Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Δεν εχει καμια απολυτως σχεση η σεξ σκηνη της Ελλαδας με αυτην της Ταυλανδης. Φιλικα

Δεν συγκρίνω καταστάσεις. Μια πρότασή σου μου έδωσε αφορμή να σκεφτώ. Τπτ άλλο. Να περνάς καλά.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Sa wat dee-khrap σύντροφοι και φίλοι. Διάβασα με πολύ προσοχή όλα τα μηνύματα που επακολούθησαν το πόστ του αγαπητού λόρδου, με τις σκέψεις του οποίου ασφαλώς και συντάσομαι.
Επιμένω ότι η ταύλάνδη είναι μια μαγική χώρα (ακόμα) για διακοπές, ανεξάρτητα από την ύπαρξη σεξ σκηνής ή όχι (η οποία όπως βέβαια θα έχετε καταλάβει δεν μ΄αφήνει καθόλου μα καθόλου ασυγκίνητο). Όμως πρέπει πάντα να έχουμε στο νου κάποια πραγματά , αυτά δηλ. που ανέφερε ο σ. Φαντομάς στα  προηγούμενα πόστ του (πάλι με πρόλαβες άτιμε).
Σύντροφε Πελλοπονήσιε, αυτό που σου έγραψε ο Φαντομάς ότι δηλ.  Δεν εχει καμια απολυτως σχεση η σεξ σκηνη της Ελλαδας με αυτην της Ταυλανδης είναι απόλυτα σωστό. Θα συμπλήρωνα μάλιστα ότι δεν μπορεί να συγκριθεί με αντίστοιχες σκηνές του εξωτερικού (πλην Φιλιππίνων).
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Να προσθεσω οτι αυτοι που μπαινουν επανειλλημενα σε ενα αεροπλανο για να ταξιδεψουν χιλιαδες μιλια μακρια μονο και μονο για να ξημεροβραδιαστουν σε μπαρς με μπαροβιες σε ενα θλιβερο μερος σαν την Παταγια, χρειαζονται πανω απο ολα μια καλη ψυχαναλυση. Αν μη τι αλλο θα δειξει τι πηγε στραβα στο παρελθον.

Τα ειπα και σε πμ στο φαντομα, να το πω και δημοσια, προσωπικα, που μπαινω για να χαμογελασω στην διαρκεια μιας κουραστικης ημερας σε αυτο ο τρεντ, με στεναχωρουν ιδιαιτερα τετοιες αναλύσεις, χωρις να εξεταζω εαν εχει δικιο ή αδικο ο ανθρωπος. Δεν ειναι σωστο να καυτηριαζεται καποιος ή κάποιοι με αυτον τον τροπο. Ο καθενας εχει το αναφαιρετο δικαιωμα να πιστευει και να λέει οτι θελει απο την στιγμη που δεν ενοχλεί τους περιξ αυτων ή παρανομεί.
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
καλησπερα,
εγω παντως αγαπητοι φιλοι, υστερα απο σκεψη αποφασισα οτι αυριο ερχομαι στην ταυλανδη, σκεφτομουν να μην κανω το ταξιδι και να μεινω στην ελλαδα προσπαθωντας να κανω μια φυσιολογικη σχεση. αλλα τα εβαλα κατω και ειπα το εξης στον εαυτο μου.
"να κανω τις διακοπες μου, να περασω για μια ακομη φορα καλα, να ζησω την μαγεια της ταυλανδης (σεξ, ωραια μερη, χαμογελεστοι ανθρωποι, ψωνια κτλ. ) και να γυρισω πισω να συμμαζευτω.
καλυτερα να το κανω παρα να μην το κανω, αφου μπορω, και να μην μεινω στην ελλαδα για κατι το υποθετικο (δηλαδη, μηπως συναψω μια σωστη σχεση και τα σχετικα).
φιλε φαντομα θα τα πουμε και απο κοντα κατω.

ο κυβος ερριφθη.
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπόν, βλέπω με ενδιαφέρον την αντιπαράθεση που εξελίσσεται. Προσωπικά τείνω να συμφωνήσω με αυτούς που μιλάνε για δυνάμει επικίνδυνο εθισμό σε "μπαρόβιες γυναίκες της Πατάγια" (βάζω εισαγωγικά για να μην θεωρηθεί ότι προσβάλλω κάποιον). Καθώς φαίνεται άλλωστε από την καθολική αντίδραση στο θέμα που συμμετέχω, τα "ξερά καμάκια", διότι δυστυχώς έχω μείνει μόνος προς το παρόν σε αυτό, το ενδεχόμενο και η δυνατότητα σύναψης ΥΓΙΩΝ ερωτικών σχέσεων (με την ευρεία έννοια το "ερωτικών", δηλ. αμιγώς σεξουαλικών, γάμου, κλπ.) έχει εκφυλιστεί επικίνδυνα στη σύγχρονη μεταβιομηχανική ελληνική κοινωνία. Δυστυχώς επίσης, αυτό έχει επηρεάσει εμάς τους εικοσάρηδες-τριαντάρηδες σημαντικά. Τέλος, αυτοί που με ειρωνεύονται νομίζουν ότι υπερασπίζομαι, λέει, τις "Ελεεινίδες", που δεν αξίζουν ούτε για φτύσιμο, όπως λένε. Δεν βλέπουν την ουσία του πράγματος που ΔΕΝ σχετίζεται στο βαθμό που νομίζουν με ένα, όπως και να το κάνουμε, στερεότυπο γυναίκας που έχουν σχηματίσει στο μυαλό τους...
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΒΙΚΙΠΑΙΔΕΙΑ, ΤΗΝ ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΗ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑΙΛΑΝΔΗ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΑ ΑΓΓΛΙΚΑ  :)



Bars catering to foreigners

A dancer at a go-go bar along Patpong, in Bangkok.The most popular form of prostitution with Westerners are the various forms of bars. In most cases, women ("bar girls", or men in the case of gay bars, or transsexual "katoys") are employed by the bar either as dancers (in the case of go-go bars) or simply as hostesses, and will encourage customers to buy them "lady drinks". The hostesses or dancers are also often looking to find customers for sexual services; in many cases, the bar will employ one or more "mamasans" who will help match interested customers up to women. In most cases, a customer will pay a bar fine in order to leave the bar with his chosen companion, and will then need to negotiate with him/her for any time and/or sexual services. This can be generally divided into "short time" (at most a few hours) or "long time" (overnight). Some bars also have "short time rooms" on site, where instead of paying a bar fine to the bar, the customer will pay for the use of the room and services will be performed on-site.

Go-go bars are distinguished by having dancing on stage similar to a strip club in Western countries, although in general as of 2004 because of the "social order" crackdown, dancers will more likely be topless or in a bikini or similar revealing costume rather than fully naked. Even toplessness is technically illegal.

"Beer bars" and hostess bars are similar; beer bars are generally outdoors, fairly small, and often clustered with other beer bars, while hostess bars are generally indoors. Beyond that, there is a very great range in size and amenities. There are also a fair number of bars which blur the line with a brothel of sorts, such as "blowjob bars" or various short-time establishments.

Beer bars and gogo bars operate similarly: the women receive a monthly salary, from about 2,000 baht in some beer bars to about 10,000 baht in better gogo bars (as of 2006). They receive a commission on any lady drink that is bought for them. The bar fine, paid by a customer who wants to take a woman out, is paid in total to the bar. The bar typically prescribes a minimum number of bar fines a woman needs to generate per month (typically about five to six); staying below that limit results in a pay cut. The women receive two to three days off per month; they are usually charged a bar fine for any additional day of work they miss. Many go go bars require the women to undergo regular health checks, enforced by financial penalties.

Private Member Clubs exist for the well heeled. These clubs usually cater to a richer clientele and are staffed by young Thai college students who are fluent in English. They entertain the client while he stays at the club. If the girl likes the client, typically she will leave the club with the client. Most clubs usually have live music and a laidback atmosphere. Some bars employ kathoey ("ladyboys") exclusively, catering to male customers. Many of these bars are owned and operated by Westerners. Technically, foreigners are not allowed to own more than 49% of a bar or nightclub, however, so these Westerners either partner with a Thai or lease the bar from a Thai owner. Some entrepreneurs also create a number of bars with the chief purpose of selling or leasing them to poorly informed Westerners.

Apart from these sorts of bar, there are a number of other venues for the sex trade; some bars, while not employing women as sex workers, will allow freelance prostitutes to solicit clients. This is also true of some coffee shops near red-light districts, and many of the foreign-oriented nightclubs.

Many Thai prostitutes have the ultimate goal of meeting a rich Westerner as husband or boyfriend.[5]

 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ Η ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΟΨΗ ΤΗΣ ΠΟΡΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΕΞ ΣΤΗΝ ΤΑΙΛΑΝΔΗ (ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΠΡΙΝ)

HIV/AIDS
The prevalence of HIV/AIDS in Thailand, and especially among sex workers, has been the subject of significant media and academic attention, and Thailand hosted the XV International AIDS Conference, 2004.

Mechai Viravaidya, known as "Mr. Condom"[8], has campaigned tirelessly to increase the awareness of safe sex practices and use of condoms in Thailand. He served as minister for tourism and AIDS prevention from 1991 to 1992; he also founded the restaurant chain Cabbages and Condoms. After the enactment of the Thai government's first five-year plan to combat the HIV/AIDS epidemic in the country, including Mechai's "100% condom program", the use of condoms during commercial sex has jumped markedly, to 90%. The program instructs sex workers to refuse intercourse without condom, and monitors health clinic statistics in order to locate brothels that allow sex without condoms.[3]

Thailand was praised for its efforts in the fight against HIV/AIDS during the late 1990s, but a study in 2005 found that the lack of public support in the previous several years had led to a resurgence of the disease.[9]


Child prostitution, trafficking, and sex slavery
The exact extent of child prostitution, sex trafficking, and sex slavery in Thailand is not known today. Efforts are made by the Thai authorities to eradicate child prostitution in the portion of the sex trade catering to foreigners; the status of prostitutes in brothels catering principally to native Thai men is somewhat less clear. Thai law specifies that the age of consent for sex work is 18.

Some sex workers in Thailand, adult and child, and for that matter in several other parts of the world, are tricked, sold, or coerced into the work. [10]

Recent International Labor Organization research suggests a speculative figure of 12,000 children per year being trafficked for sexual exploitation in South East Asia, mostly to Thailand. Thai non-governmental organisations and the Thai government estimate that 30,000 to 40,000 prostitutes are under 18. A proportion of prostitutes over the age of 18, including foreign nationals from Asia and Europe, are also in a state of forced sexual servitude and slavery. [11]

It is common that Thai women are lured to Japan and sold to Yakuza-controlled brothels where they are forced to work off their price.[3] In a landmark case in 2006, one such woman filed a civil suit in Thailand against the Thai perpetrators, who had previously been convicted in criminal court. The woman had managed to escape from the Yakuza-controlled prostitution ring by killing the female Thai mama-san and had spent five years in a Japanese prison.[12]

 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
αφτο που λεει ο lordjim για αυτους που δεν μπορουν να συναψουν μια σχεση εδω στην ελλαδα και ταξιδευουν για την ταυλανδη δεν θα διαφωνησω, το πιστευω αυτο, και απο τι καταλαβαινετε ειμαι ενας απο αυτους.
βεβαια υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι που απλως τους αρεσει να πηγαινουν να διασκεδαζουν στην ταυλανδη και να γυρνανε υστερα πισω στην γυναικα τους και την οικογενεια τους.

και οι δυο πλευρες εχουμε "προβλημα εθισμου" διοτι ειναι κατι πολυ ομορφο αυτο στην ταυλανδη που δεν το βρισκεις ευκολα σαν αυταπατη σε αλλο μερος του κοσμου, σε τετοιο βαθμο.

θελει λιγο μετρο η κατασταση, παντως εγω θεωρια απο την μια πλευρα ευτυχια το οτι εχω την υγεια μου και το οτι ειμαι δουλευταρας και μπορω να εχω αυτο το προνομιο να κανω αυτο το ταξιδι.
και θεωρω πολυ σημαντικο που ξερω πραγματικα τους λογους μου.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Γιαννάκη 4χ, είναι λάθος να παραθέτεις κείμενα απο την πληρέστερη εγκυκλοπαίδεια του κόσμου και γιατί όποιος θέλει μπορεί να ψάξει να το βρει, και γιατί το copy paste κειμένων δεν αποτελεί άποψη αλλα και γιατί νομίζω ότι δίνουν πληροφορία που έχει ήδη συζητηθεί εδώ

Αν σε ενδιαφέρει το θέμα ταυλάνδη έχεις 166 σελίδες να διαβάσεις και να παραθέσεις τη δική σου άποψη και απορίες. Αν δε σε ενδιαφέρει το θέμα, τότε ασε το thread στα χέρια αυτών που το θεμελίωσαν και το γιγάντωσαν.
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Τα ειπα και σε πμ στο φαντομα, να το πω και δημοσια, προσωπικα, που μπαινω για να χαμογελασω στην διαρκεια μιας κουραστικης ημερας σε αυτο ο τρεντ, με στεναχωρουν ιδιαιτερα τετοιες αναλύσεις, χωρις να εξεταζω εαν εχει δικιο ή αδικο ο ανθρωπος. Δεν ειναι σωστο να καυτηριαζεται καποιος ή κάποιοι με αυτον τον τροπο. Ο καθενας εχει το αναφαιρετο δικαιωμα να πιστευει και να λέει οτι θελει απο την στιγμη που δεν ενοχλεί τους περιξ αυτων ή παρανομεί.

Παρακατω εχω επισυναψει την απαντηση μου στον αγαπητο φιλο ZAICHIC. Δεν εχω τιποτα να κρυψω απο κανενα.


Αγαπητε ZAICHIK,

Σεβομαι απολυτα αυτα που γραφεις και εκτιμω το οτι μου το λες καταμουτρα. Παραδεχομαι οτι μιλησα σκληρα. Ομως πρεπει μερικοι να καταλαβουν και την αντιθετη αποψη δηλαδη τη δικια μου την οποια επετρεψε μου να την αναλυσω.

1) Καταρχας ημουν ιδιαιτερα προσεκτικος και δεν ανεφερα ψευδωνυμα. Σιγουρα τα λογια μου δειχνουν συγκεκριμενα ατομα πλυν ομως οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται. Αν μερικοι αισθανονται οτι αναφερομαι σε αυτους προφανως αντιλαμβανονται οτι εχουν προβλημα, σε αυτο δεν φταιω εγω.

2) Αυτα που ειπα ειναι αληθεια και το ξερεις καλα. Συμφωνω οτι ποναει μερικους αλλα μερικες φορες η αληθεια ειναι σκληρη και πρεπει να ακουγεται.

3) Αν μιλησα σκληρα οφειλεται και στο γεγονος οτι μερικα ατομα στο φορουμ με εχουν φερει στα ακρα και καπου ξεχειλιζει και εμενα η οργη μου. Εχω καταπιει πολλα μεχρι τωρα.
Πιστευω οτι εχεις τη λογικη να διακρινεις οτι σε αμετρητα ποστς που εχουν γινει, μερικα ατομα στο φορουμ δεν σεβονται την Ταυλανδη (αυτο με αφορα γιατι μενω εδω), δεν σεβονται τις γυναικες της (αυτο με αφορα γιατι ειμαι παντρεμενος με μια) και πανω απο ολα δε σεβονται τον εαυτο τους τον ιδιο (αυτο δε με αφορα). Δεν ειναι δυνατον να μενω απρακτος οταν βλεπω με τι τροπο περιγραφεται η χωρα που μενω σε ενα ΔΗΜΟΣΙΟ φορουμ που το βλεπουν χιλιαδες ματια. Αν ησουν στη θεση μου θα ειχες βγει απο τα ρουχα σου και εσυ. Να ξερεις οτι υπαρχουν πολλα ατομα που μου εχουν στειλει πμς και συμφωνουν με αυτα που λεω πλυν ομως δεν ποσταρουν γιατι ειναι μερικοι που εχουν υποβιβασει το θρεντ σε επιπεδο πορνοταινιας. Το γεγονος οτι βρισκομαστε στα μπουρδελα, διολου με απασχολει γιατι εδω περιγραφεται μια ολοκληρη χωρα.

Πολυ φιλικα
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
τελικα αυτο το θρεντ τα εχει ολα, και χωρανε ολοι, και αυτοι που πανε να γαμησουνε, και αυτοι που πανε για τις φυσικες ομορφιες και την κουλτουρα ,"ανικανοι" και μη.
ειχα πει και παλαιοτερα αν γινεται να μπει ενα ερωτηματολογιο, "για ποιο λογο παμε στην ταυλανδη". αν συμφωνειτε να το κανουμε.
να ξεκινησω πρωτος, οπως ξεκινησα και το θρεντ.
εγω παω για την ιδιαιτερη ομορφια αυτων των γυναικων (κοντες αδυνατες μαυρα μαλλια ). και μετα για διασκεδαση και οτι αλλο εχω χρονο να κανω,
τωρα για εθισμους κτλ. νομιζω οτι ειναι παπαριες, εδω δεν εθιστικαν αλλοι που πανε δεκαετιες ολοκληρες.
και τελος το μεγαλυτερο προβλημα το εχουν οι παντρεμενοι που κανουν οτι και οι ελευθεροι, δηλαδη  4960 μιλια για να γαμησουν.
οπως και ναχει ομως ,προτεινω να συνεχισουμε να πηγαινουμε στην ταυλανδη ο καθενας για το δικο του λογο.
και σταματηστε να θελετε να πεσει φωτια στην πατταγια για να την καψει, ελεος, μηπως ολοι εχουν περασει πρωτα απο την πατταγια, και τωρα τους λειπει λιγο.

 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Γιαννάκη 4χ, είναι λάθος να παραθέτεις κείμενα απο την πληρέστερη εγκυκλοπαίδεια του κόσμου και γιατί όποιος θέλει μπορεί να ψάξει να το βρει, και γιατί το copy paste κειμένων δεν αποτελεί άποψη αλλα και γιατί νομίζω ότι δίνουν πληροφορία που έχει ήδη συζητηθεί εδώ

Αν σε ενδιαφέρει το θέμα ταυλάνδη έχεις 166 σελίδες να διαβάσεις και να παραθέσεις τη δική σου άποψη και απορίες. Αν δε σε ενδιαφέρει το θέμα, τότε ασε το thread στα χέρια αυτών που το θεμελίωσαν και το γιγάντωσαν.
Το αφήνω το thread λοιπόν, αφού αυτοί που ασχολούνται με αυτό είναι ειδήμονες πλέον, έχουν διαβάσει και τις 166 σελίδες με το απολύτως ουσιαστικό περιεχόμενο, ξέρουν απ’ έξω τις στατιστικές της Διεθνούς Οργάνωσης Εργασίας για το δουλεμπόριο γυναικών στην Ταιλάνδη, τις οποίες έχουν αναλύσει ενδελεχώς μερικές εκατοντάδες σελίδες πιο πριν, και θεωρούν μέγιστη έκφραση προσωπικής άποψης, βεβαίως, το "πέρασα γαμάτα στην Ταιλάνδη πέρυσι το καλοκαίρι!"

NO OFFENSE
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Γιάννη δεν ήθελα να σε προσβάλλω

Ισως να ήμουν πιο επιθετικός από οσο θα έπρεπε

Η παράθεση κειμένων απο το διαδίκτυο δε βοηθάει

Η αξία σου σα χρήστης ειναι η άποψή σου - και έχεις άποψη όπως φάνηκε. Απόλυτα σεβαστή.

Φιλικά
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Γιάννη δεν ήθελα να σε προσβάλλω

Ισως να ήμουν πιο επιθετικός από οσο θα έπρεπε

Η παράθεση κειμένων απο το διαδίκτυο δε βοηθάει

Η αξία σου σα χρήστης ειναι η άποψή σου - και έχεις άποψη όπως φάνηκε. Απόλυτα σεβαστή.

Φιλικά
Δεκτό.

Φιλικά
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
στην τελικη μαζευουμε και ομορφες αναμνησεις απο ολα αυτα, βλεπουμε και την αλλη αποψη αλλα πανω απο ολα σημασια εχει να περασουμε καλα, να ανανεωθουμε,
δουλευουμε καθε μερα σκληρα, δεν καταφερνουμε στην κοινωνια μας να εχουμε σωστη σχεση με τις γυναικες επειδη ειναι ελεεινηδες, και οταν βρουμε καποια θελει να στα μασησει, εχουμε τα αγχη μας το στρες που μας διαβαλει και ολα τα σχετικα,
γιατι να μην εχουμε τουλαχιστον αυτες τις στιγμες αποδρασεις εστω και στην αυταπατη, απο το να κανουμε διακοπες εδω στην ελλαδα που και περισσοτερα λεφτα θα χαλασουμε και λιγοτερο τελικα θα διασκεδασουμε...

μπορει , μπορει , χιλια δυο αλλα χρειαζομαστε και μια ανασα για να παμε παρακατω στην ζωη μας.

φιλικα

μιμικος
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
φαντομα, επειδη νιωθω οτι φωτογραφιζεις εμενα σχετικα με τον υποβιβασμο του θρεντ και γενικοτερα της ταυλανδης, καλυτερα θα ηταν να το ελεγες καθαρα, δεν υπαρχει προβλημα, αποψη σου ειναι και ειναι σεβαστη, αν τιθεται θεμα υποβιβασμου μιας χωρας απο καποιες περιγραφες σεξουαλικου περιεχομανου, τοτε παω πασο, ας το κρινουν οι μοντς και ας σβησουν οτι νομιζουν και απο τα ποστς και απο τις φωτο.
προσωπικα θεωρω οτι εσυ υποβιβαζεις περισοτερο τις ταυλανδεζες απο εμενα που τις "εκμεταλευομαι" σεξουαλικα, και στο εχω ξαναπει.
φιλικα παντα.
 

Επισκέπτης
Το αφήνω το thread λοιπόν, αφού αυτοί που ασχολούνται με αυτό είναι ειδήμονες πλέον, έχουν διαβάσει και τις 166 σελίδες με το απολύτως ουσιαστικό περιεχόμενο, ξέρουν απ’ έξω τις στατιστικές της Διεθνούς Οργάνωσης Εργασίας για το δουλεμπόριο γυναικών στην Ταιλάνδη, τις οποίες έχουν αναλύσει ενδελεχώς μερικές εκατοντάδες σελίδες πιο πριν, και θεωρούν μέγιστη έκφραση προσωπικής άποψης, βεβαίως, το "πέρασα γαμάτα στην Ταιλάνδη πέρυσι το καλοκαίρι!"

NO OFFENSE


ποιος σου ειπε αυτες τις βλακειες οτι υπαρχει δουλεμποριο στην ταυλανδη?
μπορεις σε παρακαλω να αποδειξεις αυτα που λες?
Στην ταιλανδη οι κοπελες ειναι πουτανες επιδη δεν τιμωριτε η πορνεια αλλα με πολυ αυστηρη ποινη οι εκμεταλευση γυναικων.Με λιγα λογια δεν εχουνε νταβαντζηδες.
Στην ελλαδα αντιθετος υπαρχουν πολυ πιο ασχημες καταστασεις στο θεμα της πορνειας.
Δεν ξερω αν εχεις παει,αλλα καλο θα ειναι να εχουμε παει σε ενα μερος για να εχουμε σωστη αποψη.



Και οσο για την εκμεταλευση του κωσταφ16 μαλλον.Πιστευω οτι δεν εκμεταλευτικε καμια κοπελα αντιθετος μαλιστα υπηρχε μια αμοιβαια ανταλαγη του κοπου του στην ελλαδα με ερωτικες υπηρεσιες απο κοπελες στην ταιλανδη
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Κωστα γυρισε πισω και δες τη φωτογραφια που εβαλλες με την μπαροβια και το στριγγακι με φοντο το ναο και πες μου ειλικρινα αν αυτο λεγεται σεβασμος για τη χωρα που σε φιλοξενει. Για τα υπολοιπα περι σεβασμου των γυναικων δεν συνεχιζω, ας κρινουν οι υπολοιποι. Στο κατω-κατω δεν ειμαι εγω αυτος που προσπαθει να παρουσιασει τη δουλεια αυτων των γυναικων με τοσο ροδινα χρωματα προκειμενου να δικαιολογησει καταστασεις. Δεν εχω σκοπο να προσθεσω τιποτα παραπανω στην παρουσα αντιπαραθεση (για την ωρα  τουλαχιστον) :cheesy:.
Αν εσυ περνας καλα εννοειται οτι δεν πεφτει λογος σε κανενα. Επισης μπορει να μιλαω μερικες φορες σε δευτερο ενικο ομως αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ακουστω σε ολους και κυριως στους νεοτερους.

Φιλε Τασαεφ εσυ που λες οτι δεν υπαρχει δουλεμποριο και μαλιστα λες οτι το αλλο το παληκαρι λεει λογια του αερα εχεις ιδια αποψη οτι οντως δεν υπαρχει? Δεν εχεις ακουσει ποτε για το δουλεμποριο γυναικων/παιδιων στα συνορα Καμποτζης/Ταυλανδης η Ταυλανδης/Βιρμανιας? Επισης στην Ταυλανδη οι κοπελλες δεν ειναι πουτανες επειδη δεν τιμωρειται η πορνεια, οι κοπελλες ειναι πουτανες γιατι ερχονται απο γειτονιες με τεταρτοκοσμικες συνθηκες ζωης. Εχεις παει ποτε να επισκεφτεις μια απο αυτες τις ομορφες γειτονιες? Τα παντα γινονται για το χρημα.
 

Annoush

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
670
Like
2
Πόντοι
6
Κωστα γυρισε πισω και δες τη φωτογραφια που εβαλλες με την μπαροβια και το στριγγακι με φοντο το ναο και πες μου ειλικρινα αν αυτο λεγεται σεβασμος για τη χωρα που σε φιλοξενει.

η Ταυλανδη δεν ειναι χριστιανικη χωρα! τα ηθη ειναι διαφορετικα!!!!
 

Επισκέπτης
Κωστα γυρισε πισω και δες τη φωτογραφια που εβαλλες με την μπαροβια και το στριγγακι με φοντο το ναο και πες μου ειλικρινα αν αυτο λεγεται σεβασμος για τη χωρα που σε φιλοξενει. Για τα υπολοιπα περι σεβασμου των γυναικων δεν συνεχιζω, ας κρινουν οι υπολοιποι. Στο κατω-κατω δεν ειμαι εγω αυτος που προσπαθει να παρουσιασει τη δουλεια αυτων των γυναικων με τοσο ροδινα χρωματα προκειμενου να δικαιολογησει καταστασεις. Δεν εχω σκοπο να προσθεσω τιποτα παραπανω στην παρουσα αντιπαραθεση (για την ωρα  τουλαχιστον) :cheesy:.
Αν εσυ περνας καλα εννοειται οτι δεν πεφτει λογος σε κανενα. Επισης μπορει να μιλαω μερικες φορες σε δευτερο ενικο ομως αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ακουστω σε ολους και κυριως στους νεοτερους.

Φιλε Τασαεφ εσυ που λες οτι δεν υπαρχει δουλεμποριο και μαλιστα λες οτι το αλλο το παληκαρι λεει λογια του αερα εχεις ιδια αποψη οτι οντως δεν υπαρχει? Δεν εχεις ακουσει ποτε για το δουλεμποριο γυναικων/παιδιων στα συνορα Καμποτζης/Ταυλανδης η Ταυλανδης/Βιρμανιας? Επισης στην Ταυλανδη οι κοπελλες δεν ειναι πουτανες επειδη δεν τιμωρειται η πορνεια, οι κοπελλες ειναι πουτανες γιατι ερχονται απο γειτονιες με τεταρτοκοσμικες συνθηκες ζωης. Εχεις παει ποτε να επισκεφτεις μια απο αυτες τις ομορφες γειτονιες? Τα παντα γινονται για το χρημα.


Εχω παει 3 φορες και αυριο παω για 4η.Δεν διαφωνω  οτι ολα γινοντε για το χρημα......σε ολες τις φτωχες χωρες του κοσμου υπαρχει πορνεια τι να κανουμε?
Η διαφορα στην ταιλανδη ειναι οτι οι κοπελες δεν πηγενουν με τους πελατες με το ζορι!!!!!!!!
Οπως σημβενει στην χωρα σου και δεν κανεις τιποτα γιαυτο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom