Νέα

Σύγκριση Νέας Δημοκρατίας - Πα.Σο.Κ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kemal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
ελα ρε με το παιντι..
εισαι πολυ κακος τελικα..
εξαλλου σωστα το ειπε..
μουνοδρομος ειναι το σωστο..
ολοι οι δρομοι σε ενα μουνι οδηγουν το οποιο εννιοτε (δημητρα) σερνει εκτος απο καραβι & ολοκληρη χωρα..
 

Επισκέπτης
Δηλαδή άμα βάλουμε βιντεάκια με τον Καραμανλή να κουνάει τα χέρια του σα νευρόσπαστο, να σπάει καρέκλες και να μην μπορεί να γυρίσει ένα κουμπί, αυτό θα είναι πολιτικός διάλογος;
τι πολιτικο διαλογο μπορει να κανουν 2 οι περισσοτεροι συνομιλητες μεταξυ τους απο την στιγμη που δεν υπαρχει καμια περιπτωση να υποχωρησουν ουτε ενα χιλιοστο απο τις θεσεις τους???
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Δηλαδή άμα βάλουμε βιντεάκια με τον Καραμανλή να κουνάει τα χέρια του σα νευρόσπαστο, να σπάει καρέκλες και να μην μπορεί να γυρίσει ένα κουμπί, αυτό θα είναι πολιτικός διάλογος;
Όχι βέβαια....χαβαλές θα είναι....εδώ δεν μπορούν αυτοί να κάνουν πολιτικό διάλογο...εμείς εδώ θα κάνουμε???

ΥΓ--->px75...μην ξεχνάς πως αρχίζει σιγά-σιγά να τον αντιγράφει και ο γιώργαρος...άρχισε να κουνάει και αυτός τα χέρια...άντε να λυθεί και ο...γλωσσοδέτης να δούμε τί θα κάνουμε...αν και το βλέπω,την Δευτέρα 17 Σεπ,δεν θα προλάβει να κάτσει στην καρέκλα του Προέδρου....οι δελφίνοι αναμένουν με αγωνία...γι'αυτό τον παρασέρνουν από γκάφα σε γκάφα.....

pleasuregiven....θα πέσω από την καρέκλα από τα γέλια.... :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Όχι βέβαια....χαβαλές θα είναι....εδώ δεν μπορούν αυτοί να κάνουν πολιτικό διάλογο...εμείς εδώ θα κάνουμε???

ΥΓ--->px75...μην ξεχνάς πως αρχίζει σιγά-σιγά να τον αντιγράφει και ο γιώργαρος...άρχισε να κουνάει και αυτός τα χέρια...άντε να λυθεί και ο...γλωσσοδέτης να δούμε τί θα κάνουμε...αν και το βλέπω,την Δευτέρα 17 Σεπ,δεν θα προλάβει να κάτσει στην καρέκλα του Προέδρου....οι δελφίνοι αναμένουν με αγωνία...γι'αυτό τον παρασέρνουν από γκάφα σε γκάφα.....

pleasuregiven....θα πέσω από την καρέκλα από τα γέλια.... :2funny: :2funny: :2funny:
giver αδελφε..
καλο εεεεεεεεεεεεε???????
ε μας τα εχουν κανει τσουρεκια & με τους 2 αποτυχημενους..
καταλαβαινω(αλλα τους σιχαινομαι)ολους οσους εχουν αμεση οικονομικη εξαρτηση-ωφελος ειτε απο το ενα ειτε απο το αλλο κομμα..
αυτους που δεν καταλαβαινω(αλλα τους λυπαμαι)ειναι ολους οσους σκιζονται χωρις κανενα,μα κανενα αμεσο ανταλλαγμα & παρολα αυτα υπερασπιζονται την νουδουλα η το πασοκ λες & ειναι η οικογενεια-εργασια-ζωη τους..

 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
και μετά λέγαμε για τον σιμίτη....γιατί δεν τα λέει αγγλικά που είναι και η μητρική του γλώσσα?... :cheesy:  τεσπα...ρε παιδιά ο άνθρωπος δεν κάνει, μυαλό...τσιπούρα ιχθυοτροφείου , ας βάλουν κάποιον άλλο, τόσοι υπάρχουν στο κόμμα...επιτέλους η ελλάδα χρειάζεται ισχυρή αντιπολίτευση...όχι σε αριθμούς αλλά δε δυναμική και επιχειρήματα....
 

galanomatis

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2006
Μηνύματα
490
Κριτικές
3
Like
8
Πόντοι
1
ρε παιδια τι να συγκρινουμε?ειναι σαν να συγκρινεις το αριστερο με το δεξι παπαρι.και τα δυο αρχιδια ειναι στην τελικη....
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Δυστυχώς στην Ελλάδα η κατάσταση είναι αδιόρθωτη. Είμαστε καταδικασμένοι να μας κυβερνούν δύο οικογένειες. 32 χρόνια τώρα δύο ονόματα είναι στο προσκήνιο.
Επειδή όμως εμείς δεν είμαστε ικανοί να αλλάξουμε το προσκήνιο αλλά είμαστε υποχρεωμένοι να ακολουθούμε τας διαταγάς των, τουλάχιστον να κάνουμε τη σωστή επιλογή. Δυνατότητα να αλλάξει ο δικαοματισμός δεν πιστεύω πως υπάρχει.
Πρέπει να γίνει: "ντου από παντού" (όπως λέει και το λαϊκό άσμα...) αλλά πως? θα είναι η καλύτερη λύση? δεν νομίζω.
Όποτε ζυγίζουμε τα δεδομένα και δια της ατόπου απαγωγής καταλήγουμε στην επιλογή μας. Προσωπικά:
Γ.Παπανδρέου: Με όνομα βαρύ σαν ιστορία αλλά τίποτα περισσότερο. Ο άνθρωπος είναι, κατά την ταπεινή μου άποψη, απλά ΑΝΙΚΑΝΟΣ. Επικοινωνία μηδεν, ιδέες μηδέν. Το μόνο που έχει προτείνει είναι η αποποινικοποίηση των ναρκωτικών...
Κ.Καραμανλής: Μπορεί ο άνθρωπος να είναι πανέξυπνος αλλά έχει την ατυχία να πλαισιώνεται από ανίκανα στελέχη. Κακά τα ψέμματα. Κανείς μόνος του δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Έτσι και ο συγκεκριμένος. Προσπαθεί να βάλει μια τάξη στο χάος που άφησε πίσω του το ΠαΣοΚ αλλά πως? Μόνος του? Εδώ δεν προλαβαίνει να αντικρούσει τα χτυπήματα που δέχεται από κάποιες μαλακίες των Στελεχών του...
Για τα άλλα κόμματα ούτε λόγος να γίνεται. Απλά δεν υπάρχουν. Και γιατί δεν υπάρχουν? Γιατί δεν έχουν πρόγραμμα, δεν έχουν ιδέες. Απλά προσπαθούν και αυτοί να κλέψουν λίγο από την πίτα που την μοιράζονται οι Άλλοι.
Πιστεύετε εσείς μήπως ότι οι "ψευτοιδεολόγοι" του ΛαΟΣ, ΚΚΕ, ΣυΡιζΑ κλπ. θέλουν και μπορούν να αλλάξουν την Ελλάδα? Δε νομίζω...
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Εάν πάψει ο δικομματισμός, ψηφίζοντας πολύς κόσμος μικρά κόμματα, θα σταματήσει κάποια στιγμή η ασυδοσία της εξουσίας. "Θα ξανακάνω εκλογές εάν δεν υπάρξει αυτοδυναμία" ποιος είσαι ρε φίλε; Σε ποιο αγροτιμάριο της Ουγκάντας κυβερνάς;
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Και μικρά κόμματα να ψηφίσεις δεν αλλάζει το προσκήνιο. Αυτοί τα βρίσκουν μεταξύ τους και την πατάμε εμείς...
Από την άλλη με τις συνεχείς εκλογές μόνο χασούρα έχουμε. Ταλαιπωρείται τόσος κόσμος για να παει να ψηφίσει... Άσε τα χρήματα που χάνονται για εκλογικές καμπάνιες και άλλες τέτοιες λαλακίες.
Έβλεπα το βράδυ του debate στο ALTER διαφημήσεις του ΠΑΣΟΚ. Η μια πίσω από την άλλη. Ποιός τα πλήρωσε όλα αυτά? Ο Γιωργάκης, Ο Λαλιώτης, ή μήπως ο Φασούλας και η Πατουλίδου. Εμείς τα πληρώνουμε και τους πληρώνουμε....
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Η νοοτροπία του κόσμου αλλάζει σιγά-σιγά. Κάποιος είχε πει "Η Ελλάδα είναι η μόνη χώρα της Ευρώπης που δεν γιαουρτόνωνται οι πολιτικοί". Το τέλος του δικομματισμού είναι ένα βήμα προς αυτή την κατεύθυνση.
 

Greek

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2005
Μηνύματα
100
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
ΤΟ χαρτη της Ιωνιας οδου τον εχετε δει για να καταλαβετε γιατι καψατε 70 ανθρωπους και 3.000.000 στρεματα γης , και για να γινουν κατανοητα τα μετρα που περνει ο καρα.αλης
φανταστιτε εως που μπορουν να φτασουν αυτοι , φανταστιτε , φανταστιτε .
και σαν παραταξη απο τον συναγερμο - ΕΡΕ - ΝΔ δεν ειναι και οι καλιτεροι .
ΥΓ τον χαρτη τον εχω εαω θελετε τον ποσταρω. 
αλήθεια όταν λες κάψατε τι εννοείς?
μήπως τους ψηφοφόρους της ΝΔ?
αυτούς θεωρείς υπεύθυνους? τόσο πολύ σε έχει επηρρεάσει αυτός ο δημαγωγικός, επικίνδυνος λαικίστικος τρόπος αντιπολίτευσης?
αυτό είναι το όραμα του κόμματος που θα ψηφίσεις?
αυτή είναι η άποψη που έχεις για τους συμπολίτες σου?
και κάτι τελευταίο:
Ο μητσοτάκης μέσα σε όλες τις μαμακίες που έχει κατα καιρούς πει τελικά προχθές είπε και κάτι σωστό: δεν γνωρίζω λαούς που να αυτοκτονούν!
και αυτη είναι η πραγματικότητα και εύκολα διακρίνει κανείς και το αποτέλεσμα των εκλογών απλά παρατηρώντας τον τρόπο που συμπεριφέρονται όλα τα κόμματα σε αυτή την εκλογική διαμάχη
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Μάγκες απλά δείτε ΤΩΡΑ την συνέντευξη τύπου του Γιωργάκη...όλες,μα όλες οι απαντήσεις του είναι μόνο κατά της κυβέρνησης....άλλα τον ρωτούν...ο καραμανλής και ο καραμανλής και η κυβέρνηση....μόνο δείτε...καμία πρόταση....θα βάλεις τον Σημίτη στην κυβέρνηση...έχω στελέχη λέει....αν χάσεις θα βγείς στην σύνταξη...αν....όχι...θα κερδίσω....τί να πώ....μάλλον ο άνθρωπος,όπως κατά γενική ομολογία εδώ μέσα αλλά και έξω δεν κάνει.....
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Μάγκες απλά δείτε ΤΩΡΑ την συνέντευξη τύπου του Γιωργάκη...όλες,μα όλες οι απαντήσεις του είναι μόνο κατά της κυβέρνησης....άλλα τον ρωτούν...ο καραμανλής και ο καραμανλής και η κυβέρνηση....μόνο δείτε...καμία πρόταση....θα βάλεις τον Σημίτη στην κυβέρνηση...έχω στελέχη λέει....αν χάσεις θα βγείς στην σύνταξη...αν....όχι...θα κερδίσω....τί να πώ....μάλλον ο άνθρωπος,όπως κατά γενική ομολογία εδώ μέσα αλλά και έξω δεν κάνει.....
Καταρχην σας χαιρετω και παλι μιας και απουσιαζα κανα τριμηνο.ευχομαι να ειστε ολοι καλα...
φιλε ποδολαγνε αν προσεξες οι ερωτησεις που του κανουνε παντα ξεκιναν και λενε:ο κ.καραμανλης ειπε...εκανε...γιαυτο και απαντα για τον καραμανλη...οσο για τον Σημιτη ειπε καθαρα οτι θα τον εχει διπλα του κι εχει θεση...
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
τον ακούω και απολαμβάνω...όλο κατά της κυβέρνησης και τίποτα για το δικό του πρόγραμμα...άλλα τον ρωτάνε..αυτός για τον ...ΚΑΡΑΜΑΛΗ...ας του πεί κ'αποιος ότι είναι καραμανλής και όχι καραμαλης....τον κάψανε πάντως τα λυκόρνια που έχει γύρω του...ε..ρε..θα φάμε μπένυ στην μάπα...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
welcome back...που είσουνα ρεεεεεεε?
bussines φιλε μου....τωρα ξεκιναω διακοπες....χεχεχεχεχεχεχεχε..βλεπω το σαιτ ανανεομενο φουλ...εγινε τιποτα σηνταρακτικο σε προσωπα και καταστασεις...?
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
τον ακούω και απολαμβάνω...όλο κατά της κυβέρνησης και τίποτα για το δικό του πρόγραμμα...άλλα τον ρωτάνε..αυτός για τον ...ΚΑΡΑΜΑΛΗ...ας του πεί κ'αποιος ότι είναι καραμανλής και όχι καραμαλης....τον κάψανε πάντως τα λυκόρνια που έχει γύρω του...ε..ρε..θα φάμε μπένυ στην μάπα...
Άστα να πάνε....λές και έχει βάλει κασσέτα....play back....δεν ξέρω μήπως ο Αθανασάκης τον κλοτσάει κάτω από το τραπέζι όταν αρχίζει και λέει αρλούμπες....αλλά αυτός εκεί....
ΥΓ1--->Πρόσεξε να δείς πως τον κοιτάν Λαλιώτης και Βενιζέλος...αν το δείξει,δές το!!!
ΥΓ2--->Πάντως τον βλέπω σίγουρο για την νίκη...μου θυμίζει τον...Έβερτ το 1996....

bussines φιλε μου....τωρα ξεκιναω διακοπες....χεχεχεχεχεχεχεχε..βλεπω το σαιτ ανανεομενο φουλ...εγινε τιποτα σηνταρακτικο σε προσωπα και καταστασεις...?

Ναι ανανεωθήκαμε...ελπίζω να πήγαν καλά οι δουλειές...συνταρακτικό???Νέα τραβέλια....έτσι λένε οι κατέχοντες το σπόρ...αν μου πείς πως δεν διάβασες το σχετικό θέμα....δεν θα σε πιστέψω....(πλάκα κάνω φυσικά)...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Άστα να πάνε....λές και έχει βάλει κασσέτα....play back....δεν ξέρω μήπως ο Αθανασάκης τον κλοτσάει κάτω από το τραπέζι όταν αρχίζει και λέει αρλούμπες....αλλά αυτός εκεί....
ΥΓ1--->Πρόσεξε να δείς πως τον κοιτάν Λαλιώτης και Βενιζέλος...αν το δείξει,δές το!!!
ΥΓ2--->Πάντως τον βλέπω σίγουρο για την νίκη...μου θυμίζει τον...Έβερτ το 1996....

Ναι ανανεωθήκαμε...ελπίζω να πήγαν καλά οι δουλειές...συνταρακτικό???Νέα τραβέλια....έτσι λένε οι κατέχοντες το σπόρ...αν μου πείς πως δεν διάβασες το σχετικό θέμα....δεν θα σε πιστέψω....(πλάκα κάνω φυσικά)...
Τα πολιτικα δεν τα σχολιαζω...ΒΑΡΕΘΗΚΑ!
κι ομως δεν το διαβασα το θεμα φιλε μου μιας και προστεθηκαν παρα μα παρα πολλες σελιδες...που να καθεσε να διαβαζεις τοσα τωρα....μπουχααχαχαχαχ
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Δημοσιογράφος:Υπάρχει ένα καλό αυτά τα 3,5 χρόνια που θα το συνεχίσετε???
Παπανδρέου:Δύσκολη ερώτηση...πρέπει να σκεφτώ...η...Eurovision!!!Αλλά δεν μπορώ να πώ αν θα το συνεχίσω....αυτό είναι θέμα κάποιων...τραγουδιστών!!!
Μαζέψτε τον.......... :headbang: :headbang: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom