Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

hank

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2008
Μηνύματα
248
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπον επειδη ολα τα μελη του φορουμ σε  εχουν παρει χαμπαρι τι ΒΛΑΧΟΣ του κερατα εισαι παλιομαλακα spyba και επειδη ολοι ειπαμε να μην ξαναασχοληθουμε μαζι σου επειδη απο το γραψιμο σου φαινεται το κομπλεξ κατωτεροτητας που σε διακρινει και επειδη εισαι μεγαλος ΨΕΥΤΗΣ και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ και ουτε εχεις δει ποτε σου την Jamaica παρα μονο στο Coctail με τον Tom Cruise που ουτε και αυτο ξερεις που γυριστηκε ΚΩΛΟΒΛΑΚΕ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ και επειδη μας ζαλισες και πολυ τα αρχιδια αι στο διαολο ρε Τιποτενιε Ψευτη ΚΑΙ  μην τυχον και σε πετυχω στην Πατταγια γιατι θα σε κανω ασηκωτο και μετα θα πληρωσω τους μπατσους φτωχομπινε, εδω γραφουμε για να ανταλασουμε αποψεις και πληροφοριες ρε ΖΩΟΝ και οχι για να βρησκεις χορω να δειχνεις τα αποθυμενα της παιδικης σου ηλικιας και των γυναικων που σε παρατησαν καταλαβες παλιομαλακα, ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΝΙΑΡΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ!
 

JOHNIERET7

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2008
Μηνύματα
26
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπον επειδη ολα τα μελη του φορουμ σε  εχουν παρει χαμπαρι τι ΒΛΑΧΟΣ του κερατα εισαι παλιομαλακα spyba και επειδη ολοι ειπαμε να μην ξαναασχοληθουμε μαζι σου επειδη απο το γραψιμο σου φαινεται το κομπλεξ κατωτεροτητας που σε διακρινει και επειδη εισαι μεγαλος ΨΕΥΤΗΣ και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ και ουτε εχεις δει ποτε σου την Jamaica παρα μονο στο Coctail με τον Tom Cruise που ουτε και αυτο ξερεις που γυριστηκε ΚΩΛΟΒΛΑΚΕ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ και επειδη μας ζαλισες και πολυ τα αρχιδια αι στο διαολο ρε Τιποτενιε Ψευτη ΚΑΙ  μην τυχον και σε πετυχω στην Πατταγια γιατι θα σε κανω ασηκωτο και μετα θα πληρωσω τους μπατσους φτωχομπινε, εδω γραφουμε για να ανταλασουμε αποψεις και πληροφοριες ρε ΖΩΟΝ και οχι για να βρησκεις χορω να δειχνεις τα αποθυμενα της παιδικης σου ηλικιας και των γυναικων που σε παρατησαν καταλαβες παλιομαλακα, ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΝΙΑΡΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ!
:2funny: :s&m_3: :s&m_2: :s&m_2:
 

droser

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
139
Like
0
Πόντοι
1
σαν πελατης μιλαω και ψαχνω για καλες πληροφοριες και τιπς τα οποια απο την στιγμη που θα μου γλιτωσουν χρηματα εχω την διαθεση να δωσω ενα ποσοστο απο τα κερδισμενα αυτα χρηματα σε αυτον που μεσολαβησε ωστε να τα κερδισω.
απο την αλλη βεβαια υπαρχει και η δυνατοτητα να ρωτησεις, απλα τα ατομα που πηγαινουν τακτικα εκει κατω και να σου δωσουν τις πληροφοριες που ζητας δωρεαν!!
its up to you που λενε..
για αυτο και η σκεψη μου ,αν εκανα μαλακισμενη σκεψη.
παρε το θρεντ απο την αρχη...θα μαθεις πολλα πραγματα!!!απο εκει και περα αν εχεις συγκεκριμενες αποριες θα σε βοηθησουν τα υπολοιπα μελη του φορουμ..
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.464
Κριτικές
36
Like
38.104
Πόντοι
18.565
ok! προφανως ξερετε περισσοτερα ,οποτε ας ακολουθησω τη συμβουλη σας.
σας ευχαρισω παντως.
Εξ αλλου η γλυκα της πρωτης φορας και η γοητεια του να ανακαλυπτεις καινουργια πραγματα μονος σου δεν ανταλλασεται με τιποτα.
 

ericswim11

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2010
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης : ΠΟΙΑ μη-τουριστικα μερη μου προτεινετε να επισκευθω με τα Τιλακ ??? Οσες φορες τα εχω ρωτησει κατα την ομιλια μας σε MSN, Skype, τηλ, κλπ, που τους αρεσει να παμε,  ΟΛΟ μου λενε " UP TO YOU" ....... μονο ενα μωρακι επιμενει να παμε Chiang Mai επειδη λεει δεν της αρεσουν πολυ οι θαλασσες και ο Νοτος γενικοτερα..... Εγω ελεγα για Κο-Σαμουι, Κραμπι , Κο Σαμετ και λοιπα....

Για προτεινετε οι πιο εμπειροι "φυσιολατρες" των μη-τουριστικων περιοχων , ΠΟΙΕΣ αξιζει να δω και να επισκευθω, (ακομα και απο πλευρας κοστους-αποδοσης) μιας και το budjet μου αυτη την φορα λόγω του προσφατου σχετικα προηγουμενου ταξιδιου μου θα ειναι ΑΡΚΕΤΑ περιορισμενο .... Οποτε αυτο που θελω πιο πολυ ειναι να την "αραξω" μαζι με τα Τιλακ σε λιγοτερο τουριστικα , αλλα οχι λιγοτερο ομορφα μερη .....

Πριν γράψω ορισμένες πληροφορίες, θα ήθελα να σου πω ότι έχω παει μόνο μια φορά, οπότε οι γνώσεις μου για το Βορρά είναι περιορισμένες.  Αν αποφασίσεις να πας, θα σου συνιστούσα να πάρεις τον οδηγό του lonely planet για την Ταϋλάνδη.  Εγώ είχα πάρει την αγγλική έκδοση και μου φάνηκε πάρα πολύ χρήσιμος, μέσα θα βρεις πολλές πληροφορίες, οι οποίες είναι ακριβείς.  Υπάρχουν πάρα πολλά μέρη να δεις, μερικά από αυτά τα αναφέρθηκαν από άλλον ταξιδιώτη πιο πάνω.  Εγώ θα πρόσθετα σε αυτά ένα ταξίδι, έστω και μερικών ωρών στη Μιανμάρ (Βιρμανία).  Από την Chiang Mai είναι περίπου 4 ώρες με αυτοκίνητο και έχει πολλά πράγματα να δεις στη διαδρομή που αξίζουν να σταματήσεις.  Θα σου πρότεινα να πας στην Chiang Rai για 2 - 3 ημέρες και μετά Μιανμάρ για μερικές ώρες, απλά να μπεις στη πόλη που είναι στα σύνορα και να δεις το υπαίθριο παζάρι κλπ.  Οπωσδήποτε να κανονίσεις επίσκεψη στο Golden Triangle και βαρκάδα στον ποταμό.  Πολύ καλή εμπειρία.  Γύρω από την Chiang Mai υπάρχουν πάρκα με ελέφαντες που μπορείς να επισκεφθείς και να πας βόλτα στη ράχη ενός ελέφαντα μέσα στη ζούγκλα και στα ποτάμια.  Μεγάλη εμπειρία, αν δεν φοβάσαι, είναι να πας στο tiger kingdom (αν θυμάμαι καλά το όνομά του), ένα πάρκο με τίγρεις, στο οποίο μπορείς να μπεις μέσα στο χώρο που είναι οι τίγρεις και να τις αγκαλιάσεις, να τις χαϊδέψεις κλπ, φρόντισε κάποιος να πάρεις κάμερα μαζί σου γιατί είναι μοναδική εμπειρία και θα το θυμάσαι για πάντα!!!
Άλλη φοβερή εμπειρία είναι τα χωριά των Χμόνγκ (Hmong Villages), φυλές που έχουν έρθει από την Μιανμάρ πριν πολλά πολλά χρόνια και ζουν στα βουνά.  Θα δεις στα χωριά τους κήπους με χασίσι και παπαρούνα για όπιο!!!  Τα χωριά αυτά είναι μέσα στα δάση και η πρόσβαση με αυτοκίνητο δύσκολη σε μερικά σημεία.  Αξίζει όμως.  Δεν πρέπει να χάσεις με τίποτα τους ναούς και μία επίσκεψη στο ιερό βουνό Doi Suthep είναι must.  Ψάξε στο διαδίκτυο να δεις τι σε περιμένει.  Στο lonely planet έχει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι για τραίνα, λεοφωρεία, ταξί, τιμές, ώρες αναχώρησης κλπ για όλους τους παραπάνω προορισμούς.
Εγώ είχα νοικιάσει παπάκι 125 cc, περίπου 4000 Baht για ένα μήνα και γυρνούσα στις κοντινές αποστάσεις και μέσα στη πόλη.  Δίπλωμα οπωσδήποτε μαζί σου, το κράνος θα σου το δώσουν αυτοί το οποίο πρέπει να φοράς όλη την ώρα γιατί σταματάει η αστυνομία.
Άπειρες ευκαιρίες για καμάκι παντού, όρεξη να έχεις!  Όποιος σέβεται τους ανθρώπους και τη χώρα και δεν το παίζει καμπόσος μάγκας και λεφτάς περνάει πολύ καλά.  Στο Βορρά οι άνθρωποι είναι αυθεντικοί, αλλά πρέπει να είσαι και υποψιασμένος συνάμμα.  Εγώ όπως έγραψα σε προηγούμενη ανάρτηση, γνώρισα έναν ταϋλανδό και πηγαίναμε με το αυτοκίνητό του στις μακρινές διαδρομές, φυσικά με το αζημίωτο.  Μιλάει αγγλικά, τουλάχιστον καλύτερα από τους περισσότερους που θα συναντήσεις στο Βορρά.
Καλή νυκτερινή ζωή, καλά μαγαζιά για να βγεις το βράδυ, πιπίνια πολλά και παντού.  Διάβασε τις αναρτήσεις μου, μερικές σελίδες πίσω για πληροφορίες για εστιατόρια, club κλπ.  Τέλος θα σου πρότεινα να κατεβείς "διαβασμένος" δηλαδή να ξέρεις από πριν που θέλεις να πας και να κάνεις τα σχέδιά σου.
 

ericswim11

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2010
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Μερικές φωτό από Chiang Mai και περίχωρα.  Αν ενδιαφέρουν και δεν κουράζουν, αναρτώ περισσότερες.  Το πρωΐ κουλτούρα, το βράδυ βαβούρα!!!  ;)


 

Συνημμένα

  • 11.jpg
    11.jpg
    73,5 KB · Εμφανίσεις: 13
  • 2.jpg
    2.jpg
    48,7 KB · Εμφανίσεις: 10

ericswim11

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2010
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Συνέχεια
 

Συνημμένα

  • 12.jpg
    12.jpg
    69,3 KB · Εμφανίσεις: 12
  • 7.jpg
    7.jpg
    74,6 KB · Εμφανίσεις: 12

Επισκέπτης
Ωραια δεν θα τις μοιραστεις τις περιπετειες με μας λοιπον? Τι το αναφερεις μονο? Κατσε και γραψε.
Κίνηση γνωριμίας ήτανε. Τα υπόλοιπα αφού γυρίσω πατρίδα σε λίγες μέρες ;)
Το μωρό πάντως είναι τουαλέτα εδώ και κάνα δεκάλεπτο κι έχει σκιστεί να φτύνει... παιδιά αποφύγετε την κατανάλωση ψαριού πριν το στοματικό... πρέπει να κάνει πολύ άσχημη τη γεύση :-
 

Επισκέπτης
Λοιπον επειδη ολα τα μελη του φορουμ σε  εχουν παρει χαμπαρι τι ΒΛΑΧΟΣ του κερατα εισαι παλιομαλακα spyba και επειδη ολοι ειπαμε να μην ξαναασχοληθουμε μαζι σου επειδη απο το γραψιμο σου φαινεται το κομπλεξ κατωτεροτητας που σε διακρινει και επειδη εισαι μεγαλος ΨΕΥΤΗΣ και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ και ουτε εχεις δει ποτε σου την Jamaica παρα μονο στο Coctail με τον Tom Cruise που ουτε και αυτο ξερεις που γυριστηκε ΚΩΛΟΒΛΑΚΕ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ και επειδη μας ζαλισες και πολυ τα αρχιδια αι στο διαολο ρε Τιποτενιε Ψευτη ΚΑΙ  μην τυχον και σε πετυχω στην Πατταγια γιατι θα σε κανω ασηκωτο και μετα θα πληρωσω τους μπατσους φτωχομπινε, εδω γραφουμε για να ανταλασουμε αποψεις και πληροφοριες ρε ΖΩΟΝ και οχι για να βρησκεις χορω να δειχνεις τα αποθυμενα της παιδικης σου ηλικιας και των γυναικων που σε παρατησαν καταλαβες παλιομαλακα, ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΝΙΑΡΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ!
Ρε παιδιά σαν νέο μέλος του forum μου κινήθηκε η περιέργεια για το τι έκανε και τι είπε ο spyba ώστε να λαμβάνει τέτοιο μένος κι έκατσα και διάβασα όλα τα post του... το κακό είναι ότι τα περισσότερα που είπε με βρίσκουν σύμφωνο, οπότε μάλλον πρέπει ν' αρχίσω να αποδέχομαι ότι θα στραφούν πυρά και εναντίων μου στο άμεσο μέλλον.
Ουσιαστικά από την ανάγνωσή μου κατάλαβα τα εξής:
α) Ο spyba έθιξε κάποια κακώς κείμενα.
β) Δημιουργήθηκε μια αντιπαράθεση/έχθρα μεταξύ αυτού και του pagtao.
γ) Ο spyba δεν έχει καθόλου τακτ...

Για το πρώτο έχω να πω το εξής: δικαίωμα του καθενός να κρίνει και να κατακρίνει ό,τι θέλει. Για παράδειγμα όσο δικαίωμα έχει κάποιος να γουστάρει ladyboys, τόσο δικαίωμά μου είναι να φωνάζω ότι είναι ανώμαλος.
Όσο δικαίωμά έχει κάποιος να ξοδεύει αμύθητα ποσά για να γαμεί, τόσο δικαίωμά μου είναι να λέω ότι είναι σαν να τα πετάει στον κάλαθο των αχρήστων. Ποιος ορίστικε αυταπάγγελτα κριτής για το ποιος έχει το δίκιο με το μέρος του;
Κακά τα ψέμματα κάθε δράση προκαλεί μια αντίδραση και ο καθένας πρέπει να είναι υπεύθυνος και έτοιμος να αντιμετωπίζει τις αντιδράσεις που προκαλούν οι ενέργειές του, ειδάλλως είναι αιθεροβάμων.

Για το δεύτερο πάλι θα πω αφήστε τους δυο τους να λύσουν τις διαφορές τους αλλιώς κάνετε τα πράματα χειρότερα.
Αν εγώ βγω και βρίσω τον pipinomaniac δικαίως ή αδίκως π.χ. και πέσουν πάνω μου να με φάνε οι φίλοι του, τότε θα κάνουν ακόμα πιο σκατά το θέμα καθώς όντας προκατειλημμένοι ως φίλοι του pipinomaniac θα σβήσουν ακόμα και την παραμικρή πιθανότητα να έχω δίκιο. Η ποταπή δύναμη του όχλου βλέπετε. Η κατάκριση του προσώπου του ανθρώπου για παράδειγμα, που έγινε από κάποιους με βάση τη φωτογραφία του, είναι πιο ξεδιάντροπη απ' το κάθε τι και αποδεικνύει τα λεγόμενά μου.
Εγώ στη θέση του υβριζομένου θα ανταπαντούσα με pm ή με αναφορά στους διαχειριστές και θα ζητούσα από φίλους, γνωστούς και συγγενείς να σκάσουν γιατί απλά δεν τους αφορά. Η μεταφορά του προβλήματός μου σ' αυτούς το μετατρέπει από κακό σε ελεεινό. 

Για το τρίτο, θα έλεγα ότι είναι αυτό που πυροδότησε την ατμόσφαιρα κυρίως. Ο τρόπος που είπε ό,τι είπε δλδ. Ε αυτό είναι πρόβλημα που πρέπει να λύσει μόνος του, αλλιώς να σταματήσει να γράφει σε forum. Πάντως είναι γενική η έλλειψη τακτ εδώ μέσα και αυτό είναι λυπηρό.

Επειδή σίγουρα θα κατηγορηθώ, να σημειώσω ότι ούτε τον ξέρω τον άνθρωπο, ούτε έχω οποιαδήποτε σχέση μαζί του. Αλλά είναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός να κρίνει και να κατακρίνει τα κακώς κείμενα ή ό,τι θεωρεί κακώς κείμενο κανείς μια και ο ορισμός του είναι εξαιρετικά χαλαρός.
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Λοιπον επειδη ολα τα μελη του φορουμ σε  εχουν παρει χαμπαρι τι ΒΛΑΧΟΣ του κερατα εισαι παλιομαλακα spyba και επειδη ολοι ειπαμε να μην ξαναασχοληθουμε μαζι σου επειδη απο το γραψιμο σου φαινεται το κομπλεξ κατωτεροτητας που σε διακρινει και επειδη εισαι μεγαλος ΨΕΥΤΗΣ και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ και ουτε εχεις δει ποτε σου την Jamaica παρα μονο στο Coctail με τον Tom Cruise που ουτε και αυτο ξερεις που γυριστηκε ΚΩΛΟΒΛΑΚΕ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ και επειδη μας ζαλισες και πολυ τα αρχιδια αι στο διαολο ρε Τιποτενιε Ψευτη ΚΑΙ  μην τυχον και σε πετυχω στην Πατταγια γιατι θα σε κανω ασηκωτο και μετα θα πληρωσω τους μπατσους φτωχομπινε, εδω γραφουμε για να ανταλασουμε αποψεις και πληροφοριες ρε ΖΩΟΝ και οχι για να βρησκεις χορω να δειχνεις τα αποθυμενα της παιδικης σου ηλικιας και των γυναικων που σε παρατησαν καταλαβες παλιομαλακα, ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΝΙΑΡΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ!

Ρε συ ΧΑΝΚ μια απορια, γιατι φορτωσες τοσο ξαφνικα και ετεροχρονισμενα; :think: :think:
Οχι βεβαια οτι εχεις αδικο αλλα αργησες λιγο να τα παρεις :2funny: :2funny:
 

Μπικου

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
535
Like
2
Πόντοι
6
Επειδή σίγουρα θα κατηγορηθώ, να σημειώσω ότι ούτε τον ξέρω τον άνθρωπο, ούτε έχω οποιαδήποτε σχέση μαζί του. Αλλά είναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός να κρίνει και να κατακρίνει τα κακώς κείμενα ή ό,τι θεωρεί κακώς κείμενο κανείς μια και ο ορισμός του είναι εξαιρετικά χαλαρός.
Φιλε μου το προβλημα ηταν η αισθητικη του γραψιματος & οι υβρεις,οχι η διαφωνια πανω σε καταστασεις.
Παραδειγμα το δικο σου ποστ...
Ο καθενας παραθετει την αποψη του, βασει των δικων του "φιλτρων" πρωσοπικοτητας  και ακομη & μια εντονη διαφωνια ειναι θεμιτη,αναπτυσει την κριτικη σκεψη των συμμετεχοντων.

Το θρεντ δεν ειναι ενα κλειστο club οπου οι "μυημενοι" ανταλλασουν πληροφοριες & συνχαιρουν ο ενας τον αλλο.Ειναι μια δημοσια συζητηση στην οποια συμμετεχουν ανθρωποι με κοινο ενδιαφερον το ταξιδι στην Ταιλανδη.Το οτι εχουν αναπτυχθει φιλιες ειναι λογικο, διοτι τα μελη συναντιουνται στα ταξιδια τους,μερικοι ταιριαζουν μεταξυ τους μερικοι οχι.

Νομιζω οτι ο σεβασμος στην διαφορετικη σκεψη η πραξη του αλλου ειναι το πιο δυνατο "φαρμακο",προκειμενου ανθρωποι διαφορετικων καταβολων & επιπεδου να αλληλεπιδρουν, το δυνατον αρμονικα, με κερδος για ολους

Αρα λοιπον κανενας δεν νομιζω να σε κατηγορησει ,να διαφωνησει ομως ειναι πιθανο.
Και δεν βλεπω που ειναι το κακο σε μια διαφωνια.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
@Πυρκαυλος

Πρεπει να καταλαβεις οτι ειναι διαφορετικο το να "διαφωνω" και να εχω μια προσωπικη αποψη,απο το να προσπαθω να την επιβαλλω στους αλλους.
Αν εσυ πιστευεις οτι καποιοι που πηγαινουν Ταυλανδη,"πετανε λεφτα" ειναι δικαιωμα σου...Απλα το διατυπωνεις ΧΩΡΙΣ να κρινεις αυτους που ΙΣΩΣ το κανουν...
Ειναι διαφορετικο να πεις "Ρε μαγκες...Δινετε 3 και 4 χιλιαρικα για ενα πηδημα?...Οχι ρε γαμωτο...Δεν αξιζει...Πολλα λεφτα..Εγω δε τα δινω.." και ΑΛΛΟ να πεις.."Ρε τι μαλακες κοροιδα που εισαστε που σας αρμεγουν τα πουτανακια πουλωντας σας παραμυθι...Εγω γαμαω τα καλυτερα με 1000 μπατ γιατι ειμαι μαγκας και εμενα δε με πιανει κοροιδο κανενας"...
Η ουσια των 2 προτασεων ειναι Η ΙΔΙΑ...Στη πρωτη απλα διατυπωνεις την αποψη σου και απλα κρινεις ασκοπο να δινεις 4 χιλιαρικα για ενα πηδημα,ενω στη δευτερη ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ και ΥΒΡΙΖΕΙΣ...
Με λιγα λογια,εχει πολυ μεγαλυτερη σημασια ο τροπος που διατυπωνεις την αποψη σου,απο οτι αυτη καθεαυτη η αποψη σου.
Αλλο ενα παραδειγμα...
ΕΓΩ προσωπικα,εχω διατυπωσει την αποψη οτι ΔΕΝ θεωρω σωστο,να φορτωνει καποιος απο της ντισκο η απο το δρομο freelancers,με 1000 μπατ γιατι
α)Αν συμβει καμμια στραβη,δε προκειται να τη ξαναδεις...Ενω αυτη που δουλευει σε μπαρ η a go go,ξερεις που θα τη βρεις την επομενη μερα.
β)Ειναι μεγαλυτερο ρισκο απο υγειονομικης αποψης,γιατι αυτες που δουλευουν σε μαγαζια υπαρχει εστω και 1% παραπανω πιθανοτητα να τις εχουν υποβαλει σε εξετασεις.
γ)Πρεπει να περιμενεις μεχρι αργα..3 και 4 το πρωι για να φορτωσεις.
δ)ΣΥΝΗΘΩΣ αυτα που πηδας με 1000 μπατ,ειναι πιο ασχημα απο αυτα που ζητανε 3 και 4 χιλιαρικα.
ΦΑΝΤΑΣΟΥ τωρα,αντι να το διατυπωνα ετσι να ελεγα...
"Αντε ρε μαλακες ΤΣΙΠΗΔΕΣ,ΦΡΑΓΚΟΦΟΝΙΑΔΕΣ,που πατε στη Ταυλανδη και κανετε το σκατο σας παξιμαδι για να ριξετε ενα πουτσο..Που φορτωνετε τα ξημερωματα για να εχουν πεσει οι τιμες..Που κανετε παζαρια ΠΑΛΙΟΤΣΙΓΓΟΥΝΗΔΕΣ για να γλυτωσετε 20-30 ευρω...Δηλαδη 4-5 φραπεδες...Που γαματε ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΕΣ του χιλιαρικου..Σαβουρογαμηδες..Ε ΣΑΒΟΥΡΟΓΑΜΗΔΕΣ"...
Η ουσια ειναι Η ΙΔΙΑ...Απλα αλλαζει ο τροπος διατυπωσης της αποψης... ;)

Και κατι ακομα...Ειναι απολυτα σεβαστη η αποψη καποιων,οτι για ενα γαμησι στη Ταυλανδη δεν αξιζει να δωσεις πανω απο 1000 μπατ...Αντε βαρια-βαρια στον υπερμουναρο να δωσεις 2 χιλιαρικα...
ΠΡΕΠΕΙ ομως να ειναι σεβαστη και η αποψη καποιων αλλων (οπως ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ),πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΡΙΟ στο χρημα,οταν προκειται να "βγαλεις ΓΟΥΣΤΑ"...
Προσωπικα εχω γνωρισει Ταυλανδεζα που και 50.000 μπατ να μου ζητουσε,αν ειχα,ΘΑ ΤΑ ΕΔΙΝΑ...
Με την ιδια λογικη υπαρχει αυτοκινητο με 10.000 ευρω,αλλα και με 100.000 ευρω...Το γεγονος πως εγω ΔΕΝ εχω να δωσω 100.000 ευρω για να το αγορασω,δε σημαινει πως πρεπει να ΠΡΟΣΒΑΛΩ τους αλλους και να τους αποκαλεσω ΜΑΛΑΚΕΣ που το αγορασαν...
Ποσο μαλλον να προσπαθω να τους πεισω,πως και τα 2 αυτοκινητα κανουν την ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ... ;)
 

brazileiro

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2011
Μηνύματα
76
Like
0
Πόντοι
0
@Πυρκαυλος

Πρεπει να καταλαβεις οτι ειναι διαφορετικο το να "διαφωνω" και να εχω μια προσωπικη αποψη,απο το να προσπαθω να την επιβαλλω στους αλλους.
Αν εσυ πιστευεις οτι καποιοι που πηγαινουν Ταυλανδη,"πετανε λεφτα" ειναι δικαιωμα σου...Απλα το διατυπωνεις ΧΩΡΙΣ να κρινεις αυτους που ΙΣΩΣ το κανουν...
Ειναι διαφορετικο να πεις "Ρε μαγκες...Δινετε 3 και 4 χιλιαρικα για ενα πηδημα?...Οχι ρε γαμωτο...Δεν αξιζει...Πολλα λεφτα..Εγω δε τα δινω.." και ΑΛΛΟ να πεις.."Ρε τι μαλακες κοροιδα που εισαστε που σας αρμεγουν τα πουτανακια πουλωντας σας παραμυθι...Εγω γαμαω τα καλυτερα με 1000 μπατ γιατι ειμαι μαγκας και εμενα δε με πιανει κοροιδο κανενας"...
Η ουσια των 2 προτασεων ειναι Η ΙΔΙΑ...Στη πρωτη απλα διατυπωνεις την αποψη σου και απλα κρινεις ασκοπο να δινεις 4 χιλιαρικα για ενα πηδημα,ενω στη δευτερη ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ και ΥΒΡΙΖΕΙΣ...
Με λιγα λογια,εχει πολυ μεγαλυτερη σημασια ο τροπος που διατυπωνεις την αποψη σου,απο οτι αυτη καθεαυτη η αποψη σου.
Αλλο ενα παραδειγμα...
ΕΓΩ προσωπικα,εχω διατυπωσει την αποψη οτι ΔΕΝ θεωρω σωστο,να φορτωνει καποιος απο της ντισκο η απο το δρομο freelancers,με 1000 μπατ γιατι
α)Αν συμβει καμμια στραβη,δε προκειται να τη ξαναδεις...Ενω αυτη που δουλευει σε μπαρ η a go go,ξερεις που θα τη βρεις την επομενη μερα.
β)Ειναι μεγαλυτερο ρισκο απο υγειονομικης αποψης,γιατι αυτες που δουλευουν σε μαγαζια υπαρχει εστω και 1% παραπανω πιθανοτητα να τις εχουν υποβαλει σε εξετασεις.
γ)Πρεπει να περιμενεις μεχρι αργα..3 και 4 το πρωι για να φορτωσεις.
δ)ΣΥΝΗΘΩΣ αυτα που πηδας με 1000 μπατ,ειναι πιο ασχημα απο αυτα που ζητανε 3 και 4 χιλιαρικα.
ΦΑΝΤΑΣΟΥ τωρα,αντι να το διατυπωνα ετσι να ελεγα...
"Αντε ρε μαλακες ΤΣΙΠΗΔΕΣ,ΦΡΑΓΚΟΦΟΝΙΑΔΕΣ,που πατε στη Ταυλανδη και κανετε το σκατο σας παξιμαδι για να ριξετε ενα πουτσο..Που φορτωνετε τα ξημερωματα για να εχουν πεσει οι τιμες..Που κανετε παζαρια ΠΑΛΙΟΤΣΙΓΓΟΥΝΗΔΕΣ για να γλυτωσετε 20-30 ευρω...Δηλαδη 4-5 φραπεδες...Που γαματε ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΕΣ του χιλιαρικου..Σαβουρογαμηδες..Ε ΣΑΒΟΥΡΟΓΑΜΗΔΕΣ"...
Η ουσια ειναι Η ΙΔΙΑ...Απλα αλλαζει ο τροπος διατυπωσης της αποψης... ;)

Και κατι ακομα...Ειναι απολυτα σεβαστη η αποψη καποιων,οτι για ενα γαμησι στη Ταυλανδη δεν αξιζει να δωσεις πανω απο 1000 μπατ...Αντε βαρια-βαρια στον υπερμουναρο να δωσεις 2 χιλιαρικα...
ΠΡΕΠΕΙ ομως να ειναι σεβαστη και η αποψη καποιων αλλων (οπως ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ),πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΡΙΟ στο χρημα,οταν προκειται να "βγαλεις ΓΟΥΣΤΑ"...
Προσωπικα εχω γνωρισει Ταυλανδεζα που και 50.000 μπατ να μου ζητουσε,αν ειχα,ΘΑ ΤΑ ΕΔΙΝΑ...
Με την ιδια λογικη υπαρχει αυτοκινητο με 10.000 ευρω,αλλα και με 100.000 ευρω...Το γεγονος πως εγω ΔΕΝ εχω να δωσω 100.000 ευρω για να το αγορασω,δε σημαινει πως πρεπει να ΠΡΟΣΒΑΛΩ τους αλλους και να τους αποκαλεσω ΜΑΛΑΚΕΣ που το αγορασαν...
Ποσο μαλλον να προσπαθω να τους πεισω,πως και τα 2 αυτοκινητα κανουν την ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ... ;)
Διαφορα αντιληψεων φιλοι μου......
Επειδη ομως και εγω θεωρω οτι σε καποια πραγματα ισως υπερεβαλα και με χωρις τακτ επειδη εγω ξεκινησα αυτο που τελικα εξελιχθηκε σε αντιπαραθεση,επει δη χθες βραδυ ημουν με κοινο φιλο στου Μανου και Τζιμι(εξαιρετικα παιδια)soi Boukahoκαι ειπαμε λιγο για το θεμα....και επειδη στο γαμηση δεν χωρανε αντιπαλοτητες και εγωισμοι και μαλιστα εκτος Ελλαδας:
1.Σε οσους θεωρουν οτι τους εθιξα σε πρωσοπικο επιπεδο.Ζηταω συγνωμη
2.οι διαφορετικες εκτιμησεις θα υπαρχουν διοτι υπαρχει διαφορετικη αντιληψη των πραγματων!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Διαφορα αντιληψεων φιλοι μου......
Επειδη ομως και εγω θεωρω οτι σε καποια πραγματα ισως υπερεβαλα και με χωρις τακτ επειδη εγω ξεκινησα αυτο που τελικα εξελιχθηκε σε αντιπαραθεση,επει δη χθες βραδυ ημουν με κοινο φιλο στου Μανου και Τζιμι(εξαιρετικα παιδια)soi Boukahoκαι ειπαμε λιγο για το θεμα....και επειδη στο γαμηση δεν χωρανε αντιπαλοτητες και εγωισμοι και μαλιστα εκτος Ελλαδας:
1.Σε οσους θεωρουν οτι τους εθιξα σε πρωσοπικο επιπεδο.Ζηταω συγνωμη
2.οι διαφορετικες εκτιμησεις θα υπαρχουν διοτι υπαρχει διαφορετικη αντιληψη των πραγματων!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΤΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΣΩΣΤΟΣ :thumbsup:
 

gioro27

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2005
Μηνύματα
222
Like
2
Πόντοι
1
Διαφορα αντιληψεων φιλοι μου......
Επειδη ομως και εγω θεωρω οτι σε καποια πραγματα ισως υπερεβαλα και με χωρις τακτ επειδη εγω ξεκινησα αυτο που τελικα εξελιχθηκε σε αντιπαραθεση,επει δη χθες βραδυ ημουν με κοινο φιλο στου Μανου και Τζιμι(εξαιρετικα παιδια)soi Boukahoκαι ειπαμε λιγο για το θεμα....και επειδη στο γαμηση δεν χωρανε αντιπαλοτητες και εγωισμοι και μαλιστα εκτος Ελλαδας:
1.Σε οσους θεωρουν οτι τους εθιξα σε πρωσοπικο επιπεδο.Ζηταω συγνωμη
2.οι διαφορετικες εκτιμησεις θα υπαρχουν διοτι υπαρχει διαφορετικη αντιληψη των πραγματων!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Τωρα το εσωσες
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
μπραβο spyba μπραβο και σε σενα eric για τις πολυ χρησημες πληροφορειες,ευχαριστω
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.464
Κριτικές
36
Like
38.104
Πόντοι
18.565
2.δεχομαι κριτικη και οπου διαφωνω απανταω ο ιδιος με επειχηρηματα και οχι τα γλυφτρωνια τσολια στυλ βρωμογερου μορφονιου pipinoτετοιου  
Αυτο δεν ητανε ελλειψη τακτ. Αυτο και καποια αλλα ηταν κανονικα βρισιδια. Και κατι ακομα. Και εγω ζηλευω τον Παγκταο για τον τροπο που γραφει. Ζηλευω και τον Λορδο και τον Φον Μακουλη επειδη εχουνε ζησει 10 φορες αυτα που προσπαθω να ζησω εγω τωρα.Ζηλευω και τον Πιπινο και οσους ειναι πιο μικροι απο εμενα και καταφεραν να κανουν αυτα που δεν εκανα εγω στα νιατα μου. Επειδη ειδα και την φωτο του φιλου μπορω να πω και εγω σκατοφατσα ειμαι (ασχετα αν δειχνω 10 χρονια μικροτερος απο αυτον -παρ ολο που αποτι λεει ειμαι 10 χρονια μεγαλυτερος του).Αλλα αν και τους ζηλευω ολους αυτους προσπαθω μεσα απο αυτο το φορουμ να παιρνω οτι μπορω απο τον καθενα και οχι να τους βριζω, Και αν και ειμαι σκατοφατσα κοιταω με το χαμογελο, τους χαμηλους τονους, και τη θετικη αντιμετωπιση της ζωης και των ανθρωπων,να κερδιζω τους αλλους και οχι να τους βριζω. Ο βλακας που προσπαθει να φερεται σαν εξυπνος φαινεται ακομα πιο βλακας, ενω ο σοφος που φαινεται σαν βλακας φερεται ακομα πιο σοφα.      Τελος  παντων αφου ζηταει συγγνωμη.
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
μετα απο μια μινι συναντηση με pagtao εχω να πω pagtao συνεχισε να γραφεις και μην φυγεις.μην ασχολεισαι.και μιας και ο κυβος ερριφθει και για μαιο φανταζει λογω οικονομικων δυσκολο...οκτωβρη το αργοτερο θα εχει γινει το πολυποθητο ταξιδι να γραψω και εγω τις εμπειριες μου αν και βλεπω να πηγαινω κατω μονο για :knockinb: :knockinb: :knockinb: και το μενου θα εχει πατταγια καμια δεκαρια μερες και 2-3 μερες βκκ.επισης pagtao ευχαριστω για το θεμα των εισιτηριων.λακη βαστα.
 

hank

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2008
Μηνύματα
248
Like
0
Πόντοι
1
Δηλαδη για να καταλαβει η δεν καταλαβει καποιος οτι εδω ειμαστε για να ενημερωνομαστε για μια μακρινη χωρα ( που τα αεροπλανα την εκαναν κοντινη) και οτι δεν πρεπει να υπαρχουν λογομαχιες του στυλ αυτου πρεπει να φτανουμε στα ακρα δηλαδη, για ποιο λογο αφου ολοι εχουμε τον ιδιο σκοπο, αφθονες γυναικες και τιποτα να μας χωριζει, πρεπει δηλαδη να φτανω σε αυτο το σημειο για να πει καποιος μια συγνωμη?
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.464
Κριτικές
36
Like
38.104
Πόντοι
18.565
Υπαρχει κανεις απο εδω μεσα που πεταει αυριο με Ται;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom