Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 20 άτομα (2 μέλη και 18 επισκέπτες)
Εγγρ.
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
2.145
Like
240
Πόντοι
36
Συμφωνώ για τον Αμπιντάλ και το γκόλ που λές.

Αλλά ρε φίλε έβγαλες κορυφαίο τον Ρομπέρτο???? Γιατί τι έκανε? Σαν τερματοφύλακας έπιασε ένα μόνο σουτ καλό. ΕΝΑ μόνο. Που τον είδες κορυφαίο???

ΚΑσάμι και Μιλιβογιεβιτς είδες. Τσόρι δεν είδες? ΜΑζουάκου δεν είδες???Μανιάτη δεν είδες? Ακόμα και Εντινγκά με το που μπήκε έδωσε "αέρα" και ηρεμία στο κέντρο. Ο ρομπέρτο θεατής ήταν χθες. Πιέζανε τα μαλακιστήρια οι ισπανοί αλλά χωρίς ουσία. Όλα κοβόντουσαν πρίν μπούνε περιοχή.

Δε ξέρω ρε παιδιά... άλλο ματς είδα?
ετσι ειναι τυπε, δε μας κανανε ευκαιριες χτες.
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
Παντως η αληθεια ειναι μια
Με τον μητρογλου ο ολυμπιακος ειναι αλλη ομαδα
Δινει απιστευτη ομορφια στο παιχνιδι και αποδεικνυεται οτι ειναι απαραιτητος στον ολυμπιακο
Εδω μερικες περιγραφες απο ξενα καναλια
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Ο Ρομπέρτο έκανε 3 επεμβάσεις,ειδικά στα σουτ του Γκρίεζμαν...

Ο Αμπιντάλ σχετικά ήταν καλός αλλά φέρει σίγουρα ευθύνη στο πρώτο γκολ που πήδηξε κάπως άγαρμπα

Και ο Τσόρι ήταν κάλος γιατι έβγαινε στην κόντρα και κέρδιζε φάουλ

Ο Μαζουακού έκανε λάθη πίσω αλλά ήταν καλός μπροστά...Μην ξεχνάς το λάθος που πέφτει κάτω και ο αντίπαλος μπαίνει στην μικρή περιοχή

Ο Μανιάτης ήταν όπως πάντα καλός και όπως πάντα έπαιξε με τσαμπουκά σαν αρχηγός που είναι

Εγώ ρε φίλε όταν έβλεπα το ματς δεν ανυσήχησα μήπως και κάνουν τις ευκαιρίες τους γκολ. Ανυσούσα μήπως και κάνουν ευκαιρία και μπεί το γκόλ. Γιατί όταν το φάγαμε δε μείνατε μαλάκες? Δύο δικοί μας στην περιοχή και ο άλλος πιάνει την κεφαλιά.

Και το δεύτερο γκόλ ήταν από γύρισμα μπάλας με προβολή αν θυμάμαι καλά.

Ένα δυνατό σουτ έπιασε ο Ρομπέρο. Κατά τα άλλα τα υπόλοιπα ήτανε προπόνηση. Τα χαφ μας κόβανε και η άμυνα. Όχι ο Ρομπέρτο.
Άποψή μου.
 

daredevil12345

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2013
Μηνύματα
998
Κριτικές
5
Like
34
Πόντοι
6
Εγώ ρε φίλε όταν έβλεπα το ματς δεν ανυσήχησα μήπως και κάνουν τις ευκαιρίες τους γκολ. Ανυσούσα μήπως και κάνουν ευκαιρία και μπεί το γκόλ. Γιατί όταν το φάγαμε δε μείνατε μαλάκες? Δύο δικοί μας στην περιοχή και ο άλλος πιάνει την κεφαλιά.

Και το δεύτερο γκόλ ήταν από γύρισμα μπάλας με προβολή αν θυμάμαι καλά.

Ένα δυνατό σουτ έπιασε ο Ρομπέρο. Κατά τα άλλα τα υπόλοιπα ήτανε προπόνηση. Τα χαφ μας κόβανε και η άμυνα. Όχι ο Ρομπέρτο.
Άποψή μου.

θα προσθεσω , ουτε καν σηκωθηκε στη κεφαλια !!  :s&m_2:
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Αυτα ειναι ..... δεν διευκρινησαν βεβαια ποιος θα γλεντησει ποιον
 

Συνημμένα

  • 19723135.jpg
    19723135.jpg
    384,8 KB · Εμφανίσεις: 16

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Παντως η αληθεια ειναι μια
Με τον μητρογλου ο ολυμπιακος ειναι αλλη ομαδα
Δινει απιστευτη ομορφια στο παιχνιδι και αποδεικνυεται οτι ειναι απαραιτητος στον ολυμπιακο
O Μήτρογλου είναι η καλύτερη "μεταγραφή" που έκανε ο Βαγγέλας
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
θα προσθεσω , ουτε καν σηκωθηκε στη κεφαλια !!  :s&m_2:

Τα γκόλ που φάγαμε ήταν αστεία. Ιδιαίτερα το πρώτο. 1-με δύο δικούς μας ήταν και ο Αμπιντάλ σήκωνε τα χέρια ψηλά σα να μην τον είχε δεί τον ματωμένο.

Τέλος πάντων. Απλά έτσι όπως πήγε το ματς αν θέλουμε να τ αλέμε όλα, πιστεύω ότι όλοι μας ενώ χαρήκαμε, μείναμε και με μια αλατίλα στο στόμα με το σκεπτικό ότι δεν κρατήσαμε έστω το 3-1 όσον αφορά τις διαφορές στα γκόλ. Λεπτομέρια βέβαια αλλά μιας και παίξαμε μπαλάρα χθες το λέω.

Και υπενθυμίζω δεν είμαι κωλοτούμπας. Πρίν το ματς έλεγα ότι και με Χ είμαι ευχαριστημένος. Υποτίμησα την ομάδα ή μάλλον θεώρησα ότι η Ατλέτικο είναι σε άλλο επίπεδο. Δεν πιστεύω ότι η Ατλέτικο ξαφνικά έπεσε σκαλιά.

Απλά ο γαύρος πραγματικά στέκεται παντού και με όλους, εντός και εκτός όχι απλά αξιοπρεπέστατα, αλλά πραγματικά σαν φόβητρο. Αν κρίνουμε τα περυσινά και το ξεκίνημα φέτος, γιατί να μην πιστέυω διπλό στην Ιταλία? Έχω το δικαίωμα πια με αυτά που βλέπω. Απλά λόγω απουσιών πολλών βασικών από την περυσινή χρονιά δεν ήξερα στα δύσκολα πως θα ανταπεξέλθουμε. Εδώ φάνηκε ότι ο Μίτσελ είχε πλάνο (κάτι που το λέγαμε). Δεν έπαιρνε και πούλαγε ότι να ναι. Ήξερε τι πρέπει να μπαλώσει. Με μία επιφύλαξη μόνο για ένα κεντρικό αμυντικό που τον έχασε στο τέλος και δεν το ήξερε.

Μπράβο στον Μίτσελ, Μπράβο στους παίκτες... Μπράβο στον κόσμο.

Θέλω πούτσα στη γιούβε μόνο και μόνο για τα παλιά...

Κανένας βάζελος δε θα έρθει να μας ζαλήσει τα αρχίδια με την πορεία του 1970?   :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

heimweh_64

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2011
Μηνύματα
3.621
Κριτικές
6
Like
305
Πόντοι
296
Αυτα ειναι ..... δεν διευκρινησαν βεβαια ποιος θα γλεντησει ποιον

Κοίτα δεν ήταν η κανονική αθλέτικο, αλλά στο αεροδρόμιο ο Βαγγέλας την άλλαξε με άλλη, αυτή του κερατσινίου, όπως ορθώς αναφέρει η εφημερίδα.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Δύο νίκες με Μάλμε θέλουμε και ότι μπορούμε στα υπόλοιπα παιχνίδια
 
Εγγρ.
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
2.145
Like
240
Πόντοι
36
Κοίτα δεν ήταν η κανονική αθλέτικο, αλλά στο αεροδρόμιο ο Βαγγέλας την άλλαξε με άλλη, αυτή του κερατσινίου, όπως ορθώς αναφέρει η εφημερίδα.
δε λες οτι ηπιανε και νερα τυπε  :grin:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.611
Like
21.969
Πόντοι
5.006
το πιο δυσκολο παιχνιδι του ομιλου για εμας ειναι το εκτος με την μαλμε....αν φτασουμε τους 6 ποντους,καθαρισαμε...
(αν και θελω 3η θεση και γιουροπα φετος  ;) )
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
το πιο δυσκολο παιχνιδι του ομιλου για εμας ειναι το εκτος με την μαλμε....αν φτασουμε τους 6 ποντους,καθαρισαμε...
(αν και θελω 3η θεση και γιουροπα φετος  ;) )
μες στη σουηδια με φοβιζει το ματς παρα πολυ
Συμφωνώ
 

daredevil12345

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2013
Μηνύματα
998
Κριτικές
5
Like
34
Πόντοι
6
Τα γκόλ που φάγαμε ήταν αστεία. Ιδιαίτερα το πρώτο. 1-με δύο δικούς μας ήταν και ο Αμπιντάλ σήκωνε τα χέρια ψηλά σα να μην τον είχε δεί τον ματωμένο.

Τέλος πάντων. Απλά έτσι όπως πήγε το ματς αν θέλουμε να τ αλέμε όλα, πιστεύω ότι όλοι μας ενώ χαρήκαμε, μείναμε και με μια αλατίλα στο στόμα με το σκεπτικό ότι δεν κρατήσαμε έστω το 3-1 όσον αφορά τις διαφορές στα γκόλ. Λεπτομέρια βέβαια αλλά μιας και παίξαμε μπαλάρα χθες το λέω.

Και υπενθυμίζω δεν είμαι κωλοτούμπας. Πρίν το ματς έλεγα ότι και με Χ είμαι ευχαριστημένος. Υποτίμησα την ομάδα ή μάλλον θεώρησα ότι η Ατλέτικο είναι σε άλλο επίπεδο. Δεν πιστεύω ότι η Ατλέτικο ξαφνικά έπεσε σκαλιά.

Απλά ο γαύρος πραγματικά στέκεται παντού και με όλους, εντός και εκτός όχι απλά αξιοπρεπέστατα, αλλά πραγματικά σαν φόβητρο. Αν κρίνουμε τα περυσινά και το ξεκίνημα φέτος, γιατί να μην πιστέυω διπλό στην Ιταλία? Έχω το δικαίωμα πια με αυτά που βλέπω. Απλά λόγω απουσιών πολλών βασικών από την περυσινή χρονιά δεν ήξερα στα δύσκολα πως θα ανταπεξέλθουμε. Εδώ φάνηκε ότι ο Μίτσελ είχε πλάνο (κάτι που το λέγαμε). Δεν έπαιρνε και πούλαγε ότι να ναι. Ήξερε τι πρέπει να μπαλώσει. Με μία επιφύλαξη μόνο για ένα κεντρικό αμυντικό που τον έχασε στο τέλος και δεν το ήξερε.

Μπράβο στον Μίτσελ, Μπράβο στους παίκτες... Μπράβο στον κόσμο.

Θέλω πούτσα στη γιούβε μόνο και μόνο για τα παλιά...

Κανένας βάζελος δε θα έρθει να μας ζαλήσει τα αρχίδια με την πορεία του 1970?   :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

δεν θελω να γινω σπασίκλας .... το αποτεσμα εγραψε 3-2 και δεν αλλαζει και μετα από λιγο καιρο δεν θα θυμομαστε ουτε το 10% στις φασεις που εγιναν στο παιχνιδι ΑΛΛΑ ....
Μπαλαρα δεν παιξαμε στο δευτερο μερος ....όμως ,,,,  στο πρωτο ημιχρονο μαζι σου .... καναμε καταπληκτικο πρωτο ημιχρονο .

Στο δευτερο ημιχρονο όμως ( τη σκοπιμοτητα βεβαια τη πετυχαμε ) διωχναμε τη μπαλα οπου ν΄ανε , δεν σημαδεύαμε παιχτες για να παει η μπαλα με ασφαλεια ,και δεν θυμαμε ποσες φορες από τα 3-4 μετρα εξω από τη μεγαλη τους περιοχη ΧΩΡΙΣ λογο γυρνουσαμε τη μπαλα με πολύ ρισκο προς το κεντρο.
Η αμυνα δεν απλωνοταν και μαζευοντουσαν ολοι στο κεντρο της όπως και πολλες φορες από αριστερα και δεξια εφταναν στη γραμμη της περιοχης χωρις κοπο.
Με την Αθλετικο παιζαμε ... οκ ... και να πω την αληθεια δεν περιμενα με τιποτα τετοιο αποτελασμα - ικανοποιημένος από ολες της πλευρες αλλα η τοποθετηση μου είναι ότι στο δευτερο ημιχρονο με ΑΥΤΗ την αθλετικο θα μπορούσαμε να το εχουμε κανει και  4-1 ( λεω εγω τωρα) -
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Αν μιλάγαμε για τον παλιό Ολυμπιακό θα με φόβιζε και μένα. Τύπου Ρόζενμποργκ, Σοσιεδάδ, Γαλατά.. και τέτοιες εμφανίσεις αν θυμάστε. Αλλά όχι ρε μάγκες. Θέλω να προσπαθήσουμε να βγάλουμε τη μιζέρια από πάνω μας. Δε λέω είναι νωρίς. Είδαμε μια ομάδα τα τελευταία χρόνια και δε ξεχνάμε εύκολα τα παλιά. Αλλά πραγματικά η ομάδα έχει ταυτότητα. Δεν είναι πυροτέχνημα ΑΕΛ όπως πρόπερυσι. Πιστεύω ότι θα γαμήσουμε ΜΑΛΜΕ εντός εκτός, και θα σπάσουμε και μία έδρα από Γιούβε ή Ατλέτικο σε Χ ή 2.

Πραγματικά ενθουσιάστηκα !
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Μακάρι να πάρουμε 6 πόντους από Μάλμε και έχει ο θεός στα υπόλοιπα παιχνίδια


Πάντως η Μάλμε πιστεύω θα κάνει κάποια κηδεία,μακάρι να μην είμαστε εμείς το θύμα της!
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
δεν θελω να γινω σπασίκλας .... το αποτεσμα εγραψε 3-2 και δεν αλλαζει και μετα από λιγο καιρο δεν θα θυμομαστε ουτε το 10% στις φασεις που εγιναν στο παιχνιδι ΑΛΛΑ ....
Μπαλαρα δεν παιξαμε στο δευτερο μερος ....όμως ,,,,  στο πρωτο ημιχρονο μαζι σου .... καναμε καταπληκτικο πρωτο ημιχρονο .

Στο δευτερο ημιχρονο όμως ( τη σκοπιμοτητα βεβαια τη πετυχαμε ) διωχναμε τη μπαλα οπου ν΄ανε , δεν σημαδεύαμε παιχτες για να παει η μπαλα με ασφαλεια ,και δεν θυμαμε ποσες φορες από τα 3-4 μετρα εξω από τη μεγαλη τους περιοχη ΧΩΡΙΣ λογο γυρνουσαμε τη μπαλα με πολύ ρισκο προς το κεντρο.
Η αμυνα δεν απλωνοταν και μαζευοντουσαν ολοι στο κεντρο της όπως και πολλες φορες από αριστερα και δεξια εφταναν στη γραμμη της περιοχης χωρις κοπο.
Με την Αθλετικο παιζαμε ... οκ ... και να πω την αληθεια δεν περιμενα με τιποτα τετοιο αποτελασμα - ικανοποιημένος από ολες της πλευρες αλλα η τοποθετηση μου είναι ότι στο δευτερο ημιχρονο με ΑΥΤΗ την αθλετικο θα μπορούσαμε να το εχουμε κανει και  4-1 ( λεω εγω τωρα) -

Ρε παιδιά το "με αυτή την Ατλέτικο" είναι μια καραμέλα των Ελλήνων. Εμείς την κάναμε έτσι. Το παιχνίδι του Ολυμπιακού την έκανε έτσι. Δεν είπε ξαφνικά η Ατλέτικο κατεβάζω παντελόνια.

Αλλά δείτε λίγο τη σκοπιμότητα. Όταν στο 10 κερδίζουμε 1-0, και στο 30 2-0, ε ναι σόρυ κι όλας αλλά λογικό να μην κυνηγάμε το γκόλ αλλά να κυνηγάμε πιο πολύ την κόντρα χωρίς πολλά πολλά. Τακτικά το ματς, μπορεί να πόνεσε τα μάτια κάποιων, αλλά το αποτέλεσμα δικαιώνει κατά πολύ τον Μίτσελ. Γιατί δε βγήκε απλά... βγήκε πανηγυρικά !  Θα μου πεί κανείς ρε μάγκα 3 σουτ 3 γκόλ. Π΄ρωτον έτσι κάνουν οι μεγάλες ομάδες. Επί Οκκά και Αλέξανδρή κάναμε 30 σούτ και 0 γκόλ. Το προτειμάτε? ΌΧΙ !!!  Το θέμα είναι ότι με τον τρόπο που παίξαμε δεν έκανε και η Ατλέτικο φάσεις. Και αυτό είναι το ΄τοι η ομάδα ήταν καλά στημένη. Και δε λέω μόνο για την άμυνα.


 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Μακάρι να πάρουμε 6 πόντους από Μάλμε και έχει ο θεός στα υπόλοιπα παιχνίδια


Πάντως η Μάλμε πιστεύω θα κάνει κάποια κηδεία,μακάρι να μην είμαστε εμείς το θύμα της!

Εσύ γαμήθηκες με αυτή τη Μάλμε ! Γρουσούζη !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom