Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 274K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Τα ευχολόγια είναι ωραία
Αρκεί να μπορούν να γίνουν και πράξη
Στο προηγούμενο μήνυμα είχες πει ναι στον κασελάκη τώρα λες όχι αποφάσισε

Ποιοι από τους υποψηφίους στο συριζα και στο
Πασοκ δεν συμμετείχαν σε κυβέρνηση η πάνω στο αυτούς που έχουν κυβερνήσει δεν συμμετείχε και θα μπορούσες να τους ψηφίσεις
Φαντάζομαι δεν θα υπάρχει κανένας

Για το πολάκη δεν πήρα απάντηση

Και πιστεύεις βέβαια ότι ο βελόπουλος θα είναι καλύτερος πρωθυπουργός από το μητσοτάκη έτσι δεν είναι;

Άρα παραμένουμε θα ψηφίσεις κόμματα μικρά που δεν θα έχουν πιθανότητα να κυβερνήσουν
Και έτσι λοιπόν θα ρίξεις την κυβέρνηση

Που προσεύχεται να υπάρχουν πολλά μικρά κόμματα κάτω από 3%

Αλλά και μικρό κόμμα πάνω από 3% να ψηφίσεις
Ρίχνεις έτσι την κυβέρνηση;

Η μόνη πιθανότητα θα είναι να είναι κοντά η κυβέρνηση με κάποιο από τα μεγάλα κόμματα πασοκ και συριζα
Και να ψηφίσεις το άλλο

Αφού πασοκ το αποκλείεις
Αποκλείεις και το συριζα ναι ή όχι;

Ένας από τους λόγους που χάθηκε ο τζήμερος είναι για αυτά που έλεγε για τη μονιμότητα

Και δεν λέω ότι δεν μπορούν να το αλλάξουν οι πολίτες ψηφίζουν αυτούς που δεν το θέλουν να το αλλάξουν
κάνεις ότι δε καταλαβαίνεις για να το πας εκεί που θέλεις

δεν με ενδιαφέρει ένα πρόσωπο από μόνο του αυτά ενδιαφέρουν εσένα....ένας πολιτικός μόνος του δεν κάνει κόμμα...και εγώ δεν θα ψήφιζα κανένα από τα κόμματα που έχουν κυβερνήσει με τους πολιτικούς που είχαν μέχρι χτες. Ας φέρουν καινούριους μη διαπλεκόμενους και θα τους ψήφιζα.

Μην τα ξανά λέμε...δε ξέρω αν κάνει ο βελόπουλος εγώ πιστεύω ότι δεν κάνει ο μητσοτάκης που τον έχουμε δοκιμάσει. Ο βελόπουλος μπορεί να κάνει μπορεί και όχι.

Αν η κυβέρνηση ήθελε να υπάρχουν κόμματα του 3% δεν θα εξεφτέλιζε τον Άρειο πάγο ως ΘΕΣΜΟ για να πετάξει έξω τους σπαρτιάτες...απατειώνες ήταν...είχαμε και άλλους δεν ήταν οι πρώτοι...μη λες μπαρούφες.

Ναι και εγώ το είπα? επειδή η Ελλάδα είναι τίγκα στους βολεμένους ηλίθιους (δημόσια κοπρόσκυλα) ψηφίζει τις εν λόγω κυβερνήσεις. Αν ήθελε θα τους έστελνε στο διάολο.

Το ότι οι πολίτες είναι ζώα δεν σημαίνει ότι η κυβέρνηση είναι καλή. Δικαίωμα μου είναι να ψηφίσω ότι γουστάρω...αποκλείω και τον σύριζα και τη νδ και το πασοκ.

Δεν αποκλείω ούτε τη νδ αν κατεβάσει 100% διαφορετικά πρόσωπα που δεν έχουν σχέση με τζάκια. Ούτε κανένα άλλο κόμμα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Δεν πάει έτσι. Δεν θα δοκιμάζω πάνω νέους τρελούς . Προτιμώ αυτούς που ξέρω, και ξέρω τι περιμένω. Αντε τώρα να τρέχω να δω τι κουβαλάει στο κεφάλι του ο κυραλοιφές.... Μα είναι δυνατόν!!!!
Ε με την ίδια λογική αυτή....σε λίγο θα φτάσει το χρέος 1 τρις....

και όταν έρθει πάλι η ώρα του πληρώματος....πήγαινε στο σύνταγμα να μουτζώνεις και να φωνάζεις....

εκτός αν είσαι πιο βολεμένος από τους περισσότερους βολεμένους...που δεν το κόβω. Ή όταν θα ξανά μιλήσουν για εθνική σύνταξη 300 ευρώ....να θυμηθείς ότι όταν έπρεπε δεν έτρεχες

έτσι είναι οι περισσότεροι....σου λένε εγώ θα είμαι καλά...δεν θα έχω θέμα μέχρι που έρχεται η μέρα που τον πίνουν.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
κάνεις ότι δε καταλαβαίνεις για να το πας εκεί που θέλεις

δεν με ενδιαφέρει ένα πρόσωπο από μόνο του αυτά ενδιαφέρουν εσένα....ένας πολιτικός μόνος του δεν κάνει κόμμα...και εγώ δεν θα ψήφιζα κανένα από τα κόμματα που έχουν κυβερνήσει με τους πολιτικούς που είχαν μέχρι χτες. Ας φέρουν καινούριους μη διαπλεκόμενους και θα τους ψήφιζα.

Μην τα ξανά λέμε...δε ξέρω αν κάνει ο βελόπουλος εγώ πιστεύω ότι δεν κάνει ο μητσοτάκης που τον έχουμε δοκιμάσει. Ο βελόπουλος μπορεί να κάνει μπορεί και όχι.

Αν η κυβέρνηση ήθελε να υπάρχουν κόμματα του 3% δεν θα εξεφτέλιζε τον Άρειο πάγο ως ΘΕΣΜΟ για να πετάξει έξω τους σπαρτιάτες...απατειώνες ήταν...είχαμε και άλλους δεν ήταν οι πρώτοι...μη λες μπαρούφες.

Ναι και εγώ το είπα? επειδή η Ελλάδα είναι τίγκα στους βολεμένους ηλίθιους (δημόσια κοπρόσκυλα) ψηφίζει τις εν λόγω κυβερνήσεις. Αν ήθελε θα τους έστελνε στο διάολο.

Το ότι οι πολίτες είναι ζώα δεν σημαίνει ότι η κυβέρνηση είναι καλή. Δικαίωμα μου είναι να ψηφίσω ότι γουστάρω...αποκλείω και τον σύριζα και τη νδ και το πασοκ.

Δεν αποκλείω ούτε τη νδ αν κατεβάσει 100% διαφορετικά πρόσωπα που δεν έχουν σχέση με τζάκια. Ούτε κανένα άλλο κόμμα.
Όχι δεν είναι έτσι
Μιλάω για το βελόπουλο
Από κάτι άσχημο υπάρχει κάτι πιο άσχημο ή κάτι πιο καλό
Πάντα κάνουμε σύγκριση όχι μόνο κρίση
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Κατα βαθος εισαι καλο παιδι, χρυσο, αγιο…… αλλα γραφεις κατι μλκς ωρες ωρες ρε αδερφακι μου.
Συνεχιζεις να γραφεις μαλακιες. Ο αλεξης ηταν ενα κακεκτυπο του αντρεα σε λαθος εποχη και συνθηκες. Οποιοσδηποτε τον ψηφισε εχοντας δει τις ομιλιες του στη ΔΕΘ του 2014 ηταν ενα ζωο και μισο. Το δημοψηφισμα και ολη η υπολοιπη παρανοια που ζησαμε ηταν απλα η συνεχεια αυτων που δηλωνε στη ΔΕΘ ενας ανθρωπος καιροσκοπος με σκατα στο κεφαλι εκμεταλλευομενος τη βλακεια του εκλογικου σωματος. Και ορισμενων ΔΗΘΕΝ εξυπνων που νομιζαν οτι θα επωφεληθουν.
Ναι δε λέω σωστά όλα αυτά

αλλά στην πράξη δεν είχε καμία διαφορά με τον σαμαρά και τον μητσοτάκη...όλοι μνημόνια εφάρμοσαν και συνεχίζουν....απλά ο τσίπρας άφησε μειωμένο δημόσιο χρέος ενώ ο δικός μας σήμερα το έχει στείλει στο θεό.

τα ίδια σκατά ήταν απλά οι σημερινοί είναι λίγο πιο φαγανοί :confused:
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.945
Like
8.736
Πόντοι
1.056
Αγαπητέ τοέχω γράψει παλαιότερα. Ο Αλέξης είναι προδότης και απατεώνας.
Εκανε το δημοψήφισμα για να βγει ΝΑΙ και να το παίξεί ήρωας. Εγώ ήθελα να αγωνιστώ αλλά δεν με αφήσατε...
Και την πάτησε
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Όχι δεν είναι έτσι
Μιλάω για το βελόπουλο
Από κάτι άσχημο υπάρχει κάτι πιο άσχημο ή κάτι πιο καλό
Πάντα κάνουμε σύγκριση όχι μόνο κρίση
εγώ έκανα την σύγκριση μου και ο μητσοτάκης είναι χειρότερος όλων κρίνοντας εκ του αποτελέσματος.

δεν πρόκειται όμως να συμφωνήσουμε στο αποτέλεσμα γιατί τα επιχειρήματα σου περιορίζονται στο ότι το 1912 που ήσουν νέος δεν είχες τηλεόραση και τώρα έχεις.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
εγώ έκανα την σύγκριση μου και ο μητσοτάκης είναι χειρότερος όλων κρίνοντας εκ του αποτελέσματος.

δεν πρόκειται όμως να συμφωνήσουμε στο αποτέλεσμα γιατί τα επιχειρήματα σου περιορίζονται στο ότι το 1912 που ήσουν νέος δεν είχες τηλεόραση και τώρα έχεις.
Δεν έχει νόημα η περαιτέρω συζήτηση αν πιστεύεις ότι ο βελόπουλος είναι καλύτερος από τον μητσοτάκη

Όπως πιστεύεις ότι δεν πάμε καλά με το δημόσιο χρέος

Άσχετα με το τι λέω εγώ και τι λες εσύ το θέμα είναι τι λένε οι διεθνείς οίκοι
Που διαψεύδουν τη θέση σου
Βέβαια πρέπει να το μειώσουμε και σε απόλυτους αριθμούς ενόψει του 2032
Screenshot_2024-09-10-18-02-38-087_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2024-09-10-18-06-58-120_com.android.chrome.jpg
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Ναι δε λέω σωστά όλα αυτά

αλλά στην πράξη δεν είχε καμία διαφορά με τον σαμαρά και τον μητσοτάκη...όλοι μνημόνια εφάρμοσαν και συνεχίζουν....απλά ο τσίπρας άφησε μειωμένο δημόσιο χρέος ενώ ο δικός μας σήμερα το έχει στείλει στο θεό.

τα ίδια σκατά ήταν απλά οι σημερινοί είναι λίγο πιο φαγανοί :confused:
Το δημοσιο χρεος μιας και το αναφερεις το αντιληφθηκαν ολοι τωρα και το συνυπολογιζουν βαση χρεων της νδ για λογους καφενειακης πολιτικης. Προφανως και δεν ειναι καλο που ανεβηκε αλλα μην παραγνωριζεις πως η διαφορα ειναι πως ο αλεξης κυβερνησε σε εποχες αλματωδους αναπτυξης, αλλο αν τα εκανε σκατα λογω ανικανοτητας, για τα ταμειακα διαθεσιμα δε χρειαζεται να ξαναναλυσουμε τις παπαριες που σερβιραν οι ζαιοι. Ενω ο κουλης κυβερνα σε εποχες, κορονοιου, πολεμου και πανευρωπαικης (τουλαχιστον) αυξησης ενεργειακων και καταναλωτικων αγαθων. Κοινως, ειναι αλλος πολιτικος χρονος, αν με εννοεις, μη συγκρισιμος.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
εγώ έκανα την σύγκριση μου και ο μητσοτάκης είναι χειρότερος όλων κρίνοντας εκ του αποτελέσματος.

δεν πρόκειται όμως να συμφωνήσουμε στο αποτέλεσμα γιατί τα επιχειρήματα σου περιορίζονται στο ότι το 1912 που ήσουν νέος δεν είχες τηλεόραση και τώρα έχεις.
Παλληκαρι μου καλο, ειναι η αποψη σου, δε μπορεις να την επιβαλλεις, αυτο δεν καταλαβαινεις. Ειναι ξεκαθαρο οτι εχεις θεμα με το Μητσοτακη, με γεια σου με χαρα σου. Οταν ομως γραφεις πως ειναι χειροτερος ολων, εσυ ξεφτιλιζεσαι, κανενας αλλος.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266
Το δημοσιο χρεος μιας και το αναφερεις το αντιληφθηκαν ολοι τωρα και το συνυπολογιζουν βαση χρεων της νδ για λογους καφενειακης πολιτικης. Προφανως και δεν ειναι καλο που ανεβηκε αλλα μην παραγνωριζεις πως η διαφορα ειναι πως ο αλεξης κυβερνησε σε εποχες αλματωδους αναπτυξης, αλλο αν τα εκανε σκατα λογω ανικανοτητας, για τα ταμειακα διαθεσιμα δε χρειαζεται να ξαναναλυσουμε τις παπαριες που σερβιραν οι ζαιοι. Ενω ο κουλης κυβερνα σε εποχες, κορονοιου, πολεμου και πανευρωπαικης (τουλαχιστον) αυξησης ενεργειακων και καταναλωτικων αγαθων. Κοινως, ειναι αλλος πολιτικος χρονος, αν με εννοεις, μη συγκρισιμος.
Μπορείς να δεις στην προηγούμενη απάντηση τι καλά λένε για μας οι διεθνείς οίκοι για το χρέος σαν άντρα ποσοστό του αεπ έτσι είναι η σωστή μέτρηση

Βέβαια σε αυτό συμφωνεί και ο στουρνάρας που λέει όμως ότι πρέπει να το μειώσουμε και σε απολητο αριθμό ενόψει του 2032
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Παλληκαρι μου καλο, ειναι η αποψη σου, δε μπορεις να την επιβαλλεις, αυτο δεν καταλαβαινεις. Ειναι ξεκαθαρο οτι εχεις θεμα με το Μητσοτακη, με γεια σου με χαρα σου. Οταν ομως γραφεις πως ειναι χειροτερος ολων, εσυ ξεφτιλιζεσαι, κανενας αλλος.
Ναι χειρότερος και από το βελόπουλο
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Μπορείς να δεις στην προηγούμενη απάντηση τι καλά λένε για μας οι διεθνείς οίκοι για το χρέος σαν άντρα ποσοστό του αεπ έτσι είναι η σωστή μέτρηση

Βέβαια σε αυτό συμφωνεί και ο στουρνάρας που λέει όμως ότι πρέπει να το μειώσουμε και σε απολητο αριθμό ενόψει του 2032
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ναι χειρότερος και από το βελόπουλο
Δε μπορω να καθομαι και να εξηγω πραγματα σε ανθρωπους που ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ και ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ να καταλαβουν.

Ετοιμασου να σου απαντησουν για πληρωμενο δημοσιευμα, πετσοκαναλα και πληρωμενα τρολ.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.900
Κριτικές
20
Like
26.836
Πόντοι
8.346
Ενας βοθρατζης να τους μαζέψει
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.945
Like
8.736
Πόντοι
1.056
εγώ έκανα την σύγκριση μου και ο μητσοτάκης είναι χειρότερος όλων κρίνοντας εκ του αποτελέσματος.

δεν πρόκειται όμως να συμφωνήσουμε στο αποτέλεσμα γιατί τα επιχειρήματα σου περιορίζονται στο ότι το 1912 που ήσουν νέος δεν είχες τηλεόραση και τώρα έχεις.
Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ την ΝΔ , δεν έχεις ζήσει τόσα πολλά ώττε να λες για χειρότερο. Δεν νομίζω ο Κούλης να είναι χειρότερος. Για μένα χειρότερος ήταν ο ΓΑΠ
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Το δημοσιο χρεος μιας και το αναφερεις το αντιληφθηκαν ολοι τωρα και το συνυπολογιζουν βαση χρεων της νδ για λογους καφενειακης πολιτικης. Προφανως και δεν ειναι καλο που ανεβηκε αλλα μην παραγνωριζεις πως η διαφορα ειναι πως ο αλεξης κυβερνησε σε εποχες αλματωδους αναπτυξης, αλλο αν τα εκανε σκατα λογω ανικανοτητας, για τα ταμειακα διαθεσιμα δε χρειαζεται να ξαναναλυσουμε τις παπαριες που σερβιραν οι ζαιοι. Ενω ο κουλης κυβερνα σε εποχες, κορονοιου, πολεμου και πανευρωπαικης (τουλαχιστον) αυξησης ενεργειακων και καταναλωτικων αγαθων. Κοινως, ειναι αλλος πολιτικος χρονος, αν με εννοεις, μη συγκρισιμος.
Καλά είσαι σοβαρός?

Για αρχή το δημόσιο χρέος δεν αυξάνεται επειδή χρωστάει η νδ στις τράπεζες :confused: Επίσης το χρέος έχει φτάσει αν θυμάμαι καλά 400 ΔΙΣ και η νδ χρωστάει 500 εκατομμύρια. Πολλά είναι αλλά ποιος ακριβός το συνυπολογίζει?????

Ποιος το λέει ότι τις εποχές του σύρζα ήταν εποχή ανάπτυξης για την ευρώπη???? για δώσε ίνφο...ο σύριζα εφάρμοσε μνημόνιο...για την Ελλάδα ήταν η χειρότερη εποχή. Ότι ανάπτυξη και να είχε (που δεν νομίζω να είχε) η ευρώπη. Αλλά για εξήγησε με αριθμούς για αυτή την αλματώδη ανάπτυξη να την δω????

Επίσης....ρε μπρο.....ο κούλης (που δε θα μπορούσε να είναι πιο τυχερός) με το που βγήκε του άνοιξαν τα ταμεία οι ευρωπαίοι και ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΣΑΝ ΠΟΥΤΣΑ ΣΕ ΜΟΝΙ. Μιλάμε για λεφτά που δεν το πίστευε....που ο αλέξης και ο σαμαράς ούτε θα μπορούσαν να τα φανταστούν....χαλάρωσαν τα δημοσιονομικά και οι ευρωπαίοι....έπεσε το χαρτί στην αγορά...και έκανε τον μάγκα ο μητσοτάκης ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΝΑΚΑΜΨΗΣ. Γιαυτό την πρώτη τετεραετία έμπαινε ο Άλεξ εδώ και έκανε τον γαμήκουλα με τον καλύτερο ΠΘ της Ελλάδας.

ΜΟΛΙΣ τελείωσε η κάνουλα....και μπήκαμε στην πληθωρισμό (που λογικό είναι αφού κόπηκε τόσο χρήμα)...είδαμε ΤΙ ΣΚΑΤΑ τα έκανε την δεύτερη 4ετία ο μητσοτάκης. Τα βλέπεις μπροστά σου....οπότε ο κόβιντ και η ενεργειακή και πληθωριστική κρίση....μια χαρά τον βόλεψαν....τα καρτέλ έχουν τις καλύτερες χρήσεις τις 10ετίας...γιατί??? επειδή τους άφησε ο κυριάκος να κάνουν ότι γουστάρουν....το χρήμα του ταμείου το μοίρασε όπως εκείνος ξέρει. Και στο σέρβιρε μετά ως αύξηση.

όσο για τα δημόσια ταμεία....ο κυριάκος ροκάνισε και το μαξιλάρι που είχε αφήσει ο τσίπρας όταν σε φορολόγησε. Απλά δεν το ροκάνισε για σένα αλλά για τους ολιγάρχες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Παλληκαρι μου καλο, ειναι η αποψη σου, δε μπορεις να την επιβαλλεις, αυτο δεν καταλαβαινεις. Ειναι ξεκαθαρο οτι εχεις θεμα με το Μητσοτακη, με γεια σου με χαρα σου. Οταν ομως γραφεις πως ειναι χειροτερος ολων, εσυ ξεφτιλιζεσαι, κανενας αλλος.
Ναι τέτοια ξεφτίλα πως θα την αντέξω :2funny:

Δεν επέβαλα σε κανέναν τίποτα...δεν τρέχω εγώ κανένα πρέντατορ στο γραφείο μου :confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Καλά είσαι σοβαρός?

Για αρχή το δημόσιο χρέος δεν αυξάνεται επειδή χρωστάει η νδ στις τράπεζες :confused: Επίσης το χρέος έχει φτάσει αν θυμάμαι καλά 400 ΔΙΣ και η νδ χρωστάει 500 εκατομμύρια. Πολλά είναι αλλά ποιος ακριβός το συνυπολογίζει?????

Ποιος το λέει ότι τις εποχές του σύρζα ήταν εποχή ανάπτυξης για την ευρώπη???? για δώσε ίνφο...ο σύριζα εφάρμοσε μνημόνιο...για την Ελλάδα ήταν η χειρότερη εποχή. Ότι ανάπτυξη και να είχε (που δεν νομίζω να είχε) η ευρώπη. Αλλά για εξήγησε με αριθμούς για αυτή την αλματώδη ανάπτυξη να την δω????

Επίσης....ρε μπρο.....ο κούλης (που δε θα μπορούσε να είναι πιο τυχερός) με το που βγήκε του άνοιξαν τα ταμεία οι ευρωπαίοι και ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΣΑΝ ΠΟΥΤΣΑ ΣΕ ΜΟΝΙ. Μιλάμε για λεφτά που δεν το πίστευε....που ο αλέξης και ο σαμαράς ούτε θα μπορούσαν να τα φανταστούν....χαλάρωσαν τα δημοσιονομικά και οι ευρωπαίοι....έπεσε το χαρτί στην αγορά...και έκανε τον μάγκα ο μητσοτάκης ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΝΑΚΑΜΨΗΣ. Γιαυτό την πρώτη τετεραετία έμπαινε ο Άλεξ εδώ και έκανε τον γαμήκουλα με τον καλύτερο ΠΘ της Ελλάδας.

ΜΟΛΙΣ τελείωσε η κάνουλα....και μπήκαμε στην πληθωρισμό (που λογικό είναι αφού κόπηκε τόσο χρήμα)...είδαμε ΤΙ ΣΚΑΤΑ τα έκανε την δεύτερη 4ετία ο μητσοτάκης. Τα βλέπεις μπροστά σου....οπότε ο κόβιντ και η ενεργειακή και πληθωριστική κρίση....μια χαρά τον βόλεψαν....τα καρτέλ έχουν τις καλύτερες χρήσεις τις 10ετίας...γιατί??? επειδή τους άφησε ο κυριάκος να κάνουν ότι γουστάρουν....το χρήμα του ταμείου το μοίρασε όπως εκείνος ξέρει. Και στο σέρβιρε μετά ως αύξηση.

όσο για τα δημόσια ταμεία....ο κυριάκος ροκάνισε και το μαξιλάρι που είχε αφήσει ο τσίπρας όταν σε φορολόγησε. Απλά δεν το ροκάνισε για σένα αλλά για τους ολιγάρχες.
Ειδες που δεν ξερεις να διαβαζεις;;

Εγραψα συγκεκριμενα πως συνυπολογιζουν δημοσιο χρεος οπως και τα χρεη της νδ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΦΕΝΕΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ «κουφαλα μητσοτακη, εχεις εκτοξευσει το δημοσιο χρεος, αλλα τι να περιμενουμε, εδω εχεις απογειωσει και τα χρεη σας σαν κομμα»……

Τι να σου απαντησω παρακαπερα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ την ΝΔ , δεν έχεις ζήσει τόσα πολλά ώττε να λες για χειρότερο. Δεν νομίζω ο Κούλης να είναι χειρότερος. Για μένα χειρότερος ήταν ο ΓΑΠ
Δεν βλέπω διαφορά μεταξύ τους

ο γαπ έπαιξε τον ρόλο του, ο σαμαράς επίσης, ο αλέξης όταν τον χρειάστηκαν και ο κούλης τώρα βάζει το κερασάκι.

απλά ο κούλης έχει εκτροχιαστεί....τα δίνει όλα όσο όσο και δεν τον ενδιαφέρει το μέλλον. Αυτό βλέπω
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Ειδες που δεν ξερεις να διαβαζεις;;

Εγραψα συγκεκριμενα πως συνυπολογιζουν δημοσιο χρεος οπως και τα χρεη της νδ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΦΕΝΕΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ «κουφαλα μητσοτακη, εχεις εκτοξευσει το δημοσιο χρεος, αλλα τι να περιμενουμε, εδω εχεις απογειωσει και τα χρεη σας σαν κομμα»……

Τι να σου απαντησω παρακαπερα.
Πες ότι τα υπόλοιπα δεν τα κατάλαβες τι σημαίνουν για να είμαστε εντάξει :2funny:

Από όλα αυτά που σου έγραψα εσύ κράτησες αυτό....όντως τι να απαντήσεις παραπέρα.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.945
Like
8.736
Πόντοι
1.056
Δεν βλέπω διαφορά μεταξύ τους

ο γαπ έπαιξε τον ρόλο του, ο σαμαράς επίσης, ο αλέξης όταν τον χρειάστηκαν και ο κούλης τώρα βάζει το κερασάκι.

απλά ο κούλης έχει εκτροχιαστεί....τα δίνει όλα όσο όσο και δεν τον ενδιαφέρει το μέλλον. Αυτό βλέπω
Τέλος πάντων. Εχεις επικεντρωθεί στην ΝΔ που είναι τώρα και σιγά σιγά ξεχνάς τα προηγούμενα.
Δεν έχει νόημα η κόντρα ποιός είναι χειρότερος απο το άλλο, αφού όλοι κακοί είναι!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom