Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.655
Πόντοι
2.456
Ναι, βεβαια Σοσουα πρεπει να ειναι πολυ περισσοτερο σεξοτουρισμος απο οπουδηποτε αλλου στον Δομηνικο.
Μάλιστα ενδιαφέρον πληροφορίες το αρνητικο ότι η μαύρες εμένα δεν μου αρέσουν , λευκές παίζουν; η προς αυτό την κατεύθυνση:hi:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.704
Κριτικές
183
Like
43.815
Πόντοι
21.896
@sex volcano σε διαβάζω χρόνια γιατί και εγώ έχω πάθος με τα ταξίδια , και αναρωτιέμαι πόσα ταξίδια κάνεις το χρόνο ;
Tourism4all Κυριάκος μητσοτακης:confused:
Να κυνηγάς γενικά να περνάς καλά κ ΟΧι τόσο τα πολλά ταξίδια
Η ταυλανδη είναι όμως ο τοπ προορισμός αν πάρεις όλες τις παραμέτρους ασφάλεια καιρός θάλασσα διασκέδαση μεταφορά γυναίκες πουτανες φαγητό συννενόηση τιμές αξιοθέατα μουσεία φύση ..........αν κ δεν είμαι καθόλου ταυλανδοπληκτος αν κ κουμπάρα ταυλανδη έχω ,,,όμως η αλήθεια να λέγεται για την ταυλανδη ότι τα παρέχει αυτά όλα σε ικανοποιητικό βαθμό .....

Υστερεί σε ομορφιά των γυναικών κ
Σε θάλασσες .....
Αλλά ο μέσος όρος της θεωρώ ότι είναι ο ψηλότερος σε όλους τους παραμέτρους για εμένα.......
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Οχι μόνο Σοσουα, αλλά και Πούντα Κανα έχει πολύ πράγμα. Και μαυρουλες και μιγάδες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Λονγκ ταιμ είναι όλη νύχτα.
Θα πας κατά εκεί φέτος;
 

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
345
Κριτικές
1
Like
1.153
Πόντοι
201
οταν λες long time δηλαδη? ολη μερα,ολη νυχτα και γαμάς οσο θες?
short time είναι 1-2 ώρες με 1 εκτόνωση ίσως και 2η αν το θέλει η ίδια
long time είναι απο την ώρα που θα την πάρεις ως τις 10 την άλλη μέρα, τις πιό πολλές φορές όμως κάθονται και περισσότερο, πρακτικά πέφτουν 2 μανίκια 1 το βράδυ και 1 το πρωί. Εκτός κι αν αντέχεις να ρίξεις κανένα 3ο ενδιάμεσα.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.451
Κριτικές
36
Like
38.034
Πόντοι
18.565
καλα ειναι...,με ενα 50ρικο δηλ πανω κατω
Και λιγοτερο. 2000 πεσσο ζηταγανε και για μασσαζ με σεξ και στο Μπαγιαχιμπε που ειχα παει περσι δηλ. κοντα στα 40 ευρω, αν δεν κανω λαθος
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
short time είναι 1-2 ώρες με 1 εκτόνωση ίσως και 2η αν το θέλει η ίδια
long time είναι απο την ώρα που θα την πάρεις ως τις 10 την άλλη μέρα, τις πιό πολλές φορές όμως κάθονται και περισσότερο, πρακτικά πέφτουν 2 μανίκια 1 το βράδυ και 1 το πρωί. Εκτός κι αν αντέχεις να ρίξεις κανένα 3ο ενδιάμεσα.
να σε ρωτησω επειδη το εχω αγχος...εκει με τα lady boys τι παιζει? φαινεται οτι εχει κανει εγχειρηση? στο λεει η ιδια? πως το γλιτωνω αυτο? γιατι μου ειπε ενας οτι ειναι μερικες τοσο μουνάρες που δεν μπορεις να τις ξεχωρισεις
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.451
Κριτικές
36
Like
38.034
Πόντοι
18.565
να σε ρωτησω επειδη το εχω αγχος...εκει με τα lady boys τι παιζει? φαινεται οτι εχει κανει εγχειρηση? στο λεει η ιδια? πως το γλιτωνω αυτο? γιατι μου ειπε ενας οτι ειναι μερικες τοσο μουνάρες που δεν μπορεις να τις ξεχωρισεις
Ακριβως γι αυτο τις ξεχωριζεις. Επειδη φτιαχνονται, ντυνονται και συμπεριφερονται σαν μουναρες. Το 99% θα στο πουνε αν τις ρωτησεις, δεν ειναι υποτιμητικο για τα ηθη τους να εισαι λειντι-μποι, αντιθετως, θεωρουνται σε ανωτερη βαθμιδα απο τις γυναικες.
 

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
345
Κριτικές
1
Like
1.153
Πόντοι
201
να σε ρωτησω επειδη το εχω αγχος...εκει με τα lady boys τι παιζει? φαινεται οτι εχει κανει εγχειρηση? στο λεει η ιδια? πως το γλιτωνω αυτο? γιατι μου ειπε ενας οτι ειναι μερικες τοσο μουνάρες που δεν μπορεις να τις ξεχωρισεις
Τα lady boys της Πατάγια κατα κανόνα έχουν μαλαπέρδα, έστω ατροφική. Ύψος, φωνή, υπερβολικό κούνημα, υπερβολικά τα πάντα....Αν δεν μιλάει κανονικά και ψιθυρίζει....είναι σιγουράκι, αν έχεις αμφιβολίες σε κάθε περίπτωση ρώτα, δεν θα σου πει ψέματα γιατί κι αυτή δεν θέλει χαμένο χρόνο αν τη διώξεις.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.451
Κριτικές
36
Like
38.034
Πόντοι
18.565
Υπερβολικο κουνημα και προκλητικο ντυσιμο ειναι τα 2 πιο κυρια χαρακτηριστικα των λειντι-μποις.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.798
Like
14.539
Πόντοι
3.656
To ξέρω γερο..ρίχνω κάτι ματιές κατά καιρούς αλλα γράφονται παρά πολλά και γω θελω 2-3 πράγματακια μόνο.
διάβασε το ρεπορτάζ μου

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Διάβασα όλες τις σελίδες, είδα πολλά σχετικά βίντεο (για να εξοικειωθώ με την κατάσταση) και επίσης διάβασα όλες τις απάτες που συμβαίνουν εκεί καθώς και αυτά που δεν πρέπει να κάνεις.
Μη σφυρίζεις, ειδικά το βράδυ.
Μην δείχνεις, χτυπάς δάχτυλα για να καλέσεις κάποιο
Απαγορεύεται να φωτογραφήσεις Βούδα και να βγάλεις τη φωτογραφία από τη χώρα
Βγάλε τα παπούτσια πριν μπεις σε σπίτι ή σε κάποια γραφεία
Αν νοικιάσεις Μηχανάκι, Τζετ Σκι ή οτιδήποτε άλλο, φωτογράφισέ το πολύ προσεκτικά από όλες τις γωνίες. Θα σου φορτώσουν πιθανές βλάβες
Μην αγοράσεις ουσίες, αυτός που θα στις πουλήσει συνεργάζεται με Αστυνομικό θα σε βουτήξει στην άλλη γωνία και αν δεν δώσεις δεκάδες χιλιάδες, φυλάκα

Κατέβηκα στην Αιόλου κι αγόρασα τέσσερα παντελόνια με τσέπες στα πλάγια (12€ το ένα). Είχα πάρει μαζί μου και 4 παραμάνες με τις οποίες ασφάλισα τις τσέπες γιατί οι πορτοφολάδες είναι αριστοτέχνες ταχυδακτυλουργοί. Προμηθεύθηκα ένα ειδικό τσαντάκι που φόρεσα κατάσαρκα μέσα από το παντελόνι όπου είχα όλα τα χρήματα. Στη μέση φόραγα ένα τσαντάκι παραφουσκωμένο με άδειες σακούλες και μέσα του είχε ένα άδειο πορτοφόλι με μια ληγμένη πιστωτική κάρτα. Αυτό με τη λογική ότι αν το ξυράφιαζαν και το βούταγαν θα έπαιρναν τα @ρχίδι@ μου. Δεν χρειάστηκαν γιατί και στην αρχή και στο τέλος της Bangla υπάρχουν πάντα 4 - 5 πάνοπλοι αστυνομικοί. Ο κίνδυνος όμως των πορτοφολάδων σίγουρα θα υπάρχει. Σύμφωνα με τις συμβουλές του πολύ έμπειρου LYST βρήκα ξενοδοχείο που δεν μας χρεώνει επιπλέον όταν φέρνουμε μαζί μας κοπέλα, σε απόσταση 2 λεπτά από τη θάλασσα και 7 λεπτά από την Bangla και το εμπορικό κέντρο Jungceylon.

ΜΟΥΝΟΛΕΙΒΑΔΑ


Ξεκαθαρίζω και πάλι, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, ότι απευθύνομαι σε πρωτάρηδες οι οποίοι δεν έχουν μεγάλο πακέτο να διαθέσουν. Σύμφωνα με την πληροφόρηση που είχα από το διαδίκτυο, σεξ προσφέρουν οι εξής κατηγορίες: 1. τα κορίτσια των Agogo τα οποία είναι ο αφρός κι έχουν και ανάλογη υψηλή τιμή. 2. τα κορίτσια των μπαρ. Το μειονέκτημα που έχουν (για μένα προσωπικά) είναι ότι μέχρι να ζεστάνει το κλίμα θα κεράσεις τουλάχιστον ένα Lady Drink (200 μπατ) και αν τις πάρεις θα πληρώσεις bar fine άλλα 500 μπατ. Εν τω μεταξύ λόγω του ότι παίζουν στο δικό τους γήπεδο μπορεί να σε φορτώσουν με πολύ περισσότερα ποτά. Όσες με πλησίασαν στο Crazy Horse δεν μου είπαν κάτι, η μια ήταν και πολύ πιεστική να την κεράσω μου την έσπασε. 3. οι freelancers. Χωρίζονται σε κατηγορίες. Α) Κορίτσια που ξέρουν ότι αξίζουν και διαπραγματεύονται μόνα τους τον εαυτό τους χωρίς μεσάζοντες. Β) Κορίτσια που έχουν δουλειά, αλλά κάνουν που και που αρπαχτές για έξτρα εισόδημα. Γ) Κορίτσια που έχουν εκδιωχθεί από τα μπαρ είτε γιατί ήταν κακότροπες, είτε γιατί ήταν εξαρτημένες από αλκοόλ ή άλλες ουσίες, είτε γιατί κατηγορήθηκαν για κλοπή. Από την αρχή σε αυτή την κατηγορία είχα αποφασίσει να στραφώ, αφού και στην Αθήνα από το τρίγωνο φορτώνω. Για αυτές δεν πληρώνεις Lady Drink ή bar fine. 4) Κορίτσια που δουλεύουν στα μασάζ. Διαλέγεις όποια θέλεις και κανονίζεις να την πάρεις όταν σχολάσει. Τελικά αυτές έχουν τα περισσότερα πλεονεκτήματα και τα λιγότερα μειονεκτήματα από όλες. Ξαναλέω ότι αυτές είναι οι προσωπικές μου απόψεις και άλλοι συνάδελφοι ΣΙΓΟΥΡΑ κρίνουν διαφορετικά. Πρώτα από όλα τις διαλέγεις την ημέρα με το φως του ήλιου. Το βράδυ, αν έχεις πιει και λίγο, ξεγελιέσαι. Ξέρεις που δουλεύουν και θα διστάσουν να κάνουν κάτι χοντρό, αφού μπορείς να τις βρεις εύκολα. Για να δουλεύουν εκεί σίγουρα είναι ενήλικες (υπάρχει μια φοβερή απάτη με συνεργασία διεφθαρμένου αστυνομικού που σου πασάρουν ανήλικη και αν δεν δώσεις πάρα πολλά μπαίνεις μέσα) και σίγουρα δεν είναι κακότροπες, αφού μπορούν και συνυπάρχουν όλες μαζί μέσα σε τόσο μικρό χώρο. Γνωρίζουν το αντρικό σώμα καλύτερα από την παλάμη τους και είναι φροντισμένες στον απόλυτο βαθμό. Ο συναγωνισμός είναι τρομακτικός και είναι αναγκασμένες να δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους, γι αυτό όση ώρα δεν έχουν δουλειά περιποιείται η μια την άλλη (φρύδια, νύχια κλπ). Όλες έχουν κάνει λεύκανση δοντιών και πολλές έχουν κάνει κάποιες πλαστικές αύξηση στήθους, εμφυτεύματα σιλικόνης κλπ. Αν και ξεκίναγα για τις freelancers σε αυτές κατέληγα τις περισσότερες φορές. Πήρα μια μινιόν freelancer με εξαιρετικές αναλογίες που μου υποσχέθηκε ότι θα μου κάνει και μασάζ. Αφού είχε περπατήσει δύο λεπτά άρχισε να μου παραπονιέται ότι το ξενοδοχείο ήταν μακρυά. Κατάλαβα ότι προετοίμαζε το έδαφος για να ζητήσει περισσότερα λεφτά για ταξί αλλά δεν μάσησα. Δε μου έκανε μασάζ, ήταν αξιοπρεπής στο κρεββάτι και πριν φύγει μου το έριξε για λεφτά για το ταξί, πήρε τα @ρχίδι@ μου. Προλαβαίνω όσους θα ρωτήσουν με δίκαιη απορία, καλά πήρες μόνο μια και έβγαλες συμπέρασμα για όλες; Αλίμονο να ισχυριζόμουν κάτι τέτοιο. Θα μπορούσε να είναι η απόλυτη θεά ή η απόλυτη φόλα. Απλά, σύμφωνα με τη δικιά μου λογική, τα κορίτσια που δουλεύουν στα μασάζ έχουν περισσότερα πλεονεκτήματα από τις άλλες κατηγορίες των επαγγελματιών, ανάλυσα πιο πάνω την άποψή μου.


ΤΑΞΙΔΙΑ - ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

Πήγα δύο μονοήμερες στα νησιά του Τζέημς Μποντ και στα Phi Phi Islands, εκεί που γυρίστηκε η ταινία με τον Ντικάπριο. Συνιστώ ανεπιφύλακτα και τις δύο εκδρομές. Στοιχίζουν 1.500 μπατ η κάθε μία. Ξεκινάς από το πρωί με βανάκι και σε πηγαίνουν με ταχύπλοο σε 4 νησιά. Στην τιμή περιλαμβάνονται καφές ή τσάι το πρωί, νερό ή φάντα ή κόκα κόλα για το ταξίδι, φαγητό με μπουφέ το μεσημέρι και το απόγευμα καθαρίζουν φρούτα (ανανά και καρπούζι) και τα προσφέρουν. Στα Phi Phi Islands μας έδωσαν μάσκες και αναπνευστήρες σε όσους ήθελαν να βουτήξουν σε κάποιο από τα νησιά που μας πήγαν. Μόνο μειονέκτημα ήταν ότι δεν είχαν περάσει οι τρεις ώρες από την ώρα που είχαμε φάει κι εγώ δεν ήθελα να το διακινδυνεύσω, οπότε δεν κολύμπησα. Περισσότεροι από τους μισούς το έκαναν πάντως. Η γνώμη μου είναι ότι αξίζει να πας γιατί είναι πολύ ιδιαίτερα και το ποσό που πληρώνεις είναι πολύ χαμηλό για όσα σου προσφέρουν. Καλό είναι να φοράς σορτσάκι και πλαστικές παντόφλες γιατί η επιβίβαση - αποβίβαση γίνεται περνώντας μέσα από τη θάλασσα. Υπάρχουν άπειρες δραστηριότητες εκτός από τις εκδρομές. Αξιοθέατα, δραστηριότητες στα βουνά, ελέφαντες, φωτογράφηση με τις τίγρεις (δεν την έκανα, πείτε με φοβιτσιάρη), σκοποβολή στην Bangla, ακόμα και μέρος με τεχνητά κύματα για σερφ. Κάθε ταξιδιωτικό γραφείο έχει κατάλογο, αλλά δεν μπορώ να έχω γνώμη αφού δεν συμμετείχα.

 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
διάβασε το ρεπορτάζ μου

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Διάβασα όλες τις σελίδες, είδα πολλά σχετικά βίντεο (για να εξοικειωθώ με την κατάσταση) και επίσης διάβασα όλες τις απάτες που συμβαίνουν εκεί καθώς και αυτά που δεν πρέπει να κάνεις.
Μη σφυρίζεις, ειδικά το βράδυ.
Μην δείχνεις, χτυπάς δάχτυλα για να καλέσεις κάποιο
Απαγορεύεται να φωτογραφήσεις Βούδα και να βγάλεις τη φωτογραφία από τη χώρα
Βγάλε τα παπούτσια πριν μπεις σε σπίτι ή σε κάποια γραφεία
Αν νοικιάσεις Μηχανάκι, Τζετ Σκι ή οτιδήποτε άλλο, φωτογράφισέ το πολύ προσεκτικά από όλες τις γωνίες. Θα σου φορτώσουν πιθανές βλάβες
Μην αγοράσεις ουσίες, αυτός που θα στις πουλήσει συνεργάζεται με Αστυνομικό θα σε βουτήξει στην άλλη γωνία και αν δεν δώσεις δεκάδες χιλιάδες, φυλάκα

Κατέβηκα στην Αιόλου κι αγόρασα τέσσερα παντελόνια με τσέπες στα πλάγια (12€ το ένα). Είχα πάρει μαζί μου και 4 παραμάνες με τις οποίες ασφάλισα τις τσέπες γιατί οι πορτοφολάδες είναι αριστοτέχνες ταχυδακτυλουργοί. Προμηθεύθηκα ένα ειδικό τσαντάκι που φόρεσα κατάσαρκα μέσα από το παντελόνι όπου είχα όλα τα χρήματα. Στη μέση φόραγα ένα τσαντάκι παραφουσκωμένο με άδειες σακούλες και μέσα του είχε ένα άδειο πορτοφόλι με μια ληγμένη πιστωτική κάρτα. Αυτό με τη λογική ότι αν το ξυράφιαζαν και το βούταγαν θα έπαιρναν τα @ρχίδι@ μου. Δεν χρειάστηκαν γιατί και στην αρχή και στο τέλος της Bangla υπάρχουν πάντα 4 - 5 πάνοπλοι αστυνομικοί. Ο κίνδυνος όμως των πορτοφολάδων σίγουρα θα υπάρχει. Σύμφωνα με τις συμβουλές του πολύ έμπειρου LYST βρήκα ξενοδοχείο που δεν μας χρεώνει επιπλέον όταν φέρνουμε μαζί μας κοπέλα, σε απόσταση 2 λεπτά από τη θάλασσα και 7 λεπτά από την Bangla και το εμπορικό κέντρο Jungceylon.

ΜΟΥΝΟΛΕΙΒΑΔΑ


Ξεκαθαρίζω και πάλι, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, ότι απευθύνομαι σε πρωτάρηδες οι οποίοι δεν έχουν μεγάλο πακέτο να διαθέσουν. Σύμφωνα με την πληροφόρηση που είχα από το διαδίκτυο, σεξ προσφέρουν οι εξής κατηγορίες: 1. τα κορίτσια των Agogo τα οποία είναι ο αφρός κι έχουν και ανάλογη υψηλή τιμή. 2. τα κορίτσια των μπαρ. Το μειονέκτημα που έχουν (για μένα προσωπικά) είναι ότι μέχρι να ζεστάνει το κλίμα θα κεράσεις τουλάχιστον ένα Lady Drink (200 μπατ) και αν τις πάρεις θα πληρώσεις bar fine άλλα 500 μπατ. Εν τω μεταξύ λόγω του ότι παίζουν στο δικό τους γήπεδο μπορεί να σε φορτώσουν με πολύ περισσότερα ποτά. Όσες με πλησίασαν στο Crazy Horse δεν μου είπαν κάτι, η μια ήταν και πολύ πιεστική να την κεράσω μου την έσπασε. 3. οι freelancers. Χωρίζονται σε κατηγορίες. Α) Κορίτσια που ξέρουν ότι αξίζουν και διαπραγματεύονται μόνα τους τον εαυτό τους χωρίς μεσάζοντες. Β) Κορίτσια που έχουν δουλειά, αλλά κάνουν που και που αρπαχτές για έξτρα εισόδημα. Γ) Κορίτσια που έχουν εκδιωχθεί από τα μπαρ είτε γιατί ήταν κακότροπες, είτε γιατί ήταν εξαρτημένες από αλκοόλ ή άλλες ουσίες, είτε γιατί κατηγορήθηκαν για κλοπή. Από την αρχή σε αυτή την κατηγορία είχα αποφασίσει να στραφώ, αφού και στην Αθήνα από το τρίγωνο φορτώνω. Για αυτές δεν πληρώνεις Lady Drink ή bar fine. 4) Κορίτσια που δουλεύουν στα μασάζ. Διαλέγεις όποια θέλεις και κανονίζεις να την πάρεις όταν σχολάσει. Τελικά αυτές έχουν τα περισσότερα πλεονεκτήματα και τα λιγότερα μειονεκτήματα από όλες. Ξαναλέω ότι αυτές είναι οι προσωπικές μου απόψεις και άλλοι συνάδελφοι ΣΙΓΟΥΡΑ κρίνουν διαφορετικά. Πρώτα από όλα τις διαλέγεις την ημέρα με το φως του ήλιου. Το βράδυ, αν έχεις πιει και λίγο, ξεγελιέσαι. Ξέρεις που δουλεύουν και θα διστάσουν να κάνουν κάτι χοντρό, αφού μπορείς να τις βρεις εύκολα. Για να δουλεύουν εκεί σίγουρα είναι ενήλικες (υπάρχει μια φοβερή απάτη με συνεργασία διεφθαρμένου αστυνομικού που σου πασάρουν ανήλικη και αν δεν δώσεις πάρα πολλά μπαίνεις μέσα) και σίγουρα δεν είναι κακότροπες, αφού μπορούν και συνυπάρχουν όλες μαζί μέσα σε τόσο μικρό χώρο. Γνωρίζουν το αντρικό σώμα καλύτερα από την παλάμη τους και είναι φροντισμένες στον απόλυτο βαθμό. Ο συναγωνισμός είναι τρομακτικός και είναι αναγκασμένες να δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους, γι αυτό όση ώρα δεν έχουν δουλειά περιποιείται η μια την άλλη (φρύδια, νύχια κλπ). Όλες έχουν κάνει λεύκανση δοντιών και πολλές έχουν κάνει κάποιες πλαστικές αύξηση στήθους, εμφυτεύματα σιλικόνης κλπ. Αν και ξεκίναγα για τις freelancers σε αυτές κατέληγα τις περισσότερες φορές. Πήρα μια μινιόν freelancer με εξαιρετικές αναλογίες που μου υποσχέθηκε ότι θα μου κάνει και μασάζ. Αφού είχε περπατήσει δύο λεπτά άρχισε να μου παραπονιέται ότι το ξενοδοχείο ήταν μακρυά. Κατάλαβα ότι προετοίμαζε το έδαφος για να ζητήσει περισσότερα λεφτά για ταξί αλλά δεν μάσησα. Δε μου έκανε μασάζ, ήταν αξιοπρεπής στο κρεββάτι και πριν φύγει μου το έριξε για λεφτά για το ταξί, πήρε τα @ρχίδι@ μου. Προλαβαίνω όσους θα ρωτήσουν με δίκαιη απορία, καλά πήρες μόνο μια και έβγαλες συμπέρασμα για όλες; Αλίμονο να ισχυριζόμουν κάτι τέτοιο. Θα μπορούσε να είναι η απόλυτη θεά ή η απόλυτη φόλα. Απλά, σύμφωνα με τη δικιά μου λογική, τα κορίτσια που δουλεύουν στα μασάζ έχουν περισσότερα πλεονεκτήματα από τις άλλες κατηγορίες των επαγγελματιών, ανάλυσα πιο πάνω την άποψή μου.


ΤΑΞΙΔΙΑ - ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

Πήγα δύο μονοήμερες στα νησιά του Τζέημς Μποντ και στα Phi Phi Islands, εκεί που γυρίστηκε η ταινία με τον Ντικάπριο. Συνιστώ ανεπιφύλακτα και τις δύο εκδρομές. Στοιχίζουν 1.500 μπατ η κάθε μία. Ξεκινάς από το πρωί με βανάκι και σε πηγαίνουν με ταχύπλοο σε 4 νησιά. Στην τιμή περιλαμβάνονται καφές ή τσάι το πρωί, νερό ή φάντα ή κόκα κόλα για το ταξίδι, φαγητό με μπουφέ το μεσημέρι και το απόγευμα καθαρίζουν φρούτα (ανανά και καρπούζι) και τα προσφέρουν. Στα Phi Phi Islands μας έδωσαν μάσκες και αναπνευστήρες σε όσους ήθελαν να βουτήξουν σε κάποιο από τα νησιά που μας πήγαν. Μόνο μειονέκτημα ήταν ότι δεν είχαν περάσει οι τρεις ώρες από την ώρα που είχαμε φάει κι εγώ δεν ήθελα να το διακινδυνεύσω, οπότε δεν κολύμπησα. Περισσότεροι από τους μισούς το έκαναν πάντως. Η γνώμη μου είναι ότι αξίζει να πας γιατί είναι πολύ ιδιαίτερα και το ποσό που πληρώνεις είναι πολύ χαμηλό για όσα σου προσφέρουν. Καλό είναι να φοράς σορτσάκι και πλαστικές παντόφλες γιατί η επιβίβαση - αποβίβαση γίνεται περνώντας μέσα από τη θάλασσα. Υπάρχουν άπειρες δραστηριότητες εκτός από τις εκδρομές. Αξιοθέατα, δραστηριότητες στα βουνά, ελέφαντες, φωτογράφηση με τις τίγρεις (δεν την έκανα, πείτε με φοβιτσιάρη), σκοποβολή στην Bangla, ακόμα και μέρος με τεχνητά κύματα για σερφ. Κάθε ταξιδιωτικό γραφείο έχει κατάλογο, αλλά δεν μπορώ να έχω γνώμη αφού δεν συμμετείχα.

Υπερβολικός για το πορτοφόλι.
Πήγα σε 7 πόλεις και νησιά της Ταϋλάνδης, ποτέ δεν ένιωσα ανασφαλείς ή ότι πρέπει να κρύβω τα λεφτά μου.
Κλασικό τσαντάκι μέσης είχα. Θα υπάρχουν και κλεψιές αλλά όχι τόσο αφού γενικά είναι πολύ ήσυχος λαός αν δεν προκαλείς.

Για τον τουρισμό, το πιο γνωστό μέρος της ταινίας του Ντικαπριο που λέγεται "Η παραλία" είναι ακριβώς μια συγκεκριμένη παραλία που εδώ και χρόνια είναι κλειστή και απαγορεύεται η πρόσβαση. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι αλλά απλά σε πάνε με το σκάφος να τη δεις από μακριά. Δεν είναι στα Phi Phi islands που κατεβαίνεις και κάνεις βόλτα κανονικά.
Κατά τα άλλα αξίζουν οι εκδρομές που είπες.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.798
Like
14.539
Πόντοι
3.656
Υπερβολικός για το πορτοφόλι.
Πήγα σε 7 πόλεις και νησιά της Ταϋλάνδης, ποτέ δεν ένιωσα ανασφαλείς ή ότι πρέπει να κρύβω τα λεφτά μου.
Κλασικό τσαντάκι μέσης είχα. Θα υπάρχουν και κλεψιές αλλά όχι τόσο αφού γενικά είναι πολύ ήσυχος λαός αν δεν προκαλείς.

Για τον τουρισμό, το πιο γνωστό μέρος της ταινίας του Ντικαπριο που λέγεται "Η παραλία" είναι ακριβώς μια συγκεκριμένη παραλία που εδώ και χρόνια είναι κλειστή και απαγορεύεται η πρόσβαση. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι αλλά απλά σε πάνε με το σκάφος να τη δεις από μακριά. Δεν είναι στα Phi Phi islands που κατεβαίνεις και κάνεις βόλτα κανονικά.
Κατά τα άλλα αξίζουν οι εκδρομές που είπες.
υποθέτω ότι έγραψα από την αρχή ότι αποδείχτηκε ότι δεν χρειαζόταν, με την τόση Αστυνομική Παρουσία στην Μπάνγκλα. Είμαι όμως της γνώμης ότι καλύτερα να είμαι υπερβολικός, παρά να την πατήσω
 
Εγγρ.
3 Απρ 2019
Μηνύματα
142
Like
261
Πόντοι
21
Παταγια 2023 λοιπόν,
Πτήση με Gulf Air. Πολύ ωραίο το αεροδρόμιο του Μπαχρέιν. Στο Αθήνα-Μπαχρέιν και αντίστροφα σε θέσεις δίπλα στις πλαϊνές πόρτες με πολύ χώρο για τα πόδια μας.
Ξενοδοχείο στο Vogue που πηγαίνω τα τελευταία χρόνια. Αυτή τη φορά όμως στη παλιά πτέρυγα. Ένα βαψιματάκι το χρειάζεται.
Φαγητό απο τις καντινούλες στη γωνία Μπουακάο & Diana σχεδόν καθημερινά είτε μπέργκερ είτε μακαρονάδες. Κάποιες φορές στο Kiss food, και σε 1-2 άλλα μαγαζιά κυρίως Μπουακάο και Νταιάνα.
Λόγω καλού καιρού όλες τις ημέρες, πολύ παράξενο για την εποχή, εκδρομές στο koh larn, και μεσημεριανό μπανάκι....
Λίγος τουρισμός απο Ευρωπαίους/αμερικάνους/Αυστραλούς, αντιθέτως πολλοί Ινδοί και Κινέζοι.

- walking Street πλέον αξίζει να πάει κανείς μετά τις 01.00 για κάποιο Club. Τα παλιά Insomnia & Lucifer περνάνε κρίση, Νο1 Το Republic όπου μετά τις 02.30 μαζεύεται όλο το soi 6 και βάλε, 2η καλύτερη επιλογή το Myst. Όπου διέκρινα να έχει μεταφερθεί όλο το προσωπικό της Insomnia, δεν ξέρω αν υπάρχει ιδιοκτησιακή σχέση μεταξύ τους. Η Insomnia πλέον είναι στέκι για λίγο μεγαλύτερες ηλικίες σε γυναίκες αλλά εξυπηρετεί πολύ σε γρήγορη φορτωτική λόγω εξοικίωσης με τον χώρο. Το Lucifer φαίνεται να έχει παλιώσει αρκετά, είναι καλό για ένα πρώτο ποτό.
Τα gogo bars είναι μέρη για να "σκοτώσεις" την ώρα σου και αρκετά μπατ....Άδεια και υπάρχουν για να υπάρχουν.
-Buakhao & Tree Town. Με ανεβασμένα Bar Fine άκουσα τιμές απο 300-1000 μπατ. Για μένα κορυφαίο μπαρ το annie Jacks στη Buakhao με πολλά και όμορφα κορίτσια, bar fine 600μπατ, 2000 long time οι περισσότερες. Στη Tree Town χαμηλότερο bar fine, κινητικότητα πολύ χαμηλή. 1000-1500 short & 2000 long, πλέον εγώ δεν ρωτάω τα κορίτσια πόσο θέλουν αλλά ορίζω την τιμή απο πριν. π.χ. "θα σου πληρώσω το ,μπαρ φάιν και 2000 μέχρι αύριο το πρωί" 3 φορές το έκανα και δεν έγινε διαπραγμάτευση για κάτι άλλο.
-Soi 6 Εκεί μπορεί να φας όλα σου τα λεφτά σε μία νύχτα, η μόνη περιοχή με φουλ κόσμο, απ`εξω όμως!!!! όχι μέσα στα μαγαζιά, τα κορίτσια λέγανε όσοι μπαίνουν γίνονται λιώμα στις μπύρες, κερνάνε και 1-2 ποτά και κανείς δεν πάει επάνω! Bar fine 300-400μπατ για επάνω, 800-1000 μπατ για να πάρεις το κορίτσι μαζί σου. 1000-1500 μπατ για να πας επάνω. Πιό συχνό το 1000ρικο αλλά υπάρχουν και 1st class.
-Beach Road Freelancers κυρίως των 1000 μπατ, μεγαλοκοπέλες, βαριεστημένες, τεμπελούλες, και ανεκτικές στους Ινδούς. Κάποιες περίεργες ώρες μπορεί να σου που μέχρι και 500 μπατ.
-Gents Clubs. Αγαπημένο μέρος το Soi Bongot 8, αγαπημένο club οι Πειρατές. Πολύ καλή περιποίηση, 300 μπατ το bar fine, στοματικό σε χώρο με παραβάν 500 μπατ, 1000 ολοκληρωμένες υπηρεσίες είτε στο παραβάν είτε σε δωμάτιο επάνω. Κορίτσια για όλα τα γούστα! Καλύτερη ώρα 14.00-18.00 μπορείς να καθίσεις όλη τη μέρα, ακόμη κι αν πεινάσεις σου παραγγέλνουν φαγητό.
-Απο thaifriendly ανέφερα αναλυτικά τις εμπειρίες μου πιό πάνω.

- ....Νομίζω η Πατάγια μας τελείωσε, για την επόμενη φορά θα ψαχτώ για κάτι άλλο.
Όντως για τους περισσότερους αποτι ακούω η παττάγια τελείωσε από φέτος(δεν έχουν και άδικο). Μετά τον κοβιντ τα πράγματα άλλαξαν, όπως έχω γράψει και άλλες φορές, προς το χειρότερο.
Οι περισσότερες εμφανίσημες και αρκετές απο τις μέτριες κοπέλες, έχουν γίνει hardcore μισθοφόροι (πολύ περισσότερο στη high season) με χαμηλές επιδόσεις.

Όσον αφορά τα Club που και αυτά χάλασαν, republic για νωρίς, myst που έχει τον ίδιο ιδιοκτήτη με το insomnia(Ινδός απο Αγγλία), για αφτερ. Το μυστ δημιουργήθηκε για να χτυπήσει τα αφτεραδικα. Τελικα χτύπησε και το ινσομνια. Όπως είπες απο τις 2 και μετά συνήθως είναι γηροκομείο!
Δεν μου αρέσει κανενα απο τα 2. Το μυστ πολυ μικρό με αρκετό σπρώξιμο οταν είναι γεμάτο, το ρεπαμπλικ επίσης μικρό και με πιεστικους σερβιτορους.

Προσωπικά θα συνεχίσω να πηγαίνω, μια που παρότι χάλασε αρκετά, ακομη δεν υπάρχει σοβαρή εναλλακτική που να προσφέρει όλο το πακέτο. Ακόμη και σε άλλες τουριστικές περιοχές της thai, ειναι ακριβότερα.
Απλώς δεν θα σύστηνα την παττάγια πια για σύντομες διακοπές. Εκεί πλέον χρειάζονται χοντρά πακέτα.
Για όποιον έχει τη δυνατότητα να μείνει αρκετούς μήνες το χειμώνα, παρουσιάζονται ευκαιρίες!
 
Τελευταία τροποποίηση:

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Για όσους θέλουν να πάνε για πρώτη φορά Thai και δεν ενδιαφέρονται για αγοραίο σεξ αλλά για ραντεβού με ντόπιες με ιντερνετική προετοιμασία, έχετε να προτείνετε μέρος και εφαρμογή όσοι έχετε πάει με αυτό το σκοπό;
Ρωτάω πάντα με βάση τα σημερινά δεδομένα.
 
Εγγρ.
3 Απρ 2019
Μηνύματα
142
Like
261
Πόντοι
21
Για όσους θέλουν να πάνε για πρώτη φορά Thai και δεν ενδιαφέρονται για αγοραίο σεξ αλλά για ραντεβού με ντόπιες με ιντερνετική προετοιμασία, έχετε να προτείνετε μέρος και εφαρμογή όσοι έχετε πάει με αυτό το σκοπό;
Ρωτάω πάντα με βάση τα σημερινά δεδομένα.
Tinder platinum. Ενδεχομένως και thai friendly premium, σε μη πουτανοπεριοχές αυτό.
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.304
Κριτικές
201
Like
4.564
Πόντοι
17.065
Για όποιον έχει τη δυνατότητα να μείνει αρκετούς μήνες το χειμώνα, παρουσιάζονται ευκαιρίες!
Ευκαιρίες ως προς τις τιμές (πχ χαμηλότερες), την εμφάνιση, απόδοση, αριθμό κοριτσιών ή κάτι άλλο? Επίσης υπάρχει τρόπος να μείνει κάποιος πάνω από 2 μήνες σερί στην Ταυλάνδη?
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.451
Κριτικές
36
Like
38.034
Πόντοι
18.565
Ευκαιρίες ως προς τις τιμές (πχ χαμηλότερες), την εμφάνιση, απόδοση, αριθμό κοριτσιών ή κάτι άλλο? Επίσης υπάρχει τρόπος να μείνει κάποιος πάνω από 2 μήνες σερί στην Ταυλάνδη?
Βγάζεις βίζα η, πας μάνα διήμερο Καμπότζη και ξαναμπαίνεις μέσα.
 

Akamatos

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2018
Μηνύματα
159
Like
422
Πόντοι
21
Είναι γεγονός ότι ούτε οι Ταυλανδοι μιλάνε Αγγλικά, αλλά ρε φίλε σε ξένη χώρα πώς περιμένεις να συννενοηθείς;
Ούτε βασικά Αγγλικά μιλάς;
Εγώ με βασικά Αγγλικά μια χαρά συνεννοούμαι παντού. Λίγο η γλώσσα του σώματος λίγο το κινητό με τον μεταφραστή όλα οκ. Στην Τουρκία πρόσφατα τους τα έλεγα ή έδειχνα στα Τούρκικα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Φιλαρακο, απο το 2006 σε αυτο το νημα εχουν γραφτει τρεις χιλιαδες σελιδες με εμπειριες συναγωνιστων απο την Ταυλανδη. Διαβασε τουλαχιστον τις τελευταιες 100 σελιδες, ταξιδι ζωης θα κανεις, προετοιμασου. Θα σου πω μονο πως θα αποφευγεις τα λειντι-μποις. Οτι βλεπεις και κουνιεται προκλητικα σαν μαουνα, το αποφευγεις.
Και αν σου αρέσουν?
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.304
Κριτικές
201
Like
4.564
Πόντοι
17.065
Βγάζεις βίζα η, πας μάνα διήμερο Καμπότζη και ξαναμπαίνεις μέσα.
https://www.thaievisa.go.th/tourist-visa Κοιτάζω αυτή την πορνοβίζα αλλά λέει "Upon arrival, travellers with this type of visa may be permitted to stay in Thailand for a period of not exceeding 60 days." Αυτό, αν γνωρίζεις, με ποια κριτήρια το αποφασίζουν? Σκέφτομαι σε περίπτωση που έχει γίνει κράτηση σε χοτέλι για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα θα υπάρχει θέμα.
 
Εγγρ.
3 Απρ 2019
Μηνύματα
142
Like
261
Πόντοι
21
Ευκαιρίες ως προς τις τιμές (πχ χαμηλότερες), την εμφάνιση, απόδοση, αριθμό κοριτσιών ή κάτι άλλο? Επίσης υπάρχει τρόπος να μείνει κάποιος πάνω από 2 μήνες σερί στην Ταυλάνδη?
Ναι όλα αυτά. Όσο περισσότερο μένεις, τόσο πιο πιθανό είναι να κατσει κάτι καλό με πιο προσιτή τιμή.
Μέχρι 6 μήνες ειναι σχετικά απλό να μείνεις. Θέλει κάποιες επισκέψεις immigration και visa run.

Άνω των 50 βγάζεις και retirement visa ετήσια.
Επίσης καλή γνώση αγγλικών κάνει αρκετά ευκολότερη τη διαμονή εκεί αν μένεις καιρό.
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: flynow

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom