Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
Εγγρ.
3 Απρ 2019
Μηνύματα
142
Like
261
Πόντοι
21
Αν πάντως έφερε κάνεις Ταυλανδεζα στην Ελλάδα έστω για καμία βδομάδα, θα ήθελα να ξέρω λεπτομέρειες.
Άραγε οι πτήσεις αν τις κλείσεις από Ταϋλάνδη προς Αθήνα είναι πιο φτηνά;
Και πώς γίνεται με την βίζα ακριβώς;
Γίνεται και η βιζα είναι 3μηνη, αλλα τον τελικο λόγο τον έχει η γυναίκα. Για να σου φτιάξουν ολα τα χαρτιά όπως θέλει η βιζα σεγκεν, πληρώνεις γραφείο γύρω στα 350 ευρώ.
Όλες οι πρεσβείες όμως έχουν Ταϋλανδόφωνο προσωπικό που ρωτάει τις κοπέλες αν εξαναγκαζονται απο τον φαλανγκ να φύγουν απο την χώρα τους. Οι πιο πολλές στην πραγματικότητα, θέλουν μονο τα λεφτά του φαλανγκ και λένε πως θέλουν δε θέλουν να φυγουν. Η αίτηση για βιζα λοιπον απορρίπτεται χωρίς επεξήγηση.
Ο κακομοίρης καψουρης φαλανγκ, που νομίζει πως η κοπέλα τον αγαπά αλλά της απέρριψαν τη βιζα θα ξαναπροσπαθησει αρκετές φορές μεχρι να ριξει λευκη πετσέτα. Εν το μετάξι θα τις στέλνει μηνιάτικα... Αυτη φυσικά θα πηγαίνει και με αρκετούς άλλους. Και ισως έχει πολλαπλά θύματα που προσπαθούν να της βγαλουν βιζα για τη χωρα τους
Αυτο ειναι το κλασικό κόλπο που γίνεται πολλά χρόνια εδώ.

Τρανό παράδειγμα, στον κοβιντ που όλες ηθελαν να φύγουν σχεδον καμια βιζα δεν απορρίφθηκε χαχα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Γίνεται και η βιζα είναι 3μηνη, αλλα τον τελικο λόγο τον έχει η γυναίκα. Για να σου φτιάξουν ολα τα χαρτιά όπως θέλει η βιζα σεγκεν, πληρώνεις γραφείο γύρω στα 350 ευρώ.
Όλες οι πρεσβείες όμως έχουν Ταϋλανδόφωνο προσωπικό που ρωτάει τις κοπέλες αν εξαναγκαζονται απο τον φαλανγκ να φύγουν απο την χώρα τους. Οι πιο πολλές στην πραγματικότητα, θέλουν μονο τα λεφτά του φαλανγκ και λένε πως θέλουν δε θέλουν να φυγουν. Η αίτηση για βιζα λοιπον απορρίπτεται χωρίς επεξήγηση.
Ο κακομοίρης καψουρης φαλανγκ, που νομίζει πως η κοπέλα τον αγαπά αλλά της απέρριψαν τη βιζα θα ξαναπροσπαθησει αρκετές φορές μεχρι να ριξει λευκη πετσέτα. Εν το μετάξι θα τις στέλνει μηνιάτικα... Αυτη φυσικά θα πηγαίνει και με αρκετούς άλλους. Και ισως έχει πολλαπλά θύματα που προσπαθούν να της βγαλουν βιζα για τη χωρα τους
Αυτο ειναι το κλασικό κόλπο που γίνεται πολλά χρόνια εδώ.

Τρανό παράδειγμα, στον κοβιντ που όλες ηθελαν να φύγουν σχεδον καμια βιζα δεν απορρίφθηκε χαχα.
Δεν καταλαβαίνω τη λογική.
Όσες φορές και να φαει άκυρο η βίζα, τα λεφτά πάνε στο κράτος, όχι στη γκόμενα. Οπότε γιατί η γκόμενα να είναι σε κάποιο κόλπο.
Επίσης τι σημαίνει ότι κάποιος στέλνει μηνιάτικα; Για ποιο λόγο;
Και στην τελική νομίζω μιλάμε για διαφορετικά πράγματα. Ούτε για αγάπες μίλησα, ούτε κάτι άλλο.
1 βδομάδα διακοπές θέλω να κάνω στην κοπέλα. Όχι να την παντρευτώ, ούτε να τη βάλω στο κεφάλι μου μόνιμα.
Μαλακία που είναι τόσο δ'υσκολο.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
3 Απρ 2019
Μηνύματα
142
Like
261
Πόντοι
21
Δεν καταλαβαίνω τη λογική.
Όσες φορές και να φαει άκυρο η βίζα, τα λεφτά πάνε στο κράτος, όχι στη γκόμενα. Οπότε γιατί η γκόμενα να είναι σε κάποιο κόλπο.
Επίσης τι σημαίνει ότι κάποιος στέλνει μηνιάτικα; Για ποιο λόγο;
Και στην τελική νομίζω μιλάμε για διαφορετικά πράγματα. Ούτε για αγάπες μίλησα, ούτε κάτι άλλο.
1 βδομάδα διακοπές θέλω να κάνω στην κοπέλα. Όχι να την παντρευτώ, ούτε να τη βάλω στο κεφάλι μου μόνιμα.
Μαλακία που είναι τόσο δ'υσκολο.
Αν θέλει εκείνη να έρθει ειναι σχετικα εύκολο. Πληρώνεις το γραφείο για τη χαρτούρα. Και κανα 700αρι τα εισιτήρια. Όλα θα πρέπει να γινουν οσο είσαι εδω φυσικά, το οποίο ισως παρει κάποιο χρόνο. Ραντεβού σε πρεσβεία κτλ.
 
Τελευταία τροποποίηση:

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.855
Like
4.145
Πόντοι
506
Άσχετα με το αν στο τέλος του βγήκε σε καλό ή όχι (δεν είναι απαραίτητα αληθινά όσα λέει...), και μόνο ότι έκανε πρόταση γάμου και παντρεύτηκε Ταυλανδή που την είχε γνωρίσει μόνο διαδικτυακά και μάλιστα μόλις πριν 48 ώρες !!!, στην κατηγορία των (απελπισμένων ?) ναυαγίων τον κατατάσσει
Eγω ειχα ακούσει εναν Ολλανδο στη Μαλαισια που ηταν καθηγητής ιππασσιας στη κορη ενός σουλτάνου. Τελικα την παντρεύτηκε
Απλα εγινε ισλαμοπιθηκος
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.855
Like
4.145
Πόντοι
506
Αν θέλει εκείνη να έρθει ειναι σχετικα εύκολο. Πληρώνεις το γραφείο για τη χαρτούρα. Και κανα 700αρι τα εισιτήρια. Όλα θα πρέπει να γινουν οσο είσαι εδω φυσικά, το οποίο ισως παρει κάποιο χρόνο. Ραντεβού σε πρεσβεία κτλ.
Τα γραφεία κανουν δουλεια? Οι πρεσβειες λενε οτι ειναι χάσιμο χρήματος.
Στο μεταξυ προβλημα ειναι οτι οι ελληνικές πρεσβειες ειναι παντα τα μεγαλύτερα μπουρδελα
 
Εγγρ.
3 Απρ 2019
Μηνύματα
142
Like
261
Πόντοι
21
Τα γραφεία κανουν δουλεια? Οι πρεσβειες λενε οτι ειναι χάσιμο χρήματος.
Στο μεταξυ προβλημα ειναι οτι οι ελληνικές πρεσβειες ειναι παντα τα μεγαλύτερα μπουρδελα
οι κοπελες συνήθως ξέρουν τα καλα γραφεια.
 

Κουλιςπα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2023
Μηνύματα
18
Κριτικές
4
Like
262
Πόντοι
280
Καλησπέρα το Γενάρη λέω να πάω ταϋλάνδη πρώτη φορά, σκέφτομαι να κλείσω οργανωμένο από ταξιδιωτικό γραφείο με γκρουπ, δεν θέλω να πάω μόνο για να γ*****.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Καλησπέρα το Γενάρη λέω να πάω ταϋλάνδη πρώτη φορά, σκέφτομαι να κλείσω οργανωμένο από ταξιδιωτικό γραφείο με γκρουπ, δεν θέλω να πάω μόνο για να γ*****.
Τσάμπα λεφτά για μένα τα ταξ. γραφεία, αλλά συμφωνώ να πας και για τη φύση, τους ναούς και ότι άλλο προσφέρει η χώρα αυτή.
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.655
Πόντοι
2.456
Καλησπέρα το Γενάρη λέω να πάω ταϋλάνδη πρώτη φορά, σκέφτομαι να κλείσω οργανωμένο από ταξιδιωτικό γραφείο με γκρουπ, δεν θέλω να πάω μόνο για να γ*****.
Έχει το Google και το YouTube όλες της πληροφορίες που θες τα πάντα κλείσε αεροπορικά που σε συμφέρει και ξενοδοχείο από booking
 

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
345
Κριτικές
1
Like
1.153
Πόντοι
201
Καλησπέρα το Γενάρη λέω να πάω ταϋλάνδη πρώτη φορά, σκέφτομαι να κλείσω οργανωμένο από ταξιδιωτικό γραφείο με γκρουπ, δεν θέλω να πάω μόνο για να γ*****.
Skyscanner για αεροπορικά, booking ή agoda για ξενοδοχείο, αγόρασε έναν τουριστικό οδηγό για το μέρος που θα πας. Λίγο μελέτη σε google, youtube, bourdela.com και είσαι έτοιμος! Για γ***** αν δεν τις βρεις εσύ (πράγμα αδύνατον) θα σε βρουν αυτές!
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.448
Κριτικές
36
Like
38.018
Πόντοι
18.565
Skyscanner για αεροπορικά, booking ή agoda για ξενοδοχείο, αγόρασε έναν τουριστικό οδηγό για το μέρος που θα πας. Λίγο μελέτη σε google, youtube, bourdela.com και είσαι έτοιμος! Για γ***** αν δεν τις βρεις εσύ (πράγμα αδύνατον) θα σε βρουν αυτές!
Αν δεν τις βρεί και δεν τον βρούνε θα μπει στο βιβλίο Γκίνες.:confused:
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.655
Πόντοι
2.456
Skyscanner για αεροπορικά, booking ή agoda για ξενοδοχείο, αγόρασε έναν τουριστικό οδηγό για το μέρος που θα πας. Λίγο μελέτη σε google, youtube, bourdela.com και είσαι έτοιμος! Για γ***** αν δεν τις βρεις εσύ (πράγμα αδύνατον) θα σε βρουν αυτές!
Σχετικά με το Skyscanner ναι φαίνεται το ποίο καλό σε αεροπορικά , αλλά έχω πετύχει και καλύτερη τιμή αναζητώντας το σάιτ της εταιρεία π.χ Qatar η Εμιράτα airport
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Σχετικά με το Skyscanner ναι φαίνεται το ποίο καλό σε αεροπορικά , αλλά έχω πετύχει και καλύτερη τιμή αναζητώντας το σάιτ της εταιρεία π.χ Qatar η Εμιράτα airport
Δεν υπάρχει περίπτωση εκτός αν ο αλγόριθμος του skyscanner δεν είχε ενημερωθεί μέσα στην ώρα.
Απλά έπεσες στην περίπτωση.
Έχω κλείσει δεκάδες ταξίδια με το skyscanner άντε να είχε 5€ διαφορά ίσως κάποια φορά.
Επίσης και το Google flights έχει καλά φίλτρα για ψάξιμο με αλαρμς κλπ.
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.655
Πόντοι
2.456
Δεν υπάρχει περίπτωση εκτός αν ο αλγόριθμος του skyscanner δεν είχε ενημερωθεί μέσα στην ώρα.
Απλά έπεσες στην περίπτωση.
Έχω κλείσει δεκάδες ταξίδια με το skyscanner άντε να είχε 5€ διαφορά ίσως κάποια φορά.
Επίσης και το Google flights έχει καλά φίλτρα για ψάξιμο με αλαρμς κλπ.
Συγκεκριμένα με την Εμιράτα airport κοίταζα το Skyscanner και μετά το σάιτ της εταιρείας και είχαν διαφορετική τιμή 60 ευρώ
 

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
345
Κριτικές
1
Like
1.153
Πόντοι
201
Πως λειτουργούν σελίδες σαν το skyscanner. Η αναζήτηση σου βγάζει πτήσεις, πολλές φορές και συνδυαστικές με περισσότερες από 1 εταιρία. Σε παραπέμπουν στη συνέχεια σε πρακτορεία αλλά και στις ίδιες αεροπορικές εταιρίες. Πολλές φορές τα συνεργαζόμενα πρακτορεία έχουν πάρει ειδικές προσφορές για κάποιο διάστημα ή για αριθμό θέσεων απο τις αεροπορικές εταιρίες. Τώρα το ρίσκο είναι στη στραβή, δηλαδή ακύρωση, αλλαγή ονόματος κλπ, αν την κράτηση την έχεις κάνει κατ`ευθείαν με την αεροπορική συνήθως δεν έχεις πρόβλημα, αν μεσολαβεί άλλη εταιρία εκεί μπορεί να έχεις...
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.448
Κριτικές
36
Like
38.018
Πόντοι
18.565
Πως λειτουργούν σελίδες σαν το skyscanner. Η αναζήτηση σου βγάζει πτήσεις, πολλές φορές και συνδυαστικές με περισσότερες από 1 εταιρία. Σε παραπέμπουν στη συνέχεια σε πρακτορεία αλλά και στις ίδιες αεροπορικές εταιρίες. Πολλές φορές τα συνεργαζόμενα πρακτορεία έχουν πάρει ειδικές προσφορές για κάποιο διάστημα ή για αριθμό θέσεων απο τις αεροπορικές εταιρίες. Τώρα το ρίσκο είναι στη στραβή, δηλαδή ακύρωση, αλλαγή ονόματος κλπ, αν την κράτηση την έχεις κάνει κατ`ευθείαν με την αεροπορική συνήθως δεν έχεις πρόβλημα, αν μεσολαβεί άλλη εταιρία εκεί μπορεί να έχεις...
Τα τελευταία χρόνια, μετά από τις μαλακίες του "Πετάς" σε μία πτήση από Κίνα προς Μπανγκόκ, κλείνω μόνο με την αεροπορική εταιρεία. Προτιμάω να δίνω 30-40 ευρώ περισσότερα, και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σε περίπτωση αλλαγων κλπ.
 

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
345
Κριτικές
1
Like
1.153
Πόντοι
201
Τα τελευταία χρόνια, μετά από τις μαλακίες του "Πετάς" σε μία πτήση από Κίνα προς Μπανγκόκ, κλείνω μόνο με την αεροπορική εταιρεία. Προτιμάω να δίνω 30-40 ευρώ περισσότερα, και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σε περίπτωση αλλαγων κλπ.
το ίδιο έπαθα κι εγώ με το πετάς. κατα λάθος έβαλα στη κράτηση ονοματεπώνυμο ανάποδα και μου ζητούσαν 110 ευρώ. Τελικά πήρα στην αεροπορική και μου το έφτιαξαν δωρεάν.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Τα τελευταία χρόνια, μετά από τις μαλακίες του "Πετάς" σε μία πτήση από Κίνα προς Μπανγκόκ, κλείνω μόνο με την αεροπορική εταιρεία. Προτιμάω να δίνω 30-40 ευρώ περισσότερα, και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σε περίπτωση αλλαγων κλπ.
Μόνο με την αεροπορική κλείνεις.
Με κανέναν άλλον.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.526
Κριτικές
171
Like
91.309
Πόντοι
46.423
F8888.jpg
 

Κουλιςπα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2023
Μηνύματα
18
Κριτικές
4
Like
262
Πόντοι
280
Υπάρχει κάποιος που έχει πάει Ταϊλάνδη Γενάρη; από καιρό πώς ήτανε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom