Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 274K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Καλά είσαι σοβαρός?

Για αρχή το δημόσιο χρέος δεν αυξάνεται επειδή χρωστάει η νδ στις τράπεζες :confused: Επίσης το χρέος έχει φτάσει αν θυμάμαι καλά 400 ΔΙΣ και η νδ χρωστάει 500 εκατομμύρια. Πολλά είναι αλλά ποιος ακριβός το συνυπολογίζει?????

Ποιος το λέει ότι τις εποχές του σύρζα ήταν εποχή ανάπτυξης για την ευρώπη???? για δώσε ίνφο...ο σύριζα εφάρμοσε μνημόνιο...για την Ελλάδα ήταν η χειρότερη εποχή. Ότι ανάπτυξη και να είχε (που δεν νομίζω να είχε) η ευρώπη. Αλλά για εξήγησε με αριθμούς για αυτή την αλματώδη ανάπτυξη να την δω????

Επίσης....ρε μπρο.....ο κούλης (που δε θα μπορούσε να είναι πιο τυχερός) με το που βγήκε του άνοιξαν τα ταμεία οι ευρωπαίοι και ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΣΑΝ ΠΟΥΤΣΑ ΣΕ ΜΟΝΙ. Μιλάμε για λεφτά που δεν το πίστευε....που ο αλέξης και ο σαμαράς ούτε θα μπορούσαν να τα φανταστούν....χαλάρωσαν τα δημοσιονομικά και οι ευρωπαίοι....έπεσε το χαρτί στην αγορά...και έκανε τον μάγκα ο μητσοτάκης ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΝΑΚΑΜΨΗΣ. Γιαυτό την πρώτη τετεραετία έμπαινε ο Άλεξ εδώ και έκανε τον γαμήκουλα με τον καλύτερο ΠΘ της Ελλάδας.

ΜΟΛΙΣ τελείωσε η κάνουλα....και μπήκαμε στην πληθωρισμό (που λογικό είναι αφού κόπηκε τόσο χρήμα)...είδαμε ΤΙ ΣΚΑΤΑ τα έκανε την δεύτερη 4ετία ο μητσοτάκης. Τα βλέπεις μπροστά σου....οπότε ο κόβιντ και η ενεργειακή και πληθωριστική κρίση....μια χαρά τον βόλεψαν....τα καρτέλ έχουν τις καλύτερες χρήσεις τις 10ετίας...γιατί??? επειδή τους άφησε ο κυριάκος να κάνουν ότι γουστάρουν....το χρήμα του ταμείου το μοίρασε όπως εκείνος ξέρει. Και στο σέρβιρε μετά ως αύξηση.

όσο για τα δημόσια ταμεία....ο κυριάκος ροκάνισε και το μαξιλάρι που είχε αφήσει ο τσίπρας όταν σε φορολόγησε. Απλά δεν το ροκάνισε για σένα αλλά για τους ολιγάρχες.
Τρικυμια εν κρανιω.

Ψαξε, διαβασε, μορφωσου, αν ξεχνας ετσι ευκολα δε σου φταιω εγω. Αν δεν εμαθες ποτε οτι η τετραετια του τσιπρα ηταν παραδεισος αναπτυξης σε ολη την ευρωπη και εσυ ειχες το μαλακα να βαραει τα νταουλια για να (σε) χορευουν οι αγορες δε σου φταιω εγω, η μνημη σου φταιει.

Βαλε μου τωρα εσυ τα χρηματα που εμπαιναν σαν πουτσα σε μουνι εν μεσω κοβιντ που παρελυσε η αγορα παγκοσμιως και καπακι πολεμου. Βαλε μου και το μαξιλαρι που αφησε ο αλεξης να ροκανισει ο κουλης, αντε πασακα μου, να ξερεις μονο πως αυτα πλεον ουτε οι ζαιοι δεν τα ανφερουν, προτιμουν να ξεχαστουν.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Τέλος πάντων. Εχεις επικεντρωθεί στην ΝΔ που είναι τώρα και σιγά σιγά ξεχνάς τα προηγούμενα.
Δεν έχει νόημα η κόντρα ποιός είναι χειρότερος απο το άλλο, αφού όλοι κακοί είναι!!!!
ναι ρε φίλε

γιατί τώρα κυβερνάει η νδ....αυτή βάζει ταφόπλακα στην χώρα ΣΗΜΕΡΑ.

αν κυβερνούσε ο σύριζα και υπέγραφε τα ίδια θα είχα επικεντρωθεί στον σύριζα

εσεις τι κάνετε? θυμάστε πόσο για τον πούτσο ήταν ο σύριζα και σφυρίζετε αδιάφορα. Αυτή είναι η διαφορά μας...τι με νοιάζει αν ο μητσοτάκης δεν είναι αριστερός ή δε στρίβει μπάφους το ψηφοδέλτιο μπροστά στις κάμερες????

ΣΗΜΕΡΑ τι συμβαίνει???? ροκανίζει τα ταμεία, αφήνει τα καρτέλ να αυξήσουν ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ το κόστος ζωής +200% (οι τιμές δεν πέφτουν ΠΟΤΕ ξανά μετά την αύξηση) και τα παρουσιάζει όλα όμορφα και ωραία με γκεμπελίστικες τακτικές.

ε στα αρχίδια μου τι ήταν ο αλέξης....σήμερα άλλος μας γαμάει όχι ο αλέξης. Τόσο δύσκολο είναι?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Πες ότι τα υπόλοιπα δεν τα κατάλαβες τι σημαίνουν για να είμαστε εντάξει :2funny:

Από όλα αυτά που σου έγραψα εσύ κράτησες αυτό....όντως τι να απαντήσεις παραπέρα.
Ενταξει τυπε, εισαι εξυπνος, δε μπορω να σε καταλαβω, εισαι αλλο λεβελ.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
ΣΗΜΕΡΑ τι συμβαίνει???? ροκανίζει τα ταμεία, αφήνει τα καρτέλ να αυξήσουν ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ το κόστος ζωής +200% (οι τιμές δεν πέφτουν ΠΟΤΕ ξανά μετά την αύξηση) και τα παρουσιάζει όλα όμορφα και ωραία με γκεμπελίστικες τακτικές.
Ολα αυτα ειναι Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ. Φαντασου να μην ησουν και της αγορας, ειδικα για το bold.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Τρικυμια εν κρανιω.

Ψαξε, διαβασε, μορφωσου, αν ξεχνας ετσι ευκολα δε σου φταιω εγω. Αν δεν εμαθες ποτε οτι η τετραετια του τσιπρα ηταν παραδεισος αναπτυξης σε ολη την ευρωπη και εσυ ειχες το μαλακα να βαραει τα νταουλια για να (σε) χορευουν οι αγορες δε σου φταιω εγω, η μνημη σου φταιει.

Βαλε μου τωρα εσυ τα χρηματα που εμπαιναν σαν πουτσα σε μουνι εν μεσω κοβιντ που παρελυσε η αγορα παγκοσμιως και καπακι πολεμου. Βαλε μου και το μαξιλαρι που αφησε ο αλεξης να ροκανισει ο κουλης, αντε πασακα μου, να ξερεις μονο πως αυτα πλεον ουτε οι ζαιοι δεν τα ανφερουν, προτιμουν να ξεχαστουν.
Με ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα βγαίνει το εξής :

Από το συνολικό κεφάλαιο του Ταμείου Ανάκαμψης ύψους € 672,5 δισ., το ποσό που αναλογεί στην Ελλάδα ανέρχεται σε € 31 δισ. από τα οποία € 18 δισ. θα έλθουν με τη μορφή επιχορηγήσεων και τα υπόλοιπα € 13 δισ. με τη μορφή δανείων με μηδενικό επιτόκιο. - Δεν το επιβεβαιώνω γιατί βαριέμαι αν είναι λάθος να το ψάξω περισσότερο.

Για βάλε τώρα εσύ από που βρήκες ότι το 2015-2019 η ευρώπη ήταν σε τρλούς ρυθμούς ανάπτυξης??? Μπορεί να κάνω λάθος για βάλε μια πηγή?

για το μαξιλάρι δε θα κάτσω να ψάχνω 37 δις ήταν...αν πάλι κάνω λάθος βάλε μια πηγή που να λέει άλλα πράγματα.

Άντε περιμένω...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Με ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα βγαίνει το εξής :

Από το συνολικό κεφάλαιο του Ταμείου Ανάκαμψης ύψους € 672,5 δισ., το ποσό που αναλογεί στην Ελλάδα ανέρχεται σε € 31 δισ. από τα οποία € 18 δισ. θα έλθουν με τη μορφή επιχορηγήσεων και τα υπόλοιπα € 13 δισ. με τη μορφή δανείων με μηδενικό επιτόκιο. - Δεν το επιβεβαιώνω γιατί βαριέμαι αν είναι λάθος να το ψάξω περισσότερο.

Για βάλε τώρα εσύ από που βρήκες ότι το 2015-2019 η ευρώπη ήταν σε τρλούς ρυθμούς ανάπτυξης??? Μπορεί να κάνω λάθος για βάλε μια πηγή?

για το μαξιλάρι δε θα κάτσω να ψάχνω 37 δις ήταν...αν πάλι κάνω λάθος βάλε μια πηγή που να λέει άλλα πράγματα.

Άντε περιμένω...
Οχι, δεν καταλαβες, αν βαριεσαι εσυ να ψαχνεις αυτα που θεωρεις ως δεδομενα, εγω βαριεμαι επι δεκα. Για αυτα που ειναι δεδομενα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Ολα αυτα ειναι Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ. Φαντασου να μην ησουν και της αγορας, ειδικα για το bold.
οι τιμές ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ....αυξάνονται με υψηλό ή χαμηλό ρυθμό αλλά δεν πέφτουν ποτέ λόγω του πληθωρισμού....όταν η ντομάτα είχε 1.5/κγ και τώρα έχει 2.20.....δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να ξανά πέσει στο 1.5....μπορεί αντί να φτάσει στα 2.50 να μείνει 2.20 μπορεί να πάει με έκπτωση στα 2.00 αλλά δε θα φτάσει 1.5 ποτέ ξανά.

Δε μιλάμε για τα ενοίκια και τις πωλήσεις ακινήτων...που και αυτά τα παίρνει η μπάλα....
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.152
Κριτικές
1
Like
1.267
Πόντοι
216
για το μαξιλάρι δε θα κάτσω να ψάχνω 37 δις ήταν...αν πάλι κάνω λάθος βάλε μια πηγή που να λέει άλλα πράγματα.
Σωστα τα λες
Τοσο ηταν το "μαξιλαρι" δηλαδη ολα τα ταμειακα διαθεσιμα που αφησε ο Τσιπρας στον Μητσοτακη.
Η ερωτηση μου ειναι απλη και δεν εχω βρει απαντηση πουθενα
Ποσα ταμειακα διαθεσιμα αφησε ο Μητσοτακης στην επομενη κυβαρνηση του?
Ξερει κανεις ?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Οχι, δεν καταλαβες, αν βαριεσαι εσυ να ψαχνεις αυτα που θεωρεις ως δεδομενα, εγω βαριεμαι επι δεκα. Για αυτα που ειναι δεδομενα.
καλά άντε πήγαινε να δεις αν έρχομαι που τρώω την ώρα μου

ούτε δεδομένα ξέρεις ούτε πηγή έχεις ούτε καταλαβαίνεις τι είναι αυτά που γράφεις...κάπου τα άκουσες και τα λες.

βαριέμαι να βρω τα άρθρα....εκτός αν εννοείς ότι το google γράφει την προπαγάνδα των συριζαίων....
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.900
Κριτικές
20
Like
26.836
Πόντοι
8.346
Καλά είσαι σοβαρός?

Για αρχή το δημόσιο χρέος δεν αυξάνεται επειδή χρωστάει η νδ στις τράπεζες :confused: Επίσης το χρέος έχει φτάσει αν θυμάμαι καλά 400 ΔΙΣ και η νδ χρωστάει 500 εκατομμύρια. Πολλά είναι αλλά ποιος ακριβός το συνυπολογίζει?????

Ποιος το λέει ότι τις εποχές του σύρζα ήταν εποχή ανάπτυξης για την ευρώπη???? για δώσε ίνφο...ο σύριζα εφάρμοσε μνημόνιο...για την Ελλάδα ήταν η χειρότερη εποχή. Ότι ανάπτυξη και να είχε (που δεν νομίζω να είχε) η ευρώπη. Αλλά για εξήγησε με αριθμούς για αυτή την αλματώδη ανάπτυξη να την δω????

Επίσης....ρε μπρο.....ο κούλης (που δε θα μπορούσε να είναι πιο τυχερός) με το που βγήκε του άνοιξαν τα ταμεία οι ευρωπαίοι και ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΣΑΝ ΠΟΥΤΣΑ ΣΕ ΜΟΝΙ. Μιλάμε για λεφτά που δεν το πίστευε....που ο αλέξης και ο σαμαράς ούτε θα μπορούσαν να τα φανταστούν....χαλάρωσαν τα δημοσιονομικά και οι ευρωπαίοι....έπεσε το χαρτί στην αγορά...και έκανε τον μάγκα ο μητσοτάκης ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΝΑΚΑΜΨΗΣ. Γιαυτό την πρώτη τετεραετία έμπαινε ο Άλεξ εδώ και έκανε τον γαμήκουλα με τον καλύτερο ΠΘ της Ελλάδας.

ΜΟΛΙΣ τελείωσε η κάνουλα....και μπήκαμε στην πληθωρισμό (που λογικό είναι αφού κόπηκε τόσο χρήμα)...είδαμε ΤΙ ΣΚΑΤΑ τα έκανε την δεύτερη 4ετία ο μητσοτάκης. Τα βλέπεις μπροστά σου....οπότε ο κόβιντ και η ενεργειακή και πληθωριστική κρίση....μια χαρά τον βόλεψαν....τα καρτέλ έχουν τις καλύτερες χρήσεις τις 10ετίας...γιατί??? επειδή τους άφησε ο κυριάκος να κάνουν ότι γουστάρουν....το χρήμα του ταμείου το μοίρασε όπως εκείνος ξέρει. Και στο σέρβιρε μετά ως αύξηση.

όσο για τα δημόσια ταμεία....ο κυριάκος ροκάνισε και το μαξιλάρι που είχε αφήσει ο τσίπρας όταν σε φορολόγησε. Απλά δεν το ροκάνισε για σένα αλλά για τους ολιγάρχες.
Τζαμπα χαραμιζεις φαιά ουσία
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506






Μερικα τυχαια, δε θα καθομαι να σου κανω μαθημα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τζαμπα χαραμιζεις φαιά ουσία
Εσυ εισαι τυχερος, δεν εχεις απ αυτο.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
καλά άντε πήγαινε να δεις αν έρχομαι που τρώω την ώρα μου

ούτε δεδομένα ξέρεις ούτε πηγή έχεις ούτε καταλαβαίνεις τι είναι αυτά που γράφεις...κάπου τα άκουσες και τα λες.

βαριέμαι να βρω τα άρθρα....εκτός αν εννοείς ότι το google γράφει την προπαγάνδα των συριζαίων....
Οριστε και τα ταμειακα σου διαθεσιμα.


 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Μαθατε και τα ταμειακα διαθεσιμα επειδη καπου τα ακουσατε και ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΨΑΞΕΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ καθεστε και τσαμπουνατε εξυπναδες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Οριστε και τα ταμειακα σου διαθεσιμα.


Για αρχή (και θα σου απαντήσω μετά για το παραπάνω με τους ρυθμούς ανάπτυξης)

το άρθρο δεν λέει πουθενά ότι δεν υπήρχαν 36 δις...ίσα ίσα λέει ότι υπήρχαν.....επίσης το άρθρο επιβεβαιώνει ότι το ποσό ήρθε (και) από την υπερφορολόγηση...

και όχι μόνο τα επιβεβαιώνει αυτά αλλά επιβεβαιώνει επίσης ότι μαζεύτηκαν επειδή ο σύριζα ακολούθησε τις πολιτικές του επέβαλαν τα μνημόνια.

επιβεβαιώνει επίσης ότι αυτά τα βρήκε ο μητσοτάκης...και ότι μπήκαν στον ντορβά και έφτιαξαν ένα ταμείο ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΝΑΚΑΜΨΗΣ.

Άρα δεν καταλαβαίνω που ακριβώς έχεις δίκιο???? το μαξιλάρι υπήρχε...που δείχνει εδώ ότι δεν υπήρχε?
 

BisexualWannabe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2023
Μηνύματα
1.135
Like
3.664
Πόντοι
456
Κασσελάκηδες πονάτε??? Που πήγε ο "Mr.Stefanos δε θα σας προδώσω ποτέ-ειμαι το Next Big Thing-θα νικήσω τον Μητσοτάκη " Εγώ πάντως εάν με περνούσε ο Βελόπουλος και ο Κουτσουμπας, θα άλλαζα κόμμα!
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656






Μερικα τυχαια, δε θα καθομαι να σου κανω μαθημα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Εσυ εισαι τυχερος, δεν εχεις απ αυτο.
τώρα όσο για τους ρυθμούς ανάπτυξης...η Ελλάδα είχε πάρει την κάτω βόλτα και πριν κυβερνήσει ο σύριζα...ακόμα και πριν τον σαμαρά...δεν ήρθε ο τσίπρας να προσθέσει ή να αφαιρέσει κάτι ιδιαίτερο....οι ''θεσμοί'' επέβαλαν πολιτικέ και αυτοί ''διαπραγματεύονταν'' την υλοποίηση του....ο σαμαράς πριν από αυτόν γιατί δεν εκτόξευσε τους ρυθμούς ανάπτυξης?

Γιατί τότε η ευρώπη είχε τρελούς ρυθμούς ανάπτυξης? τι παίχτηκε??? Άντε την πορτογαλία να την καταλάβω αλλά την γερμανία γιατί την βάζεις ως παράδειγμα??? γιατί δεν ψάχνεις να δεις και το δημόσιο χρέος της γερμανίας??? Η πορτογαλία πραγματικά έδειξε το παράδειγμα αλλά γιατί???? έκανε εξαγωγές....εδώ αν θυμάσαι έπαιρναν τα πακέτα ντελόρ για να πετάνε τις σοδειές....εκτός αν είχαμε υποδομές για ανάπτυξη το 2014 και ξαφνικά το 2015 τις γκρεμίσαμε.

Που είναι ο κοινός παρανομαστής που έκανε αυτές τις χώρες να έχουν ''τρελούς ρυθμούς'' ανάπτυξης και η Ελλάδα έχασε το τρένο????

Αφού και η Ελλάδα ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΕΛΙΚΑ
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.153
Like
34.427
Πόντοι
9.931

Ουσιαστικά θα δουμε αντιπολίτευση μετα τις γιορτες.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Για αρχή (και θα σου απαντήσω μετά για το παραπάνω με τους ρυθμούς ανάπτυξης)

το άρθρο δεν λέει πουθενά ότι δεν υπήρχαν 36 δις...ίσα ίσα λέει ότι υπήρχαν.....επίσης το άρθρο επιβεβαιώνει ότι το ποσό ήρθε (και) από την υπερφορολόγηση...

και όχι μόνο τα επιβεβαιώνει αυτά αλλά επιβεβαιώνει επίσης ότι μαζεύτηκαν επειδή ο σύριζα ακολούθησε τις πολιτικές του επέβαλαν τα μνημόνια.

επιβεβαιώνει επίσης ότι αυτά τα βρήκε ο μητσοτάκης...και ότι μπήκαν στον ντορβά και έφτιαξαν ένα ταμείο ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΝΑΚΑΜΨΗΣ.

Άρα δεν καταλαβαίνω που ακριβώς έχεις δίκιο???? το μαξιλάρι υπήρχε...που δείχνει εδώ ότι δεν υπήρχε?
Αντε ρε σαχλαμαρα που καθομαι και ασχολουμαι σοβαρα…..

Εγραψα πουθενα εγω οτι δεν υπηρχαν ρε; Το αρθρο γραφει ξεκαθαρα οτι λιγο πολυ αυτα τα ποσα υπηρχαν παντα, ανα πασα στιγμη λιγο περισσοτερα, λιγο λιγοτερα και αναφερει απο που προηλθαν. Και η διαφορα που διαφημιζετε εσεις οι τσιπρικοι προηλθε ξεκαθαρα απο την αγρια φορολογηση σε καθε επιπεδο του αρχηγου σας.

Για τις τωρινες αξιολογησεις της οικονομιας δε βλεπω να εχετε καμια πρεμουρα να σχολιασετε, ακομα με τα πλεονασματα του αλεξη σας ασχολειστε.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
τώρα όσο για τους ρυθμούς ανάπτυξης...η Ελλάδα είχε πάρει την κάτω βόλτα και πριν κυβερνήσει ο σύριζα...ακόμα και πριν τον σαμαρά...δεν ήρθε ο τσίπρας να προσθέσει ή να αφαιρέσει κάτι ιδιαίτερο....οι ''θεσμοί'' επέβαλαν πολιτικέ και αυτοί ''διαπραγματεύονταν'' την υλοποίηση του....ο σαμαράς πριν από αυτόν γιατί δεν εκτόξευσε τους ρυθμούς ανάπτυξης?

Γιατί τότε η ευρώπη είχε τρελούς ρυθμούς ανάπτυξης? τι παίχτηκε??? Άντε την πορτογαλία να την καταλάβω αλλά την γερμανία γιατί την βάζεις ως παράδειγμα??? γιατί δεν ψάχνεις να δεις και το δημόσιο χρέος της γερμανίας??? Η πορτογαλία πραγματικά έδειξε το παράδειγμα αλλά γιατί???? έκανε εξαγωγές....εδώ αν θυμάσαι έπαιρναν τα πακέτα ντελόρ για να πετάνε τις σοδειές....εκτός αν είχαμε υποδομές για ανάπτυξη το 2014 και ξαφνικά το 2015 τις γκρεμίσαμε.

Που είναι ο κοινός παρανομαστής που έκανε αυτές τις χώρες να έχουν ''τρελούς ρυθμούς'' ανάπτυξης και η Ελλάδα έχασε το τρένο????

Αφού και η Ελλάδα ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΕΛΙΚΑ
Να τα ρωτησεις ολα αυτα στον κυριο Αλεξη και να ρωτησεις επισης γιατι δεν εσκισε τελικα τα μνημονια και δεν χορευαν οι αγορες στους ρυθμους του νταουλιου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom