Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Ευλογο το ερωτημα σου φιλε Todok, ημουν σιγουρος οτι θα με ρωτουσε καποιος, μαλιστα σκεφτομουνα να κανω ειδικη μνεια σε αυτο αλλα και παλι λεω μεσα μου θα το καταλαβουν απο μονοι τους.
Οι μπαροβιες εχουμε επισης πει για πολλοστη φορα οτι ανηκουν στο περιθωριο της Ταυλανδικης κοινωνιας και αδιαφορουν για το τι εικονα παρουσιαζουν. Το παιχνιδι, απο οποια πλευρα και αν το εξετασεις το εχουν χασει. Δεν αποτελουν κριτηριο του τι επιτρεπεται και τι δεν επιτρεπεται. Επισης ποιος σου ειπε φιλε μου οτι οι Ταυλανδοι δε στραβοκοιτταζουν και αυτες? Φυσικα και το κανουν. Στο παρον θρεντ ομως εχουμε εστιασει την προσοχη μας στην μια πλευρα γιατι οι συμμετεχοντες ειναι οι αντρες και οχι οι μπαροβιες. Αν υπηρχε θρεντ με μπαροβιες ειμαι σιγουρος οτι θα βρισκοταν καποιος αλλος να τους τα χωνει και εκει! Στο κατω-κατω εγω δε σας λεω να προσεχετε μερικα πραγματα μονο και μονο απο σεβασμο αλλα και γιατι η ολη κατασταση γινεται μπουμερανγκ και επηρρεαζει αρνητικα τη συμπεριφορα των ντοπιων απεναντι σας.
Βεβαια αυτο με το στρινγκ αβερτα επετρεψε μου να εχω μερικες αμφιβολιες. Εχω παει σε δεκαδες ναους στην Ταυλανδη προσωπικα δε θυμαμαι να εχω δει στρινγκς. Ειμαι σαν τον Κωστα σε αυτο το θεμα, δε θα μου ειχε ξεφυγει  :2funny:...μπορει πλακα-πλακα ο συγκεκριμενος ναος να ειναι στρινγκ-friendly που δεν το νομιζω αλλα και παλι στελνει λαθος μυνηματα. Αν τα καναν εκει το πιθανοτερο ειναι να τα κανουν και αλλου.
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
κατι που εχω ξεχασει

τα φορουμ τα βλεπουν και τα διαβαζουν ολοι
κανεις δεν ξερει ποιος μπορει να διαβασει ενα ποστ οποτε καλο ειναι καμμια φορα να κανουμε και κρατει
και μιας και το αναφερατε οι Ταυλανδοιπου ζουν εδω δεν ξερουν να διαβασουν πχ η ειναι δυσκολο να βρουν το φορουμ
 

magoyras

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2006
Μηνύματα
367
Like
26
Πόντοι
1
Συναγωνιστες καλημερα σας.Διαβαζω τα τεκτενομενα των τελευταιων ημερων και πραγματικα απο εκει που αυτο το thread με "εφτιαχνε",τωρα αρχισε να με χαλαει.Υπαρχει λογος για μια τοση χοντρη αντιπαραθεση?Λογικο δεν ειναι να μην ταιριαζουν οι αποψεις και τα κριτηρια ολων μας?Και στην τελικη να πουμε και την αληθεια,μπορει αυτο το thread να αφορα τον σεξοτουρισμο,αλλα μην ξεχναμε οτι οταν μιλαμε για μια σεξοεπισκεψη σε μια αλλη χωρα θα πρεπει να γνωριζουμε και τα βασικα για την κουλτουρα αυτης της χωρας.Εδω μπαινουν τα γραφωμενα των αγαπητων για τις γνωσεις τους και για τον χαρακτηρα που εχουν επιδειξει,συναγωνιστων Φαντομα,Βον,Λορδος και αλλων,οι οποιοι προσπαθουν να μας ανοιξουν τα ματια για να μην γινουμε και εμεις "Αγγλοι" κοιλαραδες και μπεκρηδες!!Δεν λεω καλα ειναι και οι σεξυ φωτογραφιες και οι ωραιες περιγραφες απο τις στιγμες με τις γλυκιες αυτες κοπελες αλλα χρειαζονται και καποια αλλα πραγματα να γραφουν.Να μαθουμε να ειμαστε ανοιχτοι σε ολες τις αποψεις,κρισεις και συμβουλες και ας μην ακολουθησουμε ποτε καμια.Εγω θελω να σας ευχαριστησω ολους που στησατε και αναπτυξατε αυτο το thread και να σας παρακαλεσω να συνεχισετε χωρις κοντρες ανουσιες το πολυ ομορφο εργο της ενημερωσης.
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
ποιος σου ειπε αυτες τις βλακειες οτι υπαρχει δουλεμποριο στην ταυλανδη?
μπορεις σε παρακαλω να αποδειξεις αυτα που λες?
Στην ταιλανδη οι κοπελες ειναι πουτανες επιδη δεν τιμωριτε η πορνεια αλλα με πολυ αυστηρη ποινη οι εκμεταλευση γυναικων.Με λιγα λογια δεν εχουνε νταβαντζηδες.
Στην ελλαδα αντιθετος υπαρχουν πολυ πιο ασχημες καταστασεις στο θεμα της πορνειας.
Δεν ξερω αν εχεις παει,αλλα καλο θα ειναι να εχουμε παει σε ενα μερος για να εχουμε σωστη αποψη.
ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ:

Δεν είναι απαραίτητο φίλε μου να επισκεφτείς μια χώρα για να διαμορφώσεις άποψη για τις καταστάσεις που επικρατούν σε αυτήν.

Στη σημερινή εποχή χιλιάδες ερευνητές, δημοσιογράφοι, εκπρόσωποι διεθνών οργανισμών κάνουν αυτή τη δουλειά συλλέγοντας στατιστικές και συντάσσοντας μελέτες για τα φαινόμενα κοινωνικής παθογένειας μιας χώρας.

ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ είναι και το TRAFFICKING, αντιγράφω τελείως ενδεικτικά κάτι:

"H εμπορία ανθρώπων (trafficking), με σκοπό τη σεξουαλική ή οικονομική εκμετάλλευση, αποτελεί μια σύγχρονη μορφή ΔΟΥΛΕΜΠΟΡΙΟΥ (εγώ υπογραμμίζω), που αναπτύσσεται ραγδαία, ως μια μορφή διεθνικού οργανωμένου εγκλήματος, με θύματα άνδρες, γυναίκες και παιδιά.

Σύμφωνα με εκτιμήσεις, η εμπορία ανθρώπων αποφέρει παγκόσμια τα μεγαλύτερα κέρδη για τους εγκληματίες, μετά το παράνομο εμπόριο όπλων και ναρκωτικών. Η εμπορία ανθρώπων είναι αναμφίβολα ένα πολυσύνθετο κοινωνικό, νομικό και αστυνομικό πρόβλημα."

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΤΟΥ 2005, ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΙΛΑΝΔΗ, ΤΟΥ UNITED NATIONS INTERREGIONAL CRIME AND JUSTICE RESEARCH INSTITUTE


Commercial sexual exploitation of children (CSEC) is a problem in Thailand that has received substantial national and international attention...
Despite the large amount of available estimates, there are no comparable and consistent data of the magnitude of the trafficking phenomenon in the country. Some portion (thought by the UN, NGOs, and the Government to be a minority) of the estimated 200,000 to 300,000 sex industry workers in the country are either underage or in involuntary servitude or debt bondage (US Department of State, 2005b). There is also great debate and uncertainty concerning the estimated number of women and children in prostitution in the country, as well as the number of women and children trafficked to, through or from Thailand (ECPAT International).
According to the US-based research institute “Protection Project”, estimates of the number of child victims of prostitution living in Thailand ranges from 12,000 to the hundreds of thousands (ECPAT International). The Government, university researchers, and NGOs estimated that there are as many as 30,000 to 40,000 prostitutes under 18 years of age, not including foreign migrants (US Department of State, 2005b). A government estimate reveals that five percent of child prostitutes were found to be boys (UNICEF, 2004). According to a Thailand-based NGO, estimates on the number of women in prostitution range from 300,000 to 2.8 million, of which a third are minors (CATW). Thailand’s Health System Research Institute reports that children in prostitution make up 40 percent of sex workers in Thailand. At the other end of this debate many NGOs estimate the number of CSEC victims to be in the hundreds of thousands. Other reports estimate the number of child victims of prostitution to be at least 80,000 but likely to be in the hundreds of thousands (ECPAT International; The Protection Project, 2002: 539).
According to a 1998 ILO report it is estimated that 100,000 to 200,000 Thai women and children are in brothels and nightclubs in foreign countries. The report estimated that 200,000 to 300,000 women and children are trafficked into Thailand each year for the purpose of prostitution, with most coming from Myanmar, China’s Yunnan province and Laos (ECPAT International; CATW). The highest number of trafficked children to Thailand comes from Myanmar, followed by the China’s Yunnan province, the Lao People’s Democratic Republic and Cambodia. The Cambodian Ministry of Women's Affairs estimates that 40,000 Cambodian women and children have been sold into slavery in Thailand, however, many believe that this number is in fact much higher....



ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΥΤΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΑ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΓΝΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ
ποιος σου ειπε αυτες τις βλακειες οτι υπαρχει δουλεμποριο στην ταυλανδη?
μπορεις σε παρακαλω να αποδειξεις αυτα που λες?

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ, ΟΥΔΟΛΩΣ ΥΠΟΝΟΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΑΙΛΑΝΔΗ Ή ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΚΑΙ "ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ" ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΕ ΤΗ NOY.

ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ, ΣΠΕΥΔΩ ΝΑ ΨΑΞΩ ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ (ΔΟΥΛ)ΕΜΠΟΡΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ...
 

upload

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Εγω προσωπικα ειμαι ενας διεστραμενος πορνογερος...
Αλλα δε θα εκανα ποτε 10 ωρες ταξιδι μονο και μονο για να γαμησω...Θελω να δω και να γνωρισω και αλλα πραγματα στη χωρα αυτη..
Αλλωστε δεν εχω κολλημα με τις ασιατισες..Πηδαω ολες τις φυλες των Ιουδαιων..Δεν ειμαι ρατσιστης..(Αν και δε πολυγουσταρω τις μαυρες απο τη Καυλαματα)!!

Διαφωνώ περί του πορνογερος, είναι νωρίς ακόμα  :dancing: :dancing: 
Τι να πουν και οι μεγαλύτεροι (αντα) που κυνηγάνε ακόμα μικρούλες μετά μανίας!!! ???  :2funny: :2funny:
Άσε που όσους παντρεμένους ρωτάω στη δουλεία περί σεξ μου λένε όλοι το ίδιο!!!! ΔΕΝ... και μετά σου λένε παντρέψου παιδί μου!!!!  :2funny: :2funny: :2funny: 



 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Λοιπον Φιλοι μου
Επειδη ειναι η τελευταια μερα στη δουλεια και επειδη νοιωθω υπευθυνος που εθιξα το θεμα που προκαλεσε αυτη την αντιπαραθεση και επειδη "με τρωει ο κολος μου"  :uglystupid: και για αλλη μια, να αναφερω αλλη μια αιτια περαν της οποιας μορφης "αγαμιας" που σπρωχνει καποιον να πηγαινει για σεξοτουρισμο μονο σε μια συγκεκριμενη περιοχη στη Ταυλανδη. ΤΗ ΔΕΙΛΙΑ.
Ναι καλα διαβασατε τη δειλια του Ελληνα οχι σαν ανθρωπου αλλα σαν ταξειδιωτη. Και πριν αρχισετε να με βριζετε διαβαστε αυτα που θα γραψω παρα κατω και εαν απαντησετε ΝΑΙ στα περισσοτερα χωστε τα μου, φιλικα βεβαια. :uzi:
Οσοι εχουν παει Μπανκοκ εχουν επισκευθει τα:
1. Weekend Market στο Chattuchack Park.
2. Night Bazaar στο Lumpini Park.
3. Εχουν περπατησει νυχτα τη Silom Road απο το Silom Village μεχρι τη Patpong.
4. Εχουν παει Ayuttyia.
Ποσοι εχουν παει Chiang Mai και να περασουν απο τη Frientship Bridge στο Λαος.
Ποσοι εχουν παει στο Siem Reap στη Καμποτζη να χαθουνε μεσα στη ζουγκλα στους ναους, να κατσουν κατω απο ενα δεντρο και να ξεχαστουνε με τους θορυβους της ζουγκλας.
Ποσοι εχουν παει να μεινουν στο πλωτο χωριο στο Inle της Βιρμανιας.
Ποσοι εχουν δει τα υψιπεδα της Ιαβας, την Jogjakarta, to Borobudur.
Σταματαω εδω να μη θεωρηθει επιδειξη.
Τωρα θα μου πειτε εδω ρε φιλε γραφουμε για σεξ τριπ τι μας τσαμπουνας τωρα.
ΑΑΑΑ μα τα μωρακια σε ολες αυτες τις περιοχες ειναι παρα πολλα, παρα πολυ γλυκα και τις περισσοτερες φορες ΤΖΑΜΠΑ ή πολυ φτηνοτερα απο τη Πατταγια π.χ
Βεβαια εδω θελει καποια τολμη να πας σε αυτα τα μερη, ενω στη Πατταγια ειναι απλα. Βγαινεις απο το αεροδρομια, ταξι, ξενοδοχειο και επειτα μονο 1 δρομος οπου τρως, βολταρεις, πηδας, χεζεις και κατουρας. 0 Ρισκο.
Ναστε ΟΛΟΙ καλα και παρακαλω να κραταταμε την αντιπαραθεση σε φιλικο και πολιτισμενο επιπεδο απο σεβασμο στον εαυτο μας και στους συναδελφους.
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
καλημερα,
η ωρα η καλη φτανει,
μιας και μιλαμε για κουλτουρα, θα ηθελα να δωσω ενα tip.
αν υπαρξει ποτε καποια αντιπαραθεση ή ενοχληθει καποιος απο καποιον πωλητη που επιμονα προσπαθει να πουλησει, να προσεχουμε τον τονο της φωνης μας, δηλαδη να μην υψωνουμε την φωνη μας, και μιλαμε επιβλητικα. (κοινως μην φωναξουμε)
αυτο ειναι λαθος στην ταυλανδη και ειναι ακρως προσβλητικο για πολλους.
ειναι ενα απο τα χρυσα tips για την ομαλη επιβιωση.

 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
το να παμε σε ολα αυτα μερη που περιγραφει o lordjim πρεπει να εχουμε αρκετη ευκαιρια χρονου, που δυστυχως πολλοι απο εμας εχουν λιγες μερες να περασουν εκει κατω και προσπαθουν πεπιεσμενα να τα συνδυασουν ολα μαζι. δεν ειναι περι δειλιας τοσο πολυ πιστευω επειδη στην ταυλανδη και δειλος να εισαι θα σε πλησιασουν απο μονες τους οι γυναικες.

φιλε kostasf16 καλα καταλαβες οτι το ταξιδι το κανω οχι με τοσο μεγαλη διαθεση, απλα τα εβαλα κατω οπως μου ειπες και εσυ, και ειπα τωρα που μπορω θα το κανω, και υστερα συμμαζευομαι.

σας ευχαριστω ολους σας για την γνωση που διαδιδεται ταπεινα και απλοχερα.

Μιμικος
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
λορδε
ο ελληνας δεν φημιζεται για τα ταξιδια του γενικα

τωρα ως προς τα αλλα ας προσπαθησει οποιος κατεβαινει να συνδυαζει το τερπνον μετα του ωφελιμου.

υπαρχουν πολλα πραγματα να κανεις οπου και αν πας


μιμικος
αυτα ειναι δικαιολογιες τα περι χρονου  τελος παντων φροντισε εσυ να αξιοποιησεις το λιγο χρονο που εχεις εκει
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
μιμικος
αυτα ειναι δικαιολογιες τα περι χρονου  τελος παντων φροντισε εσυ να αξιοποιησεις το λιγο χρονο που εχεις εκει

με επιασες, σωστα μιλας για δικαιολογιες τα περι χρονου, δεν λεω,
θα φροντισω να αξιοποιησω ποιοτικα το χρονο μου εκει κατω, οσο μπορω τουλαχιστον, σημασια εχει πανω απο ολα να φροντισεις να περνας καλα εκει κατω, "να αλλαξεις και τα λαδια που λενε καποιοι..."

θα σας ενημερωνω οσο γινεται για τα περι δραστηριοτητων.

και παλι ευχαριστω
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
με επιασες, σωστα μιλας για δικαιολογιες τα περι χρονου, δεν λεω,
θα φροντισω να αξιοποιησω ποιοτικα το χρονο μου εκει κατω, οσο μπορω τουλαχιστον, σημασια εχει πανω απο ολα να φροντισεις να περνας καλα εκει κατω, "να αλλαξεις και τα λαδια που λενε καποιοι..."

θα σας ενημερωνω οσο γινεται για τα περι δραστηριοτητων.

και παλι ευχαριστω
Φιλε
Αστα ολα πισω και κοιταξε να περασεις οσο καλυτερα μπορεις, στο τελος μονο οι αναμνησεις μας μενουν
 

The Dick

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2006
Μηνύματα
266
Κριτικές
3
Like
195
Πόντοι
1
Συνάδερφοι, διαβάζω τα γραφόμενά σας και ειλικρινά δεν μπορώ να σας καταλάβω

Αν για μερικούς δεν είναι σαφές εδώ είναι ένας ιστότοπος για μπουρδέλα+πουτανες => πληρωμένο σεξ

Στον ιστότοπο αυτό λοιπόν μαζευόμαστε άτομα που γουστάρουμε να πληρώνουμε και να γαμάμε και σε όποιον αρέσει....  Εάν σε μερικούς απο σας δεν τους αρέσει αυτό ας μην ξαναεπισκευτούν τον ιστότοπο....

Οι ταξιδιωτικοί προορισμοί για μας πρώτα είναι γαμήσι και μετά φύση... Σε όποιους αρέσει η φύση υπάρχουν χιλιάδες ιστότοποι και μέρη συζητήσεων να επισκευτούν και να καταθέσουν τις απόψεις τους και τις ταξιδιωτικές τους αναζητήσεις.

Για όσους κάνουν "χριστομάθεια" να τους θυμίσω ότι ας κοιτάξουν να βγάλουν το παλούκι απο το μάτι τους και ας αφήσουν τα δικά μας μάτια ήσυχα... ή ακόμα ας πάνε σε καμία ιεραποστολή...

Θα πούνε πολλοί... Θα καείς στο πύρ το εξώτερο.... δεν σε ενδιαφέρει τίποτε άλλο εκτός απο το πουλί σου... Αφήστε με ρε παιδιά να καώ.. Επιλογή μου είναι... ζήτησα κανένα σωτήρα ... κάντε μου την χάρη...

Ψυχαναλύσεις κάντε στον εαυτό σας και στις οικογένοιές σας και εμάς αφήστε μας ήσυχους

Και όπως είπε και ο ημίθεος... 'ΓΑΜΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ'

 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Συνάδερφοι, διαβάζω τα γραφόμενά σας και ειλικρινά δεν μπορώ να σας καταλάβω

Αν για μερικούς δεν είναι σαφές εδώ είναι ένας ιστότοπος για μπουρδέλα+πουτανες => πληρωμένο σεξ

Στον ιστότοπο αυτό λοιπόν μαζευόμαστε άτομα που γουστάρουμε να πληρώνουμε και να γαμάμε και σε όποιον αρέσει....  Εάν σε μερικούς απο σας δεν τους αρέσει αυτό ας μην ξαναεπισκευτούν τον ιστότοπο....

Οι ταξιδιωτικοί προορισμοί για μας πρώτα είναι γαμήσι και μετά φύση... Σε όποιους αρέσει η φύση υπάρχουν χιλιάδες ιστότοποι και μέρη συζητήσεων να επισκευτούν και να καταθέσουν τις απόψεις τους και τις ταξιδιωτικές τους αναζητήσεις.

Για όσους κάνουν "χριστομάθεια" να τους θυμίσω ότι ας κοιτάξουν να βγάλουν το παλούκι απο το μάτι τους και ας αφήσουν τα δικά μας μάτια ήσυχα... ή ακόμα ας πάνε σε καμία ιεραποστολή...

Θα πούνε πολλοί... Θα καείς στο πύρ το εξώτερο.... δεν σε ενδιαφέρει τίποτε άλλο εκτός απο το πουλί σου... Αφήστε με ρε παιδιά να καώ.. Επιλογή μου είναι... ζήτησα κανένα σωτήρα ... κάντε μου την χάρη...

Ψυχαναλύσεις κάντε στον εαυτό σας και στις οικογένοιές σας και εμάς αφήστε μας ήσυχους

Και όπως είπε και ο ημίθεος... 'ΓΑΜΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ'
Σωστο nick τωρα σε καταλαβα. :2funny:
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε "The Dick", εμείς εδω τηρουμαι το "ακουσον δε, παταξον δε", τόσες σελίδες πάντα οι αντιπαραθέσεις έγιναν σε επίπεδο επικοδομητικής διαφωνίας, και ουδέποτε κανείς έγραψε φράση ... σε όποιον αρέσει. παράκληση τα μετέπειτα μηνύματα σου να συνάδουν στο γενικό πνεύμα ευπρέπειας. Δεν είναι παρατήρηση, αλλά εάν κάνεις έναν κόπο να διαβάσεις τυχαία κάποιες σελίδες θα δεις οτι όλοι σέβονται τις τυχόν διαφωνίες. Συγνώμη για τα ανωτέρω αλλά δεν μου αρέσουν τέτοιες εκφράσεις (πιστεύω να είναι σεβαστή η προσωπική μου αυτή άποψη)
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
o the dick ειναι dickhead ... ευπρεπεια, κατανοηση, παρατηρητικοτητα, ανοιχτο μυαλο, και ορεξη για ζωη, χρειαζεται για να παρακολουθησει καποιος αυτο το θρεντ με το σωστο τροπο.
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Και για να το κρατήσουμε και σε ποιο καλό επίπεδο, έχουν δίκιο όσοι ζητάνε να κάνουμε ένα spelling πριν στείλουμε μηνύματα, διότι κάποιοι προσβάλλουν την ελληνική γλώσσα (ήτοι πολιτισμός). Δεν παρατηρώ , αλλά αφού το spelling είναι κάτι τόσο απλό δεν βρίσκω τον λόγο να μην το κάνουμε όλοι πριν
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
καλα εσυ γιατι χαλαστηκες επειση ειπε καποιος οτι καλο ειναι να συνδυαζονται ολα μαζι?
εσενα δηλαδη θα σε χαλαγε να εισαι με το πιπινι αγκαλιτσα  και οταν δεν γαμας να κανεις καμμια βολτιτσα να δεις και τιποτα αλλο εκτος απο το δωματιο του ξενοδοχειου?
αλλωστε μιλαμε για πολυ συγκεκριμενο προορισμο με παρα πολλες ιδιαιτεροτητες
αλλα ομως δεν μπορεις και κανεναν να του επιβαλλεις τι να κανει και πως .Εμεις προτεινουμε και αν θελεις δοκιμαζεις δεν θελεις δεν δοκιμαζεις.
τα λεω γιατι σε ειδα λιγο φουριοζο και πιθανολογω μπορει να μην εχεις διαβασει τι εχει γραφτει μεχρι τωρα
φιλικα
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Και όταν λέω ευπρέπεια θέλω να διευκρινίσω ότι, θα πρέπει να γράφονται όλες αυτές οι αφηγήσεις (τσοντο-ιστορίες κλπ), αφού αυτό είναι το πνεύμα του δημιουργού, απλά να μην χλευάζουμε και κατηγορούμe δημόσια ο ένας τον άλλο (εγώ σχολιάζω βέβαια αλλά με πμ). Προσωπικά μου αρέσει έως σήμερα να διαβάζω τα πάντα (και για κουλτούρα, ήθη -έθιμα, εκδρομές κλπ), αλλά, διατί να τον κρύψομεν άλλωστε, περισσότερο μου αρέσουν οι ανταποκρίσεις από κάτω (οποίες ευελπιστώ να μην αμελήσουν οι εκδρομείς), όσο περιγραφικότερες, τόσο καλύτερες…
 

The Dick

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2006
Μηνύματα
266
Κριτικές
3
Like
195
Πόντοι
1
1. Αγαπητοί φίλοι έχετε απόλυτο δίκιο... Πριν στείλουμε   κάποιο μήνυμα απο δώ και στο εξής θα το στέλνουμε σε μιά επιτροπή φιλολόγων για "έγκριση"...

2. Προσωπικά δεν έχο ούτε πρόθεση, αλλά ούτε και διάθεση τόσο να πατάξω κανέναν , αλλά ούτε και να ακούω "χριστομάθειες",

3. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η φράση "σε όποιον αρέσει" σε ενόχλησε
π.χ. Αν εγγραφώ σε έναν ιστότοπο για την ιστιοπλοϊα δεν είναι ιδιαίτερα λογικό να  να γράφω μυνήματα του στύλ.. "Δεν πρέπει να κάνετε ιστιοπλοϊα".. "μπορεί να πνιγήτε..." μπορεί να σας κάψει ο ήλιος"... μπορεί να πέσετε στην θάλασσα και να σας φάει ο κάρχας".. "καλύτερα να ασχοληθείτε με σκάκι ή γκόλφ"...
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
dick
αν εχεις να γραψεις κατι για το θεμα γραφτο για να μην ξεφευγουμε  απο το λογο για τον οποιο ανοιξε
και βαλε στο προγραμμα ενα ταξιδι εκει γιατι εχει ευεργετικες ιδιοτητες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom