Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
κανενα εμβολιο δεν υποχρεωτικο να κανεις γιατι απλα δε χρειαζετε

αν εσυ θελεις κανεις για παρτυ σου

τα χρηματα που αναφερεις ειναι για το αεροπορικο μονο????

και γιατι να κλεισεις απο τωρα για τον οκτωβρη  φοβασαι μηπως τελειωσουν τα εισητηρια ?
εκτος σαιζον ειναι ο οκτωβρης
 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Τα χρηματα που λέω είναι μόνο για το αεροπορικό, νομίζεις ότι μπορώ να βρώ και καλύτερη τιμή?
το έψαξα αρκετα με όλες τις αεροπορικές και κάτω από 599 δεν βρίκα. Νομίζω οτι είναι καλή τιμή? τι λες?
έχω δεί οτι ειναι εκτος σεζον ο οκτωβρης αλλά αν δεν τα κλείσω 2 μηνες πριν δεν νομιζω οτι θα βρω ευκολα φθηνά εισητήρια. Αν έχεις να προτείνεις κατι καλύτερο ευχαρίστως να ακολουθήσω τις συμβουλές σας.
κανενα εμβολιο δεν υποχρεωτικο να κανεις γιατι απλα δε χρειαζετε

αν εσυ θελεις κανεις για παρτυ σου

τα χρηματα που αναφερεις ειναι για το αεροπορικο μονο????

και γιατι να κλεισεις απο τωρα για τον οκτωβρη  φοβασαι μηπως τελειωσουν τα εισητηρια ?
εκτος σαιζον ειναι ο οκτωβρης

Τα χρηματα που λέω είναι μόνο για το αεροπορικό, νομίζεις ότι μπορώ να βρώ και καλύτερη τιμή?
το έψαξα αρκετα με όλες τις αεροπορικές και κάτω από 599 δεν βρίκα. Νομίζω οτι είναι καλή τιμή? τι λες?
έχω δεί οτι ειναι εκτος σεζον ο οκτωβρης αλλά αν δεν τα κλείσω 2 μηνες πριν δεν νομιζω οτι θα βρω ευκολα φθηνά εισητήρια. Αν έχεις να προτείνεις κατι καλύτερο ευχαρίστως να ακολουθήσω τις συμβουλές σας.
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
θα πας μονος σου η με παρεα?
σε ποσα μερη θελεις να πας και ποσες μερες θα μεινεις?
 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
θα πας μονος σου η με παρεα?
σε ποσα μερη θελεις να πας και ποσες μερες θα μεινεις?

Υπολογίζω να πάω με άλλον ένα φίλο μου. από 30/09 μέχρι 18/10. Θέλω να πάω pattaya τουλάχιστον 7 μέρες, 2-3 μέρεσ bankog και τις υπόλοιπες αφού ρίξω διάβασμα εδώ θα δω... δεν έχω αποφασίσει ακόμα... αλλά είναι και πρώτη φορά που θα πάω εκεί και δεν ξέρω καλά τα κόλπα.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε ELF24, η χώρα είναι ασφαλής και υπάρχουν παντού μεγάλα και σύγχρονα νοσοκομεία. Δεν απαιτείται κανενός είδους εμβόλιο. Για περισσότερα δες σελ.73 δικό μου ποστ και ιδιώς το πολύ κατατοπιστικό του Κόμητα Βρόνσκυ (τα σέβη μας αν μας διαβάζετε) αμέσως παρακάτω.
Πολύ καλή η ενημερωσή σου για τις τιμές. Πάντως τον Νοέμβρη να ξέρεις ότι θα πέσουν και άλλο οι τιμές σε επίπεδα των 500€ το πολύ.  :sunglasses:


 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Σύντροφε ELF24, η χώρα είναι ασφαλής και υπάρχουν παντού μεγάλα και σύγχρονα νοσοκομεία. Δεν απαιτείται κανενός είδους εμβόλιο. Για περισσότερα δες σελ.73 δικό μου ποστ και ιδιώς το πολύ κατατοπιστικό του Κόμητα Βρόνσκυ (τα σέβη μας αν μας διαβάζετε) αμέσως παρακάτω.
Πολύ καλή η ενημερωσή σου για τις τιμές. Πάντως τον Νοέμβρη να ξέρεις ότι θα πέσουν και άλλο οι τιμές σε επίπεδα των 500€ το πολύ.  :sunglasses:

Νοέμβιο όμως βλέπω μεγάλη αύξηση στις τιμές των ξενοδοχείων και μόνο Οκτώβριο μπορώ να λείπω τόσες μέρες από την δουλεία μου.

Για τα εμβόλεια ρωτάω γιατι οι μόνες πληροφορίες που έχω από συγγενείς μου είναι για το πως ήταν η ταιλάνδη πριν 20 χρονια και γιατι δουλεύω σε νοσοκομείο και όσο να είναι αποκτάς μικροβιοφοβία...
άρα λέτε ότι δεν είναι ανάγκη να πάω να ντοπαριστώ με αντισώματα για διάφορες ασθένειες.???
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Μην χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο. Σού το είχα πεί. Τα σέβη μου.
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
σου' χα πει πως δεν εχω αλλη στιγμη του ετους χρονο να φυγω εκτος απο τον αυγουστο..
παντως... φετος τα χριστουγεννα-πρωτοχρονια πεφτουν μια χαρα, με περιθωρια για αδεια απο τη σημαια. για να δουμε..
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Φιλε ELF24 και εγω παω Οκτωβρη, με Ιορδανικες, μια χαρα εταιρεια ειναι και εγω εχω κλεισει απο τωρα λογω τιμών. Μετα, οσο πλησιαζει ημερα αναχωρησης ανεβαινουν οι τιμες διοτι εξαντλουνται τα φθηνα εισιτηρια. Ειναι η 2η φορα που κατεβαινω Ταυλάνδη, μην ανησυχεις αν πας μονος δεν θα βαρεθεις. Θα σου προτεινα κατ αρχας να ξεκινησεις απο Παταγια, ώστε βρεις μωρο για να εχεις μαζι σου και να μην κλεισεις απο τωρα ξενοδοχεια και κανεις προγραμμα, αλλά κλεισε μόνο 2-3 μέρες ξενοδοχειο στην Παταγια και τα αλλα θα τα κανονισεις απο εκει, αναλογα με τις ορεξεις σου. Με το τιποτε μην παρεις πακετο (ξενοδοχειο, εισιτηρια), για να εχεις ανεξαρτησια. Εμενα μου πηρε χρονια να το αποφασισω διοτι δεν μπορουσα βρω παρεα να κατεβω και φοβομουνα να παω μονος. Μεχρι που μια μερα σε ενα καφε, ενας τυπος διπλα ακουσε την κουβεντα στην παρεα και μου ειπε οτι είχε παει πανω απο 20 φορες Ταυλανδη, μιλησαμε καμμια ωρα, αγνωστοι μεταξυ  μας και το ιδιο βραδυ εκλεισα τα εισιτηρια. Νανε καλα ισως ειναι και καποιος απο εδω μεσα στο σιτε. Η καφετερια ηταν στο μέσο της λεωφόρου Συγγρού.
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
αυτο δεν σημαινει οτι επειδη εσυ τα βολευεις οτι μπορουν ολοι
ειναι αλλοι που δεν θελουν να αγχωθουν με μεταφορες και λοιπα

επισης απο τη στιγμη που ειναι 2 ατομα απλοποιουνται τα πραγματα

πακετο απο πρακτορειο θα εχει και το πρωινο μεσα και τις μεταφορες<(πολυ βασικο κομματι)για να εισαι στο αεροδρομιο χωρις αγχος και τα αεροπορικα .ψαχτο λιγο

βεβαια αυτο ειναι προσωπικη αποψη και ο καθενας εχουμε απο μια
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
να μου επιτρεψει KostasBMW να διαφωνήσω και να επιμείνω στο “no program”. Εγώ μέσω Ιντερνετ βρήκα εταιρεία ταξί και με παρέλαβε από αεροδρόμιο με 1000 Βατ για Παταγια. Με περίμενε μια συμπαθητική κοπέλα (ηταν η οδηγος) με το καρτελάκι με το όνομα μου στην έξοδο των αφίξεων. Πιστεύω ότι αν πας Παταγια βρεις μια κοπέλα, πάτε κάπου και βαρεθείς ή δεν κολλάει, γυρνάς, ξαναφορτωνεις. Στην συνεχεια παραμονης μου εκει πηγαινα και με λεωφορεία, στο 1/10 της τιμής (όχι όμως μόνος πια αλλά με την κοπέλα που γνωρισα εκει). Τα δε κολπα τα μαθαίνεις εκει με την βοήθεια των κοριτσιών
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Μεχρι 31 Οκτωβριου,τα ξενοδοχεια εχουν μιση τιμη.
Απο 1 Νοεμβριου διπλασιαζονται οι τιμες στα δωματια.
Αλλο 20 ευρω τη βραδια και αλλο 40...Αν πατε λοιπον τον Νοεμβριο,για 15 μερες,ειναι συν 300 ευρω το ξενοδοχειο..
Αυτα ισχυουν για Πουκετ που το εψαξα εμπεριστατομενα...
Και για το φιλο που ρωταει που γινεται το νταραβερι στο Πουκετ,με ενα απλο γουγλισμα,θα ανακαλυψει οτι το κεντρο της ακολασιας ειναι η BANG LA road και τα στενακια που ειναι καθετα σε αυτη...Εκει ειναι μαζεμενα τα μπαρ...

Υ.Γ...Οι τιμες των ξενοδοχειων το βραδυ Χριστουγεννων και Πρωτοχρονιας δεκαπλασιαζονται...
 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
να μου επιτρεψει KostasBMW να διαφωνήσω και να επιμείνω στο “no program”. Εγώ μέσω Ιντερνετ βρήκα εταιρεία ταξί και με παρέλαβε από αεροδρόμιο με 1000 Βατ για Παταγια. Με περίμενε μια συμπαθητική κοπέλα (ηταν η οδηγος) με το καρτελάκι με το όνομα μου στην έξοδο των αφίξεων. Πιστεύω ότι αν πας Παταγια βρεις μια κοπέλα, πάτε κάπου και βαρεθείς ή δεν κολλάει, γυρνάς, ξαναφορτωνεις. Στην συνεχεια παραμονης μου εκει πηγαινα και με λεωφορεία, στο 1/10 της τιμής (όχι όμως μόνος πια αλλά με την κοπέλα που γνωρισα εκει). Τα δε κολπα τα μαθαίνεις εκει με την βοήθεια των κοριτσιών
να μου επιτρεψει KostasBMW να διαφωνήσω και να επιμείνω στο “no program”. Εγώ μέσω Ιντερνετ βρήκα εταιρεία ταξί και με παρέλαβε από αεροδρόμιο με 1000 Βατ για Παταγια. Με περίμενε μια συμπαθητική κοπέλα (ηταν η οδηγος) με το καρτελάκι με το όνομα μου στην έξοδο των αφίξεων. Πιστεύω ότι αν πας Παταγια βρεις μια κοπέλα, πάτε κάπου και βαρεθείς ή δεν κολλάει, γυρνάς, ξαναφορτωνεις. Στην συνεχεια παραμονης μου εκει πηγαινα και με λεωφορεία, στο 1/10 της τιμής (όχι όμως μόνος πια αλλά με την κοπέλα που γνωρισα εκει). Τα δε κολπα τα μαθαίνεις εκει με την βοήθεια των κοριτσιών

έχεις κάποιο link της εταιρίας για να δω για ταξι και για μεταφορές?
λέω να νοικιάσω αυτοκίνητο από εκεί χρηάζεται διεθνές δίπλωμα οδήγησης ή σου νοικιάζουν μόνο με το ευρωπαικο?
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
κοιτα email εσβησα, διοτι οταν γυρισω, εαν με κοπελα στραβωσει, εως τοτε και δεν με περιμενει αεροδρομιο, θα παρω λεωφορειο.  Ταξι απο εξω γεματα. παντως θα το βρω, ηταν απο αμερικανικο forum αντιστοιχο του δικου μας οπου καποιοι το ειχαν χρησιμοποιησει και ειχαν μεινει ευχαριστημενοι. Με οδηγηση ξεχνα το, οδηγουν με τιμονι δεξια, σαν εγγλεζους, εγω νοικιασα μηχανακι με 200 βατ την μερα, το ιδιο να κανεις και εσυ για να κινησε εντος πολεων. Οχι αμαξι
 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
δεν έχω πρόβλημα στο να οδηγώ αριστερά. το ξέρω.
όπως ξέρω οτι οδηγουν λιγο αγρια οποτε φοβαμαι το μηχανακι για ατυχηματα.
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Για Παταγια μονο μηχανακι, κοιτα, ολα θα τα δεις απο μονος εκι. Τραβα Παταγια με ταξακι, κλεισε 2-3 μερες ξενοδοχειο και ολα τα υπολοιπα θα τα κανονισεις απο εκει, αν θα πας κανε νησι, ή γυρισεις Μπαγκογκ κλπ. Θα κοιταξεις τσεπη σου και πραξεις αναλογα
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
το μηχανακι κανονικα νοικιαζεται 150bahτ εφοσον το κρατησεις μερικες μερες. στην πατταγια καλο ειναι να το κλειδωνεται το μηχανακι επειδη εχουν αναφερθει κλοπες. συνηθως σου δινουν και κλειδαρια μαζι με το μηχανακι. το ταξι για μπανγκοκ λενε οτι κανει 800baht σε ολα τα σταντ ενω πραγματικα το ταξι παιρνει μονο τα 500 και τα 300 αυτος που στο κανονιζει. απο το αεροδρομιο το ταξι εχει 1200 αρκει να κατεβεις στο κατω κατω επιπεδο που ειναι τα ταξι και οχι στο μεσαιο που ειναι οι "λιμουζινες". στην παραλια της πατταγιας εχει συνεχεια μικρα λεωφοριακια (φορτηγακια με καροτσα) που σε πηγαινουν απο την μια ακρη στην αλλη με 20baht (διανυουν ολη την διαδρομη της παραλιας). στο πουκετ απο την αλλη τα taxi και τα tuk-tuk ειναι απαγορευτικα σε θεμα τιμης. εκει νοικιαζεις μηχανακι ή αυτοκινητο. ή φροντιζεις να βρεις ξενοδοχειο κοντα στο bangla road ωστε να τα εχεις ολα συγκεντρωμενα.

επισης σε ολα τα ταξι στο καθισμα πισω απο τον οδηγο εχει αναλυτικο καταλογο με τις χρεωσεις και τις χιλιομετρικες αποστασεις.

αυτα τα λιγα και απο μενα ως εναν ακομη ταπεινο ταξιδευτη στην χωρα του χαμογελου!
 

Επισκέπτης
τελικά ορισμένη έχουν λιώσει τα παπούτσια τους στην thai ...
μια ερωτησούλα ? έχετε επισκεφτεί και περιοχές που δεν έχουν τουρίστες ?    :think:  :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom