Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

kykladesgr

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
738
Like
0
Πόντοι
6
σιγουρα ειναι παρα πολυ δυσκολο να φερεις κοπελα εδω απο εκει
και θα ειναι ακομα ποιο δυσκολο να φυγει μια κοπελα απο την χωρα της.
μια δοκιμη αξιζει να κανουμε εξαλου δεν θα την φερουμε για παντα εδω αλλα για διακοπες δηλαδη για κανα μηνα.
αν πεις σε κοπέλα από thai για την Greek θα σου πει τώρα μαζεύω βαλίτσες (η πρεσβεία τις όμως θα σου πει....επομενη ερώτηση)
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
o χαρτης που αναφερεις ομως που ειναι? θα εκτιμουσα να συμπληρωνες στον οδηγο ομορφα μερη να επισκεπτουμε στην μπανγκοκ και ωραια χωριουδακια, παραλιες και αξιοθεατα.
Σύντροφε Μιμίκο τα σέβη μου. Λοιπόν ο χάρτης είναι στη σελίδα 6 του thread.
Τώρα πάλι αν αρχίσω να γράφω για τα αξιοθέατα της μπανκονκ...δεν θα ξέρω που να τελειώσω. Εξ άλλου θα ξεφύγουμε και από τη θεματογραφία του site. Άσε που είμαι και αρκετά ιδιόρρυθμος και οι προτάσεις μου μάλλον δεν θα είναι αρεστές στους περισσότερους. Εν πάσeι περιπτώσει αν θα πρότεινα 3 μέρη στην Mπανκονκ, αυτά θα ήταν :
α) Μια επίσκεψη στην αγορά του Σαββατοκύριακου (Jatujak ή Chatuchak market)
β) Μια βόλτα με πλοιάριο στον Chao Praya με στάσεις στην China town και στο Royal Barge museum και
γ) Μια επίσκεψη στο Ζωολογικό κήπο της πόλης και στη συνέχεια βολτάρισμα στην πέριξ περιοχή (Dusit), όπου και τα ανάκτορα.
Αυτά τα ολίγα.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
αν πεις σε κοπέλα από thai για την Greek θα σου πει τώρα μαζεύω βαλίτσες (η πρεσβεία της όμως θα σου πει....επομενη ερώτηση)
Σύντροφε θα διαφωνήσουμε. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να έρθει Ταϋλανδή στην Ελλάδα για διακοπές. Το μόνο πρόβλημα για αυτούς είναι το οικονομικό. Αν είναι εξασφαλισμένη οικονομικά τότε άνετα μπορεί να επισκευτεί τη χώρα μας.
 

kykladesgr

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
738
Like
0
Πόντοι
6
νομίζω ότι θα διαφωνήσω μαζί  σου και εγώ , αν και δεν το θέλω αλλα ο thai πρέσβης στην ελλάδα σίγουρα έχει αντίθετη άποψη ....
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Ρε συ ακομη δεν κοιμασαι?
Εγω παλι θα συμφωνησω με τον Κυκλαδες και ας με πειτε Κασσανδρα (τι να κανω δυστυχως ο ρολος μου ειναι και ο πιο αχαρος γιατι  λεω τα πραγματα απο την αλλη οψη, τη λιγοτερο ευχαριστη, καποιος πρεπει να τα πει ομως).
Οσοι νομιζετε οτι θα δοθει βιζα τοσο ευκολα σε μπαροβια για να ερθει στην Ελλαδα για διακοπες και χωρις παντρεια, συγνωμη κιολας και θα το πω ωμα...ονειρευεστε. Πριν απο εσας εχουν δοκιμασει χιλιαδες για να μην πω εκατομμυρια ξενοι. Νομιζω εχετε ολοι ξεχασει οτι η Ελλαδα ειναι μελος της ΕΕ και εχει υπογραψει τη συνθηκη Σενγκεν με οτι αυτο συνεπαγεται για αυτους που ξερουν. Θα επανελθω αργοτερα για περισσοτερα.
 

kykladesgr

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
738
Like
0
Πόντοι
6
ΠΡΟΣ ¨04fantomas05
πολύ εδώ μέσα δεν ξέρουν και επιμένουν .....
γίνετε να μην τους πληροφόρησης αλλα αν θέλουν να κόψουν τον κόλο τους να μάθουν (για καλο το λέω μήπως και με αυτόν τον τρόπο δούνε και παρακάτω )
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Ρε συ ακομη δεν κοιμασαι?
Καλά ρε σύντροφε και συ πρωι-πρωι στο κομπιούτερ  :cheesy:?
Λοιπόν ας διαφωνήσουμε πλάκα έχει. Όπως έγραψα και πριν αν είναι λυμένο το οικονομικό πρόβλημα (εισόδημα, κλειστά εισητήρια, βαουτσερ από ξενοδοχείο ή πρόσκλση από μέλος οικογένειας ή συμμετοχή σε οργανωμένο ταξίδι) μπορεί να έρθει και στην Ελλάδα και σε οιοδήποτε χώρα της ΕΕ οποιοσδήποτε ταϋλανδός πληρεί τις προύποθέσεις. Φυσικά και δεν αναφέρομαι στις πένητες μπαρόβιες. Μιλάω γενικά για τους ταύλανδούς. Ειδικά για τη χώρα μας επί Σημίτη υπογράφτηκε συμφωνία για τον τουρισμό (παρόμοιο έκανε και ο καραμανλής φέτος στο βιετνάμ) που καθορίζει τις προύποθέσεις των οργανωμένων τουριστκών ταξιδιών από Ταϋλάνδη στην Ελλάδα και δειλά-δειλά έχουν αρχίσει να έρχονται τα πρώτα οργανωμένα γκρουπ τουριστών (είχε γίνει και θέμα στις εφημερίδες πριν 4-5 χρόνια). Επαναλαμβάνω ότι δεν αναφέρομαι στις μπαρόβιες που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε Πελοπίδα, προλαβαίνοντας τον αγαπητό σ. Φαντομά θα σου απαντήσω εγώ σε κάποια από τα ερωτήματά σου. Αν και όταν ετοιμαζόμουν να στείλω το μήνυμα είχε ξυπνήσει, αλλά τον προλαβαίνω και παρακαλώ να με συμπληρώσει γιατί έχει ενδιαφέρον το θέμα.
Αλήθεια πού μπορεί να δει κανείς την "άλλη" Μπανγκόκ εκτός των red light districts?
Φίλε μου τα red light districts είναι η άλλη Μπανκονκ , η σκοτεινή πλευρά της πόλης, που φυσικά και δεν εκφράζει την ίδια την πόλη και τους κατοίκους  της παρά μια μειοψηφία που ζεί από αυτό.
" Ποιο είναι το κέντρο της πόλης για τους δημότες της Μπανγκοκ?"
επειδή η Μπανκονκ είναι μια τεράστια, αχανής και χαοτική πόλη με + 8.500.000 κατοίκους δεν υπάρχει ένα "κέντρο" με την κλασσική ευρωπαϊκή έννοια. Υπάρχουν πολλές περιοχές και πολλά κέντρα. Μην ξεχνάς ότι υπάρχει και ο ποταμός που την χωρίζει στα δύο. Πάντως ως φυσικό - εμπορικό κέντρο νομίζω ότι πρέπει να θεωρούμε την περιοχή Silom και ως ιστορικό κέντρο την περιοχή γύρω από το μμνημείο της δημοκρατίας (όπου γίνονται και οι προεκλογικές συγκεντρώσεις).
" ο ταϋλανδικός λαός αγαπά αληθινά το Βασιλιά και τη Βασσίλισα ..." Δεν τους αγαπούν απλώς, τους λατρεύουν ως ζωντανούς θεούς. Και αυτό χωρίς κανένα απολύτως εξαναγκασμό. Σε όλα σχεδόν τα σπίτια που έχω επισκεφτεί (ακόμα και φρικιών ή κομμουνιστών) υπάρχει η φωταγραφία του βασιλιά (και του θείου του Ράμα VI). Αφού να φανταστείς για να απευθυνθούν σε μέλη της βασιλικής οικογένειας (οι ελάχιστοι πούχουν το προνόμιο αυτό) χρησιμοποιούν μια ιδιαίτρη γλώσσα. Κριτική στον βασιλέα και τα μέλη της οικογένειάς του απαγορεύεται αυστηρά από το νόμο, αλλά ΚΑΝΕΝΑΣ Ταϋλανδός δεν διανοείται να σκεφτεί κάτι κακό για αυτόν. Οι Ευρωπαίοι ξενίζονται από το φαινόμενο αυτό, όμως για τους Ταύλανδούς είναι μέρος της κουλτούρας τους και δεν τους ενοχλεί καθόλου, το αντίθετο μάλιστα συμβαίνει.  Για αυτό να είσαστε πολύ προσεκτικοί σ΄αυτό το θέμα. Ποτέ δεν ανοίγουμε κουβέντα σε Ταϋλανδούς για την βασιλεία (εκτός αν τους εγκωμιάζουμε) και δεν μουτζουρώνουμε χαρτονομίσματα, γραμματόσημα και ότιδήποτε φέρει την εικόνα του !!!
Για το πραξικόπημα θα σε ενημερώσει ο σ.Φαντομάς καθότι οι πληροφορίες μου είναι μάλλον θετικές, καθώς ο τέως πρωθυπουργός ο δισεκατομμυριούχος Ταξίμ είχε γίνει αντιπαθέστατος στην μπανκονκ και το νότο.
 

kykladesgr

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
738
Like
0
Πόντοι
6
να πω και εγώ λοιπόν ότι όλη εσείς έχετε γνωρίσει πληθώρα κοριτσιών από bar !ερωτώ πόσες γνωρίζετε που έχουν αυτές τις προϋπόθεσης ?ωραία μέχρι εδώ ! φυσικά επειδή ζω από τον τουρισμό γνωρίζω λεπτομέρειες που μάλλον δεν τις γνωρίζετε ....οποτε καταλήγουμε ότι αυτές θα μείνουν εκεί και εσείς εδώ  :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
με οσους εχουν βυσμα σε πρεσβειες τι γινεται ?  :rockon:υπαρχει προβλημα? :dancing:
δεν ξερω, ρωταω. :dancing:
το πολυ πολυ γινομαστε φαντομας νουμερο δυο, ετσι θα εχετε ανταποκριτη και απο πατταγια
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
επειδη η συζητηση εγινε ακρως επιστημονικη να πω και γω την επιστημονικη μου αποψη
πχ αν καποιος θελει να παει αμερικη αυστραλια θελει βιζα επισκεπτη
το ιδιο και η ελλαδα για μερικες χωρες  δινει βιζα εισοδου τουριστα η επισκεπτη
αν καλεσω καποιον καποια απο βιετναμ μαλαισια ταυλανδη σιγκαπουρη(προσκληση οπου εγγυουμαι για τη διαμονη του προσωπου εδω )τι λετε θα παρει βιζα?
εγω λεω οτι θα παρει αρα λυνω το θεμα εισοδου
για να φυγει καποιος απο ελλαδα και να παει σε τριτη χωρα θελει διαβατηριο χωρις αυτο δεν πας πουθενα.Το ιδιο ισχυει και γιαυτους εκει.
οταν παει τωρα καποιος καποια εκει να βγαλει διαβατηριο με εξασφαλισμενη βιζα στην ελλαδα πχ και το εισητηριο στο χερι τι λετε θα βγαλει διαβατηριο ?  εγω λεω ναι
το ποσο θα παραμεινει μετα εδω εξαρταται απο μενα που φιλοξενω το ατομο και απο το εισητηριο αν ειναι κλειστο(6 μηνες)
τη πρωτη φορα που το εκανα ηταν απο μαλαισια εργαζομενη σε καταστημα καλλυντικων 30 μερες τη δευτερη απο σιγκαπουρη 23 μερες και επειδη σκεπτομουν και απο ταυλανδη καποια στιγμη οχι τωρα αλλα παλιοτερα ηξερα οτι ισχυουν τα ιδια πραγματα.
τωρα αν εχει παρθει αποφαση που δεν γνωριζω για τους ταυλανδους δεν ξερω
φιλικα
 

mathima solfez

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
581
Like
39
Πόντοι
6
νομίζω ότι θα διαφωνήσω μαζί  σου και εγώ , αν και δεν το θέλω αλλα ο thai πρέσβης στην ελλάδα σίγουρα έχει αντίθετη άποψη ....
Παιδια, για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους. Το αν επιτραπει σε μια Ταυλανδη η οχι η εισοδος στην Ελλαδα, ειναι θεμα ελληνικων αρχων. Ο Ται πρεσβης στην Ελλαδα ειναι τελειως ασχετος. Μην μπερδευουμε τις γραβατες με τα σωβρακα...
 

mathima solfez

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
581
Like
39
Πόντοι
6
οταν παει τωρα καποιος καποια εκει να βγαλει διαβατηριο με εξασφαλισμενη βιζα στην ελλαδα πχ και το εισητηριο στο χερι τι λετε θα βγαλει διαβατηριο ?  εγω λεω ναι
Διαβατηριο βγαζει καθε Ταυλανδος μεσα σε μια βδομαδα χωρις να χρειαζεται βιζα απο καποιο κρατος.
αν καλεσω καποιον καποια απο βιετναμ μαλαισια ταυλανδη σιγκαπουρη(προσκληση οπου εγγυουμαι για τη διαμονη του προσωπου εδω )τι λετε θα παρει βιζα?
εγω λεω οτι θα παρει αρα λυνω το θεμα εισοδου

Δεν μπορει να διεκδικησει την εισοδο στην Ελλαδα δικαιωματικα,εγγειται στην κριση του Ελληνα πρεσβη στην Μπανγκκοκ. Ειναι ψαγμενος ο σολφεζ.
 

asgia

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2007
Μηνύματα
475
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Το φλυφομουνι?ΚΙΝΔΥΝΟΣ-ΘΑΝΑΤΟΣ...

Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου prpinomaniac. Ολοι παίρνουμε τα ρίσκα μας αλλα και εκεινη την στιγμή το κάτω κεφάλι λειτουργει σε ποιο μεγαλο ποσοστό απο το πάνω.
Thanks
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Διαβατηριο βγαζει καθε Ταυλανδος μεσα σε μια βδομαδα χωρις να χρειαζεται βιζα απο καποιο κρατος.
Δεν μπορει να διεκδικησει την εισοδο στην Ελλαδα δικαιωματικα,εγγειται στην κριση του Ελληνα πρεσβη στην Μπανγκκοκ. Ειναι ψαγμενος ο σολφεζ.

ΔΕΝ νομιζωωωωωωωωωω. :sunglasses:
Ντεν ερχεται :tickedoff:
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
λορδε που διαφωνεις ? οτι δεν ερχετε με τις προυποθεσεις που ανεφερα?
βιζα προσκληση και εγγυηση μου?

μαθημα σολφεζ
Δεν μπορει να διεκδικησει την εισοδο στην Ελλαδα δικαιωματικα,εγγειται στην κριση του Ελληνα πρεσβη στην Μπανγκκοκ. Ειναι ψαγμενος ο σολφεζ.
τι να διεκδηκησει??πολυ το μπερδευεις.μιλας για αιτηση μεταναστευσης?η αιτηση εισοδου σε χωρα σολο χωρις καμμια προσκληση?
ειπαμε να μιλαμε τεκμηριωμενα για να βγαλουμε καποιο ζουμι
απλα δεν ξερω αν εχει αλλαξει προσφατα κατι και δεν ειμαι ενημερος και εννοω τα τελευταια 2 χρονια που δεν το πιστευω
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου prpinomaniac. Ολοι παίρνουμε τα ρίσκα μας αλλα και εκεινη την στιγμή το κάτω κεφάλι λειτουργει σε ποιο μεγαλο ποσοστό απο το πάνω.
Thanks
Επιτελους,καποιος σχολιασε το ποστ μου...
 

mathima solfez

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
581
Like
39
Πόντοι
6
λορδε που διαφωνεις ? οτι δεν ερχετε με τις προυποθεσεις που ανεφερα?
βιζα προσκληση και εγγυηση μου?

μαθημα σολφεζ
Δεν μπορει να διεκδικησει την εισοδο στην Ελλαδα δικαιωματικα,εγγειται στην κριση του Ελληνα πρεσβη στην Μπανγκκοκ. Ειναι ψαγμενος ο σολφεζ.
τι να διεκδηκησει??πολυ το μπερδευεις.μιλας για αιτηση μεταναστευσης?η αιτηση εισοδου σε χωρα σολο χωρις καμμια προσκληση?
ειπαμε να μιλαμε τεκμηριωμενα για να βγαλουμε καποιο ζουμι
απλα δεν ξερω αν εχει αλλαξει προσφατα κατι και δεν ειμαι ενημερος και εννοω τα τελευταια 2 χρονια που δεν το πιστευω

Εγω δεν γνωριζω πως ηταν πριν 2 χρονια, θα σου παρουσιασω ομως το τωρινο staus quo.
Δεν μπορει να διεκδικησει την εισοδο στην Ελλαδα δικαιωματικα, σημαινει οτι ενω εχει διαβατηριο και προσκληση με εγγυησεις απο Ελλαδα για στεγαση, διατροφη, ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη κτλ., πρεπει να κανει και μια αιτηση για βιζα, για να της επιτραπει η τουριστικη εισοδος στην Ελλαδα το πολυ για 3 μηνες. Ο προξενος ελεγχει την περιπτωση της και αποφασιζει αναλογως. Πρεπει δηλαδη τα δικαιολογητικα αυτα να τα προσκομισει για να παρθει αποφαση για το αν της δοθει βιζα η οχι. Αν δεν εχει προσκομισει αυτα τα δικαιολογητικα, παιρνει το απορριπτικο απο τα αποδυτηρια, γιατι δεν προχωρει η περιπτωση της προτου φτασουν τα δικαιολογητικα αυτα στη Πρεσβεια. Δεν ειναι δηλαδη οπως οταν βγαζεις διαβατηριο που δινεις 2 φωτογραφιες, κανεις μια αιτηση, υπογραφεις μια υπευθυνη δηλωση, πληρωνεις τα παραβολα και σου λενε ελα σε 10 μερες να παραλαβεις το διαβατηριο. Το διαβατηριο, δεν μπορει να σου το αρνηθει κανεις εφοσων βεβαια δεν εχεις σκοτωσει καποιον. Το παιρνεις δικαιωματικα. Εχεις δηλαδη το δικαιωμα και κανεις χρηση του δικαιωματος σου. Για να ερθεις στην Ελλαδα, πρεπει η Ελλαδα να σου χορηγησει την αδεια για να πατησεις στο εδαφος της. Και εκει τα πραγματα αλλαζουνε. Επειδη φαινομενικα υπαρχει εντολη απο το Υπουργειο Εξωτερικων να μην δινονται βιζες σε ατομα τα οποια ισως και να στοχευουν να μεινουν μετα την 3μηνη παραμονη τους εστω και παρανομα στην Ελλαδα, ο Πρεσβης στην Μπανγκκοκ δεν ειναι προθυμος να δωσει βιζα σε νεαρες Ταυλανδεζες που ειναι ταμαμ για σφαξιμο και μπορουν ανετα να μεινουν παρανομες δουλευοντας στο Μεταξουργειο, στη Φυλης, η και πριβε σαν CG. Αν τωρα καποια κοπελλα με στημενη δουλεια στην Ταυλανδη και την σχετικη οικονομικη ανεση θελει να κανει τις διακοπες της στην Ελλαδα, ο Πρεσβης ελεγχει τα οικονομικα της. Πολυ καλα διαβασατε, ελεγχει το βιβλιαριο της αν υπαρχουν χρηματα, και αν προκειται για μισθο, τον οποιο τον πληρωνεται η κοπελλα για χρονια. Αν δηλαδη υπαρχουν μερικα εκατομμυρια μπατ στο βιβλιαριο της, τα οποια μπηκαν με τροπο αποτομο (της τα εβαλε καποιος ευεργετης), το σιγουρο ειναι οτι δεν θα της δοθει δικαιωμα να επισκευτει την πανεμορφη χωρα μας. Ειμαστε μεσα στην ΕΕ, μετακινουμαστε ελευθερα, και δεν μπορουμε να καταλαβουμε ποσο δυσκολο ειναι να μπεις εδω μεσα οταν εισαι απ εξω. Πιστευω να βοηθησα.
 

kykladesgr

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
738
Like
0
Πόντοι
6
μου αρέσει η τοποθέτηση σου γιατί είναι πολύ κοντά στην αλήθεια !αλλα η αλήθεια είναι και πάλι .... ότι θα χάρο να μου πείτε ότι έφερα κοπέλα στην gr !αν το μάθω αυτό !
τι άλλη μέρα θα φέρω 2 την μικρή και την αδελφή τις !πιστέψτε με ότι θα μου δώσετε χαρά μεγάλη ! λοιπόν αφήνουμε τα λόγια και πάμε στο ψητή......περιμένω νέα !!!!!!!!!!!!!!!!!
ευχάριστο για πρώτη φορα που κάναμε κουβέντα και είχε λίγο περιεχόμενο ! ;) ;) ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom