Νέα

Θέλω να φύγω από αυτή τη σκατοχώρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Μεταναστεύουμε... αλλά που;

  • Δυτ. Ευρώπη

    Ψήφοι: 66 19,5%
  • Αν. Ευρώπη

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αμερική

    Ψήφοι: 50 14,8%
  • Ασία

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αφρική

    Ψήφοι: 33 9,8%
  • Αυστραλία

    Ψήφοι: 61 18,0%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 28 8,3%
  • Βορ. Ευρώπη (Σκανδιναυϊα)

    Ψήφοι: 54 16,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    338

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Kαι που να δεις τη λειψυδρία σε λίγο.

Μεγάλο θέμα

Χωρίς δάση τα νερά δεν απορροφώνται αλλα κυλάνε και δημιουργούν πλημμύρες

Αλλα και η ποιότητα του αέρα είναι πλέον παρα πολύ κακή. Oυσιαστικα η αθηνα έγινε μια χαβούζα καυσαερίων.

Η Αθηνα καταστράφηκε για πάντα.

Το θέμα είναι να φύγεις από Αθηνα να πας ας πούμε Τρίκαλα (να κανεις τι εκεί?) η να πας μια Φρανκφούρτη κατευθείαν να γίνεις άνθρωπος?
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
Μεγάλο θέμα

Χωρίς δάση τα νερά δεν απορροφώνται αλλα κυλάνε και δημιουργούν πλημμύρες

Αλλα και η ποιότητα του αέρα είναι πλέον παρα πολύ κακή. Oυσιαστικα η αθηνα έγινε μια χαβούζα καυσαερίων.

Η Αθηνα καταστράφηκε για πάντα.

Το θέμα είναι να φύγεις από Αθηνα να πας ας πούμε Τρίκαλα (να κανεις τι εκεί?) η να πας μια Φρανκφούρτη κατευθείαν να γίνεις άνθρωπος?
φιλε αν δωσει κινητρα το κρατος σε καποιον που αποφασισει να παει να εγκατασταθει στην επαρχια μονιμα,ολοι θα την κανουν να ξερεις.γεμισε ρε η αθηνα.δεν χωρατε πλεον να ξερετε.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
φιλε αν δωσει κινητρα το κρατος σε καποιον που αποφασισει να παει να εγκατασταθει στην επαρχια μονιμα,ολοι θα την κανουν να ξερεις.γεμισε ρε η αθηνα.δεν χωρατε πλεον να ξερετε.

a ρε arcans

Ωραίες ιδέες αλλα νομίζω ότι δε θα γίνουν ποτε πραγματικότητα

Οποτε η περιμένεις να γίνουν και πεθαίνεις ελπίζοντας, η πας κάπου που υπάρχει πραγματική ποιότητα ζωής

γεννήθηκα και μεγάλωσα Αθηνα αλλα αν ποτε επιστρέψω ελλάδα, το πρώτο που θα κάνω είναι να τα πουλήσω όλα και να φύγω από εκεί

Αλλα μάλλον με βλέπω πάλι εκτος ελλάδας. Δεν παλεύεται τόση γυφτιά
 

Htso

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2009
Μηνύματα
237
Like
0
Πόντοι
1
Στοκχόλμη, Φρανκφούρτη, Βερολίνο, οπουδήποτε αρκεί να είναι μακρυά από την Ελλάδα :rockon:
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
a ρε arcans

Ωραίες ιδέες αλλα νομίζω ότι δε θα γίνουν ποτε πραγματικότητα

Οποτε η περιμένεις να γίνουν και πεθαίνεις ελπίζοντας, η πας κάπου που υπάρχει πραγματική ποιότητα ζωής

γεννήθηκα και μεγάλωσα Αθηνα αλλα αν ποτε επιστρέψω ελλάδα, το πρώτο που θα κάνω είναι να τα πουλήσω όλα και να φύγω από εκεί

Αλλα μάλλον με βλέπω πάλι εκτος ελλάδας. Δεν παλεύεται τόση γυφτιά
φιλε αν το παρεις αποφαση να φυγεις απο αθηνα εχεις ωραιες πολεις στην ελλαδα να ζησεις που ειναι και ωραια και εχει και ησυχια.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
φιλε αν το παρεις αποφαση να φυγεις απο αθηνα εχεις ωραιες πολεις στην ελλαδα να ζησεις που ειναι και ωραια και εχει και ησυχια.

Από Αθηνα έχω φύγει..χτες

Aλλες πόλεις..Χανιά, Βόλος...Φλώρινα..αυτά

Καμια άλλη ιδέα?
 

Htso

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2009
Μηνύματα
237
Like
0
Πόντοι
1
Μακρυά απο την Ελλάδα φίλε αρκανς παντού ''βρωμάει''
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
ο καβαφης ειχε πει "δεν εχει πλοιο για σενα, δεν εχει οδο" παρολα αυτα η εποχη μας προσφερει μεγαλες δυνατοτητες να γινει κανεις οικονομικος μεταναστης (η και πορνομεταναστης :2funny: :2funny: οπως καποιοι ωραιοι τυποι εδω μεσα) πρωτα απο ολα η ευρωπαικη ενωση, που μπορεις πλεον να εγκατασταθεις και να δουλεψεις σαν ισοτιμος πολιτης με τους ντοπιους (σχεδον)! για τους πιο τολμηρους πολλες αναπτυσσομενες χωρες ανα το κοσμο προσφερουν καλες ευκαιριες για επενδυσεις! κατι που στη χωρα μας λογω γραφειοκρατιας :jerking: (αρχιζω και πιστευω εσκεμμενης πλεον) δεν "παιζει" προ πολλου, δε θα ξεχασω το νομο για τις ανανεωσιμες πηγες ενεργειας του 2006! η κοροιδια! δε θα πω οτι η ελλαδα ειναι ενα μπουρδελο γιατι θα βρισω "το βημα" του site (οχι το αλλο το εντυπο των μεγαλοεκδοτων που κρατανε τη χωρα φρεναρισμενη ενω εχει πολλες μεγαλες δυνατοτητες στην ενεργεια! στο τουρισμο!) Τελικα η αρχουσα ταξη αυτου του τοπου δεν μας γουσταρει καθολου! και κανει το παν για να ξεκουμπιστουμε! (μισθοι υποδιπλασιοι) βασικα ειδη διατροφης πιο ακριβα! το μονο που δε μας το λενε ξεκαθαρα "στα τσακιδια" ακομα και οι αλβανοι μαστοροι (δεν εχω τιποτα με τους ανθρωπους ) αμοιβονται πολυ καλλητερα απο την συντριπτικη πλειοψηφεια των ελληνων υπαλληλων! (ριχνουν δουλεια βεβαια) σιγουρα τον καθενα μας τον δενουν με το τοπο του παρα πολλοι λογοι (οικογενειακοι κυριως) αλλα αν το δει κανεις καθαρα οικονομικα, η ελλαδα μας ειναι ασυμφορη!
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
παίδες στις πόλεις που λέτε έχω πάει - εκτος από κέρκυρα. Δε γουστάρω επτάνησα

Drama ναι, θα ήταν μια καλή λύση

Και πιο πολύ με ενδιαφέρει το Βουλγαρικο κομμάτι πάνω από τι Drama. Εκεί προσανατολίζομαι σε πρώτη φάση να αγοράσω γη και σε κάποια φάση όταν επιστρέψω να πάω εκεί να ζήσω.

Θα είμαι 55 και θα έχω βουλγάρα καθαρίστρια 19 ετών που θα καθαρίζει φορώντας μονο το μαγιό της

sorry για κάποιους λατινικούς χαρακτήρες, το greeklish το greek γαμιέται μερικές φορες
 

Htso

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2009
Μηνύματα
237
Like
0
Πόντοι
1
Και γιατί να μην φύγεις από Ελλάδα φίλε αρκανς? Θέλεις να συνεχίσεις να τους πληρώνεις ακόμα? Δεν υπάρχει πατρίδα όσο και ακραίο και αν σου φένεται..
Η μισοί Έλληνες 'πηδάνε' τους άλλους μισούς.. αυτοι είμαστε...δεν λειτουργούμε σαν σύνολο αλλά μόνο ατομιστικά, πως λοιπόν να μιλάμε για πατρίδα..
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
η αθηνα ειναι τεραστιο νεκροταφειο ψυχων...αν ερθει φυσιολογικος ανθρωπος και παρατηρησει απο καπου το πως κινουμαστε σαν τρελλοι στους δρομους και ειδικα στο κεντρο θα βαραει το κεφαλι του με την τρελλα μας...απλα εμεις δεν το καταλαβαινουμε...δεν νιωθουμε σε τι ρυθμους κινουμαστε...
για μενα αυτη τη στιγμη η πολη που συδυαζει πολλα πραγματα για μονιμη κατοικια ειναι ο βολος..
εχει βουνο(πηλιο) ,θαλασσα ειναι στο κεντρο της χωρας κοντα σε σαλονικα,σχετικα κοντα στην αθηνα ,μπορεις να πας αραχωβες με τα μουνια σου(για σενα αυτο αρκανς  :grin:) και γενικα οπου γουσταρεις...
 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
φιλε αν ερθεις σερρες.σε 20΄λεπτα θα εισαι στα στα συνορα με την βουλγαρια.εινια πολυ κοντα αν σε ενδιαφερει να κανεις δουλεια εκει.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
η αθηνα ειναι τεραστιο νεκροταφειο ψυχων...αν ερθει φυσιολογικος ανθρωπος και παρατηρησει απο καπου το πως κινουμαστε σαν τρελλοι στους δρομους και ειδικα στο κεντρο θα βαραει το κεφαλι του με την τρελλα μας...απλα εμεις δεν το καταλαβαινουμε...δεν νιωθουμε σε τι ρυθμους κινουμαστε...
για μενα αυτη τη στιγμη η πολη που συδυαζει πολλα πραγματα για μονιμη κατοικια ειναι ο βολος..
εχει βουνο(πηλιο) ,θαλασσα ειναι στο κεντρο της χωρας κοντα σε σαλονικα,σχετικα κοντα στην αθηνα ,μπορεις να πας αραχωβες με τα μουνια σου(για σενα αυτο αρκανς  :grin:) και γενικα οπου γουσταρεις...


Ούτε στο μυαλό μου να ήσουν...
Ψάχνουν κάτι φιλαράκια κανά καλό ίδρυμα στο βόλο, στριπτιτζάδικο, κωλόμπαρο, ο,τιδήποτε...
Έχεις τίποτα υπόψη;

 

arcans70

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
830
Like
16
Πόντοι
6
Και γιατί να μην φύγεις από Ελλάδα φίλε αρκανς? Θέλεις να συνεχίσεις να τους πληρώνεις ακόμα? Δεν υπάρχει πατρίδα όσο και ακραίο και αν σου φένεται..
Η μισοί Έλληνες 'πηδάνε' τους άλλους μισούς.. αυτοι είμαστε...δεν λειτουργούμε σαν σύνολο αλλά μόνο ατομιστικά, πως λοιπόν να μιλάμε για πατρίδα..
ρε μαγκες πολλοι που μενετε αθηνα εχετε παρεξηγηση την επαρχια και ειναι δικαιολογημενο αυτο.υπαρχει καλυτερη ποιοτητα ζωης στην επαρχια,σε 10 λεπτα εισαι απο την μια ακρη τις πολης στην αλλη,βρισκεις παρκινγκ παντου και παντα αμεσως.ειναι πιο ανθρωπινη η κατασταση.μεγαλωνεις παιδια με πολυ λιγοτερους φοβους απο οτι στην αθηνα.γενικα ειναι πιο ελεγχομενα τα πραγματα.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
η ζωή είναι πολύ καλή στην κεντρική και βόρεια ευρώπη. Πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση σε σχέση με αυτό που ζει καθημερινά κανεις στην ελλάδα, όπου και αν ζει.

Αν κάποιος έχει ικανότητες και φιλοδοξίες καλά θα κάνει να σκεφτεί σοβαρά να μετακομίσει στον πολιτισμό. Η ελλάδα είναι το κάστρο των μετριων που απλά κόβουν οποιο κεφάλι πάει να ξεχωρίσει

Η κροατία χτες έλυσε τα προβλήματα τις με τι Slovenia και προχωράει προς ΕΕ. Εκεί είναι πολύ όμορφα να ζει κάποιος, χωρίς τις αφρικανικές θερμοκρασίες τις ελλάδας
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
 Την γαμήσαμε και ψόφησε η Αθήνα.Ετσι όπως την καταντήσαμε θα πάρει και αυτή την εκδίκηση της.Όποιος σπέρνει ανέμους θερίζει θύελλες. :zombie: :zombie: :zombie:
 

Htso

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2009
Μηνύματα
237
Like
0
Πόντοι
1
Δεν διαφωνώ με αυτό που λες αρκανς, έχω φίλους στις σέρρες και έμαθα τι παίζει εκεί πάνω κάτω αλλα εμένα με χαλάει που είναι Ελλάδα,
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Ούτε στο μυαλό μου να ήσουν...
Ψάχνουν κάτι φιλαράκια κανά καλό ίδρυμα στο βόλο, στριπτιτζάδικο, κωλόμπαρο, ο,τιδήποτε...
Έχεις τίποτα υπόψη;
:2funny: :2funny: :2funny:απαπα ...καμμια σχεση εγω με τετοια ευαγη ιδρυματα....
σοβαρα τωρα μονο επισκεπτης εχω παει στο βολο δεν μενω εκει...αλλα ειναι τετοια η γεωγραφικη του θεση και ο συνδυασμος που μπορει να κανει καποιος(βουνο-θαλασσα) που θεωρω οτι ειναι καλη περιπτωση για καποιον που θελει να ''ζησει'' .....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom