Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 274K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

Καντηλανάφτης

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Σεπ 2019
Μηνύματα
1.165
Κριτικές
38
Like
4.710
Πόντοι
5.646

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.092
Κριτικές
2
Like
18.534
Πόντοι
3.656
οπότε καταλαβαίνω τον κόσμο που θα ψηφίσει και κασελάκη και ζωή και βελόπουλο

γιατί με την ψυχρή λογική αν το πάρεις τα σκατά θα μείνουν σκατά όσες φορές και αν τα δοκιμάσεις...γιαυτό είναι αστείοι όσου έχουν ελπίδες για το πασοκ....ποιο το πασοκ...που θα έπρεπε να έχει μπαναριστεί από οτιδήποτε έχει να κάνει με δημόσιο χρήμα...
για πασοκ ολόσωστος , σεσημασμένοι κλέφτες ...άλλαξαν αφμ όπως ο εγκληματίας που χακάρει τα δαχτυλικά αποτυπώματα του :confused:

ο Κασσελάκης δεν έχει σχέση με Ζωή-Βελό
Ζωή -Βελό έχουν γνωστές καταβολές-διαδρομή-ιδέες κτλπ , συμφωνεί κάποιος ή απορρίπτει για συγκεκριμένους λόγους
Ο Κασσελάκης εμφανίστηκε από το πουθενά με ιστορικό κάποια νεφελώδη σχέση με την JP Morgan,ίσως και με το ΔΝΤ σαν κλητήρας:P,
εκθειάζοντας τον Μητσοτάκη το 2015 , υπέρ ιδιωτικών Πανεπιστημίων , δηλώνοντας λεφτάς και γκαβλιάρης με το αγόρι του :D:
Το κυριώτερο ότι ¨ρίχνω τον Μητσοτάκη" εδώ και τώρα :2funny:
Αυτά εν ολίγοις, οπότε είναι αρχιζοντόβολα οι 50 χιλιάδες που τον ψήφισαν και το πιθανότερο να είναι πασοκογενείς ,
άλλωστε αν δείς την ομιλία του στη Πάτρα θα γελάσεις με τον θεατρινισμό να μιμείται στην προφορά τον Ανδρέα..
βέβαια και ο Τσίπρας τον "σιδερένιο" μιμούνταν αλλά αυτός δικαιολογείται ...να σε πιάσει αμερικανάκι ένας αμερικάνος σαν τον Στεφ παραπάει :buck2:
Τέσπα δεν δικαιολογούνται όσοι επέλεξαν έναν κενό έως υπόπτου περιεχομένου Άγνωστο
Αχτσιόγλου - Τεμπονέρας είναι οι κατάλληλοι γι αυτό το κόμμα και ο καταλληλότερος θα είναι όποιος επαναφέρει όλους αυτούς που έφυγαν,Ζωή Λαφαζάνη κτλπ
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.945
Like
8.736
Πόντοι
1.056
δεν λες την δική σου λογική όμως...μόνο γενικότητες....εγώ είπα η λογική μου είναι δοκιμή νέων προσώπων...εσύ τι λες?

Όταν λέω η ζωή δεν εννοώ η δική μου...εννοώ του κακομοίρη που παίρνει μέχρι 1000-1100 ευρώ το μήνα και περιμένει τις εξαγγελίες της κάθε κυβέρνησης μήπως και μπορέσει να επιβιώσει. Το μπούγιο δηλαδή...σε αυτούς η ζωή έχει γίνει τσίρκο. Δεν ξέρουν από που θα τους πρωτογαμήσουν...από το σούπερ μάρκετ, τα καύσιμα ή το ρεύμα????

Οπότε ναι είπε ότι θα φτιάξει το gov.gr και το έκανε αλλά δεν είπε ότι θα καταστρέψει το σύστημα υγείας και ότι θα αφήσει 5 οικογένειες να κάνουν καρτέλ στα βασικά αγαθά διαβίωσης. Σε λίγο και στο νερό.

Τι ακριβώς να εξετάσεις? δεν θεωρείται δεδομένο ότι μια κυβέρνηση δεν μπορεί να αφήνει τα καρτέλ να κυβερνούν την χώρα?

εγώ φίλε μου όταν αναλαμβάνω ένα έργο και κάνω κάτι εκτός σύμβασης με πετάνε έξω με ρήτρα. Οι πολιτικοί τάζουν εκλέγονται και δεν μπορεί να τους πετάξει έξω κανένας...ούτε με αστική ούτε με ποινική δίωξη.

Και αφού σου αρέσει το παράδειγμα σου...το πολιτικό σκηνικό σήμερα είναι όπως οι πάροχοι ρεύματος...ο απλός χαζός πολίτης έχει την ελευθερία της επιλογής....αρκεί η επιλογή να περιορίζεται στα καρτέλ...γιατί μόνο αυτά υπάρχουν.

Με πιο λίγα λόγια....ΕΣΥ τι προτείνεις δεν είπες????
Οχι στα νέα ουρανοκατέβατα πρόσωπα.
Ναι σε αλλαγές αλλά αφού έχουν δείξει κάποια πράγματα στην πολιτική. Π.χ. θα επέλεγα απο τους κυβερνώντες εναν Πιερακάκη. Κάτι θετικό έχω δει ... (εκκρεμεί να δούμε πως θα πάει και στο παιδείας που είναι πιο δύσκολο).
Τώρα αν αυτός αποτύχει , την πάτησα. Αλλά κάτι να έχω δει. Αυτό λέω.

Π.χ. Οχι δε Δούκα, Φαραντούρη. Απο τους άλλους ανάλογα ο καθένας με τις παραστάσεις του και το τι λένε επιλέγει .. Τους γνωρίζεις.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
για πασοκ ολόσωστος , σεσημασμένοι κλέφτες ...άλλαξαν αφμ όπως ο εγκληματίας που χακάρει τα δαχτυλικά αποτυπώματα του :confused:

ο Κασσελάκης δεν έχει σχέση με Ζωή-Βελό
Ζωή -Βελό έχουν γνωστές καταβολές-διαδρομή-ιδέες κτλπ , συμφωνεί κάποιος ή απορρίπτει για συγκεκριμένους λόγους
Ο Κασσελάκης εμφανίστηκε από το πουθενά με ιστορικό κάποια νεφελώδη σχέση με την JP Morgan,ίσως και με το ΔΝΤ σαν κλητήρας:P,
εκθειάζοντας τον Μητσοτάκη το 2015 , υπέρ ιδιωτικών Πανεπιστημίων , δηλώνοντας λεφτάς και γκαβλιάρης με το αγόρι του :D:
Το κυριώτερο ότι ¨ρίχνω τον Μητσοτάκη" εδώ και τώρα :2funny:
Αυτά εν ολίγοις, οπότε είναι αρχιζοντόβολα οι 50 χιλιάδες που τον ψήφισαν και το πιθανότερο να είναι πασοκογενείς ,
άλλωστε αν δείς την ομιλία του στη Πάτρα θα γελάσεις με τον θεατρινισμό να μιμείται στην προφορά τον Ανδρέα..
βέβαια και ο Τσίπρας τον "σιδερένιο" μιμούνταν αλλά αυτός δικαιολογείται ...να σε πιάσει αμερικανάκι ένας αμερικάνος σαν τον Στεφ παραπάει :buck2:
Τέσπα δεν δικαιολογούνται όσοι επέλεξαν έναν κενό έως ύποπτου περιεχομένου Άγνωστο
Αχτσιόγλου - Τεμπονέρας είναι οι κατάλληλοι γι αυτό το κόμμα και ο καταλληλότερος θα είναι όποιος επαναφέρει όλους αυτούς που έφυγαν,Ζωή Λαφαζάνη κτλπ
Εγώ δεν φτάνω σε επίπεδο να κρίνουν τον κάθε πολιτικό σύμφωνα με την ιστορία, τις ιδέες κτλπ

οι περισσότεροι ούτε χρόνο έχουν ούτε και την κρίση για κάτι τέτοιο....εγώ λέω το φυσιολογικό...ότι όταν κάποιος βγαίνει σκάρτος δεν έχει νόημα να τον ψηφίσεις τρίτη και τέταρτη και πέμπτη φορά. Δεν θα αλλάξει...ο ίδιος μαλάκας θα μείνει....ή για την ακρίβεια αυτός θα παραμέινει κλέφτης και εσύ θα παραμείνεις μαλάκας.

Οπότε γιατι να μην ψηφίσει την ζωή ή τον κασελάκη κάποιος που με την νεα δημοκρατία δεν μπορεί να ζήσει? τι έχει να χάσει???? δεν πιστεύω στις παπάτζες ότι αν βγει κάποιος που δεν είναι μητσοτάκης θα καταρεύσει η χώρα. Ούτε ο αλέξης κατέρευσε την χώρα από μόνος του...τον πήγαν εκεί οι ευρωπαίοι για να περάσει το δικό τους.

Η άποψη μου είναι πάγια...αυτοί που κυβέρνησαν την χώρα και την έφτασαν εδώ δεν θα έπρεπε να περούν ούτε έξω από την βουλή. Όλοι μαζί...πασοκ σύριζα νδ.

Αν θέλει ακόμα και η νδ ας κατεβάσει ρόστερ με νέα άτομα να τους ψηφίσουμε....όχι να μου φέρνει για αλλαγή τον μητσοτάκη και τον άδωνη...και το μισό μιζο-πασόκ
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Οχι στα νέα ουρανοκατέβατα πρόσωπα.
Ναι σε αλλαγές αλλά αφού έχουν δείξει κάποια πράγματα στην πολιτική. Π.χ. θα επέλεγα απο τους κυβερνώντες εναν Πιερακάκη. Κάτι θετικό έχω δει ... (εκκρεμεί να δούμε πως θα πάει και στο παιδείας που είναι πιο δύσκολο).
Τώρα αν αυτός αποτύχει , την πάτησα. Αλλά κάτι να έχω δει. Αυτό λέω.

Π.χ. Οχι δε Δούκα, Φαραντούρη. Απο τους άλλους ανάλογα ο καθένας με τις παραστάσεις του και το τι λένε επιλέγει .. Τους γνωρίζεις.
όταν τα παλιά δοκιμασμένα πρόσωπα είναι σκατά τι θα επιλέξεις αν όχι νέα ουρανοκατέβατα???

αφού τα νέα πρόσωπα στα κόμματα εξουσίας περνάνε μέσα από τα τζάκια? πάλι τους ίδιους δηλαδή θα ψηφίσεις?
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.945
Like
8.736
Πόντοι
1.056
όταν τα παλιά δοκιμασμένα πρόσωπα είναι σκατά τι θα επιλέξεις αν όχι νέα ουρανοκατέβατα???

αφού τα νέα πρόσωπα στα κόμματα εξουσίας περνάνε μέσα από τα τζάκια? πάλι τους ίδιους δηλαδή θα ψηφίσεις?
Αν τα τζάκια είναι τόσο ισχυρά , οτι και να κάνεις θα τον ΄φερουν στα νερά τους.
Εσύ είπες οτι ο Αλέξης δεν κατέρευσε την χώρα μόνος του αλλά η ευρώπη τον καθοδήγησε. Ωραία , τότε όποιος και να έβγαινε θα καθοδηγήτο. Άρα διαλέγεις αυτο΄ν που μπορεί να κουλαντρίσει καλύτερα την καθοδήση.
Αυτό θα πει , κρίνω και επιλέγω. Κρίνε αν μπορεί ο Αλέξης με ένα νόμο κλπ..... Με θυμικό δεν βγαίνει!!!!!
Νέα πρόσωπα πάντα πρέπει να μπαίνουν, αλλά οχι απο το πουθενά. να έχω δε κάτι....
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.092
Κριτικές
2
Like
18.534
Πόντοι
3.656
Εγώ δεν φτάνω σε επίπεδο να κρίνουν τον κάθε πολιτικό σύμφωνα με την ιστορία, τις ιδέες κτλπ

οι περισσότεροι ούτε χρόνο έχουν ούτε και την κρίση για κάτι τέτοιο....εγώ λέω το φυσιολογικό...ότι όταν κάποιος βγαίνει σκάρτος δεν έχει νόημα να τον ψηφίσεις τρίτη και τέταρτη και πέμπτη φορά. Δεν θα αλλάξει...ο ίδιος μαλάκας θα μείνει....ή για την ακρίβεια αυτός θα παραμέινει κλέφτης και εσύ θα παραμείνεις μαλάκας.

Οπότε γιατι να μην ψηφίσει την ζωή ή τον κασελάκη κάποιος που με την νεα δημοκρατία δεν μπορεί να ζήσει? τι έχει να χάσει???? δεν πιστεύω στις παπάτζες ότι αν βγει κάποιος που δεν είναι μητσοτάκης θα καταρεύσει η χώρα. Ούτε ο αλέξης κατέρευσε την χώρα από μόνος του...τον πήγαν εκεί οι ευρωπαίοι για να περάσει το δικό τους.

Η άποψη μου είναι πάγια...αυτοί που κυβέρνησαν την χώρα και την έφτασαν εδώ δεν θα έπρεπε να περούν ούτε έξω από την βουλή. Όλοι μαζί...πασοκ σύριζα νδ.

Αν θέλει ακόμα και η νδ ας κατεβάσει ρόστερ με νέα άτομα να τους ψηφίσουμε....όχι να μου φέρνει για αλλαγή τον μητσοτάκη και τον άδωνη...και το μισό μιζο-πασόκ
λέμε Ζωή με Κασσελάκη δεν έχουν καμία σχέση ,καμία

η μιά είναι γνωστή , δεν χρειάζεται κανένα ιστορικό , όλοι ξέρουνε
και η :effemine:άλλη είναι μιά άγνωστη χωρίς αριστερή ιδεολογία που ρίχνει τον μητσοτάκη γιατί είναι νέα, παρθένα και μοιραία :confused:

Επομένως η πραγματικότητα δείχνει ότι τα αρχιζοντόβολα της χώρας είναι οι 50 χιλιάδες :2funny:κασελίστας , πως να το κάνουμε ?

Στα υπόλοιπα συμφωνούμε σε γενικές γραμμές , πλην να τσουβαλιάζουμε γνωστούς πολιτικούς (καλοί-κακοί άσχετο) με καραμπινάτους θεατρίνους
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.247
Like
3.505
Πόντοι
1.706
για πασοκ ολόσωστος , σεσημασμένοι κλέφτες ...άλλαξαν αφμ όπως ο εγκληματίας που χακάρει τα δαχτυλικά αποτυπώματα του :confused:

ο Κασσελάκης δεν έχει σχέση με Ζωή-Βελό
Ζωή -Βελό έχουν γνωστές καταβολές-διαδρομή-ιδέες κτλπ , συμφωνεί κάποιος ή απορρίπτει για συγκεκριμένους λόγους
Ο Κασσελάκης εμφανίστηκε από το πουθενά με ιστορικό κάποια νεφελώδη σχέση με την JP Morgan,ίσως και με το ΔΝΤ σαν κλητήρας:P,
εκθειάζοντας τον Μητσοτάκη το 2015 , υπέρ ιδιωτικών Πανεπιστημίων , δηλώνοντας λεφτάς και γκαβλιάρης με το αγόρι του :D:
Το κυριώτερο ότι ¨ρίχνω τον Μητσοτάκη" εδώ και τώρα :2funny:
Αυτά εν ολίγοις, οπότε είναι αρχιζοντόβολα οι 50 χιλιάδες που τον ψήφισαν και το πιθανότερο να είναι πασοκογενείς ,
άλλωστε αν δείς την ομιλία του στη Πάτρα θα γελάσεις με τον θεατρινισμό να μιμείται στην προφορά τον Ανδρέα..
βέβαια και ο Τσίπρας τον "σιδερένιο" μιμούνταν αλλά αυτός δικαιολογείται ...να σε πιάσει αμερικανάκι ένας αμερικάνος σαν τον Στεφ παραπάει :buck2:
Τέσπα δεν δικαιολογούνται όσοι επέλεξαν έναν κενό έως υπόπτου περιεχομένου Άγνωστο
Αχτσιόγλου - Τεμπονέρας είναι οι κατάλληλοι γι αυτό το κόμμα και ο καταλληλότερος θα είναι όποιος επαναφέρει όλους αυτούς που έφυγαν,Ζωή Λαφαζάνη κτλπ
Τύπε Rob, είσαι επικίνδυνος.
Να επιστρέψει ο Λαφαζάνης????
Ανάγκη είναι να τον θυμόμαστε αυτό τον τύπο??
Η Ζωίτσα δεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεν, ξεχάστε την τώρα που είναι αυτή πρόεδρας.....

Στην ουσία όμως, ο Κασελλάκης δεν εμφανίστηκε από το πουθενά όπως έγραψες.
Επιφανείς, του χώρου, τον προσεταιρίστηκαν μόλις έκανε εμφάνιση. Βλέπε Αποστολάκης-Πολάκης-Παππας.
Μα αυτά δεν γίνονται τυχαία.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.092
Κριτικές
2
Like
18.534
Πόντοι
3.656
Τύπε Rob, είσαι επικίνδυνος.
Να επιστρέψει ο Λαφαζάνης????
Ανάγκη είναι να τον θυμόμαστε αυτό τον τύπο??
Η Ζωίτσα δεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεν, ξεχάστε την τώρα που είναι αυτή πρόεδρας.....

Στην ουσία όμως, ο Κασελλάκης δεν εμφανίστηκε από το πουθενά όπως έγραψες.
Επιφανείς, του χώρου, τον προσεταιρίστηκαν μόλις έκανε εμφάνιση. Βλέπε Αποστολάκης-Πολάκης-Παππας.
Μα αυτά δεν γίνονται τυχαία.
ρε συ διευκρίνησα για όλους τους γνωστούς πολιτικούς , "συμφωνείς δεν συμφωνείς" "καλοί κακοί άσχετο"

ο κασσε άγνωστος ήταν , ποιός από τους 50 χιλιάδες πασόκους κουταλοστερημένους τον ήξερε ?

Σε αυτό που είπες πως "αυτά δεν γίνονται τυχαία" συμφωνώ :grouphug:
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.900
Κριτικές
20
Like
26.836
Πόντοι
8.346
Μόνο τυχαία κ ουρανοκατεβατα δν εμφανίστηκε ο Κασσελακης στν ΣΥΡΙΖΑ. Τωρα το τι αποσκοπούσε και ποιος τον έφερε θα το μάθουμε σε καμιά πενταετία όπως γίνεται δλδ σε ολα τα θέματα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.601
Πόντοι
3.656
Αν τα τζάκια είναι τόσο ισχυρά , οτι και να κάνεις θα τον ΄φερουν στα νερά τους.
Εσύ είπες οτι ο Αλέξης δεν κατέρευσε την χώρα μόνος του αλλά η ευρώπη τον καθοδήγησε. Ωραία , τότε όποιος και να έβγαινε θα καθοδηγήτο. Άρα διαλέγεις αυτο΄ν που μπορεί να κουλαντρίσει καλύτερα την καθοδήση.
Αυτό θα πει , κρίνω και επιλέγω. Κρίνε αν μπορεί ο Αλέξης με ένα νόμο κλπ..... Με θυμικό δεν βγαίνει!!!!!
Νέα πρόσωπα πάντα πρέπει να μπαίνουν, αλλά οχι απο το πουθενά. να έχω δε κάτι....
Τα τζάκια είναι πολύ ισχυρά αλλά η ψήφος σου είναι πιο ισχυρή.

Γιαυτό και βλέπεις όποιον νέο πάει να βγει τον τρώει η μαρμάγκα...και αντί να φωνάξεις ''τι κάνετε ρε μαλάκες" θα τους επιβραβεύσεις κιόλας?

Ο αλέξης ήταν ένας παπάρας...αλλά ο λαός έκανε σωστά που τον δοκίμασε...ήταν η λογική κίνηση...το να του δώσει δεύτερη ευκαιρία μετά το δημοψήφισμα ήταν το λάθος.

Δεν υπάρχει κανένας που να κουλαντρίσει την καθοδήγηση και πόσο μάλλον αυτός που κατεβάζει τα βρακιά 6 χρόνια τώρα.

Δεν νομίζω να καταλαβαινόμαστε....εγώ σου λέω ότι από αυτούς που σε πήδαγαν μέχρι χτες δεν πρόκειται να δεις καμία διαφορά...για κάθε gov.gr θα σου ανοίγουν και 1 τρύπα στο ισοζύγιο.

Εσύ μου λες να δοκιμαστούν πρώτα....που? σε simulation???

και το σημαντικότερο : σε ενδιαφέρει να δεις δείγμα γραφής από τους καινούριους....ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΓΡΑΦΗΣ ΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΩΝ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ???? αυτοί σου έχουν δείξει ΗΔΗ ότι δεν κάνουν. Αυτό δεν είναι πιο σημαντικό για τη ζωή σου?
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.879
Κριτικές
28
Like
2.807
Πόντοι
6.265
Τυποι οι Kasselistas θα κερδισουν τον εμφυλιο με τους 87

Εχουν μεγαλο κοινο στις πατσαβουροθειες
Αυτες που βλεπουν λιαγκα κλπ που τον προβαλει καθε μερα και κανει promo

Οι αλλοι ειναι αντιτηλεοπτικοι
 

GiorgosM145

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.185
Κριτικές
10
Like
1.571
Πόντοι
506
Δεν αλλαζει το τοπιο,μονο τα προσωπα
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.918
Like
10.029
Πόντοι
2.606
FB_IMG_1725963447714.jpg
 

volleyman

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2024
Μηνύματα
10
Like
22
Πόντοι
0
Ειμαι αριστερός και στα νιατα μου ψήφιζα συνασπισμό με αλαβανο.
Γενικά ασχολούμαι με τα πολιτικά.
Να μου κοβόταν το χέρι αν ψήφιζα Κασσελάκη,πραγματικά,ο τύπος δεν μπορεί καν να διαβάσει αυτα που του γράφουν,τα οποία τα περισσότερα του είναι άγνωστα σας εννοιες.
Εγω πιστεύω οτι την δουλίτσα την εκανε,έεγινε μια εκκαθάριση δελφίνων και ξανάρχεται μεγας Αλέξης - κωλοτούμπας - merkel go home σαν σωτήρας!
Γνωμη μου...
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.945
Like
8.736
Πόντοι
1.056
Τα τζάκια είναι πολύ ισχυρά αλλά η ψήφος σου είναι πιο ισχυρή.

Γιαυτό και βλέπεις όποιον νέο πάει να βγει τον τρώει η μαρμάγκα...και αντί να φωνάξεις ''τι κάνετε ρε μαλάκες" θα τους επιβραβεύσεις κιόλας?

Ο αλέξης ήταν ένας παπάρας...αλλά ο λαός έκανε σωστά που τον δοκίμασε...ήταν η λογική κίνηση...το να του δώσει δεύτερη ευκαιρία μετά το δημοψήφισμα ήταν το λάθος.

Δεν υπάρχει κανένας που να κουλαντρίσει την καθοδήγηση και πόσο μάλλον αυτός που κατεβάζει τα βρακιά 6 χρόνια τώρα.

Δεν νομίζω να καταλαβαινόμαστε....εγώ σου λέω ότι από αυτούς που σε πήδαγαν μέχρι χτες δεν πρόκειται να δεις καμία διαφορά...για κάθε gov.gr θα σου ανοίγουν και 1 τρύπα στο ισοζύγιο.

Εσύ μου λες να δοκιμαστούν πρώτα....που? σε simulation???

και το σημαντικότερο : σε ενδιαφέρει να δεις δείγμα γραφής από τους καινούριους....ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΓΡΑΦΗΣ ΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΩΝ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ???? αυτοί σου έχουν δείξει ΗΔΗ ότι δεν κάνουν. Αυτό δεν είναι πιο σημαντικό για τη ζωή σου?
'Ετσι όπως τα λες, δεν πρόκειται ποτέ να γίνει κάτι..... Άποψη μου.
 

Bambaataa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2021
Μηνύματα
240
Like
1.571
Πόντοι
201
Τα τζάκια είναι πολύ ισχυρά αλλά η ψήφος σου είναι πιο ισχυρή.

Γιαυτό και βλέπεις όποιον νέο πάει να βγει τον τρώει η μαρμάγκα...και αντί να φωνάξεις ''τι κάνετε ρε μαλάκες" θα τους επιβραβεύσεις κιόλας?

Ο αλέξης ήταν ένας παπάρας...αλλά ο λαός έκανε σωστά που τον δοκίμασε...ήταν η λογική κίνηση...το να του δώσει δεύτερη ευκαιρία μετά το δημοψήφισμα ήταν το λάθος.

Δεν υπάρχει κανένας που να κουλαντρίσει την καθοδήγηση και πόσο μάλλον αυτός που κατεβάζει τα βρακιά 6 χρόνια τώρα.

Δεν νομίζω να καταλαβαινόμαστε....εγώ σου λέω ότι από αυτούς που σε πήδαγαν μέχρι χτες δεν πρόκειται να δεις καμία διαφορά...για κάθε gov.gr θα σου ανοίγουν και 1 τρύπα στο ισοζύγιο.

Εσύ μου λες να δοκιμαστούν πρώτα....που? σε simulation???

και το σημαντικότερο : σε ενδιαφέρει να δεις δείγμα γραφής από τους καινούριους....ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΓΡΑΦΗΣ ΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΩΝ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ???? αυτοί σου έχουν δείξει ΗΔΗ ότι δεν κάνουν. Αυτό δεν είναι πιο σημαντικό για τη ζωή σου?
Φίλε μου πολύ εύστοχη η ανάρτηση σου......

Θα προσθέσω εδώ όμως, ότι αυτό το *μόρφωμα ΕΛΛΑΣ* έχει χαρακτηριστεί failed state από 2009 , έχει καταρέυση σε όλους τους οικονομικούς δείκτες και κυρίως δημογραφικά...... έχει εκχωρήσει την κυριαρχία του για 99 χρόνια......και έχει υπαχθεί στο αγγλικό δίκαιο με τους ψήφους όλων των κομμάτων.
Τώρα κάποιοι ανόητοι πιστεύουν ότι θα σωθούν από ένα πουσταριό ή κάποιον επιστολεα του Ιησού, ή κάποιον Κούλη.
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.059
Like
1.766
Πόντοι
216
Εγω πιστεύω οτι την δουλίτσα την εκανε,έεγινε μια εκκαθάριση δελφίνων και ξανάρχεται μεγας Αλέξης - κωλοτούμπας - merkel go home σαν σωτήρας!
Γνωμη μου...
Δεν αποκλείεται να παίξει επιστροφή του Alex ως "μεσσία" αφού φυσικά τον "παρακαλέσουν" να τους σώσει.
Αν μάλιστα μέχρι τότε γίνει και κανένα χοντρό μαδομούνι στο ΠΑΣΟΚ ΄(εκλογές έχουν κι εκεί, σε αδιέξοδο βρίσκονται, γιατί όχι) παίζει και το σενάριο η επιστροφή του "πεφωτισμένου ηγέτη" να μην περιοριστεί στα του Τσίρυζα αλλά να αναλάβει να σώσει όλη την και καλά νέα κεντροαριστερά παράταξη... Rebranding Tsipras δεν το λέγαμε ή θυμάμαι λάθος ? :P
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.018
Like
72.049
Πόντοι
12.756
Ψηφίζουμε ολοι Αποστολο Γκλετσο :rockon::rockon::rockon::rockon:

Απο τερμα πουστη σε τέρμα αντρα :rockon::rockon::rockon: που ειχε ψησει το ψαρι και απο τις 2 μεριες και δεν του άρεσε :rockon::rockon::rockon:


images


Την ευλογία σας Πάτερ :priest:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom