Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
και το 10το και το 11το  ;) πρωτάθλημα , όλες η κούπες του θρύλου μας ξεχωριστές είναι  :sunglasses: :sunglasses:
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Καταρχην να πω οτι ημουν καποτε φανατικος Ολυμπιακος μεχρι που απογοητευτηκα ειμαι πλεον Μιλαν.Εχει διωξει Καψη ,Αντζα και ο Ανατολακης ειναι αργος θελει τουλαχιστον δυο κεντρικους αμυντικους αντε πες πως δινει 5εκ.ευρω.Εχει ακουστει για τον Ντουντου πες 5εκ,εχει ακουστει για το Ζε Ρομπερτο αντε 6εκ αντε και πως κανει αυτες τις μεταγραφες(περιπου 16εκ)μενουν τα γηροκομια Τζορτζεβιτς,Γεωργατος,Ανατολακης,Παντος,Νικοπολιδης που καποτε πρεπει να αντικατασταθουν και αντε δε θα το κανει φετος.Οποτε στην καλυτερη πρεπει να δωσει 16-17εκ ευρω θεωρητικα,εγω λεω πως θα δωσει το πολυ 2-3 αμα ειναι στα κεφια του οΣωκρατης ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΜΠΑΤΖΕΤ 70-100ΕΚ! ΜΙΛΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
Καταρχην να πω οτι ημουν καποτε φανατικος Ολυμπιακος μεχρι που απογοητευτηκα ειμαι πλεον Μιλαν.Εχει διωξει Καψη ,Αντζα και ο Ανατολακης ειναι αργος θελει τουλαχιστον δυο κεντρικους αμυντικους αντε πες πως δινει 5εκ.ευρω.Εχει ακουστει για τον Ντουντου πες 5εκ,εχει ακουστει για το Ζε Ρομπερτο αντε 6εκ αντε και πως κανει αυτες τις μεταγραφες(περιπου 16εκ)μενουν τα γηροκομια Τζορτζεβιτς,Γεωργατος,Ανατολακης,Παντος,Νικοπολιδης που καποτε πρεπει να αντικατασταθουν και αντε δε θα το κανει φετος.Οποτε στην καλυτερη πρεπει να δωσει 16-17εκ ευρω θεωρητικα,εγω λεω πως θα δωσει το πολυ 2-3 αμα ειναι στα κεφια του οΣωκρατης ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΜΠΑΤΖΕΤ 70-100ΕΚ! ΜΙΛΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
ΑΕΚ-μιλαν 1-0!!!!!
 

Επισκέπτης
Όποιος είδε χθες Champion's League (κι όποιος θα δει σήμερα και γενικότερα) τότε καταλαβαίνει περί τίνος πρόκειται.

ΣΤην Ελλάδα υπάρχει ένας μονόφθαλμος (ο γαύρος) που επικρατεί των τυφλών (λοιπών ομάδων). Εγώ είμαι απογοητευμένος από την δική μου ομάδα, το δηλώνω ξεκάθαρα! Αυτοί λοιπόν που είναι υπερήφανοι για την ομαδούλα τους (γιατί περί ομαδούλας πρόκειται!), είναι αυτοί που δεν έχουν ιδέα από ποδόσφαιρο. Έχω πολλούς φίλους γαύρους οι οποίοι ούτε διαρκείας έχουν πια. Αλλά μιλάμε για σκεπτόμενους γαύρους, όχι παιδαρέλια που ό,τι πει ο Τσουκαλάς το αναπαράγουν σαν παπαγαλάκια :)

Φαντάσου κατάντια ρε πούστη μου, να πιστεύει κάποιος ότι ο Τσουκαλάς έχει άποψη και είναι και σωστή!!! Εδώ είναι που λέμε... ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Δες μια μικρομεσαια ομαδα της Ιταλιας πχ,πως παιζει πως αναπτυσσεται βλεπεις οτι παιζουν ποδοσφαιρο οχι πιτσι πιτσι οπως οι καλυτερες ομαδες της Ελλαδας που αηδιαζεις να βλεπεις μπαλα.Θα σου πω και για την ομαδα μου τη Μιλαν ακομα και τωρα που δεν ειναι στα καλα της βλεπεις οτι βγαζει ποιοτητα ειναι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ δεν ειναι ΠΙΤΣΙ-ΠΙΤΣΙ ΟΜΑΔΕΣ
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Καλημέρα καταρχήν , σας τα έγραψα και εχθές όμως βεβαίως ο ολυμπιακός χρειάζεται ανανέωση εκ βαθέων και όχι πασαλείμματα βεβαίως και παρουσιάζεται στην Ευρώπη ως ομαδουλα βεβαίως και έγιναν μεταγραφές του κώλου ξένων παιχτών ανύπαρκτων  η μικρότερης άξιας από ελλήνων ζεβλακωφ ,νε, ντομι,μπορχα
Όμως και μετά από όλα αυτά ακόμα και αν επισημάνουμε το γεγονός ότι ο ολυμπιακός έχει να ενισχυθεί σοβαρά από την έλευση του Ριμπο είναι ακόμα καλύτερος δυο κλάσεις από παο και αεκ 
Τώρα αν γίνουν και άλλες  κινήσεις όπως αυτή του Ντουντου 24 ετών (9 φορές διεθνής με Βραζιλία) το μέλλον δείχνει ευοίωνο
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Για να γινει ΛΙΓΟ ανταγωνιστικη ομαδα στην Ευρωπη πρεπει να ριξει ο προεδρος 20-25 εκ ευρω τουλαχιστον εγω λεω πως ουτε 2 δεν προκεται να ριξει ετσι λιγο για τα ματια του κοσμου και γιατι ναριξει αλλωστε τα πρωταθλημτα θα τα περνει για πλακα.ΑΜΑ ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΠΑΛΑ ΔΕΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
Καλημέρα καταρχήν , σας τα έγραψα και εχθές όμως βεβαίως ο ολυμπιακός χρειάζεται ανανέωση εκ βαθέων και όχι πασαλείμματα βεβαίως και παρουσιάζεται στην Ευρώπη ως ομαδουλα βεβαίως και έγιναν μεταγραφές του κώλου ξένων παιχτών ανύπαρκτων  η μικρότερης άξιας από ελλήνων ζεβλακωφ ,νε, ντομι,μπορχα
Όμως και μετά από όλα αυτά ακόμα και αν επισημάνουμε το γεγονός ότι ο ολυμπιακός έχει να ενισχυθεί σοβαρά από την έλευση του Ριμπο είναι ακόμα καλύτερος δυο κλάσεις από παο και αεκ 
Τώρα αν γίνουν και άλλες  κινήσεις όπως αυτή του Ντουντου 24 ετών (9 φορές διεθνής με Βραζιλία) το μέλλον δείχνει ευοίωνο

+1000
πρόεδρε βάλε το χέρι στην τσέπη
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Η θεία μου η Λουκρητία κοντεύει να πάθει κατάθλιψη. Από την Κυριακή το βράδυ που γύρισε από το Καραϊσκάκη δεν μιλάει, δεν τρώει (εκτός αν το κάνει κρυφά τις ώρες που αναπαύομαι) και κοιτάζει στο πουθενά. Αρχισα, ειλικρινά, να ανησυχώ για την κατάστασή της όταν της έκανα τα τεστ και δεν αντέδρασε.

Πρώτα έβαλα στο dvd ένα ντοκιμαντέρ για τη ζωή και τα κατορθώματα των... γαλαζοαίματων στη Γηραιά Ηπειρο και αυτή ούτε που γύρισε το κεφάλι της να το δει. Μετά έβαλα το τελευταίο επεισόδιο από την αγαπημένη της σειρά «Η Μαρία η άσχημη», αλλά πάλι καμία αντίδραση. Αποφάσισα να τα παίξω όλα για όλα και της έβαλα να δει το «Παραπέντε» που έχασε την προηγούμενη Δευτέρα, διότι είχε έρθει εκτάκτως η κομμώτρια στο σπίτι.

Από το σίριαλ του Μεγάλου Καναλιού η θεία Λουκρητία δεν χάνει επεισόδιο, γιατί όπως ισχυρίζεται η Ντάλια της θυμίζει έντονα πώς ήταν η ίδια στα νιάτα της. Απλά η θεία ήταν πιο όμορφη. Για τυχόν αμφιβολίες μάς παρακινεί να ρωτήσουμε όποιον θέλουμε να μας πει. Αλλά δυστυχώς οι «μάρτυρες» εκείνης της εποχής, έχουν όλοι συγχωρεθεί.

Περίμενα λοιπόν μια ένδειξη, μια ανταπόκριση στην έσχατη προσπάθειά μου, αλλά εισέπραξα ένα μηδενικό. Τότε, για να είμαι ειλικρινής, ήταν που με έπιασε πανικός. Φώναξα τον Θόδωρο τον οδηγό και του ζήτησα να επικοινωνήσει με τον γιατρό. Ο Θόδωρος χαμογέλασε και μου ψιθύρισε εμπιστευτικά ότι η θεία θα παραμείνει έτσι μαρμαρωμένη σαν την «Κοιμωμένη του Χαλεπά» για τρεις μέρες. Μετά θα αναστηθεί, θα συνέλθει και θα είναι όπως πρώτα.

Του ζήτησα να μου πει πώς είναι τόσο σίγουρος και τότε ο Θόδωρος μου αποκάλυψε ότι του το είπε η ίδια μόλις πάτησε το πόδι της στο σπίτι μετά το ντέρμπι. Ηταν η τελευταία φορά που την άκουσε να μιλάει. Μάλλον η προτελευταία γιατί κάποια στιγμή την έπιασε να παραμιλάει και να λέει ότι αδυνατεί να καταλάβει πώς αυτός ο Παναθηναϊκός νίκησε την κόκκινη αυτοκρατορική στρατιά του Λεμονή. Μετά παύση και σιωπή...

Κρίμα, γιατί η κακομοίρα η θεία θα είχε αποφύγει όλη αυτή την ταλαιπωρία και συγχρόνως θα έβρισκε απάντηση στο ερώτημα που την οδήγησε σε αυτό το βαλσάμωμα, αν διάβαζε στο χθεσινό «GOAL» τον Μίμη Δομάζο να αποκαλύπτει το σατανικό σχέδιο του Μουνιόθ.

Το σχόλιο είχε τίτλο «Ο ΠΑΟ κοίμισε τον αντίπαλο». Δηλαδή όλα λειτούργησαν βάσει σχεδίου και αν αμφιβάλλεις, φίλε αναγνώστη, ο Μίμης το εξηγεί:

«Ο χθεσινός (σ.σ: προχθεσινός) Παναθηναϊκός έκανε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του (!!!!!???). Οι παίκτες του αγωνίστηκαν όπως έπρεπε. Επαιξαν έξυπνα δίνοντας το μισό γήπεδο στον Ολυμπιακό και έκλεισαν κάθε διάδρομο στο άλλο μισό (!!!!????). Βέβαια με αυτή την τακτική που ακολούθησε ο Παναθηναϊκός ήταν λογικό ο Ολυμπιακός να έχει την κατοχή της μπάλας και να δημιουργήσει δυο-τρεις ευκαιρίες. Δεν ήταν όμως το φόβητρο, ο Ολυμπιακός είχε πρόβλημα και αυτό φάνηκε στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο οι παίκτες του δεν κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό».

Μπορεί και να έγινε έτσι, φίλε αναγνώστη. Η τακτική του Μουνιόθ να ήταν αυτή που επέβαλε να σκοράρει η ομάδα στο τελευταίο λεπτό. Αν και εγώ προσωπικά συμφωνώ με τον μεγάλο Μίμη Δομάζο, ότι ο Μουνιόθ κοίμισε όντως τον Ολυμπιακό, όχι όμως με κάποιο σύστημα αλλά με ένα ρολόι, το οποίο κουνούσε από τον πάγκο σαν εκκρεμές. Μέθοδο που ως γνωστόν χρησιμοποιούν οι υπνωτιστές.

Για να το καταλάβεις καλύτερα, μια κι η δύναμη της εικόνας είναι μεγαλύτερη από αυτή ενός κειμένου, το έφτιαξα σκίτσο για να φιλοτεχνήσει το κέντρο της σελίδας, όπως συνηθίζω να κάνω κάθε φορά. Τελευταία στιγμή, όμως, άλλαξα γνώμη και ζήτησα να μην μπει.

Εδώ όμως ανοίγει ένα άλλο σημαντικό κεφάλαιο, φίλε αναγνώστη, για το οποίο οφείλω να απολογηθώ. Ξεφυλλίζοντας το χθεσινό «GOAL» αδημονούσα να φτάσω στην τελευταία σελίδα για να χαθώ στις απόψεις του αγαπημένου μου αθλητικού λογοτέχνη και στατιστικολόγου, Βαγγέλη Μπραουδάκη.

Με τα πολλά φτάνω και τι να δω; Οτι έχει γίνει κατάληψη!!! Ο Βασίλης Βέργης προφανώς με την απειλή νυστεριού έχει διώξει από την τελευταία σελίδα τον Μπραουδάκη και την έχει καβατζώσει όλη για πάρτη του.

Στο κάτω δεξιό μέρος της σελίδας διακρίνω τη φωτό του αγαπημένου μου Βαγγέλη και δίπλα της τον τίτλο της στήλης του «Γκολ στο 90'» όλα αυτά συρρικνωμένα, σαν να τον έβαλαν τιμωρία. Με κόπο διαβάζω τις πέντε αράδες που έχει γράψει με κίνδυνο, προφανώς, της σωματικής του ακεραιότητας. Κάτι σαν σημείωμα, ελπίζοντας ότι κάποιος θα το διαβάσει και θα συγκινηθεί. Γράφει λοιπόν:

«Εχω μείνει άναυδος από τα ξημερώματα της Κυριακής με το Σεβίλλη-Μπαρτσελόνα! Η ματσάρα!! Ε, και αφού ο Παπαδόπουλος το έκανε όπως λέει και ο τίτλος της στήλης, δεν χρειάζονται άλλα δικά μου λόγια. Τα έγραψε, άλλωστε, όλα ο Βέργης! Προσυπογράφω (και λόγω? αδυναμίας της σελίδας να χωρέσει περισσότερες από μια χιλιάδα λέξεις)».

Με όση δύναμη διαθέτω, τολμώ να φωνάξω: ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ!!! Αν είναι δυνατόν να φιμώνουν κατ' αυτόν τον αναίσχυντο τρόπο τον άνθρωπο που μας έκανε να αγαπήσουμε, τους αριθμούς και τα ποσοστά. Τολμώ να φωνάξω γιατί ξέρω ότι δεν είμαι μόνος. Στον δίκαιο αγώνα μου άξιοι συμπαραστάτες είναι χιλιάδες ημίτονα, συνημίτονα, αγανακτισμένα κλάσματα, τεταρτημόρια που ζητούν πίσω αυτόν που τα ανέδειξε και μαζί τους εκατοντάδες τετραγωνικές ρίζες ενώνουν τις φωνές τους για να γυρίσει πίσω ο Βαγγέλης.

Αυτό όμως που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση είναι το εξής: το άρθρο του καταπατητή Βέργη καλύπτει όλη την τελευταία σελίδα συνοδευόμενο και από σκίτσο. Στο «GOAL» δηλαδή αποφάσισαν ότι ένα χαριτωμένο, ομολογουμένως, σκιτσάκι είναι πιο σημαντικό από τις αλήθειες του Μπραουδάκη.

Και μετά σου λένε γιατί δεν διαβάζει ο κόσμος πια εφημερίδες... Γι' αυτό και εγώ, φίλε αναγνώστη, αποφάσισα σε ένδειξη διαμαρτυρίας να μη βάλω σήμερα σκίτσο. Το αντικατέστησα με το μαύρο που βλέπεις και με το ερωτηματικό. Το μαύρο παραπέμπει σε πένθος. Το ερωτηματικό είναι και αυτό συμβολικό. Αναρωτιέται ως πότε θα ανεχόμαστε να μας φιμώνουν.

Αν και αύριο δεν έχει Μπραουδάκη και στη θέση του έχει σκίτσο, τότε δεσμεύομαι να καταργήσω από αύριο στη σελίδα μου και εγώ το σκίτσο και στη θέση του να φιλοξενώ τον Μπραουδάκη.

Στεφανος Χαρης
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Για να γινει ΛΙΓΟ ανταγωνιστικη ομαδα στην Ευρωπη πρεπει να ριξει ο προεδρος 20-25 εκ ευρω τουλαχιστον εγω λεω πως ουτε 2 δεν προκεται να ριξει ετσι λιγο για τα ματια του κοσμου και γιατι ναριξει αλλωστε τα πρωταθλημτα θα τα περνει για πλακα.ΑΜΑ ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΠΑΛΑ ΔΕΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Μα εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όσο αφορά τις ευρωπαϊκές ομάδες και το τι χρειάζεται για να γίνεις μια από αυτές με πορδές δεν βαφείς αυγά και με 4,5 εκ εύρω δεν κανείς ομάδα , πρέπει να βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη αλλά ακόμα και αν το κανείς αυτό πρέπει να έχεις τους κατάλληλους ανθρώπους να διαχειρισθούν το υλικό και τα χρήματα σου
ειμαι ομως αισιοδοξος οτι φετος θα γινουν αυτα που πρεπει
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Κύριε πρόεδρε,
Δεν έχω κανένα προσωπικό προηγούμενο με τον Γιώργο Ανατολάκη. Δεν υπήρξε ποτέ φίλος ή ρουφιάνος μου. Γνωριζόμαστε από ελάχιστα έως καθόλου.
Γιατί αυτή είναι η πολιτική μας χρόνια τώρα? Είμαι, επίσης, ένας άνθρωπος που σιχαίνεται να βρίσκει εξιλαστήρια θύματα μετά από ήττες, προσωπικές ή αθλητικές σαν και την προχθεσινή.
Σιχαίνομαι να πυροβολώ έναν άνθρωπο όταν αισθάνεται «αδύναμος» και αβοήθητος όπως, πιθανότατα, συμβαίνει τώρα με τον Γιώργο.
Δεν μπορώ, όμως, και να μην πω αυτό που αισθάνομαι. Ούτε διοίκηση ασκώ στον Ολυμπιακό, ούτε θέλω να το κάνω. Απλώς, κάνω χρήση του αναφαίρετου δικαιώματός μου να πω την ΑΠΟΨΗ μου. Με φάσεις σαν κι αυτή του 89?, τις οποίες έχω μπουχτίσει να βλέπω σε αγώνες του Ολυμπιακού, γράφεται ιστορία. Γράφτηκε προχθές κι έχει γραφτεί σε δεκάδες άλλες αναμετρήσεις στο παρελθόν. Κυρίως ευρωπαϊκές?
«Ο Γιώργος ήταν από τους καλύτερους παίκτες του γηπέδου, απλώς στο 90? έκανε ένα λάθος», είπε ο Λεμονής στη συνέντευξη Τύπου. Σόρι κόουτς, αλλά δεν ήταν ένα λάθος. Ήταν ΤΟ λάθος. Σόρι κόουτς, αλλά δεν ήταν ΕΝΑ λάθος. Επειδή, μάλλον, το ξέχασες, είχε προηγηθεί και ένα (γελοίο) πεναλτάκι στον Παπαδόπουλο στο 60?? Σόρι κόουτς, αλλά πόσο καλή απόδοση έχει ένας κεντρικός αμυντικός όταν η αντίπαλη ομάδα, συνειδητά, δεν έχει περάσει τη σέντρα για 80 και βάλε λεπτά; Μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας?
Κι επειδή είμαι δίκαιος, θα πρέπει όλοι να τιμήσουμε και να αποθεώσουμε τον Γιώργο για την προσφορά του στον Ολυμπιακό όταν (και αν αφού εγώ δεν αποφασίζω) φύγει και όχι ν? αρχίσουμε τις αποδοκιμασίες και το «κράξιμο». Ειλικρινά το λέω και δεν ειρωνεύομαι καθόλου. Στη δεκαετία που βρίσκεται στο μεγάλο λιμάνι έχει βελτιωθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό.
Έχει δουλέψει και έχει κάνει άλματα προόδου. Πραγματικά έχει ξεπεράσει τον εαυτό του. Πώς μπορείς, λοιπόν, να κατηγορήσεις έναν άνθρωπο που κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί και παραπάνω απ? αυτό;
Επειδή, όμως, μιλάμε για τον Ολυμπιακό απαιτείται να βρει ανθρώπους που θα μπορούν να κάνουν περισσότερα και καλύτερα απ? αυτά που μπορεί ο Γιώργος.
ΥΓ.: Κι επειδή πολλοί θα με κατηγορήσουν για εμπάθεια, τα ίδια λέω και για τον Τάσο και για τον Γιάννη, και, και, και, και?
Με σεβασμό

ΥΓ. 1: Θα χαιρόσασταν αν ο Ολυμπιακός είχε κερδίσει 3-0 και με γκολ του Ανατολάκη;
Σκεφθείτε το λίγο παρακαλώ?
ΥΓ. 2: Τι έχει μεγαλύτερη σημασία, ο σχεδιασμός της νέας χρονιάς πάνω στα ΥΠΑΡΚΤΑ προβλήματα και στις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ αδυναμίες ή πάνω σ? ένα πλασματικό σκορ; Εννοώ πως η εικόνα του αγώνα ήταν εύκολα εύκολα για 2-0, για 3-1, κάπου εκεί?
ΥΓ. 3: Θα ?ταν πλασματική η εικόνα της δυναμικής του, της απαραίτητης για την ευρωπαϊκή του προοπτική, γιατί δεν έπαιζε με καμιά σπουδαία ομάδα, αλλά με έναν σύλλογο ο οποίος, μαντρωμένος πίσω, έπαιζε κλεφτοπόλεμο. Ο οποίος «του ?κατσε» και πανηγυρίζει μια νίκη.
ΥΓ. 4: Νομίζω πως πέρα από την πίκρα, ήταν «δώρο» για το μέλλον του Ολυμπιακού αυτή η ήττα, με τον τρόπο που έγινε και η οποία, συνολικά, σε μεγάλο ποσοστό θα αποδειχτεί ανώδυνη. Διότι δεν πρόκειται να αλλοιώσει αποφάσεις για μεταγραφές ΜΕΓΑΛΩΝ παικτών.
Μία των οποίων είναι πολύ κοντά και την αποκαλύπτουμε στην πρώτη σελίδα. Δεν θα ?ναι η μοναδική, αλλά ακολουθούν κι άλλες, ακόμα πιο σημαντικές.
ΥΓ. 5: Διάφοροι «πονηρεμένοι» θα πουν πως για να «ξεχαστεί» η ήττα ρίχνουμε στο «παιχνίδι» διάφορα ονόματα, υποψήφια προς μεταγραφή. Ναι, το πετύχατε πάλι. Κουραστήκαμε τόσα χρόνια εδώ με διάφορες κατηγορίες, μετά από ήττες, αλλά κανένα πρόβλημα. Το συνηθίσαμε, είναι μέρος της δουλειάς?
ΥΓ. 7: Να ξέρατε πόσοι έχουν πέσει πάνω στο επόμενο ματς του Ολυμπιακού στην Καλαμαριά? Να ξέρατε πόσοι ονειρεύονται το +8 να γίνεται +5?
Και αν δεν το κατανοήσουν όλοι στο Ρέντη, πως τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα και οι παγίδες πολλές, ίσως να ζήσουμε νέο ψαλίδισμα της διαφοράς, όπως με τον Μπάγεβιτς?
ΥΓ. 8: Και ένα ερώτημα, κύριε πρόεδρε: Ο Καστίγιο, που κάποιες φορές πράγματι έχει δώσει δικαιώματα με τη συμπεριφορά του, αλλά έχει προσφέρει και στιγμές ποδοσφαιρικής μαγείας στο φιλοθεάμον κοινό, θα χειροκροτηθεί ποτέ από τον κόσμο του Παναθηναϊκού όπως χειροκροτήθηκε ο Σωτήρης Νίνης στο «Καραϊσκάκη»;
ΥΓ. 9: Μέχρι τον Τζίγγερ είχε φτάσει την προηγούμενη βδομάδα ο Δημήτρης Παπαδόπουλος. Εξέφρασε παράπονα για τις αποδοκιμασίες που ακούγονταν εδώ και λίγο καιρό εναντίον του από μερίδα του κόσμου, θεωρώντας ότι αυτό συμβαίνει επειδή επί μεγάλο διάστημα ο ίδιος δεχόταν πολύ αυστηρή κριτική, ακόμα και από ανθρώπους της ομάδας. Γι? αυτό και πανηγύρισε έξαλλα το γκολ που πέτυχε. Πιστεύει ότι τώρα δεν θα συνεχιστεί αυτή η έντονη καχυποψία με την οποία αντιμετωπίζεται από αρκετούς.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Tελικά θέλω να δω πόσοι θα είμαστε στην φιέστα του Μαΐου ?
δεν βλέπω πολύ αρρώστια εδώ μέσα , όλοι αντικειμενικοί είμαστε
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
αλλοι Ολυμπιακοι δεν υπαρχουν πια στο site?
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
ειμαστε αρρωστοι,τρελοι,ειμαστε ολυμπιακοι
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Ποιος είναι ο λόγος για να ζω χωρίς τον Ολυμπιακό?
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
Ακουσα σήμερα κάτι καλό και θα το μοιραστώ μαζί σας αγαπητοί Θρυλέοντες.

- Γιατί ο Ολυμπιακός δεν έχει φυτώριο?

...... Επειδή έχει ενυδρείο

NITRO
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Λοιπόν θέλω να πω μερικά πραγματάκια έτσι για αποκατάσταση της αλήθειας σχετικά με τον Βαζελο , όχι ότι περιμένω να συμφωνήσει μαζί μου κάποιος απλά δεν έχω τι να κάνω τώρα και μου ήρθε
Αυτά που  θα περιγράψω τα έχω ακούσει η τα έχω διαβάσει από εφημερίδες της εποχής καθώς διατηρώ μεγάλο αρχείο αθλητικών και όχι μόνο εφημερίδων της εποχής λογω του πατερα μου
Πριν όμως  πάω στο Γουέμπλευ θα  πάω στα γήπεδα τής Αργεντινής το 78 ΝΑ  περιγράψω πώς άλλαξε χέρια ένας αντιδραστήρας για νά κάνει ή αγαπημένη μου
ΑRGENTINA το 6-0 με το Περού με τον μεγάλο του τερματοφύλακα ΚΙΡΟΓΑ άργεντίνικης καταγωγής πού ήταν εκείνη τη μέρα τροχονόμος.
Έτσι κερδίσθηκε  ένα παγκόσμιο κύπελλο, ηγέτης τής χώρας εκείνη την εποχή ο Βιντεάλα. Αν και  αγαπώ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ τη χώρα για όλα αυτά πού έχει προσφέρει με τούς αγώνες της στην ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Εκείνη τη βράδια .Ήταν ή εποχή πού οι Αμερικανοί επένδυαν στην Αργεντινή λέγοντας ,για κάθε δολάριο πού θα ρίχνουμε στη χώρα θα πάρουμε 4.....!!!!!!! Το αποτέλεσμα το 2006 γνωστό....ή χώρα χρεοκόπησε...!!!!!!!
Θα μου πείτε  τώρα γιατί τα λέω αυτά?
Βίοι παράλληλοι φίλοι μου...Στρατιωτικά καθεστώτα τής εποχής ,ίδια φιλοσοφία....!!!!
ΔΩΣΕ ΑΡΤΩΝ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑΤΑ ΣΤΟ ΛΑΟ......!!!!!

Πάμε τώρα οκτώ χρόνια πίσω ...Με τη Χούντα στα φόρτε της
Μέσον Εθνικής προβολής και προπαγάνδας,τί άλλο το πιο λαοφιλές σπορ
Συνταγή δοκιμασμένη χρόνια από τούς Ανατολικούς Την υπέρβαση ο ΠΑΟ την έκανε με την μεγάλη Έβερτον τής εποχής εκείνης τότε μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά
Ή πορεία προς τον τελικό είχε Ανατολικό μπλοκ.Ό Ερυθρός Αστέρας μία μεγάλη ομ&
#940;δα ή αρμάδα τού Τζάιτς .Παικταράδες πού είχαν τα πάντα έκτός από χρήμα....!!
Πώς γίνεται αυτό...????
Έτσι γινόταν τότε στη Γιουγκοσλαβία τού Τίτο
Έπαιρνες δόξα ,άξιώματα, φήμη,άλλά χρήμα και για νά ξεκολλήσεις από τη Γιουγκοσλαβία έπρεπε νά πάς 32!
Ή χώρα μας ήθελε προβολή και το καθεστώς στήριξη
Κάπως έτσι έγινε και το γήπεδο τού Ερυθρού Αστέρα από ξύλινο ,τσιμέντο όπως μάς τα περιέγραφε μετά από λίγα χρόνια ο Άντωνίεβιτς ένας παικταράς μπαλαντέρ τού Αστέρα πού κατέληξε στα γεράματα του στον Ηρακλή τού Σανών
Τον αγώνα στο Βελιγράδι τον έδειχνε  στην ΤV  ζωντανό.
Ούτε σφυρίχτρα ούτε τίποτε ,χαθηκε  ή μπάλα εκείνη τη μέρα για τον βαζέλα τον έπαιξε ο Αστέρας ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ
Εδώ το ματς ήταν μία παρωδία ΟΧΙ στην εξέλιξη άλλά στο πώς μπήκαν τα γκολ
και το πώς έπαιζε ο Αστέρας
Βέβαια ο καθένας ότι θέλει βλέπει. Εδώ ανακάλυψαν ΤΑΚΤΙΚΗ στον κλεφτοπόλεμο του μουνιοθ 
Και τέλος νά  λύσω  για όλους του βαζελους φίλους και την απορία γιατί ο παο και όχι ο πιο λαϊκού ερείσματος ΟΣΦΠ....
Υπήρχε μία κυρία φίλοι  μου ,όπως πάντα πίσω από κάθε μεγάλο άνδρα,
Και αυτή θα την  έχετε  ακούσει τη λέγαν...ΔΕΣΠΟΙΝΑ...
Η ΠΡΩΤΗ ΚΥΡΙΑ....αύτή ήταν άρρωστη με το τριφύλλι όσο τρελό και νά σας  φανεί, φαίνεται από τις φωτογραφίες  με την ομάδα του πάω και τις μαρτυρίες από ανθρώπους που ασχολιόντουσαν τότε
Άφησε ιστορία ή Δέσποινα
ΑΥΤΗ ΠΗΓΕ ΤΟΝ παο ΣΤΟ ΓΟΥΕΜΠΛΕΥ
Τα λέμε αύριο
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
ρε αλεξανδρε αυτα επρεπε να τα εγραφες στο topic που κλειδωθηκε ΄΄αν ηταν στημενο το ντερμπι'' γιατι ολο το πρωι ειχα καποιες αντιπαραθεσεις με δευτεροτριτους..μαλιστα δυο απ αυτους ηταν κ Moderator κ απειληθηκα και με ban...βλεπεις η αληθεια ποναει κ τελικα το topic κλειδωθηκε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom