Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ntinos20

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
227
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ όποτε πάω χαλάω 20 με 50 ευρώ στο αεροδρόμιο και τα υπόλοιπα ανταλλακτήριο αλλά κατεβαίνω με λεοφωρίο της γραμμής
Προσοχή αν φτάσεις πρωί Πατάγια τα ανταλλακτήρια είναι κλειστά και ανοίγουν μετά το μεσημέρι προς απόγευμα νομίζω ακριβώς ώρα δεν έχω προσέξει

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια, μαλλον και εγω αυτο θα κανω θα κανω exhange καμια 100αρα και μετα θα κανω σε καποιο καλο στην ισοτιμια στην pattaya, τα χρηματα στο ξενοδοχειο τα δινεις πρωτα δλδ αν τους πεις οτι θα καθησεις 7 μερες? στα ζηταν προκαταβολικα?

Μακάρι μέχρι το Φλεβάρη που σκέφτομαι να ανέβω να φτιάξει λίγο η ισοτιμία, αν και δύσκολο το βλέπω...

Νομιζω jamest εχει ανεβει στο 41 : P
 

kolares-boy

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2009
Μηνύματα
823
Like
0
Πόντοι
6
Γειά, είμαι καινούριος στο φόρουμ αλλα οχι καινούριος στην Ταιλάνδη μιας και εχω ζήσει εδω συνολικά  πάνω απο πέντε χρόνια.
Αυτή την περίοδο μένω στη Μπανγκόκ και δουλεύω σ  ενα τουριστικό γραφείο -απο τα πιο έμπειρα και σοβαρά της πόλης- που ασχολείται κυρίως με πακέτα γκόλφ, υγείας αλλα και ταξιδιωτικά σ όλη την νοτιανατολική ασία.
Οπως και ναναι και σεβόμενος τους κανονισμούς του φορουμ δεν  θα παραθέσω links, ούτε θα κάνω στεγνή διαφήμιση, αν κάποιος ενδιαφέρεται κάποια στιγμή να με ρωτήσει κάτι σχετικό με τη δουλειά μου ας στείλλει π.μ.
Διαβάζοντας κατα καιρούς τις διάφορες συζητήσεις διαπιστώνω πως  απο τη μία όλες οι πληροφορίες που γράφονται εδώ προορίζονται για  ανθρώπους με περιορισμένο μπάτζετ -όποτε οι πιο άνετοι οικονομικά μενουν στο σκοτάδι-και απο την άλλη περιστρέφονται γύρω απο το ..σεξουαλικό κομμάτι των διακοπών που όσο κι αν είναι όντος το σημαντικότερο δέλεαρ για τους περισσότερους για να έρθουν στη χώρα  αφήνει απέξω όλες τις καταπληκτικές δυνατότητες που προσφέρονται εδώ για συναρπαστικές εμπειρίες  που  θα μείνουν ανεξίτηλες στη μνήμη για πάντα.
Φορές φορές  η συνήθεια ή και η λάθος εντύπωση που έχουμε για τις ανάγκες μας δεν μας αφήνουν να καταλάβουμε πως πχ με τα ίδια λεφτά που παίρνουμε το ..εικοστό λονγκ τάιμ του ταξιδιού θα μπορούσαμε να κάναμε -λέμε τώρα-μια ώρα kitesurfing και θα το απολαμβάναμε και περισσότερο!!!
Το μεγάλο πλεονέκτημα της Ταιλάνδης είναι ακριβώς αυτό. Πληρώνοντας κάτι παραπάνω αλλα ακόμα πολύ φτηνότερα απο άλλες χώρες μπορείς να κάνεις ότι περναέι ο νούς σου.
Να επισκεφτείς σπηλιές , καταρράχτες, να κάνεις κανό, ανεμοπτέριση,bunjee jumping, καταδύσεις, να πηδήξεις απο αεροπλάνα, να επισκεφτείς απομονωμένα νησιά ,πέρα απο τα Samui, koh Tao, και τα συναφή που είναι πήχτρα στους τουρίστες και την 'τουριστική υποδομή', όπου εσυ και η πάρέα σου θα είστε σχεδόν μόνοι σε ονειρικές παραλίες( ο ιδιοκτήτης διαχειριστής του γραφείου  που μένει στην Ταιλάνδη εδώ και 28 χρόνια και την ξέρει πέτρα πέτρα μου χει προτείνει ενα σωρό απ αυτά όπως  το Maiton, το Κoh Yao ή το Koh Lipai) ή να πας σε μέρη στο βορρά και να μείνεις σε υπερπολυτελείς ρεσόρτ κάνοντας του κόσμου τις αξέχαστες εκδρομές μέσα στη φυση.
Ακόμα και στη Μπανγκόκ, με λεφτά που κανείς ξοδέυει στη Μύκονο για να μείνει σ ενα αχούρι κai απλά να τρώει και να βγαίνει έξω , μπορείς να κάνεις κιριλέ διακοπές, με λιμουζίνα να σε παιρνει απ το αεροδρόμιο, με διαμονή σε πενταστερο ξενοδοχείο, γευματίζοντας στα πιο ακριβά εστιατόρια της πόλης οπως το Σιρρόκο, χαλαρώνοντας σε υπερπολυτελή spa.
Θα επεκταθώ περισσότερο σε επόμενα πόστ , ειδικά για τη Μπανγκόκ μπορώ να δώσω οποιαδήποτε πληροφορία θέλετε μιας και την ξέρω σαν την τσέπη μου- μιλάω άλλωστε καλα και τη γλώσσα- και αν υπαρχει η σύμφωνη γνώμη των χρηστών μπορώ να παραθέσω λινκς και να διαφημίσω λίγο την ..δουλειά μου. Γενικώς παρά τα ποσοστά που φυσικά παίρνουμε κανονίζουμε πακέτα διαμονής και δραστηριοτήτων πιο φτηνά απ το αν κάποιος προσπαθούσε να τα κλείσει μοναχός του , λόγω ειδικών συμφωνιών που έχουμε συνάψει.
Δεν μπήκα εδώ για να πουλήσω χωρίς να πληροφορήσω , κι αν τελος πάντων πουλήσω κάτι θα είναι κάτι που αξίζει πραγματικά σε πολύ συμφέρουσα τιμη΄.
Σκοπεύω να αρχίσω να γράφω συχνά στο φόρουμ και να γνωρίζω σιγά σιγά κόσμο που θα έρχεται στη Μπανγκόκ, αν φυσικά κι αυτοί ενδιαφέρονται να με συναντήσουν.
Χαρά μου θα είναι να απαντήσω σ οποιαδήποτε ερώτηση μου γίνει.
Φιλε μου καλως ηλθες,και ελπιζουμε να μας δωσεις λιγη απο την πειρα αλλα και τις γνωσεις σου στην Ταιλανδη.....ελεο 5 ετων.
Ο καθενας μεγαλος αντρας ειναι και καταλαβαινει ποτε κατι εχει τον χαρακτηρα διαφημησης και ποτε πληροφοριας.Προσωπικα δεν με χαλαει καθολου ενας πατριωτης να με βοηθησει να κανω την δουλεια μου εστω και αν αυτος βγαλει το κατι τις του....αρκει να μεινω ευχαρηστημενος.Εξηγησε μας δημοσια η μεσο π.μ τι προσφερει το γραφειο σας ωστε να το δουμε....Παντος και λογο ηλικιας αλλα και λογο ενδιαφεροντω σκηνικα οπως αυτα που προανεφερες οπως σερφιγκ,μπαντσιτζαμπινγκ και καταδυσεις με ενδιαφερουν.
Γενικα θελοντας να καταληξω οποιαδιποτε πληροφορια για τον παραδησο ειναι παντα ευπροσδεκτη
 

kolares-boy

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2009
Μηνύματα
823
Like
0
Πόντοι
6
παιδια θα μπορουσε καποιος να μου απαντησει οταν φθασω στο αεροδρομιο και κανω exhange καποια χρηματα ας πουμε το ποσο των 300 ευρω υπαρχει καλη ισοτιμια σε αυτο του αεροδρομιου?
Φιλε μου οπουδηποτε σε ολο το κοσμο αεροδρομιο=φαρμακειο
 

djzan

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2008
Μηνύματα
1.685
Like
0
Πόντοι
16
ντινο χαλασε στο αεροδρομιο κανα 20-50ευρω. τα υπολοιπα παταγια. και οχι ολα αμεσως. θα πηγαινεις καθε μερα στο ανταλλακτηριο που ειναι στην beach road πριν την walking street και θα χαλας οσα σου χρειαζοντε για την μερα. 100ευρω ας πουμε. αν θυμαμαι καλα ανοιγει κατα τις 9-10 το πρωι αλλα καλυτερα να χαλας το βραδακι που θα εχει καλυτερη ισοτιμια.
και ΠΑΝΤΑ να εχεις μαζι σου λιγα λεφτα στο πορτοφολι και στην μπροστινη τσεπη.  ;)

οσο για το ξενοδοχειο ισως να σου ζητησουν κανα 2000μπατ. αν δεν εχεις πες οτι θα πας να χαλασεις και θα τους δωσεις μετα.
 

ntinos20

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
227
Like
0
Πόντοι
1
ντινο χαλασε στο αεροδρομιο κανα 20-50ευρω. τα υπολοιπα παταγια. και οχι ολα αμεσως. θα πηγαινεις καθε μερα στο ανταλλακτηριο που ειναι στην beach road πριν την walking street και θα χαλας οσα σου χρειαζοντε για την μερα. 100ευρω ας πουμε. αν θυμαμαι καλα ανοιγει κατα τις 9-10 το πρωι αλλα καλυτερα να χαλας το βραδακι που θα εχει καλυτερη ισοτιμια.
και ΠΑΝΤΑ να εχεις μαζι σου λιγα λεφτα στο πορτοφολι και στην μπροστινη τσεπη.  ;)

οσο για το ξενοδοχειο ισως να σου ζητησουν κανα 2000μπατ. αν δεν εχεις πες οτι θα πας να χαλασεις και θα τους δωσεις μετα.

Εγινε djzan σε ευχαριστω τελικα θα μεινω secrets πιστευω να ειναι κοντα κανα καλο συναλακτηριο!!! αφου μου λες beach road ;)
 

djzan

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2008
Μηνύματα
1.685
Like
0
Πόντοι
16
Εγινε djzan σε ευχαριστω τελικα θα μεινω secrets πιστευω να ειναι κοντα κανα καλο συναλακτηριο!!! αφου μου λες beach road ;)

αυτο που σου λεω ειναι πολυ κοντα. εχεις κλεισει στο secrets? ειναι συνεχεια φουλ.
εγω εκλεισα deluxe. δεν ειχε stadar.
 

ntinos20

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
227
Like
0
Πόντοι
1
αυτο που σου λεω ειναι πολυ κοντα. εχεις κλεισει στο secrets? ειναι συνεχεια φουλ.
εγω εκλεισα deluxe. δεν ειχε stadar.

Οχι δεν εχω κλεισει ακομη! λεω να κλεισω οταν φτασω.. προτεινεις να κλεισω απο τωρα? ωραια αφου θα ειμαι και κοντα
 

djzan

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2008
Μηνύματα
1.685
Like
0
Πόντοι
16
Οχι δεν εχω κλεισει ακομη! λεω να κλεισω οταν φτασω.. προτεινεις να κλεισω απο τωρα? ωραια αφου θα ειμαι και κοντα

δυσκολα να βρεις οταν φτασεις εκει. κλεισε απο εδω.
και το pattaya bay resort ειναι φουλ τωρα.
 

lakisscorpio

Μέγας
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.051
Κριτικές
14
Like
644
Πόντοι
4.255
Σε διαγραψανε και εσενα; και πριν το κανουν σου εβγαλαν και παρατσουκλι; τι τους εκανες εσυ;

Φιλε μου.......Αυτοδιαγραφηκα.........και δεν αποθαρρυνω κανενα.......ας γραψει ο φιλος οτι θελει........οποια πληροφορια δεκτη....
 

rebetis

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.172
Κριτικές
46
Like
263
Πόντοι
3.287
Σε διαγραψανε και εσενα; και πριν το κανουν σου εβγαλαν και παρατσουκλι; τι τους εκανες εσυ;

Τους γαμησε τις αρραβωνιαρες ... ο κουφαλας ο χασαπης !!!!  :2funny: :2funny: :2funny:  Εμπαινε ρε μορτη Laki !!!
 

lakisscorpio

Μέγας
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.051
Κριτικές
14
Like
644
Πόντοι
4.255
στο Pattaya bay resort ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ολο το ποσο στην αρχη........απ'την μια καλο ειναι αυτο μιας και μετα θα μπορεις να φας τα υπολοιπα λεφτα χωρις να εχεις την εγνοια του ξενοδοχειου!!
Αλλα νομιζω οτι και στο τελος να πληρωσεις(για αλλα hotel)δεν θα υπαρχει προβλημα

ΜΗΝ ΚαΝΕΙς ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑ ΑΠΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ........ισ-ισα το  αντιτιμο του ταξι(η του λεωφορειου)που θα σε παει εκει που θελεις.........και να ψαξεις(οπως ειπε και ο Ζαν)αυτο το ανταλλακτηριο!!!!!

dscn0103600x450.jpg


T.T(Tαχυδρομικο Ταμιευτηριο).......... :grin: :grin: :grin: :grin:

Απ'τις καλυτερες ισοτιμιες στην Παταγια.....εχει και Beach road και 2nd road
 

djzan

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2008
Μηνύματα
1.685
Like
0
Πόντοι
16
ρεεεεε θα μας τρελανουν αυτες οι αεροπορικες εταιριες.
συνεχεια αλλαζουν τις τιμες τους.

ποια να προτιμησω  τωρα? gulf η emirates???

605ευρω η gulf 560 η emirates.  :think:

η gulf φτανει το πρωι με λιγες ωρες αναμονη και η emirates φτανει 7 το απογευμα με 5 ωρες αναμονη.
 

amazing thailand

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2010
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα στο φόρουμ......καταρχήν να ξαναπώ , μια και κάποιοι το ανέφεραν, οτι δεν αρνούμαι πως ενας απο τους λόγους που μπήκα είναι και για να πουλήσω. Ακούγεται άσχημα και αν σας ενοχλεί αυτό πειτε μου να βγω.
Απο την άλλη όμως είναι λογικό κάποιος που ξόδεψε καιρό για να εμβαθύνει κάπου, να  μοιραστεί οτι έμαθε έτσι εύκολα με αγνώστους , και να πάρουν στο πιάτο πράγματα για τα οποία ο ίδιος κόπιασε για να ανακαλύψει; Οι στυγνοί έμποροι-και γω όπως είπα θα προσπαθησω να μην είμαι ενας απ αυτούς,- δεν είναι περισσότερο αντιπαθητικοί απο κείνους που ρωτάνε ρωτάνε και αφου χρησιμοποιήσουν τον άλλον και κάνουν τη δουλειά τους χωρίς να του έχουν δώσει τίποτε ως ηθικό ή γνωστικό αντάλλαγμα, το παίζουν μετα και ιδεολόγοι της ελευθερης πληροφόρησης.
Χωρίς να ισχυρίζομαι οτι είμαι ο απόλυτος γνώστης, κάτι ξερω προφανώς παραπάνω απο τον μέσο χρήστη του σαιτ.Και απ αυτό που ξέρω θα μοιραστώ ενα κομμάτι του μόνο ,και το καλύτερο θα το κρατήσω για τον εαυτό μου ή για τους φίλους μου, αν ποτέ κΆνω φίλους απο δω μέσα.
Τώρα...........
Μερικά πράγματα σχετικά με την Μπανγκόκ...πολύ βασικά, ενδεχομένως πολλοί απο σας να τα ξέρετε, αλλά απαραίτητα ως εισαγωγή για να δώσω μια εικόνα της πόλης όπως τη θέλω.
Καταρχήν είναι μια μεγάλη πόλη με αρκετές αντιθέσεις, που όσο κι αν μοιάζει ομοιόμορφη παρουσιάζει διαφορετική ανθρωπογεωγραφία απο περιοχή σε περιοχή.  Ενδεικτικά μιλώντας κι αν κοιτάξετε το χάρτη:
PINKLAO : πολύ ζωντανή περιοχή γεμάτη απο Ταιλανδούς μικρής οικονομικής εμβέλειας κυρίως νεαρών ηλικιών.
RATANAKOSIN ISLAND: πολλοί low budget τουρίστες και -μάλλον αλλοτριωμένοι- Ταιλανδοί που ζουν απ τον τουρισμό, εδώ βρίσκονται όλοι οι διάσημοι ναοί της πόλης και φυσικά η khaosan road , η Rambutri street κλπ
PAHURAT: η ινδική κοινότητα
YAOWARAT::η κινέζικη κοινότητα..βλέπεις εδώ οπως και στις περισσότερες κινέζικες σθνοικίες ανα τον κόσμο, υπαιθρια μαγαζιά , χρυσοχοεία και εστιατόρια.
VICTORY MONUMENT: Ταιλανδοί καλούτσικης οικονομικής εμβέλειας , κυρίως επαγγελματίες που δουλέυουν σε εταιρείες αλλα και αρκετοί expats
SUKUMVEET απο την αρχή μέχρι και το asok : τουρίστες καλούτσικης οικονομικής εμβέλειας κυρίως μεσήλικες και φραγκάτοι expats
SUKUMWEET soi 3 : αραβική συνοικεία, με πολά αιγυπτιακα -λιβανέζικα εστιατόρια και ..ναργιλέδες
SUKUMVEET απο asok μεχρι και ekamai , soi 63: κυρίως το  thong lo soi 55 , γιαπωνέζοι expats- λένε πως το νούμερό τους φτάνει τις 100000! αλλα δεν φαντάζομαι να ναι πάνω απο 50- περιοχή γεμάτη απο γιαπωνέζικα καραόκε, σούπερ μάρκετ και εστιατόρια
SILOM: φραγκάτοι φαράνγκ αλλά και κονομημένοι Ταιλανδοί επιχειρηματίες , κάπου εδω άλλωστε βρίσκονται η λεωφόρος Sathon,  η New Road κλπ
KLONG TOEI: μέρος της περιοχής αποτελείται απο σλάμσ όπου ζούνε σε άθλιες συνθήκες οι φτωχότεροι απο τους ταιλανδούς
LAT PRAO: συνεχώς αναβαθμιζόμενη περιοχή όπου συναντάς κάθε καρυδιάς καρύδι και με τιμές κιριλέ διαμερισμάτων που χουν πάει στα ύψη-είδα μέχρι και 5000 ευρώ το τετραγωνικό!
RAM KAM PENH: πολύς φοιτητόκοσμος λόγω και του πανεπιστημίου που βρίσκεται εκει , πολύ ζωντανή περιοχή , τρομακτικό μποτιλιάρισμα
BANGKAPI:  υποβαθμισμένη αλλα ζωντανή περιοχή , με πολύ χαμηλές τιμές και ελάχιστους φαράνγκ
κλπ, κλπ
Οπως είναι λοιπόν κατανοητό στην πόλη συνυπάρχουν διαφορετικές πραγματικότητες, διαφορετικοί ανθρωποι-ταιλανδοί εργάτες, expats, φραγκάτοι ή αφραγκοι τουρίστες, ταιλανδοί της μεσαίας τάξης, hi-so ,- κι όλοι αυτοί, όσο κι αν συναντιούνται κάπου, όσο κι αν ζούνε στην ίδια πόλη, βιώνουν μια διαφορετική πραγματικότητα, πηγαίνουν κατα βάση σε διαφορετικά μέρη, έχουν διαφορετικό λαιφ στάιλ , ενίοτε και ιδέες για το τι συμβαίνει γύρω τους.
Για να καταλάβεις και να γνωρισεις την πόλη πρέπει να δεις τί προσφέρει σ όλες αυτές τις κατηγορίες ανθρώπων...οταν βρώ καιρό θα ξαναγράψω για το που πάνε πχ οι hi-so και πώς ζούν , ή π.χ.για το πού και πώς πληρώνουν για σεξ οι φίλοι μας οι τούκ τούκ ντράιβερς. Εφόσων κανείς δε με ρωτάει κάτι συγκεκριμένο , γράφω προφανώς ότι μου κάνει κέφι, κι όσων αφορά στις εναλλακτικές δραστηριότητες που μπορεί να χει κάποιος εδώ αν έχει λίγα παραπάνω χρήματα να διαθέσει, θα γράψω -όπως υποσχέθηκα-με τον καιρό, εκτός αν κάποιος ενδιαφέρεται για κάτι συγκεκριμένο


 

rebetis

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.172
Κριτικές
46
Like
263
Πόντοι
3.287
ρεεεεε θα μας τρελανουν αυτες οι αεροπορικες εταιριες.
συνεχεια αλλαζουν τις τιμες τους.

ποια να προτιμησω  τωρα? gulf η emirates???

605ευρω η gulf 560 η emirates.  :think:

η gulf φτανει το πρωι με λιγες ωρες αναμονη και η emirates φτανει 7 το απογευμα με 5 ωρες αναμονη.

631 με Thai και καθαρισες..........  :P
 

Mykonos

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2010
Μηνύματα
271
Like
0
Πόντοι
1
... Πρέπει να ζυγίσεις καλύτερη τιμή και συνολικές υπηρεσίες απέναντι στο χάσιμο μιας ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ μέρας (απογευματινή άφιξη + μεγάλες αναμονές) ...  :o ...  Ότι είναι πιο σημαντικό για σένα djzan θα σε οδηγήσει στην επιλογή σου ...  ;) ... Αν είναι όντως στα 631 η Thai γιατί μαλακιζόμαστε τόση ώρα; ...  :grin:
 

homies187

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2010
Μηνύματα
189
Like
0
Πόντοι
1
Γειά, είμαι καινούριος στο φόρουμ αλλα οχι καινούριος στην Ταιλάνδη μιας και εχω ζήσει εδω συνολικά  πάνω απο πέντε χρόνια.
Αυτή την περίοδο μένω στη Μπανγκόκ και δουλεύω σ  ενα τουριστικό γραφείο -απο τα πιο έμπειρα και σοβαρά της πόλης- που ασχολείται κυρίως με πακέτα γκόλφ, υγείας αλλα και ταξιδιωτικά σ όλη την νοτιανατολική ασία.
Οπως και ναναι και σεβόμενος τους κανονισμούς του φορουμ δεν  θα παραθέσω links, ούτε θα κάνω στεγνή διαφήμιση, αν κάποιος ενδιαφέρεται κάποια στιγμή να με ρωτήσει κάτι σχετικό με τη δουλειά μου ας στείλλει π.μ.
Διαβάζοντας κατα καιρούς τις διάφορες συζητήσεις διαπιστώνω πως  απο τη μία όλες οι πληροφορίες που γράφονται εδώ προορίζονται για  ανθρώπους με περιορισμένο μπάτζετ -όποτε οι πιο άνετοι οικονομικά μενουν στο σκοτάδι-και απο την άλλη περιστρέφονται γύρω απο το ..σεξουαλικό κομμάτι των διακοπών που όσο κι αν είναι όντος το σημαντικότερο δέλεαρ για τους περισσότερους για να έρθουν στη χώρα  αφήνει απέξω όλες τις καταπληκτικές δυνατότητες που προσφέρονται εδώ για συναρπαστικές εμπειρίες  που  θα μείνουν ανεξίτηλες στη μνήμη για πάντα.
Φορές φορές  η συνήθεια ή και η λάθος εντύπωση που έχουμε για τις ανάγκες μας δεν μας αφήνουν να καταλάβουμε πως πχ με τα ίδια λεφτά που παίρνουμε το ..εικοστό λονγκ τάιμ του ταξιδιού θα μπορούσαμε να κάναμε -λέμε τώρα-μια ώρα kitesurfing και θα το απολαμβάναμε και περισσότερο!!!
Το μεγάλο πλεονέκτημα της Ταιλάνδης είναι ακριβώς αυτό. Πληρώνοντας κάτι παραπάνω αλλα ακόμα πολύ φτηνότερα απο άλλες χώρες μπορείς να κάνεις ότι περναέι ο νούς σου.
Να επισκεφτείς σπηλιές , καταρράχτες, να κάνεις κανό, ανεμοπτέριση,bunjee jumping, καταδύσεις, να πηδήξεις απο αεροπλάνα, να επισκεφτείς απομονωμένα νησιά ,πέρα απο τα Samui, koh Tao, και τα συναφή που είναι πήχτρα στους τουρίστες και την 'τουριστική υποδομή', όπου εσυ και η πάρέα σου θα είστε σχεδόν μόνοι σε ονειρικές παραλίες( ο ιδιοκτήτης διαχειριστής του γραφείου  που μένει στην Ταιλάνδη εδώ και 28 χρόνια και την ξέρει πέτρα πέτρα μου χει προτείνει ενα σωρό απ αυτά όπως  το Maiton, το Κoh Yao ή το Koh Lipai) ή να πας σε μέρη στο βορρά και να μείνεις σε υπερπολυτελείς ρεσόρτ κάνοντας του κόσμου τις αξέχαστες εκδρομές μέσα στη φυση.
Ακόμα και στη Μπανγκόκ, με λεφτά που κανείς ξοδέυει στη Μύκονο για να μείνει σ ενα αχούρι κai απλά να τρώει και να βγαίνει έξω , μπορείς να κάνεις κιριλέ διακοπές, με λιμουζίνα να σε παιρνει απ το αεροδρόμιο, με διαμονή σε πενταστερο ξενοδοχείο, γευματίζοντας στα πιο ακριβά εστιατόρια της πόλης οπως το Σιρρόκο, χαλαρώνοντας σε υπερπολυτελή spa.
Θα επεκταθώ περισσότερο σε επόμενα πόστ , ειδικά για τη Μπανγκόκ μπορώ να δώσω οποιαδήποτε πληροφορία θέλετε μιας και την ξέρω σαν την τσέπη μου- μιλάω άλλωστε καλα και τη γλώσσα- και αν υπαρχει η σύμφωνη γνώμη των χρηστών μπορώ να παραθέσω λινκς και να διαφημίσω λίγο την ..δουλειά μου. Γενικώς παρά τα ποσοστά που φυσικά παίρνουμε κανονίζουμε πακέτα διαμονής και δραστηριοτήτων πιο φτηνά απ το αν κάποιος προσπαθούσε να τα κλείσει μοναχός του , λόγω ειδικών συμφωνιών που έχουμε συνάψει.
Δεν μπήκα εδώ για να πουλήσω χωρίς να πληροφορήσω , κι αν τελος πάντων πουλήσω κάτι θα είναι κάτι που αξίζει πραγματικά σε πολύ συμφέρουσα τιμη΄.
Σκοπεύω να αρχίσω να γράφω συχνά στο φόρουμ και να γνωρίζω σιγά σιγά κόσμο που θα έρχεται στη Μπανγκόκ, αν φυσικά κι αυτοί ενδιαφέρονται να με συναντήσουν.
Χαρά μου θα είναι να απαντήσω σ οποιαδήποτε ερώτηση μου γίνει.

καλως ηρθες φιλε.μπορεις να γραψεις οτι θελεις για φυσιολατρια αλλα μηπως στο συγκεκριμενο forum δεν θα βρουνε την αναλογη ανταποκριση?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom