Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 273K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.217
Like
13.565
Πόντοι
3.656
Φίλε μου πολύ εύστοχη η ανάρτηση σου......

Θα προσθέσω εδώ όμως, ότι αυτό το *μόρφωμα ΕΛΛΑΣ* έχει χαρακτηριστεί failed state από 2009 , έχει καταρέυση σε όλους τους οικονομικούς δείκτες και κυρίως δημογραφικά...... έχει εκχωρήσει την κυριαρχία του για 99 χρόνια......και έχει υπαχθεί στο αγγλικό δίκαιο με τους ψήφους όλων των κομμάτων.
Τώρα κάποιοι ανόητοι πιστεύουν ότι θα σωθούν από ένα πουσταριό ή κάποιον επιστολεα του Ιησού, ή κάποιον Κούλη.
Αν υποθέσουμε ότι το ζητούμενη είναι η απάντηση και όχι η πολιτική αντιπαράθεση τότε τι κάνουμε?

ή παραμένουμε στα ίδια και όποιος αντέξει ή απαντάμε με αντίδραση και όποιος αντέξει σωστά?

το πρόβλημα ξεκινά για το εκλογικό σώμα από το ότι έχουμε αφήσει να μας κοριδέψουν τόσο πολύ που τώρα ποια κοροιδεύουμε τους εαυτούς μας. Δηλαδή βλέπεις να βγαίνει ο κάθε μούλος να πετάει ένα ''η χώρα πάει καλύτερα'' και τα μόμολα να τον υπερασπίζονται χωρίς να ξέρουμε γιατί...απλά επειδή ακόμα δεν πεινάνε.

Το ίδιο συμβαίνει και με τους σωτήρες που πατάνε πάνω στην ανάγκη του χαζού για εύκολες λύσεις. Πάρε για παράδειγμα την λατινοπούλου που την έβαλαν στην ευρωβουλή ως διαφορετική λύση και πρότεινε ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ για ΠΤΔ.

Εγώ το ξανά λέω η ψήφος έχει δύναμη...όχι επειδή θα βρούμε τον καλύτερο αλλά επειδή έχουμε τη δύναμη να διώξουμε τους απατεώνες.

Εγώ το αντιμετωπίζω ακαδημαικά αφού μια τέτοια αναστάτωση δεν θα έκανε καλό στην τσέπη μου. Αλλά σε ένα ανώνυμο σαιτ θα γράψω την αλήθεια δε θα κάτσω να γλύφω τις κωλοτρυπίδες του κόμματος. Η αλήθεια είναι ότι οι πολλοί (ο λαός) θα έπρεπε να έχουν ήδη ψάξει πολύ μακριά από την νδ και τον σύριζα. Αφού δεν έχουν και τίποτα να χάσουν. Το ότι δεν το κάνουν δείχνει τον βαθμό της μαλακίας τους.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.892
Κριτικές
20
Like
26.805
Πόντοι
8.346
Αν υποθέσουμε ότι το ζητούμενη είναι η απάντηση και όχι η πολιτική αντιπαράθεση τότε τι κάνουμε?

ή παραμένουμε στα ίδια και όποιος αντέξει ή απαντάμε με αντίδραση και όποιος αντέξει σωστά?

το πρόβλημα ξεκινά για το εκλογικό σώμα από το ότι έχουμε αφήσει να μας κοριδέψουν τόσο πολύ που τώρα ποια κοροιδεύουμε τους εαυτούς μας. Δηλαδή βλέπεις να βγαίνει ο κάθε μούλος να πετάει ένα ''η χώρα πάει καλύτερα'' και τα μόμολα να τον υπερασπίζονται χωρίς να ξέρουμε γιατί...απλά επειδή ακόμα δεν πεινάνε.

Το ίδιο συμβαίνει και με τους σωτήρες που πατάνε πάνω στην ανάγκη του χαζού για εύκολες λύσεις. Πάρε για παράδειγμα την λατινοπούλου που την έβαλαν στην ευρωβουλή ως διαφορετική λύση και πρότεινε ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ για ΠΤΔ.

Εγώ το ξανά λέω η ψήφος έχει δύναμη...όχι επειδή θα βρούμε τον καλύτερο αλλά επειδή έχουμε τη δύναμη να διώξουμε τους απατεώνες.

Εγώ το αντιμετωπίζω ακαδημαικά αφού μια τέτοια αναστάτωση δεν θα έκανε καλό στην τσέπη μου. Αλλά σε ένα ανώνυμο σαιτ θα γράψω την αλήθεια δε θα κάτσω να γλύφω τις κωλοτρυπίδες του κόμματος. Η αλήθεια είναι ότι οι πολλοί (ο λαός) θα έπρεπε να έχουν ήδη ψάξει πολύ μακριά από την νδ και τον σύριζα. Αφού δεν έχουν και τίποτα να χάσουν. Το ότι δεν το κάνουν δείχνει τον βαθμό της μαλακίας τους.
Οταν λες οτι το αντιμετωπιζεις ακαδημαϊκά, τι εννοείς?? Οτι αυτά που γράφεις εδω μεσα δεν τα ενστερνίζεσαι και ίσως ψηφίζεις καποιο απο τα κόμματα που μας έφεραν σε αυτο το χαλί?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.217
Like
13.565
Πόντοι
3.656
Οταν λες οτι το αντιμετωπιζεις ακαδημαϊκά, τι εννοείς?? Οτι αυτά που γράφεις εδω μεσα δεν τα ενστερνίζεσαι και ίσως ψηφίζεις καποιο απο τα κόμματα που μας έφεραν σε αυτο το χαλί?
όχι,

εννοώ ότι δεν φωνάζω ή υποστηρίζω κάποιο κόμμα ή ιδεολογία απαραίτητα. δεν είμαι ούτε αριστερός ούτε δεξιός ούτε με εκφράζει τίποτα αν και ξέρω ότι από τα 2 μόνο ο καπιταλισμός δουλεύει.

το αντιμετωπίζω ακαδημαικά σημαίνει ότι άσχετα με το αν με συμφέρει ή όχι αυτή κυβέρνηση (σε σχέση το να είχαμε μια περιοδο ακυβερνισίας) αναγνωρίζω ότι για τον περισσότερο κόσμο η φάση πάει από το κακό στο χειρότερο και μακροπρόθεσμα και για μένα αφού στην ίδια χώρα ζω. Η κυβέρνηση αυτή απλά δεν κάνει.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.923
Like
8.698
Πόντοι
1.056
Καλά κατάλαβα με δουλεύεις :confused:
Δεν σε κοροιδεύω καθόλου. Απλα δεν μπορώ τον κάθε τυχάρπαστο που εμφανίζεται ως σωτήρας (προφανώς κοροιδεύοντας με).
Απο εκεί και πέρα πρέπει να έχω την κρίση να κρίνω πριν ψηφίσω και να αναλμβάνω την ευθύνη μου μετά. Δεν δέχομαι τον άβουλο ψηφοφόρο που του έταξαν και την πάτησε.
Δεν δέχομαι τον Ελληνα π.χ. που θέλει τηλέφωνο και πρώτα ρωτά "έχουμε κανένα γνωστό" και μετά κοιτά το πως γίνεται η αίτηση. Μπορεί παλιά να χρειαζόταν αλλά τώρα πρέπει να αποβάλλουμε αυτές τις συνήθειες. Δεν είναι δικαιολογία έτσι μας έμαθαν.
Δεν δέχομαι το Ελληνάρα που όλα τα ξέρει πως πρέπει να γίνουν και πάντα οι κυβερνώντες είναι μαλάκες σε όλα.
Αυτά δεν μηδενίζουν τις ευθύνες των πολιτικών. Και αυτές είναι τεράστιες.
Κάπου φταίμε όλοι και πρέπει όλοι να διορθωθούμε.
Είμαι 60 χρονών και θυμάμαι τον Αντρέα το 80 να λέει , "να μπαίνουν τα παιδιά του εργάτη στο Πανεπιστήμιο". Απο τότε (45 χρόνια τώρα) οι θέσεις αυξήθηκαν , αλλά τα φροντιστήρια έμειναν, με έχουν περάσει τόσες κυβερνήσεις. Θα μου πεις λύνεται το θέμα?? Ε πια δεν ξέρω. Μπορεί και οχι. Αν μπορούσες μια κυβέρνηση να το λύσει, μόνο με αυτό θα έβγαινε 2 4ετίες μετά. Αρα κάτι άλλο είναι , δεν είναι χαζοί. Τα ίδια με την υγεία και με πολλά άλλα.

Όσο για τους διαφωνούντες , ας φροντίσουμε το ΛΕΥΚΟ να μαζεύει τόσες ψήφους ώστε δυνητικά να βγάζει έδρα . Είναι έμπρακτη διαμρτυρία. Οχι αποχή, γιατί μας βολεύει να μην κουραστούμε. Να πας και να ρίξεις ΛΕΥΚΟ. Συνειδητά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Κάποτε υπήρχε και μια ανανεωτική Αριστερά που είχε και ένα - ας πούμε - προοδευτικό πρόσημο. Σήμερα, τα αριστερά κόμματα δεν είναι καν κόμματα αλλά θρησκευτικές σέκτες που ο διαφωνών θεωρείται αιρετικός & καίγεται στην πυρά. Στην εποχή των ΠολακοΤσιπροΒαξεβανέων, η λέξη 'Αριστερά' είναι συνώνυμη της ψυχασθένειας. Ειδικά ο ΣΥΡΙΖΑ, είναι η καλύτερη αποτύπωση της ψεκασμένης, μισαλλόδοξης, κρατικοδίαιτης, ρατσιστικής, φασίζουσας, άεργης & ολικά αμόρφωτης Αριστεράς που έχει γίνει ποτέ

Εγώ κατανοώ τους αριστερούς συντρόφους. Ξέρεις τι είναι να φτάνεις 50 ετών και τώρα που ‘χουν ανοίξει όλα τα αρχεία κι η πληροφόρηση ρέει να αντιλαμβάνεσαι πως όλα αυτά που σου ‘χαν βάλει στο κεφάλι πριν δεκαετίες κι έφαγες τα νιάτα σου, δεν ήταν τίποτα περισσότερο από ουρανομήκεις μπαρούφες; Είναι πραγματικό σοκ!

Εντάξει, τέλος με την καζούρα σε αριστερόστροφους επαναστάτες του καναπέ & της ξάπλας, διότι είναι ντροπή κι ανήθικο να κοροϊδεύουμε άτομα με νοητική υστέρηση. Ας τους απομονώσουμε απλώς κι ας κοιτάξουμε αποκλειστικά το μέλλον & την ευημερία της Πατρίδος μας. Εκείνοι, μπορούν ελεύθερα να συνεχίσουν να οραματίζονται δράκους, λαϊκό ξεσηκωμό & ταξικό μίσος, αλλά σιωπηρώς στο ασφυκτικά στενό καβούκι τους και χωρίς να ενοχλούν τους νοήμονες​
Σε βλέπω ότι έχεις μυαλό και επιχειρήματα

Όμως μην το παρακάνουμε
Δεν είναι όλοι οι αριστεροί
Άτομα με νοητική υστέρηση

Μερικοί έχουν την ιδεολογία τους και πιστεύουν σε αυτήν
Χωρίς αναγκαστικά να έχουν και ταξικό μίσος
Ενώ άλλοι είναι όπως τα λες

Και εδώ στο μπου υπάρχουνε και από τις δύο κατηγορίες

Μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.217
Like
13.565
Πόντοι
3.656
Δεν σε κοροιδεύω καθόλου. Απλα δεν μπορώ τον κάθε τυχάρπαστο που εμφανίζεται ως σωτήρας (προφανώς κοροιδεύοντας με).
Απο εκεί και πέρα πρέπει να έχω την κρίση να κρίνω πριν ψηφίσω και να αναλμβάνω την ευθύνη μου μετά. Δεν δέχομαι τον άβουλο ψηφοφόρο που του έταξαν και την πάτησε.
Δεν δέχομαι τον Ελληνα π.χ. που θέλει τηλέφωνο και πρώτα ρωτά "έχουμε κανένα γνωστό" και μετά κοιτά το πως γίνεται η αίτηση. Μπορεί παλιά να χρειαζόταν αλλά τώρα πρέπει να αποβάλλουμε αυτές τις συνήθειες. Δεν είναι δικαιολογία έτσι μας έμαθαν.
Δεν δέχομαι το Ελληνάρα που όλα τα ξέρει πως πρέπει να γίνουν και πάντα οι κυβερνώντες είναι μαλάκες σε όλα.
Αυτά δεν μηδενίζουν τις ευθύνες των πολιτικών. Και αυτές είναι τεράστιες.
Κάπου φταίμε όλοι και πρέπει όλοι να διορθωθούμε.
Είμαι 60 χρονών και θυμάμαι τον Αντρέα το 80 να λέει , "να μπαίνουν τα παιδιά του εργάτη στο Πανεπιστήμιο". Απο τότε (45 χρόνια τώρα) οι θέσεις αυξήθηκαν , αλλά τα φροντιστήρια έμειναν, με έχουν περάσει τόσες κυβερνήσεις. Θα μου πεις λύνεται το θέμα?? Ε πια δεν ξέρω. Μπορεί και οχι. Αν μπορούσες μια κυβέρνηση να το λύσει, μόνο με αυτό θα έβγαινε 2 4ετίες μετά. Αρα κάτι άλλο είναι , δεν είναι χαζοί. Τα ίδια με την υγεία και με πολλά άλλα.

Όσο για τους διαφωνούντες , ας φροντίσουμε το ΛΕΥΚΟ να μαζεύει τόσες ψήφους ώστε δυνητικά να βγάζει έδρα . Είναι έμπρακτη διαμρτυρία. Οχι αποχή, γιατί μας βολεύει να μην κουραστούμε. Να πας και να ρίξεις ΛΕΥΚΟ. Συνειδητά.
Αυτά είναι ωραία στα λόγια και δεν έχουν κανένα νόημα στην πράξη.

Στην πράξη :

Οι ίδιοι και οι ίδιοι άνθρωποι υποκινούμενοι από τις ίδιες οικογένειες συστηματικά ρουφάνε τους πόρους της χώρας γεμίζοντας το ενεργητικό τους ενώ σταδιακά η χώρα αδειάζει από οτιδήποτε σωστό..είτε αυτό λέγεται άνθρωποι, είτε ΑΕΠ είτε περιουσία των Ελλήνων (δομές, θεσμοί κτλπ)

Αυτοί οι άνθρωποι τους καιρούς που η Ευρώπη μοίραζε λεφτά με νταλίκες έφτιαξαν ένα (παρά)κράτος με αρχηγό τον αντρέα και στρατιώτες τους σκατόβλαχους (νεο)Έλληνες φτωχομπινέδες ώστε να μασουλήσουν τα λεφτά...άλλοι έφαγαν 2 βάζα και άλλοι έφαγαν κοντέινερς γεμάτα βάζα....και έφτιαξαν και την βιομηχανία που τα εμφιαλώνει με τα λεφτά του κράτους. Εγώ δεν είμαι 60...είμαι 35 και πληρώνω τα γαμησιάτικα τα δικά σας...και τα λεφτά που ξοδέψατε και τις ψήφους που μοιράσατε.

Λοιπόν σήμερα που η εποχή που μας πλήρωναν για να υπάρχουν πέρασε χρειάζεται μια αλλαγή....αυτή η αλλαγή δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να έρθει από τους ίδιους πολιτικούς που έφτιαξαν το (παρα)κράτος. Είναι οι ίδιοι, τα παιδιά και τα παρατζάκια τους. Αυτό δεν το βλέπεις τυφλός είσαι?

Όσο για τα λευκά...όχι φίλε μου.....τα λευκά ΔΕΝ διαμορφώνουν τίποτα...αν θες να διαμαρτυρηθείς πρέπει να ψηφίσεις κάτι άλλο εκτός από την κυβέρνηση. Αν δεν κάνω λάθος τα λευκά πάνε και στο πρώτο κόμμα..όχι?????

Ο καλύτερος τρόπος για να διαμαρτυρηθείς είναι να ψηφίσεις κάτι άλλο....η νδ θα πέταξε τη σκούφια της να ψηφίσουν όλοι λευκό...αν ρίξεις ΛΕΥΚΟ συνειδητά είναι σα να ψηφίζεις νδ συνειδητά.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
ε καλά τέτοια παπάτζα με τηλεφωνική ''μυστική'' ψήφο στην ΚΕ ούτε στο games of thrones. Που να το σκεφτώ ότι η λύσσα τους θα έφτανε μέχρι εκεί. Αλλά νταξ ήδη φαίνεται από τις αντιδράσεις. Θα τους εξαυλώσει αν κατέβει.
Όταν έχεις δίκιο πρέπει να το λέμε
Δεν νοείται τηλεφωνική μυστική ψηφοφορία
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.923
Like
8.698
Πόντοι
1.056
Αυτά είναι ωραία στα λόγια και δεν έχουν κανένα νόημα στην πράξη.

Στην πράξη :

Οι ίδιοι και οι ίδιοι άνθρωποι υποκινούμενοι από τις ίδιες οικογένειες συστηματικά ρουφάνε τους πόρους της χώρας γεμίζοντας το ενεργητικό τους ενώ σταδιακά η χώρα αδειάζει από οτιδήποτε σωστό..είτε αυτό λέγεται άνθρωποι, είτε ΑΕΠ είτε περιουσία των Ελλήνων (δομές, θεσμοί κτλπ)

Αυτοί οι άνθρωποι τους καιρούς που η Ευρώπη μοίραζε λεφτά με νταλίκες έφτιαξαν ένα (παρά)κράτος με αρχηγό τον αντρέα και στρατιώτες τους σκατόβλαχους (νεο)Έλληνες φτωχομπινέδες ώστε να μασουλήσουν τα λεφτά...άλλοι έφαγαν 2 βάζα και άλλοι έφαγαν κοντέινερς γεμάτα βάζα....και έφτιαξαν και την βιομηχανία που τα εμφιαλώνει με τα λεφτά του κράτους. Εγώ δεν είμαι 60...είμαι 35 και πληρώνω τα γαμησιάτικα τα δικά σας...και τα λεφτά που ξοδέψατε και τις ψήφους που μοιράσατε.

Λοιπόν σήμερα που η εποχή που μας πλήρωναν για να υπάρχουν πέρασε χρειάζεται μια αλλαγή....αυτή η αλλαγή δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να έρθει από τους ίδιους πολιτικούς που έφτιαξαν το (παρα)κράτος. Είναι οι ίδιοι, τα παιδιά και τα παρατζάκια τους. Αυτό δεν το βλέπεις τυφλός είσαι?

Όσο για τα λευκά...όχι φίλε μου.....τα λευκά ΔΕΝ διαμορφώνουν τίποτα...αν θες να διαμαρτυρηθείς πρέπει να ψηφίσεις κάτι άλλο εκτός από την κυβέρνηση. Αν δεν κάνω λάθος τα λευκά πάνε και στο πρώτο κόμμα..όχι?????

Ο καλύτερος τρόπος για να διαμαρτυρηθείς είναι να ψηφίσεις κάτι άλλο....η νδ θα πέταξε τη σκούφια της να ψηφίσουν όλοι λευκό...αν ρίξεις ΛΕΥΚΟ συνειδητά είναι σα να ψηφίζεις νδ συνειδητά.
Δεν θα μπω στην διαδικασία διαφωνίας ή συμφωνίας.
Απλά δεν καταλαβαίνω τι προτείνεις.
Το σύστημα που λέμε (Ευρώπη, οικογένειες κλπ) υπάρχει και θα υπάρχει. Τι να κάνουμε??
Ποιά η λύση?????
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Δεν θα μπω στην διαδικασία διαφωνίας ή συμφωνίας.
Απλά δεν καταλαβαίνω τι προτείνεις.
Το σύστημα που λέμε (Ευρώπη, οικογένειες κλπ) υπάρχει και θα υπάρχει. Τι να κάνουμε??
Ποιά η λύση?????
Τι δεν καταλαβαίνεις;
Όχι πασοκ
Όχι κυβέρνηση
Ό,τι άλλο νάναι

Βέβαια από τα άλλα κόμματα το μόνο που υπάρχει περίπτωση;;;
Να κυβερνήσει είναι ο σύριζα

Γιατί αν ψηφίσεις μικρά κόμματα όπως παλιά έλεγε ο φίλος μας
Δεν ξέρω και τώρα
Και πάρουν κάτω από 3%

Βολεύει το πρώτο κόμμα που μάλλον θα είναι η νέα δημοκρατία

Άρα λοιπόν εμμέσως συριζα έτσι δεν είναι σαούλ;
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.923
Like
8.698
Πόντοι
1.056
Τι δεν καταλαβαίνεις;
Όχι πασοκ
Όχι κυβέρνηση
Ό,τι άλλο νάναι

Βέβαια από τα άλλα κόμματα το μόνο που υπάρχει περίπτωση;;;
Να κυβερνήσει είναι ο σύριζα

Γιατί αν ψηφίσεις μικρά κόμματα όπως παλιά έλεγε ο φίλος μας
Δεν ξέρω και τώρα
Και πάρουν κάτω από 3%

Βολεύει το πρώτο κόμμα που μάλλον θα είναι η νέα δημοκρατία

Άρα λοιπόν εμμέσως συριζα έτσι δεν είναι σαούλ;
Καλά κρασιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.217
Like
13.565
Πόντοι
3.656
Δεν θα μπω στην διαδικασία διαφωνίας ή συμφωνίας.
Απλά δεν καταλαβαίνω τι προτείνεις.
Το σύστημα που λέμε (Ευρώπη, οικογένειες κλπ) υπάρχει και θα υπάρχει. Τι να κάνουμε??
Ποιά η λύση?????
Είπα τι προτείνω

να μην ξανά ψηφίσει κανένας αυτούς που έχουν κυβερνήσει και απέτυχαν ή είπαν ψέματα

και να δοκιμάσουν άλλα πρόσωπα....δεν με νοιάζει αν θα είναι η ζωή, ο βελόπουλος ή η λατινοπούλου ή ακόμα και ο κασέλας...αρκεί να μην είναι φασίστες όπως είναι οι κκέδες και οι χρυσαυγίτες (οι κανονικοί όχι οι ντεμέκ)

και αν δεν κάνει αυτός να πάρει πούλο μέχρι να βρεθεί ένας καλύτερος.


βέβαια σε ποια χώρα αυτά? στην χώρα των βολεμένων ηλίθιων? ας καταργηθεί για μια 4ετία η μονιμότητα στο δημόσιο και θα δεις για πότε πέφτουν οι κυβερνήσεις.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.217
Like
13.565
Πόντοι
3.656
Άρα λοιπόν εμμέσως συριζα έτσι δεν είναι σαούλ;
Ελληνικά δεν έγραψα κανέναν από όσους έχουν κυβερνήσει ?

επίσης έγραψα ότι θα δεχόμουν ακόμα και την νέα δημοκρατία αρκεί να κατέβαινε με άλλο ρόστερ...που να μην έχει σχέση με τζάκια.

άλλη μια προσπάθεια σου να με βγάλεις συριζαίο που δεν πήγε καλά....είσαι σε καλό δρομο
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Είπα τι προτείνω

να μην ξανά ψηφίσει κανένας αυτούς που έχουν κυβερνήσει και απέτυχαν ή είπαν ψέματα

και να δοκιμάσουν άλλα πρόσωπα....δεν με νοιάζει αν θα είναι η ζωή, ο βελόπουλος ή η λατινοπούλου ή ακόμα και ο κασέλας...αρκεί να μην είναι φασίστες όπως είναι οι κκέδες και οι χρυσαυγίτες (οι κανονικοί όχι οι ντεμέκ)

και αν δεν κάνει αυτός να πάρει πούλο μέχρι να βρεθεί ένας καλύτερος.


βέβαια σε ποια χώρα αυτά? στην χώρα των βολεμένων ηλίθιων? ας καταργηθεί για μια 4ετία η μονιμότητα στο δημόσιο και θα δεις για πότε πέφτουν οι κυβερνήσεις.
Άρα ο συριζα με τον κασελάκη αρχηγό δεν έχει κυβερνήσει
Και μπορεί να βγει

Η νέα δημοκρατία με άλλο αρχηγό παραδείγματος χάρη το δένδια;

Και πώς θα καταργηθεί η μονιμότητα
Αφού όπως πιστεύεις τα κόμματα που βγαίνουν την υποστηρίζουν;

Συγνώμη για το δένδια τώρα είδα το τελευταίο μήνυμα απάντησες

Επειδή όμως είναι επιστημονική φαντασία εάν δεν χάσει ο μητσοτάκης εκλογές να αλλάξει αρχηγό η νέα δημοκρατία

Προτείνεις
Λατινοπούλου
Βελόπουλο
Ζωή

Συριζα με όποιον αρχηγό και αν βγει

Ακόμα και με το πολάκη;

Που πραγματικά μπορεί να κυβερνήσει μόνο ο συριζα;;;;;;

Άρα λοιπόν αν στο μέλλον στις επόμενες εκλογές δεν υπάρχει πιθανότητα να βγει λατινοπούλου βελόπουλος ζωή
Και υπάρχει ο συριζα με οποιοδήποτε αρχηγό
Με πιθανότητες να βγει συριζα θα υποστηρίξεις;

Και δεν είσαι εμμέσως συριζαίος;

Αφήνω το πασοκ γιατι δεν το θέλεις
 
Τελευταία τροποποίηση:

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.217
Like
13.565
Πόντοι
3.656
Άρα ο συριζα με τον κασελάκη αρχηγό δεν έχει κυβερνήσει
Και μπορεί να βγει

Η νέα δημοκρατία με άλλο αρχηγό παραδείγματος χάρη το δένδια;

Και πώς θα καταργηθεί η μονιμότητα
Αφού όπως πιστεύεις τα κόμματα που βγαίνουν την υποστηρίζουν;

Συγνώμη για το δένδια τώρα είδα το τελευταίο μήνυμα απάντησες
Αν ο σύριζα ή η νδ ή οποιοδήποτε κόμμα είχε έναν αρχηγό που είχε τη δύναμη να στείλει στο διάολο όλους αυτούς που μέχρι σήμερα έχουν κυβερνήσει ναι θα τον στήριζα.

Ο κασελάκης δεν έχει κυβερνήσει αλλά πάνω σε αυτούς που έχουν κυβερνήσει πήγε να βγει. Ο δένδιας τι δεν έχει κυβερνήσει σε όλες τις κυβερνήσεις ήταν...τι νομίζεις ότι με νοιάζει ο αρχηγός? Ο σύριζα και η νέα δημοκρατία έχουν το ΜΙΣΟ παλιό πασοκ της διαφθοράς. Μας δουλεύεις?????

μια χαρά καταργείται η μονιμότητα...αν ήθελαν οι πολιτικοί. Ο τζήμερος μιλούσε για κατάργηση....αλλά φυσικά αυτό δεν το ήθελε κανένας και πρώτοι οι δημόσιοι σκατιάδες.

Η λογική είναι απλή...ότι δεν δούλευε χτες δε θα δουλέψει σήμερα επειδή το θες πολύ. Όταν δεν δουλεύει ένα ανταλλακτικό στη μηχανή το αλλάζεις ή το διορθώνεις δε το αφήνεις εκεί να σε ενοχλεί. Λοιπόν τα δικά μας κοπρόσκυλα διορθώνουν τους εαυτούς τους 30 χρόνια τώρα με τα ίδια αποτελέσματα.

Ο χρόνος έδειξε ότι δεν κάνουν...από κει και πέρα ας ψηφίζει ο καθένας ότι τον συμφέρει...να μην μας τα ζαλίζει ότι είναι και καλό για τη χώρα όμως. Καλό για τη χώρα είναι να φύγουν χτες.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Αν ο σύριζα ή η νδ ή οποιοδήποτε κόμμα είχε έναν αρχηγό που είχε τη δύναμη να στείλει στο διάολο όλους αυτούς που μέχρι σήμερα έχουν κυβερνήσει ναι θα τον στήριζα.

Ο κασελάκης δεν έχει κυβερνήσει αλλά πάνω σε αυτούς που έχουν κυβερνήσει πήγε να βγει. Ο δένδιας τι δεν έχει κυβερνήσει σε όλες τις κυβερνήσεις ήταν...τι νομίζεις ότι με νοιάζει ο αρχηγός? Ο σύριζα και η νέα δημοκρατία έχουν το ΜΙΣΟ παλιό πασοκ της διαφθοράς. Μας δουλεύεις?????

μια χαρά καταργείται η μονιμότητα...αν ήθελαν οι πολιτικοί. Ο τζήμερος μιλούσε για κατάργηση....αλλά φυσικά αυτό δεν το ήθελε κανένας και πρώτοι οι δημόσιοι σκατιάδες.

Η λογική είναι απλή...ότι δεν δούλευε χτες δε θα δουλέψει σήμερα επειδή το θες πολύ. Όταν δεν δουλεύει ένα ανταλλακτικό στη μηχανή το αλλάζεις ή το διορθώνεις δε το αφήνεις εκεί να σε ενοχλεί. Λοιπόν τα δικά μας κοπρόσκυλα διορθώνουν τους εαυτούς τους 30 χρόνια τώρα με τα ίδια αποτελέσματα.

Ο χρόνος έδειξε ότι δεν κάνουν...από κει και πέρα ας ψηφίζει ο καθένας ότι τον συμφέρει...να μην μας τα ζαλίζει ότι είναι και καλό για τη χώρα όμως. Καλό για τη χώρα είναι να φύγουν χτες.
Τα ευχολόγια είναι ωραία
Αρκεί να μπορούν να γίνουν και πράξη
Στο προηγούμενο μήνυμα είχες πει ναι στον κασελάκη τώρα λες όχι αποφάσισε

Ποιοι από τους υποψηφίους στο συριζα και στο
Πασοκ δεν συμμετείχαν σε κυβέρνηση η πάνω στο αυτούς που έχουν κυβερνήσει δεν συμμετείχε και θα μπορούσες να τους ψηφίσεις
Φαντάζομαι δεν θα υπάρχει κανένας

Για το πολάκη δεν πήρα απάντηση

Και πιστεύεις βέβαια ότι ο βελόπουλος θα είναι καλύτερος πρωθυπουργός από το μητσοτάκη έτσι δεν είναι;

Άρα παραμένουμε θα ψηφίσεις κόμματα μικρά που δεν θα έχουν πιθανότητα να κυβερνήσουν
Και έτσι λοιπόν θα ρίξεις την κυβέρνηση

Που προσεύχεται να υπάρχουν πολλά μικρά κόμματα κάτω από 3%

Αλλά και μικρό κόμμα πάνω από 3% να ψηφίσεις
Ρίχνεις έτσι την κυβέρνηση;

Η μόνη πιθανότητα θα είναι να είναι κοντά η κυβέρνηση με κάποιο από τα μεγάλα κόμματα πασοκ και συριζα
Και να ψηφίσεις το άλλο

Αφού πασοκ το αποκλείεις
Αποκλείεις και το συριζα ναι ή όχι;

Ένας από τους λόγους που χάθηκε ο τζήμερος είναι για αυτά που έλεγε για τη μονιμότητα

Και δεν λέω ότι δεν μπορούν να το αλλάξουν οι πολίτες ψηφίζουν αυτούς που δεν το θέλουν να το αλλάξουν
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.923
Like
8.698
Πόντοι
1.056
Είπα τι προτείνω

να μην ξανά ψηφίσει κανένας αυτούς που έχουν κυβερνήσει και απέτυχαν ή είπαν ψέματα

και να δοκιμάσουν άλλα πρόσωπα....δεν με νοιάζει αν θα είναι η ζωή, ο βελόπουλος ή η λατινοπούλου ή ακόμα και ο κασέλας...αρκεί να μην είναι φασίστες όπως είναι οι κκέδες και οι χρυσαυγίτες (οι κανονικοί όχι οι ντεμέκ)

και αν δεν κάνει αυτός να πάρει πούλο μέχρι να βρεθεί ένας καλύτερος.


βέβαια σε ποια χώρα αυτά? στην χώρα των βολεμένων ηλίθιων? ας καταργηθεί για μια 4ετία η μονιμότητα στο δημόσιο και θα δεις για πότε πέφτουν οι κυβερνήσεις.
Δεν πάει έτσι. Δεν θα δοκιμάζω πάνω νέους τρελούς . Προτιμώ αυτούς που ξέρω, και ξέρω τι περιμένω. Αντε τώρα να τρέχω να δω τι κουβαλάει στο κεφάλι του ο κυραλοιφές.... Μα είναι δυνατόν!!!!
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.943
Like
22.718
Πόντοι
5.506
Ούτε ο αλέξης κατέρευσε την χώρα από μόνος του...τον πήγαν εκεί οι ευρωπαίοι για να περάσει το δικό τους.
Κατα βαθος εισαι καλο παιδι, χρυσο, αγιο…… αλλα γραφεις κατι μλκς ωρες ωρες ρε αδερφακι μου.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.943
Like
22.718
Πόντοι
5.506
Ο αλέξης ήταν ένας παπάρας...αλλά ο λαός έκανε σωστά που τον δοκίμασε...ήταν η λογική κίνηση...το να του δώσει δεύτερη ευκαιρία μετά το δημοψήφισμα ήταν το λάθος.
Συνεχιζεις να γραφεις μαλακιες. Ο αλεξης ηταν ενα κακεκτυπο του αντρεα σε λαθος εποχη και συνθηκες. Οποιοσδηποτε τον ψηφισε εχοντας δει τις ομιλιες του στη ΔΕΘ του 2014 ηταν ενα ζωο και μισο. Το δημοψηφισμα και ολη η υπολοιπη παρανοια που ζησαμε ηταν απλα η συνεχεια αυτων που δηλωνε στη ΔΕΘ ενας ανθρωπος καιροσκοπος με σκατα στο κεφαλι εκμεταλλευομενος τη βλακεια του εκλογικου σωματος. Και ορισμενων ΔΗΘΕΝ εξυπνων που νομιζαν οτι θα επωφεληθουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.943
Like
22.718
Πόντοι
5.506
'Ετσι όπως τα λες, δεν πρόκειται ποτέ να γίνει κάτι..... Άποψη μου.
Δεν προκειται ποτε να γινει κατι οχι εξ αιτιας των πολιτικων. Οποιονδηποτε να φερεις να κυβερνησει ο ραγιαδισμος του ελληνα και η λαμογια θα επικρατει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom