Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.460
Κριτικές
61
Like
42.642
Πόντοι
22.785
:rose: :rose:
... ήρθε σήμερα νέα αναβάθμιση για Xiaomi.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2019-09-05-10-14-12-250_com.android.updater.png
    Screenshot_2019-09-05-10-14-12-250_com.android.updater.png
    218,6 KB · Εμφανίσεις: 42

Trainspotting 13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.051
Κριτικές
7
Like
359
Πόντοι
316
Mi8 6ram φυσάει,κ πλέον σε πολύ καλή τιμή
 

VaR22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2016
Μηνύματα
442
Κριτικές
1
Like
1.159
Πόντοι
201
Να κάνω μια ερώτηση για τους πιο ειδικούς του site.
έχω 2 smartphones. Το ένα είναι το καθημερινό μου κινητό στο οποίο έχω όλες τις επαφές μου, mail, social media κτλ.
Το 2ο smartphone είναι για συγκεκριμένες δουλειές και χρησιμοποιείται και σαν πορνοκινητό. Δηλαδή μπορεί να περάσουν και εβδομάδες και η μόνη χρήση που να του κάνω είναι να το φορτίσω.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, που θα μπορούσε να εγκατασταθεί στο καθημερινό μου smartphone να με ειδοποιεί πχ έχεις νέο μήνυμα ή αναπάντητη στο 2ο smartphone; Δε με ενδιαφέρει να μου λέει ποιος με πήρε ή να διαβάσω το μήνυμα αυτό. Σαν το παλιό βομβητή όσοι θυμούνται, που απλώς χτύπαγε και σου έλεγε ότι έχει κλήση στο σπίτι.
Ο λόγος είναι ότι δε θέλω να κουβαλάω συνέχεια 2 κινητά πάνω μου, ειδικά από την ώρα που το 2ο το χρησιμοποιώ ελάχιστα έως καθόλου.
:think:
 

skwtsezos4239

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2017
Μηνύματα
177
Like
20
Πόντοι
1
Να κάνω μια ερώτηση για τους πιο ειδικούς του site.
έχω 2 smartphones. Το ένα είναι το καθημερινό μου κινητό στο οποίο έχω όλες τις επαφές μου, mail, social media κτλ.
Το 2ο smartphone είναι για συγκεκριμένες δουλειές και χρησιμοποιείται και σαν πορνοκινητό. Δηλαδή μπορεί να περάσουν και εβδομάδες και η μόνη χρήση που να του κάνω είναι να το φορτίσω.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, που θα μπορούσε να εγκατασταθεί στο καθημερινό μου smartphone να με ειδοποιεί πχ έχεις νέο μήνυμα ή αναπάντητη στο 2ο smartphone; Δε με ενδιαφέρει να μου λέει ποιος με πήρε ή να διαβάσω το μήνυμα αυτό. Σαν το παλιό βομβητή όσοι θυμούνται, που απλώς χτύπαγε και σου έλεγε ότι έχει κλήση στο σπίτι.
Ο λόγος είναι ότι δε θέλω να κουβαλάω συνέχεια 2 κινητά πάνω μου, ειδικά από την ώρα που το 2ο το χρησιμοποιώ ελάχιστα έως καθόλου.
:think:

Δοκίμασε το pushbullet. Νομίζω κάνει την δουλειά που θες και πολλά παραπάνω.

 

VaR22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2016
Μηνύματα
442
Κριτικές
1
Like
1.159
Πόντοι
201
ευχαριστώ φίλος. Νομίζω απ' όσα διάβασα ότι λογικά θα μου κάνει.
να σαι καλά  :worship:
 

skwtsezos4239

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2017
Μηνύματα
177
Like
20
Πόντοι
1
ευχαριστώ φίλος. Νομίζω απ' όσα διάβασα ότι λογικά θα μου κάνει.
να σαι καλά  :worship:

Την χρησιμοποιουσα την εφαρμογή αλλά όχι γι' αυτό το λόγο, εγώ πχ έστελνα σμσ από το λάπτοπ ή έστελνα εικόνες από το κινητό στο λάπτοπ και αντίστροφα. Είναι πολύ καλή και θα ήταν χρήσιμο να την εγκαταστήσεις και στον υπολογιστή σου, κυρίως αν έχεις μόνο εσύ πρόσβαση σε αυτόν.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.476
Κριτικές
1
Like
6.162
Πόντοι
2.356
επισης δεν καταλαβαινω γιατι δεν βγαζουν κινητα με μικροτερες οθονες, να κραταει διπλασιο η μπαταρια και να χωρανε πιο ευκολα στις τσεπες. εγω μια χαρα την κανω την δουλεια μου με 4,5 ιντσες, γιατι ολα τα κινητα με νορμαλ τιμες κατω των 200 ευρω ειναι στις 6 περιπου ιντσες?
Γι' αυτό, τύπε.


Big is better, λένε όλες οι size queens. :grin:
 

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
663
Πόντοι
81
OnePlus 8 Pro, μετά από αυτό το χάος αυτή τη στιγμή!!!!
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.476
Κριτικές
1
Like
6.162
Πόντοι
2.356
ευχαριστώ φίλος. Νομίζω απ' όσα διάβασα ότι λογικά θα μου κάνει.
να σαι καλά  :worship:
Πολύ καλή εφαρμογή φαίνεται όντως. Αλλά προϋποθέτει ότι θα είναι ON και οι 2 συσκευές. Που θα το έχεις χωμένο το πορνοκινητό; Στο αθόρυβο κάπου στο υπόγειο; :grin:
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.688
Κριτικές
99
Like
14.505
Πόντοι
25.186
Να κάνω μια ερώτηση για τους πιο ειδικούς του site.
έχω 2 smartphones. Το ένα είναι το καθημερινό μου κινητό στο οποίο έχω όλες τις επαφές μου, mail, social media κτλ.
Το 2ο smartphone είναι για συγκεκριμένες δουλειές και χρησιμοποιείται και σαν πορνοκινητό. Δηλαδή μπορεί να περάσουν και εβδομάδες και η μόνη χρήση που να του κάνω είναι να το φορτίσω.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, που θα μπορούσε να εγκατασταθεί στο καθημερινό μου smartphone να με ειδοποιεί πχ έχεις νέο μήνυμα ή αναπάντητη στο 2ο smartphone; Δε με ενδιαφέρει να μου λέει ποιος με πήρε ή να διαβάσω το μήνυμα αυτό. Σαν το παλιό βομβητή όσοι θυμούνται, που απλώς χτύπαγε και σου έλεγε ότι έχει κλήση στο σπίτι.
Ο λόγος είναι ότι δε θέλω να κουβαλάω συνέχεια 2 κινητά πάνω μου, ειδικά από την ώρα που το 2ο το χρησιμοποιώ ελάχιστα έως καθόλου.
:think:

Λοιπόν φιλε για να σωθείς και να πεταξεις το δευτερο κινητο

Αν εχεις Huawei -XIAOMI υπάρχει η εκπληκτικη δυνατότητα που λεγεται Δευτερος Χωρος ή PRIVATE SPACE

με απλά λογια

ανοιγεις το κινητο με πιν η αποτύπωμα και μπαινεις στο κινητο σου το κανονικό

το κλειδωνεις,βαζεις το αλλο πιν η άλλο αποτυπωμα και μπαινεις σε αλλο κινητο εντελως

αλλο νουμερο,αλλα σμσ,αλλο βαιμπερ,αλλες επαφες,αλλες ρυθμισεις,αλλες φωτογραφίες...ολα διαφορετικά,όλα καινουρια,καμια σχεση με το κανονικο κινητο σου

και φυσικά εντελώς αόρατα δεν μπορεί να ανακαλυφθεί απο κανεναν,ουτε γυναίκα ουτε τιποτα.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...
Δες www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8967&idPhone2=9106&idPhone3=9507]εδω [/url] ενα συγκριτικο τεστ και μετα αποφασιζεις.
Εγω εχω αλλαξει 4 Σαμσουνγκ S3-S4-NOTE3-NOTE4....
ο λογος που δεν ξαναπηρα Σαμνσουνκγ ητανε η μπαταρια η οποια σε κανενα απο αυτα τα (παλια-βεβαια) μοντελα δεν κρατουσε πολυ.
Δεν ξερω αν ξαναπαρω Huawei, παντως το Mate20 pro  που εχω με βγαζει ολη την μερα στο χαλαρο και με πολυ "σκληρη" χρηση.... Να φανταστεις οτι το φορτιζω και απο το 100% πεφτει στο 99% μετα απο 40 λεπτα συνεχους χρησης. Ενταξει... μετα πεφετει πιο γρηγορα και οχι 1% ανα 40 λεπτα, αλλα ενα 9ωρο συνεχους (επαναλαμβανω ..συνεχους) χρησης με βγαζει ανετα.....
Ξεκολλατε επιτελους με τα σαμσουνγκ!!!
Η εποχη που τα κινεζικα παντα καπου υστερουσαν περασε για τα καλα!
Τωρα τα κινεζικα γαμανε το ιδιο με τα σαμσουνγκ και ειναι και τουλαχιστον 100ε φθηνοτερα!
Φυσικα κ γαμανε τα σαμσουνγκ αλλα γιατι να μην παρω ενα κινεζικο που ειναι το ιδιο καλο και να ριξω κ 10 ακαποτα στο μεταξουργειο με τα ιδια λεφτα??
Τα λεω καλα αλανια μου?

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :s&m_2:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.401
Κριτικές
509
Like
68.731
Πόντοι
41.129
Ξεκολλατε επιτελους με τα σαμσουνγκ!!!
Η εποχη που τα κινεζικα παντα καπου υστερουσαν περασε για τα καλα!
Τωρα τα κινεζικα γαμανε το ιδιο με τα σαμσουνγκ και ειναι και τουλαχιστον 100ε φθηνοτερα!
Φυσικα κ γαμανε τα σαμσουνγκ αλλα γιατι να μην παρω ενα κινεζικο που ειναι το ιδιο καλο και να ριξω κ 10 ακαποτα στο μεταξουργειο με τα ιδια λεφτα??
Τα λεω καλα αλανια μου?

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :s&m_2:


Τυπε εγω να λεω να χτυπησω το Samsung note 20 θα εχει και τον SD865+ στα 3.09 GHZ, 900.000 βαθμους πιανει λενε

στο AnTuTu Benchmark .... Θα γαμει λεμε....
 

Ororo Munroe

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2020
Μηνύματα
15
Like
14
Πόντοι
0
Ξεκολλατε επιτελους με τα σαμσουνγκ!!!
Η εποχη που τα κινεζικα παντα καπου υστερουσαν περασε για τα καλα!
Τωρα τα κινεζικα γαμανε το ιδιο με τα σαμσουνγκ και ειναι και τουλαχιστον 100ε φθηνοτερα!

100 και βάλε..! Αλλά και τα Κινέζικα θα πάρουν τα πάνω τους.. τουλάχιστον οι καλές οι μάρκες, ήδη κινητό με τα ίδια χαρακτηριστικά Meizu είναι φθηνότερο από XiaoMi! Αλλά και πάλι και τα δύο πιο φθηνά από τις άλλες "μάρκες"...
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Τυπε εγω να λεω να χτυπησω το Samsung note 20 θα εχει και τον SD865+ στα 3.09 GHZ, 900.000 βαθμους πιανει λενε

στο AnTuTu Benchmark .... Θα γαμει λεμε....
αυτή τη στιγμη βασιλιας στα κινητα είναι το s20 ultra
το κινητο γαμαει σε όλα,το συγκρινα με 11 pro η μερα με την νυχτα.
εψαχνα ένα λογο να πω ότι το 11 προ ηταν καλυτερο και δεν εβρισκα.
επισης δευτερο ερχετεο το p40 pro  κινηταρα
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
Τυπε εγω να λεω να χτυπησω το Samsung note 20 θα εχει και τον SD865+ στα 3.09 GHZ, 900.000 βαθμους πιανει λενε

στο AnTuTu Benchmark .... Θα γαμει λεμε....
Προφανως και θα γαμαει! Ομως αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για ενα κινητο?
Μονο εσυ μπορεις να απαντησεις αυτο το ερωτημα!
Αν το κρατησεις για τουλαχιστον 5 χρονια ισως να αξιζει  :think:

Μετα τιμης,
ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :zfuck:
 

ntinosspa14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2014
Μηνύματα
1.197
Κριτικές
17
Like
686
Πόντοι
326
τυποι . ειχα iphone 8 . ενα μηνα πριν χαλασε το ηχειο , η πλακετα
στο istorm kai document μου ειπαν δεν φτιαχνεται
στο irepair μου ειπαν με 140 γιουρο
οταν ειπα στο istorm αυτο μου λενε σε κανενα μηνα θα χαλασει παλι

ειμαι με ενα 5s που ειχα παλια πεφτει η μπαταρια γρηγορα και ζεσταινεται
τον οκτωμβρη θα παρω iphone 11 pro οταν βγει το 12
να παρω κανενα samsung xiaomi με 200 ευρω μαξ ή να κατσω με το 5s ?
λεω τωρα οχι σε iphone γιατι με το 12 θα αλλαξει και το λογισμικο .. απο την αλλη το xs max που ειναι κινηταρα θα ειναι 2χρονων ...
καμια γνωμη
ευχαριστω
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.476
Κριτικές
1
Like
6.162
Πόντοι
2.356
Αν το κρατησεις για τουλαχιστον 5 χρονια ισως να αξιζει  :think:
Μα δε θα υποστηρίζεται από το Android μετά από 1-2 versions!

Έχουν βρει τα θύματα μια χαρά, που πετάνε χιλιάρικα κάθε 1-2 χρόνια. :jerking: :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom