Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 108 άτομα (33 μέλη και 75 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.492
Like
21.856
Πόντοι
5.006
Αν το δούμε από αγωνιστικής πλευράς ίσως και να έχεις δίκιο (για πενταροεξάρες δε το νομίζω). Από οικονομικής όμως και οι 2 ομάδες θα έχουν λίγο πολύ 20-25 μύρια ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΑ. ΑΝ δε περάσει ο ΟΣΦΠ ξέρεις πόσο πολύ θα ανοίξει η ψαλίδα του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ με τον ΟΣΦΠ; Ειδικά με τον ΠΑΟΚ που ο Ιβάν είναι λίγο πιο ανοιχτοχέρης από τον δικό μας. Θα φτάσετε του χρόνου να έχετε μέγιστο συμβόλαιο τα 700χιλιάρικα για 3-4 παίκτες και όλοι οι άλλοι του κατοστάρικου. ΑΝ δεν μπείτε στο Γιουρόπα θα πέσει πολύ ΔΝΤ στον ΟΣΦΠ. Τα έχω γράψει από Μάη μήνα...
Τελη αυγουστου που θα κλεισουν οι μεταγραφες, γραψε λιγο τα μπατζετ των ομαδων μας εδω, να δω κατι.. :)
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Τελη αυγουστου που θα κλεισουν οι μεταγραφες, γραψε λιγο τα μπατζετ των ομαδων μας εδω, να δω κατι.. :)
Το δικό μας είναι λίγο πάνω από το περσινό που ήταν γύρω στα 15μύρια. Άντε να έχει πάει στα 16 με 16.5. Το δικό σας πέρσι που ήταν 35+ (όπως λέγατε) ξέρεις πόσο έχει πέσει;
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Τελη αυγουστου που θα κλεισουν οι μεταγραφες, γραψε λιγο τα μπατζετ των ομαδων μας εδω, να δω κατι.. :)
Επίσης τέλη Αυγούστου θα κλείσουν οι μεταγραφές για ΟΛΕΣ τις ομάδες. Η ΑΕΚ έτσι και αλλιώς μετά και τη σημερινή πρόκριση έχει εξασφαλισμένη (νομίζω) μια θέση στο Γιουρόπα στη χειρότερη. Για τον ΟΣΦΠ το χειρότερο σενάριο ξέρεις πιο είναι; Να βλέπει Ευρώπη από του καναΠΕΟΣ. Για την ΑΕΚ τα σίγουρα λεφτά στη χειρότερη είναι 3-4 μύρια έουρος. Για τον ΟΣΦΠ 0. Εσύ το λοιπόν λες ότι ο ΟΣΦΠ με τον κίνδυνο να μη πάρει έουρο από Ευρώπη ο χοντρός θα ξηλωθεί τρελά (όπως έκανε 2-3 μήνες τώρα με τους ελεύθερους που πήρε) ενώ ο Μελισσάν δε θα πάρει ούτε ένα παίκτη (ακόμα και με τον τρόπο που τους παίρνει). Μάλιστα
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.492
Like
21.856
Πόντοι
5.006
Υ.Γ ΑΝ δε περάσεις ομίλους του Γιουρόπα έχεις την εντύπωση ότι θα ξηλωθεί ο δικός σας;

Για ποιο λογο να ξηλωθει ο χοντρος δηλαδη? Φερατε τον μεσι και δεν το εμαθα?
Φερατε κατι αλεφ, εφερα κατι καμαρα...
Αμα φερω και γκιγιερμε στα χαφ η ομαδα ειναι κομπλε...
Αλλα ξερω: εμας μας πιασανε κοροιδο που δωσαμε 900 χιλιαρικα τον χρονο στον ποντενσε..εσεις ειστε οι ξυπνιοι που δινετε τα μισα σε αλεφ, μπογε κτλ...
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.492
Like
21.856
Πόντοι
5.006
Το δικό μας είναι λίγο πάνω από το περσινό που ήταν γύρω στα 15μύρια. Άντε να έχει πάει στα 16 με 16.5. Το δικό σας πέρσι που ήταν 35+ (όπως λέγατε) ξέρεις πόσο έχει πέσει;
Το δικο μας με 3η θεση και χωρις ευρωπη θα ειναι λιγο μεγαλυτερο απο της πρωταθλητριας αεκ που ειναι ενα βημα πριν το τσουλου..σε καλυψα?
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Συμφωνώ, έτσι είναι...παντως δεν τα παρατάει ο Βαγγελας έτσι ευκολα
ΟΚ. Να πούμε ένα πιθανό σενάριο; Ας πούμε το λοιπόν ότι ο ΟΣΦΠ παίζει με την Αγγλική ομάδα. Οι πιθανότητες για μένα είναι υπερ της Αγγλικής ομάδας (όπως ήταν και υπερ της Σέλτικ μέχρι και τη λήξη του πρώτου παιχνιδιού). Ας πούμε το λοιπόν ότι ο ΟΣΦΠ μένει εκτός Ευρώπης και με 0 έουρος απ αυτή. Εσύ δηλαδή τι πιστεύεις; Ότι θα πουλήσει κάποιο από τα πλοία του και θα τα ρίξει στον ΟΣΦΠ; Δύσκολο. Θα προσπαθήσει να κάνει μια πιο χρηστή χρήση της κατάστασης. Κοινώς τέλος οι μεταγραφές (εκτός και αν είναι κανένα λαβράκι φθηνό ή δανεικός ή ελεύθερος) και προχωράμε με ότι έχουμε και το βάρος στον προπονητή να βγάλει από τον Λάζαρο ότι έβγαλε πέρσι με την ΑΕΚ, να γίνει ο Φορτούνης όπως ήταν προ 2ετίας 3ετίας. Με Μπουχα και Τόρο στα 33του. Με το προβληματικό κέντρο της άμυνάς του (γιατί σόρυ από τα λίγα παιχνίδια που είδα το κέντρο της άμυνας του ΟΣΦΠ είναι προβληματικό.) και ότι βγει από τους νεαρούς. Να φτιάξουμε ένα κορμό (γιατί και φέτος πήρε μια ενδεκάδα παίκτες) και του χρόνου με λίγες και καλές μεταγραφές να κάνουμε την υπερβαση
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Το δικο μας με 3η θεση και χωρις ευρωπη θα ειναι λιγο μεγαλυτερο απο της πρωταθλητριας αεκ που ειναι ενα βημα πριν το τσουλου..σε καλυψα?
Το δικό σας πέρσι με Ευρώπη και Τσου Λου και υπερδιπλάσιο απ αυτό της ΑΕΚ έφαγε πούτσα πέρσι. Και μπρος και πίσω. Δηλαδή και μέσα και έξω.Σε κάλυψα; Σου τα είπα ωραία; Φέτος με τη ψαλίδα να έχει κλείσει κατά πολύ τι σε κάνει να πιστεύεις το λοιπόν ότι εσύ θα είσαι πρωταθλητής και εγώ θα παλεύω για τη τρίτη θέση; Γιατί έτσι όπως τα λες εσύ νομίζεις ότι παίζουν τα μπάτζετ. Αν το πάμε έτσι πέρσι 15 εγώ 35+ εσύ και γάζωσα όπου και αν σε πέτυχα. Φέτος με 16 βαριά 16.5 δικά μου και δικά σου άντε πες 20 θα σου τον κάνω σουρωτήρι;
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Για ποιο λογο να ξηλωθει ο χοντρος δηλαδη? Φερατε τον μεσι και δεν το εμαθα?
Φερατε κατι αλεφ, εφερα κατι καμαρα...
Αμα φερω και γκιγιερμε στα χαφ η ομαδα ειναι κομπλε...
Αλλα ξερω: εμας μας πιασανε κοροιδο που δωσαμε 900 χιλιαρικα τον χρονο στον ποντενσε..εσεις ειστε οι ξυπνιοι που δινετε τα μισα σε αλεφ, μπογε κτλ...
Αυτό λέω και εγώ. Δεν θα ξηλωθεί. Θα πάει με αυτούς που έχει τώρα. Βέβαια αν δε περάσεις δύσκολα να έρθει ο Γκιγιέρμε. Για να παίζει που; Στα χωράφια της Σουπερ Λίγκας; Πλάκα κάνεις; Ξέρεις πολλούς παίκτες του εξωτερικού που είναι 23-24 με όνειρο να παίξουν στη φανταστική Σούπερ Λίγκα ΚΑΙ ΜΟΝΟ; Κατά πάσα πιθανότητα θα χαλάσει και θα βγουν οι δημοπσιογράφοι και θα λένε για τον πατέρα του που χάλασε τη μεταγραφή γιατί τα σουβλάκια του Πειραιά βρωμάνε ψάρι.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.492
Like
21.856
Πόντοι
5.006
ΟΚ. Να πούμε ένα πιθανό σενάριο; Ας πούμε το λοιπόν ότι ο ΟΣΦΠ παίζει με την Αγγλική ομάδα. Οι πιθανότητες για μένα είναι υπερ της Αγγλικής ομάδας (όπως ήταν και υπερ της Σέλτικ μέχρι και τη λήξη του πρώτου παιχνιδιού). Ας πούμε το λοιπόν ότι ο ΟΣΦΠ μένει εκτός Ευρώπης και με 0 έουρος απ αυτή. Εσύ δηλαδή τι πιστεύεις; Ότι θα πουλήσει κάποιο από τα πλοία του και θα τα ρίξει στον ΟΣΦΠ; Δύσκολο. Θα προσπαθήσει να κάνει μια πιο χρηστή χρήση της κατάστασης. Κοινώς τέλος οι μεταγραφές (εκτός και αν είναι κανένα λαβράκι φθηνό ή δανεικός ή ελεύθερος) και προχωράμε με ότι έχουμε και το βάρος στον προπονητή να βγάλει από τον Λάζαρο ότι έβγαλε πέρσι με την ΑΕΚ, να γίνει ο Φορτούνης όπως ήταν προ 2ετίας 3ετίας. Με Μπουχα και Τόρο στα 33του. Με το προβληματικό κέντρο της άμυνάς του (γιατί σόρυ από τα λίγα παιχνίδια που είδα το κέντρο της άμυνας του ΟΣΦΠ είναι προβληματικό.) και ότι βγει από τους νεαρούς. Να φτιάξουμε ένα κορμό (γιατί και φέτος πήρε μια ενδεκάδα παίκτες) και του χρόνου με λίγες και καλές μεταγραφές να κάνουμε την υπερβαση
Ρε τυπε γιατι να πουλησει κανα καραβι του? Φερατε τον ριβαλντο ή τον γκαλετι και πρεπει να σπρωξουμε και εμεις χοντρα φραγκα???
Πιστευω θα βρει ο χοντρος 500 χιλιαρικα να πατσισουμε τον αλεφ που πηρατε... :S
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Τα τελευταια 25 χρονια που ειχα υπετδιπλασιο μπατζετ σε γαμησα μπρος πισω 24 φορες και εσυ 1..αμα σε βολευει εσενα κρατα αυτη την 1, εμεμα δεν μου πεφτει λογος...
Επειδή όμως τώρα τα υπερδιπλάσια μπάτζετ τέλος και οι διαφορές μας είναι σε 2-3 μύρια ίσως η μια να γίνει και 2. Και αν φέτος Ευρώπη γιοκ και για πρώτη φορά έρθεις όχι 2ος στο μπάτζετ (είσαι ΉΔΗ δεύτερος) αλλά τρίτος μπορεί το 2 να γίνει 3. Πολλά μπορούν. Κάτσε να δούμε. Έχει ψωμί η υπόθεση. Για μένα πάντως μεγαλύτερες πιθανότητες έχει ο ΠΑΟΚ να το πάρει (μη κάνει και το νταμπλ) από ότι εσύ
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.492
Like
21.856
Πόντοι
5.006
Το δικό σας πέρσι με Ευρώπη και Τσου Λου και υπερδιπλάσιο απ αυτό της ΑΕΚ έφαγε πούτσα πέρσι. Και μπρος και πίσω. Δηλαδή και μέσα και έξω.Σε κάλυψα; Σου τα είπα ωραία; Φέτος με τη ψαλίδα να έχει κλείσει κατά πολύ τι σε κάνει να πιστεύεις το λοιπόν ότι εσύ θα είσαι πρωταθλητής και εγώ θα παλεύω για τη τρίτη θέση; Γιατί έτσι όπως τα λες εσύ νομίζεις ότι παίζουν τα μπάτζετ. Αν το πάμε έτσι πέρσι 15 εγώ 35+ εσύ και γάζωσα όπου και αν σε πέτυχα. Φέτος με 16 βαριά 16.5 δικά μου και δικά σου άντε πες 20 θα σου τον κάνω σουρωτήρι;
Τα τελευταια 25 χρονια που ειχα υπετδιπλασιο μπατζετ σε γαμησα μπρος πισω 24 φορες και εσυ 1..αμα σε βολευει εσενα κρατα αυτη την 1, εμεμα δεν μου πεφτει λογος...
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ρε τυπε γιατι να πουλησει κανα καραβι του? Φερατε τον ριβαλντο ή τον γκαλετι και πρεπει να σπρωξουμε και εμεις χοντρα φραγκα???
Πιστευω θα βρει ο χοντρος 500 χιλιαρικα να πατσισουμε τον αλεφ που πηρατε... :S
Ναι. Το είδα. Με τον Τόρο έχετε καλύψει ήδη ένα μέρος για να πατσίσετε τον Άλεφ. Με Καρεμπέ και είστε κομπλέ  :sunglasses: :sunglasses:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ρε τυπε γιατι να πουλησει κανα καραβι του? Φερατε τον ριβαλντο ή τον γκαλετι και πρεπει να σπρωξουμε και εμεις χοντρα φραγκα???
Πιστευω θα βρει ο χοντρος 500 χιλιαρικα να πατσισουμε τον αλεφ που πηρατε... :S
Α! Και μη ξεχνάς ότι ο παππούς είπε μετά το ματς με τη Λουκέρνη ότι καμία Ελληνική ομάδα δεν έπαιξε τη μπαλάρα που έπαιξε εκείνο το βράδυ ο ΟΣΦΠ. Λες και παίξατε με τη Σεβίλη και τη σκορπίσατε στους 4 ανέμους. Άλλοι νομίζουν ότι έχουν Ρονάλντο και Μέσι στην ομάδα τους. Εμείς πάντως όχι. Και κάτι ακόμα. Πέρσι με το 1ο μπάτζετ βγήκατε 3οι και καταιδρωμένοι. Φέτος με το 2ο μπάτζετ και ελάχιστα από το 3ο θα βγείτε πρώτοι; Με τον έναν σας βασικό εξτρεμ να είναι 33 ετών; ΤΟ μόνο καλό είναι ότι θα είσαστε σα τον ΠΑΟΚ πέρσι. Δηλαδή θα παίζετε 1 ματς την εβδομάδα. Βέβαια από την άλλη ο ΠΑΟΚ έχει λίγο πολύ ίδια ομάδα με πέρσι (όπως και η ΑΕΚ) και ίδιο προπονητή ( και άρα με τους παίκτες να ξέρουν καλύτερα τα θέλω του). Αλλά κατ εσέ μια ομάδα με 10-12 νέους παίκτες (οι περισσότεροι πάνε για βασικοί) και νέο προπονητή θα πάρει το πρωτάθλημα. Για να δούμε
 

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
Επίσης τέλη Αυγούστου θα κλείσουν οι μεταγραφές για ΟΛΕΣ τις ομάδες. Η ΑΕΚ έτσι και αλλιώς μετά και τη σημερινή πρόκριση έχει εξασφαλισμένη (νομίζω) μια θέση στο Γιουρόπα στη χειρότερη. Για τον ΟΣΦΠ το χειρότερο σενάριο ξέρεις πιο είναι; Να βλέπει Ευρώπη από του καναΠΕΟΣ. Για την ΑΕΚ τα σίγουρα λεφτά στη χειρότερη είναι 3-4 μύρια έουρος. Για τον ΟΣΦΠ 0. Εσύ το λοιπόν λες ότι ο ΟΣΦΠ με τον κίνδυνο να μη πάρει έουρο από Ευρώπη ο χοντρός θα ξηλωθεί τρελά (όπως έκανε 2-3 μήνες τώρα με τους ελεύθερους που πήρε) ενώ ο Μελισσάν δε θα πάρει ούτε ένα παίκτη (ακόμα και με τον τρόπο που τους παίρνει). Μάλιστα

πεντε εκατομμυρια παιρνει η ΑΕΚ μονο απο την συμμετοχη στα πλευ ωχ και οχτω με την συμμετοχη στους ομιλους του γιουροπα 13 μινιμουμ δηλαδη, παντως θα ειναι γελοιο τωρα που φτασαμε στην πηγη να μην πιουμε νερο αν και στο ελληνικο ποδοσφαιρο τα εχω δει ολα
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
πεντε εκατομμυρια παιρνει η ΑΕΚ μονο απο την συμμετοχη στα πλευ ωχ και οχτω με την συμμετοχη στους ομιλους του γιουροπα 13 μινιμουμ δηλαδη, παντως θα ειναι γελοιο τωρα που φτασαμε στην πηγη να μην πιουμε νερο αν και στο ελληνικο ποδοσφαιρο τα εχω δει ολα
Σωστός. Νόμιζα ότι το πριν για τα πλέι οφ είναι 2 εκ και άλλα 3 για το Γιουρόπα. Μετά διάβασα ότι τα νούμερα έχουν άλλαξει. Και διάβασα ότι το 13 ισχύει αν περάσουν και οι 3 Ελληνικές ομάδες. ΑΝ μείνει ο ΟΣΦΠ έξω (όπως λέει η ποδοσφαιρική λογική) τότε το 13 πάει στα 16 σχεδόν 17 μύρια. Όσο το μπάτζετ μας δηλαδή. ΑΝ μπει Τσου Λου πάμε με το καλημέρα στα 30 μύρια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Σωστός. Νόμιζα ότι το πριν για τα πλέι οφ είναι 2 εκ και άλλα 3 για το Γιουρόπα. Μετά διάβασα ότι τα νούμερα έχουν άλλαξει. Και διάβασα ότι το 13 ισχύει αν περάσουν και οι 3 Ελληνικές ομάδες. ΑΝ μείνει ο ΟΣΦΠ έξω (όπως λέει η ποδοσφαιρική λογική) τότε το 13 πάει στα 16 σχεδόν 17 μύρια. Όσο το μπάτζετ μας δηλαδή. ΑΝ μπει Τσου Λου πάμε με το καλημέρα στα 30 μύρια.
Ας μου θυμισει καποιος ποσα λεφτα εχει βαλει ο Μητσος στην ΑΕΚ απο τοτε που ανελαβε?
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ας μου θυμισει καποιος ποσα λεφτα εχει βαλει ο Μητσος στην ΑΕΚ απο τοτε που ανελαβε?
Κάτι τυρόπιτες και κάτι σπανακόπιτες. Και; Αν γίνεται καλή διαχείριση χέστηκα. 10 μύρια θα πάρει από την εταιρεία με τις φανέλες και τη ΝΟΒΑ μαζί. Συν τα 13 από την Ευρώπη; 23. Βάλε και άλλα 3 από τα διαρκείας; 26. Μπορεί να τα διαχειριστεί σωστά; Ας μη βάλει ούτε φράγκο. Γιατί εσύ πιστεύεις ότι ο Κόκκαλης και ο Χοντρός έχουν ξηλωθεί; Κάνανε διαχείριση των χρημάτων της Ευρώπης και τα λεφτά από τους χορηγούς. Είδες εσύ τον χοντρό να ξηλώνεται φέτος; Ότι πήρε ήταν ή ελεύθερος ή δανεικός. Τώρα κοιτάει να σπρώξει 3 για τον Σολντάτο. 3 μύρια!!! Αυτά κοιτάει να σπρώξει για μεταγραφή. Ο ΟΣΦΠ των συνεχόμενων Τσου Λου που τα τελευταία 6-7 χρόνια έβαλε στα ταμεία του πάνω από 100μύρια από την Ευρώπη σπρώχνει όλα και όλα 3 μύρια για να κάνει τη μία μεταγραφή του για φέτος.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
με 30 μυρια παιρνουμε 90 Πεκχαρτ
Έχω από το φμ18 ένα παιχτάκι Ρουμάνο 19χρονών σήμερα και έναν Πορτογάλο (και οι 2 επιθετικοί που μπορούν να παίξουν όμως και στα άκρα) που δίνεις και για τους 2 4μύρια και το 2021 τον Πορτογάλο τον πουλάς στη Λίβερπουλ για 40..
 

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
Σωστός. Νόμιζα ότι το πριν για τα πλέι οφ είναι 2 εκ και άλλα 3 για το Γιουρόπα. Μετά διάβασα ότι τα νούμερα έχουν άλλαξει. Και διάβασα ότι το 13 ισχύει αν περάσουν και οι 3 Ελληνικές ομάδες. ΑΝ μείνει ο ΟΣΦΠ έξω (όπως λέει η ποδοσφαιρική λογική) τότε το 13 πάει στα 16 σχεδόν 17 μύρια. Όσο το μπάτζετ μας δηλαδή. ΑΝ μπει Τσου Λου πάμε με το καλημέρα στα 30 μύρια.

με 30 μυρια παιρνουμε 90 Πεκχαρτ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom