο υπηρχε παυση απο την Ευρωπη την φετινη χρονια ο κοντος μαλακιζοταν ενω πριν την διακοπη στους ομιλους του europa επαιζε μπαλαρα. Και ξαφνικα ξανα επαιξε μπαλα όταν ξεκινησε η Ευρώπη.
Είναι περίεργη ιστορια γενικώς. Ανανέωσε το συμβόλαιο του για +1 χρόνο όταν ήταν να έρθει δανεικός σε εμάς. Και μετά ήρθε χωρίς ρήτρα; Κάτι δε στέκει εδώ. Αν ήταν τα 5 εκ το θέμα θα τα είχαμε δώσει από πέρσι. Κι από την άλλη τι διαπραγματευτική ισχύ να έχουν οι Άγγλοι για έναν παίχτη στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου του που σε 6 μήνες υπογράφει όπου θέλει ως ελεύθερος;
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.179
Κριτικές
42
Like
26.836
Πόντοι
28.246
Είναι περίεργη ιστορια γενικώς. Ανανέωσε το συμβόλαιο του για +1 χρόνο όταν ήταν να έρθει δανεικός σε εμάς. Και μετά ήρθε χωρίς ρήτρα; Κάτι δε στέκει εδώ. Αν ήταν τα 5 εκ το θέμα θα τα είχαμε δώσει από πέρσι. Κι από την άλλη τι διαπραγματευτική ισχύ να έχουν οι Άγγλοι για έναν παίχτη στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου του που σε 6 μήνες υπογράφει όπου θέλει ως ελεύθερος;
Το εξηγησα. Παιζει το χαρτι του και ο κοντος και η Γπυλβς να πουλησει περισσοτερα. Ο κοντος, δεν πιστευω οτι εχει πλεον αλλα κινητρα για Ολυμπιακο. Εκτος απο πρβταθλημα και κυπελλο πηρε τα πιο σπουδαια απο τον Ολυμπιακο.Επαιξε τσου λου, Μεταγραφη στο κορυφαιο πρβταθλημα του κοσμου, ευρωπαικο. Το πρωταθλημα εδω; Στ αρχιδια του. Αν εξαντληθουν οι πιθανοτητες και δεν βρεθει καποια ομαδα να τον παρει θα ερθει σε εμας ως τελευταια επιλογη και θα αναλάβει να ηγηθει μαζι με Φορτουνη Μασουρα αν μεινουν. Αν ητανε διαφορετικα εφτα θελει η Γουλβς, λενε, πεντε δινει ο Ολυμπιακος, πεντε πανω πεντε κατω θα τα ειχανε βρει ενα μηνα τωρα. Αλλα το σανο ειναι αγαοημενη συνηθεια να πωλειται απο τις φυλλαδες και τις διοικησεις.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.868
Like
6.018
Πόντοι
1.056
Το εξηγησα. Παιζει το χαρτι του και ο κοντος και η Γπυλβς να πουλησει περισσοτερα. Ο κοντος, δεν πιστευω οτι εχει πλεον αλλα κινητρα για Ολυμπιακο. Εκτος απο πρβταθλημα και κυπελλο πηρε τα πιο σπουδαια απο τον Ολυμπιακο.Επαιξε τσου λου, Μεταγραφη στο κορυφαιο πρβταθλημα του κοσμου, ευρωπαικο. Το πρωταθλημα εδω; Στ αρχιδια του. Αν εξαντληθουν οι πιθανοτητες και δεν βρεθει καποια ομαδα να τον παρει θα ερθει σε εμας ως τελευταια επιλογη και θα αναλάβει να ηγηθει μαζι με Φορτουνη Μασουρα αν μεινουν. Αν ητανε διαφορετικα εφτα θελει η Γουλβς, λενε, πεντε δινει ο Ολυμπιακος, πεντε πανω πεντε κατω θα τα ειχανε βρει ενα μηνα τωρα. Αλλα το σανο ειναι αγαοημενη συνηθεια να πωλειται απο τις φυλλαδες και τις διοικησεις.

Το ζήτημα είναι ότι ούτε με Φόρτου-Μασουρα τα χούμε βρει. Γενικώς με κανέναν δε τα χουμε βρει πλην Τζολακη που μάλλον δεν είχε σοβαρές προτάσεις. Ίσως δεν είναι μόνο ο κοντός που μας έχει για καβαντζα
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.179
Κριτικές
42
Like
26.836
Πόντοι
28.246
Το ζήτημα είναι ότι ούτε με Φόρτου-Μασουρα τα χούμε βρει. Γενικώς με κανέναν δε τα χουμε βρει πλην Τζολακη που μάλλον δεν είχε σοβαρές προτάσεις. Ίσως δεν είναι μόνο ο κοντός που μας έχει για καβαντζα
Η πλακα ειναι οτι γραφουν πως τρυπησε ταβανι και δινει 2,5 τον χρονο στον Ελ Καμπι και αυτος ακομα δεν εχει κανει νεο συμβολιο απο αυτο που εχει μαζι μας και εκεις συνεχιζουμε να μιλαμε με Ελ Καμπι αντι να βρουμε επιθετικο και αν φερει προταση έστω πεντακόσια χιλιαρικα και να παει να γαμηθει. Την ωρα, που ετσι γραφούν παλι υπαρχει αποσταση καμια 300αρια χιλιαρικα με Φορτουνη. 1,2 δινει ο Ολυμπιακος ,1,5 θελει ο Κωστας. Και να τελειωνει η υποθεση. Γιατι δεν νομιζω και οτι ο Κωστας καιγεται να φυγει για εξω και ειδικα για την Αραπια.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.994
Κριτικές
8
Like
28.699
Πόντοι
6.536
Ο μπαρος δεν εχει καταλαβει που υπερτερει του καναν ο Ντορσει. Μισο να του μετρησω τα καλα.

Ελληνικο διαβατηριο
Λιγο, οχι πολυ, λιγο καλυτερος στο σκοραρισμα (φτανει να μην τον ξεχναει στον παγκο αν δεν του βγει καλα απο την αρχη)
Νεοτερος σε ηλικια.

Καλος χρυσος ο Καναν, και εγω τον ηθελα να μεινει αλλα...

Για τον Γκος που σκουζει ο μπαρος παντως και εγω αν βρεθει καποιος καλυτερος και μπορεσει να σπασει το συμβολαιο, ευχαριστως τον αλλαζα.
Μια σημαντική διαφορά Κάνααν με Ντορσει είναι ότι ο αμερικάνος παίζει καλή άμυνα και κούμπωνε σε όλες τις θέσεις η σκληροτητα της ομάδας σας.
Ο Τάιλερ είναι φλούφλης,δεν μπαίνει στην φωτιά με τίποτα...
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.815
Like
26.084
Πόντοι
5.006
Μια σημαντική διαφορά Κάνααν με Ντορσει είναι ότι ο αμερικάνος παίζει καλή άμυνα και κούμπωνε σε όλες τις θέσεις η σκληροτητα της ομάδας σας.
Ο Τάιλερ είναι φλούφλης,δεν μπαίνει στην φωτιά με τίποτα...
Ναι αλλά κανααν η του ύψους η του βάθους,πιο πολύ του βάθους.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.994
Κριτικές
8
Like
28.699
Πόντοι
6.536
Ναι αλλά κανααν η του ύψους η του βάθους,πιο πολύ του βάθους.
Λόγω ηλικίας ναι.
Καλώς έφυγε...
Και ο Ταϊλερ τα ιδια,ασταθής....
Θέλω να δω την αντίδραση του Παπανικολάου(έχουν τσακωθεί χοντρά)....
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.815
Like
26.084
Πόντοι
5.006

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.994
Κριτικές
8
Like
28.699
Πόντοι
6.536

Αυτή η κόντρα κρατάει από την προηγούμενη φορά που έπαιζε σε σας.
Στο πρώτο μπράφ θα φάει κουτουλιά ο Τάϊλερ...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Όλα καλά,τι τσιμπησες?
Καραβίσιο καφέ ρε μλκ...
Είμαι εν πλω...

:confused:
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.179
Κριτικές
42
Like
26.836
Πόντοι
28.246
Μια σημαντική διαφορά Κάνααν με Ντορσει είναι ότι ο αμερικάνος παίζει καλή άμυνα και κούμπωνε σε όλες τις θέσεις η σκληροτητα της ομάδας σας.
Ο Τάιλερ είναι φλούφλης,δεν μπαίνει στην φωτιά με τίποτα...

Ναι αλλά κανααν η του ύψους η του βάθους,πιο πολύ του βάθους.
Εμενα, παιδακια, μου αρεσε ο Κανααν. Τον ηθελα και για του χρονου. Βεβαια ηθελα και Ντορσει μαζι αλλα δεν βγαινουν τα κουκια και οι δυο μαζι.
Το μονο που εχω να προσαψω στον Αιζαια ειναι το γεγονος οτι προκαλουσε με ποικιλους τροπους και επαιρνε σρκετες Ταφ Πι μαλακισμενες.

Υποψιν. Θα σκασω αν μου διωξει τον Μακκισικ. Γιατι καποιον θα αποδεσμευσει τωρα που πηρε τον Βιλντοζα και παει και για αλλον στα γκαρντ. Ηδη τα κουκια παλι δεν βγαινουν. Οχι τον Σακιλ. Δεν ειναι ο σουπερ παιχτης, ΟΚ αλλα οχι τον Σακιλ.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.994
Κριτικές
8
Like
28.699
Πόντοι
6.536
Εμενα, παιδακια, μου αρεσε ο Κανααν. Τον ηθελα και για του χρονου. Βεβαια ηθελα και Ντορσει μαζι αλλα δεν βγαινουν τα κουκια και οι δυο μαζι.
Το μονο που εχω να προσαψω στον Αιζαια ειναι το γεγονος οτι προκαλουσε με ποικιλους τροπους και επαιρνε σρκετες Ταυ Πι μαλακισμενες.

Υποψιν. Θα σκασω αν μου διωξει τον Μακκισικ. ΓΙατι καποιον θα αποδεσμευσει τωρα που πηρε τον Βιλντοζα και παει οαι γιαναλλον στα γκαρντ. Ηδη τα κουκια παλι δεν βγσινουν. Οχι τον Σακιλ. Δεν ειναι ο σουπερ παιχτης, ΟΚ αλλα οχι τον Σακιλ.
Ταϊλερ και Κάνααν δεν γινόταν και οι 2.Ο Αργεντινός παικταράς είναι,σε μας δεν κόλλησε,βγήκε και ο Γκραντ που σάρωσε στην ίδια θέση...
Μόνο ψεγάδι ότι δεν παίζει άμυνα.
Δεν φεύγει ο Μακίσικ.
Ο συγκεκριμένος είναι κάθε μέρα 08.30 στο ΣΕΦ για ατομικές.
Ο κόουτς τον έχει σε μεγάλη εκτίμηση.
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.815
Like
26.084
Πόντοι
5.006
Εμενα, παιδακια, μου αρεσε ο Κανααν. Τον ηθελα και για του χρονου. Βεβαια ηθελα και Ντορσει μαζι αλλα δεν βγαινουν τα κουκια και οι δυο μαζι.
Το μονο που εχω να προσαψω στον Αιζαια ειναι το γεγονος οτι προκαλουσε με ποικιλους τροπους και επαιρνε σρκετες Ταφ Πι μαλακισμενες.

Υποψιν. Θα σκασω αν μου διωξει τον Μακκισικ. Γιατι καποιον θα αποδεσμευσει τωρα που πηρε τον Βιλντοζα και παει και για αλλον στα γκαρντ. Ηδη τα κουκια παλι δεν βγαινουν. Οχι τον Σακιλ. Δεν ειναι ο σουπερ παιχτης, ΟΚ αλλα οχι τον Σακιλ.
Δε το διώχνει ρε το γουστάρει ο κόουτς.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.179
Κριτικές
42
Like
26.836
Πόντοι
28.246
Εμενα, παιδακια, μου αρεσε ο Κανααν. Τον ηθελα και για του χρονου. Βεβαια ηθελα και Ντορσει μαζι αλλα δεν βγαινουν τα κουκια και οι δυο μαζι.
Το μονο που εχω να προσαψω στον Αιζαια ειναι το γεγονος οτι προκαλουσε με ποικιλους τροπους και επαιρνε σρκετες Ταφ Πι μαλακισμενες.

Υποψιν. Θα σκασω αν μου διωξει τον Μακκισικ. Γιατι καποιον θα αποδεσμευσει τωρα που πηρε τον Βιλντοζα και παει και για αλλον στα γκαρντ. Ηδη τα κουκια παλι δεν βγαινουν. Οχι τον Σακιλ. Δεν ειναι ο σουπερ παιχτης, ΟΚ αλλα οχι τον Σακιλ.
Ας αποδεσμευσει τον Γκος ρε πουστη μου! ΟΧΙ ΤΟΝ ΣΑΚΙΛ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΣΚΑΚΙΣΤΗ! :confused::confused::confused:
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.179
Κριτικές
42
Like
26.836
Πόντοι
28.246
Ταϊλερ και Κάνααν δεν γινόταν και οι 2.Ο Αργεντινός παικταράς είναι,σε μας δεν κόλλησε,βγήκε και ο Γκραντ που σάρωσε στην ίδια θέση...
Μόνο ψεγάδι ότι δεν παίζει άμυνα.
Δεν φεύγει ο Μακίσικ.
Ο συγκεκριμένος είναι κάθε μέρα 08.30 στο ΣΕΦ για ατομικές.
Ο κόουτς τον έχει σε μεγάλη εκτίμηση.
Αυτα παθαινεις οταν κανεις μεταγραφες ερημην του προπονητη σου. Γιατι τον ειχε αρπαξει πριν κλεισει τον Τουρκο. Αλλα και παλι δεν του εκατσε και καλα του Αργεντινου. Του εφερε Σλουκα, του εφερε Γκραν, του πεταει και εναν Ναν, που γαμηθηκε ολη την χρονια, λιγο και ο τραυματισμος του Αργεντινου στην αρχη της χρονιας, τον πηρε η κατιουσα που να αντεξει με συτην την τριαδα.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.994
Κριτικές
8
Like
28.699
Πόντοι
6.536
Ας αποδεσμευσει τον Γκος ρε πουστη μου! ΟΧΙ ΤΟΝ ΣΑΚΙΛ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΣΚΑΚΙΣΤΗ! :confused::confused::confused:
Ο Γκός κατεβάζει και μπάλα,έχει και σκόρ και δημιουργία,δεν φεύγει....
Οχι φέτος τουλάχιστον.
Η σαιζόν είναι μεγάλη,έχεις ανάγκη από βάθος στο ρόστερ.
Εμείς υστερούμε σε αυτό.
Ελπίζω να μην το πληρώσουμε φέτος.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.922
Like
23.532
Πόντοι
6.256
Συνεχιστε να περιμενετε μεταγραφες παιχτων με μεγαλυτερη προσωπικοτητα και ηεγτικη μορφη. Τον Μπαρτζωκα εχει ο Ολυμπιακος στον παγκο. Φαντασου τωρα ακομα και τον Βιλντοζα στα πρωτα δεκαπεντε λεπτα σε καποιο παιχνιδι να εχει βγαλει κανα 15-18 ποντους. Θα τον βγαλει εξω και θα τον βαλει στο τελευταιο διλεπτο παλι της τεταρτης περιοδου. Σιγα μην επιτρεψει ο κομπλεξικος να του φαει άλλος την δοξα.

Τωρα θα ερθει ο Χελ να το αναλυσει επιστημονικα για το ποσο μυρωδιαδες ειμαστε και οτι τα εχω τσουξει παλι.

Στη μπαλα, μπηκαμε στον Ιουλιο και ακομα τους κυριους στοχους δεν εχουμε κανει καμια εξελιξη με οψιον παραμονης και ανανεωσεις.
Drunk On One GIF
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.179
Κριτικές
42
Like
26.836
Πόντοι
28.246
Ο Γκός κατεβάζει και μπάλα,έχει και σκόρ και δημιουργία,δεν φεύγει....
Οχι φέτος τουλάχιστον.
Η σαιζόν είναι μεγάλη,έχεις ανάγκη από βάθος στο ρόστερ.
Εμείς υστερούμε σε αυτό.
Ελπίζω να μην το πληρώσουμε φέτος.
Ε, τοτε αρχιδια καλαβρεζικα!
Με ολο αυτο το στριμωξιδι στα γκαρντ, με ενα τριαρι που θελει (Φουρνιε, Μιχαιλιουκ γραφουν) και με Βεζενκοφ τεσσαρι, με Πετρουσεφ απο πισω απο τον Βουλγαρο και με τον Πιτερς στο τρια που αν παρει τετοιο τριαρι οπως ο Φουρνιε, , αυτο δεν ειναι σχεδισσμος, αυτο ειναι πικι πικι ραμ, που ελεγε και ο Βεγγος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom