Νέα

Σύγκριση Νέας Δημοκρατίας - Πα.Σο.Κ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kemal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
Για εμενα τα πραγματα ειναι απλα..Δυστιχως στην Ελλαδα μασ εχουν κανει να ψυφιζουμε το λιγοτερο κακο,και οχι το καλο...Αυτο ομως που δεν μπορω να αντεξω,ειναι να μσς κυβερναει ενα κομμα που εχει μεσα του ακροδεξια και χουντικα στοιχεια.Συμφωνω οτι ο Παπανδρεου δεν κανει.αλλα νομιζω οτι μια χωρα την κυβερναει ενα συνολο ανθρωπων και οχι ενας ανθρωπος.πιστευω πως το πασοκ εχει μακραν καλιτερα στελεχοι.ελεος,η νεα δημοκρατια εχει επιτιμο τον ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ!!!
Δεν μπορω να ξεχασω επισεις οταν βγηκε ο Καραμανλης το ατομο που βγηκε στο μπαλκονι στην διπλανη πολυκατοικια και φωναζε...τωρα μουν.....να πασοκτζιδες θα σας γαμ....με!!!!!!!!!!!.επισεις δεν μπορω να μην βλεπω το πρωην αφεντικο μου που αμεσως (με Καραμανλη) σε δυο μηνες αποκτισε τρεις!!!θεσεις δημοσιου!!!!!
ναι το πασοκ εκανε τεραστια λαθη....
οχι δεν πιστευω πως τα δυο μεγαλα κοματα ειναι ιδια...
εδω λεγαν αρχιερεα τησ διαπλοκης τον Σιμητη(που πιστευω πως παρεξηγηθηκε πολυ)
βρες μου ομωσ ανθρωπο να μου πει πως δεν αφησε εργο......ασε που ο Σιμητης εστειλε ανθρωπους σπιτι τους για πολυ μικροτερες αιτιες
μετα την ολυμπιαδα νομιζω πωσ ειχαμε μια σχετικα αρτια οργανωμενη Ελλαδα...
κοιταχτε πως καταντησε η αστυνομια τωρα..ειναι να λυπασε..αλλα φυσικο ηταν οταν μπηκαν μεσα αλοι οι ακροδεξιοι νεοδημοκρατες με την γνωστη τους νοοτροπια..(ζαντινιερες)
και αρχηγος Πολυδωρας!!
η ιδια αστυνομια που εξερθρωσε την 17ν!!!!!
ποιο πολυ ομως φοβαμαι μην (χτυπα ξυλο ¨-))ξαναβγουν,γιατι ισως δεν εχουμε δει τα χειρωτερα ακομα..
ειχαμε καλες ,καλυτερες,κακες,και χειρωτερες κηβερνησεις σε αυτην την χωρα...ειχαμε ποτε ομως ανυπαρκτη κυβερνηση?ε, τωρα εχουμε....
για να μην παρεξηγηθω,δεν ειπα τως το πασοκ ειναι καλο..πιστευω οτι χαλασε,και οτι διεψευσε αρκετες απο της ελπιδες μας..αλλα ειπα οτι εγω τουλαχιστον θα ψηφισω το λιγοτερο κακο...
ευχαριστω


 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
Εγώ απλά πιστεύω πως η ποιότητα των 2 μεγάλων κομμάτων είναι τέτοια  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: που με βάζει σε μεγάλο δίλλημα  :think: :think: :think: :think: :think:

Είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως αν το ρίξω στο Πασοκ θα μετανοιώσω που δεν ψήφιδα την ΝΔ αλλά και το αντίστροφο. Νιώθω ευρωπαίος  :jerking: :jerking: με τις τσέπες γεμάτες  :jerking: :jerking: :jerking: και τα 2 μεγάλα κόμματα με καλούν να ανέβω την ανηφόρα  :jerking: :jerking: :jerking: που αφού είναι ανηφόρα λογικά θα έχει και κατηφόρα μετά  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Προσωπικά είτε ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ ψηφίσετε κερδισμένοι θα βγείτε, αυτό είναι σίγουρο. Και οι δύο έχουν ποιότητα, συνέπεια, αλληλεγύη στον φτωχό μέσο Έλληνα, και το κυριότερο, ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ....

Κάποιοι είπαν πως τα νέα πρόστιμα μπήκαν απο την ΕΟΚ και το κράτος θέλει να μαζέψει λεφτά. Μαλακίες.

Το κράτος νοιάζεται για σένα, το ίδιο θα έκανε και το ΠΑΣΟΚ....Σιγά μην τους νοιάζει να κονομήσουν απο τα πρόστιμα. ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ....Ομως γιατί εξαφανίστηκαν ρε παιδια τα μπλόκα αμέσως μετά την κύρηξη εκλογών? :think: :think: :think: :think: :think:

 

Επισκέπτης
Εγώ απλά πιστεύω πως η ποιότητα των 2 μεγάλων κομμάτων είναι τέτοια  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: που με βάζει σε μεγάλο δίλλημα  :think: :think: :think: :think: :think:

Είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως αν το ρίξω στο Πασοκ θα μετανοιώσω που δεν ψήφιδα την ΝΔ αλλά και το αντίστροφο. Νιώθω ευρωπαίος  :jerking: :jerking: με τις τσέπες γεμάτες  :jerking: :jerking: :jerking: και τα 2 μεγάλα κόμματα με καλούν να ανέβω την ανηφόρα  :jerking: :jerking: :jerking: που αφού είναι ανηφόρα λογικά θα έχει και κατηφόρα μετά  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Προσωπικά είτε ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ ψηφίσετε κερδισμένοι θα βγείτε, αυτό είναι σίγουρο. Και οι δύο έχουν ποιότητα, συνέπεια, αλληλεγύη στον φτωχό μέσο Έλληνα, και το κυριότερο, ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ....

Κάποιοι είπαν πως τα νέα πρόστιμα μπήκαν απο την ΕΟΚ και το κράτος θέλει να μαζέψει λεφτά. Μαλακίες.

Το κράτος νοιάζεται για σένα, το ίδιο θα έκανε και το ΠΑΣΟΚ....Σιγά μην τους νοιάζει να κονομήσουν απο τα πρόστιμα. ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ....Ομως γιατί εξαφανίστηκαν ρε παιδια τα μπλόκα αμέσως μετά την κύρηξη εκλογών? :think: :think: :think: :think: :think:
σοβαρα μιλας οτι εξαφανιστηκαν τα μπλοκα???
λοιπον ακου..
παρε την φεραρι της πεθερας σου & κατεβα αττικη οδο να τα σπασουμε με την πορσε μου τωρα που δεν θα μας γραψει κανεις..
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
ρε συ ασε έχω πέσει ψυχολογικά με το σπασμένο φανάρι...ντρέπομαι να την βγάλω (το Hummer εννοώ)
 

manolo82

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
51
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπερα σας παιδες..Θα ηθελα να εκφρασω μια δυσαρεσκεια προς τον κοσμο,που μερικοι αφοριζουν και μηδενιζουν ενα προσωπο,που ισως ειναι το ικανοτερο προς πρωθυπουργια..
Ακουω συνεχεια ο "Γιωργακης"..Για να πει καποιος τον προεδρο του μεγαλυτερου κινηματος και αρχηγο αξιωματικης αντιπολιτευσης γιωργακη,θα πρεπει να ειναι το λιγοτερο βουλευτης..
Ειναι επισης προεδρος σοσιαλιστικης διεθνους,και εχει ενα βιογραφικο ισχυρο..Εχει διατελεσει επι δεκαετιες σε υπουργεια,με πολλες καινοτομιες πχ ανοιχτο πανεπιστημιο,εξωτερικη πολιτικη..
Το οτι δεν κανει,ειναι κουβεντα του καφενειου και λυπαμαι που ακουω ανθρωπους να μιλανε ετσι..Εαν κανει ο Καραμανλης για πρωθυπουργια και τα πραγματα κυλανε ετσι,ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΔΗΛΑΔΗ?!?!?!?!
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Καλησπερα σας παιδες..Θα ηθελα να εκφρασω μια δυσαρεσκεια προς τον κοσμο,που μερικοι αφοριζουν και μηδενιζουν ενα προσωπο,που ισως ειναι το ικανοτερο προς πρωθυπουργια..
Ακουω συνεχεια ο "Γιωργακης"..Για να πει καποιος τον προεδρο του μεγαλυτερου κινηματος και αρχηγο αξιωματικης αντιπολιτευσης γιωργακη,θα πρεπει να ειναι το λιγοτερο βουλευτης..
Ειναι επισης προεδρος σοσιαλιστικης διεθνους,και εχει ενα βιογραφικο ισχυρο..Εχει διατελεσει επι δεκαετιες σε υπουργεια,με πολλες καινοτομιες πχ ανοιχτο πανεπιστημιο,εξωτερικη πολιτικη..
Το οτι δεν κανει,ειναι κουβεντα του καφενειου και λυπαμαι που ακουω ανθρωπους να μιλανε ετσι..Εαν κανει ο Καραμανλης για πρωθυπουργια και τα πραγματα κυλανε ετσι,ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΔΗΛΑΔΗ?!?!?!?!
Κάποιοι εδώ, αρκετό καιρό τώρα, λένε συνεχώς για τον Γιωργάκη και τον Κωστάκη. Ίσως να είναι ελαφρά υποτιμητικοί οι χαρακτηρισμοι αυτοί, ίσως.
Αλλά, πως ανελίχθηκαν και οι δυο τους στην ηγεσία των κομμάτων τους? Μήπως γιατί είχαν ένα ισχυρό όνομα? Για να είμαστε ακριβείς ανιψιός του ιδρυτή ο ένας, γιός του ιδρυτή ο άλλος. Μα πάνω από όλα τοποθετήθηκαν σε αυτές τις θέσεις για να μην διασπαστούν και τα δυο κόμματα. Μην ξεχνάς πότε εκλέχθηκε ο ένας και πότε τοποθετήθηκε ο άλλος. Απλά ο Καραμανλής έτυχε να κυβερνήσει.
Περίμενε λίγο να δούμε ποιός θα βγεί πρωθυπουργός. Ο άλλος σίγουρα θα πάει άκλαφτος, όποιος και αν είναι.
Μάλλον που το Γιωργάκης και Κωστάκης λίγο είναι φίλε μου.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Κάποιοι εδώ, αρκετό καιρό τώρα, λένε συνεχώς για τον Γιωργάκη και τον Κωστάκη. Ίσως να είναι ελαφρά υποτιμητικοί οι χαρακτηρισμοι αυτοί, ίσως.
Αλλά, πως ανελίχθηκαν και οι δυο τους στην ηγεσία των κομμάτων τους? Μήπως γιατί είχαν ένα ισχυρό όνομα? Για να είμαστε ακριβείς ανιψιός του ιδρυτή ο ένας, γιός του ιδρυτή ο άλλος. Μα πάνω από όλα τοποθετήθηκαν σε αυτές τις θέσεις για να μην διασπαστούν και τα δυο κόμματα. Μην ξεχνάς πότε εκλέχθηκε ο ένας και πότε τοποθετήθηκε ο άλλος. Απλά ο Καραμανλής έτυχε να κυβερνήσει.
Περίμενε λίγο να δούμε ποιός θα βγεί πρωθυπουργός. Ο άλλος σίγουρα θα πάει άκλαφτος, όποιος και αν είναι.
Μάλλον που το Γιωργάκης και Κωστάκης λίγο είναι φίλε μου.
Tην επομενη τετραετια Κωστακης,μετα Γιωργακης και μετα ή Ντορα ή Κυριακος...αυτα για να μην χαλαει η σειρα!!!
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Εσυ προεδρος δε θα γινεις αυτος ομως σιγουρα!!!
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
εδω εγινε επι ΠΑΣΟΚ κιολας στα 27 διευθυνων συμβουλος στην τραπεζα της ΕΛΛΑΔΑΣ με πρωτο μισθο 30000€,ενω ο Κωστακης 'η ο Γιωργακης ειναι μονο φρουτα...
 

Επισκέπτης
εδω εγινε επι ΠΑΣΟΚ κιολας στα 27 διευθυνων συμβουλος στην τραπεζα της ΕΛΛΑΔΑΣ με πρωτο μισθο 30000€,ενω ο Κωστακης 'η ο Γιωργακης ειναι μονο φρουτα...
δηλαδή έγινε επί ΠΑΣΟΚ τότε έχει δίκιο ηΠαπαρήγα που τους αποκαλεί  συνετεράκια.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Ναι επι ΠΑΣΟΚ,γιατι δεν ειναι κολληταρια...μας γαμανε κανονικα και ασαλιωτα!!!
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
ρε παιδιά...τα καινούργια τηλεοπτικά σπότ του ΠΑΣΟΚ τα είδατε?...αγάπιε κ.λ.π.  ΕΛΕΟΣ....αυτοί πάνε σφαίρα να τον φάνε τον γιωργάκη...σε ποιούς απευθύνονται?....στις νοικοκυρές του 81 με τις κατσαρόλες ή σε εντελώς αγράμματους με IQ 10?....ανανέωση λαλιώτη...ρε πούστη μου..20 χρόνια πίσω είναι ο άνθρωπος...α  ρε γιωργάκη...σε φάγανε ήδη...χαρές ο μπένυυυυυυ.........
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
εδω εγινε επι ΠΑΣΟΚ κιολας στα 27 διευθυνων συμβουλος στην τραπεζα της ΕΛΛΑΔΑΣ με πρωτο μισθο 30000€,ενω ο Κωστακης 'η ο Γιωργακης ειναι μονο φρουτα...

Και με τη μία βγήκε πρώτος σε σταυρούς... καταλαβαίνετε τι είναι αυτοί που τον ψηφίζουν.
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
τον συγκεκριμένο ηλίθιο.......τα ίδια....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom