Νέα

Θέλω να φύγω από αυτή τη σκατοχώρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Μεταναστεύουμε... αλλά που;

  • Δυτ. Ευρώπη

    Ψήφοι: 66 19,5%
  • Αν. Ευρώπη

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αμερική

    Ψήφοι: 50 14,8%
  • Ασία

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αφρική

    Ψήφοι: 33 9,8%
  • Αυστραλία

    Ψήφοι: 61 18,0%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 28 8,3%
  • Βορ. Ευρώπη (Σκανδιναυϊα)

    Ψήφοι: 54 16,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    338

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
εμενα 2 χρονια αθηνα(γλυφαδα).μου αρεσε παρα πολυ.στα 25 μου εφυγα για την πολη μου.στην αρχη δυσκολευτικα οχι τοσο απο δουλεια,αλλα απο τον τροπο διασκεδασης και ολες τις αλλες μαλακιες.μην φανταστιτε οτι πηγα σε κανε χωριο σε μια πολη με 100000 κατοικων πηγα.ειχα φιλους βγαιναμε εξω,πηγαιναμε παντου,αλλα ειχε πολλα βραδια που νοσταλγουσα τις βραδια τις αθηνας.ολο αυτο κρατησε περιπου για 1 χρονο,μετα δεν με ενδιαφερε καθολου.το μονο που εμεινε,ειναι οταν κατεβαινω αθηνα για καμια δουλεια ξερω που να παω και πως να κινηθω οταν θα βγω το βραδυ εξω.τελικα καταλαβα οτι ολα μεσα στο μυαλο μας ειναι και ολα γινοντε,αρκει να το παρει αποφαση κανεις να φυγει.η ελλαδα παντως ειναι οσο ωραια ειναι αλλο τοσο σε πληγωνει,ας ελπισουμε οτι θα γινουμε καλυτεροι καποτε σαν ανθρωποι, σαν χωρα,σαν κρατος.
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
εμενα 2 χρονια αθηνα(γλυφαδα).μου αρεσε παρα πολυ.στα 25 μου εφυγα για την πολη μου.στην αρχη δυσκολευτικα οχι τοσο απο δουλεια,αλλα απο τον τροπο διασκεδασης και ολες τις αλλες μαλακιες.μην φανταστιτε οτι πηγα σε κανε χωριο σε μια πολη με 100000 κατοικων πηγα.ειχα φιλους βγαιναμε εξω,πηγαιναμε παντου,αλλα ειχε πολλα βραδια που νοσταλγουσα τις βραδια τις αθηνας.ολο αυτο κρατησε περιπου για 1 χρονο,μετα δεν με ενδιαφερε καθολου.το μονο που εμεινε,ειναι οταν κατεβαινω αθηνα για καμια δουλεια ξερω που να παω και πως να κινηθω οταν θα βγω το βραδυ εξω.τελικα καταλαβα οτι ολα μεσα στο μυαλο μας ειναι και ολα γινοντε,αρκει να το παρει αποφαση κανεις να φυγει.η ελλαδα παντως ειναι οσο ωραια ειναι αλλο τοσο σε πληγωνει,ας ελπισουμε οτι θα γινουμε καλυτεροι καποτε σαν ανθρωποι, σαν χωρα,σαν κρατος.
τυπε εμεις δεν ειμαστε για εδω...ειμαστε για την μπογκοτα...να ζουμε μπεικα με τις μουναρες μας και με τα σεα μας....τη ελλαδα και μαλακιες...
για μας ειναι αλλα τα γουστα :rockon: :rockon: συμφωνεις;;;
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
τυπε εμεις δεν ειμαστε για εδω...ειμαστε για την μπογκοτα...να ζουμε μπεικα με τις μουναρες μας και με τα σεα μας....τη ελλαδα και μαλακιες...
για μας ειναι αλλα τα γουστα :rockon: :rockon: συμφωνεις;;;
συμφωνω ρε χριστιδι αλλα με εναν ορο μονο.
αν παμε μποκοτα να μεινουμε δεν θα ξαναπατησεις σε γηπεδο.
θα μας κοψουν τα αρχιδια τα συντροφια εκει περα δεν αστειευοντε να ξερεις,κανεις καμια μαλακια και πλακωθεις σε κανενα γηπεδο. συμφωνεις εσυ?
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
συμφωνω ρε χριστιδι αλλα με εναν ορο μονο.
αν παμε μποκοτα να μεινουμε δεν θα ξαναπατησεις σε γηπεδο.
θα μας κοψουν τα αρχιδια τα συντροφια εκει περα δεν αστειευοντε να ξερεις,κανεις καμια μαλακια και πλακωθεις σε κανενα γηπεδο. συμφωνεις εσυ?
καλα αυτο δεν μπορω να στο υποσχεθω αλλα θα την βρουμε την ακρη....
αν και πιστευω οτι με την ζωη που θα κανουμε εκει και θα γαμαμε ολη την ωρα τις κολομπιανες μητρομανες που να'χουμε μυαλο για γηπεδο....
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
ρε μαγκες πολλοι που μενετε αθηνα εχετε παρεξηγηση την επαρχια και ειναι δικαιολογημενο αυτο.υπαρχει καλυτερη ποιοτητα ζωης στην επαρχια,σε 10 λεπτα εισαι απο την μια ακρη τις πολης στην αλλη,βρισκεις παρκινγκ παντου και παντα αμεσως.ειναι πιο ανθρωπινη η κατασταση.μεγαλωνεις παιδια με πολυ λιγοτερους φοβους απο οτι στην αθηνα.γενικα ειναι πιο ελεγχομενα τα πραγματα.

Καλά όλα αυτά, αλλά από γυναίκες (κι εννοώ ΓΥΝΑΙΚΕΣ) τί παίζει;
Γιατί στην επαρχία, έτσι και πας σκέτος είναι να τραβάς τις κωλότριχές σου!!!!
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
Καλά όλα αυτά, αλλά από γυναίκες (κι εννοώ ΓΥΝΑΙΚΕΣ) τί παίζει;
Γιατί στην επαρχία, έτσι και πας σκέτος είναι να τραβάς τις κωλότριχές σου!!!!
εχει ρε φιλε και γκομενες, και φοιτηταριο,και πουτανες και οτι αλλο θελεις.
η επαρχια γαμαει πιο πολυ απο την αθηνα να ξερεις.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
εχει ρε φιλε και γκομενες, και φοιτηταριο,και πουτανες και οτι αλλο θελεις.
η επαρχια γαμαει πιο πολυ απο την αθηνα να ξερεις.

Εγώ νομίζω το αντίθετο, αλλά είναι άλλη κουβέντα....
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny:απαπα ...καμμια σχεση εγω με τετοια ευαγη ιδρυματα....
σοβαρα τωρα μονο επισκεπτης εχω παει στο βολο δεν μενω εκει...αλλα ειναι τετοια η γεωγραφικη του θεση και ο συνδυασμος που μπορει να κανει καποιος(βουνο-θαλασσα) που θεωρω οτι ειναι καλη περιπτωση για καποιον που θελει να ''ζησει'' .....
  στο ευρητερο κεντρο του βολου καθημερινες θες κανα μισαωρο να παρκαρεις! οσονουπω ερχονται και ποδηλατοδρομοι ασε τα πλαστικα κολωνακια! σε πολυκατοικια των ανατολικων προαστιων που μενω παρκαρω σε δυο λεπτα, ολα σχετικα ειναι, η αληθεια ειναι οτι ο βολος με ολυμπιαδα, μεσογειακους και τα λειπα αρχιζει και αποκτα καλες υποδομες (περιφεριακος) σε συγκριση με αλλες επαρχιακες πολεις που αυτες ειναι ανυπαρκτες! εχεις βρεθει στο κεντρο των τρικαλων ωρα αιχμης? :headbang: :headbang: εκτος αυτου καθε μαλακας τοπικος αρχων δημαρχος νομαρχης παιρνει συνηθως μαλακισμενες αποφασεις για δρομους και συγκοινωνιες (γιατι θεε μου τις θεσεις αυτες τις πιανουν παντα αχρηστοι) :headbang: η αθηνα περιφεριακα ειναι υποφερτη! (η αττικη οδος εχει βοηθησει απιστευτα-ως ποτε ομως?)
 

Επισκέπτης
  στο ευρητερο κεντρο του βολου καθημερινες θες κανα μισαωρο να παρκαρεις! οσονουπω ερχονται και ποδηλατοδρομοι ασε τα πλαστικα κολωνακια! σε πολυκατοικια των ανατολικων προαστιων που μενω παρκαρω σε δυο λεπτα, ολα σχετικα ειναι, η αληθεια ειναι οτι ο βολος με ολυμπιαδα, μεσογειακους και τα λειπα αρχιζει και αποκτα καλες υποδομες (περιφεριακος) σε συγκριση με αλλες επαρχιακες πολεις που αυτες ειναι ανυπαρκτες! εχεις βρεθει στο κεντρο των τρικαλων ωρα αιχμης? :headbang: :headbang: εκτος αυτου καθε μαλακας τοπικος αρχων δημαρχος νομαρχης παιρνει συνηθως μαλακισμενες αποφασεις για δρομους και συγκοινωνιες (γιατι θεε μου τις θεσεις αυτες τις πιανουν παντα αχρηστοι) :headbang: η αθηνα περιφεριακα ειναι υποφερτη! (η αττικη οδος εχει βοηθησει απιστευτα-ως ποτε ομως?)

ρε φίλε λίγο μακάβριο nickname δεν νομίζεις ότι έχεις? :think:
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
παιδια να πατε στην κυπρο
αλλη ποιοτητα ζωης.....
πληροφορηθηκα οτι ο μισθος ενος καθηγητου αγγιζει τα 2.000
εγω τελειωσα φιλολογια
ε...και το σκεφτομαι
αλλα ποιος αντεχει την ζωη εκει περα ειναι το ζητημα
 

makrykavlis

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
202
Κριτικές
26
Like
9
Πόντοι
11
παιδια να πατε στην κυπρο
αλλη ποιοτητα ζωης.....
πληροφορηθηκα οτι ο μισθος ενος καθηγητου αγγιζει τα 2.000
εγω τελειωσα φιλολογια
ε...και το σκεφτομαι
αλλα ποιος αντεχει την ζωη εκει περα ειναι το ζητημα

Μιά χαρά είναι στην Κύπρο.

Το θέμα είναι αν με την ακρίβεια εκεί σου φτάνουν 2000 το μήνα και αν τηρείς τις προυποθέσεις για διορισμό.

Αυτό τον καιρό την ψάχνω κι εγώ για εκεί αλλά όχι για καθηγητής..
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
Μιά χαρά είναι στην Κύπρο.

Το θέμα είναι αν με την ακρίβεια εκεί σου φτάνουν 2000 το μήνα και αν τηρείς τις προυποθέσεις για διορισμό.

Αυτό τον καιρό την ψάχνω κι εγώ για εκεί αλλά όχι για καθηγητής..
μια χαρα δεν ειναι αλλα τεσπα
τους παιρνουν αναπληρωτες
αλλα ξες τι με κανει εντυπωση
κυπριου φοιτητες που τελειωνουν δε δικα μας πανεπ
δεν θελουν να ξαναγυρισουν κατω με τιποτα......

 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
μια χαρα δεν ειναι αλλα τεσπα
τους παιρνουν αναπληρωτες
αλλα ξες τι με κανει εντυπωση
κυπριου φοιτητες που τελειωνουν δε δικα μας πανεπ
δεν θελουν να ξαναγυρισουν κατω με τιποτα......
γιατι καλομαθαινουν στις μεγαλουπολεις...η κυπρος χωριο ειναι οτι και ναναι...επαρχια..... :2funny: :2funny:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
γιατι καλομαθαινουν στις μεγαλουπολεις...η κυπρος χωριο ειναι οτι και ναναι...επαρχια..... :2funny: :2funny:

ο πρόεδρος της κύπρου...θα έπρεπε να λέγεται Δήμαρχος κανονικά!

:2funny:
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
βέβαια, αφού είναι κάτω από 1 μύριο οι ντόποιοι... και πολύ είναι το δήμαρχος!!!!
 

Επισκέπτης
οπιοσ θελει να ανοιξουμε σινετερικα κανα μαγαζι στο εξοτερικο και να γινουμε πορνομεταναστεσ παρεα ασ μου στιλι πμ! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
κατα προτιμισι...ουκρανια,ροσια....τετιεσ χορεσ... :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom