Νέα

Σιχαίνεστε τις κατσαρίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bourdeliaris1984
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 630
  • Εμφανίσεις 43K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Συχαίνεστε τις κατσαρίδες?

  • Ναι

    Ψήφοι: 112 74,7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 38 25,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    150

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
λοιπον μαγκες θελω να πω σκηνικο που παιχτηκε

αραζα και εβλεπα ταινουλια (δυστυχως για εμενα θριλερ) με 2 γκομενακια αμερικανιδες

το επαιζα και καλα σκληρος κτλπ δεν μασαω να δουμε το θριλερ βραδυ κιολας (ενω ειμαι μεγαλος χεστης και δεν βλεπω θριλερ)

ολα καλα εχουμε φτασει κανα 20λεπτο που κοιταμε την ταινια και ξαφνικα βλεπω κατσαριδα !!!

λοιπον ανεβαινω επανω στον καναπε κατευθειαν και σε χρονο dt εχω ανεβει επανω και τις εχω παρατησει μονες τους να τα βγαλουνε περα με την κατσαριδα

περιττο να πω οτι μετα νομιζανε οτι ειμαι gay κτλπ


Δεν ειναι τοσο τρομακτικές οταν τις βλέπεις. Εγω πιο πολύ φοβάμαι με το τι έκανε η καριόλα την ωρα που δεν την έβλεπα, και τι κάνει η οικογένεια της οσο σκοτώνεις αυτη.
 

Λιλα

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
5.322
Κριτικές
3
Like
52
Πόντοι
66
Δεν ειναι τοσο τρομακτικές οταν τις βλέπεις. Εγω πιο πολύ φοβάμαι με το τι έκανε η καριόλα την ωρα που δεν την έβλεπα, και τι κάνει η οικογένεια της οσο σκοτώνεις αυτη.
giorgos dhmitriadhs
Προχωρημένος

Online

Μηνύματα: 70
Likes στο φόρουμ: 9
Κριτικές: 4
#549 Αξιολογητής σε Likes


                                                                           Του φωνάζω. Λίλα, σορυ ειμαι μικροτσούτσουνος. :think: :think: :think: :think: :think: :boobies:
 

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
giorgos dhmitriadhs
Προχωρημένος

Online

Μηνύματα: 70
Likes στο φόρουμ: 9
Κριτικές: 4
#549 Αξιολογητής σε Likes


                                                                           Του φωνάζω. Λίλα, σορυ ειμαι μικροτσούτσουνος.

Παιδιά σορυ για το οφ τοπικ. Δεν του άρεσε του Λίλα η κριτική που του έστειλα στο νημα "η κιβωτός του λιλα" 914 σελίδα και οπου δει να σχολιάζω ποστάρει αυτο. Το ζητούμενο ηταν να γλιτώσω, και γλίτωσα. Ολοι οι άλλοι πείτε οτι την έχετε μεγάλη στον λίλα αν τολμάτε. Εγω γλίτωσα και ειμαι περήφανος για αυτο.
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Αφού είσαι ευαίσθητη ψυχή τι τα θες τα θρίλερ;  :S :S :S

ναι ρε
κομμενα τα θριλερ για εμενα

τωρα μονο κανενα μαστερ σεφ αν δω και για πολυ βαρβατιλα survivor

καταρχας αν δω θριλερ δεν μπορω να κοιμηθω ολο το βραδυ μετα και την επομενη μερα ειμαι χαλια

 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.150
Κριτικές
150
Like
2.887
Πόντοι
6.925
Αυτές που έχουν φτερά είναι οι δύσκολες ... σου έρχεται επάνω σου και σου περπατάει κιόλας ... φαρμακάκι από γεωπόνο και κανένα πρόβλημα, κρατάει 1/2 μήνα αν πλένεις τον χώρο ή και 2μηνο αν δεν πλένεται. Προχθες μία ιπτάμενη ήρθε μέσα, έκατσε στο τζάμι και στην προσπάθεια να την φάει, έπεσε κάτω και άρχισε ένα τρέξιμο να μην την προλαβαίνω. Κρύφτηκε στο ψυγείο από κάτω οπότε ψέκασα γύρω γύρω και την άλλη μέρα νεκρή. Μιλάμε για 6 εκ. χωρίς τις κεραίες
 

astra85

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Οκτ 2010
Μηνύματα
951
Κριτικές
65
Like
1.206
Πόντοι
2.300
Εγώ είχα έναν κατσαριδά για κάποια χρόνια. Στην αρχή ήμουν ευχαριστημένος, αλλά μετά δεν είχε αποτέλεσμα.

Πήρα από τον γεωπόνο το φάρμακο, είδα τις οδηγίες, τις εφαρμογές και λυτρωθκα.

Θέλω να πω ότι δεν είναι καμία σπουδαία επιστήμη εάν ακολουθήσεις τις οδηγίες.
ακριβώς αυτό.. Το ίδιο ουσιαστικά έπαθα και εγώ έτσι ώστε να κάνω μόνος μου απολύμανση
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
ακριβώς αυτό.. Το ίδιο ουσιαστικά έπαθα και εγώ έτσι ώστε να κάνω μόνος μου απολύμανση
Βλέπεις αποτελέσματα που το κανεις μονος σου;Να το πω στον αδερφο μου,εχει εταιρεια με απολυμανσεις.Δε θα χαρει καθολου.
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
δεν μπορω να φανταστω οτι υπαρχει αντρας που φοβατε τις κατσαριδες, το συχαινομε δεν το δεχομε διοτι ειναι δικαιολογια του να μην  πει οτι φοβατε.
οποιος τις φοβατε ειναι πουστροποιημενος.
προσωπικα δεν τις περνο χαμπαρι με τιποτα. εχω πατησι με το ποδι κατσαριδα μανα που ητανε σαν χελωνα μεσα σε ασανσερ. εκτος απο το ζουμι που βγηκε πεταχτυκαν καμια 5-6 κατσαριδακια απο μεσα τις τα οποια εννοιτε οτι τα πατησα και αυτα.
στο στρατο σε αγγαρεια μαγειρια που ημουν ετυχε και επεσα σε φωλια με κατσαριδες κολλητα σε υπόνομο. κατι παπαροσειρες μου και καλα τους ερχοτανε αναγουλα και δεν μπορουσανε να τις βλεπουν και τις συχαινοτανε και αλλες τετοιες αδελφιστικες μαλακιες.. εριξα μπουκαλι οινοπνευμα και στο καπακι φωτια. ολοκαυτωμα κανονικο εγινε. μετα ομως οταν τα μουνοπανα σηκωνανε κανενα ταψι και δεν πεταγοτανε απο κατω 50 κατσαριδες ελεγαν καλα τις ξηγηθηκες τις πουτανες και τις εκαψες ξεβρωμισανε τα μαγειρια.
τελος παντων οποιος τις φοβατε ας αρχισει το πλεξιμο και το κεντιμα να ξεχνιετε απο το φοβο του.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.150
Κριτικές
150
Like
2.887
Πόντοι
6.925
Τώρα που είπες για φωλιά θυμήθηκα όταν ξήλωνα ένα μπάνιο σε μια παλιά μονοκατοικία του 1950  ... τι βγήκε τότε ...
 

Συνημμένα

  • CAM00012.jpg
    CAM00012.jpg
    618,8 KB · Εμφανίσεις: 31
  • CAM00013.jpg
    CAM00013.jpg
    525,7 KB · Εμφανίσεις: 29

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
οι κατσαριδες προτιμουν να γεννουν τα αυγα τους στο χαρτι και στο ναϋλον.αν οι σακουλες και οι χαρτινες συσκευασιες ειναι αποθηκευμενες για πολυ καιρο,δεν αποκλειεται να βαλεις μεσα στο σπιτι σου τα αυγα της κατσαριδας και αντι γα 1 που μπορει να μπει στο σπιτι απο τυχη,να εχεις αποικια.εν τω μεταξυ τα γαμωαυγα τους δεν εχουν ημερομηνια ληξης,κρατανε πολυ καιρο.
οποτε οταν παραγγελνετε,πετατε τις συσκευασιες αμεσως.
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
δεν μπορω να φανταστω οτι υπαρχει αντρας που φοβατε τις κατσαριδες, το συχαινομε δεν το δεχομε διοτι ειναι δικαιολογια του να μην  πει οτι φοβατε.
οποιος τις φοβατε ειναι πουστροποιημενος.
προσωπικα δεν τις περνο χαμπαρι με τιποτα. εχω πατησι με το ποδι κατσαριδα μανα που ητανε σαν χελωνα μεσα σε ασανσερ. εκτος απο το ζουμι που βγηκε πεταχτυκαν καμια 5-6 κατσαριδακια απο μεσα τις τα οποια εννοιτε οτι τα πατησα και αυτα.
στο στρατο σε αγγαρεια μαγειρια που ημουν ετυχε και επεσα σε φωλια με κατσαριδες κολλητα σε υπόνομο. κατι παπαροσειρες μου και καλα τους ερχοτανε αναγουλα και δεν μπορουσανε να τις βλεπουν και τις συχαινοτανε και αλλες τετοιες αδελφιστικες μαλακιες.. εριξα μπουκαλι οινοπνευμα και στο καπακι φωτια. ολοκαυτωμα κανονικο εγινε. μετα ομως οταν τα μουνοπανα σηκωνανε κανενα ταψι και δεν πεταγοτανε απο κατω 50 κατσαριδες ελεγαν καλα τις ξηγηθηκες τις πουτανες και τις εκαψες ξεβρωμισανε τα μαγειρια.
τελος παντων οποιος τις φοβατε ας αρχισει το πλεξιμο και το κεντιμα να ξεχνιετε απο το φοβο του.

εγω δεν τις φοβαμαι απλα ρε

ΤΙΣ ΧΕΖΟΜΑΙ !!!
 

mr.madman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.182
Κριτικές
9
Like
736
Πόντοι
316
οι κατσαριδες προτιμουν να γεννουν τα αυγα τους στο χαρτι και στο ναϋλον.αν οι σακουλες και οι χαρτινες συσκευασιες ειναι αποθηκευμενες για πολυ καιρο,δεν αποκλειεται να βαλεις μεσα στο σπιτι σου τα αυγα της κατσαριδας και αντι γα 1 που μπορει να μπει στο σπιτι απο τυχη,να εχεις αποικια.εν τω μεταξυ τα γαμωαυγα τους δεν εχουν ημερομηνια ληξης,κρατανε πολυ καιρο.
οποτε οταν παραγγελνετε,πετατε τις συσκευασιες αμεσως.

Δηλαδή παραγγέλνεις πίτσα και έχεις και ¨ομελέτα¨ δώρο  :S :S :S
 

mr.madman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.182
Κριτικές
9
Like
736
Πόντοι
316

Δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν πήρε χαμπάρι ο τύπος και χώθηκε στο αυτί του. Εγώ ένα βράδυ πριν χρόνια μπήκε μια πετώντας προφανώς και περπάτησε στην πλάτη μου, εννοείται ότι αμέσως πετάχτηκα, η ρουφιάνα πήγε και χώθηκε στο πλάι του κρεβατιού αλλά δεν μου ξέφυγε (αν σκόρπισε αυγά...δεν ξέρω)  :S :S :S
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
VICTOR GEL

To VICTOR GEL (imidacloprid 2,15%) είναι ένα έτοιμο προς χρήση δόλωμα υπό μορφή ζελέ για τον έλεγχο των κατσαρίδων από επαγγελματίες χρήστες και για χρήση σε κλειστούς χώρους. ΔΡΑΣΤΙΚΗ ΟΥΣΙΑ Imidacloprid 2,15% β/β
ΜΟΡΦΗ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΟΣ Ετοιμόχρηστο δόλωμα υπό μορφή gel (Gel bait)
ΠΕΔΙΟ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ Οικιακοί και επαγγελματικοί χώροι όπως εργοστάσια, νοσοκομεία, σχολεία, παιδικοί σταθμοί, γραφεία, ορόφους τροφίμων, εστιατόρια, ξενοδοχεία, αεροπλάνα, τρένα, περιοχές ηλεκτρικών συσκευών και υπολογιστές.
ΣΤΟΧΟΙ Γερμανική Κατσαρίδα (Blatella germanica)
Ανατολική Κατσαρίδα (Blatta orientalis)
Αμερικάνικη Κατσαρίδα (Periplaneta americana)
ΔΟΣΕΙΣ
1-2 σταγόνες ζελέ ανά θέση δόλωσης, 1-2 θέσεις δόλωσης ανά τ.μ. επιφάνειας ή ανά μέτρο ευθείας γραμμής.
Σε περίπτωση έντονης μολύνσεως να αυξηθούν οι θέσεις δολώσεως ανάλογα.
*σταγόνα βάρους 0,1gr και διαμέτρου 5χλστ.

 

Συνημμένα

  • victor_gel.jpg
    victor_gel.jpg
    38,6 KB · Εμφανίσεις: 50

GARGANDUAZZZ

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2020
Μηνύματα
425
Like
736
Πόντοι
81
VICTOR GEL

To VICTOR GEL (imidacloprid 2,15%) είναι ένα έτοιμο προς χρήση δόλωμα υπό μορφή ζελέ για τον έλεγχο των κατσαρίδων από επαγγελματίες χρήστες και για χρήση σε κλειστούς χώρους. ΔΡΑΣΤΙΚΗ ΟΥΣΙΑ Imidacloprid 2,15% β/β
ΜΟΡΦΗ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΟΣ Ετοιμόχρηστο δόλωμα υπό μορφή gel (Gel bait)
ΠΕΔΙΟ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ Οικιακοί και επαγγελματικοί χώροι όπως εργοστάσια, νοσοκομεία, σχολεία, παιδικοί σταθμοί, γραφεία, ορόφους τροφίμων, εστιατόρια, ξενοδοχεία, αεροπλάνα, τρένα, περιοχές ηλεκτρικών συσκευών και υπολογιστές.
ΣΤΟΧΟΙ Γερμανική Κατσαρίδα (Blatella germanica)
Ανατολική Κατσαρίδα (Blatta orientalis)
Αμερικάνικη Κατσαρίδα (Periplaneta americana)
ΔΟΣΕΙΣ
1-2 σταγόνες ζελέ ανά θέση δόλωσης, 1-2 θέσεις δόλωσης ανά τ.μ. επιφάνειας ή ανά μέτρο ευθείας γραμμής.
Σε περίπτωση έντονης μολύνσεως να αυξηθούν οι θέσεις δολώσεως ανάλογα.
*σταγόνα βάρους 0,1gr και διαμέτρου 5χλστ.
Αυτό είναι μια μαλακία και μιση
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.688
Κριτικές
183
Like
43.777
Πόντοι
21.896
Abamectin 0,05%
Gel avert syngenta
Σίγουρα πράγματα στις γωνιές του σπιτιού στο μπάνιο κ κουζίνα κ τέλος οι κατσαρίδες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom