Νέα

Θεωρείται κέρατο αν πας σε μπουρδέλο και είσαι παντρεμένος ή σε σχέση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Leonoso
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alexandros 85

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2021
Μηνύματα
1.057
Κριτικές
17
Like
2.789
Πόντοι
1.206
Εγώ λυπάμαι αυτούς που δεν το ξέρουν ότι η άλλη είναι πουτάνα.. οι άλλοι άξιοι της τύχης τους είναι.. μπορεί να κρατάει ον κώλο της μόνο για αυτούς και να νιώθουν ευτυχισμένοι :2funny:
Δεν έχω παρά να συμφωνήσω...
 

Paliotsarkadoros

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2006
Μηνύματα
647
Κριτικές
28
Like
3.833
Πόντοι
7.185
ΟΧΙ δεν είναι!
Πολύ χειρότερα είναι να πηδάς την γυναίκα ή την γκόμενα σου και να σκέφτεσαι την γειτόνισα, την αδερφή της, την Σκάρλετ Γιόχανσον.
Ακόμα και μαλακία να βαράς και να σκέφτεσαι άλλη είναι πολύ χειρότερα από το να πας να κάνεις κάτι με χρηματικό αντάλλαγμα, που βάζει το φράγμα της υπηρεσίας στην σωματική άσκηση/εκτόνωση.

Οι αμαρτίες της σάρκας είναι πλημμελήματα που ξεπλένονται με λίγο νερό και σαπούνι. Το μυαλό είναι το μοναδικό όργανο που δεν ξεπλένεται.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.498
Κριτικές
1
Like
7.517
Πόντοι
2.306
Μιας και ειμαι και εγω παντρεμενος 11 χρόνια συμφωνω απολυτα με τον σατανακο.
Σε ένα γάμο κατα την γνώμη μου πρέπει και οι δύο να κρατάνε αναμένη την φλογα την ερωτική έλξη ο ένας για τον άλλον,και συνέχεια να κανουν καινουργια πράγματα για μην βαρεθουν.
Αν ο ένας πχ ο άντρας ναι του αρέσει η γυναίκα του και την θέλει πολύ κάθε βράδυ θέλει να κάνουν έρωτα θέλει να την ξεσκίζει γιατι τον ανάβει γιατι τον καβλώνει τοσο πολύ και τρελένετε..Κατα την γνώμη μου και η γυναίκα πρέπει το ίδιο πράγμα να κάνει οταν βλέπει τον αντρα της.Δηλαδη και οι δύο να τρελάινοντε ο ένας για τον αλλον ,Αν τρελαινετε μόνο ο ένας και συνέχεια μόνο ο ένας προσπαθέι θα βαρεθέι και αυτός.Θα πει τι σκατα μόνο εγω προσπαθώ,η αλλη είναι στον κόσμο της??
Ολοι μας έχουμε τις σκοτούρες μας όλοι μας έχουμε τα προβλήματα μας αλλα όταν μπαίνεις μέσα στο σπίτι αυτα μένουν απέξω.
Δεν θα σας πω εγω την ζωη μου τα είπε ο satanakos δεν διαφερουμε πολυ.
Εκεί που εχω καταλήξει ειναι ενα στην επομενη ζωη μου δεν θα παντρευτω και αν συναντισω την γυναικα μου ουτε για One night stand..
Τα σπιτάκια τον παντρεμένο τον ανανεώνουν όπως και οι ξεπέτες.
Για κανονικη γκόμενα εξωσυζηκη σχέση δηλαδη ουτε καν επικίνδυνα παιχνίδια και μπορείς να μπλέξεις πολυ ασχημα.
Δεν γνωριζω κανενα παντρεμενο ζευγαρι που να μπορει να αφησει την καθημερινοτητα εξω απο την πορτα του σπιτιου του.
Ειτε μας αρέσει ειτε όχι οι υποχρεώσεις της ζωης λειτουργουν ως οδοστρωτηρας απεναντι στο παθος.
αν μαλλιστα υπαρχουν και παιδια στο γαμο οι αναγκες της ρουτινας ειναι πολλαπλασιες.
Μετα έχει να κανει με την ποιοτητα της σχεσης του ζευγαριου, αν μπορει να δωσει ξανα πνοη στην σεξουαλικη του ζωη.
Σε μια οικογενεια με παιδια, οπου δυστυχως το ζευγαρι δεν εχει βρει τον τροπο να αλληλοκαλυπτεται σεξουαλικα, ενας αντρας που μενει σεξουαλικα πεινασμενος ειναι προτιμοτερο να βρει κατι αγοραιο και συντομο για να καλυψει τις αναγκες του, διασωζοντας τουλαχιστον ενα μέρος της συναισθηματικής πλευράς της σχέσης. Σε διαφορετικη περιπτωση ερχεται η περιφρονηση στη συντροφο, οι πικριες, η απαξιωση και οι τσακωμοι.
Το ιδιο βεβαια ισχυει και για την γυναικα.
Τελικα δεν ξερω αν οριζεται ως κερατο αλλα για εμενα δεν ειναι επιληψιμο οταν συναισθηματικα δεν υπαρχει εμπλοκη.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.736
Like
14.142
Πόντοι
3.656
Ναι από την άλλη τύποι φανταστείτε πως θα αισθανόσασταν αν (χωρίς να το ξέρει η ίδια) μαθαίνατε ότι η γυναίκα σας πάει σε κάτι σπίτια στις χειρώτερες περιοχές της αθήνας και δίνει από 10-20 ευρώ σε κάτι μυστήριους τυπους που πριν από τηγυναίκα σας είχε μπει μέσα στο δομάτιο μια χοντροή 65άρα που μύριζε θάνατο και απλυσιά...

και ζήτησηε φιλιά και στοματικό χωρίς προφύλαξη.

Προφανώς και είναι κέρατο αν έχεις κοπέλα/γυναίκα κτλπ να πήγαινεις με εκδιδώμενες. Και όχι μόνο ηθικά αλλά είναι και θέμα υγείας. Δηλαδη εκθέτεις τον εαυτό σου στα σμν και όχι μόνο και μετά εκθέτεις τη γυναίκα σου χωρίς να το γνωρίζει.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.498
Κριτικές
1
Like
7.517
Πόντοι
2.306
Ναι από την άλλη τύποι φανταστείτε πως θα αισθανόσασταν αν (χωρίς να το ξέρει η ίδια) μαθαίνατε ότι η γυναίκα σας πάει σε κάτι σπίτια στις χειρώτερες περιοχές της αθήνας και δίνει από 10-20 ευρώ σε κάτι μυστήριους τυπους που πριν από τηγυναίκα σας είχε μπει μέσα στο δομάτιο μια χοντροή 65άρα που μύριζε θάνατο και απλυσιά...

και ζήτησηε φιλιά και στοματικό χωρίς προφύλαξη.

Προφανώς και είναι κέρατο αν έχεις κοπέλα/γυναίκα κτλπ να πήγαινεις με εκδιδώμενες. Και όχι μόνο ηθικά αλλά είναι και θέμα υγείας. Δηλαδη εκθέτεις τον εαυτό σου στα σμν και όχι μόνο και μετά εκθέτεις τη γυναίκα σου χωρίς να το γνωρίζει.
Εκει φιλε θα αναρωτιομουν τι δεν εκανα εγω σωστα για να πηγαινει η γυναικα μου σε τετοια μέρη.
θελω να πω οτι στις σχεσεις ενος ζευγαριου δεν μπορει να υπαρχει κατηγορος και κατηγορουμενος. Και οι δυο εχουν συνδραμει για να φτασουν τα πραγματα εκει, οπως εγραψε και ετερος συνφορουμιτης εδω.
αντι λοιπον να ρωταμε «γιατι με κερατωσες?» Καλυτερα να σκεφτομαστε «τι εφταιξε και απο τους δυο μας?»
τη στιγμη που το σεξουαλικο προβλημα του ζευγαριου γινεται προβλημα του ενος, το πραγμα παει απο επισκεψεις σε αγοραιο ερωτα εως «κλείσιμο του μαγαζιου».
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.736
Like
14.142
Πόντοι
3.656
Εκει φιλε θα αναρωτιομουν τι δεν εκανα εγω σωστα για να πηγαινει η γυναικα μου σε τετοια μέρη.
θελω να πω οτι στις σχεσεις ενος ζευγαριου δεν μπορει να υπαρχει κατηγορος και κατηγορουμενος. Και οι δυο εχουν συνδραμει για να φτασουν τα πραγματα εκει, οπως εγραψε και ετερος συνφορουμιτης εδω.
αντι λοιπον να ρωταμε «γιατι με κερατωσες?» Καλυτερα να σκεφτομαστε «τι εφταιξε και απο τους δυο μας?»
τη στιγμη που το σεξουαλικο προβλημα του ζευγαριου γινεται προβλημα του ενος, το πραγμα παει απο επισκεψεις σε αγοραιο ερωτα εως «κλείσιμο του μαγαζιου».
Ναι αλλά το θρεντ δεν αφορά το ποιος φταίει...αφορά το αν είναι κεράτωμα και κατ'επεκταση ηθικο. Μπορει η γυναικα σου να μη σου κανει αυτα που θες...λογικο ειναι να τα αναζητησεις αλλου...αλλα το ηθικο ειναι η να χωρισεις η να της πεις οτι αν δεν τα κανεις θα τα αναζητησω αλλου.

Το θεμα της υγειας δεν ειναι θεμα ηθικου η οχι.
 

Greekfreakk

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2021
Μηνύματα
24
Like
69
Πόντοι
0
Είναι κέρατο παιδιά! τώρα αν είναι δικαιολογημένο.. κάποιες φορές είναι, ανάλογα τις καταστάσεις και την σχέση του καθενός. Πάντως αν υπάρχει βαθμός κεράτου κατά την γνώμη μου, το να πάς με μια πουτάνα είναι ο χαμηλότερος.. Αν μπλέξεις με γκόμενα, εκεί πέρα από το γαμήσι μπαίνουν και τα συναισθήματα στην μέση και έτσι το κέρατο γίνεται μεγαλύτερο. Οπότε, εάν είσαι παντρεμένος και νιώθεις την ανάγκη να ξενογαμήσεις καλύτερα με πουτάνα παρά με γκόμενα θα έλεγα.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.125
Κριτικές
10
Like
1.569
Πόντοι
506
Ναι αλλά το θρεντ δεν αφορά το ποιος φταίει...αφορά το αν είναι κεράτωμα και κατ'επεκταση ηθικο. Μπορει η γυναικα σου να μη σου κανει αυτα που θες...λογικο ειναι να τα αναζητησεις αλλου...αλλα το ηθικο ειναι η να χωρισεις η να της πεις οτι αν δεν τα κανεις θα τα αναζητησω αλλου.

Το θεμα της υγειας δεν ειναι θεμα ηθικου η οχι.
Το καλο με το μπου ειναι οτι το βασικο ερωτιμα διευρινεται και γινεται πιο ενδιαφερον.
Ο γαμος δεν ειναι μονο το σεξ, ειναι και πολλα αλλα. Καποιος μπορει να ειναι ευχαριστημενος η ακομα και βολεμενος με τα "πολλα αλλα" αλλα να μην ειναι ευχαριστημενος με το θεμα του σεξ.
Οταν ο αντρα ξενοπιδα φταιει η γυναικα. Εδω στο μπου διαβασα οτι στην Αντ Ασια λενε οτι οταν ο αντρας ειναι λυπιμενος φταει η γυναικα. 2ον Οι αναγκες του αντρα και της γυναικας ειναι διαφορετικες, διαφορετικη συχνοτητα,3ον η γυναικα για να γαμιθει χρειαζεται το αισθημα, θα πρεπει να δεθει με τον αντρα, αλλιως δεν. Εξαιρεση οι αγαπητες μας εκδιδωμενες. Αρα για μενα οταν το αρσενικο πουνανογαμα, δεν ειναι γερατο
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.736
Like
14.142
Πόντοι
3.656
Το καλο με το μπου ειναι οτι το βασικο ερωτιμα διευρινεται και γινεται πιο ενδιαφερον.
Ο γαμος δεν ειναι μονο το σεξ, ειναι και πολλα αλλα. Καποιος μπορει να ειναι ευχαριστημενος η ακομα και βολεμενος με τα "πολλα αλλα" αλλα να μην ειναι ευχαριστημενος με το θεμα του σεξ.
Οταν ο αντρα ξενοπιδα φταιει η γυναικα. Εδω στο μπου διαβασα οτι στην Αντ Ασια λενε οτι οταν ο αντρας ειναι λυπιμενος φταει η γυναικα. 2ον Οι αναγκες του αντρα και της γυναικας ειναι διαφορετικες, διαφορετικη συχνοτητα,3ον η γυναικα για να γαμιθει χρειαζεται το αισθημα, θα πρεπει να δεθει με τον αντρα, αλλιως δεν. Εξαιρεση οι αγαπητες μας εκδιδωμενες. Αρα για μενα οταν το αρσενικο πουνανογαμα, δεν ειναι γερατο
Άρα το συμπέρασμα σου είναι ότι όταν το κάνει ο άντρας φταίει η γυναίκα και δεν είναι κέρατο αλλά όταν το κάνεο η γυναίκα είναι πουτάνα (όχι με την καλή έννοια) επειδή υπάρχει συναίσθημα?
 

Terrano

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
986
Κριτικές
14
Like
2.032
Πόντοι
496
Εγώ είμαι παντρεμένος και πάω σε μπουρδέλα όταν έχω γκαυλες και η γυναίκα μου δεν θέλει να με ικανοποιήσει. Όταν είμουν νέος το κατέκριναν αυτό που κάνω τώρα.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.498
Κριτικές
1
Like
7.517
Πόντοι
2.306
Άρα το συμπέρασμα σου είναι ότι όταν το κάνει ο άντρας φταίει η γυναίκα και δεν είναι κέρατο αλλά όταν το κάνεο η γυναίκα είναι πουτάνα (όχι με την καλή έννοια) επειδή υπάρχει συναίσθημα?
αναφερεσαι στην ηθικη, αλλα οπως γνωριζουμε ολοι, η ηθικη ειναι εντελως υποκειμενικη εννοια.
η εννοια του ηθικου για εμενα μπορει να ειναι εντελως διαφορετικη απο τη δικη σου.
εν τελει, το να βαλουμε μια ταμπελα «κερατο» στις πραξεις του ενος ή του αλλου δεν εχει καμμια σημασια, κατα τη γνωμη μου.
και στις δυο περιπτωσεις που αναφερεις εχεις μια δυσλειτουργικη σχεση η οποια αναλογα με τις ανοχες των δυο μερων και την ικανοτητα τους να αναγνωρισουν και οι δυο τι δεν παει καλα και να το διορθωσουν, μπορει να μεινει ζωντανη ή να παει κατα διαβολου.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.736
Like
14.142
Πόντοι
3.656
αναφερεσαι στην ηθικη, αλλα οπως γνωριζουμε ολοι, η ηθικη ειναι εντελως υποκειμενικη εννοια.
η εννοια του ηθικου για εμενα μπορει να ειναι εντελως διαφορετικη απο τη δικη σου.
εν τελει, το να βαλουμε μια ταμπελα «κερατο» στις πραξεις του ενος ή του αλλου δεν εχει καμμια σημασια, κατα τη γνωμη μου.
και στις δυο περιπτωσεις που αναφερεις εχεις μια δυσλειτουργικη σχεση η οποια αναλογα με τις ανοχες των δυο μερων και την ικανοτητα τους να αναγνωρισουν και οι δυο τι δεν παει καλα και να το διορθωσουν, μπορει να μεινει ζωντανη ή να παει κατα διαβολου.
Ναι..αλλά όλα αυτά είναι υποθετικά ενώ οι πράξεις είναι που μετράνε. Δηλαδή η παντελονάτη αντιμετόπιση είναι να ή να χωρίσεις ή να συζητήσεις και ακόμα και να πεις κοίτα να δεις αν δεν τραβάει άλλο θα βρω αλλού αυτό που δεν δίνεις εσύ (σε λογικά πλαίσια).

Και τώρα για να ξέρουμε τι λέμε οι εκδιδόμενες δεν είναι μόνο θέμα ανάγκης μερικοί (και καλά κάνουν) το έχουν ως χόμπι...όχι όμως να λέμε ότι είναι και σωστό επειδή δε γουστάρει κάποιος ποια τη γυναίκα του.

Είμαι σίγουρος ότι στο 99% αν ερχόταν η γυναίκα τους και τους έλεγε εγώ θέλω έναν 25αρη ζιγκολό επειδή εσύ έχεις πατσουρέψει δεν θα τους άρεσε ιδιαίτερα...
 

BBWlover85

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2021
Μηνύματα
27
Like
82
Πόντοι
0
Το καλο με το μπου ειναι οτι το βασικο ερωτιμα διευρινεται και γινεται πιο ενδιαφερον.
Ο γαμος δεν ειναι μονο το σεξ, ειναι και πολλα αλλα. Καποιος μπορει να ειναι ευχαριστημενος η ακομα και βολεμενος με τα "πολλα αλλα" αλλα να μην ειναι ευχαριστημενος με το θεμα του σεξ.
Οταν ο αντρα ξενοπιδα φταιει η γυναικα. Εδω στο μπου διαβασα οτι στην Αντ Ασια λενε τι οταν ο αντρας ειναι λυπιμενος φταει η γυναικα. 2ον Οι αναγκες του αντρα και της γυναικας ειναι διαφορετικες, διαφορετικη συχνοτητα,3ον η γυναικα για να γαμιθει χρειαζεται το αισθημα, θα πρεπει να δεθει με τον αντρα, αλλιως δεν. Εξαιρεση οι αγαπητες μας εκδιδωμενες. Αρα για μενα οταν το αρσενικο πουνανογαμα, δεν ειναι γερατο
Φυσικά και ο γάμος δεν είναι μόνο το σεξ. Αλλα είναι και το σέξ μιας και μιλάμε γιαυτο.Σε ένα γάμο είναι και το σωματικό δέσιμο αφού υπάρχει έρωτας και πάθος.Δεν το βρίσκω λογικό πρην το γάμο να πηδιούντε σαν τα σκυλία ένας αντρας και μια γυναίκα και μόλις παντρευτούνε τέλος ή αραιά και πού..
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.057
Πόντοι
3.846
1. Γυναίκα πάω σε μια συνάντηση με πελάτη, δε μπορούσε άλλη ώρα δυστυχώς (και πάει στα μπουρδέλα). - Αυτό είναι κέρατο
2. Γυναίκα πάω να γαμήσω, θα γυρίσω σε κανένα δίωρο. - Αυτό ΔΕΝ είναι κέρατο.

Κέρατο είναι ό,τι αναγκάζεσαι να κάνεις στα κρυφά.

Για μένα ο τίλος θα έπρεπε να είναι: "Δικαιολογείται να πηγαίνεις στα κρυφά σε μπουρδέλα ενώ είσαι παντρεμένος /σε σχέση;"

Θα πρέπει να κάνεις την παρακάτω ερώτηση στον εαυτό σου - Γιατί πάω και ξενογαμάω;

- Νιώθω καύλες και η γυναίκα μου δεν έχει χρόνο.
- Τη γυναίκα μου τη βαρέθηκα και με αφήνει αδιάφορο.
- Δε μπορώ να είμαι μονογαμικός, προσπάθησα αλλά είναι κόντρα στη φύση μου
- Θέλω και να είμαι παντρεμένος και να πηγαίνω με άλλες όταν μου δίνεται η ευκαιρία
 

BBWlover85

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2021
Μηνύματα
27
Like
82
Πόντοι
0
Ναι..αλλά όλα αυτά είναι υποθετικά ενώ οι πράξεις είναι που μετράνε. Δηλαδή η παντελονάτη αντιμετόπιση είναι να ή να χωρίσεις ή να συζητήσεις και ακόμα και να πεις κοίτα να δεις αν δεν τραβάει άλλο θα βρω αλλού αυτό που δεν δίνεις εσύ (σε λογικά πλαίσια).

Και τώρα για να ξέρουμε τι λέμε οι εκδιδόμενες δεν είναι μόνο θέμα ανάγκης μερικοί (και καλά κάνουν) το έχουν ως χόμπι...όχι όμως να λέμε ότι είναι και σωστό επειδή δε γουστάρει κάποιος ποια τη γυναίκα του.

Είμαι σίγουρος ότι στο 99% αν ερχόταν η γυναίκα τους και τους έλεγε εγώ θέλω έναν 25αρη ζιγκολό επειδή εσύ έχεις πατσουρέψει δεν θα τους άρεσε ιδιαίτερα...
Κοίτα για να φτάσει η γυναίκα ή ο άντρας να κοιταξει μια ή έναν 25 αρη ειπαμε οτι κατι εχει προηγηθεί..Παίζουν πολλά ρόλο σε μία σχέση σε έναν γάμο..Το ότι παντρεύεσαι δεν σημαινει οτι τελιωσε και η ζωη σου οτι εδεσες το γαιδαρο σου και τέλος.Πρεπει καθε μερα να προσπαθείς να τον η να την κανεις να σε θέλει να της καυλωνεις το μυαλο και το αντιστροφο να την κανεις να τρελαινετε να τον αξιτάρεις καθε μερα καθε ωρα καθε στιγμη..Μιας και είπαμε για 25αρη τι το διαφορετικό έχει ενας 25αρης με εναν 40 αρη 45 αρη που προσέχει τον εαυτο του και περιποιείται..Το ότι παντρεύτεται καποιος δεν σημαίνει οτι πρέπει να αφήνεται κιολας.
 

BBWlover85

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2021
Μηνύματα
27
Like
82
Πόντοι
0
1. Γυναίκα πάω σε μια συνάντηση με πελάτη, δε μπορούσε άλλη ώρα δυστυχώς (και πάει στα μπουρδέλα). - Αυτό είναι κέρατο
2. Γυναίκα πάω να γαμήσω, θα γυρίσω σε κανένα δίωρο. - Αυτό ΔΕΝ είναι κέρατο.

Κέρατο είναι ό,τι αναγκάζεσαι να κάνεις στα κρυφά.

Για μένα ο τίλος θα έπρεπε να είναι: "Δικαιολογείται να πηγαίνεις στα κρυφά σε μπουρδέλα ενώ είσαι παντρεμένος /σε σχέση;"

Θα πρέπει να κάνεις την παρακάτω ερώτηση στον εαυτό σου - Γιατί πάω και ξενογαμάω;

- Νιώθω καύλες και η γυναίκα μου δεν έχει χρόνο.
- Τη γυναίκα μου τη βαρέθηκα και με αφήνει αδιάφορο.
- Δε μπορώ να είμαι μονογαμικός, προσπάθησα αλλά είναι κόντρα στη φύση μου
- Θέλω και να είμαι παντρεμένος και να πηγαίνω με άλλες όταν μου δίνεται η ευκαιρία
Υπάρχουν και άλλες παυλες συγουρα
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.498
Κριτικές
1
Like
7.517
Πόντοι
2.306
Ναι..αλλά όλα αυτά είναι υποθετικά ενώ οι πράξεις είναι που μετράνε. Δηλαδή η παντελονάτη αντιμετόπιση είναι να ή να χωρίσεις ή να συζητήσεις και ακόμα και να πεις κοίτα να δεις αν δεν τραβάει άλλο θα βρω αλλού αυτό που δεν δίνεις εσύ (σε λογικά πλαίσια).

Και τώρα για να ξέρουμε τι λέμε οι εκδιδόμενες δεν είναι μόνο θέμα ανάγκης μερικοί (και καλά κάνουν) το έχουν ως χόμπι...όχι όμως να λέμε ότι είναι και σωστό επειδή δε γουστάρει κάποιος ποια τη γυναίκα του.

Είμαι σίγουρος ότι στο 99% αν ερχόταν η γυναίκα τους και τους έλεγε εγώ θέλω έναν 25αρη ζιγκολό επειδή εσύ έχεις πατσουρέψει δεν θα τους άρεσε ιδιαίτερα...
οπως ειπε και καποιος πριν, ο γαμος και γενικα μια σχεση ειναι περισσοτερα πραγματα απο το σεξ.
σε ενα γάμο με δυο παιδια δεν πας να πεις ετσι ευκολα σε χωριζω διοτι δεν μου βγαζεις πια γουστα στο κρεβατι. Ποσο μαλλον αν πραγματικα γουσταρεις το ταιρι σου σαν ατομο αλλα εχετε χασει το σεξουαλικο λογω καθημερινότητας και ρουτίνας.
αν μπορεις το συζητας και το παλευεις, συνηθως ομως η καθημερινότητα σε ριχνει παλι στα ιδια…
εκει πολλες φορες μπαινει το …..efood και δινει τη λυση.
Δεν ειναι ωραιο, δεν ειναι «ηθικο» οπως λες, αλλα ειναι αποτελεσματικο.
Τωρα για τα ατομα που το εχουν σαν χομπυ, εκει το προβλημα ειναι ριζικοτερο και πιθανον να ειναι πραγματικα δυστυχισμενοι στη σχεση τους, ή πολλες φορες ειναι ανωριμοι και δεν τους ενδιαφερει καν η σχεση. Ξερω αρκετους ανδρες που ειναι 80 χρονων και βαλε και αντιμετωπιζουν τη ζωη με την επιπολαιοτητα ενος παιδιου. Αντιθετα ξερω ελαχιστες γυναικες το ιδιο προβλημα.
κάτι λεει και αυτο…
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
21
Like
11.061
Πόντοι
4.546
Κέρατο είναι ό,τι αναγκάζεσαι να κάνεις στα κρυφά.
Συμφωνώ! Και εδώ ένα πολύ καλό παράδειγμα είναι η κοινότητα των swingers, όπου τα ζευγάρια ανταλλάσσουν συντρόφους και είναι οκ με αυτό, γιατί το κάνουν εν γνώση τους και φανερά. Πιστεύω ότι η εμπιστοσύνη είναι το Α και το Ω.
Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής, αν είχα σχέση με μια γυναίκα που την ήθελα και ταυτόχρονα πήγαινα στα μπουρδέλα, θα ένιωθα μέσα μου ότι πρώτον, δεν την σέβομαι σαν άνθρωπο και δεύτερον, ότι την απατάω.
Όταν υπάρχει σεξουαλική έλλειψη στη σχέση, πιστεύω ότι το βέλτιστο είναι να το λέμε παρά να ξενογαμάμε. Όμως, κακά τα ψέμματα, είναι δύσκολο να κουβεντιάσουμε κάτι τέτοιο και στρεφόμαστε στο πλαν μπι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom