Νέα

«Νέα Αριστερά» το όνομα του νέου κόμματος που συγκροτούν οι «11»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 341
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
14.938
Like
13.271
Πόντοι
3.656
Για 1000 φορές θα στην κάνει.
Δεν βγάζεις συμπεράσματα από αυτό ;;;

Αν ήταν δικηγόρος που έπαιρνε δουλειές από την αγορά .... δεν θα είχε φίλους συναδέλφους ;;;
ΔΕΝ ΘΑ ΛΥΠΟΤΑΝ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ;;;


Αυτός όχι δεν λυπάται. ΧΑΙΡΕΤΑΙ . ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ !!!

Δεν σε βάζει σε σκέψεις ;;;;
τώρα αν νομίζεις ότι μπορείς να κρίνεις προσωπικά τον καθένα από αυτά που λέει εδώ....θα πέσεις έξω.

αυτός μπορεί να παίρνει 30 δουλειές το μήνα από τους γαλάζιους φίλους του....ή μπορεί να πεινάει κιόλας....τι σημασία έχει?

εδώ μιλάμε για απόψεις όχι για την προσωπική ζωή του καθενός
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.460
Like
6.094
Πόντοι
2.356
Ναι. Άλλα δεν ήταν αυτή η λογική του συνταγματικού νομοθέτη. Γι´ αυτό το λόγο δίνει προσωπική και λειτουργική ανεξαρτησία στους βουλευτές και όχι στα κόμματα.
Κατά το Σύνταγμα, η θέση του βουλευτή είναι προσωποκεντρική. Το κόμμα είναι το όχημα, όχι το καπέλο του βουλευτή.
Στην πραγματικότητα ομως συμβαίνει το αντίθετο.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
9.920
Κριτικές
2
Like
18.144
Πόντοι
3.556
Κανένα βουλευτή δεν εκλέγει ο λαός ως άτομο. Όλοι είναι υπό τη σκέπη του κόμματος. Το κόμμα ψηφίζει ο κόσμος πρώτα και μετά κοιτάει τη σειρά των κομματικών υποψηφίων.
Οταν εκλεγεί κάποιος ανεξάρτητος, τότε πραγματικά θα τον έχει επιλέξει ο λαός σαν άτομο.
αυτό ακριβώς !!!
πρωθυπουργοί και πρωτοκλασάτοι υπουργοί αν κατέβουν ανεξάρτητοι με δικό τους κόμμα τρώνε μαύρο
Παράδειγμα ο ΓΑΠ και η Ντόρα που με σημερινούς υπουργούς έφτιαξε δικό της βιλαέρτι και δεν μπήκε Βουλή
Ποιός πιστεύει ότι ο Κούλης με δικό του κόμμα θα έπιανε πάνω από 0,5% ?
ή ότι ο πχ Τζήμερος αν ήταν υποψήφιος με νδ δεν θα σάρωνε ?
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.413
Like
17.468
Πόντοι
3.656
τώρα αν νομίζεις ότι μπορείς να κρίνεις προσωπικά τον καθένα από αυτά που λέει εδώ....θα πέσεις έξω.

αυτός μπορεί να παίρνει 30 δουλειές το μήνα από τους γαλάζιους φίλους του....ή μπορεί να πεινάει κιόλας....τι σημασία έχει?

εδώ μιλάμε για απόψεις όχι για την προσωπική ζωή του καθενός


Τύπε ... υπάρχει και η ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ .... και οι κανόνες της λογικής .......

Αν έπαιρνε 30 δουλειές το ΧΡΟΝΟ θα είχε λεβάντε .... όχι κουβαρίστρες .....

Και 2 γκόμενες ελληνίδες μουνάρες .....


Δεν θα τον έπαιζε στο τσάτουρμπέητ ...........


Ο ΤΥΠΟΣ ΕΠΙΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΦΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ.
Θέλει σχόλια το παραπάνω ;
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.281
Like
20.025
Πόντοι
3.656
Τίποτα διαφορετικό.

Αν έβγαιναν τα κόμματα προεκλογικά και έλεγαν

''τον έχουμε πιει....χρωστάμε σε όποιον περπατάει στα 2 πόδια πάνω στη γη...δεν έχουμε λεφτά ούτε για τσιγάρα....μόλις εκλεγούμε θα φάτε την ρήτρα αναπροσαρμογής στον κώλο, θα σας φορολογήσουμε έμμεσα και άμεσα, θα αυξήσουμε τα όρια συνταξης, θα μειώσουμε τις συντάξεις σας, θα μαζέψουμε λεφτά να επιδοτήσουμε τις 30 οικογένειες που μας βοηθάνε να εκλεγούμε και τέλος θα υπογράψουμε ότι μας υποδείξουν οι ξένοι που μας δανείζουν ακόμα και αν πρέπει να ξεπουλήσουμε και τα βρακιά των παιδιών σας''

και έβγαιναν...τότε θα μιλάγαμε για πραγματική εκπροσώπηση. Τώρα μιλάμε για εξαπάτηση.
Ε να παει κι ο λαος και να πει στην τραπεζα θελω το δανειο αλλα εχω σκοπο να την κοπανησω εξωτερικο μολις παρω τα φραγκα.Να παει ο αλλος που δεν κοβει αποδειξη να πει στην εφορια δεν κοβω αποδειξεις.Τοτε θα μιλαγαμε για πραγματικη εκπροσωπηση.Αυτα τα περι δυστυχισμενου λαου τα πουλανε στην εκαστοτε αντιπολιτευση για να επωφεληθουν,η ουσια ειναι οτι ο καθενας κοιταει να βολευτει οπως μπορει και να πηδηξει τον διπλανο πριν τον πηδηξει αυτος.:confused::confused::confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.463
Κριτικές
1
Like
32.450
Πόντοι
8.006
Ε να παει κι ο λαος και να πει στην τραπεζα θελω το δανειο αλλα εχω σκοπο να την κοπανησω εξωτερικο μολις παρω τα φραγκα.Να παει ο αλλος που δεν κοβει αποδειξη να πει στην εφορια δεν κοβω αποδειξεις.Τοτε θα μιλαγαμε για πραγματικη εκπροσωπηση.Αυτα τα περι δυστυχισμενου λαου τα πουλανε στην εκαστοτε αντιπολιτευση για να επωφεληθουν,η ουσια ειναι οτι ο καθενας κοιταει να βολευτει οπως μπορει και να πηδηξει τον διπλανο πριν τον πηδηξει αυτος.:confused::confused::confused:
Respect
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
14.938
Like
13.271
Πόντοι
3.656
Τύπε ... υπάρχει και η ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ .... και οι κανόνες της λογικής .......

Αν έπαιρνε 30 δουλειές το ΧΡΟΝΟ θα είχε λεβάντε .... όχι σαξό .....

Και 2 γκόμενες ελληνίδες μουνάρες .....


Δεν θα τον έπαιζε στο τσάτουρμπέητ ...........


Ο ΤΥΠΟΣ ΕΠΙΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΦΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ.
Θέλει σχόλια το παραπάνω ;
γιατί αν είχε σε σένα εδώ θα το διαφήμιζε?

τι σε νοιάζει τι έχει και τι δεν έχει ο άλλος?

εσύ αν έχεις θα έρθεις εδώ να τα κάνεις διαφήμιση?
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.402
Like
1.341
Πόντοι
216
Στην πραγματικότητα ομως συμβαίνει το αντίθετο.
Σαφώς. Και για να είμαστε ακριβείς, συμβαίνει κάτι ανάμεσα, από τη στιγμή που διαλέγεις κόμμα και βουλευτές ανάμεσα σε αυτούς που έχει προεπιλέξει το κόμμα.
Όταν προβλέπεται η λίστα είναι που συνταγματικά γαμιέται τελείως η φάση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: resp

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.460
Like
6.094
Πόντοι
2.356
αυτό ακριβώς !!!
πρωθυπουργοί και πρωτοκλασάτοι υπουργοί αν κατέβουν ανεξάρτητοι με δικό τους κόμμα τρώνε μαύρο
Παράδειγμα ο ΓΑΠ και η Ντόρα που με σημερινούς υπουργούς έφτιαξε δικό της βιλαέρτι και δεν μπήκε Βουλή
Ποιός πιστεύει ότι ο Κούλης με δικό του κόμμα θα έπιανε πάνω από 0,5% ?
ή ότι ο πχ Τζήμερος αν ήταν υποψήφιος με νδ δεν θα σάρωνε ?
Ο Μπογδάνος ανακοίνωσε αναστολή λειτουργίας του πολιτικού του γραφείου. Πλέον μόνο δημοσιογράφος. Πλην ΝΔ εισέπραξε μαύρο παντού. Που ήταν και δημόσιο πρόσωπο και είχε μια αναγνώριση.
Έξω σπ' το μαντρί......
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.463
Κριτικές
1
Like
32.450
Πόντοι
8.006
Σαφώς. Και για να είμαστε ακριβείς, συμβαίνει κάτι ανάμεσα, από τη στιγμή που διαλέγεις κόμμα και βουλευτές ανάμεσα σε αυτούς που έχει προεπιλέξει το κόμμα.
Όταν προβλέπεται η λίστα είναι που συνταγματικά γαμιέται τελείως η φάση.
H λίστα ειναι οριακής συνταγματικοτητας, αν θελουμε να ειμαστε ειλικρινεις.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
14.938
Like
13.271
Πόντοι
3.656
Ε να παει κι ο λαος και να πει στην τραπεζα θελω το δανειο αλλα εχω σκοπο να την κοπανησω εξωτερικο μολις παρω τα φραγκα.Να παει ο αλλος που δεν κοβει αποδειξη να πει στην εφορια δεν κοβω αποδειξεις.Τοτε θα μιλαγαμε για πραγματικη εκπροσωπηση.Αυτα τα περι δυστυχισμενου λαου τα πουλανε στην εκαστοτε αντιπολιτευση για να επωφεληθουν,η ουσια ειναι οτι ο καθενας κοιταει να βολευτει οπως μπορει και να πηδηξει τον διπλανο πριν τον πηδηξει αυτος.:confused::confused::confused:
γιατί οι βουλευτές από που βγαίνουν??? από τον λαό....αν ο λαός δεν ήταν μαλάκας και διεφθαρμένος δεν θα ψήφιζε τέτοιους.

Και??? άρα να τα μηδενίσουμε όλα και μπάλες μας? να σταματήσω να πληρώνω εφορία να ρίξω πιστόλια στα φπα και τους έφκα και τις εισφορές...να αφήνω απλήρωτα τα πάντα και μετά από 4-5 χρόνια που θα έχω μαζέψει τα λεφτά να τα βγάλω έξω...να αφήσω απλήρωτα 30 άτομα (παράδειγμα) να τους φάω μισθούς 1.5 χρόνο

να αλλάξω αφμ με κανένα πολιτικό βύσμα να πάει πίσω πίσω η χρεοκοπία μου...να ανοίξω με άλλο αφμ της γκόμενας μου...


και όλα καλά στην Ελλάδα ζούμε??? Αν ήσουν ένας από τους 30 εργαζομένους θα ικανοποιούσουν με το επιχείρημα ότι έλα μωρέ στην Ελλάδα είμαστε όλοι λίγο μαλάκες????? :confused::confused::confused:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.413
Like
17.468
Πόντοι
3.656
γιατί αν είχε σε σένα εδώ θα το διαφήμιζε?

τι σε νοιάζει τι έχει και τι δεν έχει ο άλλος?

εσύ αν έχεις θα έρθεις εδώ να τα κάνεις διαφήμιση?
Δηλαδή λες ότι μας λέει ψέμματα και έχει μαζεράτι ;
Διακοπές πάει ;
Εδώ είναι 360/365 ....

3-4 μέρες πάει .......
Φέρνει σε λεφτά αυτό ;;;

Και ένας λεφτάς .... θεωρείς ότι θα χαρεί που θα κλείσουν μικροί συνάδελφοι ;;;
Που μπορεί να ήταν συμφοιτητές .... και έχουν φωτό μαζί με κλαμπ .... και γούτερ παρκς στα 90s ;;;;

Έχεις βιώσει το συναίσθημα ;;;;

Να έχει χρεοκοπημένους παλιούς γνωστούς ;;;
Σε κηδεία κάποιου που αυτοκτόνησε, επειδή πήγαν όλα σκατά έχεις πάει ;;;
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
9.920
Κριτικές
2
Like
18.144
Πόντοι
3.556
Ο Μπογδάνος ανακοίνωσε αναστολή λειτουργίας του πολιτικού του γραφείου. Πλέον μόνο δημοσιογράφος. Πλην ΝΔ εισέπραξε μαύρο παντού. Που ήταν και δημόσιο πρόσωπο και είχε μια αναγνώριση.
Έξω σπ' το μαντρί.....
όλα αυτά αποδεικνύουν την τριτοκοσμική δομή του κράτους , αν δεν έχεις μπάρμπα στη κορώνη...
αν δεν έχεις βουλευτή σε μεγάλο κόμμα να κάνεις "δουλίτσα", κυβερνητικός για καμιά αργοσμισθία ..
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.281
Like
20.025
Πόντοι
3.656
γιατί οι βουλευτές από που βγαίνουν??? από τον λαό....αν ο λαός δεν ήταν μαλάκας και διεφθαρμένος δεν θα ψήφιζε τέτοιους.

Και??? άρα να τα μηδενίσουμε όλα και μπάλες μας? να σταματήσω να πληρώνω εφορία να ρίξω πιστόλια στα φπα και τους έφκα και τις εισφορές...να αφήνω απλήρωτα τα πάντα και μετά από 4-5 χρόνια που θα έχω μαζέψει τα λεφτά να τα βγάλω έξω...να αφήσω απλήρωτα 30 άτομα (παράδειγμα) να τους φάω μισθούς 1.5 χρόνο

να αλλάξω αφμ με κανένα πολιτικό βύσμα να πάει πίσω πίσω η χρεοκοπία μου...να ανοίξω με άλλο αφμ της γκόμενας μου...


και όλα καλά στην Ελλάδα ζούμε??? Αν ήσουν ένας από τους 30 εργαζομένους θα ικανοποιούσουν με το επιχείρημα ότι έλα μωρέ στην Ελλάδα είμαστε όλοι λίγο μαλάκες????? :confused::confused::confused:
Α τωρα ο λαος ειναι διεφθαρμενος,αρα γνωριζει τα κολπα και πως να χωθει σε αυτα.Γιατι να αλλαξεις αφμ τυπε?Θα επρεπε ηδη να εχεις 3-4 προχειρα:coffee:Και το "λιγο μαλακες" θα με ενοχλουσε,το "πολυ" θα με καλυπτε:confused::confused::confused:
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.402
Like
1.341
Πόντοι
216
H λίστα ειναι οριακής συνταγματικοτητας, αν θελουμε να ειμαστε ειλικρινεις.
Για εμένα δεν είναι συνταγματική, έρχεται σε αντίθεση με την αρχή της λαϊκής βούλησης. Αλλά αφού δεν έχει κριθεί έτσι, δεν μπορούμε να πούμε και πολλά.
Πάνω από όλα, θεώρώ ότι είναι ανήθικη, μου θυμίζει σοβιετία.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
14.938
Like
13.271
Πόντοι
3.656
Δηλαδή λες ότι μας λέει ψέμματα και έχει μαζεράτι ;
Διακοπές πάει ;
Εδώ είναι 360/365 ....

3-4 μέρες πάει .......
Φέρνει σε λεφτά αυτό ;;;

Και ένας λεφτάς .... θεωρείς ότι θα χαρεί που θα κλείσουν μικροί συνάδελφοι ;;;
Που μπορεί να ήταν συμφοιτητές .... και έχουν φωτό μαζί με κλαμπ .... και γούτερ παρκς στα 90s ;;;;

Έχεις βιώσει το συναίσθημα ;;;;

Να έχει χρεοκοπημένους παλιούς γνωστούς ;;;
Σε κηδεία κάποιου που αυτοκτόνησε, επειδή πήγαν όλα σκατά έχεις πάει ;;;
Ούτε με νοιάζει αν έχει και τι έχει ο καθένας όχι εδώ αλλά και πουθενά...

Τώρα θα κάνουμε συζήτηση για το τι κάνει ο άλλος και αν έχει λεφτά ρε τύπε? :2funny:

Δεν ξέρω με τι χαίρεται ή όχι ο άλλος...πολλοί χαίρονται με την χρεοκοπία. του συναδέλφου τους επειδή αδειάζει η ανταγωνισμός. Αλλά αυτό είναι κάτι που δεν το εκφράζουν παρα έξω πόσο μάλλον σε ένα σαιτ.

Τώρα για τις χρεοκοπίες δεν θα σου πω τι έχω δει και τι όχι αλλά θα σου πω ότι εκτός αν έχει ο άλλος άρρωστο παιδί που δεν μπορεί να το φροντίσει αν αυτοκτονεί επειδή έχασε την περιουσία του είναι κότα. Δεν αυτοκτονείς και αφήνεις πίσω σου τη γυναίκα και τα παιδιά σου.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.413
Like
17.468
Πόντοι
3.656
Τώρα για τις χρεοκοπίες δεν θα σου πω τι έχω δει και τι όχι αλλά θα σου πω ότι εκτός αν έχει ο άλλος άρρωστο παιδί που δεν μπορεί να το φροντίσει αν αυτοκτονεί επειδή έχασε την περιουσία του είναι κότα. Δεν αυτοκτονείς και αφήνεις πίσω σου τη γυναίκα και τα παιδιά σου.
Δεν ξέρεις πολλές ιστορίες ανθρώπων μάγκα. Μικρός είσαι .... στο σκρουτζομάγαζο μόνο για τις ραμ/παντόφλες που πουλάς λέτε .... δεν έχεις προσωπική επαφή με κόσμο ............
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
14.938
Like
13.271
Πόντοι
3.656
Α τωρα ο λαος ειναι διεφθαρμενος,αρα γνωριζει τα κολπα και πως να χωθει σε αυτα.Γιατι να αλλαξεις αφμ τυπε?Θα επρεπε ηδη να εχεις 3-4 προχειρα:coffee:Και το "λιγο μαλακες" θα με ενοχλουσε,το "πολυ" θα με καλυπτε:confused::confused::confused:
Ο λαός είναι διεφθαρμένος αλλά αμόρφωτος....δε ξέρει τα κόλπα....ξέρει μόνο τι ώρα τελειώνει η βάρδια του και αν άλλαξε βρακί χτες και τι ώρα παίζει ο πάοκ.

γιαυτό και τον δουλεύουν ψιλό γαζί οι πολιτικοί.


Μπορεί και να έχω.....έχω τον καδ για κάθε περίπτωση :coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee:


Αφού θα σε κάλυπτε και δεν έχεις πρόβλημα με την μη καταβολή μισθών τυχαίνει να έχουμε μια θέση που μόλις παραιτήθηκε έμεινε κενή.....το μόνο που πρέπει να αναγράφεις στο βιογραφικό είναι πόσο καιρό αντέχεις απλήρωτος :sunglasses:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
14.938
Like
13.271
Πόντοι
3.656
Δεν ξέρεις πολλές ιστορίες ανθρώπων μάγκα. Μικρός είσαι .... στο σκρουτζομάγαζο μόνο για τις ραμ/παντόφλες που πουλάς λέτε .... δεν έχεις προσωπική επαφή με κόσμο ............
εντάξει δεν ξέρω τίποτα για τίποτα....πουλάω και παντόφλες :confused:


Πέρα από τις μαλακίες αυτό που σου λέω είναι το σοβαρό....μόνο οι κότες αυτοκτονούν επειδή είχαν πολλά λεφτά και τώρα δεν έχουν και αφήνουν πίσω τους την οικογένεια τους να την παλέψει με την φτώχεια και με το ψυχολογικο πρόβλημα που θα τους μείνει.

να μη λέμε και μαλακίες...άλλοι ζουν πολέμους, αναπηρίες, βασανισμούς, ακραία πείνα, χούντες και δε ξέρω γω τι


και θα αυτοκτονήσει ο χρηστάρας που έβγαζε 30 χιλιάρικα το μήνα και φαλήρησε και τώρα πρέπει να δουλέψει για 800 ευρώ. Τι λες ρε τύπε σοβαρός???
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.281
Like
20.025
Πόντοι
3.656
Ο λαός είναι διεφθαρμένος αλλά αμόρφωτος....δε ξέρει τα κόλπα....ξέρει μόνο τι ώρα τελειώνει η βάρδια του και αν άλλαξε βρακί χτες και τι ώρα παίζει ο πάοκ.

γιαυτό και τον δουλεύουν ψιλό γαζί οι πολιτικοί.


Μπορεί και να έχω.....έχω τον καδ για κάθε περίπτωση :coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee:


Αφού θα σε κάλυπτε και δεν έχεις πρόβλημα με την μη καταβολή μισθών τυχαίνει να έχουμε μια θέση που μόλις παραιτήθηκε έμεινε κενή.....το μόνο που πρέπει να αναγράφεις στο βιογραφικό είναι πόσο καιρό αντέχεις απλήρωτος :sunglasses:
Aμορφωτοι ειμαστε οι περισσοτεροι,μια χαρα του κοβει για ρεμουλα και απατη του λαου,απλα δεν θελει να παιδεψει το μυαλο του με κατι περα απο αυτα που ανεφερες.Τον βολευει να το παιζει το θυμα,αλλα αν ρωτησεις τον καθενα για τις παρανομιες που εκανε θα σου πει"και τι να εκανα,ειχα υποχρεωσεις","και οι αλλοι το ιδιο εκαναν".Ακουγεσαι φερεγγυος αλλα δουλευω για μενα τυπε:coffee::confused::confused::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom