Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 20 άτομα (7 μέλη και 13 επισκέπτες)

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.252
Κριτικές
3
Like
1.427
Πόντοι
566


Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένος ελληνικός σύλλογος τα τελευταία 17χρόνια (1991-2008) σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.


Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένος ελληνικός σύλλογος τα τελευταία 17χρόνια (1991-2008) σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.
Οι "πράσινοι" καταλαμβάνουν επί συνόλου 204 ομάδων την 52η θέση με 144 πόντους, έναντι του πρωταθλητή Ολυμπιακού που βρίσκεται στην 74η θέση μαζί με τη Σαχτάρ Ντόνετσκ (84 πόντοι).

Τρίτη κορυφαία ελληνική ομάδα αναδεικνύεται η ΑΕΚ που ακολουθεί στην 82η θέση με 73 βαθμούς. Ευχάριστη έκπληξη συνιστά το γεγονός πως ο Πανιώνιος είναι τέταρτος (192 πόντους) με τον ΠΑΟΚ (1 βαθμός) να βρίσκεται στην 204η θέση της σχετικής λίστας με τις καλύτερες ομάδες στον πλανήτη.

Ουσιαστικά, η τελική βαθμολογία προκύπτει από το άθροισμα των πόντων που συγκεντρώνουν οι σύλλογοι κάθε χρόνο βάσει των επιδόσεων τους σε όλες τις διοργανώσεις στις οποίες μετέχουν.

Σημειώνεται, ότι υπέρτερη ομάδα της υφηλίου αναδείχθηκε η Μπαρτσελόνα (757 βαθμούς), ενώ την πρώτη πεντάδα συμπληρώνουν, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Γιουβέντους, Μίλαν και Ρεάλ Μαδρίτης

Αναλυτικά οι 20 πρώτες ομάδες του κόσμου.
1. Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 757
2. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία) 678
3. Γιουβέντους (Ιταλία) 621
4. Μίλαν (Ιταλία) 611
5. Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 605
6. Ίντερ (Ιταλία) 567
7. Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 563
8. Άρσεναλ (Αγγλία) 550
9. Ρίβερ Πλέιτ (Αργεντινή) 503
10. Τσέλσι (Αγγλία) 442
11. Λίβερπουλ (Αγγλία) 435
12. Πόρτο (Πορτογαλία) 425
13. Μπόκα Τζούνιορς (Αργεντινή) 420
14. Ρόμα (Ιταλία) 405
15. Άγιαξ (Ολλανδία) 400
16. Πάρμα (Ιταλία) 373
17. Σάο Πάουλο (Βραζιλία) 367
18. Βαλένθια (Ισπανία) 367
19. Ρέιντζερς (Σκωτία) 364
20. Λάτσιο (Ιταλία) 342

ANAlgitos αφιερωμένο σε σένα και τους ομοϊδεάτες σου.
1. Πως εξηγείται ο ΠΑΟ να είναι μπροστά από τον ΟΣΦΠ ????
2.Μήπως σας πήρανε χαμπάρι και δεν σας μετράνε τα πέτσινα πρωταθλήματα που πήρατε τα τελευταία χρόνια???
3. Μήπως να κάνετε καμιά προσφυγή στο ΚΑΣ εναντίον της Διεθνούς Ομοσπονδίας Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής ???

Βλέπεις εγώ δεν ξέρω να γράφω σαχλά ποιήματα, αλλά σου εξήγησα ποιος είναι ο πρώτος....

 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένος ελληνικός σύλλογος τα τελευταία 17χρόνια (1991-2008) σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.


Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένος ελληνικός σύλλογος τα τελευταία 17χρόνια (1991-2008) σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.
Οι "πράσινοι" καταλαμβάνουν επί συνόλου 204 ομάδων την 52η θέση με 144 πόντους, έναντι του πρωταθλητή Ολυμπιακού που βρίσκεται στην 74η θέση μαζί με τη Σαχτάρ Ντόνετσκ (84 πόντοι).

Τρίτη κορυφαία ελληνική ομάδα αναδεικνύεται η ΑΕΚ που ακολουθεί στην 82η θέση με 73 βαθμούς. Ευχάριστη έκπληξη συνιστά το γεγονός πως ο Πανιώνιος είναι τέταρτος (192 πόντους) με τον ΠΑΟΚ (1 βαθμός) να βρίσκεται στην 204η θέση της σχετικής λίστας με τις καλύτερες ομάδες στον πλανήτη.

Ουσιαστικά, η τελική βαθμολογία προκύπτει από το άθροισμα των πόντων που συγκεντρώνουν οι σύλλογοι κάθε χρόνο βάσει των επιδόσεων τους σε όλες τις διοργανώσεις στις οποίες μετέχουν.

Σημειώνεται, ότι υπέρτερη ομάδα της υφηλίου αναδείχθηκε η Μπαρτσελόνα (757 βαθμούς), ενώ την πρώτη πεντάδα συμπληρώνουν, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Γιουβέντους, Μίλαν και Ρεάλ Μαδρίτης

Αναλυτικά οι 20 πρώτες ομάδες του κόσμου.
1. Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 757
2. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία) 678
3. Γιουβέντους (Ιταλία) 621
4. Μίλαν (Ιταλία) 611
5. Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 605
6. Ίντερ (Ιταλία) 567
7. Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 563
8. Άρσεναλ (Αγγλία) 550
9. Ρίβερ Πλέιτ (Αργεντινή) 503
10. Τσέλσι (Αγγλία) 442
11. Λίβερπουλ (Αγγλία) 435
12. Πόρτο (Πορτογαλία) 425
13. Μπόκα Τζούνιορς (Αργεντινή) 420
14. Ρόμα (Ιταλία) 405
15. Άγιαξ (Ολλανδία) 400
16. Πάρμα (Ιταλία) 373
17. Σάο Πάουλο (Βραζιλία) 367
18. Βαλένθια (Ισπανία) 367
19. Ρέιντζερς (Σκωτία) 364
20. Λάτσιο (Ιταλία) 342
κοίτα να δεις. Δεν θα σου πω πως έχεις άδικο.
Θα σου πω απλά πως αν θεωρείς τον εαυτό σου ευτυχισμένο φέτος που είσαι έξω από όλους τους στόχους σου, τότε είσαι άξιος της μοίρας σου.
Θα σου πω επίσης πως όλες αυτές οι παπαριές - περί παρελθόντος Κόκκαλη, περί διαιτησίας, περί παράγκας κλπ - εμάς μας κάνουν ευτυχισμένους πρωταθλητές και εσάς σας κοιμίζουν με όμορφα όνειρα. Και όσο σκέφτεστε έτσι εμείς πρόβλημα δεν έχουμε.

Όσο για το ποια είναι καλύτερη ελληνική ομάδα, προφανώς αφού έχετε κάνει περισσότερες "πορείες" και οι πορείες μετρούν περισσότερο από τα τοπικά πρωταθλήματα στη συγκεκριμένη βαθμολόγηση, πάτε παραπάνω.
Αν αυτό σε κάνει περήφανο σε μια χρονιά που δεν έχεις πάρει τίποτα στο σακούλι σου, τότε εγώ χαίρομαι για σένα. Εμένα αυτό δεν θα με γέμιζε πάντως. Εγώ, αν ήμουνα στη θέση σου, δεν θα κοιτούσα τον αντίπαλο τι έκανε 50 χρόνια πριν, αλλά την ομάδα μου πού χάνει τώρα.
 

Επισκέπτης
Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένος ελληνικός σύλλογος τα τελευταία 17χρόνια (1991-2008) σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.


Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένος ελληνικός σύλλογος τα τελευταία 17χρόνια (1991-2008) σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.
Οι "πράσινοι" καταλαμβάνουν επί συνόλου 204 ομάδων την 52η θέση με 144 πόντους, έναντι του πρωταθλητή Ολυμπιακού που βρίσκεται στην 74η θέση μαζί με τη Σαχτάρ Ντόνετσκ (84 πόντοι).

Τρίτη κορυφαία ελληνική ομάδα αναδεικνύεται η ΑΕΚ που ακολουθεί στην 82η θέση με 73 βαθμούς. Ευχάριστη έκπληξη συνιστά το γεγονός πως ο Πανιώνιος είναι τέταρτος (192 πόντους) με τον ΠΑΟΚ (1 βαθμός) να βρίσκεται στην 204η θέση της σχετικής λίστας με τις καλύτερες ομάδες στον πλανήτη.

Ουσιαστικά, η τελική βαθμολογία προκύπτει από το άθροισμα των πόντων που συγκεντρώνουν οι σύλλογοι κάθε χρόνο βάσει των επιδόσεων τους σε όλες τις διοργανώσεις στις οποίες μετέχουν.

Σημειώνεται, ότι υπέρτερη ομάδα της υφηλίου αναδείχθηκε η Μπαρτσελόνα (757 βαθμούς), ενώ την πρώτη πεντάδα συμπληρώνουν, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Γιουβέντους, Μίλαν και Ρεάλ Μαδρίτης

Αναλυτικά οι 20 πρώτες ομάδες του κόσμου.
1. Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 757
2. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία) 678
3. Γιουβέντους (Ιταλία) 621
4. Μίλαν (Ιταλία) 611
5. Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 605
6. Ίντερ (Ιταλία) 567
7. Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 563
8. Άρσεναλ (Αγγλία) 550
9. Ρίβερ Πλέιτ (Αργεντινή) 503
10. Τσέλσι (Αγγλία) 442
11. Λίβερπουλ (Αγγλία) 435
12. Πόρτο (Πορτογαλία) 425
13. Μπόκα Τζούνιορς (Αργεντινή) 420
14. Ρόμα (Ιταλία) 405
15. Άγιαξ (Ολλανδία) 400
16. Πάρμα (Ιταλία) 373
17. Σάο Πάουλο (Βραζιλία) 367
18. Βαλένθια (Ισπανία) 367
19. Ρέιντζερς (Σκωτία) 364
20. Λάτσιο (Ιταλία) 342

ANAlgitos αφιερωμένο σε σένα και τους ομοϊδεάτες σου.
1. Πως εξηγείται ο ΠΑΟ να είναι μπροστά από τον ΟΣΦΠ ????
2.Μήπως σας πήρανε χαμπάρι και δεν σας μετράνε τα πέτσινα πρωταθλήματα που πήρατε τα τελευταία χρόνια???
3. Μήπως να κάνετε καμιά προσφυγή στο ΚΑΣ εναντίον της Διεθνούς Ομοσπονδίας Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής ???

Βλέπεις εγώ δεν ξέρω να γράφω σαχλά ποιήματα, αλλά σου εξήγησα ποιος είναι ο πρώτος....

:blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.252
Κριτικές
3
Like
1.427
Πόντοι
566
Ευχαριστημένος με τη πορεία του ΠΑΟ σαφώς δεν είμαι, αλλά όταν η Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής με κατατάσσει πολύ πάνω από σένα, αποδεικνύεται πως εδώ κάτι τρέχει.  

Lastmoican, αν πιστεύεις ότι ο ΟΣΦΠ κερδίζει τα παιχνίδια πάντα μέσα στο γήπεδο και συνεπώς τα πρωταθλήματα, τότε είσαι άξιος της μοίρας σου. Βέβαια μετά έρχεται η ώρα της Ευρώπης και της Διεθνούς Ομοσπονδίας Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.....
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Παρασκευη μαλλον θα βγουν και θα ειναι και για τα 2 ματς.
Οποιος προλαβε τον Κυριο (ή καλλυτερα τον Θρυλο) ειδε αδερφια..
Τί εννοείς και για τα δύο? Πακέτο?  :o
Εγώ θέλω να πάω σε ένα μόνο... Στο ΣΕΦ φαντάζομαι θα τα πουλάνε
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16
Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένος ελληνικός σύλλογος τα τελευταία 17χρόνια (1991-2008) σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.


Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένος ελληνικός σύλλογος τα τελευταία 17χρόνια (1991-2008) σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.
Οι "πράσινοι" καταλαμβάνουν επί συνόλου 204 ομάδων την 52η θέση με 144 πόντους, έναντι του πρωταθλητή Ολυμπιακού που βρίσκεται στην 74η θέση μαζί με τη Σαχτάρ Ντόνετσκ (84 πόντοι).

Τρίτη κορυφαία ελληνική ομάδα αναδεικνύεται η ΑΕΚ που ακολουθεί στην 82η θέση με 73 βαθμούς. Ευχάριστη έκπληξη συνιστά το γεγονός πως ο Πανιώνιος είναι τέταρτος (192 πόντους) με τον ΠΑΟΚ (1 βαθμός) να βρίσκεται στην 204η θέση της σχετικής λίστας με τις καλύτερες ομάδες στον πλανήτη.

Ουσιαστικά, η τελική βαθμολογία προκύπτει από το άθροισμα των πόντων που συγκεντρώνουν οι σύλλογοι κάθε χρόνο βάσει των επιδόσεων τους σε όλες τις διοργανώσεις στις οποίες μετέχουν.

Σημειώνεται, ότι υπέρτερη ομάδα της υφηλίου αναδείχθηκε η Μπαρτσελόνα (757 βαθμούς), ενώ την πρώτη πεντάδα συμπληρώνουν, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Γιουβέντους, Μίλαν και Ρεάλ Μαδρίτης

Αναλυτικά οι 20 πρώτες ομάδες του κόσμου.
1. Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 757
2. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία) 678
3. Γιουβέντους (Ιταλία) 621
4. Μίλαν (Ιταλία) 611
5. Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 605
6. Ίντερ (Ιταλία) 567
7. Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 563
8. Άρσεναλ (Αγγλία) 550
9. Ρίβερ Πλέιτ (Αργεντινή) 503
10. Τσέλσι (Αγγλία) 442
11. Λίβερπουλ (Αγγλία) 435
12. Πόρτο (Πορτογαλία) 425
13. Μπόκα Τζούνιορς (Αργεντινή) 420
14. Ρόμα (Ιταλία) 405
15. Άγιαξ (Ολλανδία) 400
16. Πάρμα (Ιταλία) 373
17. Σάο Πάουλο (Βραζιλία) 367
18. Βαλένθια (Ισπανία) 367
19. Ρέιντζερς (Σκωτία) 364
20. Λάτσιο (Ιταλία) 342

ANAlgitos αφιερωμένο σε σένα και τους ομοϊδεάτες σου.
1. Πως εξηγείται ο ΠΑΟ να είναι μπροστά από τον ΟΣΦΠ ????
2.Μήπως σας πήρανε χαμπάρι και δεν σας μετράνε τα πέτσινα πρωταθλήματα που πήρατε τα τελευταία χρόνια???
3. Μήπως να κάνετε καμιά προσφυγή στο ΚΑΣ εναντίον της Διεθνούς Ομοσπονδίας Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής ???

Βλέπεις εγώ δεν ξέρω να γράφω σαχλά ποιήματα, αλλά σου εξήγησα ποιος είναι ο πρώτος....
Κοιτα δεν αμφισβητω κατι αλλα μηπως ξερεις πως ακριβως δινει ποντους αυτο το διεθνες κεντρο, γιατι βλεπω πολλους ακουπους ψηλα στη λιστα.
και εξηγουμαι: τι διαολο κανει στην πρωτη 20αδα, η Παρμα και η Λατσιο? Η Μπαρτσελονα πως ειναι πρωτη αφου εχει λιγοτερους τιτλους απο τους περισσοτερους που την ακολουθουν?
Η Μιλαν αν παρει αλλο ενα πρωταθλητριων βασει της FIFA θα γινει ο πιο πετυχημενος συλλογος στην ιστορια ( θα πιασει στην κορυφη των κατακτησεων τη Ρεαλ , αλλα θα τα εχει διαχρονικα και οχι μαζεμενα σε δυο περιοδους), γιατι ειναι τοσο πισω?
Βασει αυτων που βλεπω το να θεωρησω αδικημενο τον Ολυμπιακο σε σχεση με σας θα ειναι ιεροσυλια για αυτους που αδικουνται στην κορυφη της λιστας.
Προκειται σιγουρα για κατι τοσο σοβαρο οσο δειχνει ο τιτλος, η μηπως ειναι κεντρο προστασιας και παρηγοριας αιωνιων δευτερων? κατι σαν την wwf των ακουπων?

 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.252
Κριτικές
3
Like
1.427
Πόντοι
566
Προκειται σιγουρα για κατι τοσο σοβαρο οσο δειχνει ο τιτλος, η μηπως ειναι κεντρο προστασιας και παρηγοριας αιωνιων δευτερων? κατι σαν την wwf των ακουπων?

Ελα ντε, είναι σοβαρή η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής που δεν βγάζει πρώτο στη κατάταξη τον ΟΣΦΠ ???? Μήπως δεν ξέρουν να μετράνε ???
Γιατί δεν κάνετε καμιά προσφυγή στο ΚΑΣ να δικαιωθείτε???

Η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής έχει και "κέντρο προστασίας για πρωταθλητές στα χαρτιά και της παράγκας" με μόνη ομάδα τον ΟΣΦΠ παγκοσμίως. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:




 

Επισκέπτης
Ελα ντε, είναι σοβαρή η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής που δεν βγάζει πρώτο στη κατάταξη τον ΟΣΦΠ ???? Μήπως δεν ξέρουν να μετράνε ???
Γιατί δεν κάνετε καμιά προσφυγή στο ΚΑΣ να δικαιωθείτε???

Η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής έχει και "κέντρο προστασίας για πρωταθλητές στα χαρτιά και της παράγκας" με μόνη ομάδα τον ΟΣΦΠ παγκοσμίως. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:
Ποιος πρωταθλητής στα χαρτιά βρε έρμε?
Το πήρες το επίδομα θέρμανσης? Στους -πόσους είσαι?
Αλλά κι έτσι να είναι πέρυσι εσύ το έχασες το πρωτάθλημα στα χαρτιά η διορίστηκες δικηγόρος της χανούμας?
Άντε κάνε μας τη χάρη Mr ευρω-πέος ασχολήσου με το γυναικείο βόλευ κι άσε τα αντρικά σπόρ γι αυτούς που ξέρουν!
 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
147
Πόντοι
2.266
αντε να δουμε του χρονου ποιος θα ερθει στον παγκο του θρυλου. :think:

υ.γ.αλεφαντε ελα και ανελαβε μας!το χρωστας στον αγιο βαζελογαμη! :rockon:
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16
Ελα ντε, είναι σοβαρή η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής που δεν βγάζει πρώτο στη κατάταξη τον ΟΣΦΠ ???? Μήπως δεν ξέρουν να μετράνε ???
Γιατί δεν κάνετε καμιά προσφυγή στο ΚΑΣ να δικαιωθείτε???

Η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής έχει και "κέντρο προστασίας για πρωταθλητές στα χαρτιά και της παράγκας" με μόνη ομάδα τον ΟΣΦΠ παγκοσμίως. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ασχετα απο αυτα που λες εγω επιμενω και ρωταω ,επειδη δεν ξερω να μου πεις εσυ που εισαι ψαγμενος. Τι στο καλο ειναι αυτη η συνομοσπονδια, ειναι οργανο της FIFA? Δωσε μας ενα λινκ να δουμε κι εμεις.
και επειδη η περιπτωση μεταξι μας ειναι αστεια μπροστα στα υπολοιπα που ειδα στη λιστα, πες μου γιατι ειμαι ανιδεος, η Μπαρτσα πως ειναι εκει πανω ? Η Λατσιο με ενα πρωταθλημα τα τελευταια 20 χρονια τι κανει τοσο ψηλα? Η Παρμα της Β Ιταλιας που τους μαζεψε τους ποντους? Τι κανανε αυτοι τοσα χρονια?
Παντως αν ειναι να βγαινω δευτερος και τριτος μια ζωη για να τη λεω στους βαζελους επειδη εχω 20 30 ποντους παραπανω σε μια λιστα με στατιστικα στοιχεια , ασε καλλυτερα να ημουν τελευταιος.
Δε σε κακολογω , αλλωστε ο πνιγμενος απο τα μαλια πιανεται, καταλαβαινω εχεις αναγκη να δεις την ομαδα σου πανω απο τον Ολυμπιακο ακομα και σε κατι που δεν εχει σημασια . Δεν πειραζει, απλα δε μας πειθεις. Οταν πεισεις τον εαυτο σου , γιατι στην πραγματικοτητα αυτο προσπαθεις, δωστο να το δημοσιευσει καμια Πρασσινη , καμια Ντερμπι, μπας και πεισεις και τους υπολοιπους ομοιοπαθεις και δυσμοιρους πρασσινους οπαδους.
Οσο για το CAS ασ'το. Το μονο που καταφερες ηταν να ξεφτιλιστεις σε εναν διεθνη οργανισμο, με τους δικαστες να μη σου επιτρεπουν να παρεβρεθεις στην εκδικαση, απορωντας με ποια δικαιολογια ηταν παρων ο Παναθηναικος. Με αυτη του κομπλεξικου θα ελεγα εγω. Ουτε δικη δεν μπορεις να κερδισεις απο τον Ολυμπιακο κι εκει δευτερος εισαι.
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16
Ελα ντε, είναι σοβαρή η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής που δεν βγάζει πρώτο στη κατάταξη τον ΟΣΦΠ ???? Μήπως δεν ξέρουν να μετράνε ???
Γιατί δεν κάνετε καμιά προσφυγή στο ΚΑΣ να δικαιωθείτε???

Η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής έχει και "κέντρο προστασίας για πρωταθλητές στα χαρτιά και της παράγκας" με μόνη ομάδα τον ΟΣΦΠ παγκοσμίως. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Και κατι ακομα .
Στο μπασκετ γιατι δεν ψαχνεις να βρεις τιποτα αντιστοιχο?
Σιγουρα εκει θα εισαι ψηλοτερα και με διαφορα (αν υπαρχει κατι αντιστοιχο).
Δε το ψαχνεις ομως. Δε σε νοιαζει γιατι εκει βλεπεις την ομαδα σου πρωτη. Μιλας με τιτλους, δεν ψαχνεις υποκαταστατα. Δεν λειτουργεις με κομπλεξ στην τελικη ;)
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16
Η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής έχει και "κέντρο προστασίας για πρωταθλητές στα χαρτιά και της παράγκας" με μόνη ομάδα τον ΟΣΦΠ παγκοσμίως. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Το πρωταλημα αυτο ασε να το κριτικαρει κανας αλλος. Απο καποιον που εχει παρει κυπελο με στριψιμο κερματος δεν δεχομαι τετοια κριτικη. Ποσο μαλλον οταν τον εχω σωσει απο υποβιβασμο στη Β εθνικη. Αυτα τα λεει η Διεθνης Ομοσπονδια?
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ευχαριστημένος με τη πορεία του ΠΑΟ σαφώς δεν είμαι, αλλά όταν η Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής με κατατάσσει πολύ πάνω από σένα, αποδεικνύεται πως εδώ κάτι τρέχει.  

Lastmoican, αν πιστεύεις ότι ο ΟΣΦΠ κερδίζει τα παιχνίδια πάντα μέσα στο γήπεδο και συνεπώς τα πρωταθλήματα, τότε είσαι άξιος της μοίρας σου. Βέβαια μετά έρχεται η ώρα της Ευρώπης και της Διεθνούς Ομοσπονδίας Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.....
λέτε τα ίδια και τα ίδια, στο έχω ξαναπεί. κανείς δεν είπε πως όλα τα παιχνίδια τα κέρδισε δίκαια ο ολυμπιακός, αλλά σε λίγο όπως το πάτε θα μας πείτε πως είστε η άγια ομάδα που ποτέ των ποτενών δεν έχετε πάρει παιχνίδι με εύνοια διαιτησίας...ήμαρτον, στην Ελλάδα ζούμε. Και όπως έχω ξαναπεί, ΕΙΔΙΚΑ ΠΕΡΣΙ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ομάδα που να μπορούσε να πει πως η διαιτησία την είχε ευνοήσει ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ που να μπορούσε να πει πως ήτανε φαγωμένη από τη διαιτησία. Γιατί το μισό χρόνο η διαιτησία πήγαινε σπρώχνοντας τις μεν και τον άλλο μισό τις δε.
Αντιλαμβάνομαι πως πονάει έναν οπαδό να βλέπει την αντίπαλη ομάδα να παίρνει διαρκώς πρωτάθλημα. Αλλά η καραμέλα σου της Ευρωπης θα πρέπει να σταματάει στη λογική πως δεν μπορείς να περηφανεύεσαι πια για μια περίοδο πριν από 20 χρόνια και πριν από 40 χρόνια που κατάφερες να πας καλά στην Ευρώπη...γιατί πορεία ανάλογη και άξιας αναφοράς στην Ευρώπη έχεις ακριβώς τόσα χρόνια να κάνεις. Και στο μεσοδιάστημα άντε να καταφέρεις να περάσεις όμιλο, που για εμένα δεν αποτελεί είδηση ούτε πρόοδο του ποδοσφαίρου μας.

Πιπιλάτε την πιπίλα της διαιτησίας διαρκώς. Εγώ να σου αποδεχτώ πως μας ευνοεί. Ειλικρινά μιλώντας, παραδέχεσαι εσύ πως ο Ολυμπιακός με ΚΟΝΤΡΑ διαιτησία έχει πάρει αρκετά ματς τόσα χρόνια;
Όσο για την Ευρωπη και τις στατιστικές της, σόρρυ κιόλας, αλλά περιλαμβάνει ομάδες μέσα στη λίστα από όλο τον κόσμο...δεν είδα να αναφέρει πουθενά η παραπομπή σου πώς βγαίνουν οι βαθμοί, με ποια κριτήρια.
Και στο ξαναλέω. Αν νομίζεις πως είσαι καλύτερη ομάδα επειδή πριν 40 χρόνια έκανες πορεία μέχρι τελικό τότε οκ, είσαι μεγαλύτερη ομάδα. Να σου θυμίσω μόνο πως όταν αντιμετωπίζεις στην Ευρώπη μια ομάδα, δεν σε ενδιαφέρει ποτέ το τι έκανε πριν από 30 ή 40 χρόνια, αλλά τι κάνει τώρα, σε τι κατάσταση είναι τώρα και τι φόρμα. Και για μένα η Ευρώπη δεν αποδεικνύει απολύτως τίποτα περισσότερο εκτός από το γεγονός πως τη συγκεκριμένη βραδιά έπαιξες καλά. Όπως έφαγες 3 από την Ανόρθωση κι εσύ αλλά τα ξεχνάς διαρκώς.

και για να τελειώνει το παραμύθι...πες μας σε λιγο πως το οτι έφαγες 3 τεμάχια απο τις Σέρρες...ήταν η διαιτησία το πρόβλημα να καγχάσω....
 

ANAlgitos

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
210
Like
2
Πόντοι
1
Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένος ελληνικός σύλλογος τα τελευταία 17χρόνια (1991-2008) σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.


Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένος ελληνικός σύλλογος τα τελευταία 17χρόνια (1991-2008) σύμφωνα με τη Διεθνή Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.
Οι "πράσινοι" καταλαμβάνουν επί συνόλου 204 ομάδων την 52η θέση με 144 πόντους, έναντι του πρωταθλητή Ολυμπιακού που βρίσκεται στην 74η θέση μαζί με τη Σαχτάρ Ντόνετσκ (84 πόντοι).

Τρίτη κορυφαία ελληνική ομάδα αναδεικνύεται η ΑΕΚ που ακολουθεί στην 82η θέση με 73 βαθμούς. Ευχάριστη έκπληξη συνιστά το γεγονός πως ο Πανιώνιος είναι τέταρτος (192 πόντους) με τον ΠΑΟΚ (1 βαθμός) να βρίσκεται στην 204η θέση της σχετικής λίστας με τις καλύτερες ομάδες στον πλανήτη.

Ουσιαστικά, η τελική βαθμολογία προκύπτει από το άθροισμα των πόντων που συγκεντρώνουν οι σύλλογοι κάθε χρόνο βάσει των επιδόσεων τους σε όλες τις διοργανώσεις στις οποίες μετέχουν.

Σημειώνεται, ότι υπέρτερη ομάδα της υφηλίου αναδείχθηκε η Μπαρτσελόνα (757 βαθμούς), ενώ την πρώτη πεντάδα συμπληρώνουν, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Γιουβέντους, Μίλαν και Ρεάλ Μαδρίτης

Αναλυτικά οι 20 πρώτες ομάδες του κόσμου.
1. Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 757
2. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία) 678
3. Γιουβέντους (Ιταλία) 621
4. Μίλαν (Ιταλία) 611
5. Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 605
6. Ίντερ (Ιταλία) 567
7. Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 563
8. Άρσεναλ (Αγγλία) 550
9. Ρίβερ Πλέιτ (Αργεντινή) 503
10. Τσέλσι (Αγγλία) 442
11. Λίβερπουλ (Αγγλία) 435
12. Πόρτο (Πορτογαλία) 425
13. Μπόκα Τζούνιορς (Αργεντινή) 420
14. Ρόμα (Ιταλία) 405
15. Άγιαξ (Ολλανδία) 400
16. Πάρμα (Ιταλία) 373
17. Σάο Πάουλο (Βραζιλία) 367
18. Βαλένθια (Ισπανία) 367
19. Ρέιντζερς (Σκωτία) 364
20. Λάτσιο (Ιταλία) 342

ANAlgitos αφιερωμένο σε σένα και τους ομοϊδεάτες σου.
1. Πως εξηγείται ο ΠΑΟ να είναι μπροστά από τον ΟΣΦΠ ????
2.Μήπως σας πήρανε χαμπάρι και δεν σας μετράνε τα πέτσινα πρωταθλήματα που πήρατε τα τελευταία χρόνια???
3. Μήπως να κάνετε καμιά προσφυγή στο ΚΑΣ εναντίον της Διεθνούς Ομοσπονδίας Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής ???

Βλέπεις εγώ δεν ξέρω να γράφω σαχλά ποιήματα, αλλά σου εξήγησα ποιος είναι ο πρώτος....

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ"ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ":

"Την νύχτα της Μεγάλης Τρίτης στο Mega, ο Αλέξης Παπαχελάς
παρουσίασε ένα ωριαίο αφιέρωμα στον Αρχηγό της 21ης Απριλίου Γεώργιο Παπαδόπουλο.

Στο 47ο λεπτό του αφιερώματος είδαμε μια συνομιλία του
οικοδεσπότη Παπαχελά με την κ. Δέσποινα Παπαδοπούλου,
την οποία απομαγνητοφωνούμε επί λέξει:

Παπαχελάς: Η Δέσποινα είχε όμως και την μανία του Ποδοσφαίρου
Δέσποινα: Εγώ είμαι ΑΕΚ, αλλά βρέθηκα κοντά στον
Παναθηναϊκό στην πορεία προς το Γουέμπλευ
Παπαχελάς: Για πέστε μας εκείνη την ιστορία με τον
Ερυθρό Αστέρα, αν μπορείτε, γιατί μου άρεσε.
Δέσποινα: Ήμασταν στην εξέδρα των επισήμων. Ο Γιουγκοσλάβος
πρέσβης, εγώ και ο Παττακός. Μετά το 3-0, ο Παναθηναϊκός προκρινόταν στο Γουέμπλευ και μέχρι να τελειώσει το ματς, η αγωνία είχε φτάσει στο κατακόρυφο να μην μπει γκολ από τους ξένους. Αισθάνθηκα ότι δεν αισθάνομαι καλά.
Με βλέπει ο κύριος Παττακός που καθόταν δίπλα μου και για να με καθησυχάσει μου λέει: "Τι λύσσαξες και φοβάσαι; Το πληρώσαμε
και θα το πάρουμε το παιχνίδι"!…
Και του λέω: "Για τον Θεό, είναι ο πρέσβης δίπλα μου".

Και μου λέει ο Παττακός:

"Δεν ξέρει ελληνικά γρυ".

Και τότε γυρίζει ο Γιουγκοσλάβος πρέσβης και μου λέει:

"Μην στεναχωριέστε, κυρία Παπαδοπούλου. Το πληρώσατε και
θα το πάρετε το παιχνίδι"! Στα ελληνικά μου το είπε αυτό!

ωχ γιατί κύριε Παπαχελά μας κάνατε τέτοια εκπομπή. Οι αλήτες οι δημοσιογράφοι που βγάζουν τέτοια πράγματα. έλα μωρέ τι λες? Μήπως κατά τη διάρκεια της χούντας ο Παναθηναικός πήρε κύπελλο στο στρίψιμο του νομίσματος? Μήπως η Χούντα εκείνη την εποχή για να γίνει αρεστή στον πολύ κόσμο και μετά την άρνηση του ολυμπιακού επέλεξε τον Παναθηναικό για να ρίξει στάχτη στα μάτια του κόσμου? Α στο κύπελλο σήμερα με ποιον παίζουμε?
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ελα ντε, είναι σοβαρή η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής που δεν βγάζει πρώτο στη κατάταξη τον ΟΣΦΠ ???? Μήπως δεν ξέρουν να μετράνε ???
Γιατί δεν κάνετε καμιά προσφυγή στο ΚΑΣ να δικαιωθείτε???

Η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής έχει και "κέντρο προστασίας για πρωταθλητές στα χαρτιά και της παράγκας" με μόνη ομάδα τον ΟΣΦΠ παγκοσμίως. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ρε στέκα, δεν σου είπε αυτό. Μάθετε να μιλάτε ρε σεις. Μην κομπιάζετε μόνο. Ο άνθρωπος στο είπε πως δεν το αμφισβητεί. και κανένας Ολυμπιακός δεν πρόκειτια να σου πει πως έχει κάνει περισσότερα στην Ευρώπη από τον ΠΑΟ.
Ξεκοκκαλώστε λίγο τον εγκέφαλό σας...
Στο ερώτημά του θα απαντήσεις; Ποιά είναι τα κριτήρια των πόντων; Γιατί αυτό που σου λέει έπρεπε κι εσένα να σε προβληματίσει λιγάκι. Μπορεί να έχει την απόλυτη λογική, αλλά αν θες ψάξτο να μας πεις τα κριτήρια. Δεν το αμφισβητεί κανείς, να μάθουμε θέλουμε.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ασχετα απο αυτα που λες εγω επιμενω και ρωταω ,επειδη δεν ξερω να μου πεις εσυ που εισαι ψαγμενος. Τι στο καλο ειναι αυτη η συνομοσπονδια, ειναι οργανο της FIFA? Δωσε μας ενα λινκ να δουμε κι εμεις.
και επειδη η περιπτωση μεταξι μας ειναι αστεια μπροστα στα υπολοιπα που ειδα στη λιστα, πες μου γιατι ειμαι ανιδεος, η Μπαρτσα πως ειναι εκει πανω ? Η Λατσιο με ενα πρωταθλημα τα τελευταια 20 χρονια τι κανει τοσο ψηλα? Η Παρμα της Β Ιταλιας που τους μαζεψε τους ποντους? Τι κανανε αυτοι τοσα χρονια?
Παντως αν ειναι να βγαινω δευτερος και τριτος μια ζωη για να τη λεω στους βαζελους επειδη εχω 20 30 ποντους παραπανω σε μια λιστα με στατιστικα στοιχεια , ασε καλλυτερα να ημουν τελευταιος.
Δε σε κακολογω , αλλωστε ο πνιγμενος απο τα μαλια πιανεται, καταλαβαινω εχεις αναγκη να δεις την ομαδα σου πανω απο τον Ολυμπιακο ακομα και σε κατι που δεν εχει σημασια . Δεν πειραζει, απλα δε μας πειθεις. Οταν πεισεις τον εαυτο σου , γιατι στην πραγματικοτητα αυτο προσπαθεις, δωστο να το δημοσιευσει καμια Πρασσινη , καμια Ντερμπι, μπας και πεισεις και τους υπολοιπους ομοιοπαθεις και δυσμοιρους πρασσινους οπαδους.
Οσο για το CAS ασ'το. Το μονο που καταφερες ηταν να ξεφτιλιστεις σε εναν διεθνη οργανισμο, με τους δικαστες να μη σου επιτρεπουν να παρεβρεθεις στην εκδικαση, απορωντας με ποια δικαιολογια ηταν παρων ο Παναθηναικος. Με αυτη του κομπλεξικου θα ελεγα εγω. Ουτε δικη δεν μπορεις να κερδισεις απο τον Ολυμπιακο κι εκει δευτερος εισαι.
στο τελευταίο δεν συμφωνώ. 1. γιατί θα προτιμούσα να το είχαμε πάρει το ματς της Καλαμαριάς και μετά ας το κερδίζαμε και στην ένσταση, ασχέτως του αν ήταν σωστή η προσφυγη - σωστή ήταν. Και 2. γιατί ο ΠΑΟ μας έχει ρίξει στα αυτιά όταν πάει στα δικαστήρια. Εδώ ρίξανε πυροβολισμούς στο ΟΑΚΑ και αθωώθηκαν ουσιαστικά, τι να λέμε. Οι άνθρωποι σκοτώνουν μέσα στο γήπεδο και οι δικαστές τους βγάζουνε λάδι. Άστο, το δικονομικό τους τμήμα έχει άντερα....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom