Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

amore tai

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
επειδη οκτοβριο θα κατεβω οποιαδηποτε πληροφορια σχετικα με μικροεπενδυσεις θα μου ηταν χρησιμη ευχαριστω πολυ :idiot:
 

Mykonos

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2010
Μηνύματα
271
Like
0
Πόντοι
1
... Έγραψες πάλι φίλε shamans9 ...  ;) ... Περιμένω με αγωνία το επόμενο κείμενο ...  :grin: ... Ελπίζω χωρίς πράκτορες αυτή τη φορά ...  :2funny:
 

ding-dong

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2007
Μηνύματα
805
Like
0
Πόντοι
6
Παρατηρω  μια   ωραια   ψηλη   Ταυλανδη  που  προφανως  είναι  λιωμα  να  χειριζεται  τελεια   τις  μπαλες   φωτιας   και  να   χορευει  παραλληλα   το   χορο   των  μαγισσων .
Το   Ταυλανδομαγισσομωρο   εκλεινε   τα  ματια  και     σε  απατητους   μαγικους  κοσμους   ταξιδευε .  :rockon:

:rockon: :rockon:

Ολη η περιγραφη ηταν υπεροχη.. κολλησα λιγο στο "Ταυλανδομαγισσομωρο" !!! αααχχααχαχχα.....

Στο Κο Παγκαν αξιζει να μεινεις. Ειναι πανεμορφο νησι που ειναι πολυ πιο ησυχο, πριν ή μετα το παρτυ.
 

arximakakas

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
645
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
φιλε εποχιακη δουλεια κανω ειμαι απο νησι αλλα ο χειμωνας δεν παλευεται παει η  :bigdick:συννεφο γιαυτο την ψαχνω για κατω το θαμα ειναι τη μπορεις να κανεις εκει
Αν κάνεις εποχιακή δουλειά και κονομάς αρκετά τότε πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να την ψάχνεις για να κάνεις κάτι στην Ταιλάνδη με τις οικονομίες θα μπορείς να περάσεις αρκετό καιρό κάτω, έχω γνωρίσει κάμποσα άτομα που αυτό κάνουν, μαζεύουν αρκετά λεφτά το καλοκαίρι γιατί δουλεύουν σε επιχειρήσεις που έχουν σχέση με τον τουρισμό και το χειμώνα τα τρώνε στην Ταιλάνδη και εγώ δηλαδή αυτό θα έκανα αν μπορούσα, φυσικά και μένα πρώτη επιλογή θα ήταν να μένω μόνιμα κάτω, τώρα για το τι μπορείς να κάνεις, μπορείς να κάνεις αρκετά ανάλογα με τα λεφτά που διαθέτεις, σίγουρα όπως έχει αναφερθεί και παλιότερα μπορείς να ξεκινήσεις και με μικρό κεφάλαιο για να κάνεις κάτι με 2000 πχ
 

amore tai

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
το εχω διαβασει οτι μπορεις να κανεις κατι με 2000-3000 αλλα τι ειναι καλυτερο να κανεις και ποσο ευκολο ειναιδεν ξερω αν θες μπορουμε να επικοινωνησουμε μαζι
 

arximakakas

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
645
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
το εχω διαβασει οτι μπορεις να κανεις κατι με 2000-3000 αλλα τι ειναι καλυτερο να κανεις και ποσο ευκολο ειναιδεν ξερω αν θες μπορουμε να επικοινωνησουμε μαζι
Λοιπόν φίλε μου έχει αναφερθεί και παλιότερα ότι δεν χρειάζεσαι μεγάλο κεφάλαιο για να κάνεις κάτι στην Ταιλάνδη, αλλά ότι και να κάνεις να ξέρεις ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο και ότι ρισκάρεις είτε χαλάσεις πολλά είτε χαλάσεις λίγα λεφτά
έχοντας υπόψη μπορεί εκτός του να μην πιάσει μπορεί να στα φάνε τα λεφτά διάφοροι επιτήδιοι, τιλάκ ή κανάς Ταιλανδός που μπορεί να χρειαστείς για να σου κάνει τα κονέ ή τον μεταφραστή εκτός και αν αρχίσεις και μαθαίνεις ταιλανδέζικα
με 1000-2000 πχ μπορείς να πάρεις ένα κιόσκι με φαγητά πχ να βρεις ένα καλό σημείο να βρεις κανα δυο ταιλανδούς τους οποίους θα τους τσεκάρει το τιλάκ αν την εμπιστεύσαι για να μην σε κλέβουν ή να σε κλέβουν όσο το δυνατό με τη μικρότερη οικονομική ζημιά, δεν σου κρύβω ότι στο τελευταίο μου ταξίδι την έψαξα την δουλειά με ένα φίλο που είχε κατέβει κάτω, ειδαμε πχ εστιατόριο το οποίο πούλαγε αυτός που το είχε τον αέρα με 150000 μπατ στη soi 15 στην walking street και γαμώ τους περατζόδρομους, βέβαια εκτός από αυτά το μαγαζί ήθελε νοίκι 20000 μπατ το μήνα και για να φτιαχτεί ήθελε άλλα 2-3000 ευρώ γιατί ήταν αχούρι και δεν πλησίαζε κανείς (4-5) ώρες που κάτσαμε εκεί δύο πελάτες εξυπηρέτησε και γενικά επειδή δεν μας άρεσε έτσι όπως μας τα έλεγε ο μάστορας του δώσαμε άκυρο, παρεπιτώντος 2 κιόσκια που είχανε τραπεζάκια δίπλα από το εστιατόριο στη soi 15 πουλάγανε ταιλανδέζικο φαγητό τρελά στους ταιλανδούς και ειδικά στις γκόμενες που δουλεύανε στα διπλανά gogo και μπαρ πχ angelwitch δηλαδή ο τύπος που έχει αυτά τα κιόσκια πρέπει να βγάζει τα άντερά του σε λεφτά, μάθαμε επίσης ότι για να πάρεις τον αέρα και να ανοίξεις beer bar ξεκινάς αναλόγος που το ανοίγεις από 200000 μπατ πχ στη soi bukau μας είπαν για 400000 μπατ και νοίκι περίπου 7000 μπατ ή για σαλούν  (κομωτήριο) μπορεί να ξεκινήσεις με 150-200000 μπατ
Αλλη μια δουλειά που μπορεί να κάνει κάποιος είναι μάνατζερ σε ενοικιαζόμενα διαμερίσματα, δηλαδή ένας γνωστός Γάλλος ξεκίνησε με κεφάλαιο 5000 ευρώ έφτιαξε ένα site και διαφημίζει ενοικιαζόμενα διαμερίσματα τα οποία έχει βρει τους ιδιοκτήτες και έχει σημφωνήσει ότι αυτός θα βρίσκει, θα αναλαμβάνει τους πελάτες, σε ότι θέλουν να ζητήσουν και θα προσέχει τα διαμερίσματα και από τα νοίκια παίρνει το 20%, αυτός είχε ξεκινήσει με 7 διαμερίσματα και τώρα μανατζάρει 40 και ζει μόνιμα Ταιλάνδη με την Ταιλανδή γυναίκα του και από ότι μου είπε βγάζει καλά λεφτάκια, και άλλα πολλά αλλά όλα αυτά θέλουν γερό ψάξιμο και όχι να πας στο κουτουρού, μπορείς να κάνεις και το ποιο σίγουρο που προυποθέτει ποιο πολλά λεφτά κανα 50άρι χιλιάδες ευρώ για να πας στην εταιρεία που έχει τα δικαιώματα του Franchise στην Ταιλάνδη να σου βρουν ένα καλό μέρος για να στήσεις 7/11 εκεί βέβαια ρισκάρεις ποιο πολλά λεφτά αλλά αν κάτσει θα έχεις σίγουρο και καλό μεροκάματο
Αυτά από μένα ελπίζω να σου μετέδωσα αρκετά από ότι πληροφορίες έχω μαζέψει ουυυυυυφ τελείωσα
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
ωραια  ολα  αυτα,  και  υπαρχουν  και  πολλα  ακομα!  με  το  θεμα  της  ιδιοκτησιας  της  επιχειρησης,  τι  γινετε  δε  μας  λες  ομως?  το  51% (στην ουσια  το  πληρης  κουμαντο  της  επιχειρησης  θα  πρεπει  να  ανηκει  σε  ταυλανδους)  θα  κανεις  δηλαδη  δωρο  μια  ετοιμη  επιχειρηση  στο  τιλακ  που  γνωρισες  τα  ξημερωματα  στη  walking  street :think:  δε  νομιζω  οι  περισοτεροι  εδω  μεσα  να  ειναι  παντρεμενοι  χρονια  με  ταυλανδες  και  να  τις  εμπιστευονται?  και  τα  εξτρα  συμφωνητικα  που  σε  εξασφαλιζουν  ειναι  μετα  συγχωρησεως  πουτσ..ες    αν  αποφασισει  να  στη  κανει  ο/η  συναιτερος/οι  ταυλανδοι  που  θαχουν  το  51%  τη  γαμ :knockinb:σες
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
οσοι  σκεφτονται  τις  μπιζνες  με πολυ  λιγο  κεφαλαιο,  απειρως  καλυτερη  ειναι  η  καμποτζη!  βγαζεις  απ  την  πρεσβεια  τους στη μπανγκοκ  με  280$  (220  ευρω)  bussines visa  ενος  χρονου  με  (απεριοριστες  εισοδους-εξοδους)  απ  τη  χωρα!  ειναι  σχετικα  ευκολο!  ακομα  (μεσω  εταιριας)  μπορεις  να  εισαι  κατοχος  100%  της  επιχειρησης  σου!!!  καμια  σχεση  βεβαια  η  καμποτζη  με  την  ταυλανδη!  μιλαμε  για  ελλαδα με αλβανια  (και  πολυ  χειροτερα  ακομα)
 

arximakakas

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
645
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
ωραια  ολα  αυτα,  και  υπαρχουν  και  πολλα  ακομα!  με  το  θεμα  της  ιδιοκτησιας  της  επιχειρησης,  τι  γινετε   δε  μας  λες  ομως?  το  51% (στην ουσια  το  πληρης  κουμαντο  της  επιχειρησης  θα  πρεπει  να  ανηκει  σε  ταυλανδους)  θα  κανεις  δηλαδη  δωρο  μια   ετοιμη  επιχειρηση  στο  τιλακ  που  γνωρισες   τα  ξημερωματα  στη  walking  street :think:   δε  νομιζω  οι  περισοτεροι  εδω  μεσα  να  ειναι  παντρεμενοι  χρονια  με  ταυλανδες  και  να  τις  εμπιστευονται?   και  τα  εξτρα  συμφωνητικα  που  σε  εξασφαλιζουν  ειναι   μετα  συγχωρησεως  πουτσ..ες     αν  αποφασισει  να  στη  κανει  ο/η  συναιτερος/οι  ταυλανδοι  που  θαχουν  το  51%   τη  γαμ :knockinb:σες
Πρώτον όσον αφορά τα κιόσκια δεν υφίσταται θέμα ιδικτησίας 51% φίλε όσον αφορά επιχειρήσεις, μαγαζιά τότε ναι ισχύει αυτό που λες για το 51% και αυτό με δικλίδες όμως που προστατεύουν τον επενδυτή δεν νομίζω η κάθε εταιτία που θέλει να ανοίξει κάτι εκεί να πρέπει να βρει ένα Ταιλανδό και να κρέμεται από αυτόν, όπως το ίδιο ισχύει με την επιχείρηση με το μανατζεριλίκη ακόμα και το 51% της επιχείρησης να έχει στο όνομα της γυναίκας του που δεν το νομίζω ο τύπος ζει εδώ και κάτι χρόνια εκεί με την γυναίκα του χωρίς πρόβλημα, δεύτερον εγώ δεν είπα ότι θα βρεις την πρώτη γυναίκα που θα σου κάνει καλή πίπα στη ws και θα της δώσης απλώχερα τα ευρά σου χώρια που δεν είναι και όλες ίδιες, μην τις βάζουμε όλες στο ίδιο καζάνι
και τρίτον ποιο πάνω ανέφερα μάλλον έπρεπε να το τονίσω ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο και ότι έχει μεγάλο ρίσκο ή να μην πιάσει ή να σου φάνε τα λεφτά να δω πόσες φορές θα το γράψω αυτό, ο φίλος ρώτησε τι μπορείς να κάνεις με κάποια λεφτά και εγώ επειδή ψάχτηκα λιγουλάκι του απάντησα απλά τα πράγματα
 

ding-dong

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2007
Μηνύματα
805
Like
0
Πόντοι
6
Στην Καμποτζη δεν υπαρχουν τοσες ευκαιριες. Ισχυει οτι ειναι πολυ φθηνοτερα, αλλα οι πρωτες υλες και τα μεσα για μια μικρη βιοτεχνια δεν ειναι και τοσο ευκολο να βρεθουν και να στηθουν. Εκτος και αν καποιος επενδυσει σε μεγαλες βιομηχανιες ή στον τουρισμο που ειναι ακομα πολυ αδουλευτος.

Προσωπικα θα θεωρουσα την καλυτερη επιλογη, την υπενοικιαση μιας επιχειρισης στην Ταιλανδη. Ενα μπαρακι στα νησια κοντα στο Κραμπι... Μπυρες, μια αιωρα και γλαροι...
 

arximakakas

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
645
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
οσοι  σκεφτονται  τις  μπιζνες  με πολυ   λιγο  κεφαλαιο,  απειρως  καλυτερη  ειναι  η  καμποτζη!   βγαζεις  απ  την  πρεσβεια  τους στη μπανγκοκ  με  280$  (220  ευρω)  bussines visa   ενος  χρονου   με  (απεριοριστες  εισοδους-εξοδους)  απ  τη  χωρα!   ειναι  σχετικα  ευκολο!   ακομα  (μεσω  εταιριας)   μπορεις  να  εισαι  κατοχος  100%  της  επιχειρησης  σου!!!   καμια  σχεση  βεβαια  η  καμποτζη  με  την  ταυλανδη!  μιλαμε  για  ελλαδα με αλβανια  (και  πολυ  χειροτερα  ακομα)
Για την Καμπότζη έχεις δίκιο ότι είναι ποιο φτηνά και μπρείς να πάρεις πολύ μα πολύ ποιο εύκολα την επαγγελματική visa
αλλά καμία σχέση στον τουρισμό με Ταιλάνδη, μπορεί αργότερα να γίνει μια μικρή Ταιλάνδη
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
Στην Καμποτζη δεν υπαρχουν τοσες ευκαιριες. Ισχυει οτι ειναι πολυ φθηνοτερα, αλλα οι πρωτες υλες και τα μεσα για μια μικρη βιοτεχνια δεν ειναι και τοσο ευκολο να βρεθουν και να στηθουν. Εκτος και αν καποιος επενδυσει σε μεγαλες βιομηχανιες ή στον τουρισμο που ειναι ακομα πολυ αδουλευτος.

Προσωπικα θα θεωρουσα την καλυτερη επιλογη, την υπενοικιαση μιας επιχειρισης στην Ταιλανδη. Ενα μπαρακι στα νησια κοντα στο Κραμπι... Μπυρες, μια αιωρα και γλαροι...
  σιχανουκβιλ
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
Για την Καμπότζη έχεις δίκιο ότι είναι ποιο φτηνά και μπρείς να πάρεις πολύ μα πολύ ποιο εύκολα την επαγγελματική visa
αλλά καμία σχέση στον τουρισμό με Ταιλάνδη, μπορεί αργότερα να γίνει μια μικρή Ταιλάνδη
  για να πετυχαινεις στη ζωη  πρεπει  να εισαι  ενα  βημα  πριν  τα  γεγονοτα ;)
 

ding-dong

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2007
Μηνύματα
805
Like
0
Πόντοι
6

Με προοπτικη 5ετιας? Σε συγκριση με Ται, η Καμποτζη ειναι αδεια.. Ακομα και το Σιχανουκβιλ εχει πληθωρα απο καταλυματα και φαγαδικα για τον τουρισμο που εχει.
 

amore tai

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
ευχαριστω για τις χρησιμες πληροφοριες οκτοβριο κατεβενω ται και θα αρχισω σιγα σιγα να την ψαχνω
 

amore tai

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
ευχαριστω πολυ φιλε και θα χαιρομουν αν τα λεγαμε απο κοντα
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
   για να πετυχαινεις στη ζωη  πρεπει  να εισαι  ενα  βημα  πριν  τα  γεγονοτα ;)
:thumbsup: :thumbsup:
το προβλημα με μας τους ελληνες ειναι οτι ειμαστε ενα η πολλα βηματα οχι πριν αλλα μετα τα γεγονοτα    :2funny:
 

amore tai

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
αρχιζω να το  :idiot: και για καμποτζη εχω κανει και αρκετες γνωριμιες στο ιντερνετ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom